JLF. moei ZOU HETZO Wffil DOBL Wij zwemmen met alleen beter dan pa, sparen kunnen we ook beter. Wat is dat uoor een baan: regulist? REGULIST BIJ GIST-BROCADES IN DELFT: GOEBBETAALD EN ZEKER. INLICHTINGEN TEL. 015-792516. Sparen bij de Amro Bank. Hoe jonger, hoe beter. Wat moet je kunnen, om regulist te worden? Ik heb zelf MTS, maar dat was achteraf niet nodig geweest. Wel een goed technisch inzicht, dat moet je hier wel meebrengen, hoor. En verder leer je het vak hier in een combinatie van een interne cursus plus de praktijk. Meelopen met een ervaren collega. Daar leer je alle fijne kneepjes van. Wat houdt het werk van je precies in? Nou, bij ons op de afdeling maken we alcohol. Pure alcohol zogezegd. Die gaat later naar onze afnemers, dat is Heineken geloof ik, en Henkes, en dat soort bedrijven. We zeggen wel eens, wat wij hier op de afdeling in een uur stoken, dat drinken we met ons allen ons hele leven nog niet op. Die alcohol, dat is nou toevallig op onze afdeling, maar ergens Bi] Gist-Brocades produceren slag van 30% op het normale we gist, penicilline, enzymen e.d. loon wordt gegeven. Regulisten hebben daarbij een Het is ook goedbetaald werk: regelende, sturende, controle- het salaris van een regulist kan rende en corrigerende taak. Dat oplopen tot zo'n f 3.300,- bruto Is interessant en verantwoordelijk per maand, werk. Verder zijn er uitstekende Dat werk wordt verricht in sociale voorzieningen bij ploegendienst waarvoor een toe- Gist-Brocades. anders maken ze weer gist voor de bakker, of medicijnen en zo, dat verschilt dus. Hoe zie je je toekomst? Nou, voorlopig nog wel hier, hoor. Er zijn bij ons goeie mogelijkheden om vooruit te komen. Ik zit hier nog geen jaar, maar ik heb toch al en uitnodiging gehad voor een test om in aan merking te komen voor een leidinggevende funktie in de toekomst. Niet dat ik die persé krijg, dat is natuurlijk niet zeker, maar dat ze je toch al zo gauw uit nodigen voor zo'n test, dat f vind ik toch wel primat J Gist-Brocades N.V., Wateringseweg 1, Postbus 1.2600 MA Delft. Ja hoor, als ik het wéér moest doen, zou ik weer precies dezelfde overstap maken. Welke overstap? Nou, die van automonteur tot regulist. Want dat was ik, tot een klein jaar geleden, auto monteur. Speciaal vrachtwagens. Maar als je ziet wat je als vracht wagenmonteur voor je centen moet doen, geef mij dan dit maar. Scheelt dat dan zoveel? Nou en of. Kijk maar eens op die salarisschalen die ze je op Personeelszaken geven, en vergelijk dat maar eens. Maar iemand werkt natuurlijk nooit alleen maar voor hetseld... Nee, natuurlijk niet. De werkomstandigheden zijn natuurlijk ook belangrijk. En de toekomst die je hebt bij een bepaald bedrijf. En de collega's waar je mee werkt. Zeg maar, de hele sfeer binnen zo'n bedrijf, of het een goed bedrijf is, enz. EXECUTIE VERKOOP op woensdag. 24 september 1980 des namiddags te 4 00 uur ten laste van wonende te aan de van enige roerende goederen, be staande uit meubilaire goede ren: televisie. Sony versterker, pick-up. Teleton-tuner. Scott cassette-deck. penanttafeltje De verkoop geschiedt a con tant. zonder opgeld. J M. van Belle, gerechtsdeurwaarder, Rapenburg 125, Leiden. BBOEKEN] ^PECIAUSTlX UEDINC VOORDEEL sport kolberts en blazers enorme sortering in tweed, corduroy enz alle maten tot 60V< speciale aanbieding slank gesneden tweed kolbert maten 46-54 in 6 dessins Msarlemmerstr. 197 Wie jong is, moet slim zijn. En vraagt daar om zijn ouders al vroeg een spaarrekening te openen bij de Amro Bank Want de Amro Bank doet wat extra's voor jonge spaarders, om ze later niet met lege handen te laten staan. De Amro Florijnenvloot (van 0-15 jaar). Met 5 of 10% premie. Een spaarrekening om de goeie vaderlandse spaarzin al heel jong aan te wakkeren. Ten eerste door een hoge rente van 7'/j% per jaar. En ten tweede door iets extra's: een premie van 10% over het totaal gespaarde bedrag plus rente. De (minimum) inleg is f 30,- tot (maximum) f 720,- per jaar. Wat betreft die 10% extra premie nog even dit: daar moet je wel 10 jaar achter elkaar voor sparen. Spaar je korter, dan krijg je in ieder geval een premie van 5%. Aan het eind van het jaar waarin je 15 wordt, wordt de extra premie uitgekeerd over het totaal gespaarde bedrag plus rente. En daarmee heb je dan meteen een prima start voor de Zilvervloot De Zilvervloot (van 15-20 jaar). Met 10% premie. Als je tussen de 15 en de 20 bent is Zilver- vlootsparen bij de Amro Bank heel interessant Niet alleen vanwege de hoge Amro rente (8'/j%), maar ook omdat je aan het eind van de termijn nog 'ns een rijkspremie van 10% over het totaal gespaarde bedrag plus de rente ontvangt Met een (minimum) inleg van f 30,- n tot f 480,- (maximum) per jaar, kan dat I I oplopen tot een aardig kapitaaltje. vy

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21