Noordwijk snel tevreden AANGENAME WILD-WEST IN WERKENDAM Lisser Boys weer in fout Ter Leede is punt kwijt: 1-1 Quick Boys via 2-0 en 2-3 in boeiende slotfase naar 4-3 RBB met tien man naar zege Terugval na sterk begin van beide helften Katwijk in 25 minuten naar winst RCLwint alleen in analyse... SPORT SPORT WERKENDAM - Aan het slot van Kozakken Boys-Quick Boys had iedereen bijkans rode konen van opwinding. Omdat de Kozakken voor eigen volk niet móchten verdedigen en de Katwijkers niet wilden verdedigen, ontstond een partij voetbal waarin voortdu rend van doel tot doel werd ge hold. Dat had een wat fiipperkas- tachtig scoreverloop tot gevolg. |- Quick Boys leidde tien minuten na rust met 2-0. kwam zeven mi nuten voor tijd met 3-2 achter en streek bij het eindsignaal van de zeer kordaat leidende scheids rechter Baas met 4-3 de volle winst op. Aangename wild-west in Werken dam. Maar trainers houden er niet zo van. Zo n wedstrijd is te grillig. Je hebt hem niet in de greep. Qb-trainer Lagendijk: "Het is natuurlijk mooi dat we hier winnen. Maar 't is een geluk- kie Voor hetzelfde geld gaan we met 3-2 de boot in". Het was allemaal zo rustig begon nen. Quick Bovs (met Huug Aan- dewiel als uitstekende laatste man; hij verving de geblesseerde Nico Kuyt) speelde wat zorgvul- diger dan de Kozakken, die het nu eenmaal meer van hun inzet dan van hun techniek moeten hebben. Toch was er een vreselijke proces sie van hele en halve missers in de Werkendamse defensie voor no dig om Teun van der Plas, voor rust de beste Katwijkse aanval ler, in staat te stellen de blauw- witten een voorsprong te ver strekken. Dat gebeurde in de 20ste minuut. De Kozakken-de fensie schrok daar zo van dat zij nog even doorging met blunde ren en maar heel weinig scheelde het of Martin v.d. Plas had nog geen zestig seconden later de voorsprong verhoogd. Maar ook Quick Boys had zijn min der florissante momenten. In de 25ste minuut verspeelde Rienks een door Guyt naar hem toege worpen bal. de met weinig succes op links opererende Philip den Haan prikte vervolgens zijn schot over Guyt heentegen de on derkant van de lat. En vlak voor rust kreeg de Werkendamse aan valler Krijn Vonk een vrije kop- kans op zegge en schrijve twee meter van de Katwijkse doelman. Ruimte te over, maar Vonk pro beerde de bal dwars door Guyt heen te koppen. Dat lukte niet. De bal bleef bi jna trillend zitten tussen de knieën Van de Katwijk- se goalie. Na de hervatting begon de kermis pas goed. De Werkendammers hadden hun elftal danig gewijzigd. Den Haan kreeg weer zijn oude plaats in het centrum om zijn kogels uit de tVveede lijn af te vuren, de falende voorstopper Arie Koman was vervangen door de gelauwerde krijger Jan van Vuuren, die als vrije aanvaller overal opdook waar het hóm nuttig leek. Van Vuuren zou stellig in de basisop stelling hebben gestaan als hij af gelopen week niet ziek was ge worden. Men durfde hem niet de volle 90 minuten te laten spelen, maar één helft kon wel en Quick Bous zou het weten. Toch kwamen de Katwijkers eerst op 0-2. Martin v.d. Plas speelde op links de bal prachtig vrij en Teun v.d. Plas. die zijn 100ste wedstrijd voor het eerste van Quick Boys speelde, kopte de voorzet feilloos in. ("Als hij het zo doet, mag hij van mij elke weck zijn 100ste wedstrijd spelen", zei Lagendijk na afloop). Dat leek de beslissing, maar met de Kozak ken ben je nooit zeker van je zaak. Het is, vergeleken bij een paar jaar terug, vriendelijker en geci- viliseerder in Werkendam ge worden, maar in het veld blijft noest, grimmig arbeidend volk lopen dat niet gauw de handdoek in de ring zal werpen. Lagendijk: "We hadden die voor sprong moeten vasthouden. Het zit me wat dwars dat dat niet ge beurde. Zo'n 0-2 stand komt toch hard aan. ook voor Kozakken Boys. Je moet ze dan toch met rustig spel van je af kunnen hou den. Maar het leek wel of bij ons de concentratie ineens wegraak te". Binnen een minuut was het 1-2 door een vleugelschot van Van Vuuren dat wat wind ving en over Guyt heen daverde. De Kozak ken hesen vervolgens, onder lei ding van Van Vuuren. de stormvlag. Vooral op links dreig de gevaar omdat Hans van Duyn, ondanks alle inspanningen, geen echte linksachter bleek. En hoe goed Aandewiel zijn werk ook deed, echt dirigeren kan hij op zijn jeugdige leeftijd de defensie nog niet. Uit een vrije schop van Den Haan werd het gelyk. Guyt kon diens lage kogel niet klemvast krijgen en Da men sprong gretig toe: 2-2. Daarna creëerde Quick Boys weer een veldmeerderheid met allerlei kansen, maar zeven minu ten voor tijd sloegen de Kozak ken andermaal toe. Eysberg ging m de fout door te verzuimen tij dig op te ruimen, Damen maakte zich meester van de bal en dreef hem tussen de palen: 3-2. Het gevecht leek beslecht, maar Quick Boys bezat nog reserves. Een paar minuten voer tijd kopte Kees van Rooyen uit een voorzet van Teun v.d. Plas 3-3 in. Inmid dels had Lagendijk Eysberg ver vangen voor Kees Zuyderduin. Een gouden greep, want Zuyder duin maakte een soort jongens boekenentree. In blessuretijd legde hij van de rechtervleugel aan voor een zeer verre kogel, die via de hand van doelman Otte- vanger en de binnenkant van de paal in het doel verdween: 3-4. RUUD PAAUW RIJNSBURG Lange tijd met tien man spe lend, (Henk van der Zwan was eruit gestuurd) lukte het de thuisclub een 0-1 achter stand weg te werken. Een brokje pure klantenbinding verzorgden de discipelen van trainer Wijnands door zuiver op karakter dit huzarenstukje te voltooien. En dat, terwijl het er in de eerste helft in het geheel niet naar uitzag, dat de wedstrijd 'interessant zou worden. Vanaf de aftrap lieten de geel zwarten zich in slaap sussen door het overbekende, ver tragende spelletje van Vites se. Heel rustig lieten de man nen van aanvoerder uitblin ker doelman Paul Oortwijn de bal in eigen rijen circule ren. Deze combinaties in de breedte werden in een zeer laag tempo uitgevoerd en daar, waar in vorige seizoenen de uitkomst van de aanval lende probeersels altijd de ui terst gevaarlijke linkerspits Peter van der Meer was, kaat sten de aanvallers van nu de bal steeds weer terug naar net middenrif. Gevaarlijk werd men op deze manier uiteraard niet, maar het tempo en het ritme van de gastheren werd wel afdoende ontregeld. Toen Martin Toet en zijn secondan ten het spel van de Delftegen- aren gingen copiëren, had de équipe van trainer Oostrom zijn zin en ontspon zich een matig kijkspel. Het midden veldspel werd slechts spora disch afgewisseld door aan vallend gevaarlijke acties. Eén van de gevaarlijkste spit sen uit het zaterdagvoetbal moest daardoor figureren op het middenveld. Peter van der Meer beperkte zich tot zaalvoetbal rond de midden stip, maar toen hij zich een maal aanvallend manifes teerde. had dit gevolgen ook. In de drieëndertigste minuut belastte hij zich met het ne men van een vrije trap en ter wijl de Rijnsburgse achter hoede nog druk aan het orga niseren was, had Van der Meer al lang de ten onrechte vrijstaande Ronald Vermeu len bereikt, die geen moeite had Wijnand Sloos te passe ren (0-1). Drie minuten later zag Henk van der Zwan kans in dit ge zapige partijtje een officiële waarschuwing op te lopen, door onnodig de geblesseerd op de grond liggende Ver meulen na te trappen. Hele maal onbegrijpelijk was het. dat dezelfde Van der Zwan twee minuten later, nadat scheidsrechter Storm de gas ten een vrije trap toekende, de bal wegtrapte. De arbiter had geen andere keus en verwees de Rijnsburgse spits terecht naar de kleedkamer. Dit incident had echter een merkwaardige uitwerking op de thuisclub. In de tweede helft namelijk werd er veel sneller gespeeld, veel risico genomen en lukte het de tien van Wijnands de elf van Oos trom in de tang te nemen. Na tuurlijk ontstond er ruimte voor Delftse counters, maar die werden aarzelend uitge voerd en typerend was dat het gevaarlijkste moment voor het doel van Sloos ontstond na een mislukte terugspeel bal van Gé Perfors. In de twintigste minuut lanceerde Toet een hoge bal richting Haasnoot. Die aarzelde geen moment en nam het leer vol op de schoen om met de ver diende gelijkmaker te note ren (1-1). Een furieus aanvallend RBB kreeg één minuut voor tijd de welverdiende beloning: Piet Haasnoot vocht zich door de Delftse afweer, maar werd ge stuit door Oortwijn; de re bound was voor Johan de Kroon: 2-1. JAN VAN DUYN Zwaluwen-doelman AbNijgh kan de bal niet bereikenna de inswingende corner van Jan Willem Bogers. Via het lichaam van Martin v.d. Kooy (nog net zichtbaar achter Nijgh), zal de bal in het doel belanden: 3-0. NOORDWIJK - De cruciale vraag na afloop van wéér een Noordwijk-zege (ditmaal 3-1 op Zwaluwen Vlaardin- gen) was van de gezichten van veel Noordwijkers af te lezen. In woorden maakte de aanhang het nog niet dui delijk, maar je kon ze eenvoudig horen denken: ".hoe lang zal dit nog goed gaan?" Na de vijfde overwinning op rij en de daarmee verbonden eerste plaats op de ranglijst, lijkt er op het eerste gezicht weinig reden tot pessimisme voor de lands kampioen. Gezien de manier ech ter. waarop de Buter-equipe za terdag van Zwaluwen won. mag er best van enige overpeinzing sprake zijn. Toegegeven, de winstpunten kwamen de thuisploeg toe. Noordwijk acteerde evenwel té sporadisch op het niveau dat re delijkerwijs van een top- eerstklasser mag worden ver wacht. Tegen Zwaluwen had dat geen nadelige gevolgen, maar wellicht dat een dergelijke wis selvalligheid in volgende con frontaties wordt afgestraft. Al leen in de eerste twintig minuten van de beide speelparten reikte Noordwijk tot een ruime vol doende. Voor het overige deed het spel chaotisch aan en moest de ploeg zelfs vaak het initiatief aan de Vlaardingse tegenstrever laten. Het voert te ver om de mindere vorm van Jan Willem Bogers als oorzaak van het matige Noord- wijk-spel aan te wijzen, maar het had uiteraard wel een nadelige invloed. De voetballer, die vaak met een zuivere pass de Noord- wijk-voorwaartsen in stelling brengt, of via een lange rush zelf op avontuur gaat, gaf gisteren 'niet thuis'. Zo kon net gebeuren dat er van de Noordwijk-aanval- len vaak weinig gevaar uitging. Zwaluwen slaagde er niet in om daarvan te profiteren. Na in de openingsfase aanvankelijk over rompeld te zijn, kregen de Vlaar- dingers voldoende gelegenheid om op adem te komen. En de ploeg van André Corveleijn mocht zelfs van pech spreken, toen in de 24ste minuut Ernest Kegel alleen voor de zekere Dick Dortmund miste en middenvel der Leen Pij pers even later de bal na zijn vrije schop op de paal zag belanden. De Nederlandse amateurkampioen had zich daarvoor echter al ver zekerd van een voorsprong. Die PERNIS - Lisser Boys had zaterdag de winst op DOTO voor het grijpen. Door concentratieverlies werd een 0-2 voorsprong echter alsnog om in een 3-2 nederlaag omgezet. De Lissenaren speelden in dit duel een stuk aggressievcr dan dat zij tot nu toe gedaan hadden. In de eerste helft leidde dat tot een licht overwicht voor de ploeg van trainer Landzaat. Na 27 minuten spelen werd dat initiatief beloond. Kees Karstens bediende Paul Monteny op maat. waarna Rob Suttorp geen moeite had om met het hoofd de 0-1 aan te tekenen. Ook na de hervatting bleef het beste van het spel bij de Bollen streekbewoners. Piet Boot (die ditmaal op het middenveld opereerde) was de eer vergund om in de 56ste minuut voor 0-2 te zorgen. Een door Monteny voorgegeven bal rondde hij koelbloedig af. Mis Plots ging het toen echter helemaal mis met Lisser Boys. Trainer Landzaat had bij deze wedstrijd voor een 4—1-2 systeem gekozen, waarin normaal toch een flink portie zekerheid ligt besloten. Ditmaal kwam daar niets van terecht want de thuisclub sneed plots als koek door de Lissense defensie heen. Kort na de 0-2 kon een DOTO speler ongehinderd oprukken, waarna de eveneens geheel vrijgelaten Westdorp de bal probleemloos achter Nico Groeneweg kon koppen: 1 -2. In de 65ste minuut werd de bal uiteen vrije trap naar de vrijstaande Beyen gedirigeerd, die eveeens geen problemen had om met het hoofd te scoren: 2-2. De aangeslagen Lissenaren trachtten hierna tevergeefs weer de aanval te zoeken, waarop DOTO in de 75ste minuut in de counter wederom toe sloeg. De gelanceerde Rijsemus was iedereen te snel al 3-2. Onnodig Het was in de slotfase aan de uitblinkende doelman Nico Groeneweg te danken dat de schade verder tot deze drie goals beperkt bleef. Aan de onnodige nederlaag kon echter niets meer veranderd w ,rden. waardoor Lisser Boys nu naar de onderste regionen in het klassement is gezakt. KATWIJK - Katwijk had pre cies 25 minuten nodig om de wedstrijd legen het Haagse SV PTT in eigen voordeel te beslissen. Vlak voor rust kop te John Schermer van de Haagse club in eigen goal en hielp zo de Katwijkse ploeg aan een onverdiende 1-0 voorsprong. In het begin van de tweede helft kon Katwijk vrij gemakkelijk uitlopen tot 4-Ö. De eerste helft was verreweg het aantrekkelijkst. Beide ploegen kregen legio kansen, de PTT'ers hadden zelfs een licht overwicht. De voetbal lers uil Den Haag stoorden erg goed op het middenveld en Katwijk had veel moeite om bij het doel van de Haagse keeper te komen. S V PTT had de wedstrijd gesteund dooi de harde wind, in de eerste 45 minuten kunnen beslissen, maar de aanvallers misten de precisie. De jongens van trainer Huege- nin startten de tweede helft met een fel offensief wat bin nen een twintigtal minuten leidde tot drie doelpunten. Wim Guyt 2 opende de score met een fraai schot op aange ven van Amerik van Duiven voorde 2 Een tiental minu ten latër kopte de aanvoerder Arnold Broers in: 3-0 De voorzet kwam spelende Adri Een paa ;d Koelewijn alater br Arnold Bi een penalty de stand op 4-0 Wim Guyt 2 werd na een lang se solo aangetikt en kwam ter val. De redcliik fluitende scheidsrechter De Engel leg de de bal op de stip. 1-0 was via een treffer van Ed Strijk in de uitstekende beginfa se tot stand gekomen. De ex- Roodenburger kreeg de bal na een voorzet van John Manuputty in de 5de minuut van keeper Ab Nijgh voor de voeten getikt en had toen weinig moeite om raak te schieten: 1-0. De uitwerking van het vroege doelpunt bleek aanvankelijk gunstig. Noordwijk bleef drukken en leek zo snel mogelijk een tweede treffer te willen forceren. Op zoek naaf 2-0 waren vooral vooral de acties van rechtervleugel aanvaller Timo Gerlof een lust voor het oog. De kansen bleven evenwel uit en lanzamerhand verdween de over tuiging uit het spel van Noord wijk. De Vlaardingse ploeg beantwoord de de terugval van Noordwijk via een aantal goede aanvallen. Na zo'n 18 minuten bediende Ab de Pee Ernest Kegel op maat. die de bal in kansrijke positie volledig verkeerd raakte. Zes minuten la ter stonden de paal én Dick Dortmund de Zwaluwen-ge lijkmaker in de weg. Op slag van rust kende Noordwijk een kleine opleving via de met het hoofd ge scoorde 2-0 van Siem van Beve- ren, uit een corner van John van Dijk. Met de wind nu in de rug leek er voor de volgelingen van Piet Bu- ter na de pauze geen vuiltje meer in de lucht. Vooral niet toen Mar tin v.d Kooy de bal in de 47ste minuut, na een inswingende hoekschop van Bogers, in het ei gen doel werkte: 3-0. Nog geen vijf minuten later verkleinde Er- nest Kegel, op aangeven van Gert Jan Bezemer, de marge al weer: 3-1. Vooral via de kleine Theo Juistinga. die door zyn postuur en speelstijl herinneringen op roept aan Jimmy "de Vlo" John stone, oefende Zwaluwen nog wel druk uit. maar echt gevaarlijk werd het niet meer. Zo kon de koploper in de eerste klasse A opnieuw gemakkelijk twee punten aan het totaal toe voegen en lijkt Noordwijk ogen schijnlijk onklopbaar. Dat de wisselvalligheid die de Noord wijkers zaterdag toonden, in de toekomst niet zal worden afge straft lijkt echter onwaarschijn lijk FRED SEGAAR VELZEN - Ter Leede is het eerste competitiepunt kwijt. Opponent Stormvogels bleek weliswaar geen hoogvlieger, maar had toch vol doende kwaliteit in huis om de Sassenheimers op een 1-1 gelijkspel te houden. De eerste 45 minuten wist de snel en enthousiast spelende Velzense equi pe Ter Leede flink onder druk te zetten. Niettemin kregen de Sassen- heimers de openingskans toebedeeld. In de eerste minuut stormde Pic- ter v.d. Plas alleen op doelman Postma af. maar hield de bal daarbij net iets te lang aan de voet. Twee minuten later was het aan de andere kant Wim van Harskamp die zich verslikte. De anders zo betrouwbare goalhe deponeerde de bal met een mislukte uitgooi precies voor de voeten van Velzenaar Bert Wortel. Wortel aarzelde geen moment en schoot op het lege doel. De lat redde Ter Leede. De thuisclub zag na 24 minuten de initiatieven echter toch beloond. Ed van der Heiden (in de ploeg voor de geblesseerde Nico Rade) werd uitge speeld, waarna de vrijstaande Vrijhof de voorgegeven bal ongehinderd in het doel kon koppen: 1-0. Hoewel de combinaties nog niet vloeiend liepen konden de rood-gelen na deze treffer toch voor de nodige tegen stoten zorgen. Pieter v.d. Plas treuzelde in een kansrijke situatie echter iets te lang, terwijl de gevaarlijke voorzetten van Hans Bisschops niet altijd goed begrepen werden. De tweede helft was nog geen 30 seconden oud of de Bollenstreek bewo ners hadden wel succes. Direkt na de aftrap brak Peter Bergman goed door. Hij deponeerde het leder voor de voeten van Pieter v.d. Plas. die beheerst de juiste hoek uitkoos: 1-1. Ter Leede had hierna voortdurend het beste van het spel, maar met de afwerking wilde het niet erg vlotten In de 65ste minuut leek een verdediger van Stormvogels dé Sa n helpen. Diens terugspeelbal dreigde in het ar de lat bracht redding voor de thuisclub. Do i'n bleven gevaarlijk. Zeven minuten voortijd vrije trap een loeiend sc hot af. Een doelpunt r Van Harskamp wist het projectiel tot ieders Vlak voor het eiildsigna.il kreeg Ed d Hei- l'er Leede aan de zege te helpen Hij miste de lege doeïte 'belanden, ma counters van de Velzenar vuurde V.d. Horst na een leek opvermijdelük. maai verbazing alsnog te keren den de mogelijkheid om droomkans echter. RIDDERKERK - RCL heeft af gelopen zaterdag negentig minuten boven haar stand geleefd. Hoewel de Leider dorpers weten dat ze een moeilijk seizoen tegemoet gaan. trachtte de eersteklas ser zich als een kampioens kandidaat te manifesteren. Het 1-0 verlies bij RVVH, dat ook in de onderste regionen verkeert, kwam dan ook hard Trainer Theo de Waard wilde de thuisclub overrompelen met een vroege treffer. Dat doel moest worden bereikt door ii de beginfase met een vei sterkte voorhoede te opere ren Omdat RVVH al tiende minuut het openings doelpunt fabriceerde, werd het concept van De Waard (noodgedwongen) niet aan gepast. RCL kon zich nader hand alleen troosten met de gedachte, dat de club gezien het spelbeeld minimaal recht had op een gelijkspel. Met name in de tweede helft c moufleerden de pupillen va De Waard heel redelijk de t gen gebreken, terwijl aan c andere kant wel de zwakte bij RWH werd blootgelegd. De 11-2 cornerstand na de rust bevestigt ten slotte de offen sieve spelopvattingen van RCL. In de nababbel won RCL dan ook royaal op punten. Het verhinderde niet Waard tijdens de verklaring van zijn sterk gewijzigde op stelling weer eens moest te rugvallen op de kwaliteitsar- moede binnen zijn selectie. Koos Haneveld, vorig jaar één van de steunpilaren, tot-nu-toe nog uit vorm, had De Waard (noodgedwongen) weer op de liberopositie ge posteerd. Rcné Kamminga had hem eerder van die plek gespeeld ..Maar met Kam minga heb ik meer body op het middenveld", oordeelde De Waard De vormcrisis van Haneveld blijft nog steeds een groot vraagteken. „Hij speelt bij lange na nog niet zoals ik va hem gewend ben. Als hij wee op zijn oude niveau terug kan dat een heel stuk schelen in de defensie", meende De Waard. Verder onderging de voorhoede een gedaantewisseling. Dick van der Bijl fungeerde als hangende spits, terwijl alleen Pierre van Gemerden aanvalstrio Van Gem Piket en Doeselaar in de basis stond. Sito Schalkers bezette tegen RWH de linkerflank en dat deed hij niet slecht. Niettemin haperde de sco- ringsmachine van RCL v De volgelingen van De Waard creëerden wel enkele kansl maar doelman Fraanje v I onvermurmbaar. hoewel hij bepaald niet klemvast optrad. Zijn collega-doelman Bram Brandt rammelde ook enkele afstandsschoten uit zijn doel. Alleen in de 10de en 40stë mi nuut (Pot schoot toen tegen de lat) was hij kansloos Ab Braai schatte de eerste keer een wedstrijdsituatie ver keerd in. De voorstopper verwachtte dat Bert Kam steeg zou uithalen na een af geslagen aanval Kamsteeg speelde Braat en Brandt ech ter met een simpele beweging uit 1-0. De discipelen van De Waard drongen na die treffer nog meer aan Toen bh-ck ook waar RVVH zwakte ligt in i ndien fik geval was het middenveld mandsland bij RVVH RCL strafte het echter ..Maar we zijn in genstander gewc« st dan in andere wedstrijden", merkte De Waard verhevigd op Een constatering di aangeeft hoe RCI probeert te blij HERMAN P<>

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19