actief in vrije tijd Stichting: bus moet in centrum blijven rijden Tijdens werk aan Breestraat en Kort Rapenburg PROGRAMMA OP EN ROND 3 OKTOBER Plan Pieterswijk niet in Staatscourant LEIDEN WOENSDAG 1 OKTOBER 1980 Kerst-in De jongerenvereniging Augus- tinus houdt aan het Rapen burg 24 ook dit jaar weer een kerst-in. Van kerstavond af tot en met tweede kerstdag is het gebouw vrij toegankelijk voor iedereen. Om het uitge breide programma goed te la ten verlopen, heeft Augusti- nus medewerkers nodig. Niet alleen op de dagen zelf, maar ook van tevoren .inde organi satie. In de eerste helft van de ze maand beginnen de werk zaamheden al. Wie zich als medewerker wil opgevenkan contact opnemen met het be stuur van Augustinus, tel. 121531met Loes Amptmeier, tel. 132607 of met Fijke Mid dendorp, tel. 131120. Hengelsport Visvereniging Hengelsport hield een wedstrijd in de Rijn. Uitslag: 1 A. Levahrt 29 stuks-1950 gram2 T. Blans- jaar 21-1600, 3 P. Verstraten jr. 17-1160. 4 W. den Edel 13-1030, 5 P. Verstraten sr. 17-980,6F.van Eijgen 17-960 7 D. Boon 8-720,8 P.van Hou ten 9-610, 9 P. Verhoef 4-390, 10 E. van Houten 8-380. Bingo In het buurthuis de Tamboerijn, V aleriusstraat 73, wordt vanavond een bingowed strijd gehouden. Aanvang half negen; de zaal is om acht uur open. Miljoenennota Flip de Kam, wetenschappelijk medewerker belastingrecht aan de Leidse universiteit, auteur van enkele boeken en lid van de PvdA laat zijn licht schijnen over de Miljoenenno ta. Hij doet dat op uitnodi ging van de liberale studen tenvereniging LSVM van avond in Auberge Francaise aan de Kloksteeg om acht uur. EHBO De Eerste Leidse EHBO en ae Lotus Brigade geven een cur sus Eerste Hulp bij Ongeluk ken, te beginnen op donder dag 16 oktober. De cursus be staat uit zestien lessen van twee uur en wordt gegeven in de Bevrijdingskerk aan de Montgomery straat. Slaagt de cursist, dan ontvangt hij het officiële diploma dat door het Oranje Kruis wordt uitgege ven. Bij het secretariaat van de Lotus Brigade (Turkoois laan 98. tel. 763141) zijn nade re inlichtingen te verkrijgen. Orkest Ouderen, die een muziekin strument bespelen en in groepsverband willen musi ceren kunnen terecht in het Dienstencentrum Zuid-Oost aan de Du Rieustraat. Daar bestaan plannen om tot zo'n orkest te komen. Wie zich wil opgeven moet een van deze nummers bellen: 124394 of 143650. Postduiven De kampioenschappen van postduivenvereniging De Reisduif hebben in 1980 tot de volgende resultaten geleid. Vitesse: 1 PMooten,2 W. Kop, 3 W. v.d. Hoogt; midfond: 1 P. Mooten, 2 K. v.d. Berg, 3 W. Kop; fond: 1 P. Mooten. 2 W. Kop, 3 W. v.d. Hoogt. Totaal oude duiven: 1 P. Mooten,2 W Kop, 3 W. v.d. Hoogt. Jonge duiven: 1 W. Tolboom, 2 P. Mooten. 3 W. Kop. Navluch- ten: 1 W. Kop, 2 P. Mooten,3 C. Strik-v.d. Hart. Generaal: 1 P. Mooten, 2 W. Kop. 3 S. v.d. Hoven, 4 W v.d. Hoogt, 5 C. Strik-v.d Hart. Hengelsport (2) Hengelsportveren iging Zuid-West is bij het Neder lands Kampioenschap van de NWS in de finale zesde ge worden. In het individueel klassement werd D. Schouten als beste Zuid-Westenaar elf de. Hengelsport (3) Het viscollege De Brasem hield zijn vierde wedstrijd in de Ringvaart te Nieuwe Wete ring. De uilslag na een slechte vangst: 1 J. Blikman 4310 gram-8 stuks. 2 G. Crama jr. 2030-5,3 J. Harteveld 1680-6, 4 B. Eradus 1640-8, 5 P. Era dus jr. 1550-4. 6 S. Gommans 1180-4,7 H. Spies 1170-4,8 K. Keijzer 830-6,9 P. Eradus sr. 810-4,10 J.P. v.d. Hulst 680-6. LEIDEN - Uit handen van burge- termiddag een ere-medaille in meester Goekoop ontving de goud, verbonden aan de Orde van heer Chr. J. van Wingerden gis- Oranie-Nassau. Hi.j kreeg deze onderscheiding ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum bij de Leidse levensmiddelenfabriek Nieuwenhuizen. Voor de burge meester was het de eerste maal in zijn nieuwe functie dat hij een onderscheiding uitreikte. halve eeuw bij Nieuwenhui zen gewerkt te hebben, gaat de heer Van Wingerden met pen sioen. Vijftig jaar geleden begon hij, op veertienjarige leeftijd, als "jongste bediende" bij het be drijf. Een groot deel van zijn werk besloeg toen nog het boodschap pen doen voor mevrouw en het naar school brengen van de kin deren. In de loop der tijd werkte hij zich echter via facturist en ver tegenwoordiger op tot verkoop leider, een functie die hij tot aan zijn pensioen toe heeft vervuld. Tijdens de vijftig jaar dat Van Win gerden bij Nieuwenhuizen werk te, heeft hij veel zien veranderen. Niet alleen beleefde hij met het bedrijf de crisisjaren, oorlog en de invloed van de EG, ook dien den zich andere eetgewoonten aan die voor een bedrijf als Nieu wenhuizen van grote invloed wa ren. Veel gelijksoortige bedrijven legden in de loop der tijd het loodje; N ieu wenhuizen is een van de weinige dat zich heeft weten te handhaven. De directie van de fabriek benadrukte gisteren dat de rol van Van Wingerden daarin beslist niet zonder betekenis is geweest. Burgemeester Goekoop reikte gisteren voor de eerste keer een ko ninklijke onderscheiding uit: aan Chr. J. van Wingerden. LEIDEN - "Zorg dat de pijn voor de binnenstad zo licht mogelijk is". Met de ze waarschuwing pro beert de Leidse Binnen stad, een overkoepelende stichting van zo'n zeven tien economische belan gengroepen, de gemeente Leiden ervan te overtui gen dat de overkluizing van het Kort Rapenburg en de herstelwerkzaam heden aan de Breestraat zo zorgvuldig mogelijk moeten worden uitge voerd. "Anders blijft het altijd: Leiden in last. En wordt onze variant, Lei den 'n lust, nooit werke lijkheid". Volgend jaar april moeten de werk zaamheden, die in totaal zeven maanden gaan duren, beginnen. "Worden de verkeersmaatrege len niet zorgvuldig genomen, dan heeft de tijdelijke afsluiting van Leidens hoofdstraat de dood voor het economische leven tot gevolg", dat is de sombere rede natie van de stichting. "Mis schien een zwarte afschildering. Maar we moeten oppassen dat niet over een tijdje de binnenstad is opgeknapt en de winkels weg zijn", aldus een woordvoerder. Om te zorgen dat die doodsteek uitblijft boden leden gistermid dag de wethouders Waal (ruimte lijke ordening) en Fase (economi sche aangelegenheden) een nota aan. Daarin worden de ver keersmaatregelen, die volgens de stichting moeten worden geno men, op een rijtje gezet. ("Denk vooral niet dat dat eventjes op een zaterdagmiddag is gebeurd. We hebben verkeersspecialisten ingeschakeld".) Met daarbij de r de marklenroute gaan (op de foto de Botermarkt), vindt de Stichting kanttekening dat er eigenlijk in een eerder stadium tussen ge meente en belangengroepen had moeten worden overlegd. Belangrijkste punt uit het schrij ven: "De verminderde toeganke lijkheid van het centrum voor voertuigen kan alleen worden opgevangen door een verbete ring van het busvervoer. Wil het aantal bezoekers van de binnen stad niet dalen, dan zal een route door het centrum moeten worden gevonden". "Strenge controle" De stichting ziet de volgende mo gelijkheden: via de gehele mark- tenroute in twee richtingen, via de marktenroute in de richting Korevaarstraat of via de mark tenroute in de richting Prinses- sekade. Deze oplossingen hou den echter wel in dat de markt tijdelijk naar elders in de stad moet verhuizen. En de kooplie den hebben nu al te kennen ge geven daar weinig voor te voelen. De stichting stelt zich evenwel op het standpunt dat verplaatsing ook in het bestwil van de markt lieden is. "Want als het centrum een economische klap krijgt, voelen zij dat toch ook!" Wat betreft het autoverkeer merkt de stichting op dat het doorgaan de verkeer zo veel mogelijk uit het centrum en van de cityring (een halve route rond de binnen stad) moet worden geweerd. "Au toverkeer dat een parkeerplaats zoekt zal echter in grotere mate gebruik moeten maken van die ring". En: "Voor bestemmings verkeer en het bereiken van de (overgebleven) parkeerplaatsen zijn twee lusroutes voor auto's denkbaar. Gangetje, Botermarkt, Koornbrugsteeg, Breestraat. Of: Boommarkt, Kippenbrug, Apo- thekersdijk. Aangezien het vinden van een par keerplaats tijdens de werkzaam heden moeilijker dan ooit zal zijn, vindt de stichting dat de plaatsen voor kortparkeerders streng moeten worden gecontroleerd. "Bovendien zouden enkele gun stig gelegen terreinen waarop nu onbeperkt mag worden gepar keerd tijdelijk van parkeermeters kunnen worden MBiH Traditioneel beeld: 3 oktober i len De Valk is in opbouw. i aantocht; de kermis rond mo- LEIDEN - Het programma v a 3 oktober ziet er als volgt 2 t/m 4 oktober Patrouille vaartuig van de Koninklijke Marine, Hr. Ms. Freyer, ligplaats Prinsessekade, bezichtiging op 3 oktober: 10.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur. Donderdag 2 oktober Rust- en Verpleeghuizen. Feestelijke traktatie aangeboden door de dames van de bestuursleden. 18.00-24.00 uur. feestelijke markt. 17.00-24.00 uur: Lunapark, op het terrein Lammermarkt, rond "Molen de Valk" en Schuttersveld. Meer dan 100 attrakties. 19.30 uur grote taptoe, van Leidse verenigingen, kranslegging bij het standbeeld van burgemeester P. A. v. d. Werf en het Jan van Hout monument. 21.15 uur. spelen van een volledige taptoe door,"K. en G." op het Stadhuisplein. Vrijdag 3 oktober 7.00 uur reveille/door het Leidsch Politie Muziekgezelschap, op het bordes van het stadhuis (Vismarkt). 7.30-8.30 uur geluidswagens, rondgang door de stadswijken, gele gen buiten de singels. 7.30-9.30 uur: uitreiking haring en wittebrood in het Waaggebouw; tijdens de uitreiking concert op het Waaghoofd door "De Burcht". 8.00 uur: koraal muziek in het Van der Werfpark, dirigent Herman de Wolf, begeleiding "Concordia". 8.45-9.30 uur. carillonbespeling, stadhuistoren. 9.00-24.00 uur. feestelijke markt. 9.00-24.00 uur lunapark. 9.00-11.00 uur. tekenwedstrijd voor de jeugd in de Haarlemmer straat, oostelijk deel. 9.30-11.30 uur: waterfietsen in de Nieuwe Rijn, achter het stadhuis .bij de Korenbeurs. 9.30-11.30 uur: touwtrekwedstrijden in de Doezastraat met muziek en majorettes van "Jong Concordia". 9.30-12.00 uur poppenkast, bij de Hartebrugkerk (Haarlemmer straat). 10.00-11.00 uur. showprogramma 3 1 4, 3x Degrees en Delta Band Breestraat bij het stadhuis. 10.00-11.30 uur optreden van Less Arani's, Ir. Driessenplein. 10.00-12.00 uur museum De Lakenhal geopend. 10.00-18.00 uur: feestelijke oude beroepenmarkt met een muzikaal showprogramma. Stadhuisplein. 10.15 uur herdenkingsdienst in de Hooglandse Kerk met mede werking van de Koninklijke Militajre Kapel, het Rijnlands Christe lijk Mannenkoor en het Gemengd Oxfordkoor. 10.30-11.15 uur: demonstratie Rhönraderen, Breestraat bij de Stadsgehoorzaal. 13.00 uur grote optocht "Leesfeest". 19.00 uur. "Broodje Boek", kinder-musical in de Leidse Schouw burg. 23.30 uur. groot vuurwerk, terrein achter het Schuttersveld, toe gang via de Oegstgeesterweg. Zaterdag 4 oktober r de geestelijk gehandicapte jeugd, in de Nieuwe bezwaren mogelijk LEIDEN - Mensen die een tijdje geleden hebben vergeten hun be zwaren tegen het ontwerp-be- stemmingsplan Pieterswijk in te dienen krijgen door een fout van de gemeente alsnog een maand de tijd dat te doen. Het raads voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan wordt terug genomen. Het college van B en W heeft ver zuimd in de Staatscourant mel ding te maken van de termijn dat het ontwerp ter inzage lag. (Van 2 juni tot 2 juli) Een fout waaraan veel waarde wordt gehecht. Ver zuim leidt namelijk meestal tot afkeuring van het bestemmings plan door de Kroon. Volgens wethouder Waal is de brief wol degelijk opgestuurd, want het bericht stond ook in de plaat selijke dagbladen. "Bewijzen kunnen we helaas mets. En het is ook veel te link om het erop aan te laten komen", zo verduidelijkte de wethouder gisteravond tij dens een fractievergadering van dc PvdA. "Als het nou om de Hallen ging, durfde ik dat wel te riskeren. Dan wilde ik wel eens zien wat ze deden". Voor de mensen die keurig tijdens de eerste termijn hun bezwaren indienden, is overigens al een oplossing gevonden: hun be zwaarschrift wordt geacht te zijn ontvangen binnen de nieuwe termijn (gaat in op 13 oktober). "We bekijken het gewoon weel een keer". "Misschien is dit wel een uitste kend onderwerp om op te pro moveren", stelde fractievoorzit ter Peters zijn partijgenoot Waal Diamanten echtpaar in Leiden LEIDEN - Het echtpaar Van Dijk vierde gisteren in be jaardencentrum. Haagwijk aan de Beethovenlaan z'n diamanten (60-jarig) huwe lijksfeest. Mevrouw G.H. van Dijk-Bosman is 89 jaar oud en geboren in Amsterdam. De heer G. van Dijk is 88 jaar oud en geboren in Maassluis. Het echtpaar Van Dijk kwam 58 jaar geleden naar Leiden. De heer Van Dijk werkte bij de Touwfabrieken. Dat heeft hij 55 jaar gedaan. Bij zijn 50-jarig jubileum ontving hij de zilveren medaille in de or de van Oranje Nassau. Het echtpaar Van Dijk heeft drie kinderen, dertien klein kinderen en veertien ach terkleinkinderen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 4