M Nederland wint gedevalueerde S atletiekinterland Lev Poloegajevski haalt Kortsjnoi in KMI! voelt zich genomen DDR-atleten domineren bij WK Blinde schakers moeten buigen tSBtÊtÊË Miami in Haarlem superieur Petra Polman neemt leiding in damstrijd SPORT SPORT SPORT SPORT SITTARD (GPD) - De misère waarin de Nederlandse atle tiek verkeert is in de interland tegen Ierland en Wales nog eens duidelijk gebleken. De slechte resultaten van de na tionale titelstrijd, vorige week in Sittard, vonden tijdens de drielandenwedstrijd in hetzelfde stadion hun voortzet ting. De smaakmaaksters van het WK toernooi 400 meter horden r (r) bleef haar landgenote Ellen Neumann uiteindelijk voor. razendsnel de hindernissen. Barbel Broschat Slechts twee atleten konden zich onttrekken aan de matige presta ties die tekenend zijn voor het ni veau waarop Nederland zich be weegt. Koen Gijsbers bleef de eerste dag van de landenontmoe- ting slechts 0,1 seconde verwij- SITTARD - De toeschouwers hebben tijdens de finales om de WK-titel op de 400 meter hor den en 3000 meter voor dames eindelijk waar voor hun geld gekregen. Bij de 400 meter hor den waren twee Oostduitse atletes zo aan el kaar gewaagd, dat ze beiden finishten in een wereldtijd en hun onderling verschil slechts èèn honderdste seconde bedroeg. De 3000 me ter werd gedomineerd door èèn loopster Birgit Friedmann uit de Bondsrepubliek. Haar tempo was dermate hoog dat naarmate de finish in zicht kwam de tegenstandsters èèn voor èèn moesten afhaken. De B-finale van de 400 meter horden werd een teleurstellng voor Nederland. Allen die ge hoopt hadden op weer een verbetering van het record door Olga Commandeur zagen halver wege de race de Velsense atlete uit de wedstrijd stappen met een spierblessure. Tot dan toe had Commandeur het tempo goed kunnen bijhou den en een plaats bij de eersten met een goede tijd lag in het verschiet. De oorzaak van die blessure schreef de ADA-atlete toe aan een door haarzelf gemaakte fout. „Ik heb het tijd schema niet goed in de gaten gehouden en dacht dat de B-finale 20 minuten later zou be ginnen. Daardoor heb ik amper kunnen inlo pen en moest met koude, stijve spieren aan de start". De A-finale bood het verwachte gevecht tussen de Oostduitse atletes Ellen Neumann en Barbel Broschat. Vrijwel de gehele race lagen beide meisjes gelijk. Hun landgenote Petra Pfaff volgde op enige afstand en werd onbedreigd derde. De tijden die de nummers èèn en twee op de klokken brachten - Broschat 54,55 sec. en Neumann 54,56 sec. - waren slechts luttele tienden van seconden verwijderd van het we reldrecord van hun landgenote Karin Rossli (54,28 seconden). De Amerikaanse Ester Alfonso Mahr, die zich in de halve finales nog tussen de Oostduitse dames wist te plaatsen, moest in de eindstrijd genoegen nemen met een vijfde plaats. Haar tijd: 56,81 sec. Hoe goed de verschillende atle tes voor de dag kwamen werd bewezen door het aantal nationale records dat sneuvelde in deze finales. Vijf nationale records werden verbeterd terwijl ook het baanrecord er aan moest geloven. Niet veel minder records sneuvelden in de 3000-meterfinale; vier in totaal. Winnares Birgit Friedmann finishte in de Westduitse recordtijd van 8.48,1 minuten. De Britse Wendy Smith die, gezien haar beste seizoentijd (8.53,8 min.) de enige bedreiging voor de Westduitse had kunnen vormen, stapte met nog enkele ronden voor de boeg uit de baan. Omtrent de reden van haar opgave zal iedereen wel in het donker tas ten, daar zij na afloop geen verklaring wenste te geven. Geblesseerd was Smith in elk geval niet. De weg naar de eerste WK-titel voor Birgit Friedmann was toen vrij en de moedige atletes in haar kielzog zagen hun inspanningen be loond met nationale records. BUENOS AIRES - De Russische grootmeester Lev Poloe gajevski heeft zich in Buenos Aires op de valreep naast zijn voormalige landgenoot Viktor Kortsjnoi geworsteld. In de twaalfde partij van de schaaktweekamp dwong hij Kortsjnoi, die met zwart speelde, na 73 zetten tot opgave. Nu de score alsnog gelijk is getrok ken (6-6), zal de match met maximaal twee partijen worden vobrtgezet. Mochten deze partij en in remise eindigen, dan plaatst Kortsjnoi zich voor de finale van het Kandidatentoernooi. De lo ting voor de voortzetting van de tweekamp is inmiddels verricht. Kortsjnoi zal de eerste partij piet wit spelen. Nog niet bekend is, wanneer de heren zich weer zul len buigen over de stukken. sische grootmeester de grootste moeite om de juiste voortzetting te vinden. Met een aantal betrek kelijk zinloze zetten kwelde hij Kortsjnoi, die maar niet uit de ij zeren greep kon komen, maar ook zichzelf. Pas, nadat Poloe gajevski had besloten zich verder te concentreren op zijn superieu re pionnenformatie, wist hij zijn toch al eminente stelling verder te versterken. Met de moed der wanhoop trachtte Kortsjnoi zijn enige pluspion te laten promove ren. Maar toen hij inzag dat dit teveel materiaalverlies zou gaan kosten (zijn laatste toren en lo per), legde de dissident zich bij het onvermijdelijke neer. Tsjechoslowakije te sterk derd van het Nederlands record op de 400 meter, terwijl Hans Koeleman op de 3000 meter hin dernisloop wel slaagde in zijn aanval op het eigen record. Zijn tijd: 8.29.1 minuten. Zelfs de eindzege in de drielan denwedstrijd kon de Nederland se zwakte niet verbloemen. Deze overwinning vloeide voort uit het feit dat de Nederlandse équipe op tegenstanders stuitte die nog zwakker waren. De vraag die zich dan onherroepelijk opwerkt of dergelijke evenementen zinvol zijn, beantwoordde bondstrainer Haico Scharn: „Zinvol geloof ik niet. Je zit hier met wereldkam pioenschappen, waaromheen je een aantrekkelijk programma moet zien te maken. Veel buur landen werkten dit weekeinde hun nationale kampioenschap pen af terwijl naties, die in kracht niet veel verschillen van Neder land, hun beste atleten niet aan de start krijgen vanwege de vele invitatiewedstrijden". Met andere woorden: fouten tij dens de planning. Voor Hans Koeleman kon de interland waarschijnlijk niet beter gepland zijn. Reeds vorige week bewees de Amsterdammer zijn vorm door in zijn eentje het Nederlands record, dat hij in 1978 meteen tijd van 8.33,3 min. eveneens in Sit tard vestigde, dicht te benaderen. Nu, in een deelnemersveld sterke lopers vertegen woordigd waren (Jones en Hack ney) lukte het Koeleman wel. „Eindelijk", liet Koeleman aan de finish weten. „Nadat ik in mei uit de Verenigde Staten terug ben gekomen heb ik geaasd op dit re cord, maar steeds kwam ik te kort. Hier in Sittard waar ik het, gezien de broeierige hitte en de hoge luchtvochtigheid niet ver wachtte, is het er van gekomen. Ik merkte tijdens de race dat mijn tempo goed was en dat er van vermoeidheid geen sprake was. Toen ik tijdens de laatste ronde de tijd zag wist ik dat het record eraan zou gaan. Ik kon toen nog versnellen. Ik voel me zelfs na die recordrace behoorlijk fit, een in dicatie dat het nog sneller kan. Voordat ik weer naar Amerika ga loop ik nog twee wedstrijden, de eerste komende woensdag in Nijmegen. Daar zal ik proberen de tijd nog scherper te stel len". De Leidse atleet Martien van de Hoorn, die Nederland ook op de 3 km steeple chase zou vertegen woordigen, moest wegens ziekte verstek laten gaan. Hoe zwak de Nederlandse tegen standers wel waren tijdens deze interland bleek uit het feit dat de springnummers, een onderdeel waarin onze atleten zeker niet uitblinken, veelal eindigden in dubbele zeges. Het eindresultaat van de ontmoeting zegt dan ook alles over de „kracht" van Ierland en Wales: Nederland 193 punten, Wales 144,5 punten Van de regionale atleten presteer den naast Koen Gijsbers (eerste op 400 m in 46.21) ook invaller Wybo Lelieveld (1500 m in 3.43.2, tweede plaats) en kogelslingeraar Peter van Noort (vijfde met 49,44 m) heel behoorlijk. Weinig hoogtepunten bij Westduitse atletiek strijd HANNOVER (ANP) - Hordenloper Harald Schmid en hoogsprin ger Dietmar Mögenburg waren zaterdag de uitblinkers van de atletiekkampioenschappen van West-Du itsland in Hannover. Schmid zegevierde op de 400 meter horden in 48.05, dat is de beste prestatie in Europa van dit seizoen. Mögenburg won het hoogspringen met een hoogte van 2.33 meter, drie centimeter onder het wereldrecord van 2.36 meter op naam van de Oostduit ser Gerd Wessig. Op de tweede dag van de strijd om de Westduitse atletiektitels in Hannover was het prestatieniveau aanmerkelijk minder. De 30.000 toeschouwers in het Niedersachsenstadion konden slechts één nationaal record begroeten: op de 4x400 meter liepen de dames van Bayer Leverkusen 3.32,56, een verbetering van het oude record voor verenigingen met ruim twee seconden. Voor twee gerenommeerde atleten betekende deze titelstrijd het einde van hun sportieve loopbaan. Franz-Peter Hofmeister, oud- Europees kampioen op de 400 meter, nam afscheid met een derde plaats op dit onderdeel en veroverde een tweede positie op de halve afstand. Annegret Richter besloot haar carrière met een dubbele sprintoverwinning. Tijdens internationale atletiekwedstrijden in Barletta (Ita) heeft Pietro Mennea Zong de 200 meter gewonnen in 19,96 seconden. Hij leverde daarmee de beste wereldseizoenprestatie. Mennea, bij de Olympische Spelen van Moskou winnaar van het goud op dit onderdeel, is houder van het wereldrecord met 19,72 secon den (12 september 1979, Mexico-Stad). MAANDAG 18 AUGUSTUS 1980 SPORT SITTARD (ANP) - Het laat ste woord over de eerste wereldkampioenschap pen atletiek 400 meter horden en 3.000 meter is nog niet gesproken. De Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU), die vorig jaar de titelstrijd kreeg toegewezen voelt zich genomen. Voorzitter De Beer: "Het is een schandaal dat een land als de Sowjet-Unie zich op het laatste moment terug trekt. Je krijgt daardoor een ge weldige negatieve publiciteit en het publiek, dat toch niet in drommen zou komen, blijft he lemaal weg". De Beer wil een eis tot schadever goeding indienen bij de interna tionale amateur atletiek federatie (IAAF). "De nationale titelstrijd van vorige week en de wereld kampioenschappen zijn begroot op een totaalbedrag van 150.000 gulden. Het ziet er naar uit - om dat enkele sponsors zich waar schijnlijk terugtrekken - dat wij met een groot tekort komen te zit ten. De IAAF wilde deze wed strijden aan een klein atletiek- land geven. Dat is natuurlijk een leuk gebaar, maar dan zal de we reldorganisatie toch ook moeten zorgen dat er een volwaardig veld aan de start komt". Tevreden Ir. Ad Paulen, de Nederlandse voorzitter van de IAAF, moest De Beer wel gelijk geven. "Toch ben ik tevreden over het experiment om voor deze niet-Olympische nummers reeds een wereldkam pioenschap te houden. De finales waren, zeker op de 400 meter horden, van uitstekend niveau". KNAU-voorzitter De Beer ver wacht overigens niet al te veel van een eis tot schadevergoeding. "Wanneer het niet lukt hebben wij wel belangstelling voor een belangrijke wedstrijd zoals bij voorbeeld een halve finale van de strijd om de Europese beker voor landenteams. WIELRENNEN - De Nieuwzee- landse wielrenner Kevin Blac- kwell is gisteren tijdens een wed strijd overleden. Na zes kilometer werd Blackwell onwel. Hij stapte van zijn fiets en zakte aan de kant van de weg in elkaar. Eeh ach terblijver in de koers trof hem dood aan. Blackwell was 25 jaar. Twee jaar geleden veroverde hij in het Canadese Edmonton de zilveren medaille in de wegwed strijd van de gemenebestspelen. De winnaar van deze tweekamp zal in de finale uitkomen tegen de sterkste van de andere halve fi nalepartij, die gaat tussen de Hongaar Lajos Portisch en de Westduitser Robert Hübner. Die heren slagen er overigens in het Italiaanse Abano Terme maar niet in een beslissing te forceren. Nadat de eerste zeven partijen in remise waren geëindigd, braken de kemphanen de achtste partij na 41 zetten af. Vandaag wordt in Abano Terme verder gespeeld. Terug naar Buenos Aires, waar Lev Poloegajevski vrijdagavond in tweede zitting nog heel wat tijd en zetten nodig had om zijn op ponent Kortsjnoi te vloeren. Na dat de partij op de 41ste zet was afgebroken in een gewonnen stand voor "Poloe", had de Rus- NOORDWIJKERHOUT - Na de sensationele 20-21 zege op de DDR heeft het Nederlandse vier tal van visueel gehandicapten de stijgende lijn in de vierde ronde van de schaakolympiade niet vast kunnen houden. Tsjecho slowakije bleek met 3-1 te sterk te zijn. De gastheren zakten daar door terug naar de vierde positie in poule 3, en lijken de plaatsen voor de hoogste finalegroep nu weer over te moeten laten aan de favorieten DDR en Israël. Voor de Hollanders is echter nog niet alles verloren, want in de van daag te verspelen laatste voor ronde staat Israël als opponent op het program. In geval van een Nederlandse zege blijft plaatsing echter nog onzeker want de op de derde stek geklasseerde Tsje chen moeten tegen het zwakke Ierland. De stand in groep 3: 1. DDR 12; 2. Israël 10; 3. Tsjechosl. 9; 4. Nederland 8; Noorwegen 5; 6 Ierland 3. De Nederlandse nederlaag kwam zaterdag niet zonder slag of stoot tot stand. Nadat Van Gelder met een zege op Sereda de score in positieve zin had geopend, kon den de overige partijen pas in een tweede zitting tot een beslissing worden gebracht. Hierin wisten alle drie de Tsjechen hun voor deel bekwaam tot winst te voe ren, om daarmee de 1-3 winst te bewerkstelligen. De Sowjet-Unie verzekerde zich in groep 1 alvast van plaatsing. Spanje was dit maal met (3) het slachtoffer. Op vallend was dat kopman Krylov op een remise gehouden werd en door de Spanjaard Burdio. De strijd om de zo vitale tweede plaats spitst zich toe tussen Hon garije en Bulgarije die op resp. 10 en 9 punt staan. De Hongaren hebben aan Spanje evenwel nog een heel wat zwaardere kluif dan de Bulgaren aan Zwitserland. Joegoslavië stelde zich in groep twee veilig voor een finaleplaats. Tegen Polen ging het met een voorlopige 2-1 wel wat moei- zaampjes. De hangpartij werd voor een tweede keer afgebro ken. De Polen hebben een punt voorsprong op de Engelsen, die met het onderlinge duel nog voor de boeg de kansen nog in eigen hand houden. Zeer spannend gaat het er in groep 4 aan toe. De V.S. namen de eerste plaats over van Oostenrijk, dat met rivaal West-Duitsland remiseerde. De V.S. staan nu op 12 punt, Oosten rijk heeft een score van 12, terwijl de BRD op 11 staat. In de vijfde ronde nemen de V.S. en Oosten rijk het tegen elkaar op. De Duit sers hopen op een ruime winst tegen België. De Nederlander Ad Bestman werd op het IBCA congres, dat op de rustdag van gisteren plaats vond, herkozen als voorzitter van deze overkoepelende organisatie voor visueel gehandicapte schakers, 's Avonds vond er een snelschaak- toernooi plaats. Het was verbluf fend om te zien hoe goed sommi gen ondanks de geringe bedenk tijd nog uit de voeten konden. De Russische wereldkampioen Krylov lijkt op dit vlak zelfs niet onder te doen voor de gemiddel de Nerlandsc hoofdklasser. RUUD DOBBELAAR Lev Poloegajevski HAARLEM (ANP) - Op verbluf fende wijze hebben de Miami Hurricanes de eerste plaats ver overd in de elfde Haarlemse honkbalweok. Ook de tweede fi nalewedstrijd tegen Tokio werd in winst omgezet: 10-3. Een zwak begin van de Japanse kam- pioensploeg was er de oorzaak van dat het team van Ron Fraser al na drie innings een voor sprong van 6-0 bezat. Die achter stand was niet meer goed te ma ken en in de vijfde slagbeurt werd het zelfs 8-0. Een afgang werd het echter net niet, want in de zevende en achtste innings maakten de Japanners drie pun ten en dat voorkwam een duel over slechts zeven innings. De Miami Hurricanes hadden in de eerste van de drie finalewed strijden al een gezonde basis ge- Engeland Birmingham City-Coventry City 3-1; Brighton-Wolverhampton Wanderers 2-0; Leeds United-Aston Villa 1-2; Lei cester City-Ipswich Town 0-1; Liver pool-Crystal Palace 3-0; Manchester United-Middlesbrough 3-0; Norwich City-Stoke City 5-1; Southamp ton-Manchester City 2-0; Sundcr- land-Everton 3-1; Tottenham Hot spur-Nottingham Forest 2-0; West Bromwich Albion-Arsenal 0-1. V.S. Seattle-Chicago 3-1; Minnesota-Mem phis 4-3; Detroit-Philadelphia 3-2; Portland-San Jose 3-2; Ford Lauderda- le-Los Angeles 3-2; San Diego-Houston 3-0. West-Duitsland 1860 München-VFL Bochum 2-2; Ham burger SV-MSV Duisburg 0-0; VFB Stuttgart-FC Nurnberg 2-1; Schal- ke'04-Eintracht Frankfurt 1-4; Fortuna Düsseldorf-Borussia Monchen-Glad- bach 2-1; Karlsruher SC-Bayem Mun- chen 0-3; Arminia Bielefeld-FC Koln 2-5; Borussia Dortmund-Bayer Ordm- gen 2-1; Bayer Leverkusen-Kaiserslau- tern 0-1. EKESTE'N-PKIJS 2120 m 1 Sir Saxe Gotha (C. Roodenrijs) 3.01.7 1.25.7. 2. legd voor de eindoverwinning. Zaterdag lieten de Amerikanen Tokio ook al kansloos, 7-6. Een verschil van een punt, maar toch een onbetwistbare overwinning na een wedstrijd die in de slotfa se nog even spannend werd. Tessa Buitenzorg, 3. Tonino. Winn 8,30, pl 2,00, 1,50, 2.00. kupp 9.90, tno 120,30. NIENOORD-PRIJS 1540 m: 1. Uniek Boszorg (M. Bouwhuis) 2.06.7 1.22.2, 2. Ukkie Supreme, 3. Udet West-Fnsia. Winn 3,30, pl 1,30. 1,60, 1,30, kopp 6.20. EVRY-PRIJS (EERSTE AFDELING) 1800 m: 1. Orion (Mej Meltzer) 1.54.6, 2. Margot, 3. Partiele. Winn 3,60, pl 1,60, 1.30, 1,80. kopp 8.10. trio 106.90 MENKEMABURG PRIJS 1600 m: 1. Samirow (A. v.d. Hoek) 2.12.1 1.22.6, 2. Puskas Mendel, 3. Rolanda Faune. Winn 2.80, pl 2,00, 9,20. kopp 28.80. EVRY-PRIJS (TWEEDE AFDELING) 1800 m: 1. Second Son (T. Cain) 1.56.5,2. Solid Lass, 3. Frances May. Winn 3,10. pl 1,30,1.50.1,70, kopp 9,50, trio 122,20. Niet gestart Lady Valentine. LAARWOUD-PRIJS 2120 m: 1. Topsey (G. van Eykelenborg) 2 58.9 1.25.2, 2. Sola van Alphen, 3. Teatske. Winn 1,70, pl 1.50.1.90.4,70, kopp 6,00. Niet gestart: Souvenicr. 3.27.5 1.22.3, 2. Speed Buitenzorg. 3. Re- my Princess. Winn 2,70, pl 1,40,3,50,1,30, kopp 29,50, tno 95,50. ROUEN-PRIJS 2100 m: 1. Gartroperin (J. Smith) 2.16.5. 2. Brussclton. 3. Nan- cha Winn 4.30, pl 2.70. 3.50. kopp 15.20. ECHTEN-PRIJS 2i>40 m 1 Suwiru- N (M. van Leeuwen) 2.48.8 1 22 7.2 Tiffany Nearness. 3. Silver Lady. Winn 2,00, pl 1.30. 1.50, 1.10. kopp 7.60. tno 33.20. ENNEMABORG-PR1JS 2040 m: 1 Rai nier Gallant (G. Kleyweg) 2.43 6 1.20.2.2. Do Nederlandse honkbalploeg heeft zich in het toernooi uitste kend geweerd. Met twee over winningen uit drie wedstrijden kan de formatie van Hamilton Richardson met vertrouwen de koffers gaan pakken voor het WK in Japan. Vooral de laatste triomf (6-4 na tien innings op de Antillen) was belangrijk, omdat Nederland zich daarmee verze kerde van de derde plaats in de ze elfde honkbalweek. Maar ook de fraaie 4-2 op Ucla sprak tot de verbeelding, terwijl de 10-7 ne derlaag tegen toernooiwinnaar Miami Hurricanes eveneens als een goede prestatie mocht wor den beschouwd. Perfect Wilkes, 3 Marupa du Bois. Winn 1.60. pl 1.10, 1,20, kopp 2.70 TOTALISATOROMZET f302 962.00. DEN HAAG (ANP) - De resultaten van de lotto's van Nederland, West-Duits- land en België en van het Nederlandse supertrio zyn: Lotto De winnende getallen zijn. 4 - 7 - 12 -16 - 17 - 89 RaMvtgtldn 88 en 4i De prijzen zijn: eerste prijs (inclusief jackpot) f563.578,83; Tweede prijs: f 130 144.89; Derde prijs f 195.217.34; Vierde- en vyfde prijs: f260.289,79. West-Duitsland De prijswinnende serie is: 8 - 21 - 22 - 23 - 42 - 43. Reservegetal 31 Spiel'77: 99 71 661. België De winnende getallen in de Belgische lotto zijn 5-8 15 27 32 - 34. Het bekomende nummer is: 37. Supertrio Het supertrio werd gelopen in de Henri Buitcnzorgpnjs op Duindigt. De uitslag is 1 nr 5. Peter Post iJ. de Leeuw); 2. nr. 1. Olympus (J M. Swaab); 3. nr. 9. Pri meur Pride (B. Dapper). De inleg be droeg 226.037 gulden, de uitbetaling is f831,-. DE LIER (ANP) - In het toernooi om de wereldtitel dammen voor dames dat in De Lier wordt gehouden heeft de Nederlandse kampioene Petra Polman de leiding genomen. Zij had het in de openingsronde niet al te moeilijk tegen de Belgische Lizzy Verheyen (2-0). Gisteren forceerde zij in haar tweede partij tegen de Amstelveense Mieke Heitmeier op fraaie wijze opnieuw een winnende positie. Voor een spectaculair toernooibegin had de Frangaise Raymonde Barras kunnen zorgen. Zij verkreeg in haar partij tegen Jelena Altsjoel (Sow), die tot een van de titelkandidaten mag worden beschouwd, een positie waarin zij door behendig manouevreren zeker remise had kunnen be reiken. Zij koos echter de verkeerde voortzetting en verloor. De belangrijkste partij van de tweede speeldag was die tussen Jelena Altsjoel en haar landgenote Ljoedmilla Sotsjnenko. Hoewel Altsjoel in de beginfase van de partij groot voordeel had verkregen wist de wereld kampioene de dreigende nederlaag toch te voorkomen. Via enige fraaie combinaties stuurde de wereldkampioene toch op een remise aan. Bij de junioren was het spel van de Fransman Gerome Spiek een openba ring. In zijn openingswedstrijd buitte hij een fout van de Israëliër Ilan dan Gur knap uit. Gisteren had hij bijna de ex-Rus Anatoli Weltrnan, die naar Canada is geëmigreerd, op de knieën. Weltrnan, die in hevige tijd nood was, kon echter nog net een puntendeling bereiken. De beide Nederlanders Hans Vermin en Eran Binenbauin hadden weinig moeite met hun Italiaanse opponenten, al had de Zuidhollandse kam pioen Vermin in zijn partij tegen Ciro Fierro eersteen nadelige positie en had hij de medewerking van zijn tegenstander nodig om toch te winnen. De afgebroken stelling De afgebroken stelling in de twaalfde partij tussen Po loegajevski (wit) en Kortsj noi zag er als volgt uit: wit: Kgl, Df6, pionnen a2, f4, g5, h2. Zwart: Kd7, Te2, Ld5, pionnen a7, b6, c5, c4. De zetten: 42. h2-h4 b6-b5; 43. Df6-f5 Kd7-d6; 44. Df5-f8 Kd6-c6; 45. Df8-c8 Kc6-d6; 46. Dc8-d8 Kd6-c6; 47. Dc8- a8 Kc6-d6; 48. Da8-f8 Kd6-c6; 49. a2-a3 Te2-e3; 50. h4-h5 c4-c3; 51. Df8-f6 Ld5- e6; 52. Kgl-f2 c3-c2; 53. Df6-b2 Te3-b3; 54. Kf2-g2 Le6-f5; 55. Db2-f6 Kc6-c7; 56. Df6xf5 c2-cl; 57. Df5-e5 Kc7-b6; 58. Kg2xh3 b5-b4; 59. a3xb4 c5xb4; 60. h5-h6 Dcl-hl 61. Kh3-g4 Dhl-dl 62. Ke5-f5 Ddl-c2 63. Kf5-f6 b4-b3; 64. h6-h7 Dc2xh7; 65. De5-e3 Kb6-c6; 66. De3xb3 Dh7-h8 67. Ke6-e7 Dh8-h4; 68. Db3-c4 Kc6-b6; 69. Da4-b4 Kb6- c6; 70. Db4-e4 Kc6-b5; 71. Ke7-f7 a7-a5; 72. g5-g6 Dh4- g4; 73. De4-e5 zwart geeft op.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13