"Noordwijk legt de zwakte van RCL bloot" Leergierig Lisser Boys klopt Vlaardingen-jeugd LUGDUNUM KLAAR VOOR HET 'GROTE WERK' Van Seggelen imponeert bij Telstar Leiderdorpers in hemd gezet Brandt: "Ik vind niet dat je één man de schuld kan geven MAANDAG 1 SEPTEMBER 1980 LEIDEN - Diverse Leidse clubs oefenden het afgelopen weekeinde. Lisser Boys leverde een goede prestatie door het C-elftal van Vlaardingen met 4-1 te kloppen. Lugdu- num lijkt juist op tijd in vorm te komen. Na een aantal teleurstellende resultaten toonden de kikkers gisteren aan klaar te zijn voor het 'grote werk'. De Kikkerpolder- ploeg klopte in een goede wedstrijd het uit de hoofdklasse gedegradeerde Aalsmeer: 2-1. Ted van Berkel en Andre Pracht zorgden voor de doelpunten. indruk dan hun Vlaardingse col- de r 4-1 De nieuwe aanwinst van Lisser Boys Rob Suttorp (ex-Noordwijk) had een belangrijk aandeel in de oefen-zege van zijn ploeg tegen FC Vlaardingen C. Lisser Boys maakt in zijn aanloop naar de competitie drukke weken door, waarin de ploeg snel leert. Werden de Boys vorige week in de tweede helft door het C-team van Telstar op snelheid en condi tie geklopt 1-2), zaterdag viel van deze tekortkomingen nauwelijks iets te bespeuren. De jeugd van Vlaardingen werd in een matige wedstrijd aan de kant gezet. Wel iswaar maakte Telstar een betere ning van de Lissenaren valt niets af te dingen. De snelle spitsen Rob van Zijp en Rob Suttorp lie ten meer dan eens zien hoe log de Vlaardingse verdediging wel was. Bij dieptepasses hanteerden de Vlaardingers vaak zo klunzig de buitenspel val, dat Lisser doelpunten niet konden uitblij ven. Na een kwartier spelen om zeilde Lisser Boys handig de bui- tenspelval en Rob van Zijp had geen moeite de lage vooFzet van Ben Barten in te tikken: 1-0. Eenzelfde situatie leidde in de 32ste minuut het tweede Lisser doel punt in. Weer was de Vlaardingse defensie te laat en kon de door gebroken Van Zijp alleen op on reglementaire wijze worden ge stuit. De uit de vrije schop hoog ingebrachte bal scheerde het hoofd van Suttorp: 2-0. Na de hervatting dreigde de wedstrijd voor Lisser Boys eenzelfde wen ding te nemen als tegen Telstar. Versteeg scoorde al na tweede minuten voor de Vlaardingers, terwijl de onzekerheid in de Lis ser achterhoede toenam. Vlaar dingen kon goede scoringskan sen echter niet meer in doelpun ten omzetten. Lisser Boys werd sterker naarmate de wedstrijd vorderde. Nieuwe impulsen door het herhaaldelijk opkomen van libero Piet Boot zorgden voor een opleving van het aanvalspel van de thuisploeg. Een schot van Boot werd van de doellijn ge haald en Van Zijp miste voor open doel. Met een afstandsschot van Ringbeek en een gave kopbal van Paul Montenie in de slotfase zette Lisser Boys de Vlaardingse jeugd definitief op afstand: 4-1. UVS kwam een 1-1 deling overeen met eersteklasser HOV. Mario Faber zette de blauwwitten in de Hennie de Klerk zal het komende seizoen niet meer voor het eerste elftal van Lugdunum uitkomen. De middenvelder neemt in de nieuwe voetbaljaargang de jeugd van de Kikkerpolderploeg onder zijn hoede en kan daar door geen tijd vrijmaken om op de trainingen van de selectie te verschijnen. eerste helft op een 1-0 voor sprong, maar na de pauze werd de stand door de Rotterdamse op ponent gelijk getrokken. Foreholte zorgde opnieuw voor een verrassing. De Voorhouters klopten zaterdag tweedeklasser Ter Leede met 1-2. Loek van Res teren zette Foreholte in het eerste speelpart op een 1-0 voorsprong. Pieter van der Plas maakte in de 25ste minuut gelijk. Ter Leede manifesteerde zich na de pauze wel als de betere ploeg maar kwam niet meer tot scoren. Drie minuten voor tijd bepaalde Ton Arroyo via een fraaie treffer de eindstand op 1-2. UDO boekte opnieuw een uitste kend resultaat. De Oegstgeeste- naren versloegen het twee klas sen hoger spelende Spartaan '20 (2-0). Wilbert Witteman en Cor Strijk scoorden voor UDO. LFC won in een aantrekkelijk duel met 3-2 van Randstad Sport. Pe ter Gijsman en Hans Selier (2x) doelpuntten voor LFC. Voor de Voorschotenaren vonden Drees en Perél het net. LDWS kwam in actie tegen het nieuw opgezette zaterdagteam van ZLC. Het werd een ontspan nen partij, die door doelpunten van Ger de Roode (2x) en Ger Nagteller met 3-1 door LDWS werd gewonnen. Renzo Candido nam de ZLC-treffer voor zijn re kening. Ook WSB lijkt klaar voor de com petitie. De Noordwijkerhouters versloegen in een goed duel het Haarlemse TYBB: 2-0. Het Hille- gomse SIZO kende tegen afde lingsclub DIOS weinig proble men (7-2 zege). Willem Brobbel (3x), Henny Camphorst, Ed Doe- leman, Eltjo Vijn en Jan Keyzer scoorden. Teylingen kreeg een harde tegen valler te incasseren. Keeper Wil- fried de Zwart moest in de wed strijd tegen SJZ namelijk met een scheenbeenbreuk uitvallen en zal voorlopig uitgeschakeld zijn. De Sassenheimers kwamen wel tot winst 4-3. Paul van No- belen had met een hattrick een belangrijk aandeel in de zege van zijn ploeg. De beide zaterdag vierdeklassers GWS en De Sleutels wonnen re- pectievelijk met 6-0 en 6-1 van afdelingclubs DSC'74 en KRV (zaterdag). Het Voorschotense SVLV speelde 0-0 tegen Rijswijk. Oegstgeest speelde zaterdag gelijk tegen het Utrechtse DESTO (1-1). Uit een voorzet van Chris Boland produceerde Jan Janszen het Oegstgeester doelpunt. Roodenburg tenslotte bereikte een verdienstelijke tweede plaats in het Zilveren Bal toernooi. De ploeg behaalde de finale via winst op Hermes DVS (4-0) en gelijke spelen tegen HW (0-0) en VUC (0-0). Ook de finale tegen Wil helmus besloot Roodenburg met 0-0, waardoor penaltys de beslis sing moesten brengen. Na 12 strafschoppen kwam de winst uiteindelijk in handen van de Voorburgers. VELSEN - Invaller-scheids rechter Mittelmeyer kan na afloop van Telstar-Heracles (3-1) tot de eerste dissident binnen het arbiterskorps worden uitgeroepen. Hij ver klaarde na het bijna uit de hand gelopen duel: „Wij heb ben aan het begin van het sei zoen instructies gekregen, maar iedere scheidsrechter beoordeelt elke overtreding anders". Met die uitspraak heeft de stand-in voor Peter Gans als eerste de willekeur in de hand gewerkt. Na een prima eerste helft, waarin Theo van Seg- gelen uitblonk, liep de tweede rondgang uit tot een schop- en slapartij tussen twee be kenden: ex-Telstargoali Cock Rijkens en Telstar-verzorger Grevelinge. De laatste maak te een beweging dat op een kopstoot leek, waarna Rij- kens de waterzak buiten het veld gooide en Grevelinge vervolgens een kopstoot na gaf. Ook John Verschoor was tot driemaal toe het slachtof fer van natrappen. Kalle Ora- nen was in dit geval de boos doener. De eerste heift verliep overi gens vlekkeloos. Althans voor Telstar dat Heracles in die fase wegtikte. Het enige minpunt was dat slechts twee van de tien gecreérde kansen werden benut. Rob van der Meer nam ze beide voor zijn rekening. Vlak voor rust kon Rob Poell na een vrije trap van Jos Bakker simpel tegen- Na de spelhervatting werd de ontmoeting grimmiger. Ben Heemskerk mocht in die sfeer in het wederom goed bezette stadion (er waren ongeveer 4000 toeschouwers) zijn eer- ste-divisiedebuut maken. In de slotfase kreeg Telstar weer controle over de wedstrijd, wat in een treffer van Reuser werd uitgedrukt. Ten slotte zal ook Sjoerd Boot (Brand: „Hij moet bij Telstar de grote man op het middenveld wor den") binnen kort aan het echte werk mogen ruiken. De voormalige Noordwijk-spe- ler zal woensdag tegen DS'79 zijn debuut maken. NOORDWIJK - Het voorproefje van het amateurvoetbalseizoen liet bij RCL een bittere'smaak na. Niet zozeer, vanwege de 'poeier' die Noordwijk in de vorm van een 5-1 score had uitgedeeld. Maar wèl, omdat de streek- derby voor RCL in zoveel andere opzichten in een vernederend demasqué ontaardde. Vanaf de tribune had de nog ge schorste RCL-trainer Theo de Waard met afgrijzen geconsta teerd, hoe met name zijn voor stopper Daaf Brandt het aan zienlijk getalenteerdere Noord- wijk alle medewerking had ver leend RCL 'uit te kleden'. In de wedstrijd, die een pas opzij had gedaan voor de bekerontmoeting Bogers, terwijl hij eerder alle mo gelijkheden had gehad de bal rus tig terug te schuiven". De voorzet van Noord wij ks sterke spelbe paler bereikte de ongedekte Ruud Bröring, die de nerveuze plaatsvervanger van Bram Brandt ("diverse bloeduitstor tingen op het kuitbeen"), Cor Bruins, simpel versloeg: 1-0. FC Volendam-Noordwijk (op 6 De Noordwijkers, bij wie John september), sleepte de anders toch betrouwbare verdediger zijn ploegmaten naar een impasse. "Daaf heeft zich te dikwijls als opbouwer ingeschakeld", klaag de De Waard naderhand steen en been. "Die jongen heeft daar de capaciteiten niet voor. Dat bleek ook nu weer, want hij leverde el ke bal bij de tegenstander in. Die jongen moet gewoon bij zijn man blijven en die uitschakelen. Want dat is zijn sterke punt". Nu Daaf Brandt zich inderdaad al vroeg overgaf aan aanvallende escapades, kon meteen een streep worden gehaald door het strijdplan van De Waard. De con sequente mandekking, die de trainer voor Noordwijk in petto had, berustte daardoor niet lan ger op een hechte basis. De goede bedoelingen van 'waakhond' Hans Braat om de alles bestrij kende Jan Willem Bogers in te tomen, kwamen aldus eveneens op de tocht te staan. "Omdat vooral Daaf Brandt de afspraken niet nakwam, viel de organisatie weg", foeterde De Waard nog maar eens. "Braat raakte over belast, nu hij voortdurend in tweestrijd verkeerde. Of Bogers blijven dekken. Of de gaten op vullen, die anderen hadden laten vallen". Woede Al na 8 minuten wekte Daaf Brandt de woede van zijn technische leidsman op. "Hij liet zich toen al als een D7-pupil uitspelen door Dijk zonder al te veel problemen de libero-positie van de nog ge schorste Ab Spaanderman over nam, zagen na die vroege bin nenkomer de mars naar de eerste competitiewinst sterk vereen voudigd. Belangrijke aanspeel punten als Ruud Bröring en John Manuputty wisten zich slim aan de dekking van Daaf Brandt en Dick van der Bijl te onttrekken. Bovendien namen de voetballers van RCL eikaars taken slecht over, zodat Noordwijk dankzij de grotere persoonlijke mogelijk heden en de hogere snelheid van handelen zaterdagmiddag feite lijk een makkie had. Gaandeweg vertoonde het RCL-bolwerk dan ook steeds omvangrijkere gaten; de eind- stoot was nog slechts een kwestie van tijd. De ervaren RCL-libero Koos Haneveld wist immers ook al geen orde in de chaos te schep pen, terwijl op het middenveld voortdurend de hamvraag luidde 'wie wie eigenlijk moest dekken'. "We konden daardoor veel ge makkelijker gaan voetballen wist Noord wij k-trainer Piet Bu- ter. "Op basis van onze indivi duele mogelijkheden konden we. in die fase de wedstrijd al beslis- Dat deed Jan Willem Bogers na 22 minuten met een schitterend 25 meterschot, nadat hij even los van de dekking van Hans Braat was geraakt. Die gebrilde Lei derdorper had zich luttele ogenblikken tevoren als offen sieve pion ingezet met een even fraaie afstandsdreun, die de krui sing trof. De terugspringende bal werd een prooi van Hans West geest, die dankbaar gebruik maakte van het feit dat niemand bij RCL op het idee was gekomen Jan Willem Bogers 'over te ne men'. Op zijn route naar de 2-0 ontmoette Bogers behoudens de kansloos reagerende Haneveld dan ook geen sterveling. Ploegdiscipline De ploegdiscipline was na die goal bij RCL definitief zoek; de Lei- derdorpse voetballers liepen ge dachteloos te hoop op eigen helft. Voorin stond het driemanschap Piket, Van Gemerden en de van JAC afkomstige Erik van Doe selaar volkomen geïsoleerd, zo dat ook van die kant bijvoorbaat al weinig opzienbarends mocht worden verwacht. Noordwijk kon derhalve onderne men wat het wilde. Hans West geest illustreerde dat nog eens met een 'zoever' en hij ook legde met een vrije schop de basis voor de 3-0. Nadat RCL-middenvel- der Rob Sterk de wat tegenval lende ex-Roodenburger Ed Strijk onderuit had gehaald, riep Westgeest met succes de hulp in van 'tussenpersoon' Simon van Beveren, die Bogers ruim baan gaf om opnieuw een doelpunt te vieren. De tweede helft werd zodoende een formaliteit. De thuisclub scha kelde terug naar een lager toeren tal en het duel dreigde weg te sukkelen naar een zouteloos ein de. De inmiddels vogelvrije Ruud Bröring krikte in nauwe samen werking met de al evenzeer on aangedane John Manuputty het gebeuren echter weer op met Noordwijks vierde treffer. Waar na Van Doeselaar met medewer king van de misgraaiende Dort- mundt voor RCL de eer mocht redden. Dat Simon van Beveren De tweede goal van Noord wijk in de maak. Hans Braat (rechts) heeft zojuist het Noord- wijkse houtwerk getest, waarna Hans Westgeest (derde van rechts) meteen de tegenaanval inleidde. Tot zijn genoegen con stateert hij dat de reddingspo ging van Koos Haneveld te laat komt en Jan Willem (midden) de roos treft. uit een corner van Bogers onge hinderd de 5-1 mocht binnen- koppen, benadrukte ten over vloede de haperingen binnen het RCL-bestel. Bij Theo de Waard waren op dat moment de schellen allang van de ogen gevallen. De bittere na smaak van de 5-1 'poeier', die Noordwijk had uitgedeeld, zal op de eerstvolgende training op niet mis te verstane wijze worden weggepraat. Althans, de slot woorden van De Waards nabe schouwing logen er niet om. "De zwakte van mijn formatie heeft zich tegen topploeg Noordwijk sterk geopenbaard. Nadat Daaf Brandt Noordwijk had uitgeno digd om lekker in de aanval te gaan, had het bij ons allemaal weinig meer met voetbal te ma ken. Reken maar, dat ik hem in ga peperen, wat ik wèl van hem verwacht. En als ie zich in de ko mende wedstrijden toch weer als opbouwer gaat inschakelen, nou, dan kan hij rekenen op een plaats in het tweede. Want afspraken moeten bij mij nagekomen wor- GERARD VAN PUTTEN NOORDWIJK - Conclusies trekken na één wedstrijd is voorbarig, maar na afloop van Noordwijk- RCL (5-1) waren alle Leiderdor pers het er overeens: ,JICL gaat een moeilijke competitie tege moet". Goed. invaller-doelman Cor Bruins werd naderhand door velen tot de grote 'boosdoener' uitgeroepen Hans Braat zag het wat reéler: ,J)it was een duel, waarin een aantal spelers door de mand is gevallen Routiniers als Koos Haneveld (Braai: .Meestal is er bij hem geen doorkomen aan. Te gen Noordwijk liet hij nogal wat gaatjes vallen") en Daaf Brandt, konden zaterdag allerminst im poneren. Bovendien zakte een groot deel van de RCl^nieuwe- lingen voor hun examen. Jeugd speler Rob Sterk kon zijn naam niet waarmaken, terwijl ook Pe ter Piket, Cor Bruins en in minder mate Lijs van Egmond kopje on der gingen. Theo de Waard kon door zijn schorsing, een erfenis uit zijn Zwaluwen Vlaardingen- Daaf Brandt: zondebok periode, zijn 'drenkelingen'i>an- af de tribune niet de helpende hand reiken. Na de nederlaag gaf de Ridder- kerkse oefenmeester Daaf Brandt de Zwarte Piet in handen. De voorstopper was er niet van on derste boven. Dat is dan zijn mening. Ik hhj f QtlÓOOk voethol ten zoals ik altijd heb gedaan. Als er een betere is dan ik. dan moet d/e er maar in Ik Omd dat je niet één man de schuld kan geven. Het hele elftal draaide met. Hans Braat. die als ondankbare taak had Jan-Willem Bogers te volgen, constateerde dat de RCL-'aanwmsten' nog Hugue- maanse trekken missen. ..Onder Hugucnin waren alle spelers be weeglijk. Tegen Noordwijk ston den sommigen gewoon stil. Die zijn met gewend aan een hoger tempo. Neem Lijs van Egmond Ik kreeg veel te weinig van hem. In de tweede helft liepen soms twee, drie man langs me. Dan denk je: wal doe ik eigenlijk nog". 'en bal had gepakt, had ik treffers om mijn oren". HERMAN POOS SPORT SPORT SPORT t HOV-speler. De Leidenaars speelden met 1-1 gelijk tegen de

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17