"Gezinsverzorging komt in de knel ■door bezuinigingen" Voorhouters verwachten niets goeds van clubhuis 'Hof van Holland over in andere handen Boskoop wil geen tv-eensnnr vanuit Waddinxveen Bezoek aan zwembad Waterbos valt tegen Huisartsen willen betere verbinding tussen ziekenhuis en Haarlemmermeer rS3 X* jONDERDAG 28 AUGUSTUS 1 -E&EE3EI- Scheidende directeur maatschappelijk werk bollenstreek jJSASSENHEIM - Als'gevolg van bezuinigings maatregelen van de overheid raakt het maat schappelijk werk in de knel. Ook in de bollen streek. Dat constateert de scheidende directeur van de stichting maatschappelijke dienstverle ning bollenstreek A.A. Claassen. üaassen (44) wordt binnenkort aaangesteld als directeur van de stichting gezingsverzorging in Leiden Gistermiddag vond reeds de afscheidsreceptie plaats in boerderij "Meerrust" in War mond. Ofschoon de in Warmond woon achtige Claassen erkent dat in de bollenstreek de situatie binnen het maatschappelijk werk in ver gelijking met andere delen van Nederland "niet eens mag kla gen", meent hij toch dat zijn op volger een niet eenvoudige taak krijgt. üaassen: „Door die bezuinigingen moeten wij de zaak rond zien te krijgen met zeven man. Dat lukt aardig. Het grote bezwaar is ech- 1 ter dat er nauwelijks tijd over- Splinternieuwe auto gestolen VOORHOUT - Van een parkeer- plaats aan het Schoonoord in Voorhout is vannacht een splin ternieuwe, rode Fiat 127 gestolen. De wagen had nog geen kilome ter gereden en moest nog worden voorzien van een kenteken. De politie vermoedt dat de dieven een tochtraampje hebben inge slagen om de afgesloten deur te kunnen openen. Op de straat vond zij vanmorgen glassplin ters. blijft om nieuwe projecten aan te pakken". Als voorbeeld noemt Claassen het instellen van een informatie dienst Deze dienst zou de mensen wegwijs moeten maken in de vormen van hulpverlening die bestaan. Inspelen op de vraag en zo mogelijk "een drempelverla gende functie" krijgen. Zorgen De stichting maatschappelijke dienstverlening heeft bij de aan gesloten gemeenten in de bollen streek getracht geld los te peute- Gewonde bij keukenbrand ALPHEN AAN DEN RIJN - Door oververhitting van een pan met vet ontstond gis termiddag omstreeks half vijf brand in de keuken van een woning in de Bloemhof straat. De brandweer was het vuur snel meester, maar niette min is er voor de bewoner, de heer A. de Kruijf, een schade van circa 15.000. Een 26-jarige brandweerman kreeg door heet vet brand wonden aan een hand, hoe- we! hij handschoenen droeg. ren om alsnog meer speelruimte te krijgen. Dat verzoek is echter afgewezen. "Ach", zegt Claas sen", ergens had ik een dergelijke reactie verwacht. Maar er ont staat nu toch wel een situatie die mij zorgen baart". Acht jaar heeft Claassen het direc teurschap van de stichting behar tigd. Hij heeft de stichting maat schappelijke dienstverlening, waaronder naast de afdeling maatschappelijk werk ook de ge zinsverzorging valt, min of meer op boten gezet. Toch vindt hij het een goed tijdstip om de stichting vaarwel te zeggen. "Ik heb met plezier gewerkt, zon der meer. Maar je moet oppassen dat je je gaat vereenzelfigen met die stichting. Je moet voorkomen dat je alleen maar over 'jouw' in stelling gaat praten. Dat is niet goed". Voorliefde Omdat Claassen altijd al een voor liefde heeft gehad voor de ge zinsverzorging, zoals hijzelf be kent, en zich qua leeftijd nog niet te oud vond om van baan te ver anderen, koos hij voor de functie van directeur van de sticnting ge zinsverzorging Leiden. Claassen: "Werken in een middelgrote stad heeft mij daarbij altijd al aange trokken. En Leiden ligt vlak bij mijn woonplaats, dus dat kwam mooi uit". Over zijn nieuwe functie wil de Warmonder vooralsnog niet te veel kwijt. "Ik moet mij daar eerst goed oriënteren In elk geval spreekt het mij aan om met een groot team van medewerkers te werken. Een voordeel is dat ik nog maar met één gemeente te maken heb en niet meer met vijf, zoals dat nu het geval is. In elk geval blijft het een uitdaging, maar wel een uitdaging die ik graag aanpak". Keinders: ..ongenoegen... WADDINXVEEN/BOSKOOP - Mag de gemeente Wad dinxveen bepalen wat inwoners van de gemeente Bos koop op hun televisie of radio krijgen voorgeschoteld? AA. Claassen: "In de gezinsverzorging ontstaat een situatie die mij zorgen baart." RIJNSBURG - Het aantal bezoekers van het nieuwe openlucht- en golf- slagbad 't Waterbos valt tegen. Tot nu toe hebben slechts 56.000 mensen het nieuwe watercomplex bezocht. Het bestuur had verwacht dat zo'n 120.000 mensen tot op de dag van vandaag het zwembad zouden bezoeken. Als gevolg van dat veel geringere bezoek zijn parkeerexcessen bij het zwembad uitgebleven. Het bestuur van het zwembadcomplex had ver wacht dat de parkeerproblemen als gevolg van een geringe parkeergele genheid veel groter zouden ziin. Desondanks wil het bestuur toch graag dat de parkeerruimte wordt uitge breid. Daartoe moet de gemeenteraad van Rijnsburg een extra krediet uittrekken. Op topdagen hebben veel bezoekers van het zwembad hun auto gepar keerd in de Kleipettenlaan. Dat heeft overigens niet tot klachten geleid van omwonenden. Het bestuur van het Waterbos streeft ernaar nog meer mensen uit de regio naar het zwembad te halen. Het bestuur is trouwens nog druk bezig om het zwembad onder de aandacht van de Rijnsburgse en Valkenburgse bevolking te brengen. In het bestuur leven ideeën om het zwembad als schoolreis-attractie aan te bevelen. In de komende tijd zal meer aandacht en geld aan reclame voor het zwembad worden besteed. "Ja" zegt de gemeente Waddinx veen bij monde van gemeentese cretaris J. Meuleman, "want de CAI-installatie is van Waddinx veen. Ook wanneer Boskoop op de installatie wordt aangesloten, blijft de mast eigendom van Waddinxveen, vindt hij. "Nee" zegt burgemeester J.H. Reinders van Boskoop. "Ik vind niet dat de ene gemeente mag be palen wat er in de andere ge meente gebeurt". Al enige tijd probeert de gemeente Boskoop voor zijn bewoners een CAI-systeem op poten te zetten. Het plan om een eigen antenne op te richten is na een aantal jaren touwtrekken uiteindelijk door de Kroon tegengehouden. De ge meente Boskoop was zodoende op de mast van Waddinxveen aangewezen. De onderhandelin gen met Waddinxveen over aan sluiting op deze antenne zijn in de lente van 1979 begonnen met een voorlopige overeenkomst als re sultaat. In deze overeenkomst werd in het midden gelaten wie de beslissingsbevoegdheid over de via de CAI te leveren pro gramma's zou krijgen. Burgemeester Reinders: "Ik was er vanuit gegaan dat dat in geza menlijk overleg zou worden be paald". Waddinxveen vond ech ter dat de leemte in de overeen komst moest worden gedicht en zond deze week een voorstel tot wijziging van de overeenkomst naar Boskoop. Laatste woord Volgens dit voorstel zou in de over eenkomst een bepaling opgeno men moeten worden, die inhoudt dat de gemeenteraad van Wad dinxveen het laatste woord over de CAI zou krijgen. Wanneer een wijziging van het leverbare pak ket programma's in het verschiet ligt mag Boskoop weliswaar zijn mening schrijftelijk kenbaar ma ken, maar de beslissing is aan Waddinxveen. Boskoop is hier fel op tegen. De Boskopers willen zelf meebeslis sen wat op hun radio of tv wordt uitgezonden. Burgemeester J.H. Reinders vindt de door Wad dinxveen voorgestelde gang van zaken alleen acceptabel als bij voorbeeld om technische rede nen (slechte ontvangst) een zen der wordt vervangen door een andere. "Maar als om godsdien stige, morele of politieke gronden de "knop wordt omgedraaid" dan komt de vrijheid van meningsui ting in het gedrang. Dan oefent Waddinxveen, ik zal het zware woord maar gebruiken, censuur uit Weinig kans Reinders geeft het wijzingsvoor- stel, dat vanavond in de Bos- koopse gemeentenraad moet worden behandeld, dan ook wei nig kans van slagen. Waddinx veen en Boskoop zullen dan op nieuw aan de onderhandelingsta fel plaats moeten nemen. Dit tot groot ongenoegen van burge meester Reinders: "Boskoop heeft al lang genoeg moeten wachten op kabeltelevisie" vindt hij. "Hierdoor wordt de realise ring wéér uitgesteld". Waddinxveen is vooralsnog doof voor de Boskoope argumenten. Gemeentesecretaris J. Meule man: "Wij willen de beslissing in de finale in eigen hand houden". Meer wil hij niet kwijt "We zien het standpunt van Boskoop met belangstelling tegemoet". fOORHOUT - Twee bewoners van de Pieter de Hooghstraat in Voorhout hebben grote bezwaren tegen de bouw van een nieuw jeugdcentrum aan de Boekhorstlaan, op een plaats die grenst aan de achtertuinen bij hun woningen. (let dagelijks bestuur van de pro- vincie, Gedeputeerde Staten, heeft het gemeentebestuur van Voorhout in juni toestemming gegeven om de Stichting Jeug draad een bouwvergunning te verlenen. De bouw van het jeugdhuis is inmiddels begon nen. De twee bewoners, mevrouw E. M. Haarlemmermeer - De huis- artsenvereniging in Haarlem mermeer, waarbij onder meer j artsen uit de bollenstreek zijn aangesloten, heeft het gemeen- tebestuur gevraagd of dit ervoor j kan zorgen dat er een betere verbinding met het openbaar vervoer tussen het Sint Elisa beth Gasthuis in Haarlem en Haarlemmermeer tot stand kan worden gebracht. j)e patiënten die naar dit zieken huis worden verwezen en zijn i aangewezen op het openbaar j vervoer, zijn vaak uren onder- weg. Zij moeten minstens drie maal overstappen op een andere bus. Bovendien sluiten de lijn diensten niet altijd op elkaar aan, zodat lange wachttijden ont staan. Niet alleen voor patiënten j is dit een ongemak, ook bezoe- kers aan ziekenhuizen moeten i uren uittrekken als ze met de bus reizen om familieleden te bezoe- i ken. "Bij degenen die voor poliklinische I behandeling moeten worden j doorverwezen, dient vooral te j worden gedacht aan de oudere mensen", zo schrijft de huisart senvereniging aan het gemeen- I tebestuur. De artsen vragen de gemeenteraad te willen bevorderen of er een rechtstreekse busdienst kan ko men vanuit Aalsmeer, Hoofd dorp en Heemstede naar het zie kenhuis. Voor de inwoners van Haarlemmermeer-zuid betekent dit, dat zij dan maar één keer hoe ven over te stappen. De artsen suggereren om lijn 40 van Cen traal Nederland (Utrecht-Haar lem) een 'lus' te laten maken via de Johan Wagenaarlaan, Euro- paweg en Rustenburgerweg. Hoofdzaak Met cijfers in de hand wijzen de huisartsen op de noodzaak van een betere verbinding. Ruim twee jaar geleden werden er 7510 patiënten uit Haarlemmermeer in een ziekenhuis verpleegd, van wie 2548 (34 procent) in het Elisa beth Gasthuis. In datzelfde jaar werden van de ruim 2000 zieken uit Aalsmeer 372 patiënten in hetzelfde ziekenhuis opgeno men. Van de 3491 patiënten uit Heemstede, belandden er 680 in het EG. "Het gaat", schrijven de artsen, "hier alleen om patiënten die worden opgenomen, terwijl toch ook rekening moet worden ge houden met polikliniek-bezoe kers en hen die zieken bezoe ken." van der Bent-Bouwmeester en W. van den Nouland, hebben bij Ge deputeerde Staten een bezwaar schrift ingediend. Zij werden gis teren gehoord door een commis sie uit Provinciale Staten. Na ad vies van deze commissie zullen Gedeputeerde Staten beslissen of zij al dan niet alsnog een stokje voor de bouw van het jeugdcen trum zullen steken. Brand Het nieuwe stenen gebouw komt op de plaats van het houten club huis, dat in september vorig jaar door brand werd verwoest. Die brand heeft de omwonenden vol gens mevrouw Van der Bent nog eens duidelijk gemaakt, dat het centrum veel te dicht bij de wo ningen aan de Pieter de Hoogh straat stond. „Stukken brandend hout en stukken dakbedekking vlogen bij ons tegen de gevels aan". Een nieuwe brand is volgens haar niet denkbeeldig want „herhaal delijk is in de Bollenstreek de laatste jaren brand uitgebroken in jongerencentra met alle risi co's voor de naaste buren van dien". In april van dit jaar is het toen niet meer in gebruik zijnde gebouwtje opnieuw in brand ge stoken. Kort daarop werd het ge sloopt. Boerderij van 4 miljoen NIEUW VENNEP - De gemeente Haarlemmermeer wil één van de oudste boerderijen in de polder (aan de Middelweg 35 in Nieuw Vennep) kopen. Hiervoor met een bedrag van bijna vier miljoen gulden op tafel komen. De boerderij is nu nog eigendom van de familie Pruissen. Zij kan de grond, ruim 58 hectare, ople veren als de oogst binnen is. De opstallen komen 1 mei van het volgend jaar vrij. De gemeente wil het complex gaan gebruiken voor compensatie doeleinden. Zij wil hierin land bouwers huisvesten die hun be drijf moeten verlaten in verband met onteigening. Ook verwachten de omwonenden geluidshinder van het jeugdcen trum te zullen ondervinden, op grond van de ervaringen in het verleden. Het gebouw zal worden gebruikt door de jeugd in de leef tijd van twaalf tot zestien jaar, verenigd onder de naam „Paradi se". Dit was vroeger een onder deel van de jongerensociëteit Kontakt, maar opereert nu onder auspiciën van de Stichting Jeug draad. Kontakt is inmiddels ver huisd naar het sociaal-educatief centrum aan de Jacoba van Beie- renweg, maar de jeugdraad wilde Paradise daar niet onderbren gen. Geluidsoverlast Juist van de jeugd van twaalf tot zestien jaar verwachten de om wonenden geluidsoverlast te on dervinden: disco-avonden, cros sende brommers. Volgens be stuurslid Van Velzen van de Jeugdraad zal het wel meevallen. Paradise richt zich op de jeugd tot zestien jaar, die dus niet op een bromfiets mag rijden. „Wie toch op een brommer komt, komt er bij ons niet in". Het centrum moet om negen uur 's avonds dicht; onderverhuur aan derden mag pas na toestemming van het gemeentebestuur. Er zal geen sterke drank worden geschon ken. 'Het Hof van Holland': over in andere handen. Verbeteringen aan Noordwijks bekendste restaurant Het echtpaar Van den Anker dat per 1 september de scepter gaat zwaaien in 'Het Ho! van Holland NOORDWIJK - Hotel-restaurant "Het Hof van Holland" aan de Voorstraat te Noordwijk-Bin- nen krijgt een nieuwe eigenaar. Met ingang van 1 september a.s. wordt Noordwijks bekendste restaurant overgenomen door Joop van den Anker, voormalig directeur van het Palaee-hotel en het hotel-restaurant "Fruits-de-Mer. Van den Anker heeft het "Hof' ge kocht van de Noordwijker W. Vink, die op 1 april van het vorig jaar het restaurant overnam van exploitant Oehl. Van den Anker heeft ambitieuze plannen met het "Eerste Huys" van de gemeente Noord wijk, al zal de sfeer van het restaurant - en sfeer die al sinds jaren dezelf de is - niet worden gewijzigd. Wel zal Van den Anker de nodige ver beteringen aan het interieur aan brengen. Zo wordt momenteel in Deventer speciaal voor het Hof van Hol land nieuwe vloerbedekking ge weven. Ook zal het huidige buffet verdwijnen om plaats te maken voor een aperatief-bar. Van den Anker neemt een oude kennis mee naar het "Hof": chef-kok Pe ter van Dam, die al zo'n 15 jaar nauw met Van den Anker sa menwerkt. Verder is de nieuwbakken eigenaar van plan om vanaf oktober in de weekeinden live-muziek ten ge hore te laten brengen. Hij heeft daarvoor de pianist Dolf Pierie aangetrokken, ook al geen onbe kende musicus in de Noordwyk- se horeca-wereld. Het hotel blijft in zijn huidige vorm bestaan. De 15 kamers zullen een opknapbeurt krijgen. Het is de u edoeling van Van der Anker om te zijner tijd het "Hof van Hol land" naar achteren uit te brei den. Op de plaats waar nu nog de oude stallen zijn zal vergader ruimte worden geschapen. Maandag 1 september is er voor Noordwijkers die met de nieuwe eigenaar en zijn echtgenote ken nis willen maken "open hof'.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 25