Vanaf 1 oktober scheelt een ommetje naar de sigarenzaak u minstens 23,7 cent perbusrit. De Nationale Strippenkaart. Over 8 dagen weten we niet beter. vVvv, Dat zit zo: Per 1 oktober is er in heel Nederland (m.u.v. enkele plaatsen) nog maar één bus- en tramkaartje te koop. De Nationale Strippen kaart. Die kaart is in de voorverkoop een stuk voor deliger. Met andere woorden: als u een 15-strippenkaart koopt bij de sigarenzaak, op het station of het postkantoor (en vanaf 1 oktober bij de meeste Spar- en SRV-winkcls) dan bespaart u bijna 12 cent per strip. Omge rekend is dat minimaal zo'n kwartje per rit. Dat wil overigens niet zeggen dat de strippenkaarten die wél in bus en tram verkocht worden (de 6- en 10-strippenkaart) nu onredelijk duur zijn. Om u een idee te- geven: een 6-strippenkaart kost straks f 2,85. Dat is in verhouding duurder dan de 15-strippenkaart (f 5,35). maar altijd nog voor deliger dan de prijs die u nu betaalt voor bijvoorbeeld drie enkele reizen van één zone. De reden van dit alles? Wij zijn van mening dat de verkoop buiten het voertuig door een extra voordeel gestimuleerd moet worden. Hoe minder kaartjes er in bus en tram verkocht worden, hoe sneller het bij de haltes verloopt. Vandaar. Over de strippenkaart kunt u alles te weten komen door even langs het post kantoor, de sigarenzaak of het station te lopen. Daar (en in elke bus, tram en metro) ligt een folder voor u klaar. N.B.: ook abonnementhouders krijgen een nieuwe kaart met veelal meer mogelijkheden. Oivmbnr V..rv,wr PrtcfKnc ^<3 f~R FW. U Postbus 55,2501CB Den Haag.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18