Cuba niet te stuiten Nanouk wint Gouden Zweep met neusje Chinezen domineren in eerste prof- toernooi tafeltennis Wal is dal uoor een baan: reguiist? REGULIST BIJ GIST-BROCADES: GOEDBETAALD EN ZEKER. INLICHTINGEN TE.015-792516. SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT MAANDAG 1 SEPTEMBER 1980 ,e HONG KONG (ANP) De24-jarige Guo Yuehua heeft gisteren in Hong Kong het eerste tafeltennis proftoernooi op zijn naam ge bracht. De Chinese kampioen, nummer twee op de wereldrang lijst achter de Japanner Ono die verrassend in de voorronden werd uitgeschakeld, won in de eindstrijd in drie games (21-13, 21-18, 21-15) van zijn zeven jaar oudere en zes plaatsen lager op de wereldranglijst geklasseerde Li Zhenshi. Guo Yuehua verdiende met zijn zege 25.000 gulden. Li's tweede plaats bracht 10.000 gul den op. Op de derde plaats ein- 1 digde Josef Dvoracek. De Tsjech troefde in de strijd om de derde en vierde plaats zijn landgenoot Milan Orlowski af. De twee Chinezen en de twee Tsje chen hadden zich gistermorgen geplaatst voor de halve finales. Guo ontdeed zich met tweemaal 21-19 van de Hongaar Tibor Klampar. Li Zhenshi moest aan de 17-jarige zeer talentvolle Amerikaanse kampioen Eric Boggan de tweede game prijsge ven, maar was toch duidelijk de sterkste. Dvoracek nam revanche op de Brit John Hilton, die hem in de finale van het Europees kam pioenschap had verslagen. Or lowski ten slotte had minder moeite dan verwacht werd met de 28-jarige Zweed Stellan Bengtsson. In de halve eindstrijd hadden de Chinezen geen moeite met de Tsjechen. De uitslagen zijn: Kwartfinales: Josef Dvoracek (Tsj) - John Hilton (Gbr) 21-18, 21-18, Li Zhenshi (Chi) - Eric Boggan (Vst) 21-14, 20-22, 21-13, Gua Yuehua (Chi) - Tibor Klampar (Hon) 21-19, 21-19, Milan Orlowski (Tsj) - Stellan Bengts son (Zwe) 21-11, 21-18 Halve finales: Guo Yuehua - Orlowski 21-14, 21-12, 21-13, Li Zhenshi - Dvo racek 21-5, 22-20, 21-7. Strijd om 3/4e plaats: Dvoracek - Or lowski 21-18,17-21, 21-19. Finale: Guo Yuehua - Li Zhenshi 21-13, 21-18, 21-15. Leidse teams favoriet in zaalvoetbal- LEIDEN - Vanavond komen de vier Leidse vertegenwoordigers in de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie voor de eerste maal in dit seizoen in actie. Door de promotie van Van Rooyen komt Leiden dit jaar met vier deelnemers in deze competitie uit en lijkt voor een belangrijk deel het gezicht'van deze klasse te gaan bepalen. Vooral Koosjardin, maar ook De Engel en Glasbergen deden vorig jaar al van zich spreken en lijken nu weer voor een hoge klassering in aanmerking te komen. De Leidse kampioen Van Rooyen plaatste zich met zo veel overmacht voor de in ter-regionale klasse, dat van deze ploeg ook het een en ander verwacht kan worden. Koosjardin ontmoet vanavond De Rozet uit Rozenburg, de ploeg die de concurrentiestrijd met VI vorig jaar lang volhield, maar op het laatst ook moest afhaken. De wedstrijd wordt te Rozenburg gespeeld en begint om 20.30 uur. Van Rooyen moet het opnemen tegen de Rotterdamse studenten. In sporthal Woudestein te Rot terdam wordt om 20.30 uur begonnen. De Engel treedt om 20.00 uur aan tegen FV Snoekie (sporthal Ockenburgh, Den Haag). Glasbergen tenslotte komt om 21.00 uur uit tegen PMI in De Sniep in Waddinxveen. Omdat de Leidse Groenoordhal pas op woensdag 24 september voor het zaalvoetbal beschikbaar is, zullen Koosjardin en Van Rooyen hun eerste wedstrijden 'bui tenshuis' afwerken. gebeuren... Frans van der Laan (De Engel) DUINDIGT (ANP) - Martin Vergay heeft gistermiddag voor de eerste maal in zijn lange carrière als trainer-rijder op Duindigt uit handen van prins Bernhard de gouden zweep in ontvangst mo gen nemen. Uit een veld van ze ventien paarden reed hij de achtjarige hengst Nanouk van stal Crailoo naar de overwinning in de draverij over 2500 meter. Nanouk startte met een handicap van 25 meter in de race die het hoogtepunt was van de viering van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse harddrijverij en renvereniging. Voor Hp overwinning van de De finishfoto van de draverij om de Gouden Zweep. Het is nauwelijks waarneembaar wie als eerste over de finish gaat. Nanouk bleek ten slotte een neuslengte voor te liggen. Nederlands honkbalteam hekkesluiter 9 combinatie Nanouk - Vergay ge vierd kon worden, waren er nog enige spannende minuten. Met het oog namelijk was niet waarneembaar, wie als eerste door de finish was gegaan: Na nouk of Olaf Pride, gereden door Manus Bouwhuis. De foto moest beslissing brengen en hieruit bleek na intensieve studie dat Nanouk met een "neusje" ver schil had gewonnen. Het betekende een revanche voor de nederlaag (met een halsleng te), die Nanouk in het kampioen schap van Nederland leed de tweevoudige Nederlandse kam pioenschap van Nederland leed tegen de tweevoudige Neder landse kampioen Monty Buiten zorg (ook kampioen van Neder landse paarden), die nu echter geen rol van betekenis kon spe len en ver van het strijdgewoel bleef om de ereplaatsen. Want fel is er om de overwinning gestreden, waarbij er een voort durende jacht is geweest op Noordse Stern, die gereden door Leeuwenkamp dadelijk na de start uit het eerste gelid de leiding nam en deze lang behield. Aan de binnenkant van de baan voerde het achtjarige paard. paard het veld aan. Noordse Stern, die als derde zou fi nishen, en Perfect Wilkes (5e), zou geen van de paarden zich staande kunnen houden, toen de cracks hun aanval lanceerden. Een kleine honderd meter voor de finish moest Noordse Stern zich gewonnen geven, toen Na nouk en Olaf Pride buitenom op rukten, nadat ook Nathan Olivier in de laatste bocht nog even zijn kandidatuur scheen te gaan stel len. De klasse, die Nanouk en Olaf Pride tentoonspreidden, was dermate superieur dat het nog slechts tussen hen zou gaan welk paard bij prins Bernhard zijn opwachting zou mogen ma ken. Het werd Nanouk, die uit het totale prijzengeld van 35.000 gulden een bedrag van 17.500 gulden won voor zijn eigenaar, in de totaaltijd van 3 min. 21 sec., hetgeen een kilometertijd van 1.19,6 beteken de. Olaf Pride finishte als tweede. Noordse Stern als derde, Pyreus Berkenhof als vierde en Perfect Wilkes als vijfde. TOKIO (ANP) - Met nog drie wed strijden (Nederland, Japan en de Verenigde Staten) voor de boeg, kan Cuba de zestiende honkbalti- tel nauwelijks nog ontgaan. Na acht speeldagen zijn de Cubanen in het 25ste mondiale toernooi in Tokio de enige ongeslagen ploeg. Het enige team, dat Cuba moge lijk van prolongatie van het we reldkampioenschap kan afhou den, is Japan. Maar werkelijk niemand in Tokio geeft ook maar een yen voor de kansen van de thuisploeg, die tegen Zuid-Korea het onderspit moest delven. Niettemin, Japan behield zijn theo retische titelkans door verras send de Verenigde Staten met 9-5 van het veld te jagen. De Ameri kanen, die daags tevoren Neder land een 9-3 nederlaag had opge zadeld, kunnen zich als uitge schakeld beschouwen voor de hoofdprijs van het toernooi. Italië was al langer zeker van een kansloze middenmootpositie Maar toch, de Azzurri kunnen zich er in elk geval op beroemen de Verenigde Staten te hebben verslagen en ook in het afgelopen weekeinde kwamen de Zuideu ropeanen tweemaal tot winst. Za terdag werd Venezuela met 6-3 opgeknapt en gisteren bleven de Italianen het Nederlandse honk balteam met 10-4 de baas. De teleurstelling in het Nederland se kamp was groot. Hier en daar waren nogal wat optimistische verwachtingen gekoesterd; de overwinning op Porto Rico deed veel goeds verwachten ten aan zien van de prestige-strijd met de Italianen. Maar die laatsten ble ken superieur, zodat Nederland de rode lantaarn vast in handen heeft. Cuba toonde zich in het afgelopen weekeinde een klasse apart. Mexico werd met een 10-0 neder laag terugverwezen naar de kleedkamers, terwijl er zaterdag voor het bepaald niet zwakke Zuid-Korea al evenwin veel eer was weggelegd: 9-3. Overige uitslagen: Japan-Australië 7-3; Venezuela-Porto Rico 8-7; Columbia-Mexico 7-6 en Porto Rico-Canada 4-3; Zuid-Korea- Columbia 6-1. Beeld uit de honkbalconfrontatie Nederland-Verenig de Staten. De Ame rikaan Davidsmeir krijgt weliswaar een por in de maag van catcher Alvia Troeman (links), maar hij is wel bijtijds over de thuisplaat gekomen. Nederland verloor uiteindelijk met 9-3. 's middags, dan een paar dagen vrij, en dan 7 keer middagdienst van 2 uur 's middags tot 10 uur 's avonds, met daarna ook weer een dag vrij. En de nachtdienst? Die heb je zo ongeveer om de 4 weken. Dan begin je dus 's avonds om 10 uur, en dan ga je 's morgens om 6 uur naar huis. Maar na afloop van die week heb je wel 4 dagen vrij. Vertel nog eens wat, over hoe dat werken hier gaat. Nou, we werken hier dus met een vaste ploeg collega's. Die zijn erg geschikt; je weet ook precies wat je aan elkaar hebt. Samen regel je dus het hele Bij Gist-Brocades produceren we gist, penicilline, enzymen e.d. Regulisten hebben daarbij een regelende, sturende, controle rende en corrigerende taak. Dat is interessant en verantwoordelijk werk Dat werk wordt verricht in ploegendienst waarvoor een toe slag van 30% op het normale loon wordt gegeven. Het is ook goedbetaald werk: het salaris van een reguiist kan oplopen tot zo'n f 3.300,- bruto per maand. Verder zijn er uitstekende sociale voorzieningen bij Gist Brocades. Doen, natuurlijk. Ik bedoel: je verdient goed, het is hartstikke interessant werk, de sfeer is goed, en je kunt hier vooruitkomen als je wilt. En ook onder mekaar heerst hier een goede sfeer. Na de ochtenddienst bijvoorbeeld, dan gaan we meestal eerst met de ploeg een potje kegelen hier in proces. Kleine storingen los je zelf "De Tent", dat is een soort club even op; de grotere meld je aan je afdelingschef. Maar je taak is vooral dus het voorkómen van storingen. Wat zou je zeggen tegen mensen die misschien ook overwegen reguiist te worden? huis van Gist-Brocades. Nou, en ze doen van het bedrijf ook behoorlijk wat voor je. Zo betalen ze bijvoorbeeld je studiekosten, en dat soort dingen meer. Nee hoor, ik heb er fi niks geen spijt van. t J Inderdaad, zegt André Proost. Ik ben nou reguiist bij Gist-Brocades, sinds anderhalf jaar. Wat houdt dat in? Wij maken hier op de afdeling voornamelijk grond stoffen voor medicijnen. Dat zijn tamelijk ingewikkelde processen, en die begeleid je dan, en die houd je onder controle. Die régel je, samen met je collega's. Daarom heet dat bij ons reguiist. Is dat leuk werk? Ja hoor. Als dat niet zo was zou ik hier niet meer zitten; dan ging ik wel wat anders doen. Wat deed je daarvóór? Niet veel eigenlijk, haha, want ik zat bij de Marine, voor m'n nummer. Hoe zijn je werktijden? Nou, we werken dus in ploegendienst. Dat betekent dat je eerst 7 keer ochtenddienst hebt van 6 uur 's morgens tot 2 uur

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21