(Leycfee agenda Daklozencentrum volgend jaar open bbbzeee Protesten tegen grote kamernood Informatiedagen K en O Leiderdorp Luchtvaartcongres in Wassenaar Wachten is op goedkeuring CRM9 "Wij vallen tussen wal en schip" LEIDEN - Leerlingen van de LOK-school, een opleiding voor sociaal- agogische beroepen, hielden gistermiddag op het stadhuisplein een de monstratie om de aandacht te vestigen op hun kamernood. Wethouder Waal kreeg een petitie aangeboden. Deze week hielden de leerlingen ook al een tentenactie. Omstreeks half vijf arriveerde de stoet, luidkeels zingend, op het plein. Enkele korte schetsjes illustreerden de kamerproblemen waar leerlin gen van de school mee worden geconfronteerd. Om met één van hen te spreken: "Wij vallen tussen wal en schip. Wq zijn noch student, noch werkende jongere. Het resultaat we worden op geen enkele wachtlijst toegelaten". En dat terwijl Leiden de school toch zelfheeft gewild", zo vervolgde zij. "In heel Nederland zijn slechts drie van dezè scholen. We komen daarom uit alle delen van het land. Sommigen komen van zover dat ze echt dringend een kamer nodig hebben". "Het is goed dat Leiden wordt gedwongen dit probleem onder ogen te zien antwoordde Cees Waal, wethouder ruimtelijke ordening, hierop. Daar komt bij dat de woningbezetting leert dat er ergens kamers be schikbaar moeten zijn!". De leerlingen van de LOK-school hebben tot nu toe door gesprekken in ieder geval bereikt dat de gemeente nog dit jaar voor 30 a 40 man woon ruimte verzorgt. Protesterende leerlingen van de LOK worden in het stadhuis toegesproken door wethouder Waal LEIDEN - Als alles even meezit heeft Leiden over pakweg een jaartje een spiksplinternieuw daklozencentrum aan de Rem brandtstraat. De detailtekeningen, die in een rap tempo door de gemeentearchitect Den Haring zijn ge- maakt, liggen klaar. Het wachten is nu alleen nog op de goedkeuring van het ministerie van CRM. De tekening van het worden begonnen. daklozencentrum aan de Renbrandtstraat. Nog dit jaar moet met de nieuwbouw LJA-ERS GEHULDIGD LEIDEN - De Leidse Jeugdactie (LJA) heeft gistermiddag in het buitencentrum "De Korte Vliet" een aantal medewer kers in het zonnetje gezet. De bijeenkomst was bedoeld als een afscheid. Zoals bekend is de LJA door de reorganisatie van de sociaal-culturele sec tor min of meer tussen wal en schip gevallen. Bedoeling was dat zij met de Welzijnsraad in één ondersteuningsinstituut zouden opgaan. De LJA be sloot naar aanleiding van dit - gewijzigde - raadsbesluit zichzelf op te heffen. LJA-erepenningen waren er gistermiddag voor de archi tecten Schutte en Schrama en de heer Trouveé. Mensen die jarenlang bij de LJA als vrij willigers 'in de sectie accom modatie hebben gezeten. In hun vrije tijd gaven zij gratis adviezen o.m. over de inrich ting van club- en buurthui zen Ook de heer Bothde laat ste LJ A-voorzitter kreeg een erepenning uitgereikt. LEIDERDORP - De Volksuniver siteit K O Leiderdorp organi seert ook dit jaar weer "open in schrijf- en informatiedagen". Op dinsdag 2 en woensdag 3 sep tember kunnen belangstellenden van 9.30-11.30 uur en van 19.45-21.45 uur in het K O ge bouw aan de Splinterlaan 91 te recht WASSENAAR - Luchtvaartspecialisten uit een groot aantal landen zullen van 25 tot en met 29 augustus in kasteel Oud-Wassenaar in Wassenaar een congres houden over de veranderingen die zich voltrekken in de burgerluchtvaart. Het congres is georganiseerd door het Nederlands Vervoerswetenschappelijk Instituut (NVI) in Rijswijk en de Rijkslucht vaartdienst, onder auspiciën van de Leidse rechtenfaculteit. Aanleiding om dit bij het NVI al lang bestaande voornemen te verwezen lijken, zo verklaarde dinsdag directeur-generaal mr. H. Raben van de RLD, is het vijftigjarig bestaan van deze dienst, eerder dit jaar. Congres sen over de ontwikkelingen in de burgerluchtvaart worden wel vaker gehouden, maar tot dusver was er in Nederland nog niet eerder een vergelijkbare bijeenkomst geweest. Onder de 10 sprekers zijn voor- en tegenstanders van een vrijere lucht- vaartpolitiek. Sommigen hebben een functie bij een luchtvaartmaat schappij of luchtvaartdienst, anderen hebben een wetenschappelijke functie in de (lucht-) vervoerstechniek of het internationale luchtrecht. De conferentie zal worden geopend door de staatssecretaris van verkeer en waterstaat mevrouw Smit-Kroes, waarbij ook prins Claus de aanwe zigen zal toespreken. Aan de orde tijdens de conferentie komen een groot aantal belangrijke aspecten van de burgerluchtvaart, zoals onder meer de luchtvaartpoli- tiek, de rol van de luchtvaart voor de nationale economieën, de EEG en de luchtvaart, tarieven, marktontwikkelingen en de financiële toekomst van de luchtvaart alsmede het luchtrecht. Voor dit colloquim zijn deskundigen uit de Verenigde Staten, de Filippij nen, Jordanië, enkele Europese landen en Nederland uitgenodigd, vol gens het NVI hebben een honderd mensen uit de internationale lucht vaartwereld voor het ccUoquim ingeschreven. LEIDEN/LEIDERDORP - Geboren: (Leiden), Sabrina F.A., dochter van H.M. de Groot en J.C.C. Lares; Madeion L., dochter van C.H.J. Stryk en C. de Graaf; Quirijn D., zoon van P.J. Schuur en M.J.A. Snoeck; Chantal C.M., dochter van R.J. Wakka en C.F. Cousyn; Maaike E., dochter van W.P.M. Tegelaar en I.E. Miedema; Paulien C., dochtervan P.J.W. de Vlaming en C.C.C. van Tol; Deaila, dochter van R. Rijsbergen en C.W. Brus- see; Marloes J.C.. dochter van G.T.M. van der poel en K.M. Vylbrief; Thierry A., zoon van A.P. Ranner en J. Stuijt; Sander, zoon van M. van Rhyn en C.W. Wilkens; Ruben A., zoon van J.W. Cor- nelisse en R.T.L. Hamilton; Maarten P.S., zoon van M.B. Peeman en B. van Groningen; Patrick, zoon van W.Smit en S. Wolting; Fatihan, dochter van C. Ka- ratas en S. Durmus; Alexander S.L., zoon van F.A.J. de jong en L.M.M. Kett- man; Edwin, zoon van J. Onderwater en J. Bakkenes; Ketinka J.M., dochter van N.L. meeuwenoord en J.J.M. Augusti- nus; Sebastiaan, zoon van H. Krapels en R.A. Carlon; Matthijs, zoon van M. Sloos en W. de Jong; Chantal, dochter van M.C. Vreeken en H. A. Colijn; Christiaan H.W., zpon van G. de Wit en I.E.M. Bockemül- ler; Iddo, zoon van H. van 't Hof en C. Bakker; Gerben, zoon van B.J.P. van Egmond en C.M.L. Appelman; Lucien, zoon van G.A.M. bruines en W.A.M. Ha ver; James D., zoon van D.A. Naylor en M.E. hansen; Hasibe, dochter van A. Bozdemir en Y. Türkoglu; Anna C., dochter van G.M. van Leeuwen en M.A.W.T. van der Horst; Mareke, doch ter van Th.H P. Geraedts en J. Ming; Paula, dochter van A. Kroesemeijer en Y.C. van der Linden; Brigitte M.C., dochter van M.J.E. Ohlenschlager en A.A.M. Jansen; Judith S., dochter van B W. Weiiers en M. Harinch; Bindia. dochter van H. Jharap en R. Dihal; Mi- chiel H., zoon vaivH.C.M. Zandbergen en M.A.C. Sorünken; Hans D.H., zoon van J.A.N. Frankhuizen en M.J. Lancel; Koos, zoon van W.J.A.M. van Santen en S.J. de Raad; Daan S.. zoon van M. Man tel en P.M.Th, van Pampus; (Leider dorp), Vulmarus P., zoon van P. de Graaf en J.M. Fisser; Brenda T., dochter van P.G. verhage en M.T. Kampschuur. De bouwkosten mogen nog niet worden vrij gegeven. "Het pre cieze bedrag weten we overigens ook nog niet", aldus een ge meenteambtenaar. "Maar we la ten voorlopig niets los, omdat de aannemers de tijd moeten heb ben om in te schrijven voor het project". Zoals bekend wordt er in Leiden al zo'n tien jaar over een daklozen centrum gepraat. De plannen kregen eind vorig jaar, toen de stichting "Opbouw Onder Dak" werd opgericht, echter pas con creet gestalte. Sindsdien is één en ander in recordtijd geregeld. Begin dit jaar nog benadrukte voorzitter Kamphuis dat spoed was geboden. "We zoeken naar een geschikt terrein van onge veer vierhonderd vierkante me ter", aldus de voorzitter. Garantie "We denken dat het ministerie v CRM in november onze stichting erkend", zegt secretaris F. Ver- vest nu. "Zodra we die garantie op zak hebben slopen we het pand dat er nu staat (een oud fa briekscomplex) en gaat do eerste paal de grond in. Waarom we het bestaande gebouw niet opknap pen? Nieuwbouw is even duur. Dus wat let ons". Het is dé bedoeling dat in hét nieu we gebouw ongeveer 24 personen kunnen worden ondergebracht. Bovendien is er permanent plaats voor twee personeelsleden. Deze cijfers zijn op basis van gegevens van de Sociale Dienst bepaald. "Vrij nauwkeurig" "De cijfers zijn, volgens mij, vrij nauwkeurig", zegt F. Vervest. "Logisch natuurlijk: we moeten die 24 bedden toch kunnen ver antwoorden tegenover CRM. Ze geven het geld niet BOKSEN - Carlos Monzon, de Ar gentijnse oud-wereldkampioen boksen in het middengewicht, is door een rechtbank in Buenos Aires veroordeeld tot één jaar voorwaardelijke gevangenis straf. Tijdens een persconferentie gaf Monzon een journalist een pak slaag. Het was niet de eerste keer dat Monzon in aanraking met de justitie kwam sinds hij in augustus 1977 met boksen stopte. Hij was ook al eens betrokken bij een vuurgevecht. (Leiden), W.C.M. van Veen en A.M. van der Horst; J. Laterveer en M.M. van Leeuwen; S.P.R. van Heek en V. Th. de Beer; F.J.W.M. Kortekaas en R.J. Chaudron; F.V. Buschman en M.A. van der Bult; A. van Driuel en A.M. Ko renhof; T. M'hamedi en P. Bekooij; D. Nieuwenburg en M. van Meijgaarden; C.M.G. van den Berg van Saparoea en V.A. veering; J.C. Tseng en K.V. Dörr; F. van de Wijngaard en C. Disseveld; J.C. Wiersma en J. Ewijk; G.J.M. Driessen en M. Petiet; J.W.R. Hoogwerf en N.J.E de Heer. Gehuwd: (Leiden), H.G.J. Mastenbroek en Y. van Egmond; L. de Kloe en M.A.J. Oudman; A.W. Jansen en H.J. Marijt; F. de Rooij en M.P.E.J. Driessen; P.C. van ZüP en B.L. Vincken; H. Belt en I.M. Philippo; L.P.J. de Ryk en A.V.M. van Bommel; J.C. Massaar en M.J.D. Wiege- rinck; C.J.M. van Seggelen en A.C.M. van Zijp; (Leiderdorp), J.J. Koning en C.R. Zwaving; A.F. Paardekoper en A.M.J. Heijnders. Overleden: (Leiden), A. Siere (1900); Th.N. van Os (1906); A.W. Ouwerkerk (1920), echtg. van J.Th. van der Veen; J. Brittijn (1964); S. Gusketang (1913), echtg. van V. Meijer; M. Overdevest (1901); H.H. Rozier (68), echtg. van M. van Winkel; L. Dubbelaar (57); (Leider dorp), K.P. Bosman (83), echtg. van B.W. van Stigt; A. de Groot (81). Op de vraag hoeveel daklozen Lei den telt, antwoordt de secretaris: "Dat wisselt. Probleem is na tuurlijk om te bepalen wat een dakloze precies. Ik denk dat er ook mensen zullen komen die tij delijk problemen hebben. Die bijvoorbeeld in een moeilijke echtscheidingsprocedure zijn verwikkeld en daardoor even op straat staan". Het is natuurlijk niet de bedoeling Flat viert tienjarig bestaan LEIDERDORP - De flat aan de Iepenschans in Leiderdorp viert dit jaar zijn tienjarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan worden er vanaf vanfag vandaag activitei ten georganiseerd. Vandaag is er een fietspuzzeltocht en spelletjes voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Om ongeveer 17.00 uur worden de activiteiten besloten met een pannekoekenfeest. Maandag be ginnen om 19.00 uur óp het gras veld bij de flat de voorronden van een volleybaltoernooi. Dit toer nooi wordt gedurende de vol gende dagen verder uitgespeeld. Woensdagmiddag om 15.00 uur is er poppenkast in de garage MIL De feestweek wordt besloten op zaterdag 30 augustus met onder meer een viswedstrijd en een barbecue-feest. LEIDEN - Mevrouw Tesselaarvan Schagen, de vrouw van de wethouder volkshuisvesting, opende gistermiddag wel op heel ongebruikelijke wijze de nieuwe sauna annex gezondheidscentrum in het Vijf Mei sportcomplex aan de Boshuizerlaan. Geheel onverwachts kreeg zij een flinke plens water over zich heen. De exploitant van de sauna is de heer Vis, een landelijk bekend propagandist van deze Finse badmethode. Speciaal om drempelvrees te verminderen houdt hij twee open dagen: vandaag en morgen van elf uur tot vijf uur. De sauna is dan gewoon in bedrijf. Het enige verschil is dat de bezoekers bij deze gelegenheid hun kleren aanhouden en alleen komen voor een bezichtiging. ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1980 Hazerswoude koopt grond voor fietspad HAZERSWOUDE - De aanleg van het tweede gedeelte van het fietspad over de Zuiddijk is weer een stukje dichterbij gekomen. B en W van Hazerswoude zijn in ge slaagd een voor de aanleg van het fietspad benodigd stuk grond in handen te krijgen. De Hazerswoudse gemeenteraad moet de aankoop van het stuk grond, kosten f5870, komende donderdag formeel bekrachtig gen. De bewoners van de boerde- j rij Zuiddijk 7 (die de boerderij pachten van de eigenaresse van boerderij en grond, mevrouw Van Dusseldorp-Ruys) krijgen blijkens de koopovereenkomstj recht van overpad over het fiets pad. Zaterdag Leiden - TonMi [enkenhal - majoretten- 10 uur. Salon "O", Herengracht 45, exp. Poco nada, 11-18 uur. Augustinus - Rapenburg 24, Leidse j Popgroepenpresentatie, 20.30 uur. Leidse Hout - LCKV-spel en instuifdag wijk, Televisie Talenten Show, 11—15 Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Voorschoten - rommelmarkt, bij cultu reel centrum. Voorschoten - sport- en recreatiefestijn, 'i.v.m. 1 O-jaar sporthal Vliethorst. Zoeterwoude - opening creatieve ruim te, Dorpsstraat 46 (Ambachtsschuur), 12.30 uur. Zoeterwoude - begin nieuwe seizoen Vrije Klups in het clubgebouw Zuid- buurtseweg, 14 uur. dat mensen permanent in het centrum zullen worden gehuis vest. "Maar", zo vertelt Vervest, "we zullen ook niet zeggen: bin nen drie weken moetje weer weg zijn"Hoeveel een dakloze zelf zal moeten bijdragen voor zijn on derdak weet Vervest nog niet. "Maar veel kan het niet zijn", zegt hij. "Tenzij zo'n man natuurijk redeiijk verdiend. Het meeste geld zal toch door CRM moeten worden betaald. Hoeveel dat pre cies is? Ik dacht één dakloze CRM zo'n 125 gulden per dag kost". i "O" - Herengracht 45, Zondag Leiden - Saloi exp. Poco Nada 11-18 u Op Eigen Wieken - Valkenpad 2, ma; dagochtend koffieochtend moeders n jonge kinderen, 10.30 uur. Maandag Leiden - Stadhuis - gemeenteraadsver- Stadh gadering, 19.30 u Zwembaden - De Zyl (Paramaribo- straat) en De Vliet (Voorschoterweg), start zwemvierdaagse 19 uur, 500 meter. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "The Seven Samurai", 20 uur en 22.15 uur. Wassenaar - Kasteel Wassenaar, Lucht vaartcongres Internationaal, 9 uur. Wassenaar - commissie-vergadering cultuur/onderwijs/recreatie, 19.30 uur. Leiderdorp - commissie centrale anten ne inrichting, 20 uur. Leiderdorp - monumentencommissie, 20 uur. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za- terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 j Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- j Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel: 126371. Zo; J. Rus, Middelstegracht 131, tel: 132500. j Wijk 2 - Binnenstad-Zuid,. Tuinstad- wijk, Professorenwijk, De Waard: za: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel: 120266. Zo; W. de Bruijne, de Laat de Kanter straat 32, tel: 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za: B. Roos, Zocherstraat 1, tel: 766123. Zo: H. Engel, de Meij van Streef- Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenbug en Verhage wordt de weekenddienst waargenomen door. R. van Leeuwen, Hooigracht 48a, tel: 133843. Spreekuur za en zo van 11-11.30 uur, Gezondheidscentrum Merenwyk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za: H. van Wyk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel: 890529, spreekuur 12.30-13 uur Floryn 10, tel: 901000; Zo: P. van 't Woud. Hoofdstraat 40, tel: 410070, spreekuur 12.30-13 uur. Voorschoten - za: SM. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. Zo: W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel: 3960. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Wormond, tel 001711-10030. Apotheken De avond-, nacht-, en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt van 22 tot 29 augustus waargeno- i door: apotheek Tot Hulp der Mens- j Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel- 410131. Spreekuur ma t/m vrij 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lytweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - zr. M. Huysdens, Van Speykstraat 248, Lisse, tel: 02521-13728. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder: G. Roest, Haaghuishof 5, Lei derdorp, tel: 890405. Voor de praktijk zerlaan 26, tel: 764058. "De docenten zullen, voor zover mogelijk, aanwezig zijn om be langstellenden van advies te die nen. De talendocenten houden spreéküür om de indeling van de lessen en de cursisten zo goed mogelijk te regelen. Boeken die bij de cursussen worden gebruikt liggen ter inzage", aldus een schrijven van de volksuniversi teit. LEIDSCH Ct DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 146.30 per post 166.40 Jaarabonnement f 173.70 per post (254 .10 Losse nummers f 0.65 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen Rubriekchefs A van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. C. Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz. Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890047 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2