'T zult op uw gezicht vallen, meneer Minnekus" "WE ZIJN GEEN ACTIECOMITÉ Weidse agenda s J Zoeterwoude maakt voetpad langs Dr. Kortmannstraat E< Asfalt in plaats van klinkers VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1980 Politieke rel in Zoeterwoude over benoeming voor werkgroep VVD-fractievoorzitter Michiel- sen: ,JDe CDA fractie heeft mij on der morele druk aezet". ZOETERWOUDE- Wat een rustige eerste raadsvergadering had moeten worden na de vakantie in Zoeterwoude is gisteravond uit gelopen opeen politieke rel. Inzet was de afvaardiging van drie raadsleden (van elke partij één raadslid) voor de nog in te stellen werkgroep welzijn. Gisteravond werd duidelijk, dat Hogenelst, de fractievoorzitter van het CDA heeft geprobeerd om Michielsen, de fractievoorzitter van de WD, ervan te weerhouden zitting te nemen in de werkgroep welzijn. Het CDA zou dan twee in plaats van eén afgevaardigde leveren voor de werkgroep. Michielsen verklaarde gisteravond dat hij "achter de gordijnen" was benaderd door Hogenelst. De CD A-fractie heeft mij onder mo rele druk gezet door mij te zeg gen, dat ik een te drukke baan had en te laat thuis zou komen om alles goed voor te bereiden. Het is net alsof ik dat zelf niet kan uit maken dat hoeven zij niet voor mij te doen. De verhoudingen tussen mijn fractie en het CDA, die toch al niet zo best waren zijn hierdoor nog verder verslech terd. Ik heb er grote behoefte aan om dit in het openbaar te zeggen. Ik wil de politiek namelijk open lijk blijven voeren", aldus Mi chielsen. Hij verklaarde achteraf desge vraagd, dat Hogenelst verschil lende malen telefonisch contact met hem heeft gezocht. "Zelfs nog op de dag van de raadsverga dering heeft hij mij gebeld, maar uiteindelijk heb ik de hoorn maar op de haak gegooid", aldus Mi chielsen. De heer Minnekus (CDA) gooide olie op het vuur door Michielsen ervan te beschuldigen verschil lende vergaderingen niet bij te wonen. Michielsen beantwoorde dat door te zeggen, dat Minnekus deze uitspraak duur zou komen te staan. "Wat u nu zegt is zo on waar, dat ik u uitdaag dat te be wijzen. De manier waarop u nu praat is niet passend voor een raadslid. Het is tamelijk kinder achtig om te gaan zitten turven. Bovendien durf ik te beweren, dat ik niet meer afwezig ben dan het gemiddelde CDA-lid. U zult op uw gezicht vallen meneer Minnekus", aldus een ziedende Michielsen. Hogenelst hield zich overigens buiten de discussie. Uiteindelijk zijn de fracties als volgt vertegenwoordigd in de werkgroep: Het CDA stuurt Ho genelst, De WD wordt door Mi chielsen vertegenwoordigd en de fractie van Progressief Zoeter woude stelde Lansbergen voor als afgevaardigde. Overigens telt de werkgroep nog drie andere niet-raadsleden. De werkgroep zal worden voorgezeten door wethouder Van der Heijden en zal de opstelling van een wel- zijnsplan begeleiden. Stichting "Oud, Groen en Leefbaar Voorschoten VOORSCHOTEN - "De stichting "Oud, Groen en Leefbaar Voorschoten" is er niet voor de mensen speciaal, maar voor het algemeen nut. Dat wordt door ons erg precies in de gaten gehouden. Het maakt het bestaan van de stich ting daarom juist voor de hele gemeente Voorschoten zo belangrijk". "Wij hebben onze wapens daarte gen, namelijk bezwaarschriften schrijven met een zo goed moge- lijk onderbouwde argumentatie. Dat doen we echter alleen wan neer wij als stichting vinden, dat er geen eigenbelang in het spel is. We strijden alleen om een zaak, die in feite iedereen aangaat." Mr. S. Kloosterman is voorzitter van de stichting "met de lange naam", die zich bezighoudt met het bewaken van de ontwikke ling van Voorschoten en zodoen de probeert te vermijden dat het karakter van deze gemeente wordt aangetast. De stichting opereert al zo'n tien jaar binnen de gemeente en is als "stichting met de lange naam" redelijk be kend in Voorschoten, althans volgens de voorzitter. De eerste aanzet tot de vereniging werd gegeven door de dames Be geer, Stoker en Van Gulik-Hui- zer. Zij konden zich bij de oprich ting vooral financieel gezien ver oorloven onafhankelijk te "wa ken" over bepaalde ontwikkelin gen te Voorschoten. En nu ge beurt dat nog steeds, zij het dan door andere Van wanten Mr.P. Geurts is penningmeester binnen de stichting, die 350 aan hangers heeft. Evenals Kloos terman is hij beroepshalve goed op de hoogte van allerlei juridi sche zaken. Dit is volgens beide heren echter niet de enige "know-how", die de stichting kan benutten om waakzaam te zijn. Geurts vertelt hierover "We hebben ook een oudheidkundige binnen de stichting. In het be stuur zit iemand, die in culturele aangelegenheden van wanten weet. Tevens kunnen we ons wenden tot een waterbouwkun dige die binnen onze gelederen zit. Kijk, het is belangrijk om tot een goed afgewogen oordeel te komen, wanneer de gemeente met bepaalde plannen op tafel komt." Verzetten Om dit aan te duiden komt hij met een voorbeeld: "Op een gegeven moment komt de gemeente Voorschoten met plannen voor een woonwagenkampje tegen de grens aan van Leidschendam. Dat moest op een stuk natuurge bied. Tijdens de hoorzittingen al hebben wij te kennen gegeven ons er tegen te zullen verzetten. Immers, dat stuk natuurschoon mag niet verdwijnen, omdat zoiets ons inziens niet eens nodig is. Later kwam de gemeente met plannen omd dan maar gespreid binnen de gemeente enkele woonwagens te laten staan. Er zijn toen mensen naar ons toe ge komen met de vraag of we hen wilden helpen. Die willen na tuurlijk geen woonwagens voor hun deur. Maar daar trappen wij niet in, dat is puur eigenbelang. Zodoende hebben we op die verr zoeken dan ook geen thuis gege ven", aldus mr. Geurts, die deze belangen beslist niet thuis vindt horen bij de "wezenlijke elemen ten binnen Voorschoten die zin vol behoren te zijn". Kortom, de stichting past ervoor op te komen voor allerlei privé-bevliegingen van burgers: Voorzitter Kloosterman benadrukt de waarde van bezwaarschriften, die door de stichting worden ge schreven. "Wanneer wij een be zwaarschrift indienen bij de ge meente, is het de stichting die dat doet. Dus niet meneer Jansen of Pietersen in persoon. Het indivi duele gaat er daardoor vanaf. Door het bundelen van de activi teiten krijgt het geheel meer een officieel karakter. Met de explo sieve uitbreiding van bijvoor beeld de wijk Noord-Hofland dreigen bepaalde zaken weieens onder de wielen te raken. Wij proberen daar soms tot de hoog ste instantie toe tegen te vechten, maar we winnen niet altijd", zegt Kloosterman, daarmee doelend op een uitspraak van de Raad van State, die de stichting onlangs in het ongelijk stelde voor wat be treft het dempen van de Voorwa tering. Voor de stichting was het landschappelijk belang dusdanig groot dat het de moeite waard was om het tot de hoogste instan tie uit te vechten. Jammer Kloosterman: "De afgelopen tijd is het bestuur vaak bij elkaar ge weest. Afwegen of we in hoger beroep gaan en tot hoever; stra tegie bepalen voor de verdedi ging kost erg veel tijd. Maar we doen hoe dan ook elke keer onze uiterste best. We vinden het daarom naar de bevolking toe best jammer wanneer we een zaak zoals de Voorwatering ver liezen. Juist als je weet dat het grootste gedeelte van de bevol king achter ons staat", zegt Kloosterman, die dit zegt te we ten door een in de betrokken wij ken gehouden enquête. Tot degenen die zich echter niet achter de stichting schaarden in deze zaak behoort onder meer het Voorschotense CD A-raadslid Valkenburg, die onlangs in een commissievergadering nog voor rekende dat door de bezwaren die Leiden - Buurthuis - Du Rieustraat 4.1 klaverjasavond, 20 uur. Filmhuis - Breestraat 66, Film: "Sargu- ro", 21.15-23.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Les enfants du paradis", 20 uur. 't Parlement - Nieuwe Rgn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Dierenbescherming Leiden - meldingj Zaterdag Leiden - Ton Menkenhal - majoretten- Salon "O", Herengracht 45, exp. Pocoj nada, 11-18 uur. Augustinus - Rapenburg 24, Leidse Popgroepenpresentatie, 20.30 uur. Leidse Hout - LCKV-spel en instuifdag 11-18 uur. Winkelcentrum Kopermolen - Meren-i wijk, Televisie Talenten Show, 11-15 Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- i straat, antiekmarkt^ 9.36-17 uur. Voorschoten - rommelmarkt, bij cultu reel centrum. Voorschoten - sport-en recreatiefestijn, i.v.m. 1 O-jaar sporthal Vliethorst. Zoeterwoude - opening creatieve ruim-, te, Dorpsstraat 46 (Ambachtsschuur), I 12.30 uur. 1 Zoeterwoude - begin nieuwe seizoen 1 Vrije Klups in het clubgebouw Zuid-F 8 buurtseweg, 14 uur. Zondag Leiden - Sllon "O" - Herengracht 45„ J exp. Poco Nada 11-18 uur. Op Eigen Wieken - Valkenpad 2, m; dagochtend koffieochtend moeders met, jonge kinderen, 10.30 uur. Maandag Leiden - Stadhuis - g - Stadium - gemeenteraadsver- 5 gadering, 19.30 uur. Zwembaden - De Zijl (Paramaribo-1 straat) en De Vliet (Voorschoterweg),[ start zwemvierdaagse 19 uur, 500 meter. J Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17,r c film: "The Seven Samurai", 20 uur en, 22.15 uur. Wassenaar - Kasteel Wassenaar, Lucht- j De heren Kloosterman (l) en Geurts (r): "Onze wapens zijn bezwaarschriften met i argumentatie." zijn ingediend door de stichting de bouw van woningen in dit ge bied zodanig is vertraagd dat de huizen nu per stuk 100.000 gul den duurder uitvallen. De enquête is tot nu toe de laatste activiteit van de stichting naar buiten toe geweest. "Resultaten waar we verder wezenlijke in vloed op hebben gehad zijn er le gio. De demping van de Vinken- sloot in het oude dorp is niet doorgegaan, de Lindehoeve is als jongerencentrum voort mogen blijven bestaan, het oude Am bachtshuis in de Voorstraat zal na jaren worden opgeknapt, zo is toegezegd. Zo hebben we aan vele zaken mee kunnen helpen. Let wel mééhelpen: het alleen vertoningsrecht van deze zaken hebben we niet en hoeven we ook niet. Wij zijn dan ook beslist geen actiecomité. We hebben nooit met spandoeken gelopen. Behal ve dan tijdens de verenigingspre sentatie-dagen. Dan maken we de inwoners van Voorschoten er op attent dat onze stichting be staat", aldus Kloosterman. ROEL ZAADNOORDIJK goed mogelijke 20 cultuur/onderwijs/recreatie, 19.30 Leiderdorp - commissie centrale anten-, ne inrichting, 20 uur. Leiderdorp - monumentencommissie,, ZOETERWOUDE- Er zal een voetpad worden aangelegd in de Dr. Kort mannstraat in Zoeterwoude. Dit is gisteravond besloten tijdens de maandelijkse raadsvergadering. Hoewel iedereen graag een voetpad gerealiseerd wilde zien bestonden er toch bezwaren bij de fracties van P.Z en de VVD. De fractie van Progressief Zoeterwoude zag namelijk evenals wethouder Maan, liever dat met de aanleg werd gewacht totdat de niewe provinciale weg 17 gereed is gekomen. Men denkt namelijk dat de Dr. Kortmannstraat zal worden ontlast van het autoverkeer als deze weg in anderhalf tot twee jaar wordt opengesteld. Er zal dan een heel ander verkeersbeeld ontstaan waardoor we onze plannen kunnen aan passen en de aanleg van een voetpad gelijktijdig kunnen uitvoeren met andere veranderingen", Aldus wethouder Maan. De fractie van P.Z. wilde bovendien, dat de aanleg van een voetpad zou worden gecombineerd met de aanleg van een fietspad. Fractievoorzitter Michielsen van de WD vond ook dat het waarschijnlijk was dat er een minder verkeer zou zijn, na de openstelling van de nieuwe provinciale weg. Bovendien, vond Michielsen de kosten - 49000 gulden - aan de hoge Ondanks deze bezwaren bleek bij stemming dat de voltallige CDA-fractie het voetpad wel wilde. Een voorstel om het voetpad aan te leggen werd dan ook met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. De tegenstemmers waren de P.Z.-fractie en de WD-fractie. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za-j terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 -- Boerhaavedistrict, Binnenstad- Noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel 126371. Zo;! J. Rus, Middelstegracht 131, tel: 132500. Wijk 2 - Binnenstad-Zuid,. Tuinstad- wijk, Professorenwijk, De Waard: za: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel: 120266. Zo; W. de Bruijne, de Laat de Kanter-I straat 32, tel 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid-; west za: B. Roos, Zocherstraat 1, teL 766123. Zo: H. Engel, de Meg van Streef- kerkstraat 53. tel 121334. Voor de praktijk van Groeneveld, R.( van Leeuwen, Meier, Reinders, Tan,, Van Tol, Zwijnenbug en Verhage wordt de weekenddienst waargenomen door R. van Leeuwen, Hooigracht 48a, tel: 133843. Spreekuur za en zo van 11-11.30 uur, Gezondheidscentrum Merenwijk, Rosmolen 2. Leiderdorp - za: H. van Wgk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel: 890529, spreekuur 12.36-13 uur. Florijn 10, tel: 901000; Zo: P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel: 410070, spreekuur 12.36-13 uur. Voorschoten - za: S.M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, teL 5417. Zo: W. van Dam, Palestrinalaan 29, teL 3960. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Wormond, teL 001711-10030. Bewoners tevreden met "nieuwe-straat" plannen Apotheken WARMOND - De bewoners van de Padoxlaan in Warmond zullen na de herinrichting van de straat as falt in plaats van klinker bestra ting voor hun deur krijgen. Zo luidde althans het advies waartoe de raadscommissie voor openba re werken gisteravond in War mond kwam. De bewoners hadden al eerder te kennen gegeven dat het toekom stige vrachtverkeer te veel ge luidsoverlast zou bezorgen. Dat was dan ook de reden dat zij een bezwaarschrift hadden inge diend tegen de aanleg van de brug, die naar het industrieter rein komt te lopen. Burgemeester De Vreeze deelde me dat in okto ber begonnen zal worden met de ze aanleg. De bewoners wilden volgens hem hun bezwaren hier toe alleen intrekken indien de Padoxlaan van asfalt zou worden Het CDA-raadslid Van Leeuwen merkte óp dat de gemeente hier door voor het blok gezet zou zijn. Verder twijfelde hij aan het na delige effect dat de klinkerbe strating zou opleveren voor de bewoners. "Ook al is klinkerbe strating duurder in onderhout, we mogen niet. alle wegen in Warmond zomaar van asfalt voorzien" aldus Van Leeuwen. Naderhand bleek hij alsnog gevoe lig voor de argumenten die de rest van de commissie gaf om de Padoxlaan na de. herinrichting toch van asfalt te voorzien. Slin gerland (Progressief Warmond) merkte daarbij op dat er in die buurt toch al heel wat verpest was. "De Schiphollijn heeft daar beslist geen goed aan gedaan. Het maakt nu niet zo veel meer uit of wat voor bestrating er naast die betonmassa's komt te liggen." Naast de wijze van bestrating komt Nieuw raadslid VVD Warmond WARMOND - Mevrouw M.J. van Cleef-Asperslag wordt het nieuwe VVD-raadslid in Warmond. Zij volgt mevrouw Hajonides Van der Meulen- Teuben op, die wegens ver huizing de plaatselijke ge meenteraad zaJ verlaten. Me vrouw Hajonides maakte deel uit van de Warmondse WD- fractie in de raad sinds de laatste gemeenteraadsverkie zingen. In de komende raads vergaderingen, aanstaande donderdag, wordt de ni kandidate van de WD gedragen. Bewoners merken niets van inbrekers wijkverpleging De avortd-, nacht-, en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden) 1 wordt van 22 tot 29 augustus waargeno-l men door. apotheek Tot Hulp dèr Mens- j He heid, Rosmolen 13, tel 121060 en apo-j 1 theek Voorschoten, Leidseweg 66, tel: i a 2525. Spinneweb 99 uEIDSCH DAGBLAD De klinkerbestrating in de Padoxlaan wordt vervangen door asfalt. De bewoners hopen zo minder last te hebben van het voorbij denderende vrachtverkeer. de Padoxlaan zo dicht mogelijk tegen de spoorlijn te liggen. Daar tussen zal een fietspad worden aangelegd. Deze zal een verkorte verbinding moeten vormen tus sen Warmond en Leiden. Op deze'wijze komt er tussen de weg en de huizen een strook vrij van negen meter. Daarin zullen naast groenvoorzieningen tevens 22 parkeerplaatsen worden ge maakt. De bewoners gaven na afloop van de vergadering te kennen tevreden te zijn met de oplossingen zoals die door de gemeente waren aangedragen. Tevens zegden zij toe al hun be zwaren in te zullen trekken. Met 81 km over Lammerschansweg LEIDEN - Bij radar-snelheids controle op de Lammen- schansweg in Leiden is gis terochtend tussen tien en twaalf uur de snelheid van 533 auto's gecontroleerd. Er bleken 46 automobilisten in overtreding te zijn. De hoogst gemeten snelheid was 81 ki lometer per uur bg een 50. weer open ZOETERWOUDE - Met een open middag voor alle lagere school kinderen begint de "vrije klup het Spinneweb" in Zoeterwoude het nieuwe seizoen. In het clubhuis aan de Zuidbuurt- seweg kan men van 14.00 uur tot 15.30 uur terecht om aan de ver schillende activiteiten deel te nemen. Er kunnen onder andere stickers, sokpoppen en sieraden worden gemaakt. Ook kan er worden gewerkt aan een totem paal. Doel van de middag is om de Zoe- terwoudse jeugd kennis te laten maken met de activiteiten van de "vrije klups". OEGSTGEEST - Terwijl de inwo ners van een woning aan de Prins Bernhardlaan te Oegstgeest rus tig sliepen zijn dieven gisternacht hun huis "ingeslopen". De daders zijn kennelijk gewoon door de deur binnen gekomen. Er is niets geforceerd. Wel vermis ten de verbijsterde slapers de volgende ochtend 125 aan geld en 22 zilveren voorwerpen, voor namelijk antieke lepeltjes en vorken. De waarde is moeilijk te schatten, maar drie jaar geleden werden deze spulletjes op 3500 getaxeerd. "Dat zal nu een kleine 10.000 zijn geworden", aldus een politiewoordvoerder. Van de inbrekers ontbreekt elk spoor. Inbraak in "De Does" LEIDERDORP - Zelfs zwembad "De Does" is niet veilig voor in braak. Gisteravond hebben on bekenden de alarminstallatie on klaar gemaakt, waarna zij via een zijdeur binnen kwamen. "Met grof geweld", aldus de politie. Er is niets vermist, wel zijn er enkele deuren ingetrapt". Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden v^n de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge- q zondheidscentrum, Berkenkadc, Lei- derdorp, teL 410131. Spreekuur ma t/m vrij 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Dierenartsen derdorp, teL 890405. Voor de praktijk 1 Krol en Vestjens: IJ Krol, Kenne- A I LI KAMPEERWET - Zolang kam peerders geen huurbescherming genieten, schiet de nieuwe kam- I peerwet haar doel grotendeels voorbij. Een kampeerder kan nog steeds zonder meer van de cam ping worden gezet als hij bg- voorbeeld klaagt over wangedrag van de campinghouder. Dit heeft een woordvoerder van Konsu- H menten Kontakt gisteren gezegd in een reactie op de wet, die woensdag bij de Tweede Kamer is ingediend. De nieuwe wet is volgens de orga nisatie volstrekt onvoldoende. r, DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoer Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 46.30 per post f 66.40 Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P.C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Privé: C. Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. 071-133202 Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest H. Sonders. 071-155654. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893641.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2