UYS: wachten op de tegenslag Roodenburg blij met punt SJC te sterk voor Hillegom SC Lisse zet zegereeks voort Lugdunum toonde teveel ontzag Voorhoede van LDWS schotloos MAANDAG 6 OKTOBER 1980 PAGINA 15 LEIDEN - De 0-0 uitslag, die de wedstrijd LDWS-Sliedrecht met zich meekreeg, was een juiste af spiegeling van de verhoudingen. Beide teams hadden hun taktiek op de aanval gericht, maar wisten zich geen enkele echte scorings kans te creèren. De voorhoedes kwamen namelijk niet erg uit de verf. Bij LDWS bestond die uit Jan Flip- po en Ger de Roode. Vooral de eerste kreeg geen voet aan de grond en werd dan ook in de rust vervangen door de van een bles sure herstelde Erik van der Weij- den. Deze speler bracht iets meer snelheid en agressie in de aanval. Ger de Roode rommelde wel aar dig, maar bij hem ontbrak het aan kracht om echt door te breken. Gelukkig voor LDWS presteerde de aanvallers van Sliedrecht ook bitter weinig, dus de nul kon zonder veel problemen worden vastgehouden. De Leidse ploeg startte overtui gend met harde afstandschoten van Ger Nagtegeller en Cees de Roode die de keeper tot ingrijpen dwongen. De teams wogen in die fase aardig tegen elkaar op en het spel golfde dan ook op en neer. Na de rust startte Sliedrecht met wat leuke aanvallen. Een goede één-twee combinatie werd ech ter door Peter van der Boor slecht afgerond. LDWS stelde daar wei nig tegenover. De Leidenaars speelden niet erg effectief omdat er teveel met de bal werd gelopen wat weer veel vijandelijke over tredingen tot gevolg had. Nagte geller en Ger de Roode vielen daarom vele malen als een ster vende zwaan ter aarde. De daar uit voortvloeiende vrije trappen werden echter geen van alle ver zilverd. De wedstrijd werd er bovendien niet vriendelijker op en enkele malen stonden de spelers wat geirriteerd tegenover elkaar. Naarmate de wedstrijd vorderde werd er steeds slordiger gespeeld en allen Sliedrecht werd nog een paar maal gevaarlijk toen op snelheid het middenveld van LDWS eruit werd gelopen, maar keeper Wim Visser stond op zijn plaats. Het eindsignaal kwam voor de toeschouwers als een verlossing. Het was bitter slpcht geweest.... WILL MOER ER i Pieter Antonid.es zijn verslagen. Blauw Zwart na rust oppermachtig LEIDEN - Zichtbaar opgelucht stapte trainer Laurens Mouter uit de dug-out, na afloop van het duel Roodenburg-Biauw Zwart. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van Ham, dat Mouter als mu ziek in de oren moet hebben geklonken, prijkte immers nog steeds de 1-1 stand op het scorebord. Met de wetenschap dat Roodenburg door Blauw Zwart praktisch het gehele tweede part op eigen helft was gedwongen, had Mouter alle rede om in zijn sas te zijn met het behaal de punt. Zeker gezien het elftal dat de strijd had moeten aanbinden tegen de Wassenaard ers. Nu Richard Klein, Ronald Jansen, Rob Brit- tijn en Peter Dubbeldeman we gens uiteen lopende redenen niet aantraden, was Mouter genood zaakt een aantal jonge spelers op de stellen, die evenwel niet sleetit presteerden. In tegendeel. Vooral middenvelder Hennie Koet ontpopte zich als een speler met veel overzicht en een uitstekende techniek, terwijl twee andere jongelingen zelfs verantwoordelijk waren voor de vroege openingstreffer: op aan geven van Ron Halvemaan tikte linkervleugel aanvaller John Harmse in de 5de minuut 1-0 in. De vroege treffer had niet het verwachte gunstige effect. De Noordbewoners gingen in hun aanvalsopzetten te gehaast te werk en leden veel balverlies. In de 17de minuut creeerde de ploeg toch een goede kans, die echter door Hennie van Duuren om zeep werd geholpen. Blauw Zwart leek nu wakkerge- schud en nam onder aanvoering van spelbepaler Frank Karre- mans het initiatief. Nadat eerst Ben Conradi en Pieter Donath met afstandsschoten het vijan delijke doel hadden bestookt, stelde Karremans na 22 minuten Ruud van der Velde in staat de gelijkmaker aan te tekenen: 1-1. Roodenburg slaagde er nog in via 'vuurpijlen' van Cees Verver en Peter Ciere, die het beoogde doel misten, iets terug te doen. In het tweede part echter kwam de Kooiclub er bijna niet meer aan te pas. De equipe van Roel Timmer nam Roodenburg in een ijzeren greep en liet de partner om die gedu rende ongeveer 40 minuten niet meer los. Het middenveld Ben Conradi-Arie Nieuwpoort en Frank Karremans overrompelde de Leidse halflinie. De laatste speler manoeuvreerde Chris Theil een aantal malen in kans rijke positie. De puntspeler, die verbeten duels uitvocht met Maarten van Kooperen. kopte uit een voorzet van Karremans, die eerst Verver had 'zoekgespeeld' goed in, maar zijn inzet werd door Sjaak Nievaart onschadelijk ge maakt. De sterk spelende rechtsback Hans Grunduken was na een solo dicht bij de 2-1, maar ook hem werd op het laatste nippertje door de be trouwbare Nievaart een halt toe geroepen. De Timmer-formatie bracht Roodenburg aan het wan kelen, maar ontbeerde eevoudig de scherpte om de defensie (waarin aanvoerder Aad de Groot weer een hoofdrol vertolkte) om ver te werpen. Bijna kreeg Blauw Zwart zelf nog een tegentreffer te verwerken. Aad de Groot ver scheen 14 minuten voor tyd na goed doorzetten alleen voor Blauw Zwart-goalie Pieter An- tonides, maar handelde geheel in de de geest van de wedstrijd en knalde het leder op de Wasse- naarse doelwachter. FRED SEGAAR LEIDEN - In de derde klasse be haalde SJC wederom een zege. Streekgenoot Hillegom werd met 3-1 geklopt. Ook Teylingen boek te voor het eerst deze competitie winst 3-0 tegen Delfia. LFC deed het iets minder tegen Tonegido (3-3) en WSB verloor met 4-1 kansloos van Den Hoorn. SJC-Hillegom 3-1. De wedstrijd kende een sensationeel eerste half uur. SJC denderde over Hil legom heen en nam pas wat gas terug toen de score tot 3-0 opge lopen was. Hillegom had toen nog niets terug kunnen doen. De ploeg was overrompeld door de aanvalsgolven van de Noordwij- kers. De eerste goal werd ge maakt door Fokke van der Reydt die een voorzet van Piet Alders knap afrondde. SJC bleef druk ken en het was de snelle rechter spits Jos Alders die tweemaal de te trage verdediging eruit rende en knap scoorde: 3-0. De wed strijd leek gespeeld, maar Hille gom wenste zich niet bij de zaken neer te leggen. Na de rust werd er aanvallend gespeeld en werd zo waar SJC in de verdediging ge drukt. Toen Hillegom in de 60ste minuut via een schitterend ge nomen vrije trap van John van der Velden tegenscoorde leek de wedstrijd een niet verwachtte wending te krijgen. Zover kwam het echter niet. Teylingen-Delfia 3-0. Eindelijk een overwinning voor de Sassenheimers die de punten wel konden gebruiken. In een niet zo'n beste wedstrijd werd Delfia duidelijk teruggewe zen. Het was een vrij hard duel waarin Teylingen zich de beste toonde in het benutten van kan sen. De eerste kans was namelijk voor de Delftenaar Recourt die het presteerde de bal naast het le ge doel te krijgen. Ferry Baak deed het aan de andere kant be ter. Van zo'n 25 meter knalde hij de bal achter keeper Jan Hydra, die vergat te reageren: 1-0. Na de pauze was Delfia veel in de aan val, maar keeper Henk Hooger- vorst verstond zijn vak. Hoewel de Sassenheimers onder druk stonden wisten ze toch nog kan sen te scheppen. Twee daarvan werden benut. Eerst was het spits Paul van Nobelen die de bal van dichtbij intikte en even later le pelde Piet Hoogervorst de bal over de uitlopende keeper Hydra Daarmee liet hij Delfia zien hoe de kansen moeten worden benut. Tonegido-LFC 3-3. Een knap ge lijkspel voor de Leidse ploeg die zich na een 3-1 achterstand niet gewonnen gaf en ereen gelijkspel uitsleepte. LFC begon ongeluk kig, want al na twee minuten hielp het Jo van der Blom Tone gido aan de leiding. Bles Zuma wist voor de rust tegen te scoren zodat de wedstrijd nog volkomen open was. De eerste minuten na de pauze wa ren weer voor Tonegido dat dan ook twee maal scoorde. Althoorn en Bekkering waren de schutters. LFC liet het er niet bij zitten. De voor Sjaak Hennepe in het veld gekomen Peter Gijsman zorde voor de aansluitingstreffer 3-2. Toen daarna Nico van As in het penaltygebied onderuit werd ge haald was het weer Peter Gijs man die de keeper van Tonegido (nu uit een stafschop) verschalk te. Het gelijke spel werd in de laatste minuten door de ploeg van trainer Zoetemelk niet meer uit handen gegeven. Den Hoorn-VVSB 4-1. Een ruime nederlaag voor de ploeg uit Noordwijkerhout, die daarvoor de hand wel in eigen boezem mag steken. Fouten in de achterhoede zorgden ervoor dat Den Hoorn twee maal kon scoren. Dat WSB nog hoopvol ging rusten was te danken aan Albert van der Burg, die een voorzet van Leo Verbeek afrondde. Die hoop werd echter na de pauze snel de grond inge boord. Nico den Elzen deed zijn ploeg de das om. Zijn foutieve te rugspeelbal verdween in eigen goal; 3-1. Daarna deed WSB er nog van alles aan, maar verder dan een schuiver van Peter van der Klugt tegen de paal kwam men niet. Den Hoorn wist van de geboden ruimte nog één maal ge bruik te maken. LISSE - SC Lisse heeft opnieuw de volle buit binnengehaald. Tegenstan der Oranjeplein uit Den Haag werd voor circa 700 toeschouwers moei teloos met 2-0 verslagen. Oranjeplein heeft de hele wedstrijd in de verdrukking gezeten. De aan vallers van Lisse stoorden goed en lieten de Hagenaars niet verder komen dan de middenlinie. Wim van Beek van de Lissese ploeg scoorde al na twee minuten, maar dit doelpunt werd wegens buitenspel afge keurd. Hij kreeg daarna nog drie goede kansen op rij, maar miste de precisie om ze af te maken. Oranjeplein kon in de eerste helft welgeteld één keer gevaarlijk worden: Nieuwenburg kopte tegen de paal. Lisse bleef de beste ploeg. Toch duurde het nog tot de 43ste minuut voordat de elf uit het bollendorp het overwicht konden omzetten in een doelpunt. Aanvoerder Wim van Beek brak door, wipte de bal over de keeper heen en kopte in: 1-0. De tweede helft begon opnieuw met een afgekeurd doelpunt van Lisse. Van der Zwet schoot de bal in op aangeven van een ploeggenoot. Scheidsrechter Roelfs die niet al te sterk floot, keurde dit doelpunt af wegens buitenspel. Het publiek was het daar terecht niet mee eens. Opvallend was wel dat de Lissese voetballers erg vaak in de buitenspel- val trapten. De goed spelende Laurens van der Voort (hij werd later gewisseld voor Pim Kortekaas) miste een goede kans om Lisse op 2-0 te zetten. Alleen voor de Haagse keeper schoot hij naast. Oranjeplein ging wat aanvallender spelen en kreeg ook een aantal goede kansen. Toch was het Henny van Eeuwijk die de tweede goal voor Lisse op het scorebord bracht. Wim van Beek zette de bal goed voor en Van Eeuwijk gaf keeper Leo Vis geen enkele kans: 2-0. Een paar minuten later kreeg Oranjeplein nog een mogelijkheid om de achterstand te verkleinen. Invaller Bart Proeme werd in het strafschop gebied ten val gebracht. John de Bruin schoot de penalty echter tegen de paal. Ploeg matig op dreef tegen Wilhelmus LEIDEN - Wat op papier een top per heette te zijn, bleek in de praktijk een negentig minuten durende wanvertoning. Noch Lugdunum, noch Wilhelmus Koos Bekooy: invaller probeerde de toeschouwers een aangename zondagmiddag te be zorgen. De twee ploegen gaven onafgebroken een brevet van on vermogen af te. Met het punt dat de elftallen na de 0-0 deling op streken, werden beide feitelijk te goed betaald. Wellicht leefde onder de voetbal lende acteurs het idee dat de KNVB toevallig voor deze con frontatie geen punten op het spel had gezet. Vanaf de aftrap had namelijk niemand de bedoeling het vijandelijke doel op te zoe ken. De ploegen zochten hun heil in het "tikkie breed" maar deden dit tamelijk onzorgvuldig, zodat balverlies telkens weer het logi sche gevolg was. Er ontrolde zich derhalve een rommelig, nauwe lijks interessante wedstrijd, waaraan maar geen einde leek te komen. Lugdunum toonde vooral in de eer ste helft een misplaatst ontzag voor de Voorburgse lijstaanvoer der, die met een handvol ex-profs in de gelederen geen moment de hoge ranglijst positie kon waar maken. Daaruit had Lugdunum lering moeten trekken. De equipe van Ruud de Groot deed dat ech ter niet en bleef zich de gehele eerste rondgang voorzichtig op stellen. Het was dan ook niet vreemd dat de beide poortwach ters. Wil de Vos en Carry van Rheenen. thee mochten gaan drinken zonder in werkelijke ac tie te zijn geweest. Na de spelhervatting ontwaakte Wilhelmus uit de veel te vroeg in gezette winterslaap. Dankzij de lepe aanvaller Toine Linders (ex- FC Den Haag) creëerde de Voor burgse brigade aan paar aardige kansjes maar door attent (Ben de Roo) ingrijpen van de Leidse de fensie bleef de '0' onaangeroerd. Na een uur 'voetballen' probeerde linkerspits Rinus van Es het maar eens een keer zelf. De blonde aanvaller pikte het leder ergens bij de hoekvlag op, zette drie vij andelijke pionpen opzij maar mikte in kansrijke positie net iets te hoog. Zoals ook de actieve Jan Verver pal daarop een aardige kans liet liggen. De kansen waren geen aanleiding voor Lugdunum om rigoreus ten aanval te trekken. Ook de in de tweede helft ingebrachte Koos Bekooy (ingevallen voor de mati ge Van Berkel) kon niet voor het licht in de duisternis zorgen. Bij na leek spits Peter Siera zijn ploeg naar een onverwachte overwinning te schieten toen hij in de 83ste minuut het leder van Jan Verver voor de voeten kreeg gedeponeerd. De inzet werd door de uitstekende Voorburgse ver dediger Maarten Rog van de lijn gehaald. Aan de andere kant moest Ben de Roo zijn doelman De Vos assistentie verlenen na een schot van Van Elliswijk. Zo wel Rog als De Roo zorgde voor gerechtigheid. Beide teams had den immers geen doelpunt ver- ROB ONDERWATER DEN HAAG - Het hele blik aan oude voetbal waarheden kon weer eens worden openge trokken bij het duel VUC-UVS. Dat hoofdklasse- treffen verliep precies vol gens de stereotiepen die op gesloten liggen in de bestofte gezegdes die in het wereldje van de ballers recht over eind zijn blijven staan. Al lerlei cliché's konden giste ren dan ook van stal worden gehaald op het Haagse sportpark Het Kleine Loo, waar de Leidse ploeg met 3-1 ten onder ging. Niet terecht misschien, want UVS had minimaal een punt verdiend, maar wel geheel volgens het principe van de zichzelf vervullende voor spelling, waarmee alle clubs in moeilijkheden te maken krijgen. Op het moment dat het geluk zulke teams bij uit zondering eens toelacht, zijn de spelers zo verbaasd dat ze min of meer gaan lopen wach ten op de tegenslag. Pech die dan ook onherroepelijk volgt, want de voetballers roepen het noodlot gewoon over zichzelf af. UVS is daar in de ze fase van de competitie kennelijk erg sterk in. want bij VUC ging het op precies dezelfde manier mis als tegen Xerxes en Unitas. Ook in Den Haag Leidenaars met redelijk voetbal een voorsprong, maar opnieuw kon het prestatieni veau dat tot de fraaie 0-1 van Hans van Leeuwen had geleid niet worden gehandhaafd. VUC kwam gelijk via Quell- horst en vanaf dat moment dachten de Leidse-spelers dat het wel weer mis zou gaan. Prompt ging het dus ook mis. De 2-i (Wim Alkemade), "die nooit had mogen vallen" al dus Désar, viel toch en in de slotfase kreeg de tegenstan der de strafschop die UVS ei genlijk had moeten hebben en werd laatsteman Koos Hannaart voorzien van de of ficiële waarschuwing, waar naar Peter Alkemade uitbun dig had lopen solliciteren. De gecamoufleerde elleboog stoot in het gezicht van Han naart werd niet gezien door de overigens niet slecht leidende arbiter Michielse; de openlij ke wraakneming "natuurlijk" wél. Waarmee vooral die Pe ter Alkemade aantoonde dat UVS niet alleen figuurlijk, maar ook letterlijk in de hoek verkeert waar de klappen vallen, want later sloeg hij ook zijn directe tegenstander Landwaart nog eens in het gelaat. Uiteraard op een mo ment dat Michielse niet keek.... Wennen Alkemade had die ordinaire vergrijpen overigens hele maal niet nodig. De naar het betaalde voetbal lonkende vleugelspits speelde als enige VUC-aanvaller een solide partij en toonde incidenteel aan waarom de Haagse ploeg zo afhankelijk is van hem en zijn broers Rob (ook een vleugelspits) en Wim (de spelbepaler). Gewoonlijk is dat drietal de as waarom de overige Pinquins draaien, nu Rob Alemade gisteren we gens een schorsing ontbrak en Wim Alkemade voor het eerst terug was na een blessu re moest VUC duidelijk wen- UVS kon daarvan alleen in de eerste fase profiteren. Via een erg fraai opgezette aanval, waarin geen tegenstander aan de bel kwam, weid da steile spelende Hans van Leeuwen in vrije positie gemanoeu vreerd door Aad Neuteboom Het betekende in de elfde mi nuut 0-1 en het uitzicht op meer. aangezien VUC volle dig vastzat De formatie van John van der Lubbe. terug als trainer na een tweejarig uit stapje naar VELO. kreeg daarna echter alle gelegen heid zich "los" te maken, het geen leidde tot de even fraaie i Quellhorst in de 27ste Genadeklap Eén korte periode kreeg UVS daarna nog de kans wat terug te doen. In de eerste fase van de tweede helft, toen de te genstander andermaal over hoop lag met zichzelf. Hoewel militair Van Leeuwen toen ten koste van Cock van Weerlee (hij werd midden velder) tot frontsoldaat was getransformeerd, kon UVS geen vuist meer maken. Een slap en houdbaar schot van Wim Alkemade, via de bin nenkant van de paal, bete kende daardoor de gena deklap voor de Leidenaars. bij wie de hoop in twijfel ver anderde Met Verkuylen voor de sterk spelende, maar geblesseerde Mano Faber (Van der Lubbe: "Ik was blij dat hij er uit ging". Des- ar "Maar hij had last van een oude blessure") werd nog wel even alles op alles gespeeld, maar ook dat ging natuurlijk fout. VUC kon de geliefkoos de counter gaan hanteren en kreeg nog een paar riante mo gelijkheden (spits Mol ver prutste die kinderlik): UVS werd alleen gevaarlijk via Aad Neuteboom. De midden velder werd in Vrije positie echter zwaar getackeld door voorstopper Westgeest. Ervaring Spelleider Michielse wilde op dat r ent i een strafschop, maar toen Quellhorst even later dacht dal hu geduwd werd door Hans Neuteboom en besloot te gaan liggen was het wel raak. Peter Alkemade benut te het buitenkansje. Hij bracht de gefiatteerde 3-1 tot stand, waar met UVS te /waar om de oren werd geslagen. "Zo gaat het dus typisch met een ploeg dieondeiaan staat", berustte Desar."Maar daar hebben we intussen wel erva ring mee". Dat wordt zo langzamerhand ook een oude waarheid PAUL DE TOMBE

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15