Jeugdatleet Swier pakt hordentitel Zuiderkwartier wisselvallig Handballers Saturnus: arbiters werken tegen McEnroe ronde verder LASSE VIREN: "IK STOP ER NU MEE" Titelstrijd meerkamp dieptepunt in seizoen Wallaart: 'Hapoel mag geen obstakel zijn' MAANDAG 1 SEPTEMBER 1980 SPORT LEIDEN - In de landelijke tweede klasse heren van de veldhandbalcompetitie ver loor Olga/Saturnus gisteren, zonder de schutters Jan Wol ter IJssel de Schepper en Pe ter Waalwijk onnodig van een zeer stevig handballend UVG (8-11). Met de rust hadden de Leidenaars nog een voor sprong van 6-5, die na de her vatting eerst nog werd uitge bouwd tot 8-6 voordat de Schiedammers losbrandden. In de slotfase van de wedstrijd gaven Henk Verwey c.s., me de dankzij een arbitrale mis ser (Wim van Leeuwen werd uit het veld gezonden terwijl de overtreding duidelijk door een Schiedammer werd ge maakt) het initiatief uit han den. Olga/Saturnus, dat zich op het veld zeer correct ge droeg, zag zich voor de zeer moeilijke taak geplaatst om met 4 veldspelers de Schie- damse storm te bedwingen. Dat lukte, het soms geweldige keeperswerk van Rob Spie kerman ten spijt, niet. UVG kreeg eerst een duwtje in de rug toen Anton Klok het veld moest ruimen voor een overtreding, die in het zeer stevige spelbeeld bepaald niet uit de toon vielen, waarna de ploeg zich in veilige haver loodste: 10-8. De Leidse tref fers kwamen op naam van Anton Klok (4) w.o. een straf- worp, John van Smirren, Benno Nieuwenhuyzen, Wim van Leeuwen en Menno Bom. De wedstrijd, die op gras werd gespeeld, vrijwel alle teams in deze klasse spelen op verharde velden, was dui delijk nadelig voor de Leidse ploeg. Met name de break-out bleef nu achterwege en juist dat is het scheipe wapen van de roodwitten. Bij de dames liet OASE in de landelijke eerste divisie zien dat de zaken defensief begin nen te vlotten, maar dat er aan de aanval nog het één en an der schort. Afstandschutter Lydia van der Poel, nog niet in actie op de training, wordt nog buiten het strijdgewoel gehouden maar haar absentie is merkbaar in de Oase-gelederen. Met de rust stond de door Wil van der Geest gecoachte Oud-Adese Rijpweteringse formatie met 0-3 achter. In de tweede helft echter was er voor Westlandia geen doorkomen aan. Helma van der Geest (twee strafwor- pen) en Margret Brugman, scoorden voor Oase en haal den tenminste een puntje binnen. HVS, op toernee in Denemar ken, speelt nu a.s. woensdag tegen het Haagse Animo. De heren van Olga/Saturnus be haalden overigens hun eerste zege afgelopen donderdag al tegen het Rotterdamse UNI- TAS (rust 4-4). Eindstand 12-6. Maar die winst kwam tot stand op het eigen verharde veld aan de 5 Mei-laan en in dat treffen was van het schut- tersduo, dat in Schiedam no de werd gemist, tenminste één, Jan Wolter IJssel de Schepper, wel van de partij, terwijl de snelheid van de Leidse break-out op het ver harde veld veel beter tot zijn recht komt. De derby in de landelijke twee de klasse tussen de dames van Northa en Foreholte, dat Maijan van der Berg en An neke van Rijn (ex-Northa) in de gelederen heeft gekregen, liep uit op een royale zege voor het schotvaardige Fore holte. De geroutineerde An- nemieke de Bruyn vertolkt in de veldploeg van Foreholte nog steeds een hoofdrol, ge tuige haar drie treffers in deze wedstrijd. Foreholte won na een ruststand van 4-1 met 8-3. In de andere tweede klasse overklasten de dames van MMO de reserves van Hercu les volkomen (rust 8-6). Eind stand 15-8. Voor de Haagse ploeg nog een geflatteerde score, want die had met het benutten van alle kansen veel hoger kunnen uitvallen. Lydy Vink was bij MMO met vier treffers topscoorsters. De 4-2 aanval van Hercules, die in de eerste helft nogal wat problemen gaf in de MMO-de- fensie, werd na de hervatting afdoende afgegrendeld door goed overnemen van de cir kelspeelster. In de afdelingsklassen mogen worden genoemd de resulta ten van de dames van Olga Saturnus, die Oase 3 terugwe zen met 8-1 (ruststand 4-1) het sterke verweer van de heren van MMO, die n.b. met een speler minder in het veld en zonder wissels het gerouti neerde VELO tot het uiterste dwongen te gaan (rust 6-8) Eindstand 16-18 en de duide lijke zege van de heren van Oase tegen de reserves van Oase (rust 5-3) Eindstand 9-5. De heren van Foreholte die een "Northa"-injectie (5 spe lers van Northa 1) hebben ge had, hadden met het Delftse EDH 3 geen enkele moeite (rust 9-4) Eindstand 15-7. Afd. Uitslagen: Dames tweede klasse, HW '70 - Duinoord 1-4, (0-2), derde klasse: Oase 3-0/Saturnus 1-8 (1-4), vierde klasse: DIOS 2-MSV 2-7 (2-3). Heren tweede klasse: Ve- lo-MMO, 18-16 (8-6), Hermes 2-HW '70 12-13 (5-6), Olym- pia '72-EDH 2 14-15, derde klasse EDH 3-Foreholte 7-15 (4-9), Oase-Animo 2, 5-3, 9-5. FRANK BONTE HELSINKI (ANP) - Lasse Viren, de Olympische dubbelkampioen op de vijf en tien kilometer hardlopen van München (1972) en Montreal (1976), stopt met de wedstrijd atletiek. De Fin maakte dat zaterdag bekend nadat hij in de interlandwedstrijden Finland-Zweden vierde was ge worden op de tien kilometer. "Ik stop ermee. Op 28 september loop ik in mijn woonplaats Myrskylae mijn laatste wedstrijd." Tijdens de Olympische Spelen in Moskou heeft Viren nog geprobeerd zijn medaille-verzameling te vergroten. Hij eindigde in de tien kilometerrace als vierde en haalde op de marathon de eindstreep niet. Finland won de wedstrijden tegen Zweden bij de heren met 232-178 pun ten. De Zweedse dames bleken met één punt sterker dan hun Finse tegenstandsters: 79-78. De prestaties vielen overigens tegen. Martti Vai- nio, de Europese kampioen op de 10.000 meter, behaalde eindelijk weer eens een overwinning. Hij was met 28.38.3 de snelste op de tien kilome ter. Viren eindigde als vierde in 29.15.8. Bij wedstrijden in Lodz won wereldrecordhoudster Grazyna Rabsztyn (Polen) de 100 meter horden in 12.67 seconden. De Poolse, die in Moskou ten onder ging aan haar nervositeit en vijfde werd, versloeg o.a. landge note Lucyna Langer (brons in Moskou), die tweede werd in 12,82 secon den. Leszek Dunecki won de 200 meter bij de heren in 20,59 seconden. In Gateshead bleek Engeland (242) de sterkste in een vierlandenwedstrijd heren, tegen Joegoslavié (172), Noorwegen (164) en Schotland (117). Op de vijf kilometer liepen Barry Smith en Brendan Foster (beiden Enge land) 13.35.7. Smith werd eerste geplaatst. Alan Wells, de Olympische kampioen op de 100 meter, sloot de 200 meter winnend af in 20.60 seconden. LEIDEN (GPD) - Het is maar goed dat de Nederlandse atleten zo zachtjes aan een punt gaan zetten achter het baanseizoen. Het af gelopen weekeinde in Leiden bij de veel te laat geplande Neder landse meerkamp-kampioen schappen werd namelijk het dieptepunt van het nationale sei zoen '80 bereikt toen vanwege gebrek aan voldoende deelneem sters de strijd om de vijfkamptitel - de laatste in de historie, want volgend jaar schakelt met over op de zevenkamp - van de wed strijdkalender afgevoerd moest worden. Een van de oorzaken was weer de blessurebacil die in Moskou al met zo'n sadistisch genoegen de Nederlandse top plaagde en nu een toch interessant kampioen schap met Sylvia Barlag (nog steeds schouderblessure), Tineke Hidding (lichte hamstrings), Els Stolk (lichte enkelblessure), Olga Commandeur (herstellend van een beenblessure) en het jonge talent Marjan Goedhart (ziekte van Pfeiffer) verstoorde. Gelukkig was er in Leiden, waar wel een aantal heren om de tien- kamptitel streed een lichtpuntje. Al speelden blessures ook de tienkampers parten want de kampioen van vorig jaar, de Haarlemmer Wim Roosen, moest vanwege enkelklachten de wed strijd als toeschouwer vol gen. Ook hem moet het plezier hebben gedaan dat het toch al zwakke na tionale tienkamppeil in de nabije toekomst wel eens flink opgevij zeld kan worden door een pas 18- jarige, de Brabander Robert de Wit. Voor hem was er tijdens het eerste optreden in de Nederland se seniorenkampioensch'appen een tweede plaats met een ver dienstelijk totaal van 7134 pun ten. De jonge PSV'er, die een pupil is van de oud-nationaalrecordhou- der Eef Kamerbeek, kwam maar 71 punten tekort om Frans van der Ham uit Schoonhoven van de titel af te houden. De beslissing viel eigenlijk bij het polshoog waar Van der Ham een gat van 40 centimeter sloeg, na overigens de eerste dag al met een voorsprong te hebben afgesloten: Even leek Hans van der Pal nog een bedrei ging te kunnen vormen voor Ro bert de Wit, maar De Wit sloeg deze aanval echter doeltreffend af. Wanneer dit jonge talent, dat eerder dit seizoen al 7182 punten scoor de, zich de tijd gunt, moet hij over twee a drie jaar in staat zijn het Ook Yvonne van Dorp in prijzen Tienkampkampioen Frans van de Ham in actie in de verspringbak. LEIDEN - Twee jeugdatleten van het Leidse AV Holland zijn giste ren tijdens de nationale C-Spe- len, de officieuze Nederlandse kampioenschappen voor C-ju- nioren (14 t/m 16 jaar), in de prij zen gevallen. Op een doorweekte sintelbaan aan het Amsterdamse Olympiaplein haalde de 14-jarige Menno Swier de overwinning binnen op de 300 meter horden in 43.5 seconden nadat hij in de se ries zelfs tot 43.2 was gekomen. De eveneens 14-jarige Yvonne van Dorp, dit jaar voor het eerst actief op de atletiekvelden, be wees haar aanleg voor het sprin ten met een derde plaats op de 80 meter in 10.4 seconden. Ook andere jeugdleden van Hol land deden het goed in Amster dam. Vera Brederode bleef op de 600 meter met 1.46.8 maar zo'n drie seconden verwijderd van het ereschavot terwijl Wim Paarde- kooper op de 1500 meter naar een zevende plaats liep in 4.36.4. Gijs Gemke stootte de kogel voorbij de elf meter (11.01) en Gert Jan Palm sprong 5.27 meter ver. Menno Swier kwam behalve zijn titel op de 300 meter horden ook nog tot een prima verrichting op de 100 meter horden. Op deze af stand werd het een vierde plaats in 15.2 seconden. Ook een vierde plaats was er weggelegd voor de Leidse Bataven-junior Luuk Jansen op de 800 meter die hij aflegde in 2.08.4. Zeer snel draaide een herenkwartet van De Bataven vrijdagavond op de kunststofbaan in Den Haag op de 4 x 800 meter. Zoals zaterdag reeds gemeld brachten Peter We zel, Maarten Gijsbers, Wybo Le lieveld en Koen Gijsbers een nieuw Nederlands record van 7.29.9 op de klokken. Vooral het lopen van Lelieveld was impone rend. Hij liep een eerste ronde van circa 53 seconden en wissel de vervolgens juist binnen de 1 minuut 50 seconden op Koen De uitslag van de tienkamp is (resp. 100 m, ver, kogel, hoog, 400 m, 110 m horden, discus, polshoog, speer en 1500 m): 1Frans van de Ham (VLTC) 7205 punten (11.2-6,85-13.21-1.75-50.8-15.7-36.10-4,40- 51,76-4.24.1) 2. Robert de Wit (PSV) 7134 (11.4-6.57-10,96-1,92-51.0-15.1-41.30-4.00 -52.26-4.28.9) 3. Hans van de Pal (DEM) 7022 (11.7-6.70-12.01-1,89-52.6-15.2-34,96-4,60 -49.68-4.32.7) 4. Piet Meydam (Typhoon) 7004, 5. Rob Janssen (Sprint) 6735, 6. Wiebe Siedsma (AV'23) 6684. HANDBOOGSCHIETEN - De Belg Vervinck is gisteren in Compiègne (Fr) Europees kam pioen hand boogschieten gewor den. Na vier onderdelen kwam hij op een totaal van 1239 punten. RUGBY - De rugbyploeg van de Delftse studenten is winnaar ge worden van het 39ste Bechet- toërnooi dat gisteren in Den Haag is gehouden. In de finalepoule versloegen ze KMD met 9-0, HRC met 3-0 en Hilversum met 16-0. TENNIS - Erik Wilborts is gisteren in een jeugdtoernooi dat in To-" ronto werd gespeeld als tweede geëindigd. In de finale was de Canadees Glen Michibatate sterk voor hem: 7-5, 6-4. LEIDEN - De Parker-leiding tast nog in het duister over de kracht van Hapoel Ramat-Gan, de te genstander in de eerste ronde van de Europa Cup voor bekerwin naars. De Leidenaars, die aan vankelijk dachten een kans te maken op vrijstelling moeten op 7 oktober eerst naar Israël, waar na een week later de return volgt in Leiden. „Op het eerste gezicht mag Hapoel geen obstakel zijn", meent Lei- den-coach Han Wallaart. „Het enige wat ik weet is dat tussen de Israëlische kampioen Maccabi Tel Aviv en de nummer twee een groot gat is. Dat betekent dat ze niet zo sterk zijn. We moeten en kunnen ze dan ook kloppen". Het is hoogst twijfelachtig of Wal laart de bekerkampioen van Is raël van te voren nog aan het werk ziet. „Dat zal in verband met het competitieschema moeilijk worden". Er is trouwens geen sprake geweest van loting in München, maar van een indeling, waarbij de voorzit ter van de Nederlandse basket- balbond, Berteling, de Neder landse belangen heeft getracht te verdedigen. Barcelona, Cantu en Varese werden uiteindelijk voor de eerste ronde vrijgesteld. Mochten de Leidenaars van Ha poel Ramat-Gan winnen dan ontmoeten de pupillen van Wal laart in de tweede ronde de win naar van het duel Olympikos (uit Griekenland) en Verviers (uit België). Landskampioen Nashua/Den Bosch werd in een poule inge deeld met Hageby uit Zweden, Slovnaft Bratislava uit Tsjecho- slowakijke en Murry Metals uit Schotland. Steve Puidokas heeft het basket- baltoernooi van Sunair aange grepen om zijn mogelijke waarde voor Leiden aan te tonen. De Amerikaanse center, die voor het nodige fysieke geweld moet gaan zorgen binnen de bucket van de tegenstander voldeed het afgelo pen weekeinde aan die eis. Voorts kon Puidokas zich met 18 en 21 punten tot één van de pro ductievere Leidenaars uitroepen. De ploeg van Han Wallaart, waarin Mitchell Plaat door een en kelblessure ontbrak, won het toernooi in Oostende. In de eerste ontmoeting werd Standard Boule D'Or verslagen. De Belgen Puidokas: Sterk en produktief hadden in de personen van Freeman (ex-Buitoni) en Dinkins (ex-Transol) twee niet onbeken de troeven. Ondanks hun aanwe zigheid stonden de Belgen bij de rust al ruim achter (41-56). In de tweede helft liepen de Leide naars uit tot 35 punten (85-50), waarna de ploeg het wel geloof de: 91-104. In de tweede voorwedstrijd had Oostende het Engelse Chrystal Palace (vanavond oefenpartner van Leiden in Almelo) terugge wezen. De volgelingen van Wal laart leken op zeker te zitten met een veertienpuntsvoorsprong, maar het arbitrale duo greep ech ter in. Hun opvattingen over de basketbalregels bracht Leiden in foutenlast. Bruinsma en Woud stra werden daar met een maxi mum aan persoonlijke fouten het slachtoffer van. Omdat Ron Kruidhof en Tony Parker hun schutterskwaliteiten aantoonden in de slotfase kon de organise rende vereniging niet dichterbij komen dan 91-98. Gijsbers die een seconde lang zamer was dan zijn clubgenoot. Voor Wezel werd een tussentijd van 1.55.5 genoteerd en Maarten Gijsbers kwam tot 1.54.0. Er konden nog meer Leidse suc cessen in Den Haag worden op getekend. Een herenploeg van de AV Holland boekte op de 4 x 1500 meter een knappe zege met een tijd van 16 minuten 24.4 seconden (een gemiddelde van 4.06). Cor van Loon, Harry Otto, Theo van de Veer en Martien van der Hoorn zorgden voor dit wapenfeit. Op de 4 x 400 meter sleepte een meisjesteam van De Bataven een zege uit het vuur in 4.06.6. Sandra Dorlas had hier uiteraard een groot aandeel in. De anderen loopsters waren Cathy van Loon, Gerry Lodder en Marice Hunck. AV Holland-snelwandelaar Nico Schroten was zaterdag de beste Nederlander tijdens de vijflan- den-wedstrijd over 35 kilometer in het Belgische Tamines. De slecht georganiseerde wedstrijd werd gewonnen door Zwitser land, Nederland werd derde. In dividueel winnaar werd de Luxemburger Lucien Faber met 2.54.01. Schroten, die op een vijf de plaats beslag legde, scoorde een tijd van 3.08.27. Tweede beste Nederlander was een andere AV Holland-atleet, Dirk Maassen van de Brink. Hij wan delde naar een twaalfde plaats in 3.16.38. Schaakteam wint opnieuw van Belgen WILLEMSTAD (ANP) - Het Ne derlands schaakteam heeft giste ren in het Brabantse Willemstad de vijfde landenontmoeting te gen België voor de vijfde keer in winst omgezet. De vierdaagse ontmoeting eindigde met 10,5 te gen 5,5 voor het Nederlands spe lerskwartet Böhm, Scheeren, Kuijpers en Van Scheltinga. Van dit viertal behaalde Peter Schee- ren de beste individuele score met 3,5 uit vier. Zaterdag kwam België tot hst beste resultaat. Op die dag hield het Nederland op een puntendeling (2-2). Gisteren ging de overwin ning weer naar Nederland met 2,5 tegen 1,5. ,LEIDEN - De afgelopen weken hebben diverse Leidse korfbal verenigingen, ter voorbereiding van de korfbalcompetitie, die volgend weekeinde in volle om gang zal aanvangen, een aantal oefenwedstrijden gespeeld. Promotieklasser Fides Pacta kwam in haar oefencampagne slechts één keer tot winst. Het Delftse DKC dat dit jaar door Eric Filemon (ex-De Danaïden) ge traind wordt, werd door de Leid se ploeg met 11-4 verslagen. Te gen Die Haghe en Zuiderkwartier leed de ploeg van het duo Sjaak Sjardin en Jan Hensen weliswaar twee nederlagen (resp. 5-6 en 9-10), maar het vertoonde spel was van een hoog gehalte. De oefenwedstrijd tegen De Da naïden bestond uit twee delen. Vanwege het 10-jarige bestaan van de Voorschotense sporthal werd in het kader van een propa- ganda-aktie een micro-wedstrijd gespeeld die in een 5-5 gelijkspel eindigde. Later in de middag werd tegen De Danaïden op het veld geoefend hetgeen een mi nimale nederlaag werd (5-6). De Danaïden ondervindt in haar oefencampagne nog geen enkel nadelig gevolg van interne strub belingen. Naast het vertrek van Nicolien Bergwerf en Pieter Koornneef, moest ook voor Leon Brouwers en Elly van Spelden naar vervanging worden gezocht. Tevens lijkt het ook nog niet ze ker of Adrie van Nierop dit jaar in De Danaïden 1 van de partij zal zijn. Tegen Pams en Die Haghe werd beide keren een gelijkspel behaald. Tegen Warmend zagen de Leide naars wel kans de zege binnen te halen (7-3). Zuiderkwartier heeft de oefen campagne met wisselend succes afgewikkeld. Tegen Fides Pacta werd een goed resultaat behaald (10-9). Het DKC-toernooi werd gebruikt om nog diverse spelers uit te testen zodat het resultaat daar voor Ko de Haas van minder belang was. Crescendo ziet de komende compe titie met vertrouwen tegemoet. Tegen Pernix werd een zeer be moedigend gelijkspel behaald, terwijl op het DKC-toernooi een tweede plaats toch wel tot een uitstekende prestatie gerekend kan worden. Ons Eiland is nog niet in het ritme. Weliswaar wer den goede resultaten behaald te gen Fiks (10-9), Tempo (9-9) en KNS (8-1), maar in het laatste duel tegen Kwiek kwamen de Leidenaars kracht te kort (4-6). Pernix tenslotte zag het eerste duel tegen KVS (4-9) met grote cijfers verloren gaan, maar de ploeg her stelde zich nadien voortreffelijk. Tegen Crescendo werd eerst nog gelijk gespeeld (3-3) maar zowel van Meervogels als van VES werd met 5-3 gewonnen. GERT GRESSIE Björn Borg overwon zaterdag twee tegenstanders. De Australiër MacNamara en het door hem gehate kunstlicht. NEW YORK AFP/Reuter/ANP) - John McEnroe heeft opvallend veel moeite gèhad om zich te kwalificeren voor de achtste fi nales van het open Amerikaanse tenniskampioenschap. Op de ba nen van Flushing Meadow had de titelverdediger vier sets (6-1,6-1, 4-6 en 6-2) nodig om zijn landge noot Rick Meyer op de knieën te dwingen. Nadat McEnroe kin derlijk eenvoudig door de eerste sets was 'gewandeld', verslapte zijn concentratie. De tweemaal 6-1 setwinst dompelde hem in een liefhebbersstemming en Meyer wist daar gepast gebruik van te maken. Al in de eerste ga me verloor McEnroe zijn service- game En al ging Meyer nadien ge regeld in de fout, het inspireerde McEnroe nauwelijks tot ver hoogde activiteit. Integendeel, de kampioen stapelde al evenzeer de ene flater op de andere, zodat het kon gebeuren dat Meyer met twee aces de derde set winnend kon afsluiten: 6-4. Na een blik op het scorebord be greep McEnroe dat hij niet in dromenland verkeerde. De lijn van de openingssets werd opge pakt en binnen een kwartier was Meyer met een 6-2 score van de baan geknuppeld. De Zweed Björn Borg boekte za terdagavond in zijn derde ronde- partij vooral een psychologische overwinning. Want behalve dat hij de Australiër Peter McNama- ra met 7-6, 1-6, 6-2 en 6-0 aan de kant zette overwon hij nog een andere tegenstander. Het kunst licht, dat hem vorig jaar nog te sterk belemmerde in zijn pogin gen 'servicekanon' Roscoe Tan ner te verslaan, leverde hem nu nauwelijks problemen op. Uitslagen herenenkelspel derde ronde; Pascal Portes (Fr-Victor Amaya (VS) 6-3. 2-6. 7-6, 6-3; Ivan Lend'l (Tsj>- Thierry Tulasne (Fr) 6-2, 6-0, 6-1, Eliot Sammy Giammalva (VS) 6-3, 2-6. 6-2, 6-3; Wojtek Fibak (PolHVan Winitsky (VS) 3-6, 6-1, 6-1, 7-6; Björn Borg v., i ,inim i i vor-triK van Dillen (VS) 7-6, 6-1,6-2; Yannick Noah (Fraj-Mel Purcell (VS) 4-6,6-2,6-4, 6-4 Buster Mottram (GBrPHank Pfister (VS) 7-6, 4-6, 6-4, 3-6, 6-4, Brian Tea- eher (VSj-Vijay Amritny (Ind) 6-7,6-4, 7-6. 6-2; Guillermo Vilas (Arg)-Fran- cisco Gonzalez (Pr) 3-6, 3-6, 6-4 6-4 6-2; Harold Solomon (VS)-Russcli Simpson (Nieuw Zeeland) 6-7,6-3,4-6. 6-0, 6-2, Jimmy Connors (VSj-Terry Moor (VS) 6-4, 6-1, 6-1. Dames enkelspel: Andrea Jaeger (VSP Betsy Nagelsen (VS) 6-4, 6-2; Ivanna Madruga (ARnKaren Susman (VS) 6-3, 6-1Hana Mandhkova (Tsjj-Paula Smith (VS) 6-2, 6-3; Renata Tomanova (TsjKVirginia Wade (Gbr) 4-6, 6-2, 6-0; Barbara Hallquist (VSpWendy Turn- bull (Aus) 7-5. 6-1; Chris Lloyd-Evert (VS)-Wendy White (VS) 6-1, 6-1; Pam Schriver (VSpBettina Bunge(VS)6-3. 6-3; Dianne Fromholtz (Aus>-Susan Leo (Aus) 6-0, 6-2; Virginia Ruzici (Roej-Pam Teeguarden (VS) 6-2. 2-6, 6-3; Tracy Austin (VSpSylvia Hanika (WD1) 6-4, 6-4, Mima Jausovec (Joel- Kale Latham (VS) 6-4, 6-4, Kathy Jor dan (VSPBarbara Potter (VS) 7-6, 6-3, Martina Navratilova (VS)-Lindsay Morse (VS) 6-4, 6-1.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19