mededelingen gemeentebestuur leiden 1 tm5sept.'8G vfki 2 SCHILDERS leiden DOORGANG GESTREMD DAMEN B.V. WERELDWIJDE VERHUIZINGEN BiVERKROOST&ZNBV van Dalen schoenen Commissie vergaderingen Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 1 september a.s. om 20.(X) uur in ka mer 263 van het stadhuis. Agenda: De Personele Sector in Hoofdlijnen. Voorstellen m.b.t. de werving en aanstelling van Discussienota over carrièrebeleid voor vrouwelijke ambtenaren. Wijzigingen VUT-regeling. Commissie Huisvesting Migranten Leiden Dinsdag 2 september a.s. om 9.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Stand van zaken complexen Beukenschans en Hooigracht. Concept-huurovereenkomst en -reglement voor het verblijfsgebouw Hooigracht 16. Taalcursus heer Hmadouch. Commissie voor Financiën. Woensdag 3 september a.s. om 20.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Garantie ingevolge Beschikking Geldelijke Steun Eigen Woningen. Bijdrage in de kosten van schoolkampen voor de leerlingen van de openbare l.o.m.-school aan de Rijnsburgersingel 55 en van de v.b.o.-afdeling m.l.k.-school Marnixstraat 104. Verhuring van ruimten in het pand Rapenburg 48 aan diverse gegadigden. Brief van het Ministerie van Binnenlandse Zaken inzake de uitkeringen uit het Gemeentefonds over 1977 t/m 1981 (excl. lager onderwijs). Brief van het Ministerie van Binnenlandse Zaken inzake subsidiëring humanistisch vormingsonder wijs. Vervanging orthopedagoge bij de Dr. van Voort- huyzenschool. Deelcommissie voor het stedelijk museum "De Lakenhal". Donderdag 4 september a.s. om 16.00 uur in het kantoorgebouw van de Lakenhal, Oude Singel 28, Leiden (Tel. 071 - 144044). Agenda: Enquête Waag juni 1980. Tentoonstellingsrooster 1981. Invoering gecombineerde entrees Lakenhal en Valk. Geldinzameling t.b.v. Vereniging Rembrandt Herziening verordening Lakenhal. Aanbiedingen oude kunst a. Smeltzing, gouden penning Van Wassenaar, 1688 b. H. Fortman, zilveren dienlepel en vislepel. c. J. van Schooten, Familiegroep in een land schap (schilderij). d. J. Stroebei, De keurmeesters van de Leidse Saaihal (schilderij) Herindeling voorzolder Papevleugel t.b.v. werk zaamheden fotograaf en technische dienst. Commissie Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Donderdag 4 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Gemeentelijk garantiebeleid bij de aankoop van eigen woningen. Signalering van de Vereniging tegen rassendiscri minatie te Utrecht, m.b.t. de wering van buitenlan ders door woningbouwverenigingen. Verhouding tussen toewijzing van woningen aan langdurig ingeschrevenen en aan woningzoeken den als gevolg van de stadsvernieuwing (motie M 717). Mededelingen m.b.t. de vorderingscommissie. Mededelingen m.b.t. de vestigingsverordening. Garanderen van een door de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren aan te gane geldlening. Bouwrijpmaken terreinen begrensd door de Peli kaanstraat, Langegracht, Oostdwarsgracht en Em- mastraat t.b.v. de bouw van 57 woningen. Procedurebesluit schetsplan en bestemming bouw daklozencentrum Rembrandtstraat. Verkoop dienstwoningen Endegeest c.a. Verkoop burgemeesterswoning Witte Singel 41. Verkoop grond aan de Oosterkerkstraat en de Vestestraat t.b.v. nieuw te bouwen transformato renstations. Aankoop pand Oude Vest 225, 225 A en 225 B. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Bouwplan voor 23 woningen rondom de Mirakelsteeg tussen Koddesteeg, Oude Vest, Jan Vossensteeg en Clarensteeg alhier. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn met toepassing van arti kel 50, lid 8 van de Woningwet een bouwvergunning af te geven voor het bouwplan, dat de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswonin gen wil realiseren op de gronden, gelegen rondom de Mirakelsteeg tussen Koddesteeg. Oude Vest, Jan Vossensteeg en Clarensteeg. Het betreft een gedeel te van het binnenstadsgebied Maredorp. Het bouw plan is ontworpen door het architectenbureau ir. M.P. Schutte b.i., arch. B.N.A. te Leiden, op basis van het in procedure zijnde bestemmingsplan Mare dorp. Het ligt in de bedoeling het plan te verwezenlij ken op het op bestemmingsplankaart nr. 12 ST 7075A aangegeven uitwerkingsgebied nr. I. Het bouwplan omvat in totaal 23 woningen, onder te verdelen in 7 drie-kamerwoningen (type C) en 16 vier- kamerwoningen (type A). Het bouwplan zal van maandag 1 september 1980 tot en met vrijdag 12 september 1980 ter inzage liggen in kamer 108 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 alhier. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan iedereen bij het college van Burgemeester en Wethouders schriftelijk bezwaren tegen dit bouwplan indienen. Ongekleed zwemmen In navolging van vele grote gemeenten, heeft de Sportstichting nu ook een uur ongekleed zwemmen in haar programma opgenomen, ingaande vrijdag 5 september a.s. Dit zal plaatsvinden in het overdekte zwembad "de Zijl", elke vrijdag van 22.15 tot 23.15 uur. De toegangsprijs tot en met 15 jaar en 65 ers is f 2,- p.p. 16 jaar en ouder f 3,— p.p. Dit ongekleed zwei lijk voor ongeklede Verbouwing begane grond Stadhuis 1 September a.s. begint de verbouwing van een aan tal grote en veelbezochte ruimten op de begane grond van het stadhuis. Het gaat daarbij vooral om de afdeling Bevolking en Burgerlijke Stand en het Buro Voorlichting. Tijdens de verbouwing, die ruim een half jaar gaat du ren, krijgen deze twee afdelingen tijdelijk een andere plaats in het stadhuis. Afdeling Bevolking en Burgerlijke Stand Deze afdeling verhuist naar de gang (begane grond) die in het verlengde van de hal is gelegen. De mede werkers van deze afdeling hebben daar minder ruimte en loketten ter beschikking dan nu. Om u toch zo vlot mogelijk te bedienen komt er een bonautomaat in de gang, waar u een volgnummer kunt trekken. Als u aan de beurt bent, verschijnt uw nummer op een cij- ferwisselaar, die eveneens in de gang is aangebracht. Openingstijden: op werkdagen: van 8.30 - 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. op donderdagavond (koopavond) van 17.30 tot 21.00 Buro Voorlichting De informatiebalie blijft tijdens de verbouwing ge vestigd in de hal van het stadhuis. De voorlichters verhuizen tijdelijk naar kamer 407 op de vierde verdie ping. Het informatiecentrum verhuist gedeeltelijk mee naar kamer 407. Ook tijdens de verbouwing kunt u daar kennis nemen van de openbare stukken voor raads- en commissievergaderingen, en van ver keersmaatregelen, bestemmings- en verbeterings plannen e.d. De vacaturebank van het Gewestelijk Arbeidsbu reau die tot dusver in het informatiecentrum te vin den was, verhuist tijdelijk naar een van de studiezalen in het nieuwe gebouw van de openbare bibliotheek aan de Nieuwstraat 4. U kunt daar met ingang van 1 september a.s. ook allerlei gemeentelijke publikaties, bestemmings- en verbeteringsplannen inzien. Openingstijden Buro Voorlichting: Op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur. Informatiebalie bovendien op donderdag (koop)avond), geopend van 17.30 tot 21.00 uur. Openingstijden studiezalen bibliotheek Nieuwstraat: Maandag, woensdag en donderdag 10.00 - 20.30 uur Dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.30 uur Zaterdag 10.00 -13.00 uur Diverse spreekuren In verband met de verbouwing worden diverse spreekuren, die tot nu toe in kamer 3 in de hal van het stadhuis werden gehouden, tijdelijk ergens anders gehouden. Sociaal raadsvrouw. Elke donderdagavond van 17.30 tot 20.00 uur in kamer 160 A op de eerste ver dieping van het stadhuis. Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Elke maan dagmiddag vanaf 14.30 uur in kamer 510 op de vijfde verdieping van het stadhuis. Spreekuur gerepatrieerden. Mw. Ong-Tukker is voortaan bereikbaar in de depen dance van de Sociale Dienst, Apollolaan 1a. Sprcek- 766600. telefonische afspraak, via telefoonnummer Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 1 september Wijk 2 en 8 woensdag 3 september Wijk 5 en 7 donderdag 4 september Wijk 4 en 6 vrijdag 5 september Uitwerkingsplan bestemmingsplan Noorderkwartier De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 en in het dienstencentrum Noord, Van Hogen- dorpstraat 36, voor een ieder met ingang van 1 sep tember 1980 gedurende een maand ter inzage zal lig gen het ontwerp-uitwerkingsplan voor woningen aan weerszijden van de Molenstraat en een bouwplan voor 75 woningen in dit gebied. Het uitwerkingsplan werd als zodanig opgenomen in het op 18 december 1978 door de Raad vastgestelde en op 29 januari 1980 door het College van Gedepu teerde Staten goedgekeurde bestemmingsplan Lei- den-Noorderkwartier. Het uitwerkingsplan is noodzakelijk ten behoeve van de realisering van de in artikel 6 van het bestem mingsplan genoemde woondoeleinden. Het betreft de bouw van in totaal 75 woningen, t.w. 35 eenge zinshuizen (waar onder één invalidewoning) en 40 woningen in gestapelde bouw, op de plaats waar mo menteel 104 woningen zijn, die niet meer renovabel zijn. De verschraling van de woningvoorraad, die zal optreden bij de realisering van het uitwerkingsplan, zal op een natuurlijke wijze worden opgevangen door huisvesting elders in Leiden. De verlening van de bouwvergunning voor dit bouw plan is niet mogelijk, dan nadat de uitwerking van Burgemeester en Wethouders door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, dan wel indien die goedkeu ring nog niet is verleend in overeenstemming met de door Burgemeester en Wethouders vastgestelde uit werking of het ontwerp daarvan, mits alsdan Gede puteerde Staten hebben verklaard tegen het bouw plan geen bezwaar te hebben. Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen deze bezwaren worden ingediend bij het College van Bur gemeester en Wethouders. Reconstructie-asfaltering Gedeelte Beethovenlaan, Apollolaan, Brahmslaan Maandag a.s. begint de aannemer met de voorberei dende werkzaamheden voor de reconstructie busba nen Beethovenlaan (tussen Kennedylaan en Apollo laan). De Apollolaan (tussen Beethovenlaan en Brahmslaan) en de Brahmslaan (tussen Kennedylaan en Apollolaan. Deze lanen liggen zoals bekend in de busroute van de Lijnen 13 en 14. Dit betekent dat deze bussen voor de duur van ongeveer drie maanden zullen worden omgeleid. De bussen zullen nu vanaf de Brahmslaan direct de Kennedylaan in rijden en andersom. Daarmee komen de beide haltes Brahmslaan/Apollo- laan ter hoogte van de van Willigenhof tijdelijk te ver vallen. In plaats daarvan zal er een halte terhoogte van gara ge van der Velde (Citroën) als tijdelijke vervanging staan. De volgorde van de werkzaamheden is: Beethovenlaan duur vier weken Apollolaan duur drie en halve week Brahmslaan duur vier weken Op gedeelten waar niet gewerkt wordt blijft bestem mingsverkeer mogelijk. De bewoners van eerder genoemde gedeelten zullen spoedig een brief met tekening ontvangen met daarin voor hen de nodige informatie. iédereen leest at krant altijd en overal. S I -.Q iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal. Schildersbedrijf D. J. K. MINNEE B.V. zoekt voor een nieuwbouwprojekt in Katwijk Inlichtingen D. Minnee Fresiastraat 10 te Katwijk, tel. 01718-75264. OPEN HUIS Zaterdagmiddag 30-8-1980 van 1.30-2.30 uur DE KAAG Beatrixlaan 20 Op het natuurschone Kaageiland, gezellig gelegen, 5 kamers groot modern halfvrijstaand herenhuis 400 m3) type 2 onder 1 kap met garage, bouwjaar 1960. grondopp. 320 m2. Oplevering direkt Vraagprijs 335.000,- k.k. Inlichtingen: IL-ill MOGEWEG 23 N00RDW1JK TELEFOON 01719-12256. meubelbewaringen overzeeverpakkingen |pianovervoer rijks- en kantoorverhuizingen Donkersteeg 21Leiden vraagt een JONGEMAN die opgeleid wil worden in de schoenenbranche. -f

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10