Vanaf 1 oktober is wisselen in de tram niet zozeer ongepast, F. van Duuren B.V. en geeft 80 m2 katoenen tapijt weg! 249,- De Nationale Strippenkaart. Over 12 dagen weten we niet beter. I Verf, glas, behang DUBBELDEMAN-ZN Dubbele beglazing HOOIGRACHT 18/MIDDELWEG11 LEIDEN TEL:071-1314 93 WAND- EN VLOERENBEDRIJF Schouw boezemwateren Rijnland Hoogheemraadschap van Rijnland E2 Aanbiedingen Katoenen*# OQ tapijt praktisch onver- 4 slijtbaar verschillende mode kleu- ren.1 VemmgL, NATIONALE, STRIPPEN? KAART MB NederiarvdZQZ BEHANG Keuze uit meer dan 1000 dessins. Goudsmit Hoff, Rath Doodenheefver Uniwall, Rasch-Borgers en ruiten herstellen. Tel. 122641, b.g.g. 149556. Kooilaan 15 Natuurlijk verbiedt niemand u om met groot geld een klein kaartje te kopen. Maar u zult moeten toegeven, dat het bus- en tramvervoer er door een dergelijke wijze van betalen niet bepaald vlotter op wordt. Integendeel, hoe minder kaartjes de bestuurder verkoopt, hoe sneller het bij de haltes verloopt. Alleen even stempelen kost nu eenmaal minder tijd als met 'n briefje van vijfentwintig een kaartje van f 1,15 kopen. Dus wat wordt de situatie? De Nationale Strippenkaart - per 1 oktober ons landelijke bus-, tram- en metrokaartje - is in de voorverkoop om stuk voordeliger. Met andere woorden: als u een 15-strippenkaart koopt bij de sigarenzaak, op het station of het postkantoor, en vanaf 1 oktober bij de meeste Spar- en SRV- winkels, dan scheelt u dat zo'n 12 cent per strip. Dat wil overigens niet zeggen dat de 6- en 10-strippenkaarten die in bus en tram verkocht worden (behalve bij de HTM) nu onredelijk duur zijn. Om u een idee te geven: een 6-strippënkaart kost straks f 2,85. Dat is meer dan u nu meestal voor een enkeltje betaalt, maar een 6-strippenkaart biedt meer mogelijkheden. In de stad bijvoorbeeld kunt u er drie ritten van 1 zone mee maken. Over de strippenkaart kunt u alles te weten komen door even langs het post kantoor, de sigarenzaak of het station te lopen. Daar (en in elke bus, tram en metro) ligt een folder voor u klaar. N.B.: Ook abonnementhouders krijgen een nieuwe kaart met veelal meer mogelijkheden Cr Openbaar Vervoer, Postbus 55,2501 CB Den Haag. Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland delen mede dat de niet door het hoogheemraadschap zelf onderhouden boezemwateren (zie staat A behorende bij Rijnlands algemene keur) tussen 15 oktober en 1 november a.s. zullen worden geïnspecteerd en dat op het moment van deze inspectie (schouw) aan de voor deze boezem wateren geldende onderhoudsplicht moet zijn voldaan. De onderhoudsplicht omvat zowel het schoon maken als het op afmetingen houden van deze boezemwateren. Het schoonmaken houdt in: a. het uit het water verwijderen van alle drijvende, gezonken of anderszins aanwezige voorwerpen, stoffen, kroos en andere planten. Langs de oevers in het water groeiende planten zoals riet, biezen en liezen, moeten met wortel en al worden verwijderd: b. het zodanig afsteken en ophalen van de uitge groeide, uitgezakte en uitgetrapte kanten, dat een regelmatige oeverlijn ontstaat. De onderhoudsplichtige mag de hierboven onder a. bedoelde planten laten staan: in boezemwater met een breedte van 8 tot 12 m: over een breedte van 50 cm uit de waterlijn; in boezemwater met een breedte van 12 tot 15 m: over een breedte van 1 m uit de waterli|n; in boezemwater met een breedte van 15 m of meer: over een breedte van 2 m uit de waterlijn. Het op afmetingen houden omvat: Het houden van de boezemwateren op de in de Algemene keur aangegeven breedten, diepten, bodembreedten en taluds. De breedte moet minstens gelijk zijn aan de op 1 oktober 1974 ter plaatse aanwezige breedte. Tenminste drie weken na de inspectie worden de niet in orde bevonden boezemwateren opnieuw geïnspecteerd (herschouwd). Leiden, 15 september 1980. Dijkgraaf en hoogheemraden voornoemd, J. VAN KNOBELSDORFF, dijkgraaf. B. PLOMP, secretaris-rentmeester. Een flitsende aktie van onze langzaamste tapijtlegger: Fer van Duuren breekt hier de muur van zijn magazijn aan de Hooigracht door. Het gebeurde vorige week. Nu het stof is opgetrokken en de nieuwe winkelruimte is ingericht heeft Fer er in één klap 80 m2 extra verkoopoppervlakte bij! En hij nodigt al zijn klanten en kennissen (dus zeg maar heel Leiden) uit om vlug te komen kijken. Naar zijn katoenen tapijten, om maar eens wat te noemen. Achter dat onopvallende ge veltje aan de Hooigracht vindt u nu de groot ste kollektie katoenen tapijt van Leiden en verre omgeving. De grootste en de goedkoop ste Want onder het motto: "Meer katoen voor je poen" brengt Leiden's langzaamste tapijt legger grandioos kwaliteitstapijt in drie be- 1/yrinlO spottelijke prijsklassen: 129,-, 179,-, 249,- p/m kamerbreed! En voor dat geld wordt het ook nog eens bij u gelegd door de enige vakman die nooit haast heeft! Aanbieding voor snelle kopers Om de uitbreiding van zijn winkel te vie ren, heeft Fer een dijk van een doorbraakaan- bieding bedacht: Van elke kleur katoenen tapijt geeft hij de eerste 2 kamerbrede meters kado! Dit aanbod geldt bij aankoop van minstens 7 meter. In totaal zijn er 10 kleuren, dat is 80 m2 voor nop! Zorg dat u er vlug bij bent. Want zo'n aanbieding blijft natuurlijk geen week in de winkel hangen. Zelfs niet bij zo'n langzame tapijtlegger als Fer van Duu-

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 8