Danaiden en Fides Pacta geven kopposities prijs DIOK wint sleutelduel Onverwachte zege van rugbyers op Japan: 15-13 de prjjzen als uw code-sleutel kaartje deze code draagt: Trotters verkeren in impasse Winst van Zuiderkwartier LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 6 OKTOBER 1980 PAGINA r LEIDEN - De basketbalvereniging Leiden Trotters verkeerd duide lijk in een impasse. De eerste-di- vionist verloor zaterdag thuis te gen De Germaan met 66-72. Vol gens coach Leo van Knijff. de op volger van Ben van Cleef, zijn er twee duidelijke redenen voor de teleurstellende start aan te wij zen. Ten eerste was er te lang on zekerheid binnen de selectie over wie de club dit seizoen zou trai nen en ten tweede vindt Van Knijff dat hij met een slechte er fenis zit opgescheept. „Vorig jaar speelde Trotters free lance bas ketbal. Dat kan tegenwoordig niet meer. Er moet gewoon meer systeem in het spel komen". De Leidenaars startten pover. Al na drie minuten was het 2-8. Aanlei ding voor Van Knijff om een time out aan te vragen. „Daarin heb ik de jongens, zo gezegd, hun huid volgescholden. Ze leken wel een stel standbeelden". Die donder- speech had het nodige effect, want met de rust leidde Trotters met 40-36. In de tweede periode hadden de pupillen van Van Knijff echter geen afdoend antwoord op de zo ne van de Amsterdammers. Bo vendien werd er in de slotfase slordig gepasst. Peter Kop (18), Will Moerer (14) en Eric-Jan Be- rendsen (10) waren de produk- tiefste spelers. Leiderdorp-Red Stars 80-66. Een ruime overwinning voor de ploeg van trainer Hans van Rooyen, De tegenstander was een klasse minder, en heeft dan ook geen moment kans gehad op de over winning. Ondanks het goede spel van good-old Rob Wallaart was de marge aan het eind van de wedstrijd maar 14 punten, terwijl het gezien het klasseverschil veel meer had moeten zijn. Binnenland-Barendrecht 51-57. Een krappe zege voor de ploeg uit Noord wijk die bevochten werd in de slotminuten. In de harde en Peter Kop (12) verliest slechte wedstrijd werd Evert van der Plas met 16 punten topscorer voor MSV. Luba-DAS 78-104. Een grote ne derlaag voor het nog steeds niet ingespeelde team van Luba. Ti- telkandidaat DAS uit Delft bleek veel te sterk en met name de press van de Delftenaren kon door de Leidenaars niet bestre den worden, René Kallenberg werd met 18 punten topscorer voor zijn ploeg. de Rotterdammers Wilskracht-Lisse 54-48. Een nipte nederlaag voor de Lissenaren in een van beide zijden zeer slecht gespeelde wedstrijd. In de partij, waarin beide ploegen constant zone speelden, was Kamerbeek (20 punten) voor Lisse de produc tiefste speler Dragons-Blitz 7-115. Met de nieu we aanwinst Ton Kallenberg in het team werd met de tegenstan der de vloer aangeveegd. Topsco rer Kallenberg (20 punten). HILVERSUM (GPD) - De bonds- trainers van het Nederlands rug- byteam, Frits Frankfort en Ri chard Majoor, hadden zich zater dag geen betere start van het sei zoen kunnen wensen. Japan, dat op het Sportpark in Hilversum in het duel met Oranje duidelijk fa voriet was, werd met klein ver schil verslagen: 15-13. Het duel van zaterdag, in aanwe zigheid van 1400 toeschouwers, gold voor Japan als een testwed strijd voor het tournee door Frankrijk. Wat de Aziatische equipe tegen Nederland vooral te kort kwam, was kracht. De voor- waartsen van de bezoekers waren in de ruck-situaties niet opge wassen tegen de overmacht van Oranje. Japan trachtte die te kortkoming te compenseren met grotere snelheid van hande len. Met de komst van de nieuwe trai ners bij Oranje is ook het inzicht hoé het 15-tal moet worden sa mengesteld, veranderd. De Roo sendaler Piet Paul komt niet meer in aanmerking voor de se lectie. Zijn plaats is inmiddels toegewezen aan de Leidenaar Dick Altink, die vorig seizoen de nummer 8-positie innam, naar welke plaats nu Kest Huysman van Utrechtse Studenten is ver huisd. De voor de Engelse club Bath uitkomende Michel van der Loos maakte na lange afwezig heid zijn rentree in het Neder landse team. Oranje was in de beginfase van de strijd tegen Japan wonderwel be stand tegen het gewiekste spel van de opponent en had met een beetje geluk zelfs op voorsprong kunnen komen. De weer in het 15-tal teruggekeerde Cees Koe mans zag zijn genomen straf schoppen van eigen helft tot twee keer toe mislukken. Oikawa had even later vanuit een veel betere positie geen moeite om de score te openen: 0-3. De gasten waren na het vergaren van de eerste punten ontketend en dreigden de Nederlanders binnen de kortste tijd op grotere achterstand te zet ten, wat ook gebeurde. Nadat de thuisploeg de bal bij een ingooi knullig aan de tegenstan der had verspeeld, brachten de mannen van trainer Saito het leer Knappe zege op Delftse studenten DELFT - De strijd tegen DIOK was voor de rugbyploeg van DSRC een sleutelwedstrijd. Doordat de Delftse Studenten al van hun Lcidse studiegenoten hadden verloren en DIOK ook een verlo ren match heeft zou DSCR door een overwinning aan kop van de ereklasse komen. Het heeft niet zo mogen zijn. Daarvoor waren de geelblauwe Leidenaars te waakzaam en te geconcentreerd bezig. De zeer spannende en at tractief gespeelde pot ging dan ook met 10-20 naar DIOK. Eerst in de twintigste minuut toon de DIOK zijn beter spelniveau door na uitstekend pressiespel via Richard Huisman te scoren: 0-4. Broer Albert knalde de con versie raak: 0-6, en DIOK leek op rozen te zitten. Onverwacht ech ter tikte DSRC fél terug toen Jan Six de Leidse verdediging met goede schijnbewegingen op het verkeerde been zette en de try drukte: 4-6. Bas Kasteel maakte de strijd extra spannend door partijen op gelijke stand te bren gen: 6-6. De tweede helft was zeer specta culair doordat de Delftse defen sie zich tegen de stormaanvallen van Koemans, Berendsen en Al- tink bikkelhard doch fair bleef verzetten. Maar de druk van het Leidse pack werd steeds groter. Uiteen preciese pass van Will van der Maden kon Dick Altink zijn team weer op voorsprong zetten: 6-10. Eén minuut later hadden de Leidse voorwaartsen weer succes toen vanuit een vijf-yards-scrum het Delftse pack compleet achter zijn eigen doellijn werd geperst en Erik-Jan Berendsen het ovaal drukte: 6-14. De T.H. studenten bleven verbeten terugknokken maar DIOK toonde zijn superio riteit nog eens duidelijk toen Al tink opnieuw kon scoren na een sublieme tactische actie van Kees Koemans: 6-18. Ab Huisman maakte er 6-20 van. Vlak voor het LEIDEN - Zowel De Danaïden als Fides Pacta hebben hun leiderspositie in de Promotieklasse moeten prijsgeven. De Danaïden verloor het gevecht om de eerste plaats tegen Oost Arnhem met 10-9. Fides Pacta liet zich onnodig verschalken door het Delftse Excelsior: 7-6. Ook Pernix moest in een direkte confrontatie met achtervolger Albatros erkennen dat het leiderschap een zware last vormde. De Leidse ploeg verloor eveneens met minimale cijfers: 6-5. Alleen lijstaanvoerder Fiks zag kans zich in de derde klasse steviger aan kop te vestigen. Belager Velocitas werd verdiend opzij gezet: 3-1. snel in de driekwartlijn, Fujiwara de stand via een try op 0-7 bracht. Nederland scoorde vervolgens tegen via een straf schop van Bas Kasteel (3-7), die zaterdag 11 van de 15 punten voor zijn rekening nam. En nog voor dat de eerste helft was verstre ken, vergrootten aanvoer Mori en Oikawa de voorsprong op 3-13. Nederland zakte in de slotfase vari de eerste helft even weg, maar kwam na de pauze sterk terug. Kasteel verkleinde de marge met de Japanners tot 6-13 en Arnold Michel tekende voor de eerste Nederlandse try (geconverteerd door Kasteel) na schitterend voorbereidend werk van laatste man Zwitser: 10-13. Kasteel zorgde ten slotte voor 15-13. De voorsprong van Oranje kwam in de slotfase nog even in gevaar, toen Jan Schaap onnodig in de fout ging (buitenspel), maar To- jima miste de strafschop vanuit kansrijke positie. Kleurling Voor de eerste keer is een kleurling opgenomen in het team van de Springbokken, de Zuidafrikaan- se rugbyploeg. De dertigjarige Errol Tobias uit de Kaapprovin cie zal deze maand met de Springbokken de toernee door Zuid-Amerika meemaken. To bias is een van de zes nieuwelin gen in het rugbyteam, dat voor heen uitsluitend uit blanken be stond. Gedurende de toernee van drie weken zullen de Zuidafrika nen zes wedstrijden spelen. Oost Arnhem-De Danaïden 10-9 (7-4). In een direkte confrontatie om het leiderschap in de Promo tieklasse C heeft De Danaiden het onderspit moeten delven. Het taktisch zeer vernuft spelende Oost Arnhem heeft kans gezien de Leidse ploeg met zeer lang zaam aanvalsspel te ontregelen. Het lage tempo waarin Oost Arn hem de bal van man naar man bracht, werd door De Danaïden als vanzelfsprekend overgeno men. In het middenvak werden daardoor veel akties al onderbro ken. Nadat Hennie Devilee, Ruud Visscher en Kees Christiaanse de voorsprong die de Arnhemmers hadden opgebouwd, enigszins nog hadden kunnen beperken (6-3), zag coach Gerard Bos zich genoodzaakt Jeannet Smit in te zetten voor Anita Alberts, het geen in aanvallend opzicht De Danaïden gevaarlijker maakte. Dit resulteerde direkt in een tref fer van Simon Boot dat echter pal voor rust nog werd beantwoord met een tegentreffer 7-4. In de tweede helft heeft De Danaïden de mogelijkheid die haar gebo den werd om de wedstrijd naar haar hand te zetten laten liggen. Bij de stand 9-5 verkleinden Si mon Boot en Bea Schrama de achterstand naar 9-7, terwijl alle mogelijkheden toen aanwezig waren Oost Arnhem in te lopen. De Arnhemmers zagen echter kans de marge in de 22e minuut te vergroten. Het slotoffensief dat De Danaïden toen nog ontwik kelde leverde slechts twee doel punten op. Van Trudy Nap en de voor Hans v. d. Leek ingevallen Jo Korenhof, terwijl een door loopbal van Yvonne Kamerling door de scheidsrechter werd af gekeurd wegens een eerder be gane overtreding van Oost Arn hem. Excelsior-Fides Pacta 7-6 (4-3). Terwijl de mogelijkheden volop aanwezig waren heeft Fides Pac ta geen kans gezien deze wed strijd winnend af te sluiten. Al hoewel de Leidse ploeg bij rust nog tegen een 4-3 achterstand aankeek, waren de zaken na 15 minuten spelen in de tweede helft al omgekeerd: 4-6 in het voordeel van de Leidse ploeg. Fi des Pacta bleek echter niet in staat deze voorsprong te consoli deren, en moest lijdzaam toezien hoe Excelsior uiteindelijk toch de winst naar zich toetrok. De Leidse doelpunten werden ge scoord door: Hennie Pikaar, Jac queline Velthuyzen, Robin Sommeling, Daan Carree, Yvon ne Verstede en Nico Pikaar. OSCR-Zuiderkwartier 5-8 (2-5). Dank zij een sterker dames-zestal heeft Zuiderkwartier een mak kelijke zege kunnen behalen op OSCR. Na een kwartier spelen had Toos van Dam de geelblau- wen al op 0-2 voorsprong gezet, die door Els Lardé en Ineke den Hartogh tot 0-4 werd vergroot, PKC wint Europa cup PAPENDRECHT (ANP) - Voor de derde achtereenvolgende maal heeft PKC in Papendrecht de Eu ropacup voor landskampioenen gewonnen. In de finale bleven de Nederlanders de verrassende Westduitse club Kastrup Rauxel de baas met 14-4 (7-3). Kwik uit België werd derde en de Engelse club Vultrix eindigde als vierde. In de voorronde had Kastrup Rauxel tegen de verwachting met 8-7 van Kwik gewonnen. PKC gaf Vultrix met 24-3 les in korfbal. In de finale won Kastrup Rauxel het hoge tempo van de lands kampioenen niet bijbenen. Cor- rie Euser, Lennie Kannegieter en Ab Simons scoorden elk twee maal. Er waren 2500 toeschou- einde mocht de Delftse fullback Bas Kasteel nog tegenscoren: 10-20. LSRG Het Leidse Studenten Rugby Ge zelschap heeft de krachtmeting met de Roosendaalse Commando Combinatie tot een uitstekend einde gebracht. Meteen 34-13 ne derlaag werd RCC naar het Bra bantse land teruggestuurd. De ploeg liet bepaald geen beste in druk achter. Trouwens om aan deze Leidse overwinning de conclusie te verbinden dat bij het studententeam alles nu soepel draait is ook wat te voorbarig. Er werd door een aantal te veel kri tiek gespuid. Niettemin won LSRG verdiend. Joop Grevelink opende de score: 4-0, toen Leiden de bal ineen line- teerde goed: 6-0. Hoewel RCC door een fraaie try en penalty op voordat OSCR aan een tegentref fer kon denken. Dirk Jan de Kreek bepaalde de ruststand op 2-5. Ook in de tweede helft bleef Zuiderkwartier het beste van het spel bieden. Albert de Groot, Els Lardé en Wil de Wit vergrootten zelfs de voorsprong naar 2-8. Maar doordat Zuiderkwartier het daarna voor gezien hield, kwam OSCR nog terug tot 5-8. De Algemene-Blauw Wit'58 5-6. Blauw Wit dat dit jaar voor de eerste maal in de eerste klasse uitkomt, blijft vriend en vijand verbazen. Nog steeds staan de Dordtenaren ongeslagen aan de leiding. Ook De Algemene zag geen kans de boomlange korf ballers hun wil op te leggen. Pas tegen het eind van deze slecht ge speelde wedstrijd laaide het vuur wat op, en ontwaakte De Alge mene uit haar slaap. Echter een onterecht toegekende strafworp aan Blauw Wit, die feilloos werd benut, betekende de genadeklap voor de Leidenaars 5-6. Voor de doelpunten zorgden: Ruud van Vliet, Wim van Vliet, Hennie Rusman, Wim van Iterson en Jannie van Iterson. DKC-Crescendo 7-5 (5-2). Zo lang zamerhand wordt het verblijf van Crescendo in de eerste klasse voor de groenwitten een nacht merrie. Ook het vijfde competi tieduel werd met een nederlaag beëindigd. Op geen enkele wijze heeft Crescendo kans gezien het Delftse DKC erg moeilijk te ma ken. De Leidenaars maakten het zichzelf wel moeilijk door veel onnodige plaatsfouten te maken. Pas bij de stand 4-0 kwam er wat meer lijn in de verrichtingen. De ruststand (5-2) was nog niet ho peloos, maar toen DKC in de 2e helft uitliep naar 7-3 was Cres cendo al verslagen. Chris Driesse en Joke Geijer brachten in de slotfase Crescendo nog wat dich terbij. 7-5. Overige doelpunten: Wilfred Cornelissen 2x, John Huigsloot. TOP-GKV 10-11 (6-5). Het Sassen- heimse TOP gaat moeilijke tijden tegemoet. Want na 5 competitie duels kon pas één competitie- punt worden bemachtigd. De problemen bij TOP liggen o.a. bij het verdedigen. De jonge getalen teerde spelers, z.a. Anne v. d. Zaag komen aanvallend verdien stelijk uit de verf (Anne scoorde in deze wedstrijd 2x), maar ver dedigend durven of kunnen zij een aanvaller niet goed genoeg volgen. Angst om een doelpunt door te laten werd de Sassenhei- mers fataal. De 6-2 voorsprong moest danook al vrij snel worden prijsgegeven (6-6) waarna in de tweede helft GKV bü 9-9 een be slissende voorsprong nam 9-11. De ingevallen Peter Sigaar bracht daar nog wel verandering in maar verder dan de tien kwam TOP niet. Doelpunten: Anne v. d. Zaag 2x, Wilma Kühn, Jan Wil lem Simmelinck, Ilse Molenaar, Hans Oudshoorn, Annemiek Ko ning. Harold Simmelinck en Fi Trap Ons Eiland-Vriendenschaar 11- (5-3). Pas in de tweede helft koi een makkelijk schietend Ons Ei land voldoende afstand nemei van Vriendenschaar. Van 5-3 lie] het binnen 10 minuten uit naa 9-3, waarna gas werd teruggeno men. Via 10-5 eindigde de wed strijd in 11-7. Doelpunten: Jai van Kalkeren, Wim Nijenhuis 2x Rob Hasselbach 2x, Barry vai Duin, Olga Soedan. Coby Dege naars 2x. Gerda v. d. Velde en Pa trick Verra. Albatros-Pernix 6-5 (3-3). De aan vallende akties van de Pernix ploeg werden in een te vroeg sta dium door de lange op de ba spelende heren van Albatros al gebroken. Pernix kwam daar door niet in haar normale spel ei moest met lede ogen toezien da een 0-2 verkregen voorsprong ni 90 minuten korfbal was omgeze in een 6-5 nederlaag. Doelpunten Peter Kuipers 3x. Kees Brokaa en Geerten Breedveld. In de derde klasse won Fiks ver diend van Velocitas. Jeroen Hui zing had met twee doelpuntei een groot aandeel in de overwin ning (3-1). Ron Nonhebei (Fiks en Carla van Evert (Velocitas scoorden de overige treffers KNS stond met nog vijftien mi nuten te spelen nog met 5-2 ach ter tegen Eureka. Maar een stuj volhoudend KNS zag toch kan: de stand vlak voor het emdsig naai nog gelijk te trekken. Doel punten: Heieen v. d. Nat 2x, Re nee Kooien, Fred Dijke en Rii Zitman. GERT GRESSII voorsprong kwam (6-9) bleef LSRG hard werken. Vooral fly- half Diedcrick Renardel was de stuwende motor achter zijn drie kwart lijn en met geslaagde tacti sche trucs werd de Roosendaalse defensie constant ontregeld. Roelof Blommenstein en Renar del (3x) voerde nog voor de rust de stand op lot 22-9. Nog eenmaal mochten de Commando's scoren (22-13). Maar verder bleef de Leidse verdediging potdicht. Hans Siemens pegelde het ovale leder daarna nog enige malen tussen de palen waardoor de eindstand op 34-13 kwam. THE BASSETS The Bassets uit Sassenheim rechtvaardigen nog steeds hun promotie naar de regionale eerste klasse. Voor de zesde maal in successie werd gewonnen. Met 15-13 werden de reserves van LSRG verslagen. EN U MET BEHULP VAN ONDERSTAANDE DECODEERKAART DE CODE WEET TE ONTCIJFEREN. Om het u gemakkelijk te maken geven wi) u een voorbeeld L2H4F1N10 vormen het woord PIET. Kijk zelf maar. U brengt uw oplossing (het gevonden woord, uw code-sleutelkaartje) uw naam, adres, woonplaats en telefoonnummer in een envelop naar het Leidsch Dagblad Daar controleert men of u bij de prijswinnaars gaat behoren. Zo ja, dan ontvangt u een repu Dit repu dient u goed te bewaren Op 14 oktober a s verncht Notaris Mr S. M Brandenberg de trekking Daarmee zal bekend worden wie de auto en wie de andere attraktieve prijzen heeft gewonnen De winnaars van de eerste Jubileum Sleutel Aktie worden op 15 oktober a s in het Leidsch Dagblad bekend gemaakt 12O iüir JtOOOO Vergunning is verleend door de Kamer van Koophandel en Fabneken te Leiden op 18 september 1980 onder nummer 773

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17