Gemini-dames niet fel genoeg Triest verlies Scylla Hockeyers van Leiden in laatste minuut geklopt BC Leiden speelt Hilversum hal uit Vijfkamprecord Marian v.d. Niet MAANDAG 6 OKTOBER 1980 LEIDEN - De hockeyploeg van Forescate heeft zich in de tweede klasse hersteld na het verlies tegen Groen Geel. De Leidse ploeg versloeg Car touche uit Leidschendam: 4-0. Toch werd deze week op nieuw een Leidse ploeg door Groen Geel verslagen. Alecto verloor met 0-2 van de bezoe kers. Noordwijk deelde de punten met Strawberry (0-0). Roomburg won uit van Rood Wit: 1-2. Het Wassenaarse Kieviten pakte in de eerste klasse de volle winst tegen de heren van Leiden (3-2). De damesploeg van Leiden verloor eveneens. Het bezoe kende HBS was duidelijk sterker, dat bleek ook uit de eindstand: 0-3. Rijswijk was geen partij voor Noordwijk dat won met 5-2. Forescate en Roomburg deelden met hun tegenstanders de punten (1-1). HEREN Kieviten-Leiden: 3-2. Al in de tiende minuut opende de Kieviten de score na een fout van de Leidse verdediging: 1-0. Vlak na de rust vergroot te de Kieviten de voorsprong tot 2-0. Het Leidse team werd in de loop van de tweede helft steeds sterker. Dat mondde uit in twee doelpunten. Na een uitbraak werd Leiden on reglementair gestopt. Johan van Marwijk Kooy miste de daaropvolgende strafbal niet: 2-1. Vlak voor tijd kon Leiden gelijk komen door wederom een strafbal die door Gert-Jan Goekoop werd be nut: 2-2. In de laatste minuut maakte Bobby Ancion de winnende treffer voor de Kie viten: 3-2. Cartouche-Forescate: 0-4. Fo rescate heeft in de tweede klasse geen enkele moeite gehad met tegenstander Car touche uit Leidschendam. Ronald Dekker opende na 15 minuten na een lange corner de score: 0-1. Het tweede doelpunt werd nog voor rust gemaakt door Niek Sinke ditmaal uit een strafcorner. Na rust bracht Pieter Jitta via twee doelpunten de eind stand op 0-4. Alecto-Groen Geel: 0-2. Even als vorige week versloeg Groen Geel het afgelopen weekeinde een Leidse ploeg. Alecto ging thuis met 0-2 ten onder. Keeper Fred Brouwer kon lange tijd de bal uit zijn doel houden, maar 7 minuten voor tijd scoorde Hans Mid deldorp voor Groen Geel het eerste doelpunt. Een paar mi nuten later werd 4e eindstand (0-2) op het scorebord ge bracht. Strawberry-Noordwijk: 0-0. Noordwijk deelde in een spannende wedstrijd de pun ten met Strawberry. Beide ploegen waren een aantal malen dicht bij een voor sprong, maar zij misten de precisie. Strawberry was in de eerste helft en het begin van de tweede 45 minuten veel sterker. Halverwege de tweede helft werd Noordwijk eindelijk gevaarlijk, maar dat leverde géén doelpunt op. Al met al is de eindstand een goede afspiegeling van de veldverhouding. Rood Wit-Roomburg: 1-2. Roomburg heeft bij Rood Wit thuis een goede overwinning behaald. Kees Wendt nam al binnen tien minuten het eer ste doelpunt voor zijn reke ning. In de tweede helft scoorde Joost van Leeuwen met een schot van de cirkel- rand een prachtige goal: 0-2. Vijf minuten voor tijd kon Rood Wit uit een strafcorner tegenscoren: 1-2. DAMES Noordwijk-Rijswijk: 5-2. Noordwijk overheerste de gehele wedstrijd. In de eerste helft liep Noordwijk via een strafbal van Renate van der Bent en een velddoelpunt van Marleen Willink uit naar 2-0. De Rijswijkse dames konden in de tweede helft nog terug komen tot 2-1, maar toen scoorde de Noordwijkse da mes drie keer achter elkaar. Door een fout van de Noord wijkse verdediging kwam Rijswijk nog terug tot 5-2. Forescate-Nyra: 1-1. De dames van Forescate startten erg traag. Nyra maakte daar pas in de tweede helft gebruik van: 0-1. Evelyn Krimman kon nog net op tijd de gelijk maker scoren: 1-1. De beide ploegen speelden een bar slechte wedstrijd. Roomburg-Randwijk: 1-1. Roomburg heeft tegen kop loper Randwijk gelijkge speeld. Randwijk kwam al na 10 minuten voor en iedereen verwachtte een forse neder laag voor de Leidse dames. Korte tijd later kon Joke van der Drift echter gelijk maken en deze stand kon Roomburg vasthouden. Leiden-HBS: 0-3. Gelijk na het eerste fluitsignaal opende HBS de score: 1-0. De Leidse dames waren duidelijk aan geslagen en moesten vijf mi nuten later al een tweede goal verwerken. In de tweede helft vergrootte HBS de voor sprong tot 3-0. LEIDEN - In de volleybalcompetitie kregen diverse Leidse vertegenwoordigers de eerste klappen te pakken. Zo verloor Gemini K dames thuis van Rust Roest en Donar uit van debutant Punch. Bij de heren speelde Gemini/K weliswaar een leuke wedstrijd bij v. Santen/Haag, maar men moest wel met een 3-2 verlies genoegen nemen. Af en toe was de pass wat zwak, waardoor de middenaan- val niet benut kon worden. De verdediging zat daarentegen wel goed in elkaar. Met als beste spe lers Peter Franke en Ruud Mar- chand kwam men nog wel op een 1-2 voorsprong (15-10 14-16 en 3-15) maar daarna drukte van Santen toch door naar winst (15-13 en 15-5). LUSV wist zijn debuut niet met een volle winst te beginnen. Tegen Tornado werd eigenlijk onnodig een punt ingeleverd. In de derde set lag het breekpunt. Via een 14-15 en 15-16 voorsprong werd het onder veel spanning 18-16 voor Tornado, eigenlijk omdat LUSV te behoudend aanviel. Daarna wist een nu voluit draai end LUSV zijn toch wel zwakke opponent weg te spelen met 8-15 en 9-15. Vooral Peter Pauwels was in die sets ongrijpbaar. Nu werd het slechts 2-3 voor de stu denten. Verlies Leids ijshockeyteam LEIDEN - Ondanks de 2-4 neder laag tegen de reserves van Hee renveen, die speelden onder de naam Future Flyers, lieten de ijs hockeyers van De Bisschop/Lei den in de Ton Menkenhal een goede indruk achter. De ploeg van Rudy Bakker reikte in het oe fenduel naar een bevredigend ni veau, maar moesten in de tweede periode toch buigen voor het snellere spel van de Friezen. Na 17 minuten trof John Schew- chuck voor Heerenveen de roos, maar een minuut later had Rudy Bakker het gevatte antwoord klaar. In de tweede periode liep "de toekomst van Heerenveen" weg van Leiden. De Canadees Schewchuck toonde zich twee maal succesvol, terwijl ook Sytze de Haan doelmatig te werk ging. In het slotpart gaf André Janssen de score voor Leiden een wat draaglijker aanzien. Feller Bij de dames was Rust Roest (Eindhoven) net een paar graden feller dan Gemini/K ook het in passen van de nieuwelingen Cis- ka Beurze en Sjaan de Wil verliep niet geheel naar wens. Deze ge gevens waren er debet aan, dat Gemini na de dik verloren eerste set (1-15) wel enigszins kon terug komen, maar toch te kort kwam, ook al door de slechte blokorga- nisatie, om Rust Roest van de 1-3 zege af te houden: 13-15, 15-7 en 13-15. Gemini 2 en DAC speelden een ma tige wedstrijd tegen elkaar, die echter bij vlagen toch wel span nend was. De wedstrijd toonde een sterk wisselend beeld met nu eens Gemini, dan weer DAC als toonaangevende ploeg, hetgeen ook uit de setstanden wel bleek: 15-6, 8-15, 15-9 en 13-15. In de nu volgende vijfde set nam DAC een 5-9 voorsprong, een du bieuze beslissing van de scheids rechter verstoorde echter het ritme bij de Alphenaren, waar door Gemini op 12-9 kon komen en even krabbelde DAC terug (12-13) maar een foute serve bracht de set en zege bij Gemini (15-13 en dus 3-2). Rommelig NOVO won de eerste 2 sets vrij ge makkelijk van Polisport uit Schagen. Te gemakkelijk, want het rommelige spelletje van de tegenpartij verstoorde de con centratie zo, dat men in de derde set met 3-9 achter kwam te staan, voordat men met sterk serveren weer greep op het spel kreeg. Toen was het snel gebeurd en met 15-10 werd het 3-0 voor de Noordwijkse dames. In de promotieklasse moest de ontmoeting tussen de heren teams van WW en NOVO wor den geschrapt, omdat de sporthal niet beschikbaar was. Donar kwam in de uitbeurt bij Puch ongeconcenteerd voor de dag. Volgens coach Piet Pijnaken was het 3 oktoberfeest niet vreemd aan. De eindscore werd dan ook 3-2 in het voordeel van de Delftse studenten: 15-4, 15-10, 9-15, 12-15 en 15-6. Leython speelde tegen DOS een solide spelletje, maar kon het gemis van hoofdaanvaller Erwin Bergsma en de spelverdelers Konterman en Roelof niet op vangen. DOS trok dan ook aan het langste eind: 11-15, 16-14, 12-15 en 11-15. Wisselend Bij de dames zorgden LUSV en WW voor een sterk wisselend spelbeeld. Na de setstanden 9-15, 15-8,12-15 en 10-15 was een vijfde set nodig om uit te maken wie de sterkste was. Bij WW bleek in die beslissende kamp de waarde van Anneke Grieven. Zij stond aan de basis van de 10-15 setzege. RW speelde tegen debutant Ra dius 2 al beter dan de vorige week. Niettemin verloren de Rijnsburgse dames met 3-1. NOVO 2 sleepte het eerste puntje in de wacht. Zelfs nam de ploeg te gen Thor een 1-2 voorsprong (15-18, ll-15en 9-15), maar daarna ontbrak de kracht om door te drukken. Thor profiteerde en pakte een 3-2 triomf. Leython heeft de smaak duidelijk jp&ü to rcalrlr^n Aan W van 7.wr»l har) te pakken. Aan W. van Zwol had het team een makkie. De setstan den spreken wat dat betreft voor zich: 15" 15-8 en 15-10. Typerend beeld uit het damesvolleybalduel Gemini K-Rust Roest. Met een felle smash wordt het Voorschotense GER RENES blok gepasseerd. Nederlaag door pech of onkunde? LEIDEN - Hoe moet de trieste 6-4 nederlaag van Scylla bij de Korenbeurs betiteld worden: knullig of ongelukkig? Knullig omdat men niet bij machte was één van de vele kansen op een bevrijdende remise te verzilveren; ongelukkig omdat een klein beetje geluk, b.v. toen Wibo van Gennip tegen Van der Aa met 20-17 voor stond, zo mooi meegenomen zou zijn geweest. Dit gebeurde al in de tweede partij (Sjoerd Meyer had daarvoor ver zuimd Lingen minimaal een ga me afhandig te maken) en deze nederlaag was even onnodig (te haastig gespeeld) als desastreus voor het verdere verloop van het duel. Wibo van Gennip trok zich natuurlijk de haren uit het hoofd en verkrampt spelend bleef er van zijn goede vorm van vorige week tegen Jan Vlieg en Hans Lingen niet veel over. Op Sjoerd Meyer kwam hierdoor de ver plichting te rusten niet alleen Van der Aa maar ook Jan Vlieg bij 4-4 te bedwingen. Eerst dient de 4-4 tussenstand ver- LEIDEN - De badmintonclub Lei den heeft het afgelopen week einde Hilversum 2 letterlijk de hal uitgespeeld. De 2-6 overwin ning betekende de eerste zege van dit seizoen in de tweede klas se. De laatste partij tussen de da mes Dory Koelemij en Dora de Koning en Top/Bruintjes moest vroegtijdig worden beëindigd, omdat de hal dicht moest. De eer ste twee sets eindigden in 17-16 en 14-18, waarna de Hilversumse speelsters de partij bij een 2-5 achterstand opgaven. Jan Slingerland scoorde 100'4In het enkelspel versloeg hij Fran- zen met 15-11 en 15-9. In het ge mengd dubbel bleef hij samen met Dory Koelemij de baas over Top/Franzen. De setstanden: 15-9, 15-6 en 15-13. Samen met BC Leiden-voorzitter Enzo Spa don stuntte hij tegen het duo Top/ Huismans. De eerste set eindigde in 10-15. In de tweede set kwa men de Leidenaars met 13-5 ach ter. Die uitzichtloze achterstand werd echter omgebogen in een 18 14 zege Veglo, dat in dezelfde poule uit komt, had thuis veel pech tegen koploper Velzen (3-5). De ranglij- stauovoerder sloot, oo een partij na. alle winstontmoetingen pas na drie sets winnend af. Wim de Rooy zorgde in de single tegen Aponno voor het eerste tegen- punt: 15-0, 12-15 en 15-10. In de mixed dubbel won hij samen met Silvia Frederiksz van NijssenI Aponno met 15-12, 9-15en 15-12. Ten slotte droeg De Rooy ook in het herendubbel een bijdrage aan een Leidse zege. Met partner Hans van Harteveld werd het koppel Droste/Mossel verslagen: 15-10 en 18-15. Het tweede team van Veglo, dat ook in de tweede klasse uitkomt ver loor met 6-2 bij Zeemacht. Vlietwijk was thuis tegen Dropshot dichtbij de eerste zege (5-6) in de overgangsklasse. De Voorscho tenaren staan op het moment laatste. Het eveneens in degrada tienood verkerende Dropshot liep door deze kleine zege één punt uit op Vlietwijk. Diek Oos tergo speelde in de single, het mixed (met Lis Weare) en heren- dubbel (met Westerbeek) fout loos. Henk Westerbeek en het duo Irene de Vrind Pim Koe mans (gemengd dubbel) zorgden voor de andere twee tegenpun- Hier kan het Scylla trio Swier later wel vergaan.... Meyer nog lachen. Dat zo klaard te worden. Hoe was Scylla nog zo ver gekomen? Daarvoor had Patrick Swier gezorgd. Bij 0-2 maakte de 17-jarige athe neumleerling 1-2 via Jan Vlieg. Bij 2-3 (Meyer had Van der Aa be dwongen) moest Lingen eraan geloven. In een waar spervuur van winnende slagen werd hij in de derde game "geveegd". En Van der Aa kon de Scylla-kop- man uiteraard niet beletten de stand van 3-4 op 4-4 te brengen. Toen dus Sjoerd Meyer tegen de oud-Midstarsman Jan Vlieg. Coach Theo Bakker gaf het de vies punt voor punt te spelen, zonder tempo. Ping-pong-neu- root als Vlieg is kan deze de spanning die zo opgevoerd wordt slecht de baas. En ja hoor, Meyer vocht zich langzaam maar zeker naar een 18-12 voorsprong. De 15- jarige werd daarna angstig en gaf de ballen te simpel aan. Vlieg rook zijn kans, kwam dichterbij, coach Theo Bakker waarschuw de zijn pupil en scheidsrechter Lamberts stond op en zei: "Mijn heer Bakker dit is tegen de spel regels, wilt u de zaal verlaten". De Scylla-coach kon dus Schie- dam-centrum verkennen maar aan het verdere verloop deed dat niets toe of af. Meyer pakte wel de tweede game maar niet de derde en Van Gennip gebeurde tegen Lingen hetzelfde. Het 6-4 verlies was een feit en Scylla voelt de he te adem van de Korenbeurs weer in de nek. Avanti heeft nog steeds maar één puntje maar met Bettine Vriese koop er weer bij stelt de Hazers- woudse equipe zich waarschijn lijk wel veilig want de Koren beurs treft men nog twee maal en LISSE - Marian van der Niet, atlete van De Spartaan uit Lisse. ves tigde het afgelopen weekeinde aan het slot van het baanseizoen nog een persoonlijk record op de vijfkamp bij de dames. Zij kwam tijdens wedstrijden van haar ver eniging in Lisse ondanks vrij koude weersomstandigheden tot een puntentotaal van 3506. Met haar goede prestaties bij het lo pen (100m horden in 15.1 en 800m in 2.32.0) en bij het springen (hoog 1.65 en ver 5.28) kon zij het wat tegenvallende kogelstoten (8.60m) compenseren. Ook Jeanet Bosman deed het goed op de vijfkamp. Zij haalde 3338 punten cn deed dat met de vol gende prestaties: 100m horden Bij de tienkamp heren was Ad van Doorn met 6051 punten een klas se apart. Hij haalde zo'n 800 pun ten meer dan nummer twee, Nico van Noort. Van Doorn sloeg vooral zijn slag op de 100 m (11.2), hoog(1.90)en 110 m horden (15.5). Bij de jongens A was Paul de Ko ning op dreef. Hij mocht zich Spartaan-kampioen noemen met een tienkamp-totaal van 6407 met stuk voor stuk behoorlijke ver richtingen: 100m in 11.6. ver 6.16, kogel 12.17, hoog 1 80. 400 m 53.3. 110 m horden 16.6. discus 34.46. polshoog 3.80, speer 46.44 en 1500m 4.38.9. Nummer twee, John van Loon, kwam in deze leeftijdklasse tot 5810 punten. Hij sprintte o.m. op de 100 m naar 11.3 en op de 110 m horden naar 15.3. Bij de jongens B was Kees Tous- saint een sterke kampioen met 5309 punten op de negenkamp. Zijn beste prestaties waren: 100m in 11.3, ver 6.34, kogel 12.37, speer 46.26, discus 35.80. Op de vijfkamp bij de meisjes A en B ontliepen Jacqueline Bierman en Noortje Krol elkaar niet veel, resp. 2675 en 2553 punten. Bij de C-jeugd gingen de eerste plaatsen naar Karin Wentzel (4-kamp met 2578 punten) en naar Albert Faas (8-kamp met 4528 punten). Sandra de Kruyff: 100 procent. thuis moeten ook de Veluwe en Scylla te nemen obstakels zijn. Bettine Vriesekoop is inmiddels Wel terug van haar China-trip. Maar liefst 8 kilo afgevallen en dodelijk vermoeid oordeelde de huidige nr. 12 van de wereld ranglijst het onverstandig direct aan te treden tegen Tempo Team. Paul van Wetten viel nu in en Avanti kon dus amper tegen stribbelen. Alleen Ronald Rijs- dorp kon dat en zeker het onder uit halen van Nico van Slobbe deed de Avanti-man (die tegen Vlieg ook het tweede tegenpunt scoorde) deugd. Docos hengelde bij Nikon naar een rechtstreekse promotie naar de ereklasse maar sloeg mis, viste achter het net, ving bot, kortom verloor met 7-3. Ed van der Berg zeker drie gewonnen? Mis! Oud teamgenoot Paul Bakker speelt goed tegen verdedigers (daags erna op het wintercircuit ook Rijsdorp geklopt!) dat was één nederlaag en Van Gasteren be hoort ook niet tot de categorie "domme rammers". Dat was ver- lies nummer twee waarmee te vens de angel uit het Docos-ver- weer was hoewel Ed Fallaux te gen Vroenhoven en Bakker nog twee keer venijnig prikte. De schade werd, ook al omdat V. d. Berg wel Van Vroenhoven klop te, beperkt tot 7-3. Meer dan een tweede plaats, toch heel verdien stelijk, zit er nu niet meer in. Dames: Scylla gaat weer alleen aan de lei ding en lijkt herstellende van een niet imponerende seizoenstart, die al puntverlies opleverde bij Aloysius dat daarna verrassend op gelijke hoogte bleef. Zaterdag gingen de Zeeuwse dames echter in de fout bij Koningslust en Scylla zelf walste over Amster dam (8-2) heen. Sandra de Kruyff handhaafde haar 100% score simpel. Van Gennip verloor van Williams en Vaalburg droeg twee steentjes bij. Avanti toonde zon der Noordam (net als Vriesekoop niet tot spelen in staat) de ontta keling van de Tempo Team-da- mes met 6-4 aan. Brigitte en Mo- niek Kooter (geen zusjes) droe gen daar getweeën zorg voor. Damclub Lisse deelt met Den Haag... LEIDEN - De Katwijkse damclub KDC, dat vorige week maandag al RDC, medeconcurrent voor de tit^l van de Zuidhollandse dam- bond versloeg, zal met enige te vredenheid de afgelopen week de uitslagen van de mededingers voor het kampioenschap hebben aangehoord. De overige twee tegenstrevers van KDC, het Wassenaars damge- nootschóp en Den Haag, leden beide kostbaar puntverlies. WDG verloor met 9-7 bij HDC, terwijl Den Haag een 8-8 deling over eenkwam met Lisse. HDC leek bij een 8-2 tussenstand op rozen te zitten, maar kreeg het nog erg moeilijk. Teamleider van WDG, Sjaak van Vuren, over speelde Henk Brunt. Casper van Tak volgde dit voorbeeld en won van Gerrit van Winkel. De stand was nu 8-6 en de partij Ver- kley-Lelieveld moest de beslis sing brengen. Berthold Verkley verzuimde een goede stelling in zijn voordeel om te zetten en haalde slechts remise. Hij bracht met zijn partij de eindstand op 9-7. Lisse heeft bij Den Haag een 8-8 gelijkspel weggehaald. De debu tant, die de sterke dammer Gerrit Slootje moest missen, herstelde zich goed na het slechte resultaat van afgelopen week tegen Excel sior. Invaller Van der Voet ver loor al vrij snel zijn partij, maar Den Boer maakte dit goed door Tinga te kloppen. De andere zes Lissese dammers speelden remi se. De Rooy had nog de beste kansen om zijn partij in winst om te zetten en zo de sensatie com pleet te maken, maar hij gaf zijn goede stelling uit handen. In de LDDB hoofdklasse verloor ASC verrassend met 3-13 van LDC. De Leiderdorpse damclub kwam al vrij snel op een 10-0 voorsprong. De laatste drie par tijen werden remise. Samen Sterk verloor met 2-14 van Zeg veld. Alleen Fase en Groenendijk bereikte remise. De reserves van Samen Sterk verloren met ruim verschil van Bodegraven: 5-11. LDG won gemakkelijk met 15-5 van IJmuiden 2.iCiska Butter, de enige vrouw in de ploeg van de Noordhollanders, kon haar partij De Kruyff sterkste in bekertoernooi HEERENVEEN - In Heerenveen werd in het afgelopen weekeinde de eerste ronde gespeeld in het toernooi om de NTTB-beker (he ren) en bij de dames om de Lim burg-beker. Bij de dames was Sandra de Kruijff de beste. Zij behaalde vier punten. Van der Vliet, Van Gennip en Blanckaert handhaafden zich in de A-klasse met drie punten. Uit de b-klasse promoveerden Jantien Jansma en Ine Williams. Naar de b-klasse degradeerden Judy Williams en Brigitte Koster. Bij de heren won bekerhouder Nico van Slobbe. In de slotronde ver sloeg Van Slobbe kampioen Bert van der Helm met 21-17 in de derde set. Derde werd René Hij- ne, vierde Han Gootzen. Jaap van Spanje en Patrick Swier promo veerden. Ron van Spanje en An ne Vlieg degradeerden naar de fa- klasse, waarin zij Ronald Rijs dorp, Paul Bakker, Henk van Spanje en Erik Brakke ontmoe ten. De tweede ronde van de bei de bekertoernooien wordt op 16 november in Wageningen ge speeld. De finale is op 13 en 14 december in Oss. Over het mee spelen van de pas uit China te ruggekeerde dames Bettine Vrie sekoop en Jolande Noordam heeft de NTTB nog geen beslis sing genomen. De Nederlandse tafeltennisploeg, die op donderdag 9 oktober in So fia zijn tweede wedstrijd in de Europese competitie (eerste divi sie) tegen Bulgarije speelt, be staat uit: Sandra de Kruijff (Scylla), René Hijne (Tempo Team) en Jaap van Spanje (de Veluwe). Nederland verloor de eerste wed strijd op woensdag 17 september in Schijndel met 3-4.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18