Coster geeft 'betaalde hulp' toe Noordwijk bedwingt eerste team FC Amsterdam1 -1 Liam Brady met Ieren tegen Oranje Haarlem op schot bij VVSB Transfer van Michel van de Korput wordt wellicht teruggedraaid LEIDEN - Noordwijk leverde gisteravond een knappe prestatie door gelijke tred te houden met eerste-divi- sieclub FC Amsterdam. De Noordwijkers hielden hun betaalde collega's op een 1-1 gelijkspel. Ook Lisser Boys kwam verrassend voor de dag. Rijnsburgse Boys werd door de Lissenaren op een 1-3 nederlaag getrakteerd. LDWS maakte korte metten met "buurman" Sleutels. De tweedeklasser veegde de tegenstander met 7-1 van het veld. Blauw Zwart overtuigde via een 7-2 zege op SV'35. Ajax haalt finale in Madrid MADRID (ANP) - Ajax heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi van Atleti- co de Madrid. De Nederland se kampioensploeg versloeg internacional de Porto Ale- gre (Bra) met 3-1, na een ruststand van 2-1. Ajax ontmoet in de eindstrijd Atletico, Porto Alegre en CSKA Sofia (Bul) spelen om de derde plaats. Noordwijk - FC Amsterdam: 1-1 De thuisclub verweerde zich erg goed en deed weinig onder voor de ploeg van trainer Van der Meent. In de 30ste minuut nam Noordwijk zelfs een voorsprong. Ruud Bröring tekende voor de openingstreffer. Deze voor sprong was van korte duur want tien minuten later was het de Amsterdammer Montenus die zijn elftal weer naast Noordwijk bracht: 1-1. Na de pauze zakte het spelpeil enigszins terug. Beide clubs kregen nog enkele redelij ke kansen om de partij in hun voordeel te beslissen. Zo miste onder andere aan Noord wijk-zij- de Jos Smits een mooie moge lijkheid. Door het gemis aan slagvaardigheid bleef de l-l i het einde ongewy- LDWS - Sleutels: 7-1 Een verrassend grote overwinning van het in sterke vorm verkeren de LDWS. Trainer Bekkering noemde deze zege een verleng stuk van het goede spel dat zijn ploeg het afgelopen weekeinde demonstreerde tegen de Lim burgse hoofdklasser SVN. Wel iswaar verloren de Leidenaars in de slotfase met 4-2, toch was het Leidse verweer meer dan uitste kend. Sleutels was gisteravond in elk geval geen moment opgewas sen tegen het prima combineren de LDWS. De produktie werd verzorgd door Ger en Cees de Roode (elk 2x), Gerry Nagtegeller <2xen Piet Ouwehand. Sleutels redde de eer door een benutte penalty van Piet Swagers. SIZO- Kagia: 2-3 Vooral in de tweede helft gaf de be tere conditie aan Kagia-kant de doorslag. In die periode boog de ploeg uit Lisserbroek een 1-2 achterstand om in de uiteindelij ke 3-2 zege. Kagia-goals van: Herman Brouwer (2x) en Harry Mesman. NOORDWIJKERHOUT - De 'ge roemde' inzet werd ten slotte met beloond. Na de lovende woorden over de zelfwerkzaamheid van de VVSB-leden kon de inwijding van de zelfgebouwde tribune niet met een feestelijk resultaat wor den gevierd. Omdat de zondag derdeklasser zich zo aanvallend mogelijk wilde manifesteren voor het ongeveer duizend-koppige thuisfront,kon Haarlem zich aan de vooravond van de seizoensou verture uitleven: 0-9. De pupillen van Hans van Doorne- veld lieten echter allerminst een sterke indruk achter in Noord- wijkerhout. De middenvelders Gullit, Balm en Van den Ban toonden weliswaar een uitste kend loopvermogenmaar teke nend was toch wel dat laatste man Martin Haar vaak de spit sen Leysner (van AZ'67), Hen driks (terug van Heerenveen) en Nijdam met passes moest bedie- Omdat de jeugdige WSB-ploeg voorts te veel ontzag toonde voor de 'profs' bouwden de Haarlem mers de voorsprong spelender wijs uit. VVSB trachtte de aanval wel te zoeken, maar stapte steeds in de goed werkende buitenspel van Haarlem. Bovendien wisten de volgelingen van trainer Mul der geen goed raad, wanneer de Haarlemmers hen opsloten. Pas na de 0-4 ruststand, die werd bereikt na treffers van BalmNij dam en tweemaal Hendriks hiel- Haarlem-nieuweling Leijsner sticht gevaar in de VVSB-defensie. Op de achtergrond de ingewijde tribune. den de bollenstreek-bewoners het koppie er beter bijZonder de uit gewuifde Henk van Maris (hij stapt over naar de zaterdag-af deling) werd de sterk keepende Haarlem-goalie Edwin Metgod enkele keren aan het werk gezet. Het weerhield Haarlem er niet van de score middels treffers van Hendriks (later gewisseld voor Bockling). Gullit. Bóckling en tweemaal Nijdam op 0-9 te be palen. Tot groot ongenoegen van een 'verdwaalde' Rotterdammer, die in zijn clubpak van Sparta, dat bij RCL speelde, VVSB kwam aanmoedigen... DOETINCHEM (GPD) - Cor Coster heeft maandagavond in een radio-in terview toegegeven geld te hebben ontvangen voor zijn hulp bij de trans fer van Michel van de Korput van Feyenoord naar het Italiaanse Torino. Dit geld zou afkomstig zijn van de ex-Feyenoorder zelf, die Coster in de arm had genomen om zijn zaken te behartigen rond zijn transfer. t Cor Coster, met schoonzoon Cruijff en Johnny Rep Joop van der Klink, directeur van de Stichting Arbeidszaken Be taald Voetbal, die zelf ook deel nam aan de bewuste radio-uit zending acht hiermede vol doende bewezen, dat artikel 36 van het reglement betaald voet bal (arbeidsbemiddeling op commerciële basis) is overtre den. Probleem bij zijn conclusie is ech ter, dat het sectiebestuur betaald voetbal vorige week donderdag Van de Korput wel het certificaat verleende, dat hem machtigt bij Torino te gaan spelen. De Stich ting wenst hier geen genoegen mee te nemen en zal in een verga dering met het eigen bestuur overwegen stappen tegen het sectiebestuur te onderne- Niet schoon „Want", aldus Joop van der Klink, „het sectiebestuur is verplicht een door ons gegeven advies over de speelgerechtigheid op te vol gen, mits men gegronde redenen heeft dat niet te doen. In twijfel gevallen treedt het sectiebestuur opnieuw in contact met ons. Bei de principes zijn wel van toepas sing geweest, maar niet opge volgd, terwijl wij toch duidelijk aan het sectiebestuur hebben kenbaar gemaakt, dat de transfer van vooral Michel van de Korput niet „clean" te noemen was". „Wij wisten van de handelwijze van Cor Coster, maar hadden nog geen bewijs dat hij beroepsmatig bij de transfer van Van de Korput betrokken was geweest. Wij heb ben het sectiebestuur meege deeld, dat wanneer wij het besluit zouden moeten nemen, het certi ficaat niet vrijgegeven zou wor den. Dat was ons advies, met die kanttekening, dat we dus nog tijd nodig hadden om die beroepsma tige arbeidsbemiddeling van Coster te bewijzen". Toegegeven De Stichting Arbeidszaken, waarin alle belangenorganisaties uit het betaald voetbal zijn vertegen woordigd, startte een schriftelijk onderzoek naar de transfers van Simon Tahamata (Standard Luik) en Michel van de Korput (Torino) naar aanleiding van be richten, waarin melding werd gemaakt van commerciële ar beidsbemiddeling bij de tot standkoming van deze transfers. Van de Korput gaf de hulp van Coster eenvoudig toe in zijn ant woord aan de Stichting, terwijl Simon Tahamata een door Ajax en niet door hemzelf onderte kend antwoord in liet sturen. Joop van der Klink: „Maandag avond gaf Cor Coster dus zelf het bewijs dat de Stichting nog nodig had. Hij heeft wel degelijk geld verdiend aan de transfer van Van de Korput naar Torino en dat js duidelijk in overtreding met arti kel 36. Daar valt gewoon niet aan te tornen". Artikel 36 van het reglement be taald voetbal werd al eens voor de rechter gebracht. Dat was in de kwestie-Eddie Kraal bij zijn overgang van Telstar naar Vo- lendam. De rechter stelde Kraal toen in het gelijk wat zijn over gang naar Volendam betrof, maar de eis van Inter Football (vernie tig artikel 36) werd niet ingewil ligd door de rechter, die van oor deel was dat het artikel een ver- enigingsrechtelijke bepaling is, die niet in strijd is met het ar beidsrecht en wel degelijk van toepassing is op leden van de KNVB (clubs en spelers). Joop van der Klink: „Dat is ook nu weer van toepassing. Dat artikel is er nu eenmaal en het sectiebe stuur dient zich er dan ook aan te houden. Wij hebben het sectiebe stuur kenbaar gemaakt dat wij nog wat tijd nodig hadden, maar het bestuur wilde een snelle be slissing afdwingen in verband met de datum 15 augustus. Had Torino na de vijftiende dat trans- fercertificaat ontvangen, dan had Van de Korput in de eerste ronde van de Europa-Cup niet kunnen spelen. Nou, daar hebben zowel de Stichting als het sectiebestuur geen boodschap aan. Wij moeten rekening houden met dat artikel 36. Het sectiebestuur heeft zich echter laten leiden door de datum en dat is nu juist de bedoeling niet". Terugdraaien De vergadering van de Stichting Arbeidszaken zal geheel in het teken staan van de affaire-Van de Korput. „Aan de kwestie-Taha- mata", aldus Van der Klink, "zal waarschijnlijk niets meer gewij zigd kunnen worden. Het sectie bestuur heeft het certificaat aan hem verleend en wij hebben niet voldoende bewijzen om het sec tiebestuur anders te doen laten denken. Er zal in ieder geval een gesprek moeten komen tussen de Stichting en het sectiebestuur om te bezien of het verlenen van het certificaat aan Van de Korput nog teruggedraaid kan worden. Althans, ik neem aan dat het sec tiebestuur na de uitspraken van Cor Coster ook nog wel met ons rond de tafel wil gaan zitten om deze kwestie opnieuw onder de loep te nemen". LEIDERDORP - De voetbal hekken zijn nog maar nau welijks voor de oefenwed strijden geopend of de eerste noodkreten zijn al geslaakt. Vanuit zijn KNVB-kantoor in Leiderdorp spreekt hoofd administrateur Cor van Steyn zijn verontrusting uit over de bezettingsgraad van de straks te geven opleidingen tot scheidsrechter, (jeugd) voetbalspelleiderscheidrech- ter zaalvoetbal, recreatie sportleider, trainer, be stuurslid, jeugdvoetbalbege leider en de cursus ABO (al gemene basisopleiding). Van Steyn: "Straks worden er zo'n 450 wedstrijdjes in de week gespeeld. Dat zijn er weer meer in vergelijking met vorig jaar. Het scheidsrech- tersbestand daarentegen breidt niet uit. Momenteel hebben we zo'n 250 man ter beschikking. Dat betekent dat ruim 200 wedstrijden onbe mand zijn, want elke week schrijven er nog zo'n 20 tot 30 man af. Die wedstrijden wor den gefloten door clubscheids- Tekort van ruim 200 arbiters in Afdeling Leiden KNVB rechters. Mensen die soms toet soms niet capabel zijn. Het is een vervelende situatie maar het kan met anders. Wij weten ook wel dat sommige inciden ten met een dooddoener wor den afgedaan. Daar moeten we vanaf. De KNVB probeert de clubs te stimuleren mensen af te vaardigen naar de diverse cursussen. Slechts enkele ver- enigmgen, voornamelijk uit de Veenstreek, leveren gega digden. We proberen", zegt Van Steyn, "de verenigingen van hun verantwoordelijkhe den te overtuigenDe response is echter nihil. We schatten dat zo'n 60 procent van het legioen begeleiders niet is gediplo meerd. Dat benauwt mij". Als oplossing probeert een KNVB-afvaardiging diverse vergaderingen bij clubs te be zoeken. Sommige verenigin gen houden de deuren open. "Maar vervolgt Van Steyn, "er zijn er ook die zeggen: waar bemoeien jullie je mee. Hel zal denk ik een eeuwig probleem blijven. Toch probeert de KNVB zoveel mogelijk publiciteit te maken om mensen voor het kader werk binnen de voetballerij warm te maken. Het foldertje "zoekt u een hobby" isdejong ste uitgave. "We hopen", be sluit Van Steyn"dat zich ook mensen van buiten de voet ballerij aanmelden. We weten dat de interesse aanwezig is maar op een of andere manier heeft men drempelvrees' Overigens is 25 augustus de ui terstedatum van aanmelding voor de diverse cursussen. SV'35 - Blauw Zwart: 2-7 Na een 2-3 ruststand ging het in de tweede rondgang pas echt lekker lopen in de Wassenaarse elf. Blauw Zwart-schutters: Chris Theil (4x), Ben Konradie (2x) en Ruud Timmer. Rijnsburgse Boys - Lisser Bovs: 1-3 Lisser Boys ving de Rijnsburgse aanvallen koelbloedig op en sloeg met snel countervoetbal drie bressen in de RBB-afweer. Kees Karstens, doelman Groe- neweg en Rob Suttorp waren de uitblinkers van Lisser Boys. Rob van Zijp zette zijn club op een 0-1 voorsprong. Rob Suttorp zorgde met een mooie kopbal voor 0-2, alvorens RBB-er Koen Wieffe- ring de ruststand op 1-2 bepaal de. Na de thee besliste Ben Bar- ten de wedstrijd door de bezoe kers op 1-3 te brengen. KRV - VTL: 1-1 Een terechte uitslag omdat beide ploegen elkaar niet veel ontlie pen. Jaap v.d. Eikel scoorde voor rust het Katwijkse doelpunt. In de tweede 45 minuten maakte Fred van Haarlem de verdiende gelijkmaker. Dezelfde Van Haarlem leek zijn elftal een kwar tier voor tijd de zege te bezorgen maar zijn treffer werd afgekeurd. DUBLIN (ANP) - In de voorlopige Ierse selectie van 23 spelers voor de wedstrijd tegen Nederland zijn maar twee man opgenomen, die ook werkelijk spelen in de competitie van de Ierse Vrijstaat. Manager Hand koos naast Liam Brady, van Arsenal naar Juven- tus getransfereerd, twintig spe lers uit de Engelse league en O Leary van Shamrock Rovers. Hand rekent erop dat Juventus Brady zal vrijgeven voor de eer ste wedstrijd van de Ieren uit de voorronden voor het wereld kampioenschap op 10 september in Dublin. De voorlopige Ierse selectie bestaat uit: Peyton (Fulham), O'Neill en Pat O'Leary (Shamrock Rovers). O'Brien (Notts County), Hughton (Tottenham), Devine. David O Leary en Stepleton (Arsenal), Langan en Givens (Birmingham), Anderson en Mcgee (Preston North End). Moran en Grimes (Manchester United), Lawrenson en Ryan (Brighton). Daley (Co ventry), Grealish (Luton), Brady (Juventus). Waddock en Walsh (Queen's Park Rangers). Heigh- way (Liverpool) en Donovan (As ton Villa). Sparta laat het afweten; RCL ook.... LEIDERDORP - De enige die ten slotte tevreden kon zijn, was de RCL-penningmees- ter. Duizend toeschouwers waren gisteravond afgeko men op de aankondiging dat RCL tegen eredivisieclub Sparta zou oefenen. Voor Leiderdorpse begrippen een buitengewoon groot aantal, maar die kijkers konden zich naderhand wel bekocht voe len. Niet Sparta-1 kwam bij RCL in actie, maar een team vol onbekenden, samenge steld uit spelers van het C- -team en de interregionale jeugdploeg. De enige 'echte' prof die aan wezig was, bleek trainer Barry Hughes. Zijn aanwe zigheid bracht velen toch weer in verwarring. Zij dachten de primeur te bele ven van een compleet ver nieuwd Sparta. Een idee dat werd aangewakkerd in een programmablaadje. Daarin werd nog eens de suggestie gewekt als zou het profteam van Sparta aantreden, om dat trainer Hughes, aldus dat stencil, het duel bij RCL als een laatste test be schouwde voor de aanstaan de competitie-derby tegen Feyenoord. „Daarom zijn ze ondanks de vele blessures toch met een zo'n sterk mo gelijk elftal gekomen". Op een ander blad werden ech ter weer wel de juiste (onbe kende) spelersnamen ge noemd. Aan alle twijfels kwam snel een einde, nadat het begin- signaal was gegeven. De Rot terdamse formatie kon vanaf dat moment allerminst de indruk wekken een prof- ploeg te zijn. Dat het verza- melteam niettemin won, kwam omdat RCL bij lange na niet het verwachte niveau van een zaterdag eersteklas ser kon halen. De ploeg van Theo de Waard verloor na een 0-0 ruststand met 1-0 door een treffer van invaller van Balrak. Het schamele optreden van de Leiderdorpers maakte dat de toeschouwers zich dubbel bekocht voelden.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13