Leiderdorp krijgt echt h huis voor de bowler Dagverblijf universiteit open r>r> [Le/icfee agenda Albrecht wil nieuwe supermarkt bouwen in hart Voorschoten Boot botst Herenbrug is weer als nieuw Rijnlands Lyceum viert zijn vijfde lustrum Samenwerking tussen de dames Cath (l) ballonnen op. Koppelaars: de één knipt het lint doorde ander laat de LEIDEN - De dames Cath en Koppelaars heb ben gistermiddag officiéél het universitair kinderdagverblijf "De Kattekop" aan de Lan- gegracht in Leiden geopend. Voor de aller kleinsten, de baby's is "De Kattekop" inmid dels al volgeboekt. Alleen voor de wat oudere kindertjes is nog enige ruimte. De naam van het verblijf is een samenvoeging van de namen van de twee dames, wier man nen deel uitmaken van het college van bestuur van de Leidse universiteit. Met het doorknippen van met touwtjes aan een hek bevestigde ballonnen, hebben de twee dames, die zich voor het dagverblijf het meest hebben ingezet, de universitaire crèche ge opend. Het kinderdagverblijf moet een op- vangmogelijkheid zijn voor kinderen van zes weken tot vier jaar, waarvan de ouders stude ren aan of werkzaam zijn bij de Leidse univer siteit. Er kunnen dertig kinderen worden geplaatst. Een gedeelte daarvan (zes) is gereserveerd voor kinderen van ouders met een sociaal-me dische indicatie. Het is mogelijk kinderen zo wel voor hele als voor halve dagen bij het kin derdagverblijf onder te brengen. Duur? "Dat is afhankelijk van het netto-gezins inkomen. Voor vijf hele dagen bedraagt voor één kind bij een inkomen lager dan 1275 gul den de minimale bijdrage van 75 gulden per maand en bij een inkomen hoger dan 3499 de maximale bijdrage van 568 gulden per maand". LEIDERDORP - De Bow ling heeft de toekomst. Je moet niet blijven hangen in kleine centra met maar een paar banen. Zoiets moet groot opgezet wor den. Het nieuwe sport complex dat de naam Tenbowl meekrijgt, is groot. Maar liefst zo'n 5000 vierkante meter voor de binnensport. Naast zestien bowlingbanen nemen drie overdekte tennisbanen de meeste ruimte van het complex in beslag". Veertien dagen geleden kon de 34-jarige Roland van Zeist zich de exploitant noemen van het sportzalencomplex dat boven het nieuwe winkelcentrum in Win kelhof is verrezen. Met een on gelofelijk enthousiasme is Ro land begonnen om diverse spor ten naar Leiderdorp te halen. Hjj moet wel want het complex dient zo rendabel mogelijk geëxploi teerd te worden. Zo zullen de eer ste drie tennisbanen vijftien ok tober gebruikt kunnen worden. "De bowling- en de tennissport zijn de belangrijkste pijlers waar de zaak om draait. Ik weet dat er in de regio te weinig banen zijn. De animo voor deze gelegenheid is nu al erg groot. Van de be schikbare 113 tennisuren zijn er al 54 aangevraagd door een Lei- derdorpse tennisinstructeur. De het dorp verspreid worden, kij ken welke verenigingen belang stelling hebben. Eventueel kan een van de drie tennisbanen ge reserveerd worden voor badmintonbanen. Ik ga me zoveel mogelijk op Lei derdorp richten met een paa wijken van Leiden erbij. Over d< rest van de invulling, van bij voorbeeld de bowlingbaanbezet ting maak ik me geen enkele zorg Dat trekt mensen aan binnen een straal van tien tot vijftien kilome ter. Voor de gemeente Leider dorp zal dit sportgebeuren zeke werk geven aan zo'n twaalf inge zetenen. En zelf ga ik mi eveneens vestigen", aldus Ro land van Zeist. ROEL ZAADNOORDIJJ Zeist (34) op het dak van zijn sportcomplex bij Zaterdag 't Parlement, Nieuwe Ryn 52, (afscheids receptie CPN-raadslid Hoeven/toekom- bowlingbanen liggen er nog niet, maar die komen zo snel mogelijk uit Amerika over. Voor de ken ners zijn het de zogeheten AMF-banen die voor een goed VOORSCHOTEN - Hoe zal de dorpskom er gaan uitzien als Al brecht de kans krijgt om tegen over zijn AH-supermarkt een Al- di-marktte bouwen? Dat vroegen alle raadsfracties in Voorschoten zich gisteravond tijdens behan deling van het plan in de raad af. Als het aan de D'66 en PvdA frac ties ligt krijgt Albrecht geen kans om weer een supermarkt-kolos te bouwen. Het is nog onzeker of hun wens wordt ingewilligd. Het plan gaat nu terug naar de raads commissie voor openbare wer ken. Albrecht kocht enkele maanden geleden de panden Schoolstraat 6, 8 en 10 - voorheen bewoond door krakers - aan. Het concern diende daarop een plan in voor beneden supermarkt, boven wo ningen. B en W stelden de raad nu voor te proberen een "zo aan vaardbaar mogelijk" gebouw te krijgen. Aikens (D'66) verweet B en W bij de verkoop te laks te zijn geweest. Om de supermarkt te realiseren moet Albrecht van de gemeente nog een smalle strook grond ko pen. Volgens sommige raadsle den moet de grond als machts middel dienen om een aanvaard baar bouwwerk af te dwingen. Anderen waren het daar gloeiend Zo sprak het CDA wat deze voorstelling van zaken betreft over "onbehoorlijk be stuur". I Na uitvoerige discussie heeft de gemeenteraad gisteren het be stemmingsplan "Volkstuinen en Recreatiegebied" vastgesteld. Uiteindelijk kregen B en W de toestemming van de raad, na de toezegging dat wordt geprobeerd oplossingen te vinden voor de gedupeerden. Zo moet voor de heer Rodenburg, hij in het gebied een boerenbedrijf, grond ter compensatie worden gevonden. Onderhandelingen met kistenfa briek Steijn over grondaankoop zijn gaande. Rodenburg, die meent dat zijn bedrijf niet kan doordraaien als hij een stuk grasland moet afstaan, had een bezwaarschrift tegen het plan in gediend. stig Raadslid Brands, 16.30-18.30. Plan tage, vertrek naar Vredesmarkt Alphen (per fiets) 10 uur Diaconessenhuis Houtlaan, aanmelding straatcollecte ->r Kon. Wilhelm. Fonds 9 uur.Augustinus bowler en kan nu voor een groot Rapenburg 24, film "Glastonbury Fay deel van mn hobby mn werk re" (popconcert) met daarna disco 20.30 maken. Natuurlijk moet je daar- uur. Menken bowlinghal, Vyf Meilaan bij commercieel durven denken, open bowlingdag 12-17 uur. Sanders Je moet op dezelfde golflengte Levendaal/hoek Korevaarstraat, an zitten als de sportlui. Voor de ti^kmarkt 9.30-17 uur. bowling is het zestienba- nen-pakket wel de grootste in vestering die er gedaan moet worden. Op die manier dam je de wildgroei van de kleine banen tenminste in. In het complex kunnen naast landelijke ook in ternationale tournooien gehou den worden", zegt Roland die met een zelfverzekerde glimlach Maandag Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 1 Italiaanse filmcyclus Violence en Pas Zondag Oegstgeesterweg (600 mtr. van NS-sta tion) natuurwandeling 10.30 uur Mid del weg 19c, kindervoorstelling Leid Poppentheater 14.30 uur (tel. 125802) gekeken, maar de indeling het sportcomplex puur gericht op m'n eigen ideeën. Ik trek de schansweg, gesprek- toe 22.15. Fasson, Lammer dia-avond quariumver. "Caulerpa Prolifera", 2 uur. Herenstraat 45, Dienstencentrur voor bejaarden, start nieuwe aktivitei ten. Ontmoetingscentrum Hoek Bos huizerlaan, bejaardensoos, 14.30 Leiderdorp, gemeentehuis, cie. ruimte lijke ordening, onderwijs 20 uur. Leiderdorp, gemeentehuis, cie. be LEIDEN - Twee Leidenaars, de heer G. van K. (59) en zijn 56-jarige vrouw, zijn gisteravond omstreeks half tien gewond geraakt toen hun auto op de Churchilllaan te water raakte. De man, bestuurder van de auto, reed in de richting van de Telderskade de Churchilllaan op. Hij verleende daar bij geen voorrang. Er volgde een botsing waardoor de wagen van Van K. ging tollen, in de berm en vervolgens op z'n kop in de sloot terechtkwam. De politie wist het echtpaar te bevrijden. Het werd naar het Elisabeth ziekenhuis overgebracht. De man kon na behandeling naar huis, zijn vrouw moest met inwendige kneuzingen worden opgenomen. De andere auto werd licht beschadigd. Faculteitendag op universiteit LEIDEN - Voorafgaande aan de opening van het academisch jaar zal maandag vanaf 9.15 uur in het Academiegebouw van de Leidse universiteit de oor spronkelijk in de lustrumweek geplande "Faculteitendag" worden gehouden. Het thema voor deze faculteiten dag, die op 29 mei wegens de be zetting van het Academiege bouw niet kon doorgaan, is: "De wetenschapsbeoefening in Ne derland en met name in Leiden, LEIDEN - Op de Schelpenkade ontstond gisteravond een botsing tussen een vrachtwagen, een per sonenauto eneen boot. universiteit". Dit thema zal worden benaderd vanuit de thans bestaande faculteiten. LEIDEN - De Herenbrug ziet er weer als nieuw uit. Een "echte" heer moest er daarom aan te pas gekomen om de geheel gerestau reerde brug, gelegen in het ver lengde van de Nieuwe Rijn, aan het begin van de Herengracht, of ficieel te openen. Niemand an ders dan heer Bommel, in hoogst eigen persoon, was bereid ge vonden om die feestelijke ope ning te verrichten. Het herstel van de brug heeft een bedrag van 900.000 gulden gekost. in de aanvangstijd van de Leidse De bestuurder van de vrachtwagen raakte de macht over zijn stuur kwijt en botste tegen een gepar keerd staande personenauto. Door de klap schoof de langs de walkant staande auto op een in het water liggende boot. Beide auto's en de boot werden flink beschadigd. De politie haalde de auto later weer van de boot. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. In gezelschap van heer Waal (wet houder in Leiden) arriveerde heer Bommel gistermiddag per boot in de Herengracht om de brug verkeer. De officiële daad die heer Bommel moest verrichten bestond uit het doorknippen Leidse (81 verdronken LEIDEN - Een 81-jarige in woonster van Leiden is gis termiddag door nog ondui delijke oorzaak in het water terecht gekomen en verdron ken. De bejaarde vrouw woonde in de verzorgingsflat Schou- wenhove in de Mors en moet tussen vijf en zes uur langs het water aan de Cruquislaan hebben gewandeld. Ter hoog te van de boerderij moet zij te water zijn geraakt. Korte tijd later werd haar li chaam gevonden door een jongen uit de Jan Luyken- laan. Hij sloeg alarm, maar toen de politie arriveerde bleek de vrouw al te zijn overleden. Volgens de politie is er sprake van een noodlot tig ongeval en is er zeker geen misdrijf in het spel. neer ik attraktiever ben. En van dat laatste ben ik zonder meer overtuigd. "Ik bouw echt een huis voor de bowler". "Natuurlijk vergt het opzetten van dit grote project zeer veel zelf standigheid, vooral in deze tijd. stuurszaken 20 Toch heb ik er tweehonderd pro- Voorschoten, Dorpskerk, cent vertrouwen in dat het goed gel-beiaardconcert 20 uur. gaat lopen. Het is voor mij niet zozeer een gok maar een kwestie AFtSen van lef hebben. En natuurlijk de Leiden - De weekenddienst begint nodige praktische ervaring. Na terdag om 0 uur en eindigt zondag on vijftien jaar in de horeca ben ik na uur. bordenwasser en oberkelner ge- Wijk I - Boerhaavedistrict, Groenoord woon doorgegaan. En dan weetje Kooi, Merenwijfc zaterdag P.J.Dersjanl wel wat van de haken en ogen af g-g*" wanneer je zoiets gaat opzetten". Roland van Zeist vertelt dat juist de wUk2 Binnenstad zuid, Tuinstadwijk plaats boven Winkelhof het ge- Professorenwijk, de Waard zaterdag heel zo uniek maakt. "Ik pik tuurlijk var publiek ook Maar iedere andere bezoeker van Winkélhof kan via de parkeerga- de Bruijne, Kernstraat 11, tel. 141225 het winkelende zondag J. van Gent, Zoeterwoudsesing< graantje mee. 28- tel. 122538. - - wijk 3 Mors, Haagwegkwartier, Zuid West zaterdag W. Schellekens, Pagani nistraat 24, tel. 764035; zondag A. A, rage het complex Tenball berei- Ryn> Melissetuin 5, tel. 210797.Voor d ken. praktijk van Groeneveld, R. van Leed x ,-rw weri, Van Tol, Verhage en Zwijnenburi ingang met de lift die zaterdag en zondag J. Reinders, C Brandstraat 29, tel. 760947, spreekuu 11-11.30 Leiderdorp - P.van 't Woud/Middeij dorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070 (zat. zond. spreekuur van 12.30 - 13 uur, z< de adres) JKHLEIDEN - De illegale tv-makers, Piraten Televisie (PTV) uit Leiden, zijn open te stellen voor het gisteravond weer in de lucht geweest. Ditmaal niet of nauwelijks porno, - - maar een opname vanuit het Leidse café "De Hut van Ome Henne" met Rubberen Robbie en de Zangeres-zonder-faam. HUDe uitzending begon rond kwart voor elf met de Leidse beelden. Daarna lint. Daarmee werd de laatste werd de gangsterfilm "Coffy" vertoond tot ver na twaalven. Dit keer was de beeldkwaliteit van PTV vrij slecht. Het beeld viel verscheidene malen Er komt via de parkeergagare en het Win kelcentrum stopt midden in het sportcomplex. Voor grote groe pen tegelijk heb ik eventueel nog een grotere ingang beschikbaar, maar de hoofdader is wel de lift. Ik wil geen strubbelingen en een overzichtelijke controle met een centraal punt om af te rekenen. Natuurlijk zal dat in een gemoe delijke sfeer gebeuren. Wanneer je binnenkomt kom je in de mid delste ruimte, die de twee aparte sporthallen voor tennis en bow ling met elkaar verbind. In die ruimte moet nog het een en ander worden ingevuld. Natuurlijk komt er een sportkanti: driklaan 4, tel. Voorschoten - zaterdag J.H. Vrijenhoek Bachlaan 1, tel. 2356; zondag B. Schob nus, Leidseweg 305, tel. 071-766462. Warmond - L. Lempers, Churchilllaa 13, Voorhout, tel. 02522-10140 Apotheker De avond-, nacht- en zondagsdienst di apotheken in de regio Leiden wor< waargenomen van 29 augustus tot 5 sep evenals dat het geval is bij de tember door apotheek Kok, Rapenburi bowlingbanen. Ik denk dat Heer Bommel en wethouder Waal, gebroederlijk openden zij de brug. hindernis weggenomen die vrije doorgang belemmerde. Vanaf vandaag kan de Herenbrug weer alle zware verkeer torsen. De brug is eigenlijk zo goed als nieuw. De fundering is ver nieuwd en inwendig bestaat de brug uit een stevige betoncon structie die er voor zorgt dat hij weer heel lang mee kan. "De He renbrug begint nu aan een twee de jeugd", zei wethouder Waal gisteren bij de opening. Het uitwendige van de brug is ge heel in oude luister hersteld. De brug werd eerst helemaal afge broken. Daarna is het monument weer opgebouwd met de oude na tuursteen en met de oude brugleuningen. Een drietal echte Leidse lantaarnpalen maakt het historisch tafereeltje compleet. De grondige opknapbeurt van de Herenbrug heeft een jaar ge- duurt. Het werk is uitgevoerd door de firma Beljon uit Voor burg. Wethouder Waal liet weten dat het herstel van de Herenbrug nog maar het begin is. Een aantal an dere bruggen in de omgeving is met paaltjes afgesloten omdat die het zware autoverkeer niet meer kunnen dragen. Waal zei dat er, ondanks alle overlast voor de buurt, moet worden doorgegaan met het herstel van de bruggen. De wethouder kreeg een bloe menkrans aangeboden, als teken dat men het daarmee eens is, met de tekst "geen paaltjes meer, ik dank u zeer". twee squash banen komen, tafel tennis, biljard, denksporten, noem maar op. Daarover zal ech ter nog een enquêteformulier in LEIDEN-Een 20-jarige inwoner van Roelofarendsveen liep gis teren verwondingen aan het hoofd op toen de remhandgreep van zijn racefiets afbrak. De handgreep kwam tussen het voorwiel terecht waarna de wielrijder over de kop sloeg. De jongeman werd naar het Elisa- beth-ziekenhuis overgebracht. LEIDEN - De Leidse politie heeft gistermiddag in samen werking met de PTT een illegale zender opgespoord. De zender was eigendom van de 30-jarige Leidenaar P.v.D. Het was een 80-kanaals-zender met een vermogen van 5 watt. Tien maal meer dan is toegestaan voor 27 MC-ers. 9, tel. 124807 en apotheek Voorschotel Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Tevens to zaterdag 13 uur Linnaeus, Kempenae straat lb, Oegstgeest, tel. 153274 Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te ten noorden van de Rijn 134604; den 121753 Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Ga zondheidscentrum. Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/il vrij. 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum OEGSTGEEST - Het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest heeft gisteren uit bundig zijn vijfde lustrum op het sportveld gevierd. Alle 1300 leerlingen verschenen 's ochtends vroeg in het rood-wit, de ¥lf„iaviIWM.u wzor kleuren van de school. De klaslokalen zagen er dus levendig uit want de v.d. Waalslaan, tel. 4641 kostuums waren met veel fantasie door de leerlingen gefabriceerd. Pip- pi Langkousen, sinterklazen, punkers, zo gek niet te noemen of er was er wel één aanwezig. Sommige klassen hadden samen afgesproken, alle maal hetzelfde: klas 1B "Smurfde". Om 12 uur stroomde de hele school het sportveld op. "ROS 25" spelden zij in kleurige letters. Een vliegtuig vloog over en fotografeerde de boel. Dierenartsen Leiden Praktijk Muurling/Helde in Ricungc icucia. ucu vliegtuig viuug uvci en luiugidicciuc uc uuci. a tit u ij tt o. Toen werden dertig zelfgemaakte vliegers opgelaten. Voor de malle L,.lden Mereiwfikt'tT H6686 v„ Vestjens/Krol H. Vestjens, Rijn pakken was er een modeshow. MHHH,.— Lieske Braakman en Andrea Genemans deelden één kostuum en de eerste Schiekade 23, téf. 144323 prijs. Tweede kwam "Tarzan" Raoul Bissecker, 'en derde Sachja Kal- Voorschoten - J. Frencken, RöntgeJ lembach. laan 14, Leidschendam, tel. 070-2711 ld lEIDSCH dagblad DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorglng van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46.30 per post f 66,40 iz. Maredijk i. tel. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Privé. C Smits, Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H. Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2