ILe/cfee agenda SP: school zwemmen in Voorschoten veel te duur Voorlopig nog geen bestemming voor kleinere woningen in Voorschoten Meesterlijke prestatie van Cora Canne Meyer "Volkstuintjes Leiderdorp te duur per vierkante meter" WASSENAAR GAAT GROND GEBRUIK IN '81 BEPERKEN VRIJDAG 10 OKTOBER 1980. LEIDERDORP - De Leider- dorperse volkstuinvereni ging wil weer met de gemeen te gaan praten over de vier kante meterprijs van de tui nen, die in "De Bloemerd" zullen worden aangelegd. Die prgs in onlangs door de ge meenteraad vastgesteld op een gulden, wat volgens de vereniging veel te duur is. Na het raadsbesluit zijn er bin nen de vereniging problemen gerezen, omdat dertig leden voor het lidmaatschap heb ben bedankt. Nu zijn er daar om weer tuinen over. Aan de raadscommissie voor cultuur, die gisteravond ver gaderde, vertelde wethouder Gehner dat de gemeente wil vasthouden aan de vastge stelde prijs van een gulden per vierkante meter. Wel wil men praten over een geleide lijk toewerken naar die prijs, gespreid over een aantal ja ren. De vereniging is overi gens van plan, ook bij de commissie beroep- en be zwaarschriften van de ge meente verhaal te gaan halen. Botenlcodsen De Stichting Scouting Leider dorp en de kanovereniging "Rijnland" mogen beide naast elkaar hun botenlood- sen bouwen, een poging om de twee groeperingen samen één groot onderkomen te la ten bouwen, is mislukt. De belangen en doelstellingen van beide verenigingen lig gen daarvoor te ver uit elkaar. Wel zal nu door een gelijktij dige aanschaffing van de loodsen bij dezelfde firma, een aanzienlijke kostenbe sparing kunnen worden be reikt. Voor de kanovereni ging kost de 25 meter lange loods ruim 80.000 gulden, waarvan de vereniging zelf 31.000 gulden op tafel kan leggen. Voor resterende le ning zal de gemeente zich ga rant stellen. Tevens subsi dieert de gemeente nog eens een tekort van 2700 gulden. Wel was de commissie gister avond van mening, dat de ei gen bijdrage van de leden wel mag worden verhoogd. De vereniging, die nu honderd leden telt, voorziet overigens een toename van het aantal leden, als het nieuwe gebouw klaar is. De loods van de Scouting-club gaat ruim 50.000 gulden kos ten. Ook voor deze stichting zal de gemeente bij een lening garant staan, en zal er subsi die worden verleend. WASSENAAR-In korte tijd zal in 1981 weer een aantal be stemmingsplannen in Was senaar verschijnen, dat een beperking zal meebrengen van de vrije beschikking over grond. In de plannen wordt aangegeven welke bestem ming die grond wel en welke de grond niet kan krijgen. In voorbereiding zijn de be stemmingsplannen Duinrell, Hoge Klei, Hofcamp, Rijks dorp en Landscheiding. Te vens is voorbereidend werk verricht voor het bestem mingsplan Kerkehout en voor een herzien plan voor Ter Weer (terrein Maaldrift). Het algemeen beleidsplan van de gemeente Wassenaar ver meldt voor het jaar 1981 dat er hard moet worden gewerkt aan het Centrum en Ter Weer. Van de raadsvergadering in november over de woning- bouwnota zal afhangen of er een laatste volkstuincomplex wordt aangelegd in Ter Weer. Zo nodig zal een ander terrein daarvoor geschikt worden gemaakt. Nutsbedrijven Een grote verandering kan zich voordoen bij de zeggenschap en het beheer van de gemeen tebedrijven. Het college ver wijst naar een rapport dat aan de Tweede Kamer is aange boden. Daarin worden sug gesties gedaan ten aanzien van een samenhangend plan, per provincie. Dat zou vol gens het college kunnen be tekenen dat Wassenaar haar Nutsvoorzieningen (gas, licht, water) in een groter ver band moet brengen. Het ge meentebestuur is beducht voor een vermindering van de dienstverlening als gevolg van-een dergelijke ingreep in de gemeentelijke zelfstan digheid. Ook het midden- en kleinbe drijf krijgt in het beleidsplan voor het eerst sinds jaren weer volop de aandacht. Het ligt blijkens het beleidsplan in het voornemen om ook in Wassenaar een distributie- onderzoek te houden. Dit zou voor de ligging van de win kels gevolgen kunnen heb ben. In dat verband zal de commissie midden- en klein bedrijf worden uitgebreid met vertegenwoordigers van de winkelcentra. VOORSCHOTEN - Voordat er een beslissing kan worden genomen over de plannen van de Stichting Jongerenhuisvesting om kleine re woningen te bouwen aan de Treubstraat, moet er eerst een be ter advies komen voor de be stemming van de huizen. Dat is de mening van de Voorschotense raadscommissie voor openbare werken, die gisteravond verga derde over de bouwplannen voor de Treubstraat in Voorschoten. Voor het stukje Treubstraat nabij de voormalige brandweerkazer ne gelden thans twee bouwplan nen. De dienst openbare werken gaf een architectenbureau op dracht voor het maken van een plan, en tot verrassing van het gemeentebestuur kwam ook de Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Geboren; Saskia Annemarie Bruckner; Jacoba Elisabeth Maria Zandbergen; Carolien Regina Hulsbos; Peter Jeroen Gerritsen. Getrouwd: C.C.M. van Velsen en C.M.B. Duivenvoorden; N.C.M. de Jong en A.P.M. van der Salm; J.A.M. van Ros- sum en M.M.T. Elderhorst; A. Q. Segaar en A.C.J. van Leeuwen; E.L.J. Gordijn en C.A.H. Straathof; A.L.M. Borst en J. LEIDERDORP - Geboren; AtiUa. z v I. Pedük en A.C. Verberg; Peter J.E., z v M E. Hulliman en M.C.J.W. Gerbrandts; Madeion L. d v W. Hermans en C.P. De- rogee; Anthonius J. z v P.J. Ouwerkerk en C.M.H. Berg; Esther T. dv J.R. de Ru en A.C.M. Klamer; Wendy N.. d v R. Komman en A.E. Everts; Bart, z v P.C.M. van der Hulst en A.V.R. van der Duim; Jasper, z v G. Stafleu en L.T. Geleijnse. Ondertrouwd: P. Vis en W.F.L.M. van Bilderbeek. Getrouwd: R.H. Rodenhuis en D.M. de Zeeuw; C.J. Dubbeld en I.A. Sachums- ky; N.R. Kemper en M. van der Meer; J.S. Braat en C.H. van der Meer. Overleden: J. Loolmoes, oud 85 jr., ev: A. Griekspoor. WARMOND - Geboren: Emma A., d v J.H. Hulsgof en B.J.R. Rijpstra. Overleden: A.C. van Zijp (1901); A.H. Hartog (1898) w.v. P L. Hage. Getrouwd: N.T.M. Overdevest en H.S.C.M. van Moorsel; J.L. Schippers en W.I. Paling. Stichting Jongerenhuisvesting met een bouwplan. Het gemeen telijk plan omvat ongeveer 42 woningen met een huurprijs van 300 gulden. Het plan van de jon geren voorziet in ongeveer 65 wooneenheden met een huur prijs van 200 gulden. Beide plan nen vallen onder de zogenaamde Van Dameenheden, dat wil zeg gen woningen voor een- en twee persoonshuishoudens. Wethouder Eveleens meende giste ren dat er eerst een uitspraak moet komen over de bestemming van de woningen. De Stuurgroep een- en tweepersoonshuishou dens denkt aan ingezetenen die alleen wonen of maximaal met zijn tweeën, ongeacht hun leef tijd. De Stichting Jongerenhuis- vesting wil echter alleen bouwen voor jongeren. Het gemeentelijk plan past beter in het dorpscentrum. De commissie voor openbare werken wil in elk geval uitgezocht zien of het bouwplan van de jongeren niet kan worden gerealiseerd in de wijk Noord-Hofland. Ook moet een uitspraak worden gedaan over de kap van de woningen. Het plan van de Stichting Jongeren- huisvesting heeft een kap, waarin kan worden gewoond, maar daardoor wordt de hoogte iets hoger dan volgens het bestem mingsplan toelaatbaar is. Waar dering voor het plan van de jon geren was er gisteravond wel, terwijl er ook wrevel was over het uitblijven van een uitspraak van de Stuurgroep over de bestem ming van de woningen. VOORSCHOTEN - Tijdens de Zwemvijfdaagse in het Voor schotense zwembad Het Wedde zal de stichting Terre des Hom mes elke avond aanwezig zijn met een speciale stand. Onder het motto "Zwemmen of verzuipen!" zullen er in de stand verkooparti kelen en informatiemateriaal worden aangeboden. Het geld van de verkoop is bestemd voor de aanschaf van moderne appara tuur voor een dovenschool in Kenia. De zwemvijfdaagse begint morgen. Het terreintje aan de Treubstraat Van Dameenheden beogen. Voorschoten. Voor dit terrein bestaan twee bouwplannen, dieeik VOORSCHOTEN - "Het nieu we, zeer luxe uitgevoerde zwembad van de gemeente Voorschoten is een prestige object geworden. Het gevolg is echter wel dat het zwem men zo duur is geworden, dat ouders van kinderen op ba sisscholen veertig gulden per jaar moeten betalen, wanneer zij hun kinderen willen laten meedoen aan de school- zwemlessen". De Socialistiese Partij afdeling Voorschoten vindt deze vorm van een eigen bijdrage een discriminerende maatregel. Volgens de partij zijn vooral de mensen die van een laag inkomen of uitkering moeten rondkomen, weer het slacht offer. Dat is toch al een groep die door allerlei bezuini gingsmaatregelen het hardst wordt gepakt, en voor wie de veertig gulden extra nauwe- lijks is op te brengen. De hulp- en informatiedienst van de S.P. stelt dat de school in elk geval verplicht is om voldoende gymnastieklessen te verzorgen. Deze kunnen in de vorm van zwemlessen worden gegeven, zodat de gemeente de ouders nooit kan verplichten om extra voor de ze lessen te betalen. De S.P. eist dan ook: "Gratis school zwemmen voor het gehele ba sisonderwijs, geen afwente ling van de financiële tekor ten op de schouders van de ouders". Een andere eis van de partij is dat het instructiebad moet worden opengesteld voor de gehandicapten, die ook de dupe zijn geworden van het prestigebeleid van de ge meente. Ondanks de grote sommen geld die het zwem bad heeft gekost, is het niet aangepast aan de behoeften van gehandicapten. Een veer tigtal moet daardoor uitwij ken naar elders, terwijl het in structiebad voor deze mensen geheel voldeed. Een lijst van 150 handtekeningen van een groep gehandicapten mocht niet baten. 'Jahreszeiten' instrumentaal erg sterk WASSENAAR - "Wassenaar Vo- caliter", een oratoriumkoor dat lang en uitnemend stand houdt onder Ad de Groot, voerde Haydn's Jahreszeiten uit in de volle Dorpskerk en, zo te horen, is dat al meer gebeurd. Voor tal van koren zijn deze toneelscènes in noten een opwekkingsmiddel, dat zowel voor het psychologi sche als het economische welzijn nut heeft. De zitruimte, die ik wenste, was onbereikbaar, maar tot mijn vreugde vond ik een stoel een meter van een contrabas en twee van de paukenist. De klanken daarvan stegen loodrecht naar de nok van het gebouw. Die bas en pauk klonken er rank als een viool of hobo. Aangezeten was het Gewestelijk Orkest. Mijn zit plaats maakte me er bewust van dat het symfonisch bestanddeel van die "Vier Jaargetijden" een belangrijker functie heeft dan het vocale. Wel zijn de zangsolo's ex tra overdadig bedacht. Het voor Wassenaar geëngageerde trio is in dit werk gespecialiseerd en al gemeen gevraagd, en dus ook ook schitterend homogeen. Tenor Marius van Altena, hoe goed ook, wordt overtroffen door de diepe bas Hans Zomer, omdat diens stem nog beter "zit" en in alle hoeken en gaten het woordbeeld herkenbaar houdt. Er is een prachtig glans gegroeid over de stem heen van de sopraan Chris tine Harvey, vergezeld van veel kleurende lieflijkheid, heel mooi in een oratorium. Over het orkest niets dan de hoogste lof. Van het koor zou ik wat meer besef ge wild hebhen van de naïeve stemming van de tekst, geen glimlach zelfs bij het karabijn schot, dat een haasje het haasje maakte, geen glunderogen bij het operette-onweer. Genoemd dient tenslotte nog de cembalist Tijn van Eijk. KEES VERHOEF Vijftig jaar gouden trouw in Oegstgeest OEGSTGEEST - Het echtpaar Ra- vensbergen-Nieuwenhuis vierde een dezer dagen hun vijftigjarig huwelijksfeest. De beide echte lieden wonen al bijna tien jaar in Oegstgeest aan de Haarlemmer- trekvaart nummer 34. De heer Ravensbergen werkte vroeger bij de afdeling onderwijs van de Academische Raad in Den Haag; hij was daar bode. Het gouden paar heeft drie kinde ren, één dochter en twee zoons. Verder hebben ze elf kleinkinde ren, het eerste achterkleinkind wordt verwacht in december. Spaanse avond 'Duivenvoorde' VOORSCHOTEN - De Stichting Kunstkring "Duivenvoorde" be sloot het (zomer-) seizoen met een Spaanse avond. Het mocht niet te zeer hinderen, dat de luis terrijke Marot-zaal niets Spaans heeft (de naar Nederland uitge weken Hugenoot Marot was im mers een Fransman). Cora Canne Meyer, geassisteerd aan de vleu gel door Thom Bollen en de gita rist Dick Visser, maakte het toch heel Spaans, deze avond. Cora Canne Meyer heeft een prach tige stem, vooral in de diepte, toch ook zeer expressief in de hoogte. Er zit staal en karakter in. Haar voordracht is gevariëerd en onder alle tekstomstandigheden zeer beheerst.Ze Cora is niet ten onrechte zo vermaard als Car- men-vertolkster. Eenmaal op die Spaanse geest in gesteld, weet zij van geen om schakelen. Ik wil hiermee zeg gen, dat de vier liederen uit Hugo Wolfs "Spanisches Liederbuch" (uit 1889) als vreemde vogels in het programma stonden. Wolf bezag Spanje door zijn Duitse bril en Cora probeerde van die liede ren toch iets Spaans te maken. Maar de Spaanse emotionaliteit verdroeg zich niet al te best met de Duitse ziel. Ik vond Cora voor de pauze het mooist in vijf volksliederen, jdoor Dick Visser geheel in stijl en fel openhartig op de gitaar begeleid. Tegen deze natuur-uitdrukking konden Wolf en zelfs De Falla, naar mijn smaak niet op. Het zelfde mag gelden voor vijf an dere liederen uit het volk, die Co- ra na de pauze, zelfs nog indrin gender, zong. Zo hoort men ze ook in het Spaanse binnenland, de dorpen van Castilië, van An- dalusië. Maar ook met de door er kende componisten gemaakte liederen, van Louis Saguer ("Canticas Sefaridies", joodse zangen"), Granados ("La majora dolorosa" en "El majo discreto") bereikte zij een indrukwekkend artistiek peil. Zo'n optreden moet blijkbaar aan intensiteit en inle ving groeien naarmate het langer duurt. Cora kwam tegen het eind tot meesterlijke prestaties, zoals in de "Jota" van Guridi en, als toppunt, "Clavelitos"(anjertjes) van Valverde. Ik mag hierbij de pianist Bollen niet vergeten. Zijn spel hield ge lijke tred met de zang en was van dezelfde orde. JOHAN VAN WOLFSWINKEL. VRIJDAG Leiden - Leids Vrijtijdscentrum - Bree- straat 66, groep SAG 21.00 uur Groenoordhallen - Bovag-occasion- show, 19-22 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstr 1, lezing Jan de Bruijn, welk volk is het centrum van het wereldgebeuren. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, film 'Alice in den Stadten van de Duitse regisseur Wim Wender., 23.00 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club v alleenstaanden, 20.00 uur. Rapenburg 48 - NVSH-trefcentrum 22.00 uur. Dierenbescherming Leiden, melding zwerf- en gevonden dieren, tel. 122847 b.g.g. 124295. Ceciliastr 18 - open-huisavond L.V.L 21.00 uur, tel-. 764236. ZATERDAG Leiden - Kamerlingh Onneslaborato- rium - Nieuwsteeg symposium over vallende sterren, 11.00 uur. Gamma Zelfbouwmarkt - Oude Singel, demonstratie voor doe-het-zelvers 10.00-14.OOuur. Vrijetijdscentrum - volksdansinstuif 20.00 uur. Groenoordhallen - Bovag-occasion- show, 10.00 - 17.00 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Wassenaar -Wassenaarse sporthal - volleybal tussen regionale gemeenten, 9 - 18.15 uur. v. Heeckerenhuis - start Pauwenfiet stocht, 9-12 uur. Voorschoten - Lindehoeve - optreden 'Braak', 21 uur. ZONDAG Leiden - Museum Volkenkunde - Steenstraat, Sunday Special, 14.15 en 15.30 uur. Bowlingrestaurant Menken - Boshui- zerlaan, Jazz on Sunday, 15 uur. Huys te. Warmond - natuurwandeling Wassenaarse Slag - prestatieloop AV Leids Poppentheater, 14.30 ARTSEN Leiden - De weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnen stad-Noord, Groenoord, Kooi, Meren- wijk: zaterdag F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371. zon J. Rus, Middelstegracht 131, tel. 132500. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid, Tuinstad- wijk, Professorenwijk, de Waard: zat R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266. zon J. van Gent, Zoeterwoudse- singel 28, tel. 122538. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west zat F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347. zon H. Engel, de Mefj van Streekkerkstraat 53, tel. 121334. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, R. van Leeuwen, Meijer, Rein- ders, Tan, v. Tol, Zwijnenburg en Verha- ge wordt waargenomen door P.L. Tan, Schoenerwal 13, te.. 210890, spreekuur 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - Dr O. du Ry v. Beest Holle/ R.W.M. van Velsen, Vlaskamp 16, twl. 891100. Oegstgeest - J. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - zat A. Meiman, Leidse- weg 128a, twl. 2493, zon A.Tromp, Leid- seweg 328, tel. 071-762159. Warmond - J. Hoornweg, Prof. Aalber- selaan 1, Voorhout, tel. 02522-11393. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrij 10 okt - 17 okt door Apotheek Reijst# Steenstr 35, tel. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - M. Habernickel, Rusthoff- laan 4, Sassenheim, te. 02522-15465. - DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest G. Roest, Haaghuishof 5, Leider dorp, tel. 890405. Jl. Vestjens, M. Vestjens-Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Voorschoten - C.G. Westgeest, Leidse- weg 560, 2253 JS Voorschoten, tel. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en Zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van zaterdag 4 okt tot vrij 10 okt s'morgens 8 uur, door. Doeza Apo theek, Lioezastraat 31, tel. 121313; Apo theek v. Breest Smallenburg, Loeve- stein 6, tel. 890000. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn. 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leidcrdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel; 410131, spreekuur van ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. ZOETERWOUDE - Burgemeester Houdijk (rechts) van Zoeterwoude opent door een draai aan de knop de nieuwe lichtinstallatie van de voetbalvereniging Meerburg. Gisteravond werd ook het nieuwe oefenterrein offi cieel in gebruik genomen. De installatie staat opgesteld rond het oefenterrein. gezondheidscentrum, 154500. Voorschoten v.d. Waalslaan, tel. 4641 Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon C71 -144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46.30 per post f 66,40 Jaarabonnement (173.70 per post (254,10 Losse nummers (.0,65. Rubriekchefs: J. Kroon (stad) J.P.M. van der Meer (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) n Brussel (sociale P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs, Washington, Cairo. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2