Bij winst was de tent afgebroken' Sancties Torres dé uitblinker bij winnend Twente Roodenburg troeft UVS af: 2-0 Gaaf debuut Gerrie Mühren x R x x PEC WEER NIET OP SCHOT Schellekens redt NEC Joop Brand na hoopvol gelijkspel Telstar Scorebord X x 9, X X X X X Tahamata op dreef MAASTRICHT (ANP) - De verrassing in de wedstrijd tussen MW en Go Ahead Eagles lag gisteravond niet zozeer in de uitslag (1-1) als in de Maastrichtse opstelling. De opstelling van Bert van Marwijk als libero van MW voor de gebles seerde Sören Busk was opmerkelijk. Van Marwijk had zijn plaats op het linker middenveld moeten afstaan aan de laatste aankoop van MVV: Gerrie Mühren. De Volendammer zette dinsdagavond zijn handtekening onder het éénjarige contract. Wat de 'veteraan' op het gras aan spelkwaliteiten demonstreerde, was gaaf. Gerrie Mühren was een duidelijke aanwinst voor de thuisploeg. Na de rust kwam Mühren echter niet meer terug in het veld. De Volendammer kwelt met spierproblemen. Het wegvallen van Mühren en kort daarop van Erkens (achillespeesbles sure) bracht de Maastrichtenaren in moeilijkheden. Met kunst en vlieg werk kondert zij de 1-1 stand die bij rust was.bereikt in de eindfase handhaven. Korven zorde voor 0-1, Van Staveren voor 1-1. Beide ploe gen konden met deze (juiste) uitslag tevreden zijn. ZWOLLE (ANP) - Tijdens de voorbereiding op de competitie was PEC Zwolle ongekend produktief, waarbij de 29-1 overwinning op het arme Westerwolde het hoogtepunt vormde. Maar nu de competitie begonnen is laten de spitsen van de Zwolse club het plotseling afweten. Nadat zondag op de Wageningse berg de ouverture een 0-0 gelijkspel opleverde, bleef het gisteravond in de Overijsselse hoofdstad opnieuw dubbel blank. Waarbij overigens gezegd moet worden dat het de club van Fritz Korbach weer niet mee zat. In Wageningen werd het houtwerk vier maal getroffen gisteravond stonden paal en lat wederom twee maal Zwols succes in de weg. Eerst trof de uitblinkende Riemens halverwege de eerste helft, nadat hij door Frandsen in de diepte werd gestuurd, de paal. Even later schoot Rinus Israël uit een vrije trap tegen de lat. NAC groef zich overi gens zeker niet voor het doel in. Vooral Vreysen zorgde doorlopend voor gevaar, maar Van Gils profiteerde er niet van. In de tweede helft richtten de Bredenaars zich voornamelijk op het consolideren van de punten verdeling. NIJMEGEN (ANP) - NEC en Wageningen hebben de 5000 toeschouwers in het Goffert- stadion bij vlagen een aardige partij, voetbal voorgescho teld. De gasten namen tót twee maal toe een voorsprong maar moesten uiteindelijk toch toezien dat NEC op ge lijke hoogte kwam. Het was in die fase vooral aan voortref felijke werk van de Nijmeeg se doelman Schellekens te danken dat Wageningen de overwinning in die periode al niet veilig stelde. Toch moest de NEC-coalitie na achttien minuten al gewonnen geven toen Hazelhekke na een vrije trap van Van der Berg de bal tegen de touwen kopte. Allengs herstelde de thuisclub zich, en dat had tot gevolg dat nog voor de rust Jacobs ook al via een kopbal kon tegenspo- ren. Na de hervatting ging NEC er aggressiever tegen aan maar bij een van de spaar- zamé tegenstoten kwam Wa geningen andermaal op voor sprong. Schellekens kon een afstandsschot van Leushuis niet onder controle krijgen waarna het voor McDonald geen probleem was de bal in het net te deponeren. (1-2). Nog geen minuut later had NEC de zaken gelijk getrok ken. De Groot stuurde Peter Hendriks de diepte in. De vleugelspits was net iets eer der bij de bal dan doelman Suvee en dat betekende 2-2. ENSCHEDE (GPD)- Drie minuten voor het einde gunde Hennie Hollink de kleine Manuel Sanchez Torres de ovatie van het elfduizendkoppige publiek. Met de winst in zicht wisselde de trainer van FC Twente zijn rechterspits voor Evert Bleuming, die na de wedstrijd tegen Willem II zijn basisplaats aan de jeugdige Spanjaard had moeten afstaan. En terecht, zoals gisteravond bleek, want tegen FC Utrecht stal hij de show met werve lende acties en een briljant doelpunt, dat een belangrijke bijdrage betekende in de 3-0-zege op het aanvallend spelende Utrecht, dat verlangend zal uitzien naar de terug- Sanches Torres: keer uit Amerika van spits Leo van Veen. weergaloos kelijk wat onzekere doelman An- dré van Gerven op de doellijn te hulp komen om de inzet van de overigens onzichtbare Gerard van der Lem, die van arbiter Bosman wegens praten nog een gele kaart achter zijn naam kreeg tijdig te keren. Aan de andere kant leverde Manuel Sanchez Torres, na zyn langduri ge blessure, die hem vrijwel het gehele vorige seizoen aan de kant hield, zijn visitekaartje af met een formidabele knal, die doelman Hans van Breukelen maar ter nauwernood tot hoekschop kon verwerken. FC Twente en FC Utrecht, twee ploegen die vorig seizoen nog net een graantje meepikten uit de UEFA-ruif, hebben er gisteren voor het publiek een aantrekke lijke topper van gemaakt. Zowel Hennie Hollink als zijn Utrechtse confrater Han Berger had de aan val gepredikt en dat betekende dat beide ploegen bereid waren achterin de nodige risico's te ne men, met als gevolg dat zich al direct enkele wonderlijke situa ties in de 16-metergebieden af speelden. Voorlopig leek FC Utrecht de meeste greep op het spel te krij gen doordat het middenveld van de gasten, met de nog altijd ge slepen Willem van Hanegem en de regelmatig oprukkende Ton de Kruyk voor een betere aan sluiting zorgden dan de Twentse middenvelders, die met name in de beginfase voortdurend naar hun directe tegenstander liepen te zoeke en daardoor voor enige verwarring zorgden in de eigen defensie. Aad Kila moest zelfs al na enkele minuten zijn aanvan- ste Twentse treffer op en weer was het de Duitse doelpuntenja- ger Ferdi Rohde die, ditmaal voor eigen publiek, als eerste het net vond. Na een combinatie tussen Gritter en Thoresen belandde de bal bij Sanchez Torres, die met een beheerst tikje de gevaarlijke Twentse aanvalsspits in stelling bracht. VELSEN - Telstar heeft gisteravond met een puntverlies geïnvesteerd voor de toekomst. De Velsense eerste-divisieformatie had qua spelpeil en kansenverhouding van FC Am sterdam moeten winnen, maar de Brand-ploeg bleef uiteindelijk steken op een 0-0 deling. van een voordeelopruiming in de Telstar-defensie. Alleen voor Nederburgh zocht hij het doel te hoog. In de voorgaande periode waren onder andere Theo van Seggelen en John Verschoor dicht by de openingstreffer ge weest. „Ik wil niet weten van een verloren puntje", meldde Brand. „Ik wei ger een puntenfrustratie te kwe ken. Ik kijk dit seizoen alleen naar het spel en of dat aanslaat bij het publiek. Ik had ook behou- dener kunnen spelen. Dan had ik waarschijnlijk wel gewonnen, maar ik betwijfel of het Tel star-volk dan zou hebben geno ten. Tegen Haarlem leverde dat toevallig schade op. Dat geeft niet". Brand trok vervolgens de vergelij king tussen het duel van vorig jaar en gisteravond. Toen verloor Eredivisie NEC- Wageningen 2-2; PEC-NAC 0-0; Feyenoord-Willem II 4-0; AZ-PSV 2-0; Ajax-Roda JC 4-2; FC Den Haag-Excel- sior 3-1FC Twente-FC Utrecht 3-0; FC Groningen-Sparta 5-0; MW-Go Ahead Eagles 1-1. Telstar met 1-5 en werden de spelers uitgefloten. Nu oogstte John Verschoor zelfs applaus bij een terugspeelbal en bevolkten ongeveer 4000 toe schouwers sportpark Schoonen- berg. Vorig jaar kon de Tel star-penningmeester slechts éénmaal een dergelijke recette noteren, toen Peter Ressel zijn opwachting maakte tegen Den Bosch. „Ik had er niet moeten denken als wij hier met 2-0 had den gewonnen", mijmerde Brand. „De mensen hadden dan, denk ik, de tent afgebroken". Hoewel Telstar zich naderhand kon uitroepen tot de beste ploeg, mocht de thuisbrigade van geluk spreken dat Amsterdam-aan valler Hans Bouwmeester vlak voor tijd geen gebruik maakte SPORTTOTO Kruising AZ'67 Feyenoord Twente Ajax Groningen PSV PEC Zwolle Rodja JC Wageningen Den Haag Excelsior Utrecht GA Eagles MW NEC NAC Sparta Willem II Eerstedivisie 2 2 0 0 4 6-1 2 2 0 0 4 6-1 2 2 0 0 4 5-0 2 2 0 0 4 8-4 2 10 12 7-3 2 1 0 0 2 3-2 2 0 2 0 2 0-0 2 10 12 4-4 2 10 12 4-5 2 10 12 3-4 2 0 1113-5 2 0 1112-4 2 0 1112-4 2 0 111 1-4 2 0 0 2 0 1-7 2 0 0 2 0 0-6 Toto 2 3 Groningen-Sparta Den Haag-Excelsior AZ'87-PSV PEC Zw.-NAC NEC-Wageningen Ajax-Roda JC MW-Go Ahead Eagles Twente-Utrecht Vitesse-Heracles Telstar-Amsterdam Den Bosch-Haarlem Heerenveen-S V In de eerste rondgang gaf Van Seg gelen een mislukte voorzet, die bijna in de kruising belandde, waarop ex-Telstar-doelman Jaap Bloem heel attent reageer de. Vlak voor rust kreeg de sterk spelende rechtervleugelverdedi ger John Verschoor (Brand: „Hy kan nog veel beter") door dat de hoofdstedelingen in de mandek king speelden. Hij maakte daar handig gebruik van en kon zon der op obstakels te stuiten het Amsterdam-strafschopgebied bereiken. Daar aangekomen pas seerde de oud-LFC'er drie man om vervolgens een knap schot los te laten. Bloem reageerde weder om uitstekend. In de tweede helft eiste ook Jan Keizer de aandacht op. De Vo- lendamse arbiter weigerde de bal op de stip te leggen na een charge van Bastiani ten opzichte van Van Seggelen. „Wanneer we Mulder als scheidsrechter had den gehad dan was de wedstryd gestaakt", meende Brand. „Mul der had er by één van de ploegen meer dan drie spelers uitge stuurd. Haarlem-Telstar was vergeleken met dit duel een slap pe vertoning. Keizer was veel to leranter. Desondanks ben ik hartstikke tevreden, want zater dag zit het tegen Heracles weer vol". Een diepte-investering dus. HERMAN POOS t Uitblinker John Verschoor heeft de Amsterdamse verdediging volledig op het verkeerde been gezet e )oor een schietpoging. Goalie Bloem zal de inzet pareren. BRUSSEL (ANP) - Op de eerste speeldag van de Belgische com petitie heeft Anderlecht meteen goed uitgehaald. In de uitwed strijd tegen Waterschei werd met 4-2 gewonnen. De Brusselaars behaalden daarmee de hoogste score van de dag. Nielsen, Hey li- gen (strafschop), Brylle ep tVer- cautefèn velden het vonnis-.'voor de 'bekerhouder. Landskam pioen Club Brugge had weinig zin om nu al aan de competitie te beginnen. Tegen Waregèm maak- te Club er in het Brugse Olym piadestadion een zomeravond- potje van. Twee keer konden de supporters van de Belgische kampioen opveren: 2-0. Molenbeek en Lokeren, twee Bel gische vertegenwoordigers in he toernooi om de UEFA-beker, ze gevierden met het kleinst moge lijke verschil (1-0) RWDM had he tegen FC Winterslag zeer gemak kelijk, maar de winst van Loke ren op nieuwkomer AA Gent kwam aanzienlijk moeizamer tot stand. De debutant in de hoogste afdeling wist zich onder andere via Koudijzer kansen te schep pen,-maar in de afwerking mis lukte het telkens weer. Standard Luik, ook present in het toernooi om Europa cup III, moest Berin gen op eigen terrein een gelijk spel (2-2) topstaan. De van Ajax aangekochte Simon Tahamata speelde een voortreffelijke party. Amersfoort-DS'79 1-1; Vitesse-He racles 3-1; Vlaardingen-Cambuur 0-0; Veendam-SW 1-3; Telstar-FC Am sterdam O-O; FC Den Bosch-Haarlem 2-0; Heerenveen-FC VW 6-1Helmond Sport-Volendam 2-2; Eindhoven-De Graafschap 3-1. Heerenveen DS *79 Eindhoven SW Vitesse Amsterdam Cambuur Den Bosch Graafschap Haarlem Helmond Sp Volendam Heracles Fortuna S Amersfoort Telstar Vlaardingen FC WV Veendam 2 1 1 0 3 7-2 2 1 1 0 3 5-1 2 1 1 0 3 3-1 2 1 1 0 3 4-2 2 1 1 0 3 6-4 2 10 12 3-3 2 10 12 3-3 2 0 2 0 2 3-3 2 0 2 0 2 2-2 2 10 12 2-3 10 10 10-0 2 0 1111-2 2 0 1111-3 2 0 1110-4 2 0 1112-7 10 0 10 1-3 LEIDEN - Diverse clubs uit de Leidse regio werkten gis teravond, als voorbereiding op het nieuwe seizoen, weer enkele oefenduels af. Roodenburg leverde een opmerke lijke prestatie door stadgenoot UVS af te troeven. De Noordbewoners versloegen hun opponent met 2-0. De jeugdige Ronald Jansen (voor rust) en Richard Klein (pe nalty) zorgden voor de treffers. Lugdunum behaalde een krappe 1-0 overwinning op het in de vierde klasse uitko mende UDO. De zege kwam in handen van de kikkers door een eigendoelpunt van UDO-laatste man Jos Witte- man. Oegstgeest kon Quick Boys tot de rust aardig bijbenen. Na de pauze echter gooiden de Katwykers er een schepje bovenop en liepen gemakkelijk uit naar een 3-0 ze ge. Adri van der Plas en Cees van Rooyen (2x) scoorden de Kat- wijkse doelpunten. RCL reikte gisteravond in het duel tegen VUC voor de eerste maal in zijn oefenperiode tot het niveau dat redelijkerwijs van een eer steklasser mag worden verwacht. Tien minuten voor rust bracht de van JAC overgekomen Eric Doe zelaar de ploeg van trainer Theo de Waard op een 1-U voorsprong. In de tweede helft kwam VUC op gelijke hoogte: 1-1. LFC kende weinig moeite met af delingsclub Oranje Groen. De kanaries zegevierden met 4-1. De LFC-doelpunten kwamen op naam van Peter Gijsman en René Boekooy (ieder twee maal). ZLC moest zijn meerdere erkennen in vierdeklasser De Sleutels (0-3). Piet Swagers (2x) en Fred van Huis scoorden voor de Vliet- ploeg. Ger de Roode en Han Sjardijn zet ten LDWS in de eerste helft van de wedstrijd tegen Docos op een 0-2 voorsprong. De Morschbe- woners vochten hierna goed te rug, verder dan een doelpunt van Ruud van der Meel (penalty) kwam de ploeg echter niet: 1-2. Ondanks de schotvaardigheid van SJZ-speler Wim Bos kon SJZ het niet bolwerken tegen Randstad Sport. Na de openingstreffer van Gerrit van Loenen voor Randstad Sport bracht Bos de Zoeterwou- denaars via twee goals voorbij de Voorschotenaren. Koos Zoete melk en Henk de Graaff schoten hierna evenwel nog voor Rand stad Sport raak: 3-2. SJC ging met 1-2 onderuit tegen het C-elftal van Haarlem. René de Ridder bracht de Noordwijkse treffer op zijn naam. Arnold Boers van Katwijk was gister avond weer goed op dreef. Tegen Valken'68 nam hij vier van de zes Katwijk-doelpunten op zijn naam. Uitslag: 0-6. SVLV boekte een knappe 0-4 overwinning op het naar de derde klasse gepromoveerde ADO. Pe ter van der Werf (2x), Dolf van Zyl (penalty) en Theo George maak ten de SVLV-doelpunten. Meerburg en VTL kwamen een 2-2 deling overeen. De Leidenaars kwamen als snel op een 2-0 voor sprong, maar gaven die in de slot fase van de wedstryd uit handen. VOETBAL - De voetballer Jürgen Gelsdorf, die voor de Bundesli- gaclub Bayer '04 Leverkusen uit komt, staat sedert gistermorgen onder politiebewaking. Gelsdorf was er de oorzaak van dat de Ko- reaan Bum Kun Cha van Ein- tracht Frankfort in de wedstryd tussen beide clubs van afgelopen zaterdag ernstig werd gebles seerd. Even na de pauze stond FC Utrecht al op een vrijwel onoverkomelij ke achterstand door een schitte rend doelpunt van Manuel San chez Torres. Hij remde namelijk een schot van Thoresen af, won vervolgens de sprint van doel man Hans van Breukelen en wip te het leer op onnavolgbare wijze over de Utrechtse goalie heen in het net. Terwijl Scheve by FC Twente de plaats innam van de geblesseerde Dilling, moest Van Hanegem by Utrecht lichtgewond het veld ruimen voor Willy Carbo. Met de ze extra man als vierde aanvaller probeerde Han Berger een aUes- of-nietsoffensief te forceren, maar de Utrechtse aanval miste een gevaarlijke spits van het for maat Ferdi Rohde, die overigens een droomkans voor een leeg doel even menselijk om zeep hielp als welke andere voetballer ook. Toch stond Rohde aan de basis van het derde Twentse doelpunt. Terwijl de officiële speeltijd al was verstreken, profiteerde de Twentse spits van een onver geeflijke fout van voorstopper Du Chatinier. Hij schoof de bal vervolgens naar de meegekomen Thoresen, die zijn harde werken op de valreep nog kon belonen met een beheerst ingeschoten treffer. „Wij hebben", aldus Hennie Hol link, „met name in de tweede helft uitstekend gespeeld. Ik ben er blij mee, maar desondanks zullen we na deze twee overwin ningen met beide benen op de grond moeten blijven staan. De weg is nog lang en pas aan het einde van de rit wordt de balans opgemaakt. Niet na twee wed strijden". NEC-Wageningen 2-2 (1-1). 18. Hazel hekke 0-1, 34. Jacobs 1-1, 56. Mcdonald 1-2, 57. Peter Hendriks 2-2. Scheids rechter Geurds. Toeschouwers: 5000. PEC-NAC 0-0. Scheidsrechten Draais- ma. Toeschouwers: 5000. Feyenoord-Willem 2 4-0 (1-0). 25. Ver meulen 1-0, 68. Petursson 2-0, 70. Pe- tursson 3-0, 85. Bouwens 4-0. Scheids rechter Oetelmans. Toeschouwers: 18.434. AZ-PSV 2-0 (1-0), 33. Nygaard 1-0, 64. Peters 2-0. Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers: 15.000. FC Twente-FC Utrecht 3-0 (1-0). 64. Pe ters 2-0. Scheidsrechter Thomas. Toe schouwers: 15.000. FC Twente-FC Utrecht 3-0 (1-0). 13. Rohde 1-0, 61. Sanchez Torres 2-0, 90. Toresen 3-0. Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers: 11.000. Ajax-Roda JC 4-2 (0-2). 36. Eriksen 0-1, 39. Eriksen 0-2,52. Van Geel 1-2,56. Wig- gemansen 2-2,65. Kieft 3-2,84. Molenaar (strafschop) 4-2. Scheidsrechter Mul der. Toeschouwers: 10700. FC Den Haag-Excelsior 3-1 (2-1). 7. Me lis 1-0,16. Van Vliet 2-0,23. Nyssen 2-1, 88. Van Vliet 3-1. Scheidsrechter Gans. Toeschouwers: 5000. MW-Go Ahead Eagles 1-1 (1-1). 33. Koerver 0-1, 44. Van staveren 1-1. Toe schouwers: 7000. Scheidsrechter Van Laar. Groningen-Sparta 5-0 (2-0). Houtman 1-0, Hiddink 2-0, Dykstra 3-0 en 4-0, Hiddink 5-0. Scheidsrechter Weerink. Toeschouwers: 12.000. SC Amersfoort-DS '79 1-1 (0-0). 75. Brink, 77. Evers 1-1. Scheidsrechter Mittelmeier. Toeschouwers: 2000. Vitesse-Heracles 3-1 (2-1). 14. Deijkers 1-0,15. Van Haag 1-1,36. Van Oosterom 2-1,79. Van Oosterom 3-1. Scheidsrech ter Corver. Toeschouwers: 4100. Vlaardingen-Cambuur 0-0. Scheids rechter Broekman. Toeschouwers: 2000. Veendam-SW 1-3 (0-1). 14. Meyboomn 0-1,53. Dercks 0-2,68. Peitsman 0-3,70. Veneboer 1-3. Scheidsrechter Manuel. Toeschouwers: 2500. Telstar-FC Amsterdam 0-0. Scheids rechter Keizer. Toeschouwers: 4000. FC Den Bosch-Haarlem 2-0 (1-0). 20. Van der Horst 1-0, 86. Monsanto 2-0. Scheidsrechter Ettekoven. Toeschou wers: 3750. Heerenveen-FC VW 6-1 (3-1). 3. Deblaauw 1-0,11. Jansen 1-1, Visser 2-1 (strafschop). 21. Nijgh 3-1, 46. Smit 4-1, 68. Smit 5-1,73. Heyne 6-1. Scheidsrech ter Ram. Toeschouwers: 3000. Helmond Sport-Volendam 2-2 (0-0). 49. Burhenne 1-0, 71. Jonk 1-1, 73. Mooyer 1-2, 85. Klaassen 2-2. Scheidsrechter Severeyn. Toeschouwers: 4500. Eindhoven-De Graafschap 3-1 (2-0). 12. Van Rijsingen 1-0,28. Van Rysingen 2-0, 71. Leeuwerik 2-1, 85. Van der Pas 3-1. Scheidsrechter Bakker. Toeschouwers: 3000.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16