Voordeel dat ik geen verleden heb John Manuputty viermaal raak in zaal Heddergott en Köln uit elkaar 't Aardige van die Strippenkaart: Topsport voor half geld... Buuts trainingscoordinator KNA U: DINSDAG 14 OKTOBER 1980 PAGINA 15 Best betaalt belastingschuld LONDEN (DPA) - De ex-inter national van Noord-Ierland. George Best, zal zijn belasting schuld van ruim 75.000 gulden betalen. Best had volgens eigen zeggen uit de krant moeten vernemen dat de fiscale opsporingsdienst achter hem aan zat. "Natuurlijk heb ik het geld. maar ik heb nog nooit een aanslag ontvangen", zei Best. Het momenteel bij de Schotse club spelende "enfant terrible" van het Britse voetbal, zal in het komende voetbalsei zoen van de Amerikaanse prof competitie voor de San José Earthquakes uitkomen. Nagoya kandidaat voor Spelen '88 NAGOYA (ANP)-Het gemeen tebestuur van de Japanse stad Nagoya heeft besloten zich kandidaat te stellen voor de organisatie van de Olym pische Spelen van 1988. Èen delegatie van de twee miljoen inwoners tellende stad, die op het eiland Hondo ligt, zal 16 oktober tijdens een bijeen komst van de internationale sportbonden in Monte Carlo die ook wordt bijgewoond door IOC-voorzitter Sama ranch, de kandidaatstelling officieel toelichten. LEIDEN - Het zaalvoetbalteam van Glasbergen kwam dit seizoen moeizaam op gang, maar is er nu toch helemaal. Vorige week werd koploper Ceverbo de eerste ne derlaag toegebracht en gister avond klopte het Rijnsburgse team De Rozet (6-2). In de hoofd klasse won Van Gerven met 6-3 van Oegstgeest. Glasbergen - De Rozet 6-2 Het Rijnsburgse team kan nog voor veel ploegen een struikelblok gaan vormen. Gisteravond zetten de Rijnsburgsers opnieuw een belangrijke titelkandidaat de voet dwars. In de beginfase toon de de ploeg van coach Nico Glas bergen al aan De Rozet in moei lijkheden te kunnnen brengen. John Manuputty zorgde in de doelwisseling maakte wederom John Manuputty. na en fraaie combinatie met Piet Haasnoot, er via Maarten Klomp en Gert Jan de Groot nog even terug in de ra ce (3-2), maar daarna was het LEIDEN - Wegens het niet op tijd betalen van de drie maandelijkse rekening-courant, is het zaalvoet balteam van Van Duuren door de afdeling Leiden niet opgenomen in het competitie-programma voor de maand oktober. Om die reden kwam de hoofdklasser vorige week al niet in actie en zal de ploeg ook in de competitie-ronde van deze week niet aantreden. Het bedrag werd. weliswaar te laat. gewoon voldaan en daarom wordt verwacht dat Van Duuren toch voor het einde van deze maand nog in competitieverband zal uitkomen. eerste helft voor 1-0. Piet Haas- al snel 2-0 van. Piet Haasnoot weer de beurt aan Glasbergen, noot en Ane van Dijk raakten vergrootte de marge even later John Manuputty, Anne Ouwer- beiden het houtwerk. Na de 3-0. De Rozenburgse ploeg kwam sloot en weer John Manuputty bepaalden de eindsstand op 6-2. Van Gerven - Oegstgeest 6-3 De thuisploeg drukte Oegstgeest nog verder in de problemen. Mar tin Meiland en Leen Spoor brach ten de Lissenaars op een 2-0 voorsprong. Dick van der Meij en Ton Werner scoorden nog voorde rust tegen; 3-2. In het tweede part 'draaide' Oegstgeest niet meer en Van Gerven profiteerde daar via doelpunten van Van Beek (2x) en Spoor goed van. 6-2. Dick van der Mey maakte er nog wel 6-3 van. maar dat doelpunt was alleen nog van statistische waarde. Overige uitslagen inter-reginale compettie: VI - Huug van Es 12-6 en Ceverbo - PMI 3-2. UTRECHT (GPD) - „In de vier dagen dat ik hier ben, heb ik nog geen ruzie gehad". Dan lachend: „Ik heb overigens nog weinig contact met het bestuur gehad". Even later: „Ik geloof dat ik maar aandelen in de PTT neem, want het schijnt hier zo te zijn dat een half uur nadat je met een aantal mensen wat besproken hebt iedereen er het fijne van weet". leen dat KNAU-klimaat niet kan veranderen, maar dat hij wel aan zetten kan geven. „In Zweden was het zo dat als er Selectieproblemen waren, we als betrokken trainers een kamer in gingen, de deur op slot deden en er niet eerder uitkwamen voordat er een oplossing was. Dan ging het er vaak hard aan toe. Maar achteraf werd er niet meer ge kletst", aldus de opvolger van de part time trainingscoördinator Bob Boverman. „Dat kan hier natuurlijk ook, al zijn er weer andere zaken die je niet vanuit Zweden kunt meenemen en ier neerzetten. Via atletiek- gymnasia kan de Zweedse jeugd studie en atletiek combineren. Hier is dat niet mogelijk. Ik zal moeten bekijken of ik daarvoor initiatieven kan ontplooien. Ook een groot verschil is de .subsidie ring van de sportbeoefening. Hier zijn het allemaal gerichte subsi dies. Je vraagt je wel eens af of de sportbonden nu het sportbeleid uitstippelen of de subsidiege- Ironische opmerkingen afkomstig van de nieuwe sterke man bij de KNAU, de zich gisteren Utrecht aan de pers vertonende full trai ningscoördinator Herman Buuts, die best de handschoen wilde opnemen toen hij geconfronteerd werd met de constatering dat binnen de KNAU achterklap, ru zies en ook eigenbelangetjes vaak welig tieren. „Waarvoor ik inder daad gewaarschuwd ben. Ik heb echter het voordeel dat ik hier geen echt verleden heb". Buuts: „Ja, ik was vroeger kogels- lingerinternational. Dit omdat ik voor dat nummer koos vanwege het feit dat je op die manier het makkelijkst in het Nederlandse team kwam. Met bindingen be doel ik dan dat ik niet clubge bonden ben of hoe dan ook er gens bij hoor", klonk het uit de mond van de al 18 jaar buiten ons land wonende en werkende Ne derlander. Ironie is Herman Buuts, die acht jaar lang in Zweden de atletiek- belangen diende en er zelfs tot al gemeen trainingscoordinator opklom, niet vreemd. Evenmin trouwens als nuchterheid. De 36- jarige in Eindhoven geboren le raar lichamelijke opvoeding, die als een van de weinige Nederlan ders de Deutsche Sport Hoch- schule afmaakte, weet dat hij al vers. In Zweden krijgt de bond het geld en kan zelf uitmaken hoe dit besteed wordt" Wat die financiën betreft, is er door de KNAU en door Buuts voor het volgend jaar een duidelijke koers uitgezet. „Eerste doel is het Eu ropese jeugdkampioenschap in Utrecht. Dan willen we onze da- mesploeg in de Europese b-finale zien te krijgen en de meerkamp- sters in de a-finale", aldus Buuts, die zich inmiddels omringd weet door de bondstrainers Toine van den Goolberg, Wim Verhoorn, Haico Scharn - dit trio had eerst bedenkingen die inmiddels uit de weg zijn geruimd - Peter van Wijk, Servee Wijsen, en Jan Wil lem van der Wal. Zeer waar schijnlijk komt hier nog Jaap van den Bom bij voor de meerkam pen, Wilfried Geeroms voor de hordentraining en wordt aan Jos Hermens getrokken om Haico Scharn terzijde te staan. De meerkampsters blijven onder de hoede van de puur als clubtrainer fungerende Piet van Gerven, die echter op alle steun van de KNAU mag rekenen. Dat laatste zit helemaal gebakken in het nieuwe trainingspro gramma dat loopt tot aan de Olympische Spelen van Los An geles, '84. Steun in zoveel moge lijke vormen voor de basis, de clubs dus en hun trainers. Dat is Herman Buuts: "Ik geloof dat ik de rode draad door het ge heel. „Juist het technisch kader moet be ter worden. Dat is ook de hoofd reden waarom we voor de werp- nummers geen centrale trainer hebben. Nederland heeft nog niet zo'n man met zoveel vakkennis. Deze willen we hem bijbrengen via bijeenkomsten waar buiten landers komen doceren. Naar verloop van tijd komt die kennis er en krijgen we wel dat kader", aldus Buuts die veel aandacht wil schenken aan de jeugd. de PTT" „Niet om straks in Utrecht meteen medailles te pakken. Alles is wat dat betreft gericht op de Olympi sche Spelen. Het is noodzaak om de jeugd aan ons te binden, want het verloop is erg groot. We bie den de 20 of 25 kandidaten voor de EK van Utrecht dan ook veel. Trainingsbijeenkomsten, stages waarbij ook de ouders betrokken zullen worden en natuurlijk de clubtrainers. Want nogmaals, zij staan centraal", aldus Herman Buuts. Istvan Jonyer doet mee aan NK tafeltennis DEN HAAG (ANP) - De Hon gaarse oud-wereldkampioen tafeltennis Istvan Jonyer zal het komende weekeinde ook deelnemen aan de strijd om de open Nederlandse kam pioenschappen, die in Den Haag worden gehouden. Jo nyer, die in 1975 in Calcutta de wereldtitel greep, vervangt zijn landgenoot Tibor Kreisz. De Nederlandse teams zijn als. volgt samengesteld: Dames: Nederland A: Mirjam Kloppen burg, Jolanda Noordam, Bet- tine Vriesekoop. Nederland B: Sandra de Kruyff, Vivian Blanckaert, Babette van Veen. Heren: Nederland A: Jaap en Ron van Spanje, René Hijne. Nederland B: Han Gootzen, Anne Vlieg, Patrick Swier. Eerste Bundesliga trainer alweer op straat gezet KEULEN - De Bundesliga 1. FC Köln en de 54-jarige trainer Karl- Heinz Heddergott hebben giste ren met 'wederzijdse goedkeu ring' besloten het contract tussen de trainer en de club te verbre ken. Daarmee heeft de clubleiding van de I. FC Köln een einde gemaakt aan de crisis binnen de club, on der meer door de gebeurtenissen rond de 20-jarige Bernd Schuster. De positie van Heddergott stond de laatste tijd ter discussie, om dat zijn optreaën tegen de 20-ja- rige blonde vedette als gevolg had dat Schuster uitzag naar een andere werkgever. Ook de matige prestaties onder de trainer die half april de naar New York Cosmos vertrokken Hennes Weisweiler opvolgde, waren een doorn in het oog van de clublei ding. Heddergott is de eerste trainer in de Bundesliga die dit seizoen op straat wordt gezet. In de geschie denis van de Bundesliga. die in 1963 werd opgericht, zijn nu 101 trainers ontslagen. Heddergott had nog een contract tot het einde van het lopende seizoen. De trai ning wordt overgenomen door zijn assistent Rolf Herings. Het contract van Heddergott liep tot het einde van het seizoen 1981/1982. De 54-jarige oefen- meester heeft slechts 177 dagen als trainer van bundesligaclub de 1. FC Köln gefunctioneerd. Neeskens Volgens Peter Taylor, de assis tent van Brian Clough zal het niet lang meer duren of Johan Nees kens zal bij Nottingham spelen. De Britse club moet eerst Gary Birtles kwijt. Diens overgang naar Manchester United hangt af van het vertrek van Andy Ritchie naar Brighton. Brighton op zijn beurt moet Peter Ward kwijt, die Birtles zou gaan vervangen bij Nottingham John Bond. de manager van Norwich heeft een overstapje ge nomen naar de in moeilijkheden verkerende eerste divisieclub Manchester City. Bond, die de vorige week vertrokken Malcolm Allison opvolgt, begint deze week al bij zijn nieuwe werkge ver. Naar verluidt zou Norwich 200.000 pond (één miljoen gul den) hebben gevraagd als af koopsom voor het tienjarige con tract, dat Bond aan Norwich Johan Neeskens bonde r slechts driejaar De Cyprioten, die samen met Nederland zijn ondergebracht in één groep van het kwalificatie toernooi voor het wereldkam pioenschap van 1982 hebben la ten weten, dat zij nog een oude rekening hebben te vereffenen. Een speler van Omonia uit Nico sia vertelde nog lang niet de wei nig hoffelijke ontvangst vorig jaar in Amsterdam vergeten te zijn ter gelegenheid van de Euro pacupwedstrijd tegen Ajax. "Wij ADVERTENTIE Mit nu Lui/in i/( LmJIwu n ,/">irv.iiin/' Li L/uJ. De nationale Strippenkaart is ni. een landelijk bus- en tramkaartje. U kunt er dus overal in Nederland mee terecht. En als u bijvoorbeeld van buiten de stad komt. dan boeit u voortaan in de stad geen ander kaartje te kopen* De strippenkaart is verkrijgbaar in vier versies: als 15-strippenkaart, vol- en gereduceerd tarief, als 1 O-strippenkaart en als 6-strippenlc.iart. De 15-strippenkaart kost f 5,35 en is iiil.il/iil/iii/'\ri voorverkoop verkrijgbaar. De 6-en 10-strippenkaart kosten respectievelijk 1 2,85 en 1 1.75 en zijn .illai/ op het voertuig te koop. Let wel: een kaartje kost nu dus minimaal t 2,85, maar dat is altijd nog voordeliger dan de prijs die u betaalde voor drie enkeltjes van één zone. Den Haag kent een bijzondere regeling Met de Strippenkaart kom je overal. Openbaar Vervoer, Postbus 55,2501 CB Den I laag. werden als honden behandeld", aldus de spreker. De Cyprioten werden in Amster dam met 8-0 verslagen, maar be reidden Ajax daarna in eigen huis een onaangename verrassing (4-0). België Gisteren hebben de zestien voor de nationale ploeg geselecteerde Belgische voetballers zich in Brussel verzameld voor de voor bereiding op de wedstrijd van morgen tegen Ierland in de voor ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap. Guy Thijs, de Belgische bonds coach. heeft geen problemen. Alle spelers die hij selecteerde zijn fit. Ook Rene van der Eyc- ken. de aanvaller van Club Brug ge. die een tijdlang geblesseerd is geweest. Jongstleden zaterdag avond speelde Van der Eycken een volledige wedstrijd met Club Brugge tegen Lierse SK. Thijs heeft Eddy Voordeckers, de jon ge aanvaller van Standard Luik. uit de basisploeg gelaten. Voor hem in de plaats speelt BertCluy- tens van Beveren. De opstelling van de Belgische ploeg voor het duel tegen Ierland (groep 2) is: Jean-Marie Pfaff. Eric Gerets, Walter Meeuws, Luc Millecamps, Michel Renquin, Wilfried van Moer, Ludo Coeck, Rene van der Eycken, Bert Cluy- tens. Erwin Vandenberg en Jan Ceulemans. Reserves: Michel Preud homme, Michel Dewolf, Jos Heyligers. Raymond Mom mens en Eddy Voordeckers. Hrubesch Hél Italiaanse Juvenilis doel er alles aan om de Westduit se spits Horst Hrubesch in te lijven. De 29-jarige Hamburger, die in de vriendschappelijke wedstrijd te gen het Nederlands elftal, zater dag. het enige doelpunt scoorde, staat nog tot juni volgend jaar by Hamburger SV onder contract. De club uit Turijn heeft Hrubesch een tweejarig contract aangebo den. waai inde spits twee mil joen gulden netto kan verdienen Ook Inter Milan en AC Torino heb ben belangstelling voor de Ham burger. hoewel beide clubs mo- menteel tiet maximaal toegi ta ne aantal van één buitenlandse speler onder contract hebben AMSTERDAM (GPD) - Sportlief hebbers kunnen in de periode van begin november tot juni vol gend jaar 150 topsportevenemen ten bezoeken voor de helft van de oorspronkelijke prijs. Deze re ductie wordt mogelijk gemaakt door een actie van een pindafa brikant in samenwerking met het bureau Inter Football. In het pakket takken van sport zijn opgenomen: voetbal, basketbal, volleybal, wielrennen, waterpolo, ijshockey, rugby en tennis. De sponsor steekt liefst 600.000 gul den in de reclameactiviteiten rond deze actie. De clubs waarop de actie van toepassing is zullen de kosten van de vijftig procent korting moeten dragen. De opzet van de actie is simpel. De pinda-fabrikant start elk jaar een campagne om zodoende haar produkten bij de mensen aan te prijzen. Men zocht telkens naar een actueel onderwerp, iets dat het publiek zou aanspreken. In overleg met het omstreden bu reau Inter Football kwam men tot de opzet dit jaar de overcapaciteit - de lege plaatsen dus - bij sport evenementen als publiciteits- trekker te laten fungeren. Derhalve krijgt een ieder, die drie verpakkingen van pinda's of bor relnoten (uiteraard van het merk van de fabrikant) instuurt een zo genaamde gouden kaart toege zonden. Met deze kaart krijgt men vijftig procent reductie bij wedstrijden die op de lijst van evenementen voorkomen welke is samengesteld door de fabri kant in samenwerking met IF. De heer Breemer, manager van de fabrikant „Het mes snijdt bij de ze actie aan twee kanten. Als alles goed gaat stijgt onze produktie; de mensen moeten immers onze produkten kopen om in het bezit te komen van die drie verpakkin gen, terwijl de clubs meer toe schouwers kunnen verwachten bij hun wedstrijden. Weliswaar voor de helft van de originele prijs, maar je moet niet vergeten dat het hier om plaatsen gaat die anders helemaal onbezet zouden zijn geweest. En daar zijn veel clubs waarmee we in contact zijn geweest ook van doordron gen". Veteranentoernooi van rugbyploegen DEN HAAG - De Haagse rug byclub organiseert zondag voor de eerste keer in de geschiedenis van het Nederlandse rugby een veteranentoernooi. Deelnemen de ploegen zijn: HRC, Rugbyclub Hilversum (RCH), AAC uit Am sterdam, KMD uit Watenngen, NFC uit Amstelveen. DIOK. Mi nerva en Delft. Na dit toernooi zullen in het seizoen nog twee van dergelijke evenementen plaats vinden bij AAC en RCH. Het is de bedoeling van de rugbybond dat het geheel leidt tot een vetera- nencompetitie. mm Pil. Het merendeel van de in Rome vergaderende bisschop pen wil een toelichting met nieuwe argumenten op de en cycliek van Paulus 6 "Humanae Vitae". Van de strekking van dit pauselijke stuk - afwijzing van kunstmatige voorbehoedmid delen - mag volgens hen niet worden getornd. Voor talrijke problemen inzake huwelijk en gezin moeten begrijpelijke pasto rale oplossingen worden gevon den, maar zonder dat de leer van de kerk wordt veranderd. Dat is de voornaamste conclusie uit de rapportage van de werkgroe pen waarin de ruim 200 bis schoppen vorige week hun be raadslagingen hebben voortge zet. De synodevaders onderstre pen vooral de wenselijkheid van een pastorale handleiding voor gezinsvraagstukken Samenwerking. Binnen een jaar zal een door het Humanistisch Verbond en de Raad van Kerken in Nederland ingestelde commis sie advies uitbrengen over moge lijke vormen van samenwerking. Dit advies zal onder meer betrek king hebben op het standpunt van beide organisaties inzake ni hilisme en dogmatisme, verzui ling en neutraliteit, redesbewe- ging en scheiding van kerk en staat. Drs Rob Tielman. voorzitter van het Verbond, deelt dat mee in het blad "Humanist". Binnen dc taakopdracht van de commissie komen ook zaken aan de orde als registratie van kerkelijke gezind te. subsidie van geestelijke ver zorging. humanistisch vor mingsonderwijs en kerkelijke opleidingen. "Ik hoop dat de verkeerde beeld vorming zodoende kan worden weggenomen schrijft Tielman. "En dat. zonder verschillen te verdoezelen, in de toekomst kan worden samengewerkt". Gevoel s\node DeG ken zullen de gesprekken met de Charismatische Werkgemeen schap Nederland voortzetten. Daartoe besloot de synode van Lunteren. De werkgemeenschap is een ver band van christenen (ook gere formeerde) die sterk de nadruk leggen op de werking van de Hei lige Geest. In tegenstelling tot de Pinksterbeweging wil zij blijven werken binnen de officiële ker ken. In het rapport van een gerefor meerde werkgroep wordt de ge meenschap getypeerd als een "reactiebeweging". In de kerken ligt een eenzijdige nadruk op het verstand, ten koste van het ge voel en de spontane emotie. Vol gens het rapport is het kern probleem dat de kerkleden meer met eikaars gevoelens moeten le ren omgaan. Ds. W W. Verhoef van de charisma tische werkgemeenschap - op de synode aanwezig - kon deze psy chologische benadering best waarderen, maar liet er geen twij fel over bestaan dat het ten diep ste gaat om het werk van de Geest. De synode benoemde in haar laat ste zitting ds. H R Juch te Ben- nekom tot wetenschappelijk me dewerker aan de afdeling prakti sche theologie van de hogeschool in Kempen. Hu /al voomtmrijjfc catechetiek en pastoraat gaan onderwijzen. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: aangenomen naar Klun- dertJ Willemsen Stad. ringvliet Gereformeerde Kerken: benoemd tot docent bijbelse ethiek en an tropologie aan de chr. sociale i: ademie te Kampen \l Boei ma Huizen, te Nijega-Opeinde H. Dijkstra Joure; aangenomen naar Wi t -.nge (Gr.) kandidaat A C. Hogenhuis Kampen, naar Gramsbergen A. Velthoen Au- gu-tmwsga, naar JoUI* .1 Vl genmakers Oud-Beijerland. Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Arnhem B Reinders Hardinxvold. voor Haarlem J van der Net Utrecht, voor Apel- doorh en Terwolde A Hooger- land Krabbendijke. V Pater P. Vriens. tot vi kort secretaris generaal van rooms-katholieke kerkprovini wordt pastor en teamleider i twee parochies in IJ muiden

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15