Tussenzender tv- piraten ontdekt actief in I vrije tijd Vertrek Wolspinnerij verrassing Auto's en stoplicht vernield bij aanrijding FNV: Erg teleurstellend MAANDAG 6 OKTOBER 1980 LEIDEN PAGINA li LEIDEN - Een tussenzender van de Leidse Pira-' ten Televisie is zaterdagnacht ontdekt. De poli tie vond, in samenwerking met de opsporings dienst van de PTT, de zender op 25 meter hoogte in een boom bij Oud-Poelgeest in Oegstgeest. De echte zender is echter nog niet gelokaliseerd. LEIDEN - Twee auto's en een ver keerslicht werden zaterdagnacht totaal vernield op de kruising van de Willem de Zwijgerlaan met de IJsselmeerlaan. Een auto die zaterdagnacht om half twee vanaf de IJsselmeerlaan de Willem de Zwijgerlaan opreed werd gegrepen door een auto die vanuit Leiderdorp op de Willem de Zwijgerlaan reed. De ravage was groot. Maar de per soonlijke schade bleef beperkt tot een knieblessure voor een 23-jarige passagiere uit de auto die de Willem de Zwijgerlaan op reed. Bromfietser breekt zijn sleutelbeen LEIDEN - Een 17-jarige bromfiet ser uit Leiden brak gistermiddag zijn sleutelbeen en liep enkele snijwonden op nadat hij door een auto was aangereden. De bromfietser reed om vijf uur op de kruising van de Telderskade met de Churchilllaan door rood licht. Een 23-jarige Leidse auto mobilist die vanaf de Telderska de naar de Churchilllaan reed kon de bromfietser niet ontwij ken. Rommelmarkt in Maranathakerk LEIDEN - In de Maranathakerk aan de Dijkstraat wordt vrijdag en zaterdag een grote rommel markt gehouden. De opbrengst daarvan is bestemd voor het her vormde wijkwerk in het Mors- kwartier. Te koop zijn antiek, cu riosa, meubels, kleding, Indische hapjes speelgoed enz. Verder is er o.m. een poppententoonstel- ling, een grabbelton, rad van avontuur en ballen gooien. De openingstijden zijn vrijdagavond van 19.00 uur tot 22.30 uur en za terdagvan 10.00 uur tot 17.00 uur. Zaterdagavond, rond het midder nachtelijk uur, grijnsde de doodskop op het kanaal van BRT 1 de kijkers weer toe. Kennelijk uit veiligheidsoverwegingen heeft men het adres veranderd. Het hoofdkwartier van deze ille gale omroep is nu gevestigd te Leiderdorp, postbus 234. Als opwarmertje verscheen als eer ste de groep Babe in beeld met een opname van AVRO's Top- pop. Daarna wat rock van de Golden Earring "Radar Love", met een knipoog naar de peilers van de PTT. Vervolgens een uit zending, in de vorm van een inge zonden mededeling, van enkele verontruste ouders en onderwij zers over het schoolbeleid van dc gemeente Leiden. De piraten hebben de bakens kennelijk ver zet. Amusement gelardeerd met maatschappijkritiek. Een aanvallige jongedame, luiste rend naar de naam Wiebeline van Ieperen, was vermomd met zon nebril en pruik. Wethouder Van Dam werd door haar hard aange pakt. Wiebeline liet weten dat ze het helemaal niet eens is met de inhoud van de discussienota van de wethouder over de opheffing van veertien Leidse scholen. Zij beschuldigde hem van ego tripperij ten koste van de sa menleving. Regelmatig werd er op allerlei krantenartikelen, die daarover tot nu toe zijn versche nen, ingezoemd. Het klapstuk van de avond vormde de porno-achtige hoofdfilm "Teenage Love". Kijkers worden gewaarschuwd als ze er niet meer tegen konden dat er een aan- en uitknop op het toestel zit. Als al les goed gaat jubileert de PTV binnenkort. Het zal dan de tiende keer zijn dat zij uitzendt. Gehandicapte jeugd geniet van Conny Vink en De Hutspotten LEIDEN - "Bij een goed feest be waar je het beste voor het laatst", staat in de feestwijzer van de drie-oktoberfeesten ean afgelo pen week. Zo had de 3 Octo- ber-Vereeniging nog wat in het vat voor de geestelijk gehandi capte jeugd uil Leiden en omge ving. Zaterdagmorgen vormde het feest in een mudvolle Stadsgehoorzaal aan de Breestraat in Leiden voor deze jeugd het sluitstuk van de 3 oktober-viering En ook dit keer was het duidelijk dat de gehandicapte jeugd genoot van het feestprogrammawaarin onder meer Conny Vink en de carnavalsvereniging "De Hut spotten" een belangrijke rol speelden. Eén van de hoogtepunten was een "gezellige polonaise"die door de boeren blaaskapel "de Bierbrou wers" werd voorafgegaan. Op de foto enkele jeugdige deelnemer- tjes aan de polonaise. LEIDEN - De Industriebond FNV vindt de handelwijze van de directie van de Leidse Wolspinnerij bv/Neveda aan de Zoeterwoudseweg in Leiden, "erg teleurstellend. Wij zullen vechten tegen elk verlies van arbeidsplaatsen" In een pamflet dat vanmorgen aan de poort van de Leidse Wolspinnerij aan het personeel werd uitgereikt staat on der meen "Wij zullen dan ook al het mogelijke doen om de werkgelegenheid hier in Leiden te behouden" De vestiging van de Leidse Wolspinnerij wordt verplaatst naar Veenen- daal. Daar is reeds een ander onderdeel van het bedrijf gevestigd. Een deel van de 55 werknemers van het bedrijf zal waarschijnlijk kunnen meeverhuizen naar Gelderland. Alleen de showroom van Neveda blijft in Leiden achter. Het nieuws van de voorgenomen verhuizing is als een bom ingeslagen. Een dezer dagen heeft de directie een gesprek met de vakbonden over onder meer de mogelijkheid dat medewerkers van het bedrijf meeverhuizen naar Vee- nendaal. Voor de vakbonden kwam het nieuws als een donderslag bij heldere hemel, zo blijkt uit het pamflet dat vanmorgen onder het personeel werd uitgedeeld. "Enkele dagen geleden bereikte óók ons pas het bericht dat de Leidse Wolspinnerij voor het overgrote deel naar Veenendaal zal worden overgeplaatst. Deze beslissing van de directie, die zelfs al per 1 januari 1981 zal moeten zijn gerealiseerd, kwam ook voorde vakbonden als een complete verras sing", zo liet de FNV weten. "Nog geen twee weken geleden hebben we een lange periode van bespre kingen afgerond en overeenstemming bereikt over de harmonisatie van lonen en salarissen in het bedrijf. Geen woord is hierbij gerept over een mogelijke verhuizing naar Veenendaal. Toch komt het ons voor", aldus de vakbonden, "dat men zo'n belangrijke beslissing niet even snel neemt zonder hier reeds lang plannen over te hebben" De vakbonden zeggen er vanuit te gaan dat de directie hen deze week verder zal informeren over de motieven van deze overplaatsing. "Zodra die ons bekend zijn willen wij als Industriebond ons standpunt bepalen", aldus de FNV in het pamflet dat vanmorgen werd uitgedeeld. Hengelsport (1) Het viscollege de Bliek hield zijn derde wedstrijd in de Rijn bij de Doesbrug. De vangst was naar omstandigheden rede lijk. De uitslag: 1 C. Schouten 1565 gram, 2 C. v.d. Maat 1525. 3 Chr. Schouten 1250, 4 C. Zandvliet jr. 1200.5 A. Ba- velaar 925, 6 C. Zandvliet sr. 775.7 J. v.d. Bijl 625.8 C. van Helden 620,9 H.Schouten 615, 10 D. Bink 610. Hengelsport (2) De Ruisvoorn viste de vijfde wedstrijd in de Nieuwe Vaart en het Rapenburg. De vangst was slecht. Uitslag: 1 J. Nieu- wenburg sr. 1200 gram-16 stuks,2 T. Voskuil 890-17,3 A. Sinteur 980-6, 4 J. de Hoed 1000-45 W. Wernink 440-9, 6 W. Oostveen 540-6, 7 J. Nieu- wenburg jr. 340-5, 8 J. v.d. Berg 240-59 C Pterens 240-3 10 J. Brouwer 200-3. Dieren Ken O heeft voor dinsdagavond (20.00 uureen excursie naar het Rijksmuseum van Geolo gie en Mineralogie op het pro gramma staan. Het onder werp is "dieren uit het verle den". Belangstellenden kun nen zich opgeven bij K en O, Oude Vest 45, tel. 141141. Fassbinder De film "Wildwechsel" van de Westduitse regisseur Rainer Werner Fassbinder wordt dinsdagavond in de Kapel zaal van het K en O-gebouw, Oude Vest 45, vertoond. De film gaat over een meisje dat opgroeit in een gezin in Zuid-Duitsland. De sociale controle en fascistoïde moraal overheersen in het dorp waar de familie woont. De film, die uit 1972 dateert, begint om 20.00 uur. Jeugdhonk Morgen begint een nieuwe club voor jongens en meisjes van tien tot vijftien jaar. De club gaat uit van de evangelische gemeente in Leiden (Middel stegracht) en gaat zich bezig houden met speurtochten, kamperen, kampvuur en soortgelijke activiteiten. Wie belangstelling heeft moet za terdag om half drie naar het jeugdhonk komen. Middelste gracht 47. Wat er precies gaat gebeuren is nog een verras sing, die mysterieus "Schat graven in de asfalt jungle'* kan worden genoemd. Kantonrechter met pensioen LEIDEN - Mr. W. de Koning is met ingang van 1 mei 1981 eervol ont slag verleend als kantonrechter in Leiden. Hy gaat met pensioen. LEIDEN - Aanhangers van de popgroep Kiss hebben gis termiddag twee Amster damse vrouwen van 17 en 20 jaar gemolesteerd. De vrouwen waren uitgeno digd voor een "persconferen tie" van Kiss, gistermiddag om twaalf uur in de Groenoordhallen. Volgens de politie viel de kledij van de vrouwen niet in de smaak bij de Kiss-aanhangers. Hun donkere lange kleding zou niet passen bij de uitrusting van Kiss. De aanhangers werden handtastelijk en be gonnen de vrouwen uit te kleden. De gealarmeerde politie ont zette dc nagenoeg ontklede vrouwen en bracht hen naar een hotelkamer om op ver haal te komen. De politie heeft geen aanhou dingen verricht. T wee vrouwen gemolesteerd Zevenduizend fans in Groenoordhallen De ware Kiss-fans hadden hun gezichten net zo beschilderd als hun helden LEIDEN - Hoofdschuddend stonden ze erbij en keken ze er naar, de vele ouders die gis teravond hun kroost aan de hand hadden meegenomen naar het lugubere kindercir cus Kiss. Ongetwijfeld zullen velen van hen even hebben teruggedacht aan hysterische massabijeenkomsten. Het door zo'n 7000 Kiss-fanaten bijgewoonde hardrockcon- cert vertoonde namelijk op vallend veel gelijkenissen Ruim voor aanvang van het concert dromden de fan r de ingang van de Groenoordhallen s Kiss-bassist Gene Simmons bijvoorbeeld zou uitstekend in een propagandsysteem passen. Moeiteloos slaagde hij, maar ook zijn colle ga-bandleden, er in om het met keihard rockgeweld ge hersenspoelde publiek tot een bijna angstaanjagende hysterie op te zwepen. Tijdens zijn solo-act, bovenop enkele torenhoge geluids boxen, hypnotiseert hij het legioen eerst met trage arm gebaren om vervolgens een oorverdovend gejuich op te wekken door golven rood vocht uit te braken en vervol gens met behulp van een ka- Zoals afgelopen zaterdag al uit gebreid in deze krant viel te lezen is de muziek bij Kiss bijzaak. De showelementen, veel vuurwerk vooral, staan voorop. De muziek is nauwe lijks om aan te horen (succes nummers als "I was made for loving you" en "Talk totne", verzopen bijvoorbeeld in een zee van herrie) maar bijna niemand die daar om treurt. De heren artiesten, muzikan ten is een wat te groot woord, zeer zeker niet. Zolang het geld maar binnenstroomt. De huidige "world tour" wordt door hen dan ook gezien als een promotietrip voor een nieuwe langspeelplaat die er aan zit te komen. Dit album moet het zoveelste kassucces worden. Daar is alles op afge stemd. Niets wordt aan het toeval overgelaten. Tonnen worden er geïnvesteerd in de trektocht langs Europese concertzalen. Gitarist Paul Stanley: "De toer is zeer succesvol maar er moet wel geld bij. Meer dan 200.000 dollar". Het Kiss-circus be staat dan ook uit bühne-ap- paratuur met een gewicht van tonnen en een waarde van twee miljoen dollar. Een le gertje van meer dan zestig mensen is dagelijks in de weer om de hele zaak op te bouwen en af te breken. Vyf grote vrachtwagens, twee touringcars en tientallen per sonenwagens zijn door de Kiss-holding aangeschaft om mensen en materieel te ver- En al die honderdduizenden, misschien wel miljoenen, fans over de gehele wereld, zorgen er uiteindelijk voor dat de investeringen van de Kiss-holding, met de Na zi-essen als handelsmerk, uiteindelijk het gewenste rendement opleveren. Kas- Op de vraag, hoe het voelt om als een van de belangrykste export-artikelen van Amen- ka te moeten fungeren, ant woordt de vlotste prater van het Kiss-viertal, Paul Stan ley: "Daar merken we niets van, weet je. Toen we zeven jaar terug nog volslagen on bekend waren leefden we op dezelfde manier als nu. Gi- taartje om de nek, optreden en nog eens optreden en overnachten in hotels. Er is in feite niets veranderd". Maar ondertussen JAAP VISSER

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 11