PSV "speelt met vuur" bij Wolves Toiletpapier voor zeer zwak Ajax Feyenoord: Dit schandalig Forest uitgerangeerd Libregts: We missen lef in de ploeg LICHT UIT ROTTERDAM - De spelers van Feyenoord zijn hun trainer Vaclav Jezek "trouw" ge volgd op diens terugtocht naar het uur nul van het be taald voetbal in Rotterdam Zoals de coach de klok een dertigtal jaren had terugge draaid door een trainings kamp te beleggen voor de EC Il-return tegen de amateurs van lives Tampere, zo spar telden de voetballers gister avond als pure beginnelingen rond door de natte Rotter damse Kuip. Weliswaar werd via een 4-2 zege de tweede ronde bereikt, maar de wijze waarop de winst tot stand kwam moest ronduit blame rend worden genoemd. Evenals trouwens de twee gele kaarten voor Stanley Brard en André Stafleu, die zich zelfs in dit partijtje nog vergaten. De commentaren na de uiterst armoedige vertoning bewe zen het eens te meer Feye- noords kracht ligt tegen woordig niet meer in daden, maar in woorden. "Dit was een grof schandaal", riepen de spelers achteraf in koor. André Stafleu liep voorop bij het spuien van de zelfkritiek, waarin de Feyenoorders langzamerhand zeer gerouti neerd worden. "Hier spen deer ik geen woord meer aan; dit was de slechtste wedstrijd sinds de invoering van het be taalde voetbal", constateerde de laatste man beschaamd, maar zeer terecht. Het moest dan ook opnieuw keihard worden vastgesteld: op deze manier kan het echt niet veel langer doorgaan met het Rotterdamse elftal. Als er niet snel een spelbepalende middenvelder wordt aange trokken, met althans enig in zicht, kan Feyenoord straks de lopende renovatie van het stadion zelfs tijdens wedstrij den laten uitvoeren. Dan komt er namelijk helemaal niemand meer. Doelman Joop Hiele: "Een vedette aankopen kost veel geld, maar als we zo blijven spelen kost het nog meer. Dan spelen we straks voor TM I Gisteravond waren er nog bijna 13.000, maar die trokken het hele repertoire aan hatelijk heden open om het stunte lende Feyenoord te begelei den. De symphatie was voor het nietig geachte lives, dat weliswaar onhandig, maar te gelijkertijd ook ontwapenend vrijuit voetbalde en zelfs voor de spaarzame hoogtepunten zorgde. Middenvelder Kuu- luvainen bewoog zich niet eens ver bezijden de waarheid met zijn opmerking: "Ik vond dat wij beter voetbalden..", want de zoveel professionele geschoolde partner inde al leen maar fluitconcerten voor de wijze waarop werd ge knoeid. Zelfs het voorbeeld van Ver meulen kon de Kuip-ploeg niet inspireren. De linkerspits demonstreerde in de 27ste minuut hoe de Finse defensie opgerold kon worden: met een simpele tempoversnel ling. Zijn ploeggenoten wei gerden echter hem te volgen. Feyenoord bleef zo snel als dikke stroop en zo beweeglijk als bevroren water. Het mocht dan ook nauwelijks een wonder heten dat lives nog voor de pauze langszij kon komen (penalty Pirinen) en dat lang gewacht moest worden op meer treffers. Die vielen toch, via voorstopper Nielsen, invaller Troost (voor de zeer trage en dus gewissel de centrumspits Bouwens, Van Deinsen was al eerder vervangen door De Leeuw) en de slecht spelende Notten. Het was echter nauwelijks de verdienste van Feyenoord dat het op 4-1 kwam. Dat lag meer aan de verwaarlozing van de dekking bij de Finnen die "meer" roken. Dat kregen ze tenslotte ook. Aanvoerder Wacklin kon nog 4-2 scoren uit een vrije trap. Het was de terechte beloning voor lives, dat tenminste nog een paar aardige dingen had laten zien en dat volkomen ten onrechte werd bestraft met een rode kaart voor mid denvelder Vidgren. Hij werd door de Noordierse arbiter Moffatt vlak voor tijd van het veld gestuurd omdat hij Ver meulen getrapt zou hebben. De Feyenoorder, die bij 3-1 nog een penalty had gemist, echten "Hij deed helemaal niets". Dat gold ook voor de collega's van Vermeulen, van wie een schietfestijn was verwacht, maar die in de praktijk alleen maar schutterden. De Rotter dammers stonden anderhalf uur lang bijna geheel stil, speelden verstoppertje, pro beerden de verantwoorde lijkheid naar anderen te ver leggen en gaven ook nog eens volop kansen weg. Hiele was dan ook keihard in zijn conclusie: '.'We hebben niet alleen een vedette nodig, maar in de eerste plaats ie mand die de doperwten eens uit de oren van de verdedigers haalt. Ik heb voortdurend lo pen schreeuwen, maar als ik riep dat er op links iemand vrij stond, liepen ze naar rechts. Die Finnen konden als bijen op me af komen. Schandalig gewoon". PAUL DE TOMBE AMSTERDAM (GPD) - Niet Dinamo Tirana, maar Ajax is niet komen opdagen voor de return in de eerste ronde van het Europa-Cuptoernooi in de Watergraafsmeer. Veertien dagen geleden werd door bestuursleden van Ajax getwij feld aan de komst van de Albanezen naar Amsterdam. Dinamo had immers tegen de eigen verwachtingen in op eigen veld met 2-0 verloren en aangezien de Balkanbe woners het al eerder, in 1967, toen zij in actie moesten komen tegen Eintracht Braunschweig, hadden laten af weten, werd wel degelijk rekening gehouden met hun absentie. WOLVERHAMPTON (GPD) - PSV heeft zich gisteravond op Molineux Grounds onnodig in de moeilijkheden ge werkt. Na de 3-1-zege op eigen veld hadden de Eindhove- naren ook in het tweede duel met Wolverhampton Wan derers een éclatant resultaat kunnen boeken. De Engelsen, die hun hevig offen sief na de pauze slechts zagen be kroond met één doelpunt, verlo ren volledig het hoofd tijdens de felle jacht op de tweede verlos sende treffer. Iedereen wilde zich op een gegeven moment gaan bemoeien met het scoren, waar door PSV alle ruimte kreeg via tegenstoten de tegenstander vroegtijdig neer te halen. Maar de vele fraaie kansen werden op kinderlijke wijze verprutst, zodat de Wolves de zege (1-0) alsnog in eigen huis konden houden. De thuiswinst van PSV bleef echter boven water, waardoor het team verder mag zwemmen naar de tweede ronde van het UEFA- Cuptoernooi. PSV mag hopen, dat de loting voor de ploeg gunstig zal uitvallen. Mocht er op papier een sterkere opponent dan de Wolves uit de koker rollen, dan zullen Van der Kuylen en de zijnen ongetwijfeld kopje onder gaan. Dit PSV na melijk mist voldoende kwaliteit om serieus in de slag te gaan op het Europese platform. Wat dat betreft is er voor trainer Libregts nog heel wat werk aan de winkel. De oefenmeester wordt gecon fronteerd met een formatie, die onevenwichtig is opgebouwd en die het spoor bijster raakt zodra er tegenslagen moeten worden geincasseerd. Aangaslagen Dat bleek gisteravond na rust, toen Wolverhampton Wanderers al snel via Gray op 1-0 kwam. De Eindhovenaren, die in het eerste part al nauwelijks vooruit waren te branden maar de bal wel in ei gen gelederen wisten te houden, waren dusdanig aangeslagen door die tegentreffer dat zij zich nauwelijks uit de Engelse om klemming konden bevrijden. Van enige organisatie was geen sprake meer, waardoor ballen lukraak naar voren werden ge knald. En dat tegen een ploeg die, uitgezonderd centrumspits Gray, niet boven de middelmaat uit steekt. De Engelsen staan niet voor niets zesde vart onderen in de League met slechts 6 punten uit 8 wedstrijden. WOLVERHAMPTON - Het duel Wolverhampton Wande- rers-PSV moest gisteravond lange lijd worden stilgelegd, omdat het licht was uitgeval len. Oorzaak van de ellende was een brandje in de elektri sche centrale. Na 24 minuten oponthoud sprongen de lam pen weer aan. PSV-trainer Libregts: "In de kleedkamer hadden wij al iets eerder lichl en dat was maar goed ook, want scheidsrechter Wohrer had gezegd dat hij de wed strijd niet langer dan 20 minu ten wilde onderbreken. Als hij het duel definitief had ge staakt, hadden we donderdag opnieuw moeten spelen. Dat had voor ons grote problemen opgeleverd, in verband met de wedstrijd van zaterdag te gen Feyenoord. "Als je met 1-0 achterstaat", legde een duidelijk opgeluchte Li bregts na afloop uit, „en je mist dan zoals wij vanavond zoveel kansen, dan speel je met vuur. We wisten dat die Engelsen zouden gaan stormen. De bedoeling was ze rustig op te vangen en vervol gens te counteren om zodoende een doelpunt mee te pikken. Vooral toen zij de zaak gingen forceren kregen wij volop moge lijkheden. Als je het over interna tionaal voetbal hebt, dan moetje één of twee van die kansen benut ten. Maar het ontbreekt ze in de voorhoede aan lef. Niemand durft initiatief te nemen, waar door er te lang met de bal wordt geschoven". Slecht PSV startte tegen de Wolves met Poortvliet en Postuma in de ba sis, terwijl Maybank (knieblessu re) en Huh (te licht bevonden voor dit karwei) in de dug-out vertoefden. Postuma vormde met Koster de tweemansaanval en Poortvliet bezette met Van der Kuylen, Van Kraay en Valke het middenveld. Laatstgenoemde had een vrije opdracht, terwijl de anderen in de mandekking moes ten opereren. Dat ging Van der Kuylen, die Daniels vaak niet kon volgen, slecht af. Reden voor Li bregts zijn aanvoerder halverwe ge het tweede bedrijf in te wisse len voor Huh. Van der Kuylen liet duidelijk mer ken het niet eens te zijn met die wissel. Libregts: „Van der Kuy- lens teleurstelling kan ik begrij pen, want op dat moment wist hij de achtergrond van die vervan ging nog niet. Het was echter zo, dat Van der Kuylen dat één tegen één spelen niet meer kon volhou den. Daardoor werden we een schietschijf'. Daarvan was in de eerste helft nog geen sprake. De Wolves bouwden weliswaar een veldoverwicht op, maar de Engelse aanvallen wer den rustig ontzenuwd door de laatste lijn van de Eindhovena ren. In die eerste helft heeft PSV gedurende negen minuten met tien man moeten spelen. In de 17e minuut namelijk kwamen Brandts en Gray tijdens een kop duel met elkaar in botsing. De Eindhovense voorstopper liep daarbij een gat in het hoofd op. Die werd in de kleedkamer ge hecht, waarna Brandts het spel kon hervatten. Willy van der Kerkhof ruimt op. Huub Stevens (l) is aanwezig om zonodig assistentie te verlenen. PSV's defensie raakte pas in paniek toen Gray vijf minuten na rust uit de scrimmage zijn ploeg op 1-0 zette. De thuisclub, fel aange moedigd door ruim 20.000 fans, zag mogelijkheden en bleef fu rieus de aanval zoeken. Te on stuimig, waardoor PSV binnen luttele minuten drie enorme kan sen kreeg. Koster, Van Kraay en Postuma sprongen daarbij echter in de fout. PSV had dan ook geluk dat het moegesteden Wolverhampton Wanderers niet meer de kracht bezat er een slotoffensief tegen aan te gooien. Zelfs Brazier en Atkinson, die in de ploeg kwa men voor de middenvelders Carr en Hibbith, slaagden er niet in hun ploeg nieuwe impulsen te geven. De beste kans was nog weggelegd voor de Eindhovena ren. Huh treuzelde vier minuten voor tijd te lang met inschieten en liet zich vervolgens door Palmer van de bal lopen. Wat dat betreft wilde de Zuidkoreaan niet onder doen voor zijn ploeggenoten. DEN HAAG (ANP) - De groot ste verrassing in het toer nooi om de Europa Cup voor landskampioenen kwam uit Engeland. Nottingham Fo rest, tweevoudig bekerwin naar, werd op eigen veld ver slagen door CSKA Sofia dat thuis in Bulgarije met de zelfde cijfers (1-0) ook al aan het langste eind trok. Voor het overige vielen er nauwe lijks surprises te melden. Brugge, de kampioen van België, verloor in en van Ba zel met ,4-1. Op eigen terrein hadden de Belgen twee we ken geleden evenwel ook al een nederlaag geleden. Doelman Leen Barth liep bverigens nog tegen een rode kaart op toen hij de scheids rechter omver duwde. Tweevoudig Europa cuphou der Nottingham liep ver geefs storm tegen CSKA So fia. De afwezigheid van Tre vor Francis was doorslagge- EUROPA CUP I vend dat het streven van de Britse club om net zoals Ajax en Bayern Munchen de beker driemaal te winnen, misluk te. Elf minuten voor rust versloeg de Bulgaar Rudzhi Kerimov de Engelse doel man Peter Shilton. De ploeg van Brian Clough slaagde er niet in iets terug te doen en kan zich na het falende op treden in Europees verband - ook de uit-wedstrijd tegen CSKA ging met 1-0 verloren- geheel toeleggen op de com petitie in eigen land. Liverpool, de tweede Engelse vertegenwoordiger, houdt voorlopig de Britse vlag hoog. Na het gelijkspel van 1-1 in Finland, won Liver pool thuis met 10-1 van Pal- loseure Oulu. Het was de hoogste score van de avond. Bayern Munchen, dat de uit wedstrijd tegen Olympiakos Piraeus al met 4-2 had ge wonnen, moest het thuis doen met nog geen tiendui zend betalende toeschou wers. Deze moesten zich on derwerpen aan scherpe vei ligheidsmaatregelen. Hoe ness (2) en Rummenigge (7) zorgden voor een Duitse Blitz-start, waarna Janzon in de 68ste minuut uit een strafschop het derde doel punt liet aantekenen. Bij Bayern hoopt men "dat het lot de cluo in de tweede ron de tegen Inter Milaan zal brengen. President Hoff mann: "Dat kunnen we ein delijk weer eens kassa ma ken". De Italianen deelden de twee doelpunten in Roe menië met Universitatea Craiova en gingen dankzij de 2-0 in de thuiswedstrijd over naar de tweede ronde. /S Df MULL Hl/1/? A//£T OV7&S\AM DQT OP Q£ Fr A/C& £l/&y DOO&e&AAJ A4T7 ,<5P/V7ZArt>E &W 23QLS OW2&SW/£ZrJ zich gisteravond onder die naam uitgaf, presteerde namelijk niets en inspireerde de 8000 toeschou wers bij vlagen tot nostalgische kreten. Zo werd niet alleen smekend ge roepen om de nog altijd gebles seerde Tscheu-la Ling, maar ook om de naar België uitgeweken Simon Tahamata. Het doelpunt, waarmee Soren Lerby het duel 7 minuten voor tijd door het benut ten van een omstreden penalty besliste, kon dan ook het sner pende fluitconcert na afloop niet voorkomen. Het paste bij deze parodie op voetbal, evenals het toiletpapier dat in grole hoeveel heden op het veld werd gegooid, en de regen. Boete De overwinning van 1-0 kon het verlies dat werd geleden dan ook niet camoufleren. De goodwill, waarvoor zondag nog was ge zorgd tegen FC Groningen, werd royaal verspild. Verder zal Ajax hoogstwaarschijnlijk een boete krijgen van de UEFA voor de spelonderbrekingen. waarvoor de supporters met hun protesten verantwoordelijk waren. Excu ses voor het mislukte optreden van Ajax waren er genoeg. De ploeg had bij wijze van spreken meer spelers in de ziekenboeg dan op het veld. Bovendien was er de terugval van de Denen die in het afgelopen weekeinde twee maal in actie waren gekomen en daarvoor nu de rekening kregen gepresenteerd. Realist als hij kan zijn wilde trainer Leo Beenhakker zich achter der gelijke verontschuldigingen ech ter niet verschuilen: „Het was af schuwelijk slecht". Vooral voor hem was het echter onbegrijpelijk dat Ajax zo'n slecht werkstuk had afgeleverd: „De wil was er wel degelijk. De spelers wilden voor een goede wedstrijd zorgen. De wil daar voor was op een onvoorstelbare manier aanwezig. Iedereen wilde het publiek na zondag voor de tweede maal aan zich binden. In de rust zaten ze in de kleedkamer op het randje van de bank. Maar afgezien van een redelijk begin is er niets van terecht gekomen. De Denen waren loom. Wel. het is bekend wat zij voor Ajax beteke nen. Als zij dan wegvallen scheelt dat enorm". Opwinding De enige opwinding ontstond in de 83e minuut toen Frank Arnesen in het strafschopgebied onderuit werd gehaald door Sipi en de Ier se scheidsrechter Farrel besliste dat er een strafschop moest wor den genomen. De Albanezen, die de score van 0-0 als een „onvoor stelbare overwinning" be schouwden, dreigden massaal het werk neer te leggen, maar werden na enkele minuten op andere gedachten gebracht door hun trainer Sajmir Danti. Nadat Lerby vervolgens voor 1-0 had gezorgd schoot Cocoli de bal demonstratief in de tribune, het geen hem op een gele kaart kwam te staan. Eerder had doelman Luarasi al een dergelijk souvenir in ontvangst mogen nemen, na dat hij de bal eveneens 83ste weg trapt na het overtreden van de vier-passenregel. Verveling Voor het overige was verveling troef. In de eerste helft kwam Ajax niet verder dan vier kansen en was ook duidelijk komen vast te staan dat deze ploeg het veel te moeilijk met zichzelf had. Met slechts één specifieke aanvaller (Wiggemanse) probeerde Ajax het element verrassing in te bou wen door afwisselend Schoena ker. Jensen en Arnesen te laten opduiken in de punt van de aan- yal. Die tactiek leidde gister avond echter voorspelbare zwakke team v, van keh jk nog opleverde, maai tijd met meer .sluitend tot :ies die het Dinamo aan- el problemen ia verloop van EE <3<? .1MEAAAE7G //ÓOEMOE A&V/?/ &t//7£A/2C**S In dc tweede helft draafde een tweede aanvaller op (Van Roon voor de geblesseerde Molenaar), maar ook die wissel kon Ajax niet inspireren. Een van de weinigen die in zijn gewone doen was. was Dick Schoenaker. De meeste van diens collega's grossierden in foutieve passes. Een iets betere tegenstander zou ervan hebben geprofiteerd en Ajax te kijk heb ben gezet.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13