wr in '9Bakkie"-dub Leiderdorp wil hulp bieden Nieuve Springplankschool kan goedkoper eidse agenda Redelijk begin nieuwe Wassenaar SEES Aparte fietspaden langs Voorschotens* Jan Evertsenlaan Politie Leiderdorp bedaart energie Speurwerk leidt tot opsporing dief motorfiets Winkeliers woest over verkeers maatregelen DINSDAG 9 SEPTEMBER 1980 "Staande Bij" verenigt 27mc-<rs LEIDERDORP "Als vereniging kun je meer met elkaar doen dan alleen maar praten via de 27-MC band. We hebben een zendvereniging hier in Lei derdorp opgericht om hulp te kunnen bieden bie den aan leden die dat nodig hebben. Daarnaast zul len er bijvoorbeeld bingoavonden worden georga niseerd of vossejachten. Dan zien we ook eens wie er allemaal door dat "bakkie" zitten te praten". Aan het woord is Willem van Win terswijk die evenals enkele ande re leden van hun kersverse ver eniging "Staande Bij" vertelt over hun bedoelingen. Voorzitter Piet Altorf (bakkie-co denaam "Opa Yogy Beer") heeft de dienende taak op zich geno men om de leden die dat willen te helpen bij het installeren van de zender en antenne. "Wat dat be treft zit ik de laatste tijd mei op het dak dan thuis. Onze vdni- ging kan wanneer het nor} is heel goedkoop repareren. Dat doen we zelf wanneer een livan de vereniging z'n "bakkie"tuk heeft. Een reparatie is bij omog te betalen. Waar je in de w;kel tachtig gulden voor kwijt ent doen wij bijvoorbeeld vooeen knaak. "Staande Bij" heefbok reserve-zenders voor het geval iemand tijdelijk zonder zender komt te zitten voor zo'n reparatie. En dat alles met een gesloten beurssysteem. Behalve dan wan neer een zender in beslag is ge nomen vanwege het opschroeven van het aantal watjes", zegt Piet Altorf via de vereniging tevens grote korting op het zendmate- riaal kan krijgen. De vrouwelijke secretaris van "Staande Bij" is Edith Bark- meyer, op de "bak" beter bekend als "Gifkikker". "Ik kan soms wel eens venijnig uit de hoek komen, vandaar dat ze me zo genoemd hebben. We hebben nu zo'n vijf tig leden. Het is de bedoeling dat deze week het eerste vereni gingsblaadje wordt uitgebracht. Daarin staan allerlei tips en ver halen. Iedereen kan daarin De Leiderdorpse "bakie"-liefhebbers "Staande Bij": Van links naar rechts: Race Muis (Wil Barle- meier) Opa Yogibeer (Piet Altorf), Jellow Bus (Frank Tuythoff), Lady Gifkikker (Edith Barkmeijer), Lady Setter (Evelyn van Winterswijk), Mirage (Willem van Winterswijk). schrijven wat die wil, als het maar met het zendgebeuren te maken heeft. De eerste ledenvergade ring zal op 18 oktober worden ge houden in de Meyegaardschool. Leiderdorp heeft zo'n 150 men sen met een "bakkie". Die zijn na tuurlijk hartstikke welkom. Maar ook mensen van buiten de ge meente kunnen zich bij ons aan sluiten", zo vertelt Edith Bark- meyer. Piet Altorf wijst er ten slotte nog op dat "Staande Bij" geen concurrent wil zijn van an dere verenigingen in de regio. "In Leiden zijn al enkele verenigin gen uit de grond gestampt en kort daarop weer ter ziele gegaan. Dat willen wij voorkomen. We heb ben de zaak dan ook zorgvuldig opgezet. Als hulpverleners, maar ook als gezelligheidsvereniging willen we onze leden ten dienste staan. En niet als politie-agentje optreden wanneer iemand z'n zender heeft "opgeschroefd". Alleen is in elk geval dat het in een gemoedelijk sfeer gebeurt", besluit Opa Yogy Beer. ROEL ZAADNOORDIJK Toeristisch adviseur Van Beek in Wassenaar: "Men weet mij gukkig te vinden. WASSENAAR - "Voor een aantal WV-kantoren schijn ik nog steeds niet te bestaan, maar de bezoekers van Wassenaar weten mij in groten getale te vinden". Dat zegt de heer Van Beek, exploi tant van de voormalige VVV- kiosk waarin nu zijn "Toeristen Adviesbureau" is gevestigd. Het eerste seizoen is Van Beek niet tegengevallen. "Ik ben dankbaar gestemd jegens allen die mij bij de start hebben gesteund. Daar onder zijn een paar recreatiebe- drijven, een flink aantal kamer verhuurders en zowaar ook een paar middenstanders". Toch plaatst Van Beek kantteke ningen: "Vraag me niet of ik van zo'n bedrijf kan eten. In drie maanden tijd is de kiosk 550 uur open geweest, en dan reken ik even de nevenwerkzaamheden er niet bij. Tegen tien gulden per uur kom ik dan dik in de rode cijfers!" In oktober gaat de ondernemende informateur met een verslag en nieuwe plannen naar het ge meentebestuur. "Er zal stevig moeten worden onderhandeld wil ik het volgend jaar dit nuttige werk kunnen voortzetten. Ik sta te kijken van de hoge aanloop kosten. En volgend jaar komen daar nog andere uitgaven bij, zo als een vergoeding aan een sta giaire gedurende zes weken. Ei genlijk zouden plaatsgenoten, die mij voor alle mogelijke advie zen aanschieten, best donateur kunnen worden zodat niet alles van de gemeente hoeft te ko- Van Beek heeft de stellige indruk dat veel buitenlanders, in het bij zonder die uit bergachtige gebie den, zeer gericht op Wassenaar afkomen: "Ach, hoe gaat dat. Ze bekijken een VOORSCHOTEN - Met een ruim financieel gebaar van de raads commissie voor verkeer, vervoer en financiën werden de voor stellen tot verkeersremmende maatregelen voor de Jan Evert senlaan in Voorschoten afge werkt. De commissie besloot unaniem tot de aanleg van de aparte fietspaden. Dat is alleen mogelijk indien een gedeelte van het plantsoen wordt gebruikt. De gevonden oplossing van ver smalling van de rijbaan en de aanleg van fietssugstiestroken werd gezien als een grotere on veiligheid voor de fietsers. De meerkosten worden nu geraamd op 2500 gulden, waardoor de ver betering "van de korte laan komt op rond de 10.000 gulden. De be woners konden volledig akkoord gaan met het voorstel van de het gemeentebestuur vs Voor schoten had moeten zorjn vóór de vergadering van c vaste Tweede Kamercommise, die vandaag wordt gehouch, met andere cijfers te korm dan rijkswaterstaat eerder öd ge daan. Hij vond dit oriat een Arnhems verkeersburei in op dracht van de gemeenteaarover een rapport had uitgebcht. Na navraag bleek de Whouder gisteravond uiteindelijHoch be reid om mee te delen diiet ver keersbureau tot hetzelE aantal voertuigen (35.000) vi geko men. Het gemeentebeuur kan dus de cijfers van rijkslterstaat niet aanvechten. De knercom- missie heeft echter wellle ande re bezwaren van de gegente te gen deze rijksweg ontiigen. De Voorstraat in Voorschoten. Een blauwe zone, met 29 parkeerplaatsen en het verbieden van parkeren tussen de bomen zal binnenkort vermoedelijk worden doorgevoerd. De winkeliers voelen zich bedreigd in hun voortbe staan wanneer de klanten niet meer met de auto tot voor hun winkeldeur kunnen komen. De commissieleden hekelden voorts gisteravond de handels wijze van burgemeester en wet houders om het toegezegde ad vies over de verkeersdrukte, die de Rijksweg Il-west met zich zou meebrengen, van de agenda van de commissie te schrappen. Wet houder De Keuning maakte ae opmerking dat het college tijdens de wekelijkse vergadering niet aan het onderwerp was toegeko- PvdA-er Van Leeuwen vond dat OEGSTGEEST - De pdercom- missie van "De Spriiplank" in Oegstgeest heeft tvp aanbie dingen van bouwmaachappijen gehad voor nieuwouw van "hun" school, (die ajmerkelijk goedkoper uitkomei dan het plan dat onlangs dct de hoge kosten is afgewezenDe bouw maatschappijen willen de school tegen een aanzienlijk lager be drag (ongeveer 1,5 miljoen gul den) bouwen, dan de 2,2 miljoen die de bouw eerst moest gaan kosten. Met de 1,5 miljoen gulden voldoet de bouw ook aan de zo genaamde rijksnorm (het rijk draagt tot dit bedrag bij in de kos- LEIDERDORP - De rijksgebouwendienst in Den Haag gaat de mogelijkheid na om op het nieuw te bouwen districtsbureau van de rijkspolitie aan de Hoogmadeseqeg in Leiderdorp energiebesparende maatregelen van grote omvang toe te passen. Op het terrein aan de Hoogmadeseweg is al een zoge naamd bezonningsonderzoek geweest, waarbij is nagegaan of en hoeveel .zpnne-energie .ter plekke eventueel zou kunnen worden opgevangen. Uit het onderzoek is gebleken dat het terrein wel geschikt zou zijn om gebruik te maken van deze vorm van energie. Van de zijde van het ministerie var. ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting in Den haag wordt meege deeld dat het plan voor energiebesparing zich nog in een erg pril stadium bevindt en dat er nog "geen lijnen op papier staan". Duidelijk is in ieder geval wel dat men in Leiderdorp wil komen tot een optimale befiring van energie. Zo wordt bijvoorbeeld ge- dart aan het vervangen van fossiele brandstoffen (oli kolen) door zonne-energie en/of aardwarmte. Deonne-energie zou opgevangen moeten worden mezonnepanelen. Over het geheel zal tussen de rijfeebouwendienst en de gemeente Leiderdorp nonader overleg en overeenkomst nodig zijn. Het chitectenbureau Kristinsson uit Deventer, dat zie bezighoudt met proefprojecten ter besparing vasnergie is ook hier als deskundige ingeschakeld. Hïbureau wordt eveneens ingezet bij de onlangs gdgekelirde bouw van zonnewoningen in "Bui- teiof-Oost" in Leiderdorp, waar eveneens gebruik wdt gemarkt van energie uit zonnestraling. Oveien jaar verwacht het ministerie meer duidelijk- he te kunnen geven over de plannen rond het dis- trisbureau van de rijkspolitie. Deze laatste bevindt zi< nu nog tijdelijk in het voormalige gebouw van geeentewericen aan de Van Diepeningenlaa. ten) en wordt daarmee voor de gemeente Oegstgeest aanvaard baar. Nog deze week zullen de brieven met de twee bouwaanbiedingen aan de raadsleden worden toege stuurd. Zoals bekend is de uitvoering van de nieuw te bouwen school, zoals die door architect Verhoeven op papier was gezet, te duur voor de gemeente gebleken. De plaatse lijke gemeenteraad drong er in haar laatste vergadering al op aan zo snel mogelijk met meer duide lijkheid te komen. Gisteravond vroeg mevrouw Van Vloten (WD) in de raadscommissiever gadering nog eens aan burge meester en wethouders om zo snel mogelijk met nieuwe plan nen te komen. "Laat ons zo snel mogelijk weten wat de gemeente Oegstgeest wil doen om de vierde openbare lagere school "De Springplank" te realiseren. Het doet er niet toe of er met een plan A of B wordt gewerkt. De school moet hier zo snel mogelijk ko- aldus Van Vlo- De raadscommissie ging verder akkoord met de verkoop van de voormalige gemeenteschool aan de Geversstraat. Dit pand wordt gebruikt als sportschool. De sportzaal zal na verkoop worden vergroot enxde kleedkamers zul len worden verbeterd. De com- de vrouw Van Vloten over verkoop het uiterlijk pand zoveel mogelijk intact te bij de OEGSTGEEST - Met de nodige vindingrijkheid hebben de Oegstgeester en Leidse politie de afgelopen nacht de dief van een motorfiets opgespoord. Een bewoonster aan de Kempe naarstraat hoorde de afgelopen nacht gerommel in haar schuur tje. Zij tikte op de ruit en waar schuwde de politie. De rommelaars bleken inbrekers te zijn. Het getik op de ruit dreef hen op de vlucht. Eén van hen nam een motorfiets uit de schuur mee. De ander (of ande ren?) sprong in de eigen auto. Op de vlucht is de dief van de mo torfiets op de kruising Hofdi jek/ Warmonderweg gebotst met zijn vriend in de auto. De motorfiets werd bij de kruising achtergela ten en de reis werd met de auto voortgezet. De Oegstgeester politie vond even later bij de kruising een wieldop van een BMW. Bij de Leidse po litie wérd geïnformeerd of zij geen mensen met een BMW ken de die al vaker met de politie in aanraking waren geweest. Zo doende kwam de politie op het spoor van de 21-jarige Leide- naar J.K. die bij hem thuis een beschadigde BMW had staan. De man is aangehouden. De politie zet het onderzoek naar de mede daders) voort. Dinsdag kaart van dit gebied en zien deze gemeente aangegeven temidden van veel groen, en toch in de na bijheid van kust en stad. Als ze na een heerlijke fietstocht over de lanen en paden voldaan bij me te rugkomen voel ik me opperbest. Maar verder heeft deze gemeente niet veel te bieden. Duinrell en het Dierenpark, daarmee heb je het zo ongeveer wel gehad. Als ze naar een zwembad vragen, geef ik ze één van de stapel folders die ik van het nieuwe Voorschotense zwembad heb ontvangen. Ik ver tel er dan maar even bij dat ook Wassenaar een zwembad heeft, zonder dat ik iets kan laten zien!, 's Zomers zou zo'n bad toch veel meer bezoekers kunnen tellen. Leuk dat de Vrienden van Was senaar ook lid zijn geworden. Ik heb ze onmiddellijk toegestaan om een folder op te hangen met Houdt Wassenaar schoon!" Gesprekcentrum - Vrouwenkerkchoor- straat 17, lezing over antroplogie, 20 uur. Stadhuis - commissie onderwijs, 20 uur. K&0 - wqensdagmiddag, kinderfilms, Sleutelbloem 2, vanaf 20 i Algemene Reclasseringsvereniging - Rijnsburgerweg 167. Bereikbaar op werkdagen van 9-17 uur, voor hulp en informatie aan meerderjarigen (vanaf 18 jaar), die door problemen in conflict zijn of dreigen te komen met de politie en/of de justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, woe van 10-12 uur, tel: 130983. Oegstgeest - financiën, 19.30 algemene za- VOORSCHOTEN - De winkeliers in de Voorstraat in Voorschoten zijn woest over de verkeersmaat regelen die de gemeente in deze straat wil nemén. De raadscom missie voor verkeer, vervoer en financiën besloot desondanks gisteravond tct het instellen van een blauwe zone met 29 parkeer plaatsen en de ontheffing voor één winkelier die thans zijn vrachtauto als magazijn gebruikt. Parkeren tussen de bomen wordt verboden. De regeling gaat in op het moment dat het nieuwe parkeerterrein achter de Voorstraat is gereali seerd en geldt dan als proef voor zes maanden. De winkeliers blij ven zich bedreigd voelen in hun voortbestaan omdat veel klanten met de auto voor de winkeldeur willen komen. Woensdag Leiden-Rapenburg 100-ledenvergade ring PPR. 19.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, film: "Cria Cuervos", 20 èn 22.15 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Warmond - Trefpunt UW kleding- beurs, 13.30 uur. Leiderdorp - 16 uur, symposium, kos tenbesparing in gezondheiszorg, Ley- thenrode. Oegstgeest-commissie onderwijs, 19.30 Donderdag Leiden - Vrijwilligerscentrum -1 gracht 246a, informatieavond, 20 Leidse werkgroep homofilie - Ceacilia- straat 18, soos-avond, 21 uur. Groenoord - Musschenbroekstraat 25, Turkse film: "Hoop", 19.30 uur. Stadhuis - commissie ruimtelijke orde ning, 20 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 i 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur, voor lichting en begeleiding ook tel: 140866. Oegtsgeest - commissie verkeer en ver voer, 19.30 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt van 5 tot 12 september waargenomen door apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel: 121060 en apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat lb, Oegst geest, tel: 153274 Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604; tel: ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - ge- Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: Ld. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - zr. M. Habernickel, Rust hoflaan 4, Sassenheim, tel: 02522-15465. lEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Hoofdkantoor: Abonnementsgr Witte Singel 12311 BG vooruitbetaling I LEIDEN Bij automatischi Postbus 54. 2300 AB overschrijving g LEIDEN administratie- ei Telefoon 071 -144941 incassokosten. f 46,30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post i 254.10 Losse nummers0.65 Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sporl) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington. Cairo. Rome. Madrid, Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel. 071-121481 Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude. R. Stevens 071-89084"'. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2