Utrecht komt op de eerste plaats Engel verrassend op tweede plaats Amsterdamse amateurs luiden noodklok LEZERS SCHRIJVEN DINSDAG 16 SEPTEMBER 1980 SPORT PAGINA 15 HANS VAN BREUKELEN: AMSTERDAM (ANP) - De Be langenvereniging Amateur Voetbalclubs (BAVA) luidt de noodklok. In een brief aan de Amsterdamse voetbal bond heeft de organisatie la ten weten dat de Amsterdam se amateurverenigingen de laatste tijd in toenemende mate met financiële en orga nisatorische problemen wor den geconfronteerd. De BAVA verwijt de overheid maatregelen te nemen, die de amateursport steeds dieper in de problemen brengen. Als voorbeeld van deze maatre gelen noemt de belangenver eniging de beslissing BTW te heffen voor kantines met een omzet hoger dan 125.000 gul den. De BAVA noemt het triest, dat de KNVB zich te gen de stijgende lastenver zwaring verweert, "Althans niet op een wijze die in enige verhouding staat tot haar om vang en activiteiten". De belangenvereniging merkt op dat de overheid blijkbaar geen begrip heeft voor het feit "dat de amateursport een al gemeen steeds meer gewaar deerde en inmiddels onmis bare sociale taak vervult". De BAVA verwijt de overheid niet te beseffen "dat deze taak zonder winstoogmerk en voor het overgrote deel door vrij willigers wordt verricht". "Het maar voortdurend ver hogen van de financiële las ten van de verenigingen en het aantasten van traditionele en onmisbare inkomsten bronnen zoals de toto/lotto door het afgeven van vergun ningen voor spelen als tele- bingo, brengen de amateur sport in gevaar", aldus de BAVA. Volgens de organisa tie haken steeds meer be stuurders van amateurver enigingen teleurgesteld af. zonder dat zij worden opge volgd. Secretaris Diekema van de BAVA dringt er in het schrij ven aan de Amsterdamse voetbalbond op aan, dat de KNVB actie onderneemt ten einde de financiële druk op de verenigingen te verlichten. "We hopen dat u niet zult schromen een beroep te doen op uw immens grote leden aantal, wanneer het gaat om het uitoefenen van gepaste druk op de overheid en poli tieke partijen, die zich in hun beleid zo weinig gelegen laten liggen aan een gezonde ama teursport". Stefan Kovacs, de ex-trainer v Ajax en huidige directeur van Roemeense voetbal, is Holland nog niet vergeten. In het trainingskamp van Utrecht wisselde hij ervaringen uit met Willem van Hanegem. PITESTI (GPD) - Op de vraag van bondscoach Jan Zwartkruis of hij teleurge steld was dat Joop Hiele tegen Ierland de voorkeur had gekregen, antwoord de Hans van Breukelen kort maar krachtig: Ja. Een week na het eerste kwalifi catieduel van Oranje heeft de doelman van FC Utrecht de za ken op een rijtje gezet. Hij heeft besloten zijn eigen weg naar het Oranje-doel te bewandelen, maar is nu in de eerste plaats bezig met FC Utrechts eerste treffen op Europees niveau. En vastberaden klinkt het: „Ik ben ervan overtuigd dat we tegen Arges Pitesti een goed resultaat behalen". De 23-jarige leraar verheelt niet dat hij wederom met de neus op de feiten is gedrukt dat in de voet ballerij niets zeker is. „Na het wegvallen van Piet Schrijvers en Pim Doesburg mocht ik toch re kenen op een plaats onder de lat. Ik heb in Jong Oranje en het Ne derlands B-elftal gespeeld en ik ben meegeweest naar de Europe se kampioenschappen in Italië om te leren. Wat is dan logisch? Dat ik in Dublin zou keepen. Na tuurlijk heeft Zwartkruis een aantal argumenten aangehaald waarom Hiele erin zou staan, maar die had ik met hetzelfde gemak kunnen weerleggen. Ik heb het geaccepteerd, maar me er niet bij neergelegd". Uit alles blijkt dat Van Breukelen het rotsvaste vertrouwen in de bondscoach heeft verloren. „Nou neen, niet verloren, maar het is geschaad. Dat ik veel minder zou keepen dan aan het eind van het vorige seizoen is misschien waar, maar dat ik onrustiger ben, be strijd ik. Ik leid mijn defensie meer, geef aanwijzingen en vanaf de tribune zou dat kunnen over komen alsof ik onrustiger ben. Ik vind het juist een kwestie van zelfvertrouwen". Trainer Han Berger, die pas na het geslaagde duel tegen Sparta (5-1) is gaan praten over Utrechts de buut in het Europees bekeravon- tuur, is twee dagen na de wed strijd tegen Ierland met zijn kee per om de tafel gaan zitten. „Ik heb hem met nadruk gewezen op het gegeven dat hij in de eerste plaats zichzelf moet blijven. Als hij bij elke actie moet gaan den ken, is hij altijd te laat. Tegen Sparta heeft hij laten zien niet van de wijs te zijn gebracht door de gebeurtenissen in Ier land". Lijnkeeper Van Breukelen zelf draait er niet omheen dat hij het moeilijk heeft gehad. „Vooral toen we donder dag terug waren. Toen pas reali seerde ik me dat ik was gepas seerd door een keeper die het weliswaar goed heeft gedaan, maar niet beter is dan ik. Met de lange Ernie Brandts en Ronald Spelbos voor zich, wilde Zwart kruis een lijnkeeper in het doel. Heb ik begrip voor. maar als ik dan zie hoe simpel Dick Nannin- ga er zondag twee inschiet, frons ik toch even de wenkbrauwen, zonder evenwel Hiele af te vallen. Ik weet nu overigens wel dat de voetballerij een keiharde wereld „Ik weet nu ook dat iedereen voor zichzelf moet strijden in de voet baljungle. Je kan best vrienden zijn, maar als het om een plaats in het elftal gaat moetje spijkerhard zijn. Ik heb jarenlang gevochten voor mijn collega's. Ze hebben me soms laten vallen, maar toch bespeur ik nu een stukje solidari teit. Dat vind ik al mooi. Ben ik toch op de goede weg. Daarom ga ik me nu op geen andere manier minifesteren. Ik ga niet anders keepen, geen gekke dingen doen. Nu ik zover ben, wil ik de top ha len, maar wel op mijn ma- Onder druk Over FC Utrecht's eerste UEFA- Cup-avontuur is Van Breukelen vrij optimistisch. „Het merk waardige met FC Utrecht is dat wij het best presteren als we on derdruk staan. Op momenten dat het echt moet, zijn we er. We haaiden een mooi 1-1 bij Feye- noord in de Kuip en toen Willem II kwam, dachten we dat varken tje even te wassen. Die desillusie legde de nodige verplichtingen In interregionale competitie: op onze schouders. Sparta heeft het geweten en nu we zo goed wakker zijn geschud, geloof ik in een goed resultaat in Pitesti. Die lui zullen ons best onder druk zetten, maar in de counter heb ben we zeker kansen, zodat ik het niet somber in zie. Als wij goed spelen, draai ik ook lekker en dat zou goed zijn voor mijn kansen in Oranje. Moetje horen, ik kon vo rig jaar naar AZ'67. Dan sta ik achter Spelbos, Metgod en Jan Peters. Dan keep ik in Dublin. Zeker is zeker, maar ik wil er via FC Utrecht komen, ook al is die weg moeilijker. Ik wil bewijzen de beste te zijn en als Zwartkruis onverhoopt mocht ingaan op de sollicitatie van Pim Doesburg, dan kan het gebeuren dat ik Ne derland-West-Duitsland via de tv moet volgen. Maar ook dan voel ik me niet afgeschreven. Zoveel vertrouwen heb ik wel in Zwart kruis. Maar nu is eerst FC Utrecht. Daar moet ik het maken, dan kan de bondscoach niet om me heen. In Roemenië ligt mijn eerste kans. Die wil ik pak ken'. LEIDEN - De start voor Glasber gen en Van Rooyen in de interre gionale zaalvoetbalcompetitie verloopt uiterst stroef. De ploeg, van coach Nico Glasbergen ver overde gisteravond in de derde competitiewedstrijd pas zijn eerste punt (2-2 gelijk tegen FV Snoekie), terwijl promovendus Van Rooyen uit drie duels nog geen enkel punt binnenhaalde. Het doelsaldo van de Leidse kampioen (9-12) verklaart ech ter veel in het voordeel van de Leidenaars. Tegen VI, de kampioen van vorig jaar, gingen de Leidenaars gister avond met 7-6 ten onder. Het team van De Engel presteert tot op dit moment uitstekend. De Lisser ploeg speelde gelijk tegen De Rozet (2-2) en weet zich op een x tweede plaats geklasseerd. De vierde Leidse vertegenwoordi ger, Koosjardin, moet nog genoe gen nemen met een positie in de middenmoot. Na de ruime zege van vorige week op Concordia (1-6), kwam de ploeg nu niet ver der dan een deling. Tegen De Rotterdamse studenten werd het 1-1. FV Snoekie-Glasbergen 2-2 De Rijnsburgers speelden een goe de wedstrijd, die echter niet in een overwinning kon worden omgezet. In de slotfase van het duel kreeg de ploeg een discuta bel doelpunt tegen: goalie Cees Star liep bij een vrije schop voor de thuisploeg uit zijn doel om de bal op de juiste plaats te leggen. Nog voordat Star weer plaats had genomen in zijn goal, werd de vrije trap genomen en verdween de bal in het verlaten doel: 2-2. Nadat Nico Zwaan voor Glasber gen op de paal had geschoten, produceerde Leen de Graaf in de 12de minuut de 1-0 voor de Ha genaars. Uit een pass van Arie van Dijk bracht Piet Haasnoot de Rijnsburgse ploeg even later op gelijke hoogte. Anne Ouwersloot maakte er in de tweede helft zelfs 1-2 van en de zege leek Glasber gen niet meer te kunnen ontgaan. Twee minuten voor tijd evenwel kreeg de ploeg toch nog de ge lijkmaker te incasseren: 2-2. VI-Van Rooyen 7-6 De Leidse kampioen trad aan zon der Andrë Pracht, Frans Sjardijn en John Jansen. Toch wist de Leidse ploeg VI zéér goed tegen stand te bieden. Al na twee minu ten zette uitblinker Jan van der Reyden Leidenaars op een 0-1 voorsprong. Hierna profiteerde zaalvoetbal-international Arie Riedijk van een foutje in de Leid se defensie: 1-1. Jan van der Rey den (na een fraaie solo) en Wim Oppelaar brachten de Leidenaars toch weer op voorsprong: 1-3. Jan van der Reyden was via een schot op de paal nog wel dicht bij een doelpunt, maar VI kwam sterk opzetten en zette de Leide naars onder druk. Om tot scoren te komen hadden de Rooter- dammers evenwel de hulp van Van Rooyen-spelers nodig: Ben nie de Roo en Wim Oppelaar schoten immers beiden in eigen doel: 3-3. Door treffers van Frans Bouman en Arie Riedijk (voor VI) en Robert Abma (voor de Leide naars) verscheen met de rust een 5-4 stand op het scorebord. In het tweede speelpart breidde Piet de Vries de stand uit tot 6-4. Wim Oppelaar verkleinde de marge hierna weer tot één treffer 6-5. Een benutte penalty van Riedijk (Oppelaar zou dezelfde Riedijk geduwd hebben) zette VI op 7-5. Het slotoffensief van Van Rooyen leverde nog wel een doelpunt van Oppelaar op, de tijd was echter te kort om alsnog een deling in de wacht te slepen. De Rozet-De Engel 2-2 De Lissenaars startte nerveus en keken na een kwartier dan ook tegen een 1-0 achterstand aan. De Rozet toonde zich in de eerste rondgang wel sterker, echt ge vaarlijk werd de ploeg echter nooit. In de tweede helft werd De Engel al na twee minuten met een tweede tegentreffer geconfron teerd. Op aangeven van Theo Godyla bracht Jan van Slooten daarna de 2-1 op het scorebord. De Lissenaars vatten De Rozet hierna bij de kraag en kwamen oen kwartier voor tijd door een doelpunt van Frans van der Laan op gelijke hoogte: 2-2. Harry van der Zwet kreeg in de slotperiode nog een aantal goede mogelijk heden, hij liet de kansen echter onbenut. Roterdamse studenten-Koosjar- din 1-1 Een zwaar gehavend Koosjardin (Cees de Roode, Koos Bekooy en Steef Pattiapon ontbraken) had een ploeg tegenover zich, die er er alleen op uit was om met man en macht het eigen doel schoon te houden. Daardoor ontwikkelde zich een wedstrijd met een een tonig spelbeeld. De Leidenaars zochten de aanval, maar werden telkens op het laatste moment gestuit. Via een uitval scoorden de Rotterdammers in de 10de minuut 1-0. De goed spelende Peter Gijsman zorgde er via een fraaie treffer voor dat zijn ploeg op gelijke hoogte kwam: 1-1. Tien minuten voor het einde kende de scheidsrechter een penalty aan het thuisteam toe wegens een handsbal van keeper Wim Visser. Gerrie Nagtegeller kon dat maar moeilijk verkroppen en gooide de bal in het gelaat van een Rot terdamse tegenstander, waarop de Leidsman hem van het veld stuurde. Voor het vergrijp zal de Leidenaar ongetwijfeld een aan tal duels aan de kant moeten blij ven. Nagtegeller bleek zich ge heel voor niets te hebben kwaad gemaakt. Wim Visser toonde na melijk zijn klasse en stopte de penalty. Uitslagen inter-regionale zaalvoetbal- competitie: VI - Van Rooyen 7-6; Rott. stud. - Koosjardin 1-1; De Rozet - De Engel 2-2; PM I De Bron - Concordia 6-2; Huug van Es-Ceverbo 3-10; FV Snoekie - Glasbergen 2-2. Stand Ceverbo De Engel De Rozet Rott stud. VI PMI De Bron Koosjardin Concordia Glasbergen FV Snoekie Van Rooyen Huug van Es 3- 6 (21-10) 3- 5 (15- 6) 3- 5 (12- 7) 3-5 (8- 3) 3- 4 (17-15) 3-4 (9- 8) 3-3 (11- 7) 3-2 6-14) 3-1 6-13) 3-1 5-12) 3-0 9-12) 3-0 7-19) Topscorers Ger Nagtegeller (Koosjardin) 7; Harry van der Zwet (De Engel) 5; Peter Gijs- man (Koosjardin) 5; Wim Oppelaar (Van Rooyen) en Jan van Slooten (De Engel) beiden 4. Het plaatsen van Brieven van lezers betekent niet dat de (redactie de daarin weergegeven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. Scholen (1) Iedere wethouder kan natuurlijk een nota schrijven al is het over de hoeveelheid straatverlichting, die dient te verdwijnen in ver band met de energiebesparing. Zo ook schijnt de heer Van Dam achter zijn bureau een nota ge schreven te hebben over het on derwijs in Leiden. Ik stel met op zet "schijnt", want ondergete kende heeft deze nota nog steeds niet ontvangen, hoewel zijn school volgens de berichten ook wordt genoemd. Wat beoogt de heer Van Dam? Hij denkt toch niet dat een dergelijk stuk vol willekeur door de raad komt? Nee, naar mijn oordeel is dit onderdeel van een politiek spel om het bijzonder onderwijs te benadelen. Dat het een spel is bewijst zeker de manier van pre sentatie. Vrijdagmiddag een tele foontje vanuit het stadhuis dat deze nota 's middags gepresen teerd zal worden op een perscon ferentie. Dit telefoontje ter informatie om dat onze school ook genoemd zal worden en dat wij niet te hard zouden schrikken als wij het de volgende dag in de krant zouden lezen. Een uur later staat het in de krant. Hoe kan dat? Er is slechts één mogelijkheid. De pers is van- tevoren al ingelicht. Waarom? Bespeling van de publieke opi nie. Waarom op vrijdag juist voor' het weekeinde? Officieel kunnen de instanties en betrokkenen nog niet reageren, want zij hebben de nota nog steeds niet in bezit. De kranten staan er echter vol van en de beïnvloeding van de publieke opinie is voor het hele weekeinde verzekerd. Wat de nota precies inhoudt weet ik niet, maar naar de krantenverslagen te oordelen schijnt het een stuk'vol willekeur en vooroordeel te zijn voor wat betreft het bijzonder onderwijs. Zeer kwalijk is dat er namen wor den genoemd. Hierdoor is een open en gezonde discussie al bij voorbaat uitgesloten. Er gaan te veel emoties en eigen belangen meespelen. Verder wordt deze nota gepresenteerd alsof de hele zaak reeds in kannen en kruiken is. Waar haalt de wethouder het recht vandaan om op de stoel te gaan zitten van de besturen van het bijzonder onderwijs. Zeer onverantwoordelijk en zelfs lasterlij k is de opmerking dat "bij de beslissing vooral heeft meege speeld, wanneer de school een goede kwaliteit van het onder wijs kan garanderen". Een klap in het gezicht van alle leerkrach ten en hoofden van genoemde scholen. Waar haalt Van Dam de moed vandaan om een dergelijk oordeel te geven? Waarom heeft de wethouder een dergelijke campagne op touw ge zet? Bewijzen kun je het nooit. Maar het is mij wel duidelijk dat deze zaak op touw is gezet om het bijzonder onderwijs (protes tants-christelijk en katholiek) te benadelen en de publieke opinie te beïnvloeden ten gunste van het openbaar onderwijs. Wat kunnen wij als scholen doen tegen dergelijke vormen van po litieke willekeur en vooroordeel? Op hoog niveau zal hiertegen ze ker actie worden ondernomen, maar als school ben je niet opge wassen tegen een dergelijke han delwijze. Het is een onwaardige manier van handelen, waar wij als bijzondere school niet aan meedoen. Wij hebben andere waarden in ons vaandel staan. H. Breuker, Hoofd v.d. St. Josephschool, Elia Kazanstraat 27, ZOETERMEER Scholen (2) Uit de berichten in deze krant van vrijdag en zaterdag jl. met als on derwerp "veertien Leidse scho len bedreigd" blijkt overduide lijk met welk een onhandigheid en ondeskundigheid wethouder Van Dam deze zaak benadert, laat staan dat hij uit naam der Leidse burgerij deze zaak behartigt. Onderwijs is een zeer belangrijke zaak voor alle Leidse ouders en hun kinderen. Dit onderwijs ver dient het niet om onderwerp te worden van een paniekreactie van de wethouder. Zeker als het gaat om dertien scholen over de instandhouding waarvan de wet houder geen enkele doorslagge vende stem heeft. Onnodig en geheel misplaatst wil de wethouder hiermee bereiken dat de ouders in paniek raken. Hiervan wil de wethouder dus profiteren en zo zijn "eigen" scholen (de openbare) vol krij gen. Ook "zijn" scholen kampen met terugloop van het aantal leerlingen. Ook "zijn" scholen moeten klassen samenvoegen (bijvoorbeeld de tweede en de derde in één kias) om wille van het aantal leerlingen. Ook onder "zijn" scholen zijn er die op de rand van het bestaansminimum De wethouder had de Leidse ou ders en kinderen beter gediend door zijn privemening voor zich te houden. Hopelijk zal de wet houder het onderwijs verder wijs en niet onwijs behartigen. Ten overvloede nu nog een opmer king voor de ouders en toekom stige ouders van de leerlingen van de Prinses Julianakleuter- school aan de Stadhouderslaan: De school blijft zeker bestaan! Oudercommissie Prinses Juliana kleuterschool en de Stadhou- derslaanschool Stadhouderslaan Leiden ze krant van 9 september j.l. Waar de heer Biesjot meent een lans te moeten breken voor het beleid van paus Paulus, zou ik hetzelfde willen doen voor dr. A.P. van Gennip. Deze theoloog ken ik n.l. als een eerlijke, serieuze en gelovige ka tholiek. Daardoor maakt hij zich zorgen over de moeilijkheden die vele jongeren in de kerk t.a.v. hun geloofsproblemen ondervinden. Zich van de kerk afkeren als die problemen niet bespreekbaar blijken. Als dr. Van Gennip spreekt over een "funest beleid," weet hij echt wel waarover hij spreekt. Prof. Han Fortmann, over wie hij zijn proefschrift schreef, zei in dertijd "Laat nooit af om naar de jongeren te luisteren". Misschien vindt u het de moeite waard om dan ook meer naar de ze vertegenwoordiger van de jongeren te informeren en van hem te lezen. Het bovengenoem de proefschrift is getiteld; "Het kwetsbare midden". L. Woudstra-Dil Prof. Snouck-Hurgronjestr. 22 Leiden. Bisschoppen Kraakacties -media in de vorm van dagbladen, radio en televisie, wekken bij hun berichtgeving over diverse "kraak-acties". steeds de indruk, dat de rellen die met die acties samenhangen, worden uitgevoerd door mede krakers en (of) sympathisanten met die doelstelling. Niets is minder waar dan deze wijze van berichtgeving. Natuurlijk zijn zij die de kraakactie volvoeren grotendeels in opposi tie tegen het woonbeleid. Al kan men het veelal niet eens zijn met de "manier waarop", is er voor hun standpunt wel iets te zeggen. Maar daar dan tegelijk maar de conclusie vast knopen, dat de rellen daardoor ontstaan, is de reinste waanzin. Verreweg het allergrootste deel van die lawaai schoppers zijn gewoon kwajon gens die nu eens fijn. lekker de kans krijgen om een beetje te gaan bakkeleien met 'die rot poli tie', met weinig gevaar gepakt te worden. Straten openbreken, winkelruiten vernielen, etalages leeg roven, kortom eens een heerlijk rotzooitje fabriceren zonder lijfelijke last. Zo'n 90 pro cent van al dat tuig heeft niet eens de moed om direct aan zo'n kraakactie deel te nemen. Heb ben er veelal niet eens behoefte aan, maar zelfs als die behoefte er wel zou zijn, zijn juist die veel te laf om in directe zin deel te ne- Wordt het nu zo langzamerhand geen tijd om dergelijke herrie schoppers een koekje van eigen deeg te gaan geven. Zij nemen letterlijk elk middel in handen om die politiemannen naar het leven te staan, staats- of gemeen te-eigendommen te ruineren, wat schatten aan geld kost (van onze belastingcenten), willekeurige inwoners van hun eigendommen beroven, plunderen van etalages. Zijn dat die sympatisanten van de actievoerders? Mooie reclame voor hen. Zou het nu niet dringend nodig worden, om diegenen die geen middel onbenut laten om rotzooi te maken, van overheidszijde te gaan bestrijden door ook geen middel meer te ontzien om de or de terug te doen keren. Onschul dige slachtoffers kunnen niet ge troffen worden, want geen zinnig mens zal zich in zo'n troep bege- Wanneer het op deze wijze zou moeten doorgaan, dan hebben we niet eens een wereldoorlog nodig. Amsterdam heeft Utrecht en Rotterdam al aangestoken, over U/2-2 jaar is heel Nederland besmet, leeft waarschijnlijk al leen anarchisme. J.J. Bekker, Utr. Veer 34. Willebrands uit Raad van Kerken Raad van Kerken. Omdat hij het te druk heeft, zal kardi naal Willebrands zijn lid maatschap van de Raad van Kerken in Nederland beëin digen. Zijn gewone werk in Nederland en Rome maakt het hem vrijwel onmogelijk, de vergaderingen van de raad geregeld bij te wonen. De bis schoppenconferentie zal bin nenkort een plaatsvervanger benoemen. Tweede af gevaardigde van de Rooms- Katholieke Kerk in de raad is bisschop H. Ernst van Breda. Dr. Albert van den Heuvel, lid van de sectie internationale zaken van de Raad van Ker ken. zal per 1 oktober me vrouw dr. M. Klompé als voorzitter van deze sectie op volgen. Mevrouw Klompé blijft wel lid. In de september-vergadering van de raad noemde voorzit ter H. Berkhof haar vertrek als sectievoorzitter "een slag" "Je bent een groot ge schenk voor ons geweest, en hebt voor een heel groot deel bijgedragen aan het positieve beeld dat de Raad van Kerken in de loop der jaren in Neder land heeft gekregen". Atoombewapening. Ruim dertig kerkelijke organisaties uit de zogenaamde Helsinki- staten (die de akkoorden van Helsinki hebben onderte kend) nemen deel aan een in ternationaal congres tegen atoombewapening dat van 26 tot 28 september, het slot- weekeinde van de Vredes- week, op Woudschoten bij Zeist wordt gehouden. Doel van het congres IS. de kerken te herinneren aan hun ver antwoordelijkheid ten aan zien van de ontwapening. Ook willen de organisatoren de aandacht van de publieke opinie en van de regeringen vestigen op de noodzaak van een succesrijk verloop van de komende veiligheidsconfe- rëntie in Madrid. Het initiatief tot de conferentie werd genomen eind vorig jaar bij de herdenking van het 30- jarig bestaan van hot Hendrik Kraemer-huis (Nederlands oecumenisch instituut) in West-Berlijn. De uitgenodig de organisaties zijn represen tatief voor de christelijke vre desbeweging in de betrokken landen, hebben een "basiska rakter" en zijn oecumenisch van aard. Hervormde Kerk: beroepen te Meerkerk T.W. van Benne- kom Ooltgensplaat. te Ede P. Molenaar Gcoot-Ammers; bedankt voor Berkel J.M.D. van den Berg Werkendam, voor Mijnsherenland G. van Zeben Nieuw-Buinen. Gere formeerde Kerken: aange nomen naar Ee (Fr.) kandi daat T.J. Oldenhuis aldaar, naar Halle kandidaat B. Aal- bers aldaar, naar Emmer- Compascuum EP Klaren- beek aldaar Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: be dankt voor Enschede P. Groenenberg Stadskanaal. Gereformeerde Gemeenten: beroepen te Scheveningen en te Hoogvliet D. Hakkenberg Lisse; bedankt voor Rotter- dam-Zuidwuk A Moerker ken Nieuw-Beijerland. voor Boskoop C. Hannck Dor drecht. O Tear Fund. Morgenavond om 8 uur spreekt Martha Voet in 't Bruggehoofd (Steenschuur 11) te Leiden voor Tear Fund (Evangelisch Hulpfonds) over haar werk in Soedan.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15