Dahlia-kweker Lindhout valt flink in de prijzen Katwijkse flatraad wil klachtenbureau hebben r, let u even op? Brandweer zit met olievlek in de maag Stoffenzaak Singels 13,90 15,- 27,90 11,90 p. mtr. 11,65 p. ml,. 29,90 •17,50 Stoffenzaak Singels Tijdens uitvoering herstel-werkzaamheden aktie vanwege het ongemak op de Nieuwe Rijn Schuttersveld fluweel 20,- Wol metterlenka ruiten Zijde jersey's mantelstoffen Geruwde katoens Schotse ruiten 200 ruiten plissé rokken 300 cirkelrokken INSDAG 23 SEPTEMBER 1980 LEIDEN/REGIO PAGINA 23 NOORDWIJK - Maar liefst vijf prijzen sleepte de Noordwijkse dah lia-kweker Peter Lind hout deze maand in de wacht. Lindhout houdt zich bezig met 'het win nen van nieuwigheden' (zo heet dat in kwe kerskringen), het kwe ken van nieuwe soor ten. Op de nationale dahlia-ten toonstelling in Zwolle werd de collectie van de Noordwij- ker bekroond met de gouden medaille én de beker van de stad Zwolle. De volgende cup kreeg Lindhout op de dah lia-tentoonstelling in de Fle- vohof. In een stand van zo'n veertig vierkante meter pre senteerde de kweker de top van zijn assortiment de grootbloemige 'Contraste' (puperrood met witte pun ten); de diep donkerrode se- mi-cactus 'Koningin Fabio- la', de zaailing 518 en de lila pompoen 'Kitty Hawk'. De jury bekroonde de inzending met de bokaal van de Neder landse Dahliavereniging en - opnieuw - een gouden plak. De reeks van vijf werd volge- maakt met drie prijzen die Lindhout in Hillegom in ont vangst kon nemen tijdens de wisselbeker-wedstrijd voor dahlia's die in het Bloembol lencentrum werd gehouden. De donkerrode semi-cactus met de toepasselijke naam 'Price Fighter' (prijsvechter) bleek de beste grootbloemi ge, de gele pompon 'Parano' werd de uitblinker in de bol vormige klasse en de witte semi-cactus 'Suffolk Bride' ontving het predikaat beste grootbloemige dahlia van buitenlandse komaf. Gisteren was Lindhout-Ornata (Ornata is de naam van de kwekerij van Lindhout) op nieuw in Hillegom present, en opnieuw viel zijn pompon 'Kitty Hawk' in de prijzen. Hobby Peter Lindhout (34) kwam na de middelbare tuinbouwschool en enkele stages in het bedrijf van zijn vader terecht. De laatste jaren is het accent steeds meer op de kweek van en handel in dahlia's komen te liggen. Door zijn vader raakte Peter enthousiast voor het 'winnen van nieuwighe den'. "Het is voor mij een hobby geworden", zegt Lind hout junior. Sinds het eind van de jaren zes tig houdt Lindhout junior zich bezig met het kweken van nieuwe dahlia-variètei- ten. Het kruisen en opkweken uit zaad is een zaak van vol houden. Er is veel geduld voor nodig. Pas na jaren zijn de eerste resultaten te zien. Het kweken van nieuwe soor ten is overigens niet zo'n lu cratieve zaak. Volgens Lind hout staat tegenover de be stede tijd geen overeenkom stige beloning. "Alleen kwe kers die het bij wijze van hob by doen, houden het vol". Niet alleen in Nederland heeft Lindhout zich inmiddels faam verworven als kweker en novum-winner. Hij was aanwezig op tal van exposi ties in het buitenland; onder meer in Wenen, Southport, Harrogate en Stuttgart. In de showtuin die Lindhout op de kwekerij aan de Noord wijkse Herenweg heeft inge richt, zijn zo'n vijftigtal dah liasoorten te zien, waaronder Dahlia-kweker Peter Lindhout uit Noordwijk toont, staande tussen door hem gewonnen nieuwighe den, de prijzen die hij daarvoor kreeg. vele nieuwe soorten die hij heeft gekweekt. Tot het eind van deze maand is de tuin op werkdagen voor het publiek geopend van acht uur 's mor gens tot zes uur 's avonds. Lindhout is bestuurslid gewor den van de Nederlandse Dahliavereniging. Tot vorig jaar maakte hij deel uit van de keuringscommissie. Volgend jaar maakt hij opnieuw deel uit van dit college beoorde- lers. "Om misverstanden te voorkomen", zegt Lindhout, "als lid van de commissie keur je nooit je eigen inzen ding. Dat doen anderen". 1LPHEN AAN DEN RIJN - "Moe- vaartverkeereen dag blokkeren" ten we de olie laten wegdrijven of Dat is de vraag waarover de Al- verwijderen en dan het scheep- phense brandweer en de rijkspo- yrote truc met caravan levert een woning op AAN DEN RIJN - De Dammenaar L A. de Bruyn mag zijn caravan aan de Kortsteek- terweg 30 niet langer blijvend la ten bewonen. Binnenkort zal De Bruyn een brief van die strekking ontvangen van het gemeentebe stuur. )e Bruyn. die zelf in Zwammer- dam woont maar zijn bedrijf (met woning) aan de Kortsteekterweg heeft, heeft daar twee caravans staan die voor bewoning worden gebruikt. bewoners van een van de twee caravans kloppen vervolgens bij de gemeente aan om een woning, omdat de ruimte in de caravan onvoldoende is om in te wonen. Zo is er nu al voor de vierde keer in vrij korte tijd een gezin vanuit deze caravan in een normale wo ning terecht gekomen. Dat ver- stoort een eerlijke toewijzing van woningen, vinden B en W. die nu willen voorkomen dat dat nog eens gebeurt. De eigenaar van de caravan kan een brief tegemoet zien, waarin bur gemeester en wethouders mel den dat tegen hernieuwde (blij vende) bewoning van de caravan zal worden opgetreden. Eigenaar De Bruyn wilde gisteren geen commentaar geven op het gemeentelijk voornemen: "Ik weet van niets, mijn naam is haas", liet hij weten. Hoewel de gemeente spreekt over één caravan, blijkt er op het ter rein aan de Kortsteekterweg nog een tweede caravan te staan, die wordt bewoond door een alleen staande man. Of het verbod om caravans voor blijvende bewo ning beschikbaar te stellen ook voor deze tweede caravan geldt, is niet bekend. ADVERTENTIE Op de krant van woensdag 24 september? Dan gaat namelijk de Leidsch Dagblad Jubileum Sleutel Aktie van start Dat is een in samenwerking met de Leidse middenstand georganiseerd grandioos winkelspel, waarbij vele prachtige prijzen te winnen zijn. Let dus op de krant van woensdag 24 september! KATWIJK - De flatraad in Hoornes wil dat er een klachten bureau wordt ingesteld waar mensen uit de flatwoningen aan Treubstraat, Colijnsraat en De Visserstraat met op- en aanmerkingen terecht kunnen als het herstel wordt uit gevoerd. Dat staat onder het hoofdstuk "consequenties" in een rapport van de raad over de torenflats, die in niet al te beste staat verkeren. In het stuk van de flatraad worden de diverse gebreken nog eens onder de loep genomen. "To renflats op instorten"?, vraagt de raad zich al resumerend af. Tijdens een onderzoek van bewo ners kwam aan het licht dat er scheuren van boven naar bene den lopen in een buitenmuur van de Treubstraat-flat. De galerij en balkonplaten zijn in goede staat, maar de steunen waarop ze rusten zijn bijna alle beschadigd. "Een niet bescha digde console blijkt meer uitzon dering dan regel te zijn", aldus het rapport van vijf pagina's dat de titel "Schoklbeton?" kreeg' De betonnen platen aan de einden van galerijen en balkons brok kelen af. Op de hoeken van die ADVERTENTIE De Alphense brandweer in actie tegei) de olievlek op het Aarkanaal. Om de vlek goed te kunnen verwijderen noet het kanaal voor scheepvaartverkeer worden afgesloten. Laten wegdrijven of verwijderen? litie te water zich zien gesteld. In het Aarkanaal is namelijk gis termorgen half twaalf een olie vlek van een twee- tot driehon derd meter lengte ontdekt, die zich uitstrekt over de gehele breedte van het kanaal. Volgens brandweercommandant T. Hannaart is de hoeveelheid (vermoedelijk dieselolie) onge veer voor de ingang van de Ze- gerplas verloren. "Een kleine hoeveelheid is bij Gouwesluis de Rijn ingedreven. We hebben vanmorgen wat "gedweild" op de Rijn maar om de olie in het Aarkanaal weg te krijgen moet het scheepvaartverkeer worden stilgelegd en daarvoor hebben wij de bevoegdheid niet." Een randgeval noemt Hannaart de vlek, omdat die naar schatting ééntiende millimeter dik is en geen direct gevaar voor het mi lieu of het visbestand oplevert. Om voorlopig te voorkomen dat de vlek er vandoor gaat is de Zeger- plas afgezet evenals de kromme Aar; de olievlek wordt als het wa re vastgehouden. De eigenaar van de omstreeks 240 liter olie is onbekend en moeilijk te achter halen. Deze zou namelijk moeten opdraaien voor de kosten van de acties van de brandweer, die al leen gisteren de 2000 gulden al te boven gaan. 150 cm breed, kleuren donkerbruin, donkerblauw, zwart van 49,90 p. mtr. voor p. mtr. in 30 kleuren 150 cm breed van 19,90 p. mtr. voor p. mtr. 150 cm breed van 16,90 p. mtr. nu 3 meter voor Dubbel fase van 49,90 p. mtr. voor 150 cm breed van 21.90 p. mtr. voor 150 cm breed van 19,95 p. mtr. voor van 42.90 voor van 27,90 voor NIEUWE RIJN 18 - LEIDEN - TEL. 071-132991 platen zijn over vele meters grote stukken beton verdwenen. Elke verdieping van het twaalf lagen hoge gebouw is onderzocht. Ook bij de flat aan de J. Th. de Vis serstraat constateerden de on derzoekende bewoners een scheur die van de 11e tot de 2e etage loopt. Uit het rapport blijkt niet dat de flat aan de Colijnstraat ook is onder zocht. Eerder bleek trouwens al dat deze flat er het beste aan toe is. De ruim 150 woningen aan de Colijnstraat zijn later gebouwd dan de andere 300. Maatregelen De flatraad loopt in zijn stuk alvast vooruit op de maatregelen die zouden moeten worden genomen om de torenflats weer in goede staat te brengen. "Al met al kun nen we stellen dat er tijdens de operatie nogal wat besprekingen zijn in het woongenot, bereik baarheid van de voorzieningen zoals garages en stortkokers. Een tijdelijke huurverlaging lijkt ons op zijn plaats", aldus "Schoklbe ton?". Hoe de verbeteringen aan de to renflats uitgevoerd zullen wor den, is nog de vraag. De kosten ervan zouden zes miljoen (afge rond) gaan bedragen. Bij het rijk is aangeklopt om een bijdrage. De flat aan de Colijnstraat is ei gendom van de Katwijkse Bouwvereniging en de andere twee zijn van de woningbouw vereniging De Brittenburg. Directeuren sociale diensten 'Meer bijstand bij verlaging van uitkeringen DEN HAAG (GPD) - De directeu ren van de gemeentelijke sociale diensten hebben in een brief aan de leden van de Tweede Kamer gezegd zeer bezorgd te zijn voor een toename van het aantal bij standtrekkers als de kabinets plannen tot beperking van de uitgaven van een aantal sociale verzekeringen zullen doorgaan. Eerder getroffen maatregelen op het terrein van de sociale zeker heid hebben eveneens geleid tot gevolgen voor de bijstandsverle ning, zo zeggen zij. Met name de eis dat men, om in aanmerking te komen voor een ww- of een wwv-uitkering 130 dagen gewerkt moet hebben in plaats van 65. zoals nu, zal bete kenen dat meer mensen zyn aan gewezen op een bijstanduitke- ring Hetzelfde geldt voor afschaf fing van de laagste in valid iteits- klasse in de wao, aldus de Divosa. De directeuren van sociale dien sten denken dat de voorgenomen bezuinigingen van de regering in verband met een verschuiving van sociale uitkeringen naar de bijstand niet de 820 miljoen gul den zullen opleveren die de rege ring ervan verwacht. Zij wijzen er bovendien op dat uit- voenngs- en personeelsproble men bij een aantal gemeentelijke sociale diensten, die met de uit voering van de bijstandwet zijn belast, groter zullen worden door de plannen van de regering.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 23