menno smitsloo bedrijfsmakelaardij bv n breestraat 106 2311 cw leiden telex 39302 majsb-nl tei.071-125041 Hoe ik het in m'n hoofd haalde om nu voor mezelf te gaan beginnen? Nou, dat zit zo: De samenleving wordt steeds ingewikkelder. Aan het zakendoen rondom bedrijfspanden komen steeds meer haken en ogen te zitten. Het kopen, verkopen, huren en verhuren van bedrijfspanden heeft voor elke ondernemer vergaande consequenties. Het is de hoogste tijd dat eigenaren en gebruikers kunnen beschikken over echte specialisten op de markt van de bedrijfspanden. Zo'n specialist ben ik. Ik weet wat de markt doet: voor u als koper of huurder betekent dat, dat ik u kan behoeden voor te hoge ofte lage prijzen. Voor verkoper en verhuurder betekent het, dat de prijs die u gaat vragen ook reële kansen biedt op succes (want wat hebt u aan een hoge vraagprijs, als u er na een lange tijd achter komt, dat die toch niet haalbaar was?). Kortom: ik vertel u nuchter waar het op staat. Maar naast de prijs, die ik natuurlijk niet voor niets als eerste noem, staan nog zoveel andere zaken: bestemmings plannen bijvoorbeeld, of het beleid dat een gemeente voert als het om de hinderwet gaat - zaken die de gebruiks mogelijkheden van een pand sterk kunnen beïnvloeden. Daarnaast de bedrijfs economische aspecten: WIR, SIR, fiscus, financiering - niet alleen als u van pand wilt veranderen, maar ook uw huidige pand (bijvoorbeeld door overwaarde) uw liquiditeit aanmerkelijk zou kunnen verbeteren. Ik kan aan het opsommen blijven, maar het zal u duidelijk zijn wat ik bedoel: als ondernemer kunt u die kennis en ervaring nu eenmaal niet in huis hebben. Ik wel, want ik ben er dagelijks bij betrokken, al jaren. Maar waarom begon ik nu voor mezelf? Wel, als ik het goed doe, ben ik eigenlijk niet voor mezelf bezig, maar voor u! Ik weet zeker dat er behoefte is aan mijn kennis en ervaring. Ik wijd me dan ook puur aan de makelaardij in bedrijfspanden, winkelpanden, kantoren, bedrijfshallen, horeca- objecten e.d. - nadrukkelijk geen woonhuizen! Doorzuiver te zijn in mijn specialisme, kan ik sterk zijn in de markt. Dat is de kracht, die ik voel - dat is de kracht, waardoor ik het juist nu aandurfde om voor mezelf te beginnen. Voor u dus eigenlijk... Bel me, ook al hebt u niet direkt een opdracht op zak om te kopen, te verkopen, te huren of te verhuren. Begin eens met een taxatie want uw winst kan ook onder uw eigen dak zitten! menno smitsloo/ bedrijfsmakelaardij

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 36