Hank Pfister zorgt voor een stunt bij tennissers Bloinmendaal moet Van der Kwast voorrang geven Cruijff weer goud waard voor Aztecs Cuijpers heeft geen verweer tegen Arnason Vitas Gerulaitis (vijfde) uitgeschakeld Maar twee nieuwe leden voor Sleutels Damtitels naar Sowjet-Unie VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1980 SPORT PAGINA 17 LEIDEN - Het kon eigenlijk niet anders, Blommendaal, de stoere onverzettelijke tennisser uit Noordwijk, moest er ook aan ge loven. De tijd knaagde aan de prestaties en zelfs hij moest een stap terug doen. Philip van def Kwast was hem gisteren op het toernooi van de OLTC de baas: 1-6, 3-6. i Cijfers, die er niet om logen, al had de score voor Blommendaal stel- j lig wat beter kunnen zijn. Aan de I nederlaag viel niet te tornen. De Unicummer heeft behalve het verschil in jaren ook nog andere troeven in zijn tennisbagage, die zelfs een Blommendaal in zijn goede doen dik in de problemen zou hebben gebracht. Eergiste ren was het de vechtjas van de Leidsche Hout. Rik Hins, die Van der Kwast in technisch opzicht voorrang diende te verlenen. En was Blommendaal, de veteraan in die gezelschap van 30 plussers, aan de beurt. Philip van der Kwast krijgt niet Vergoed tegen over zich. De als nummer één ge plaatste Hagenaar werd geklopt door een man. die het racket, naar wordt beweerd pas vier jaar han teert, de Limburger De Jel. Maar deze de Jel heeft ontegenzegge lijk talent. Jammer, dat hij dan zo laat aan het werk met racket en bal is begonnen, want hij zou zijn kwaliteiten beslist hoger op de nationale ladder zijn geklommen, dan de B-categorie. Vergoed, technisch heel wat mans, maar fysiek niet 100%, werd ge confronteerd met een goed lo pende en uiterst vaste opponent. Dat vrat aan de instelling van Vergoed. Kort gezegd, Vergoed verloor met 6-7, 2-6. Een aflopen de score, die voor zichzelf sprak waar het de inzet en het vertrou wen in eigen kunnen betrof. In de andere halve finale zal op ze ker Jan Willem Bruin in de baan komen en het zal al gek moeten lopen, wil de solide Alphenaar niet de finale bereiken. Als Philip van der Kwast zijn geduld weet te bewaren zal hij het zijn, die de Bruin in de slotacte van het toer nooi van de OLTC tegenover zich krijgt. Bij de dames toonde J. Kwaaitaal aan dat Inge van Zuuren teel niet in haar beste vorm steekt 6-2, 6-1. In het herenenkelspel-C is de Kat- wijkse veteraan Jan de Groot na de uitschakeling van de als nummer één geplaatste Piet Guyt en de als nummer twee getipte Snik van Unicum oppermachtig. Hij toonde dat aan in zijn partij tegen eveneens de spelende Th. de Mooy: 6-2,6-2. Hij plaatste zich door deze zege in de halve finale. De Groot was trouwens ook in het herendubbelspel C succes vol. Met partner Piet van Duy- venvoorde gaf hij het duo van Gerwen/Van Gerwen met 6-2, 6-1 geen schijn van kans. Solide spel vanuit het achterveld, gecombi neerd met goed netwerk (van Duyvenvoorde) bleek in deze partij de juiste formule. In het gemengd dubbelspel C moest het als derde geplaatste paar Gold6tad/Nijhoff zich ver rassend genoeg in drie sets ge wonnen geven aan de combinatie Burgers/Jansen van Roosendaal: 3-6, 6-3, 7-5. FRANK BONTE LEIDEN - De Paralympics, de Olympische Spelen voor ge handicapten, hebben bij de gehandicapten sportvereni ging De Sleutels niet het ge wenste resultaat opgeleverd. De ongeveer 50 leden tellende Leidse vereniging kon na de Spelen slechts twee nieuwe leden begroeten. Een teleur stellende winst, gezien het grote aantal minder validen (ongeveer 13.000) in de Leidse regio. Niettemin blijft De Sleutels ac tief. Aanstaande zondag neemt een aantal leden deel aan een grootse sportmani festatie in de Haagse Hou- trusthallen. In samenwerking met de Zuidhollandse sport bonden, die zijn aangesloten bij de Nederlandse invaliden sportfederatie, de NIS, orga niseren de Haagse valide sportverenigingen een inte gratiesportdag. Ongeveer twintig sporten, waaronder schermen, dammen, mini- welpenvoetbal en tennis, kunnen die dag (van 11.00 tot 16.00 uur) door zowel validen als invaliden worden beoe fend. NEW YORK - Hank Pfister (VS) en de Zuidafrikaan Johan Kriek hebben in de tweede ronde van de strijd om de open Amerikaanse tennistitels voor verrassingen gezorgd. De ongeplaatste Pfister bracht de grootste stunt op zijn naam. Hij klopte de als vijfde getipte Amerikaan Vitas Gerulaitis met 6-3, 6-2, 3-6, 1-5, 7-6. Voor bijna 10.000 toeschouwers won Pfister gisteravond de tiebreak van de vijfde set met 8-6. Vorig jaar nog speelde Gerulaitis de finale van het toernooi tegen McEnroe. Pecci senior: "Noah is niet goed bij zijn hoofd1' ASUNCION (AFP/ANP) - De vader van de Paraquaanse tennisprof Victor Pecci heeft furieus gereageerd op uitla tingen die Yannick Noah over zijn zoon in een Frans weekblad heeft gespuid. Noah meende in het inter view dat hij er van overtuigd was dat Pecci stimulerende middelen gebruikte om zijn prestaties te verhogen. Dok ter Pecci weerlegde deze aantijgingen met: "Mijn zoon heeft zelfs nog nooit een gewone sigaret in zijn han den gehad. Iemand die zon der bewijzen dergelijke uit spraken durft te doen is niet goed bij zijn hoofd". Foreholte kraakt SC Lisse LEIDEN - Het zaterdagelftal Sportclub Lisse zal de competitie niet met al te veel ver trouwen tegemoet gaan. Gister avond oefende de ploeg tegen het in de vierde klasse uitkomende Foreholte en werd met maar liefst 7-0 van de mat geveegd. Met de rust was de stand 1-0 en Lisse I leek in het tweede part in staat j om de achterstand weg te wer ken. Niets was echter minder waar. De Voorhouters namen het initiatief stevig in handen en pro duceerden nog zes treffers. Teylingen kwam een 1-1 deling overeen met GWS. Aad Verbeek zette GWS in de tweede helft op een 0-1 voorsprong, maar invaller Kops Hoogervorst trok de stand tien minuten voor het einde weer gelijk. Het zondagteam "van KRV incas seerde een 0-2 nederlaag tegen het derde elftal van Quick Boys. Bert Verdoes en Piet van Duyn scoorden voor de Nieuw-Zuid ploeg. Hillegom werd gisteravond in de eerste ronde van het bekertoer nooi uitgeschakeld door Alphen: 1-2. Ook de prestatie van Kriek mocht er zijn. Hij klopte Peter Fleming, de dubbelspelpartner van McEn roe, met de veelzeggende cijfers 6-4, 6-2, 6-00. Fleming was als negende getipt. Flushing Meadow verloor met de uitschakeling van Fleming en Gerulaitis andermaal twee ge plaatste spelers. Eerder waren Gene Mayer en de Argentijn Clerc (geklopt door Bernie Mit- ton) al afgevoerd. Favoriet Björn Borg bereikte de derde ronde moeiteloos. Hij moest weliswaar één set afstaan aan de Amerikaan John Sadri, maar uiteindelijk had hij weinig moeite zich te kwalificeren. Met de winnende cijfers 7-5, 6-2, 2-6 en 6—0 stapte "Iceborg" de baan af. Bij de dames lijkt Tracy Austin te rug op haar oude niveau. Nadat de 'tiener' zondag nog de eindze ge van het toernooi in Mahwah aan Andrea Jaeger had moeten laten, was zij gisteren tegen haar landgenote Rosie Casals weer ouderwets op dreef. Waar aller- wege werd gevreesd voor een vormcrisis na de 'tik van Nah- wah', schroefde Austin zichzelf op naar een formidabele wed strijdinstelling. De gevolgen wa ren voor arme Rosie Casals merkbaar. In een tijdsbestek van 45 minuten werd het familielid van de wereldberoemde violist naar de, voor haar ongetwijfeld koude, douches gedirigeerd. Zonder dat haar ook maar een game was gegund: 6-0, 6-0. De als zestiende geplaatse Tsjecho- slowaakse Regina Marsikova on derging al evenzeer het trieste lot van de nederlaag. De Amerikaan se Joan Russell nam getuige de 2-6 en 3-6 geen halve maatrege len. Chris Evert won moeiteloos van Peanut Louie (VS) 6-3, 6-1. Voor de Nederlandse Nanette Schutte, die zich via de voorron den had geplaatst en in de eerste ronde een 'bye' had, was ook al weinig roem weggelegd. Ameri kaanse Susas Mascarin bleek duidelijk te sterk: 6-2, 6-4. Uitslagen: Herenenkelspel: Tweede ronde: Francisco Gonzalez (Por) - Ro bert van 't Hof (Vst) 7-6, 7-5, 6-3, Van Winitsky (Vst) - Robert Tro goio (Zaf) 6-3, 6-4, 6-1, Tony Giammalva (Vst) - Leo Palin (Fin) 6-4. 6-2, 7-5, Yannick Noah (Fra) - Bruce Manson (Vst) 6-7, 7-6, 6-0, 6-2, Buster Mottram (Eng) - Meinz Günthardt (Zwi) 7-6, 6-2, 6-4, Peter Mc Namara (Aus) - Bill Scanion (Vst) 3-6,6-0, 7-5, 6-2, Erik van Dillen (Vst) - Ramesh Krishnan (India) 6-4, 6-3,1-6, 7-6. Roscoe Tanner (Vst) - Jimmy Arias (Vst) 6-3, 6-3, 6-0, Guillermo Vilas (Ar) - John Hayes (Vst) 6-2, 6-4, 6-4, Vijay Amritraj (India) - Eddie Dibbs (Vst) 7-5,0-6,4-6,6-2,6-1, Wojtek Fibak (Pol) - Peter Feigl (Oost) 6-4, 2-6, 3-6, 6-4 6-3. Damesenkelspel: Tweede ronde: Pam Shriver (Vst)- Renee Blount (Vst) 6-1,6-2, Joanne Russel (Vst) - Regina Marsikova (Tsj) 6-2, 6-3, Barbara Potter (Vst) - Kathleen Horvath (Vst) 6-2, 6-1, wendy White (Vst) - Sue Saliba (Aus) 6-0, 6-2, Kathy Jordan (Vst) - Sharon Walsh (Vst) 6-16-4, Tracy Austin (Vst) - Rosemary Casals (Vst) 6-0, 6-0, Kate Latham (Vst) - Kathy Teacher (Vst) 6-3, 6-1, Renata Tomanova (Ysj) - Ann Hobbs (Gbr) 6-0, 6-3, Ivanna Madruga (Ar) - Kim Jones (Vst) 6-3, 6-3, Mima Jausovec (Joe) - Beth Nor ton (Vst) 6-1, 6-4, Hana Mandli- kova (Tsj - Liliane Guissani (Arg) 6-4, 6-0, Virginia Wade (Eng) - Claudia Casabianca (Arg) 6-3, 7-5, Chris Evert (Vst) - Peanut Louie (Vst) 6-3, 6-1. r Tracey Austin: terug op oude niveau SPORTTOTO DEN HAAG - In de eerste "nieu we" toto, nummer 34 van zondag 24 augustus, zijn in totaal bijna 36.000 prijswinnaars gevallen. Voor de eerste prijs (twaalf goed) meldden zich 480 winnaars, die dan ook per persoon geen al te hoge geldbedragen ontvingen: f 144,70. De toto-gelijk leverde geen winnaar van de eerste prijs op, de vier deelnemers die de tweede prijs wonnen kregen ie der ruim 800 gulden. De uitslagen van de toto, toto-ge- lijk, toto en toto 34a (van woens dag 27 augustus) zijn: Uitslag toto nr 34: Het prijzen bed rag van f 199.904.- wordt als volgt verdeeld: eerste prijs (12 goed) 480 winnaars, elk f 144,70, tweede prijs (11 goed), 6062 winnaars, elk f6,10, derde prijs (10 goed), 29319 winnaars, elk f3,10. Uitslag toto-gelijk nr 34: In deze toto-gelijk vielen 1.784 prij zen. Beschikbaar pnjzenbedrag f24.041. Eerste prijs (5 goed), geen winnaars, tweede prijs (4 t.w.), 4 winnaars, elk f808,80, derde prijs (4 goed), 69 winnaars, elk f 111,20, vierde prijs (3 goed) 1.711 winnaars, elk f6.40. Jackpot voor toto-gelijk 35: f2,216. Uitslag lotto nr. 34: In deze lotto vielen 26.582 prijzen. Beschikbaar pnjzenbedrag f 1.345.360,-. Winnaars: eerste prijs, 3 winnaars, elk bruto f 156.958,60. tweede prijs, 16 winnaars, elk bruto f8.408,50, derde prijs 277 win naars. elk f728,50, vierde prijs 8.798 winnaars, elk f30,50. vijfde prijs 17.488 winnaars, elk f 15,30. Uitslag toto 34a: In deze toto vielen 8.319 prijzen. Beschikbaar prijzenbedrag f 113.604,-. Eerste prijs (12 goed) 82 winnaars, elk f 415,60, tweede prijs (11 goed) 1.146 winnaars, elk f 19,80, derde prijs (10 goed) 7.091 winnaars, elk f8,-. MOTORSPORT - Jack Middel burg, Wil Hartog en Boet van Duimen zullen in september en oktober deelnemen aan de vijf races om de beker van het Ko ninklijk Nederlands Motorsport Verbond (KNMV). Op het circuit van Assen zal op 7 september de eerste wedstrijd worden gehou den. Bij de NMB aangesloten renners zijn van deelneming uit gesloten. Johnny Broers nu leider-af BITBURG - Op de voorlaatste dag van de ronde van Rijnland-Palts hebben de Scandinavische wie- leramateurs gisteren een ge slaagde greep naar de macht ge daan. De negende etappe, die in twee stukken was verdeeld, le verde succes op in de vorm van twee dagoverwinningen voor de Noor Petersen en de Zweed Lar son. Bovendien ontfutselde de Deen Möller op de valreep de lei derstrui aan Johnny Broers, die sinds de derde etappe het tricot om de schouders had. Broers' krachten lopen naar het einde. De Nederlander kon de aanvallen van de Scandinaviers niet pare ren en moest lijdzaam toezien hoe zijn riante positie ondermijnd werd. De kansen dat Broers, die slechts 50 seconden achterstand op leider Moller heeft en daarmee de derde plaats inneemt (de Noor Pedersen is tweede op 24 secon den) alsnog de eindzege op zijn naam schrijft, worden in het pelo ton laag aangeslagen. DORTMUND (ANP) - De Nederlandse deelnemer aan het toernooi om de we reldtitel schaken voor spelers tot twintig jaar, Frans Cuijpers, heeft gis teren opnieuw verloren. De IJslander Arnason was te sterk voor de Nederlan der, die nu op de laatste plaats staat. Titelverdediger Kasparov uit de Sowjet-Unie versloeg de Austra liër Hjorth. De Rus liep door deze zege weg van de op de tweede plaats staande Zweed Akesson, die van de Engelsman Nigcl Short verloor. Kasparov heeft 8,5 punten, Akesson 7 Üp de eerste dag van de schaak- vierdaagse tegen België heeft het Nederlands spelerskwartet een voorsprong met 3-1 genomen. In het Brabantse Willemstad, dat voet de vijfde maal deze confron tatie huisvest, kwamen Hans Böhm en Peter Scheeren op bord een en twee tot winst. Frans Kuijpers en Theo van Scheltinga kwamen tot puntendelingen. De gedetailleerde uitslagen: Karei van Schoor (Bel)-Hans' Böhm (Ned) 0-1, Bernard de Bruijcker (Bel)-Peter Scheeren (Ned) 0-1, Jozef Boey (Bel)-Frans Kuijpers (Ned) ll2-1lz, Raymond Meulders (Bel)-Theo van Scheltinga (Ned) Va-'/s. Stand na de eerste dag: België 1- Nederland 3. DE LIER (ANP) - In de slotronden van beide mondiale damtoer- nooien hebben Jelena Altsjoel rechts op de foto) bij de dames en Alex Baljakin bij de junioren hun wereldtitel veilig gesteld met bliksemsnelle salonremises tegen resp.Mieke Heitmeier (linksop de foto) en Bernard Lemmens. De laatste toernooidag in De Lier leverde gisteren niet al teveel strijd op. De partijen tussen Loedmilla Sotsjnenko en Betty Graas en Ella Samofalova en Pe tra Polman werden binnen enkele zetten remise gegeven. Nationaal kampioene Petra Pol man eindigde als beste Neder landse speelster op de vierde plaats achter drie Russinnen. De 16-jarige Altsjoel nam het we reldkampioenschap over van haar landgenote Sotsjnenko. die in De Lier tweede werd. Michai- lovskaja maakte de Sow jet triomf compleet met de derde plaats. Bij de junioren nam Alexander Baljakin de titel over van zijn landgenoot Skliarov. Eran Bi- nenbaum werd de beste Neder lander met de derde plaats. De Amsterdamse jeugdspeler moest ook de Rus Alexander Dybman voorrang verlenen. NEW YORK - Washington Diplomats heeft veel aan Johan Cruijff te danken. Ook in de eerste wedstrijd van de play-offs, van de Ameri kaanse voetbalcompetitie tegen Cruijffs vroegere club Los Angeles Aztecs, was de Nederlandse vedette goud w aard. Washington won met 1-0. Uit een indirecte vrije schop gaf Cruijff het beslissende passje naar Bobby Stokes, die ongehinderd kon aanleggen: 1-0. Of het resultaat voldoende is om de kwartfinales te bereiken, is twijfelach tig. Elke ronde in de play-offs bestaat uit een thuis- en een uitwedstrijd. Morgen wordt in Los Angeles de return gespeeld. André Oostrom maakte v(jf minuten voor het eindsignaal de winnende treffer voor zijn club Edmonton Drillers in de uitwedstrijd tegen Hous ton Hurricane. Bij de stand 1-1 kreeg Oostrom van een andere Nederlan der, Henk ten Cate (ex-Go Ahead Eagles), een dieptepass. Hij rondde die bekwaam af. Vancouver Whitecaps, de titelverdediger, verloor de eerste wedstrijd op eigen terrein verrassend met 1-2 tegen Seattle Sounders. In de derde minuut van de verlenging maakte Peterson voor de gasten de winnende Voorts versloeg San Diego Sockers met 2-1 Chicago Sting. Het doelpunt van Chicago werd gemaakt door Arno Steffenhagen op aangeven van Dick Advocaat. Cosmos klopte California Surf (3-1), Fort Landerdale won van Tulsa Ronghecks: 2-1. Nederland In de Nederlandse competitie heeft Telstar-aanvoerder Ab van Oorschot, die als gevolg van twee gele kaarten j.l. zondag in de wedstrijd tegen Haarlem het veld moest verlaten, alweer een nieuwe "eerste" boeking staan. De eerste kaart van scheidsrechter Mulder betekende voor Van Oorschot de derde in totaal van dit jaar. Dat leverde hem een schorsing op van drie wedstrijden onvoorwaardelijk en een boete van 150 gulden. Het tweede "geeltje" geldt daarom als eerste van een nieuwe reeks van drie. Heyne van Heerenveen die ook een rode kaart kreeg, staat voor drie duels buitenspel en kreeg 100 gulden boete.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17