mededelingen gemeentebestuur m leiden 13tm17okt.'80 Gemeente Zoeterwoude De patiënt heeft het echt moeilijker, dokter uw leiden VRIJDAG 10 OKTOBER 1980 Medische specialisten moeten van het kabinet in twee jaar f 80.000 bruto „inleveren." Op een gemiddeld bruto inko men van f360.000 is dat een achteruitgang van ruim een vijfde. Geen wonder dat spe cialisten de term „inko mensmatiging" voor deze in greep honend en veront waardigd afwijzen; het is een korting van het inkomen met voor sommigen „rampzalige gevolgen". Zo staat het tenminste in een uitvoerig huishoudboekje van internist dr. M. J. Horikx. De dokter heeft dat laten publiceren in het vakblad Medisch Contact. Vooropge steld dient, dat Horikx' open hartigheid over zijn geldza ken een prijs verdient. Geen geldprijs, maar wel een be wijs van eerlijk gedrag. Want praten over inkomenspolitiek is alleen zinvol op basis van duidelijke en levende cijfers. De statistieken leveren meestal slechts vaag en dood materiaal. Het huishoudboekje van Ho rikx laat zien hoe er van een bruto praktijkomzet van iets meer dan drie ton dit jaar (de matiging is dan afgetrokken) helemaal niets overblijft om van te eten en te drinken. Zonder de matiging beurt Ho rikx f86.000 bruto meer, na aftrek van belasting blijft daar f26.000 van over. Voor vakantie rekent hij f 6000, en dan houdt het gezinnetje Ho rikx f 350,- per week over voor eten, drinken, een rokertje, kleren, kranten en boeken, kortom het huishouden. Hoe kan dat? Hoe „maakt" een op het oog welvarend specia list van zijn ruim drie ton per jaar omzet een weekloontje van Jan Modaal? Nogmaals, de sommetjes van Horikx zijn duidelijk niet getruceerd. Er dringt zich echter een akelige indruk op: Horikx en velen met hem leven ver boven hun ibomen nog tot in de henv stand, wat dat ook wezen r ge. Neem nou eens de woonlasten van deze dokter. Hij betaalt jaarlijks een hypotheekrente van maar liefst f37.500, en de premie voor de levensverze- kring annex hypotheek be loopt f 20.000. Samen bijna de helft van zijn belastbaar in komen. De onderhoudskos ten voor deze behuizing zijn navenant f 6000 per jaar, en hij verstookt f7500 per jaar aan olie. Horikx is zich wel bewust dat dat allemaal een hoop geld is. maar hij komt met de klassie ke redenering: het huis vormt een belanrijk deel van zijn oudedagsvoorziening. Ho rikx leeft niet alleen boven zijn stand waar het zijn woonlasten betreft, hij rijdt gezien zijn besteedbaar in komen ook in een veel te dure automobiel, aanschafprijs 35.000. Zelfs als de specialisten erin slagen met processen en ac ties de opgelegde matiging (gedeeltelijk) ongedaan te maken, is het voor Horikx met f350,- per week huis houdgeld geen vetpot, zo re- ke"nt hij voor. Dat is een aan wijzing te meer dat hij en zijn klagende collega's hoognodig de bakens moeten verzetten, matiging of niet. En hij is niet de enige. Menigeen heeft jaren geleden, toen de bomen nog tot in de hemel ken te groeien, verwachtin gen opgebouwd en verplich tingen aangegaan die nu waargemaakt kunnen v den. Je ziet dat met name mensen die zich in grote roerend-goedschulden heb ben gestoken. De rente word eerder hoger dan lager, de waarde van het huis stijgt niel langer, en het inkomen gaa achteruit. Dus zowel in het le ven van alledag als toekomst moet worden be zuinigd en gereorgani seerd. Horikx bijvoorbeeld meldt da drie van zijn vier kinderen hoger onderwijs studeren Zijn ze uitwonend geworden Waarom verhuurt hij dan nie ?ep deel van zijn huis? Of waarom neemt hij geen klei- ïere woning? Hij zit vast aan iie hypotheek-levensverze- xering. zegt hij zelf. maar dat s echt onzin. En als het waar s, heeft hij zich aan handen en voeten laten binden - niet zo verstandig.- Een en ander lost overigens het kernprobleem niet op: is het redelijk dat een specialisten- iikomen wordt afgeleid van een ambtelijk inkomen van f 125.000 bruto, zoals het ka binet doet? Inkomenspolitiek gaat over de verhouding tus sen inkomen aan de ene kant en over het soort werk, ver antwoordelijkheid, maat schappelijk aanzien. en schaarste aan de andere kant. Of medische specialisten vol gens zo'n ingewikkelde afwe ging een hoger inkomen mo gen verdienen dan hoge amb tenaren valt nimmer objectief /ast te stellen. Dat blijft een kwestie van waardering en daarmee van discussie en dus ook van pressie en poli tiek. Horikx zelf bepleit, dat specia listen als protest tegen de ge dwongen inkomensmatiging maar moeten eisen dat ze door ziekenhuizen in dienst worden genomen. Dat lijkt een rare eis, want stel dat die wordt ingewilligd: doen de specialisten dat dan ook? Ju ridisch zijn ze daartoe wel ge dwongen. Het tekent de machteloze situa tie waarin de dokters zich be vinden. Echt actie voeren kunnen ze niet, want dat is de zekerste manier om het publiek voorgoed tegen zich te krijgen. Hun probleem ll ongetwijfeld - dat legt Horikx prima uit - weinig benij denswaardig, maar zeker niet onoplosbaar. De meeste pa- tienten hebben het echt moeilijker, dokter. JOS GOOS Gemeenteraad Voortgezette vergadering van de gemeenteraad van Leiden op maandag 13 oktober a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Verdere behandeling van het voorstel inzake vast stelling van het bestemmingsplan Leiden-Meren- wijk. Voorstel inzake vaststelling van de verordening op het verlenen van een subsidie voor ingezameld oud-papier. Commissie vergaderingen Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 15 oktober a.s. om 17.00 uur in het re creatiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: interimrapportage over Voorgeest. Verslag en voortgangsrapportage van de NOK en de Contactgroep. Procedure voor de vaststelling van een definitief beleidsplan. Agendavoorstel voor de COZ-bespreking d.d.«4 no vember 1980. Verslag van het overleg met het lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, drs. Aalbers op 10 oktober 1980. Mededeling over de toekomstige bestuurstructuur van Endegeest c.a. (eventueel). Commissie voor Financiën. Woensdag 15 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zuilen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien- En verder: Vervanging kaartenliften voor de berging van het persoons- en het woningregister bij de afd. Be volking c.a. Aanschaf offsetstraat Huisdrukkerij. Eindvoorstellen reorganisatie van de dienst Finan cien. Vakantiegelden niet-ambtelijke leden Kommissies Rijksgroepsregeling, Werkloze Werknemers en Rijksgroepsregeling Zelfstandigen. Extra vergoeding aan besturen van bijzondere scholen voor moeilijk lerende kinderen e.d. over het vijf-jarig tijdvak 1973 t/m 1977. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Donderdag 16 oktober a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Verordening Steun Bedrijven Stadsvernieuwing 1980 (gezamenlijk met R.O.V.). Herziening overeenkomst verhuur en huur De la Bije. Erfpacht perceel grond aan Jesse. Benoeming nieuwe leden deelcommissie P.Z. Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Donderdag 16 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verzoek van de Westland/Utrecht Projektontwik- keling b.v. tot ontheffing van woonruimtebepalin gen voor de woningen van het projekt Galgewater/ Noordeinde. Voorfinanciering provinciaal subsidie t.b.v. de Stichtihg Huisvesting Werkende Jongeren en Stu dentenhuisvesting. 1 Herziening overeenkomst van verhuur en huur tus sen de gemeente Leiden en de la Bije te Leiden. Ruiling pand Leeuwenhoekstraat 1 la tegen Prins Frederikstraat 12. Aankoop panden Lammermarkt 29-31 Bespreking voortgang renovatieprojekten en de knelpunten hiervap, waaronder herhuisvesting in beschikbare wissel woningen. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarvoor in formatie vragen in het informatie centrum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Warenhuis, zelfbedieningsrestaurant en machinale houtbewerking in de pan den Aalmarkt 22 en Mandemakers- steeg 9-11-13-15. De aanvrage is afkomstig van Vroom Dreesmann Nederland B.V. (afd. Bouw Buro), te Amsterdam, en betreft het uitbreiden en wijzigen van door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van het warenhuis, zelfbedieningsrestaurant en machinale houtbewerking in de percelen Aalmarkt 22 en Mande- makerssteeg 9-11-13-15. Op dinsdag 28 oktober 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Autoherstelinrichting annex showroom exclusief verfspuitinrichting in het pand Vinkweg 5. De aanvrage is afkomstig van J. Verbaan, alhier, en betreft het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de autoherstel inrichting annex showroom exclusief verfspuitin richting in het perceel Vinkweg 5. Op dinsdag 28 oktober 1980 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Autoherstelinrichting exclusief verf spuitinrichting alsmede een benzine pompinstallatie voor eigen gebruik in het pand Boommarkt 3. De aanvrage is afkomstig van De Jong Trouw- auto's, alhier, en betreft het oprichten van een auto herstelinrichting exclusief verfspuitinrichting alsme de een benzinepompinstallatie voor eigen gebruik in- het perceel Boommarkt 3. Op dinsdag 28 oktober 1980 zal om 15.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Deze verzoeken liggen tot en met 7 november 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter in zage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 7 november 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens de hierboven genoemde openbare hoorzittingen. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b, die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Diversen Inleveren van huursubsidie formulieren Huurders, die denken voor de periode van 1 juli 1980 tot 1 juli 1981 voor individuele huursubsidie in aan merking te komen en hun aanvraag niet vóór 1 okto ber hebben ingediend, krijgen nu tot 1 januari 1981 de gelegenheid bij de gemeente een aanvraagformu lier in te leveren. Wanneer u gaat verhuizen, dan geldt de regel, dat u het aanvraagformulier binnen drie maanden na de verhuizing moet inleveren. Hebt u problemen met invullen? Wanneer u zo'n formulier in de bus hebt gekregen of afgehaald, probeer dan in ieder geval zo veel mogelijk de vragen te beantwoorden. Komt u er niet uit, dan gaat u met het formulier naar het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Doe dat wel 's ochtends tussen 9.00 - 12.00 uur, want 's middags is deze afdeling gesloten. Daar op de 1e etage bij de balie van kamer 102 vindt u ambtenaren die u verder helpen bij het invullen van het formulier. Het formu lier kunt daar tevens achterlaten, zodat deze zo snel mogelijk naar het ministerie van Volkhuisvesting wordt gezonden. U moet er echter wel rekening mee houden, dat de gehele aanvraagprocedure zo'n zes maanden in be slag zal nemen. Dit vanwege de duizenden aanvra gen, die binnenkomen. Ontwerp-bestemmingsplan Pieterswijk In verband met een vormfout bij de bekendmaking van de tervisielegging van het ontwerp-bestemmings plan Pieterswijk zal dit ontwerp opnieuw gedurende een maand voor een ieder ter inzage liggen. Deze nieuwe tervisieligging zal plaats vinden van 13 oktober tot 13 november 1980 in kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Rijn, de Nieuwe Rijn, het Gangetje, de Steenschuur, het Rapenburg en het Kort Rapenburg. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de Gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 19 maandag 13 oktober Wijk 18 22 woensdag 15 oktober Wijk 21 23 donderdag 16 oktober Wijk 20 26 vrijdag 17 oktober VOORBEREIDINGSBESLU1T Je burgemeester van Zoeterwoude maakt ter voldoening aan net bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Jrdening bekend, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering an 25 september 1980 heeft besloten: t. te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de gebieden, omvattende de Drooggemaakte Geer- en Kleine Blankaartpolder en de plassen De Plas en de Noord Aa, alsmede de Hofpolder, welke gebieden nader in rode omlijning zijn aangegeven op de bij het betreffende raads besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening; II. te bepalen, dat het verboden is binnen de gebieden waarop het voorbereidingsbesluit van toepassing is zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamheden: a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeer- gelegenheden en het aanbrengen van andere oppervlakte verhardingen, voorzover dit aanleggen, verharden of aanbrengen niet valt onder het verbod ingevolge artikel 287 van de bouwverordening; c. het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijke gebruik onttrok ken voorwerpen, stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen; d. het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer- vaar- of vliegtuigen, danwel het aanleggen of inrichten van opslagplaatsen daarvoor, e. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speel terreinen, banen, vliegvelden en landingsplaatsen, kampeer- of caravan terreinen, dagcampings, lig- of speel- stranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en baad- of speelvijvers; f. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, konstrukties, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, konstrukties, installaties of apparatuur worden mede begrepen rekreatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, konstrukties, installaties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen die noodzakelijk zijn of verband houden met het beheer, gericht op de instandhouding van de landschappelijke of natuurweten schappelijke waarden van de gronden, of noodzakelijk zijn voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voorzover deze uitoefening reeds plaatsvond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; g. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdend met de oprichting of plaatsing van al dan niet aan hun bestemming onttrokken voer- of vaartuigen, arken, caravans en woonwagens, voorzover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, alsook tenten; h. het aanleggen of inrichten van havens of centra voor de watersport en het aanbrengen of aanleggen van oever beschoeiingen, van kaden of van aanlegplaatsen voor boten III.te bepalen dat in afwijking van het bepaalde onder II geen vergunning is vereist: a. voor tijdelijke opslag en/of storting welke nodig is voor het oprichten van bouwwerken, overeenkomstig een verleende bouwvergunning; b. indien voor de uit te voeren werken en/of werkzaam heden reeds uit andere hoofde een op het publieke recht gebaseerde vergunning is vereist, indien bij het beoordelen van die vergunningaanvrage met de belangen van ruimtelijke ordening wordt rekening gehouden en deze vergunning is verleend. Genoemd voorbereidingsbesluit ligt met de daarbij behorende tekening ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Zoeterwoude, IQ oktober 1980. De burgemeester voornoemd, ing. A.J.M. Houdijk.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 27