Tijdnood breekt Oostduitsers op lel ware verhaal vandeCaransa - ontvoerders. Daders waren Amsterdammers. SPORT AGENDA Openhuisfeesten ook in Leiden Heel gezellig en dronken lui zijn er niet" Lugdunum-coach Ruud de Groot blij met verlies PAGINA 14 DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1980 NOORDWIJKERHOUT - De Russische ploeg kreeg het in de schaakolympiade voor visueel gehandicapten in de zevende ronde voor het eerst zwaar te verduren. Oppo nent DDR wenste zich namelijk niet'bij voorbaat bij een Russische suprematie neer te leggen, en verweerde zich dan ook met hand en tand. Slechts Rusland 's kopman Krylov kon in de eerste zitting voor een winstpunt zorgen, de andere drie duels werden afgebroken. In de tijdnoodfase waren de Oostduit- se bastions echter wel volledig ingestort, waardoor de USSR tij dens de tweede zitting toch nog een royale 3l/2-'/2 eindzege kon bewerkstelligen. Voor de DDR is de droom nu voor lopig uit, terwijl Rusland zich riant aan kop genesteld heeft. Joegoslavië raakte door een 3-1 winst op Hongarije immers weer een half puntje verder achterop. De verrassing in dit duel was dat de Hongaar Erös de sterke Dra- gun op een remise wist te hou den. Met nog vier rondes te spe len ligt Joegoslavië nu l'/2 punt op de Russen achter. De 2-2 tus sen Hongarije en de V.S. uit de voorgaande ronde is alsnog te ruggeschroefd tot een voorlopige 2-1 voor de Amerikanen. De wedstrijdleiding kwam namelijk terug op de beslissing om de Amerikaan Slagle wegens niet op komen dagen een reglementaire nul toe te delen. Het duel tussen Slagle en Kovacs wordt nu ko mende vrijdag de rustdag) ver speeld. De verdere uitslagen uit de finalegroep A: West-Duits- land-Polen 1 */a—1 */2 voorl; Tsje- choslowakije-V.S. 2-2. De stand. 1 USSR lO'fe; 2 Joegoslavië 9; 3 DDR 71/2; 4 V S. 5'/2 en 1U; 5 BRD 4'/2 en IA; 6 Polen 4 en IA; 7 Hon garije 2'/2 en 1U; 8 CSSR 2'/a. de Nederlandse equipe toonde in de B groep een goede vorm tegen de Oostenrijkers. Boerefijn en Van Gelder leverden prima winstpartijen af. Omdat Bestman na afbreken in een iets betere po sitie in een remise met Hammer- mayer berustte leidt Nederland met 2,/2-,/2. de partij Verboom- Pasteiner werd voor een tweede maal afgebroken. Remise lijkt daarbij de meest waarschijnlijke uitslag. Bulgarije won met 3-1 van Israël en leidt nu met een half punt voorsprong op Engeland. In groep C is Zweden oppermach tig. RUUD DOBBELAAR LEIDEN - Een groot aantal oefen wedstrijden werd gisteravond afgewerkt door de diverse voet balclubs. Onder de resultaten vielen wel enkele verrassingen te noteren. Zo hield vierdeklasser UDO het Katwijkse Quick Boys op een 3-3 puntendeling, terwijl LFC het bezoekende Vitesse met een 3-2 nederlaag naar Delft te rugstuurde. Quick Boys - UDO: 3-3 UDO-spits Cor Strijk maakte zijn schuttersfaam tegen Quick Boys weer volledig waar. Strijk scoor de alle doelpunten voor zijn ploeg zodat het kon gebeuren dat met P/Leiden niet overtuigend LEIDEN - Het Belgische Sunair heeft het Parker gisteravond be paald niet gemakkelijk gemaakt in de Vijf Meihal. De discipelen van de verse coach Han Wallaart wonnen weliswaar met ruim ver schil, 82-73, maar overtuigend was de zege bepaald niet. Scores Leiden: Parker 18, Mitch Plaat 14, Woudstra en Puidokas 12, Bruinsma 10, Chris Plaat en Paul van Solm 6 en Harry Kip 4. Zaterdagavond speelt Leiden thuis tegen Maes Pils. nog twintig minuten te spelen de bezoekers op een 1-3 voorsprong stonden. De thuisclub herstelde zich alsnog en Huug Aandewiel (2x) bracht Quick Boys op gelijke voet. De eerste Katwijkse treffer kwam op naam van Cees van Rooyen. UVS - Verburch: 1-1 Voor de pauze namen de Poeldij kers in een levendige wedstrijd de leiding. Groenendijk produ ceerde de verdiende gelijkmaker. De Leidse hoofdklasser kreeg overigens een fikse tegenvaller te incasseren omdat basisspeler Frits van der Heijden een sleutel beenfractuur opliep. Lugdunum - Koudekerk: 2-4 "Het klinkt misschien gek maar ik ben blij dat we tegen een neder laag zijn opgelopen. Het ging al lemaal te goed en dit resultaat schudt iedereen wakker." Dat was het commentaar van Lugdu- num-trainer Ruud de Groot. Koos Bekooy en Rinus van Es scoorden voor Lugdunum, ter wijl Koudekerk doel trof via: Dirk Hoekstra (2x), Peter Smit en Peter Vergunst. Valken'68 - Ter Leede: 2-0 Een verdiende zege voor de Val kenburgers, die treffers van Teun Harteveld en Auke Hoekstra konden begroeten. LFC - Vitesse Delft: 3-2 Het technisch betere Vitesse kreeg te maken met een fel spelend LFC dat een flinke dosis inzet in de strijd gooide. Met succes want LFC was beslist niet minder dan Vitesse dat uitkomt in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Henk Mink zette voor rust de Leidenaars op 1-0. Na de thee be reikten de Kanaries de uiteinde lijke 3-2 overwinning door doel punten van Bles Zuma en Peter Gijsman (strafschop). Gouda - SJC: 2-3 Een positieve surprise van de mo menteel goed draaiende Noord- wijkers. Eerst maakte Hans Kas pers een 1-0 achterstand onge daan, terwijl in de tweede 45 mi nuten Piet Alders (penalty) en Gerard Oude Velthuys de stand uitbouwden tot 1-3 waarna Gou da nog eenmaal scoorde. Katwijk - Oegstgeest: 2-1 Ondanks dat Oegstgeest met vijf invallers van start ging had Kat wijk veel moeite met de equipe van oefenmeester Verkuylen. De winnende Katwijkse treffer le verde nogal wat Oegstgeest-pro- testen op. Volgens de bezoekers had een inzet van Adrie Koele- wijn bij lange na niet de doellijn gepasseerd. De scheidsrechter besliste echter doelpunt. Kat wijk was eerder op voorsprong gekomen door dezelfde Adrie Koelewijn, terwijl Oegstgeest langszij kwam door een raak schot van Jan Janszen. 1 Sti*Ti 1 PSV-aanvaller René van de Kerkhof in duel met een River Plate-verdedigerDe Eindhovenaren eindigden in het Barcelonatoernooi op de vierde plaats. De ploeg speelde weliswaar 0-0 tegen de Argentijnen, maar nam de strafschoppen minder goed. LONDEN (ANP)-John Hawley zorgde er gisteren met een hattrick voor dat het net ge promoveerde Sunderland in de Engelse eerste divisie een klinkende overwinning op Manchester City boekte: 0-4. Manchester onderkende het gevaar van de vorig jaar ok tober van Leeds United naar Sundeland getransfereerde Hawley ten ene male niet en dat stelde hem in staat de voorsprong van 1-0 (stan Cummins) uit te bouwen. Voor Sunderland betekende het dat de club met de volle winst uit de eerste twee competitiewedstrijden is gekomen. Hawley leidt Sunderland tiaar zege chum - Karlsruher SC 0-0, FC Köln - Bayer Leverkus sen 1-1 (0-0), Kaiserslautern - VFB Stuttgart 1-0 (1-0). Een teleurstellend Hongaars nationaal voetbalelftal heeft gisteren voor 18.000 toe schouwers Zweden in een vriendschappelijke inter land met 2-0 verslagen. In de 74ste minuut schoot Bild in eigen doel. Het tweede doel punt viel tien minuten voor tijd en kwam op naam van Burcsa. Na afloop tracteerde het publiek de 22 spelers op een schril fluitconcert. Zweden speelde in deze wedstrijd zonder de voor buitenlandse clubs spelende internatio nals. De Grasshoppers Zurich overgenomen Raymonde Ponte maakte voor Europa- Cuphouder Nottingham Fo rest het winnende doelpunt tegen Birmingham City. Ga ry Birtles had voor 1-0 ge zorgd. Twee spelers werden in dit duel van het veld ge stuurd: Martin o'Neill van Forest en Mark Dennis van Birmingham, die tegen het einde van de toch al harde wedstrijd een potje met el kaar vochten. Overige uitslagen: Aston Villa - Norwich City 1-0: Stoke Ci ty - West Bromwich Albion De eerste rode kaart in de Bundesliga is gisteravond gevallen. De rechter vleu gelverdediger van het ge promoveerde FC Nürnberg, Weyerich, moest in de ze vende minuut al met een ro de kaart het veld verlaten. De Nürnberger ging in op de provocaties van Dressel en begon hem te slaan. Scheids rechter Hontheim hield Weyerich zonder pardon de rode kaart voor. Pech achtervolgde de 1. FC Nü- renberg. De ruim 59.000 toe schouwers zagen hun club met 2-3 verliezen. Overige uitslagen: VFL Bo- 23 en 24 augustus 1980 Eredivisie Excelsior-FC Groningen PSV-FC Den Haag (23/8) NAC-AZ'67 (23/8) FC Wageningen-PEC Zwolle Roda-JC NEC Go Ahead Eagles-Ajax (23/8) FC Utrecht-MVV Willem II-FC Twente Sparta-Feyenoord Eerste divisie SC Cambuur-FSC DS'79-FC Vlaardingen Heracles-SC Amersfoort FC Amsterdam-Vitesse Haarlem-Telstar De Graafschap-FC Den Bosch FC Volendam-Eindhoven FC VW-Helmond Sport SW-Heerenveen AUTOSPORT - De Grote Prijs van Nederland voor formule 1-ren- wagens is voor driejaar veiligge steld. De organisatoren van de Nederlandse wedstrijd tellend voor het wereldkampioenschap der coureurs hebben daarover overeenstemming bereikt met Bernie Ecclestone van de vereni ging van constructeurs. TENNIS - De Zweedse vijfvoudige Wimbledon-kampioen Björn Borg en de Amerikaanse Tracy Austin zijn als eerste geplaatst voor de open Amerikaanse ten niskampioenschappen die van dinsdag 26 augustus tot en met zondag 7 september te Flushing Meadows worden gehouden. ADVERTENTIE Verder in dit nummer: de mislukte transfer van René vart de Kerkhof Nieuw' het boek van Rudi Carrell de Oostenrijkse agent die prinses Christina opbracht 10 extra pagina's "Beeld en Geluid" (Firato) o.a. het jaar van het Bakkie Barstensvol schitterende foto's en boeiende reportages. Toch maar f 2,-. Er gaat geen doordeweekse dag voorbij, of ik ben in de stad en regio wel op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor 'Publiek' kunt u 's middags tussen één en twee uur aan mij kwijt, tel. 071-3 44941, toestel 215. Schrijven mag natuurlijk ook. Leiden heeft er weer een organisatie bij en wat voor één: de organisatie Leidse openhuisfeesten (OLOF). Zaterdag al is het eerste feest in een knus zaaltje ergens in de Sleutelstad. Waar precies kunnen Leidenaren Wim en Betty (ze willen liever niet met hun achternaam in de krant) u vertellen (tel. 146216 of 122252). Zij zijn op het idee gekomen deze feesten hier te organiseren. Wim en Betty willen daar mee in een behoefte voor zien, „want zeg nou zelf', verklaart Betty, „wat is er op het gebied van uit gaan nou in Leiden voor mensen van boven de 30? Niks toch zeker? Die mensen willen toch ook wel eens wat". Daarom dus deze openhuisfees ten, waar iedereen welkom is. Helernaa' nieuw is dit feno meen niet. Al zo'n dikke twee jaar worden deze partijen, met succes overigens, in den lande op touw gezet. Weke lijks staat in de advertentie kolommen van Vrij Neder- Drempelvrees Gebruikelijk is dal er bij de deur 25 gulden wordt gehe ven om de gemaakte kosten van drank, hapjes, muziek en eventuele zaalhuur te dek ken. „Commerciële bedoe lingen zitten er beslist niet achter", stelt Betty met na druk, die met Wim en zaalei genaar Joop van plan is deze openhuisfeesten eens in de maand te houden. „Mits het hier aanslaat uiteraard". Bettv weet te vertellen dat de Commerciële doeleinden zijn er niet bij de openhuisfeesten, verzekert Betty met nadruk. Drempelvrees is "vooral bij alleenstaanden. Dat is nergens voor nodig natuur lijk. Het is juist heel leuk allemaal onbekende n te ontmoeten" openhuisfeesten, waarbij zij tot nog toe van de partij was, heel geslaagd en gezellig wa ren. ,,Ik heb twee feesten in Amsterdam meegemaakt, één in Den Haag en één in Oegstgeest. Heel leuk hoor. Het is niet zo dat overdreven veel alleenstaanden die fees ten bezoeken. Er komen ook wel echtparen". Je merkt volgens Betty wel dat het voor veel mensen een hele stap betekent op die feesten te komen. „Drempelvrees is er zeker", zegt ze. „Vooral bij alleenstaanden. Dat is ner gens voor nodig natuurlijk. Het is juist heel leuk allemaal onbekende mensen te ont moeten". Dronken Naar aanleiding v tentie heeft OLOF reeds ette lijke telefoontjes gehad. Betty zegt daarover. „Dan vragen de mensen wat ze zich van zo'n feest moeten voorstel len? Gewoon als in een café, zeg ik dan. Wat drinken en ge zellig praten en als je wilt een dansje maken. Er speelt im mers een bandje zaterdag". Een vraag, die Betty ook al meermalen heeft moeten beantwoorden, is wat voor mensen er komen en hoe oud de feestgangers zijn? De Leidse: ,,E)aar kan ik natuur lijk moeilijk iets van zeggen. Het ligt er gewoon aan wie er komen, iedereen is welkom per slot". „Maar dronken 1 Weet je dat je die op zulke feesten helemaal niet m maakt. Men mag eten drinken, zoveel men m; wilt, maar toch is er niemand die daar echt flink van profi teert en zich helemaal vol giet". Sfeer En tot besluit zegt Betty: „De sfeer op die feesten heb ik tot dusver niet anders dan als zeer prettig ervaren en, of schoon ik van de Leidse openhuisfeesten helemaal geen verwachtingen koester, hoop ik maar dat het er nc zal zijn".

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14