Regering neigt nu naar verplaatsen ambassade in Israël Turken oneens over verkiezingen Messias komt niet terug op Schiphol LEZERS SCHRIJVEN Opnieuw aanval Israël op zuiden van Libanon DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1980 DEN HAAG (GPD) - De Nederlandse ambassade zal uit Jeruzalem verdwijnen. Dat mag worden afgeleid uit de antwoorden die minister Van der Klaauw gisteren gaf op vragen van de Tweede-Kamer commissie voor buiten landse zaken. BONN (GPD) - De christen democratische Bondsdagaf gevaardigde Norbert Blum heeft een comité „werkne mers voor Strauss" opgericht. Op een persconferentie zei Blum, voorzitter van de zoge noemde Sozialausschuesse in de CDU, dat het tijd is om de legende te doorbreken dat alleen de SPD de arbeiders zal vertegenwoordigen. „Zonder massale steun van de werknemers zou de CDU- CSU niet zo groot zijn en zou Franz Josef Strauss geen mi nister-president in Beieren zijn", aldus Norbert Blum, die zelf aanvankelijk de kandida tuur van Strauss als kanselier van de oppositie niet steun de. Werknemers comité voor Strauss van ondernemingsraden on dertekend. Zij zijn van me ning dat de Beierse minister president in tegenstelling tot de huidige regeringschef Helmut Schmidt in staat is om de energieverzorging, de pensioenen en de werkne mersvermogens veilig te stellen en te verbeteren. Ver der zal Strauss een gezondere familiepolitiek voeren dan de huidige regeringschef. Franz Josef Strauss laat zich er graag op voorstaan dat hij als zoon van een slager van een voudige komaf is. Op het par tijcongres van de CDU in Berlijn zei de CSU-voorzitter dat hij de „taal der arbeiders spreekt" en niet „omdat hij dat heeft geleerd maar omdat zijn hele wezen daar op ge richt is". CSU-secretaris generaal Stoi- ber meent dat zijn chef de ar beiders sterk aanspreekt, omdat Strauss waarden zou vertegenwoordigen als vlijt, prestatie, orde, netheid en eerlijkheid. Het is voor de eerste keer in de geschiedenis van de CDU- CSU dat een speciaal werk nemerscomité is opgericht om de lijsttrekker te steu- Toenemende groei van bevolking O DEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van 1980 is de groei van de Nederlandse bevolking groter geweest dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Het aantal inwoners is volgens het Cen traal Bureau voor de Statistiek in de eerste helft van 1980 met 53.000 toegenomen tot 14.144.006. In de eerste helft van het vorige jaar groeide de be volking met 44.476 zielen. Deze snellere groei is bijna geheel toe te schrijven aan een toege- i immigratie. i deze De bewindsman kondigde besloten zitting va sie aan, dat het kabinet-Van Agt volgende week vrijdag zijn defi nitieve beslissing bekend zal ma ken Als argument voor de verhuizing noemde Van der Klaauw de „se rieus te nemen dreigementen" van Arabische landen, die Ne derland economische en politie ke maatregelen in het vooruit zicht hebben gesteld wanneer de ambassade niet naar Tel Aviv verhuist. Verwacht wordt dat de Veiligheidsraad nog deze week een resolutie zal aannemen waarin van landen die hun am bassades in Jeruzalem hebben gevestigd (naast Nederland al leen een achttal Latijnsameri- kaanse staten) zal worden ge vraagd die naar een andere plaats in Israël te verhuizen. De rege ring zal deze resolutie gebruiken als rechtvaardiging voor zijn be slissing de Nederlandse ambas sadeur in Israël in Tel Aviv te huisvesten. Overigens verblijft deze nog steeds in Nederland in afwachting van de kabinetsbe slissing. Een „vijgeblad" voor het ontbre ken van een eigen beleid, noemde een van de commissieleden dit voornemen van de regering. Een ander meende dat minister Van der Klaauw in deze zaak „duide lijk onderuit is gegaan". Gedoeld werd op de eerdere besliste afwij zing van Arabische verzoeken door de bewindsman, waarop nu, zij het onder de vlag van de Vei ligheidsraad, moet worden te ruggekomen. De door de islami tische landen gevraagde spoed zitting van de Raad over de kwes- tie-Jeruzalem zou vannacht (Ne derlandse tijd) in New York be ginnen. Uit de ontwerpresolutie zijn alle eisen voor sancties tegen Israël verdwenen om een Ameri kaans veto te voorkomen. Ver wacht werd dat Amerika zich van stemming zal onthouden en de resolutie de steun krijgt van 14 van de 15 leden van de Veilig heidsraad. Na het kabinetsberaad van vorige Commentaar Met verbazing heb ik in deze krant van 16 augustus het redactioneel commentaar op de kraakacties aan de Prins Hendrikkade gele zen. U schrijft dat "een spoedige ontruiming van de PH-kade on der meer nodig is om eventuele schade aan het algemeen rechts gevoel tot een aanvaardbaar mi nimum te beperken". Dit is toch wel een merkwaardige omdraai ing van de feiten. De kraakbeweging, zeker die van Amsterdam, heeft in de afgelo pen jaren zo vaak meegemaakt dat de staat de kant koos van de speculanten dat zij het vertrou wen in de rechtsstaat heeft verlo ren. Tientallen malen is de politie hard opgetreden tegen krakers. En als de politie dat niet kon doen stuurde de huiseigenaar wel een knokploeg. De politie komt in zo'n geval meestal net te laat. Als je zo vaak gezien hebt hoe onze "rechtsstaat" functioneert is het logisch datje wat terug wilt doen. Vandaar het barricaderen van panden en het terugslaan als de Mobiele Eenheid krakers uit panden slaat. Om nu të zeggen dat de krakers de "rechtsstaat" in gevaar brengen lijkt erg veel op een onderdeel van de campagne die Polak is begonnen om de kra kers zoveel mogelijk als misdadi gers af te schilderen. Volksver lakkerij. JAN NIEUWENHUIS Peppelrode 13 Leiden Zeehospitum Het begon allemaal met een radio programma, waarin door de Stichting "De Wielewaal" uit Ede een oproep voor vrijwilligers werd gedaan. Deze stichting or ganiseert vakanties voor gehan dicapten. Omdat ik studeer en fi nancieel afhankelijk van mijn ouders ben, bovendien ook in Leiderdorp veel voor gehandi capten doe, leek het mij een goed idee me hiervoor te laten in schrijven. Het werd een kampeervakantie van twee weken in Offingawier (Sneek). Mijn ouders betaalden de vrij hoge 275,-) kampeerkos- ten. Voor vervoer moest echter zelf worden gezorgd. Een week vóór het vertrek werd een verga dering belegd in Utrecht, waar we met elkaar kennis konden Als vergelding week, waarbij minister van der Klaauw niet aanwezig was, luid de premier Van Agt een verande ring van het Nederlandse stand punt in door naar de discussies in de Veiligheidsraad te verwijzen. Van der Klaauw zei gisteren dan wel dat het opvolgen van de Vei ligheidsraad resolutie "niet au tomatisch" zal gebeuren, maar voerde verder alleen argumenten aan die pleiten voor een spoedige verhuizing van de ambassade: annulering van orders voor het Nederlandse bedrijfsleven ter waarde van 10 miljard gulden, mogelijk in gevaar komen van landingsrechten van de KLM in de Arabische landen en verbre king van diplomatieke betrek kingen. Saoedi-Arabië en Irak hadden Ne derland tot het eind van de maand de tijd gegeven om de door Van der Klaauw in juli te genover de Iraakse ambassadeur in Nederland aangevoerde for mele redenen voor het handha ven van de ambassade in Jeruza lem te wijzigen in een besluit tot verhuizing van de diplomatieke vertegenwoordiging naar Tel Aviv. Daarna zouden economi sche maatregelen worden geno men, zo maakten de ambassa deurs van beide landen de be windsman eerder deze maand duidelijk. Syrië had gedreigd de diplomatieke betrekkingen met Nederland te verbreken wanneer de ambassade in Jeruzalem blijft. Ook Oman hóeft Nederland in die zin gedreigd. De opwinding in de Arabische en islamitische wereld is een gevolg van de onlangs in de Israëlische wet vastgelegde annexatie van Oost-Jeruzalem, gevolgd door verklaringen van de Israëlische premier Begin dat Jeruzalem „voor eeuwig de ondeelbare hoofdstad" van Israël zal zijn. De Arabische landen menen dat blijvende vestiging van ambas sades in (West)Jeruzalem niet al leen het "annexatiestreven" van de Israëlische regering aanmoe digt, maar ook een feitelijke er kenning van de Israëlische poli tiek betekent. RIAD (Saoedi-Arabië) - Het volledig uitgebrande wrak van een straalvliegtuig van de Saoedi-Arabische luchtvaartmaatschappij dat in de afgelopen nacht al brandend een noodlanding moest makenAlle passagiers en bemanningsleden zijn levend verbrand achter de geblokkeerde deuren van het toestel. Het aantal doden is niet 265, zoals gisteren werd gemeld, maar 301 TEL AVIVI /BEIROET - De Israë lische luchtmacht heeft gisteren posities van Palestijnse guerrilla strijders in het zuiden van Liba non aangevallen als vergelding voor het afvuren van raketten van Sowjet-makelij op het noorden van Israël, zo heeft het militaire opperbevel in Tel Aviv meege deeld. "Al onze vliegtuigen zijn behouden op hun basis terugge keerd", aldus de mededeling. Een militaire woordvoerder zei dat aanvallen waren gedaan op Na- batiyeh. ten noordwesten van de Arnounvlakte waarop Israëlische militairen dinsdag een grote aan val hadden gedaan. De Israëlische bomardementen duurden drie uur en er zouden minstens tien mensen zijn ge wond of gedood. Ooggetuigen zeiden dat verschillende burgers Nabatiyeh hadden verlaten en naar het westelijke kustgebied trokken. Een landbouwschool bij Naba tiyeh, een vluchtelingenkamp en andere gebouwen in de stad zelf werden beschadigd. Israëlische functionarissen hebben kritiek van de V.N. en het bui tenland op hun aanval van de hand gewezen. Zij zeiden met Onveiligheid in grote delen van het land ATHENE (GPD) - De kans op nieuwe parlementsverkiezigen in Turkije is groter geworden nu ook de islamitische Partij van Na tionaal Behoud zich daarvoor heeft uitgesproken. PNB-leider Erbakan wil dat ze al op 26 okto ber worden gehouden. Voor ver vroegde parlementsontbinding is een meerderheid in het parle ment noodzakelijk. Alleen de grootste partij, de links georiën teerde Republikeinse Volks Par tij, is nu nog tegen. Zij bezet 205 van de 450 zetels en 9 van de 19 in het parlementaire comité dat zich over de indiening van het wets voorstel betreffende de verkie zingen moet uitspreken. RVP-leider Ecevit heeft Demirel ervan beschuldigd, dat zijn ver kiezingsplan onderdeel uitmaakt Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daaFin weergegeven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redactiewege worden ingekort. maken. Ook enkele gehandicap ten waren aanwezig. Eén daarvan was Ben, een jongen uit het Zeehospitium in Katwijk. Ook voor hem was het vervoer van en naar Offingawier gere geld, vertelde hij. Trouwens dat was bij alle gehandicapten gere geld. Het werd op die vergade ring duidelijk dat een extra bun galowtent erg praktisch zou zijn. Ik kon voor dit doel gratis over zo'n tent beschikken. Omdat Ben (de enige uit de rand stad) toch vervoer zou krijgen heb besloot ik met Ben mee te rijden en tegelijkertijd ook de bungalowtent (3 grote pakken) mee te brengen. Voor alle zekerheid heb ik Ben in het Zeehospitium nog gebeld. Een verpleegster heeft Ben geas sisteerd bij het opnemen van mijn adres en me verzekerd dat Ben kon beschikken over een taxi. Er kon dus niets meer fout gaan. Vier dagen voor het einde van het kamp deden zich echter de eerste moeilijkheden voor. Er werd vanuit het Zeehospitium opge beld dat een taxi voor vervoer te rug te duur werd, bovendien kon er ook geen begeleider voor-Ben om dezelfde reden worden ge zonden. We moesten maar zien hoe Ben terug moest komen. Ben is vrij zwaar gehandicapt, dit was voor ons dus niet eenvoudig. We probeerden eerst of hij met iemand kon meerijden. De vol gende dag bleek ook dit onmoge lijk. Dan Ben toch maar met zijn bagage met de trein mee laten gaan? Ben had echter geen trein- pasje bij zich. Na telefonische ruggespraak met het Zeehospitium zou men zijn treinpasje per expresse opsturen. De dag voor vertrek kwam dat pasje 's avonds aan. Nu nog het vervoer regelen met de spoorwe gen. Gehandicapten kunnen na melijk worden geholpen als men dit tijdig van te voren aanvraagt. Daar was het nu te laat voor! Bovendien had ik buiten de bagage van Ben ook nog die drie pakken voor die tent en mijn persoonlijke bagage. Wie kon dat vervoeren? Alle gehandicapten werden vrij dagochtend of met busjes of met auto's weer opgehaald, al of niet vergezeld van hun begeleiders. Alleen Ben en ik bleven achter. Ik durfde Ben niet zonder begelei ding op de trein te zetten; dat leek mij onverantwoord. Ten einde raad heb ik mijn vader gebeld om ons te komen ophalen. Dat kostte hem alles bij elkaar ruim zestig gulden. Ik was het met de hele gang van zaken oneens en wilde het naar voren brengen in het Zeehospi tium. Ik werd daartoe direct be naderd door een afdelingshoofd. Deze vond dat ik de helft van de taxikosten (plm. 300,-) plus de helft van mijn vaders kosten 60,-), is samen 180 gulden zou moeten betalen. Gelukkig heb ik de Stichting de Wielewaal in Ede bereid gevon den deze zaak verder voor mij te regelen. Opvallend is wel dat dit soort dingen zich hoofdzakelijk voordoen bij het Zeehospitium. Ik werk in mijn vrije tijd veel met gehandicapten. Vaak maken we mee dat kinderen van het Zee hospitium met onvoldoende middelen op kamp worden ge stuurd. Ook maken we mee dat het zeehos pitium weigert elektrische rol stoelen mee te geven, terwijl het soms noodzakelijk is (meer zelf standigheid). Kan hiertegen iets worden gedaan? Zijn er instanties waarvoor deze problemen kunnen worden voorgelegd? R.P. Versluijs Marijkestraat 9; 2351 GM Leiderdnrn De directie van het Zeehospitium zegt van deze affaire op de hoogte te zijn. "Normaal is het zo dat men hier voor taxikosten een vergoeding krijgt. Het moet wel worden voorgeschoten. Op een gegeven moment kregen wij een telefoontje van de bewuste Lei derdorper, die zei: kan ik niet met Ben meerijden? Hij vond het met zijn spullen zoals een grote tent beter om niet met de trein te gaan. Voor de terugweg bleek er nader hand geen geld te zijn. En na wat heen en weer gepraat door de te lefoon bleek ei volgens hen in Of fingawier wel iemand te zijn met wie ze konden meerijden. Dat lukte op het laatste moment ken nelijk niet en wij werden weer opgebeld met het verzoek een treinpasje op te sturen. Dat heb ben we onmiddellijk gedaan. Toen zijn de ouders van de begelei der uit Leiderdorp de twee ko men ophalen. De begeleider vroeg daarna een vergoeding van zestig gulden. We hebben daarop gezegd dat als wij dat moeten betalen, dan moet u de helft van de taxikosten be talen, want u bent uiteindelijk meegereden en wilde daarvoor niets betalen. Een deal met geslo ten beurzen dus eigenlijk", aldus de directie van het Zeehospitium, die zegt dat het overigens de ge woonte is dat patiënten vakanties krijgen aangeboden. "Het zee hospitium hoeft daarbij nergens voor te zorgen. Wel als we zelf met de mensen een paar dagen uit gaan. dan zorgen we dat er bus sen en begeleiders aanwezig zijn". Over de elektrische rolstoelen zegt de directie nog dat deze in een "vreemde" omgeving niet zijn te gebruiken. "De accu moet regel matig worden opgeladen. En dergelijke apparatuur is door gaans in een vakantie-oord niet te vinden". C en A strategie van het „schep pen van crises". In plaats van de anarchie te bestrijden, zou hij haar willen gebruiken voor het forceren van een verkiezings overwinning. Niet voor de eerste keer vergeleek de oppositieleider de situatie in Turkije met die in Duitsland kort voor de nationaal- socialistisch machtsovername van 1933. Demirels gezichtspunt zou zijn: „Na de verkiezingen de zondvloed van het fascisme". Het is volgens Ecevit in grote delen van het land veel te onveilig voor het houden van verkiezingen, het zij vervroegde, hetzij regelmatige (die uiterlijk in juni '82 moeten worden gehouden). Steden als Yozgat en Kutahya zouden ge heel onder controle staan van de fascistische commando's, die de rol van de politie hebben overge nomen. Het dagblad Hurnyet bracht onlangs trotse verklarin gen van de in Yozgat regerende „Regerende Ultra Rechtse Bat- sanli", die zei dat hij een eigen leger van 5000 man leidt. Niet alleen de RVP, ook de funda mentalistisch islamitische PNB is vaak doelwit van de fascisti sche partij van nationalistische actie onder oud-kolonel Turkesj (PNA). Dat is vooral in Konya gebleken, Turkijes „heilige stad". Vanouds een PNB-bolwerk. De burgemeester, die eveneens de PNB is toegedaan klaagde on langs dat hij nog maar een kwart van de stad onder controle had. Turkesj-aanhangers hadden het de laatste week van de vasten maand ramadarv gemunt op alle cafés en restaurants die overdag open bleven. Dit laatste tekende zich dit jaar ook af in Kutahya, waar zelfs toeris ten overdag nergens eten of drin ken konden krijgen, een voor Turkije nieuw verschijnsel dat des te opmerkelijker is doordat het door fascistische comman do's wordt afgedwongen. Oorspronkelijk verheerlijkte de PNA de mythologie van de Turk se oervolken, voordat deze waren geislamitiseerd. Inclusief het zo genaamde shamanisme. Gelei delijk echter is zij de islam gaan erkennen en accentueren als een der Turkse deugden, onderdeel van het Turkse erfgoed. Turkesj ging vorig jaar als pelgrim naar Mekka en bezocht bij het begin van ramadan dit jaar de ope ningsceremonie van het 28 dagen en nachten aan érén stuk voorle zen uit de koran in het To|Jkapi- Dat nu ook de PNB vervroegde verkiezingen nastreeft gaat wel licht terug op de hoop dat in deze fase nog iets te redden valt van de aanhang die, bij langduriger in timidatie van de Turkesj-aan hangers, helemaal zou kunnen wegraken. nadruk dat de aanval uitsluitend op militaire doelen was gericht en dat de uiterste zorg was betracht om te voorkomen dat burgers zouden worden getroffen. Zij zeiden dat het buitenland de aan vallen van de Palestijnen niet veroordeelt. De kritiek wordt opgevat als een nieuw teken van de groeiende isolatie van Israël. Loodgieter gaf Surinamers valse werkgevers verklaringen DEN HAAG (ANP) - De Haagse politie heeft een 59-jarige lood gieter uit de residentie aange houden op grond van valsheid in geschrifte. De man heeft aan vijf tig Surinamers een valse werk geversverklaring afgegeven te gen betaling. Op die manier inde hij ongeveer 20.000 gulden. Veertien van de vijftig Surinamers gingen met hun werkgevers- verklaring (hoewel ze wisten niet in dienst te zijn bij de loodgieter) naar het gewestelijk arbeidsbu reau en kregen een tewerkstel lingsvergunning. Met dit docu ment ontvingen ze tenslotte b() de vreemdelingenpolitie een verblijfsvergunning. Deze ver blijfsvergunning is inmiddels door de autoriteiten ongeldig verklaard. De betrokken Suri namers is eveneens valsheid in geschrifte ten laste gelegd. Vijf maanden voor man die politie gijzelde VLISSINGEN (ANP) - De recht bank in Middelburg heeft giste ren de 36-jarige Belg M.C.G.C. uit Gent, die op 29 mei van dit jaar twee politiemannen uit Oostburg gijzelde in een kampeerbus, ver oordeeld tot vijf maanden on voorwaardelijke gevangenis straf. De officier van justitie had tijdens de behandeling van de zaak op 8 jl. jl.. acht maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf geëist te gen de destijds overspannen Belg. Naar aanleiding van het gezanik over C en A het volgende. Waar zijn we nu eigenlijk mee bezig? Tegen' alles wordt aangeschopt. Tegen alles wordt "nee" gezegd. C en A mag niet op de Breestraat, De Hema mag geen lunchroom bouwen. Digros mocht niet op de Langegracht en ga zo maar door. Het zijn juist deze bedrijven die mensen naar de stad trekken en daardoor een zekere gezelligheid geven. Dat is bewezen. Vele ste den hebben dat allang gezien. Leiden zal het moeilijk genoeg krijgen, als over enige maanden, het grote en mooie winkelcen trum in Leiderdorp in gebruik komt. W. Noppe Maasstraat 37 Leiden (niet gebonden aan C en A) WAARSCHUWING TEGEN RO KEN - CDA-Tweede-Kamerlid mevrouw Cornelissen zou de waarschuwing die minister Gin jaar (volksgezondheid) op de pakjes sigaretten wil zetten nog wat willen uitbreiden. Zij zou daarmee ook willen aangeven dat roken schadelijk is voor niet-ro- kers, zo blijkt uit vragen aan de betrokken bewindsman. DRIJFGAS - Er is een nieuw drijf- gas voor spuitbussen dat in te genstelling tot de nu gebruikte gassen niet schadelijk is voor het milieu. Uit een nog niet geheel afgerond onderzoek van TNO in Delft blijkt dat dimethylether in de troposfeer zo snel wordt afge broken dat het waarschijnlijk geen invloed heeft op de ons be schermende ozonlaag. Jeruzalem. "De Messias komt niet op Schiphol terug, maar zijn voeten zullen opnieuw op de Olijfberg staan om vanuit de hoofdstad van Israel, Jeruzalem, het Rijk van God hier op aarde op te richten. Daarom zijn geloof en politiek niét meer te scheiden". Dat verklaart de "Evangelische Gemeenschap" in Leeuwarden in een open brief aan de ministers en alle kamerleden. "De beslis sing die u als regering gaat nemen inzake de Nederlandse ambassa de in Jeruzalem zal vanuit bijbels en historisch oogpunt van zeer groot belang zijn en vérstrekken de gevolgen voor ons als Neder land hebben. Daarom kunnen wij als evangelische christenen niet zwijgen". "Iedere natie die in de ze situatie zwicht voor een andere oplossing dan Gods plan voor vrede van Jeruzalem zal zich door deze beslissing deerlijk verwon den aan de steen die 'Jeruzalem' heet". De "Evangelische Gemeenschap" in de Friese hoofdstad meent dat in deze tijd alle profetieën tot op de letter nauwkeurig in vervul ling zullen gaan. "Voor de komst van de Messias de Here Jezus, is het nodig, dat het volk Israël te rug in zijn land zal zijn en heel de stad Jeruzalem de ongedeelde hoofdstad van dit land is". De brief roept op om pal achter Israël te blijven staan, "ook al zal Ne derland in de wereld alléén ko men te staan en zullen we zonder olie komen te zitten en niet meer in onze auto's kunnen rijden". "Nederland zal ervaren dat dan de hand van God over ons land uitgestrekt zal zijn". Kernenergie Wereldraad. Het centrale comité van de Wereldraad van Kerken steunt de oproep tot een vijfjarige stopzetting van de bouw van kerncentrales. Met stemmen voor, 39 stemmen tegen en 12 onthoudingen nam het gisteren een amendement van de Neder landse ds. M. van der Veen-Schenkeveld aan waann de oproep van de Wereld raad-conferentie over geloof, we tenschap en toekomst (Boston, 1979) uitdrukkelijk wordt ge steund. In deze vyf jaar moeten risico's, kosten en voordelen van kernenergie grondig worden be studeerd. Secretaris-generaal dr. Philip Pot ter probeerde nog een herstem ming te forceren, naar hij zei om dat een zo weinig overtuigende uitslag de oproep meer kwaad dan goed zou doen. Het was mo gelijk, dat het centrale comité er vandaag nóg eens over zou pra ten. Het uitvoerende bestuur van de Wereldraad sloot zich met be trekking tot het geweld in de we reld aan bij een uitspraak van de dit jaar in Melbourne gehouden wereld-zendingsconferentie. Er "Enerzijds is geweldloosheid een onderdeel van de chnistelijke gehoorzaamheid", zegt het cen trale comité in dit besluit. "Maar er zijn ook christenen actief in bevrijdingsbewegingen, die on derdrukkend geweld met tegen geweld bestrijden. Kerken moe ten hun solidariteit met deze christenen concreet maken. Te genover het toenemende milita risme echter wordt geweldloos heid steeds belangrijker. De We- relraad en de aangesloten kerken moeten daarom het debat over geweld en geweldloosheid een belangrijke plaats geven in de voorbereiding van de in 1983 te houden assemblee" (Vancouver). Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Zuidland kan didaat F. Bos Maarn. Gereformeerde Kerken: beroepen te Den Haag-West P. Hemen Utrecht. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te kandidaat- J. J. Dronkers Hengelo (Ov). Gereformeerde Gemeenten: aan genomen naar Kalamazoo (Ver. Staten) A Vergunst Veen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17