Zwembad 'Het Wedde' nu officieel geopend Kiezelstenen leuk gedanste spelletjes Weidse agenda Modem recreatiebad in Voorschoten Crescendo: leuke vrijetijdsbesteding PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 11 OKTOBER 1980 VOORSCHOTEN - Door op een knop van de beweegbare vloer te drukken waardoor zwemstertjes te water gelaten werden verrichtte burgemeester P. Cannegieter de offi ciële opening van het zwembad "Het Wedde" In december 1977 werd een voorbereidingskrediet voor het zeer moderne recreatiezwem bad beschikbaar gesteld. In april 1978 gaf de gemeenteraad goedkeuring aan een krediet van zeven miljoen. Dat krediet werd in maart 1980 met bijna nog een miljoen verhoogd, waardoor de stich- tingskosten rond acht miljoen komen. "Het Wedde" is doelbewust opge zet als een recreatie-object voor jong en oud en heeft vele voor zieningen voor mindervaliden. Naast het recreatiegebeuren is er ook gelegenheid voor het sport- zwemmen. Het buitengebeuren is geheel recreatief gericht. Geen echt diep water, geen grote bas- Het overdekte bad met speelse vormen heeft een bassin van 25 bij 15 meter, waarin 6 wedstrijd- banen kunnen worden uitgelegd. Verder een éénmeterspringplank en onderwaterverlichting. Het bad mist de bassinranden. een instruktiebassin in vrije met 280 vierkante meter wateroppervlakte met massage- stralen en een whirlpool. Verder is er een peuterbadje, solarium en bubbelbad. Het buitengebeuren bestaat uit een wateroppervlakte van 350 vier kante meter met een waterdiepte van 30 tot 145 cm. Verder veel speelattributen en een grote lig- weide. In het gebouw is een restaurant en verder zijn er drie barren. In de 55 dagen dat het bad geopend was om "in te werken" kwam ruim 40.000 bezoekers. Zwemstertjes LEIDEN - Hoe het mogelijk op een bijzonder positeve i je vrije tijd te besteden, toonde gisteravond het Leids Operette- en Instrumentaal Muziekgezel schap Crescendo in het Antonius Clubhuis, waar maanden van hard werken resulteerden in een opvoering van het zangspel Das Driemadlerhaus met als dirigent W. van Strien. Voor een amateur gezelschap is het altijd roeien met de riemen die je hebt: er zijn u eenmaal verschillen in stemkwa- liteit, zangtechnische vaardig heid en acteertalent, en ook wat betreft de samenstelling van het orkest is de afhankelijkheid van het aanbod van de leden groot. De orkestbezetting was dan ook bepaald niet de gebruikelijke. Onder de vele medewerkenden was een aantal goede stemmen te beluisteren, en de feeling voor de specifieke operettesfeer was bij sommigen duidelijk aanwezig. Opvallend veel zorg was besteed aan het decor, de costuums en het kapwerk. Dat de leden van Cres cendo met hun activiteiten ook anderen een plezierige avond hebben bezorgd, bleek uit het meeleven van de zaal, die aan het eind van het le bedrijf al enthou siast meeklapte MIES ALBARDA LEIDEN - Van sommige balletten vraag je je af of er is uitgegaan van een bepaalde filosofie of dat deze filosofie er pasklaar bijgeleverd wordt. Neem zo'n ongecompli ceerd, met talrijke knipogen naar de humor gemaakt werkstuk als 'Kiezelstenen' van de Ameri kaanse choreograaf Mel Wong, dat gisteravond met veel sympa thie in het LAK-theater werd ontvangen. De titel staat volgens het program ma symbool voor iets dat stevig en toch veranderlijk is. Het heet dat Mel Wong heeft geprobeerd deze symboliek tot uitdrukking te laten komen in de relaties, die er tussen de uitvoerende dansers en danseressen ontstaan. Deze relaties zouden, afhankelijk van de manier waarop je er naar kijkt, verschillend en steeds anders geïnterpreteerd kunnen worden, hoewel ze blijven bestaan. Het klinkt wat erg hoogdravend voor een leuk uitgewerkte choreogra fie. die óók (of misschien zelfs juist) voor kinderen is bedoeld. Wie de genoemde symboliek, al of niet na raadpleging van het programma, heeft herkend mag het zeggen. Wel duidelijk her kenbaar zijn de vele kinderspel letjes, waardoor Mel Wong zich heeft laten inspireren. Het resul taat van deze inspiratie is zeker niet kinderachtig te noemen. Knap is bijvoorbeeld de wijze waarop een simpel spelletje, het zij met een bal hetzij met een jojo, heel harmonisch in dansbewe ging wordt vertaald. Aan stylisti- sche vondsten ontbreekt het in Wongs werkstuk, waarin ook op grappige wijze van dierenmas- kers gebruik wordt gemaakt, niet zodat deze 'Kiezelstenen' als een volwassen kind van het Werkcen trum Dans beschouwd mag wor den. Dit Rotterdamse gezelschap bracht voorts een wat slordige herhaling van Hans Tuerlings uit 1976 date rende 'Trein' met zijn strakke, soms aan het ritme tegengestelde figuren. De hierbij behorende muziekband bleek overigens hinderlijk hoorbaar aan ver nieuwing toe te zijn. Tenslotte was er nog Bianca van Dillens 'Kollectie', een uit acht afzonderlijke delen bestaande Atlas Junior mogelijk overgenomen (Van één onzer verslaggevers) LEIDERDORP - Het in ernsti ge financiële moeilijkheden verkerende bedrijf Atlas Ju nior in Leiderdorp wordt misschien overgenomen. Al dus is uit goed ingelichte bron vernomen. Gistermiddag is er een gesprek tussen de direc tie en de vakbonden geweest, waaruit dit naar voren kwam. Het is nog onbekend door wie Atlas zal worden overgeno- Een week geleden werd be kend, dat Atlas plannen had om de produktie van beton nen vloerplaten te staken. Hierdoor zouden bjnnen af zienbare tijd 25 van de 50 werknemers worden ontsla gen. Alleen de produktie van binnenwanden zou dan over blijven. Wanneer het bedrijf in andere handen over gaat is het erg onwaarschijnlijk dat de werkgelegenheid van deze 25 mensen alsnog zal worden gered. Wel zou de werkgele genheid van de andere 25 werknemers dan zijn verze kerd. De beslissing over de overname wordt waarschijn lijk aanstaande woensdag bekend gemaakt. Splien houdt Multatuli overeind LEIDEN - Ten tijde van de he ruitgave van de 'Max Have- laar' van Fons Rademakers, komt de in Zoetermeer geves tigde theatergroep 'Splien' met 'Sjaalman', een spel rond Multatuli. Onmerkbaar dringt zich dan de behoefte aan je op de ene le vensbeschouwing te verge lijken met de andere. Spoedig werd gisteravond in een mager bezette Leidse schouwburg duidelijk, dat de theatergroep 'Splien' de per soon van Multatuli (Eduard Douwes Dekker) veel meer overeind houdt dan Radema kers in z'n film. De eerlijkheid gebiedt hier te vermelden, dat dit voorna melijk wordt veroorzaakt door de rolbeleving van Henk van Loenen (vooral als 'Bata- vus Droogstoppel' en 'Mees ter Pennewip'. Daarnaast was Ad van Kempen een zeer gedreven Eduard Douwes Dekker en een ge loofwaardige 'Multatuli'. Daar waar de theatergroep 'Splien' zich in het verleden uitermate ongeloofwaardig opstelde met halfslachtige produkties als 'Slau', een voorstelling over het leven en werken van Jan Jacob Slauerhoff, wist het met 'Sjaalman' gisteravond on gemeen te boeien. 'Splien' heeft met 'Sjaalman' voor een zeer integere inter- prestatie gekozen, die vrijwel haaks staat op de commer ciële film-interprestatie van Rademakers. Het wordt soms zeer ingehou den gespeeld, waardoor de ontwikkeling van de per soonlijkheidsstructuur van Eduard Douwes Dekker nog sterker kan worden geaccen tueerd. BERT KOEKEBAKKER Vrouw neergeslagen en beroofd LEI DEN-Een 57-jarige vrouw is gisteravond rond half acht in het Huygpark (Morswijk) beroofd van haar handtas. Een ongeveer 25 jaar oude man kwam plotse ling op haar afgerend en wilde de tas uit de hand van de vrouw, die zich hevig verzette, wegrukken. De vrouw werd neergeslagen en haar belager maakte zich uit de voeten. Het slachtoffer liep een buil op maar hoefde zich niet on der medische behandeling te stellen. In een sigarenzaak aan het Be vrijdingsplein in Leiden Zuid-West is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebro ken. Bij deze inbraak zijn twee honderd aanstekers, een aantal pennen en een grote hoeveelheid sigaretten buitgemaakt. LEIDEN - Het speciaal in Lei don ingeburgerde Mendels sohn Trio, dat te gast was in de mooi bezette K O Kapel, bleek nog eens anders vertakt te zijn. Van vroeger is alleen de cellist Elias Arizcurer over. De s Le: Gidts Ivvin B nnpleel de Het trio attake 1980 .'n de Manneke. di< tel Ramiflci pia agrp h l in i compositie lernist Daan met de ti- lo (Vertak- n dit trio. n grafische Mendelssohn Trio in nieuwe samenstelling partituur, maar de normale notatie bleek nog een rol te hebben, wel met ondagelijks maatstelscl, eigen harmoniek en structuur, veel repeteren de noten, een specifieke rechtliinigheid, die gericht toegaat op een pluriformiteit in de scala der aandoeningen. Kafka en Bartok passen er bi Vervolg kwamen Mendelsson's eerste Trio en Raveli's enige Trio. Mendelssohn verwierf een magistrale verklanking met virtuose spanningsvel den. Mendelssohn opent met een thema van zeker veertig (oor 't eerst was ik minder ver rukt van Ravel. Toch was veel gedaan om de timbres in volle Franse distinctie te mengen. Misschien was er te weinig pianokleuring. Ik zeg mis schien. Jet over-enthousiaste publiek kreeg nog het hele Trio opus 15 van Smetana toe. KEES VERHOEF Jazz Leidse en Haagse jazzmusici komen zondag aan bod in het programma Jazz on Sunday in het bowling-restaurant Menken aan de Leidse Bos- huizerlaan. Uitgenodigd zijn oxi. het trio Karei Boelee, drummer Paul Üljee, de te nor-saxofonisten Guup Mas- sard. Wil Simons en Bob Rig- ter. altsaxofonist Lex van Wijk met een gastkwintet en pianist Cees Schrama. Aan vang 3 uur. Natuurwandeling De afdeling Leiden van het In stituut voor Natuurbescher mingseducatie houdt zondag een anderhalf uur durende wandeling in "Huys te War- mont", met als beginpunt de Herenweg te Warmond. Start om twee uur. Video-tapes Marshalore, een Canadees ar tieste laat zondag een aantal video-tapes uit eigen collectie zien. Dat gaat gebeuren in Salon "O", Herengracht 4.5, Leiden, tussen elfen zes uur. Marshalore doet performan ces en maakt video-tapes on der de algemene titel "Liefde en Anarchie". Christelijk De Christelijke Vrouwenver eniging afdeling Merenwijk houdt maandagavond om kwart voor acht in het kerke lijk centrum De Regenboog, aan de Watermolen in Leiden een bijeenkomst. Gesprekslei der is prof. dr. M. de Jong; er wordt ook een modeshow ge houden. Prestatieloop Atletiekvereniging Holland houdt zondag aan de Wasse- naarseSlag een prestatieloop. De inschrijving is open vanaf tien uur, er zijn afstanden van twee, vier, acht en twaalf kilometer uitgezet. Japan Het Rijksmuseum voor Volken kunde, Steenstra'at 1, Leiden, biedt zondag de eerste Sun day Special van dit seizoen, in de aula wordt een demon stratie gegeven van Japanse bloemschikkunst. gevolgd door een film over het dage lijks leven in Japan. Er zijn twee voorstellingen: om kwart over twee en om half vier. Plaatsen kunnen bij het mu seum besteld worden, tel. 132641. Baptisten Morgen zal in de Lusthoflaan- school aan de Lusthoflaan 4 i n Leiden Dominee G. Bosveld een spreekbeurt houden. De avond begint om 19.30 uur. Het onderwerp is "Ge- niet-nu-betaal-iater"De jeugdgroep van de baptisten gemeente zal muzikale mede werking verlenen. Sport en spel Het Dienstencentrum z.o. aan de Du Rieustraat 4 in Leiden heeft op maandag 13 oktober weer een sport- en spel mid dag. Er zal onder meer ivor- den gekegeld en gekorfbald. Verder is er gelegenheid tot het leggen van een kaartje en tot een spelletje jeu-de-boules of domino. verzameling variaties op één cho reografisch thema. De verzame ling bleek een expressief uitge voerde solo voor een danser te bevatten alsmede een solo voor een danseres, die meer de adem van de soliste dan van de toe schouwer benam. Ondanks een aantal mooi in elkaar over vloeiende bewegingen kon deze vrij recente "Kollectie" maar ma tig bekoren. Te kil om er koud van te worden? Een moeilijk te beantwoorden vraag. PIETER C. ROSIER ZATERDAG Leiden - Kamerlingh Onneslaborato- rium - Nieuwsteeg symposium over vallende sterren, 11.00 uur. Gamma Zelfbouwmarkt - Oude Singel, demonstratie voor doe-het-zelvers, 10.00-14.00uur. Vrijetijdscentrum - volksdansinstuif 20.00 uur. Groenoordhallen - Bovag-occasion- show, 10.00 - 17.00 uur. Sanders - Levend aal/hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Wassenaar -Wassenaarse sporthal - volleybal tussen regionale gemeenten, 9 - 18.15 uur. v. Heeckerenhuis - start Pauwenfiet stocht, 9-12 uur. Voorschoten - Lindehoeve - optreden 'Braak', 21 uur. ZONDAG 15.30 l Bowlingrestaurant Menken - Boshui- zerlaan. Jazz on Sunday, 15 uur. Huys te Warmond - natuurwandeling Wassenaarse Slag - prestatieloop AV Holland, 10.00 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling MAANDAG Leiden - De Regenboog - Watermolen, bijeenkomst Christelijke Vrouwenver eniging, 19.45 uur. Stadhuis - gemeenteraad 19.30 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, bejaar'dènsoos Zuid-West14.30 Femke - Leids Volkshuis, 20-23 uur, tel. 149180. Kantine NEM - ingang 5 meilaan, ruil en véilingavond van 'De postzegelvrien den', 20.00 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Poppentheater Wellus-Nietus, Chur- chillweg. Voorschoten, tel. 01717-3163, en 071-121367, dindag 14 okt een vol wassenvoorstelling, 20.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Oost-Europese filmcyclus, film van de Hongaar Miklós Jancse, 20 en 22.15 uur. Voorschoten - Gemeentehuis - commis sie financiën, 20 uur. Oegstgeest - Endegeesterstraatweg 4 - commissie openbare werken. Koffieshop Leidse Volkshuis - din 14 Werklozen Belangen Vereniging, voor advies van 10 tot 12 uur. ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnen stad-Noord, Groenoord, Kooi, Meren wijk: zaterdag F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371. zon J. Rus, Middelstegracht 131, tel. 132500. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professorenwijk, de Waard: zat R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266. zon J. van Gent, Zoeterwoudse- singel 28, tel. 122538. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: zat F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347. zon H. Engel, de Meij van Streekkerkstraat 53, tel. 121334. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, R. van Leeuwen, Meijer, Rein- ders, Tan, v. Tol, Zwijnenburg en Verha- gc wordt waargenomen door P.L. Tan, Schoenerwal 13, te.. 210890, spreekuur 11-11.30 uur aan huis. 891100. Oegstgeest - J. Hugenholtz, Pr. Hen- driklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - zat A. Meiman, Leidse- weg 128a, twl. 2493, zon A.Tromp, Leid- seweg 328, tel. 071-762159. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrij 10 okt - 17 okt door Apotheek Reijsï, Steenstr 35, tel. 120136; Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, tel.2525. WIJKVERPLEGING Leiaen - interkruis. Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum. Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. gezondheidscentrum, 154500. Voorschoten v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - M. Habernickol, Rusthoff- laan 4, Sassenheim, te, 02522-15465. Roest: G. Roest, llaaghuishof 5, Leider dorp, tel. 890405. H. Vestjens. M. Vestjens-Rapdsveld, Rijn en Schiekade 23. tel. 144323. Voorschoten - C.G Westgeest, Leidse- weg 560, 2253 JS Voorschoten, tel 768616. lEIDSCH £t DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28684 Kwartaalabonnement 146.30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post i 254,10 Losse nummers f 0,65. Rubriekchefs J Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé. C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320 Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-769935 Warmond: K Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2