Doelpuntenfestival bij SVLV-Veritas Vijay Paul oppermachtig Tjeerd Scheffer in bowlfinale Oefenwedstrijden regioclubs Geringe belangstelling bij demonstratiepartij Cricketers Ajax handhaven zich SPORT MAANDAG 18 AUGUSTUS 1980 !Ter voorbereidi"g op de komende competitie is net algelopen weekend op regionaal niveau weer driftig geoefend. Met name de warmte van gistermiddag heeft daarbij het spelpeil van een aantal wedstrijden omlaag gebracht. Rijnsburgse Boys - LENS 3-5 Niet helemaal verdiend nam LENS na ongeveer 10 minuten* de lei ding. maar Peter Hogewoning corrigeerde binnen het kwar tier 1-1. Nog voor rust drukte Jo- han de Kroon de Rijnsburgse su prematie in een voorsprong uit: 2-1. In de tweede' helft voerde LENS het tempo té hoog op voor RBB, dat er steeds minder aan te pas kwam. Na nog een treffer van Johan de Kroon (3-1) was het laatste woord aan de bezoekers die de wedstrijd op 3-5 uitmaak ten. SV '35 - RCL 1-1 Met twee schoten tegen de lat toon de SV '35 zich in de eerste helft keerde Peter Piket opende rust de score, die echter prompt gelijkgetrokken werd nadat SV '35 een penalty kreeg toegekend. Sleutels - RCL combinatie 5-0 De eerste drie kwartier liep Sleutels er niet erg hard voor tegen de uit het 3de en 4de samengestelde RCL-combinatie. Slechts de ene treffer van Piet Swagers 1-0) was de magere oogst, terwijl de supe rioriteit er toch dik bovenop lag. Na de rust kwam de machine wat meer op gang. Jan van der Werf zorgde voor 2-0, gevolgd door Sjaak Bavelaar (3-0), Hans Bos die van ruime afstand voor 4-0 tekende, en John van Werlee die het kwintet volmaakte. SVOW - SIZO 0-0 Het samengestelde oefenelftal van SIZO heeft tegen SVOW geen bijzondere indruk achter kunnen laten. Zowel voor als na de rust toonden de beide teams zich ge lijkwaardig en werd aan beide zijden een gelijk aantal kansen geschapen. Oegstgeest - Woubrugge 4-1 Na een half uur spelen opende Bart Charité de score voor Oegstgeest, dat tot dan toe een licht vel- doverwicht had. Door een blun der van de Oegstgeester doelman kon Woubrugge echter nog voor de rust langszij komen: 1-1. Bart Charité stuurde zijn ploeg nog juist met een voorsprong de kleedkamer in: 2-1. Na de rust bouwde Arie Koppenhol de voorsprong uit: eerst 3-1, en kort voor tijd uit een strafschop 4-1. SVLV - Veritas 7-4 Zo geolied als het bij SVLV voor de rust verliep, zo stroef draaide de ploeg na de hervatting. Zes maal vonden de Voorschotenaren in de eerste drie kwartier het doel: Hans van Gils, Rob Lamboo (3x) en Ron Ammerlaan (2x) waren de doelpuntenmakers. Tegenover deze produktie kon Veritas er in de eerste helft slechts een treffer stellen. Geruime tijd in de tweede helft liet SVLV het toen versloffen. Tot het laatse kwartier waarin een twee de tegendoelpunt de ploeg weer prikkelde (6-2). Een penalty, ge nomen door doelman Dolf van der Zijl bracht SVLV op de wei nig inspirerende 7-2 voorsprong. Toen was het wel genoeg, en kreeg Veritas de kans zich nog even uit te leven tot 7-4. DWS - GWS 1-4 (1-2) Al vroeg in de wedstrijd kwam GWS op achterstand, dankzij een opstapeling van misverstanden in de achterhoede: 0-1. Van dei- Bent gaf kort daarna een voorzet af die direct in het doel belandde en de gelijkmaker betekende. Henk Vis tilde GWS nog voor rust naar de voorsprong. Door twee treffers van Jan van Aken, r.a rust, kreeg het conditioneel ster kere GWS de verdiende ruime overwinning: 1-4. Roodenburg - ROAC 4-1 p Roodenburg kwam slechts aarze lend op gang tegen ROAC, dat voor de rust alleen de treffer van John van de Wetering te verwer ken kreeg. Na rust speelden de Leidenaars echter voluit en zorg de Ronald Jansen voor 2-0, Ri chard Klein voor 3-0 en Ton Nieuwenburg voor 4-0. Aad de Groot kreeg de kans op 5-0 in de vorm van een strafschop op een presenteerblaadje aangeboden, maar hij miste. Teun Hoek redde kort voor tijd voor ROAC nog de eer door alsnog een tegentreffer te produceren: 4-1. Katwijk - SC Lisse 0-1 Twee door de warmte overmande ploegen.zagen geen kans tot een spectaculair treffen te komen. Na een doelpuntloze eerste helft scoorde Gerard Koomen de enige treffer van deze wedstrijd: 0-1. Teylingen - DOSR 2-5 Enigszins tegen de veldverhouding in bracht Paul van Nobelen Tey lingen rond de 35ste minuut op voorsprong. Een voorsprong die kort na de rust al teniet werd ge daan door de tegentreffer van Rietbroek. Vier minuten later had DOSR het heft definitief in handen genomen door een doel punt van de tweede Rietbroek uit de ploeg: 1-2. Piet Hoogervorst zag kans de aansluiting nog even te behoudnen (2-2) maar daarnaa moest Teylingen toch definitief afhaken. Van Klink (2-3), Emme rik (2-4) en van der Meer (2-5) slachtten de Sassenheimers ge nadeloos af. Concordia - Hillegom 2-3 John van der Velden tekende voor de enige treffer uit de eerste helft, waardoor Hillegom met voor sprong (0-1) ging rusten. Halver wege de tweede helft volgde Meindert de Jong van der Vel- dens voetspoor (0-2), waarop Concordia even opleefde (1-2). De ingevallen jeugdspeler Bas Hartman tilde Hillegom naar 1-3, maar het goed partij gevende Concordia bleef volgen: uit een strafschop werd het 2-3. KRV - WSE 2-3 KRV leverde niet zo'n beste presta tie, aangezien het gemakkelijk van WSE had kunnen winnen. Pas bij 0-1 liet de ploeg dankzij Gerard van Veen iets van zich ho ren (1-2), maar kort na rust werd de achterstand weer groter (1-3). Wim Dulleman bewees kort tijd dat KRV na de hervatting iets minder beneden de maat bleef dan de eerste 45 minuten het ge val was geweest. Docos - Postduiven 1-3 Moeiteloos en zeer regelmatig zijn de Postduiven over Docos heen gelopen. Bij rust stond Docos met 1-2 achter; de tegentreffer kwam van Eugéne van der Poel. NAC - Lugdunum: 1-3 Peter Siera opende voor Lugdu num de score maar NAC, dat de eerste helft een betere indruk maakte dan de Leidenaars kwam spoedig langszij: 1-1. Na de rust groeide Lugdunum langzaam boven zijn tegenstander uit en konden Rinus van Es en Ted van Berkel de ploeg naar 1-3 sturen. Koos Bekooy dacht voor 1-4 ge zorgd te hebben maar zijn doel punt werd afgekeurd. Ter Leede - Holland 3-2 Na een nogal kleurloze eerste helft stond Ter Leede met '0-1 achter. Frits Hoekstra kwam na rust met de gelijkmaker waarop Jan van Harskamp voor 2-1 zorgde. Ten teken dat het bij Ter Leede gaan deweg beter ging lopen bracht Nico van der Fange zijn ploeg op 3-1. Daarna lieten de Sassenhei mers het er enigszins bij zitten en mocht Holland nog gevaarlijk dichtbij komen: 3-2. Soccer Boys - SJZ 1-1 Twee ontspannen spelende ploe gen die elkaar in technisch en conditioneel opzicht volledig in evenwicht hielden. Soccer Boys stond bij rust nog voor 1-0), maar Met een fraaie kopbal zorgt Rob Lamboo 7 Voorschotenaars wonnen uiteindelijk met 7-4 3-0 in de wedstrijd van zijn ploeg SVLV tegen Veritas. De LEIDEN - Hoewel Trotters-be- stuurslid Paul Reekers al ver telde dat zijn club eindelijk een coach heeft gevonden ("Zijn komst is op een oor na gevild"), zijn de basketbalverening en Gerrit Zwezerijnen geen ver bintenis met elkaar aangegaan. De voormalige assistent-bonds- coach moest van een contract afzien, nu de eerste divisiever- Zwezerijnen niet naar Trotters persoonlijke eisen te kunnen voldoen. „Verder praten was onmogelijk", meent Reekers. Trotters is daardoor in tijdnood gekomen. De Leidse vereniging speelt aanstaande zondag al de eerste oefenwedstrijd tegen SOVB. Het is de bedoeling dat Parker-speler Lace Strong tij dens de 'coachloze' periode de vacante functie vervult. moest toestaan dat I ns de Graaf voor SJZ het gelijke spel uit het vuur sleepte. Foreholte- Warmunda 2-0 Al voor rust was de eindstand be reikt door doelpunten van Ed Wiering en Ton Arroyo. Had Warmunda in de eerste helft voornamelijk last van Foreholte, na de rust was de warmte de voornaamste reden waarom de ploeg niet tot resultaten kwam. LFC - Overmaas 0-0 Anders dan de eindstand doet ver moeden speelden beide ploegen een uitstekende wedstrijd, met als hoogtepunt het afgekeurde LFC doelpunt van de voormalige Roodenburg speler Nico van As. Lisser Boys - Die Haghe 2-1 Na een doelpuntloze eerste helft opende Die Haghe als eerste de score, maar terecht streefde Lis ser Boys zijn tegenstander voor bij dankzij twee treffers van Rob van Zijp: 2-1. Spelmoment uit de demonstratiewedstrijd tussen de Boekaniers en Roomburg. LEIDEN- Onder tamelijk ge ringe belangstelling heeft hockeyvereniging Roomburg zaterdagmiddag het ver bouwde clubhuis en het nieuw aangelegde vierde veld in gebruik genomen. Het clubhuis werd ingewijd door de voorzitter van de Leidse Sportstichting Piet Biegstra- ten, het veld door de "Boeka niers" die uitkwamen tegen een Roomburgselectie. De rond Hans Kruize samenge stelde selectie tophockeyers had het handjevol' publiek weinig spectaculairs te bie den. De tegenstand kwam van een door Frits Verhey samengesteld team waarin namens Roomburg Jurjen van Aken, Hans van Ekdom en Kees Wendt optraden. Halverwege de eerste helft namen de Boekaniers de lei ding doordat de Roomburg achterhoede Bobby Bartels vrij spel bood: 0-1. Nog voor de rust bracht Nick Thiery, die tot voor kort in Leiden-1 speelde, de aansluiting tot stand: 1-1. De tweede helft le verde iets meer kijkspel op, maar voldeed evenmin als de eerste rondgang aan de ver wachtingen. Tien minuten voor tijd scoorde Thiery an dermaal, de Roombufgers daarmee tot winnaar procla merend. ROLPH PAGANO In tennistoernooi Nieuw Vennep Veel belangstelling bij festijn LEIDEN - Ruim tweeduizend be langstellenden hebben de afge lopen drie dagen het bowlingfes tijn in de Hans Menkenhal be zocht. De Leidse ploegen Duke en de thuisploeg bestaande uit René van der Horst. Jan Snik en de gebroeders Jim, Ben en Tjeerd Scheffer, konden zich goed handhaven in het sterke deelne mersveld. De HM-formatie ein digde als vijfde, terwijl Duke dat vrijdagnacht nog leidde als ze vende eindigde. De hoofdprijs, duizend gulden, was weggelegd voorde Deventer ploeg Tenbowl. De twaalf beste bowlers plaatsten zich voor de voorfinales. Tjeerd RCL toch tegen Sparta LEIDERDORP - De zaterdag eer steklasser RCL ontvangt mor genavond (aanvang 19.00 uur) op sportpark Bloemerd Sparta. Het oefenduel beschouwt Barry Hughes als laatste test case voor de ouverture tegen stadgenoot Feyenoord. Sparta komt daarom met de sterkste formatie naar Leiderdorp. Scheffer (197) en Paul Rooy (190) kwalificeerden zich als enige Leidenaars voor die strijd. Dit tweetal bereikte ook de superfi- nalc, waarin zes personen uit kwamen. Hoewel Tjeerd Scheffer met een gemiddelde van 194 voor de beste score zorgde, pakte hij niet de hoofdprijs van achthon derd gulden. Dat bedrag nam de Schiedammer Rook Neeleman mee naar huis, omdat hij in de onderlinge duels meer punten bijeen vergaarde. Rooy en Scheffer, die respectieve lijk 350 en 250 gulden verdien den, hielden de nationale selec tiespeler Reyerse voor. Bonds coach Ferno de Koning legde be slag op 550 gulden met zijn derde plaats. Ten slotte hield Rinus Schrama van BC Zoetermeer 225 gulden en een bowlingbal aan het evenement over. Hij zorgde voor de hoogste game met een score van 265. Top zeven teams: BC Zoetermeer 5414. Tenbowl 5386, Sinjoor 5327, Bowling Goes 5200, Menkenteam 5197, Spaarbank Schiedam 5196 en Duke 5187. Eindstand invidu- eel toernooi: Aad Rodenberg (193), John Bosch (192), Ferno de Koning (189). Paul Rooy (190), Tjeerd Scheffer (197) en Reverse (190). NIEUW VENNEP - Eind goed al goed. Zo kan de finaledag van het tennistoernooi in Nieu w-Vennep wel worden genoemd. De gehele week was het weerman netje niet bereid om het de wed strijdleiding gemakkelijk te ma ken. Na natuurlijk kregen deze mensen ten onrechte de schuld van alles, zoals gewoonlijk. Maar de finaledag mag wel geslaagd genoemd worden. Onder werke lijk tropische temperaturen be streden de finalisten elkaar. In het zeer sterk bezette Herenen kel B was niet de finale maar de halve finale de mooiste partij. De halve finale tussen Vijay Paul en Theo Schoofs was zeer aantrek kelijk omdat zowel Schoofs als Paul ongedwongen aan het ten nissen waren, wat resulteerde in de mooiste ralley's. De 6-2, 6-3 overwinning van Paul geeft echter wel een vertekend beeld van de ware krachtsver houdingen. In de finale ontmoet te Vijay Paul Otto Blom, die zoals altijd probeerde om te winnen op vastheid Dit "zonder risico" spe len mondde uit in een saaie partij, die Vijay Paul verdiend met 6-4. 7-5 won, omdat hij nu eenmaal de betere tennisser is. Dat Vijay Paul het hele toernooi slechts een set heeft verloren illustreert dat wel. In de Dames enkel B finale was Sandra Dekker superieur ten op zichte van Xandra Weller. Met aantrekkelijk damestennis maakte Sandra Dekker korte metten met haar tegenstandster, 6-4, 6-0. Veel publiek kwam kijken naar de Herendubbel B finale tussen de Zandvoortenaren wim Brandse en Hans Bruggeman enerzijds en R. Elembaas en H. Hilderson an derzijds. Dat kwam hoofdzake lijk omdat Hans Bruggeman zich tijdens de gehele week had laten kennen als "entertainer". In deze finale werd er echter serieus ge tennist, door de Zandvoortena ren; daardoor wonnen ze met 6-4, 6-3. In het Herenenkel C bewees Jos Koemans zijn suprematie over de rest van het deelnemersveld. Slechts in de halve finale tegen Krijger kwam hij even in moei lijkheden en moest daardoor één set afstaan. In de finale liet vjhij de jonge Ivar de Jong alle hoeken van de baan zien. 6-2, 6-2. Ook op de Herendubbel C drukte Jos Koemans zijn stempel. Sa men met Dave Willemse lieten zij Enno Zimmerman en Jan Homan met 7-6, 6-1 ontgoocheld achter. In het afgelopen weekend is het Leidse Hout toernooi begonnen, wat het laatste belangrijke toer nooi van de regio is. Tevens is dit het laatste toernooi dat geldt voor het Matchcircuit en de spanning bij de heren is werkelijk te snij den. Herman van der Capellen, zijn bgoer Arnold en Hennie Koemans zijn vrijwel zeker van een plaats bij de laatste acht. Jan Willem de Bruin, Bub van der Zee, Eric Jan Schreuder, Hans Tönjann, Bram Madera, Jan TheuniSsen, Marinus Broos- LEIDEN - Stand Match tennis cir cuit: 1. Hennie Koemans 114, 2. Herman van der Capellen 112,3. Arnold van der Capellen 110, 4. Jan Willem Bruin 96, 5. Marinus Brooshoofd 90, 6. Bub van der Zee 78, 7. Eric Jan Schreuder 74, 8. Hans Tönjann 68, 9 en 10. Jan Theunissen en Anne Jan van der Meer 66,11. Bram Madera 60,12 en 13. Vijay Paul en Hugo Ekker 56. Dames: 1. Tine Langeveld 68,2. Pe tra Wessels 52, 3 en 4. Jaqueline van Wijk en Mirjam de Groot 48. hooft, Vijay Paul en Anne-Jan van der Meer zijn in theorie allen nog kanshebbers op een plaats bij de laatsté acht. Heel veel zal echter afhangen van hoe de heren zich op het toernooi van de Leidse Hout zullen pre senteren. De plaatsing is daar als volgt: 1. Vijay Paul, 2. Marinus Brooshooft, 3. Robert Jan van de Feen, 4. Jan Theunissen. Op de loer liggen Bub van der Zee, Jan Willem de Bruin, Bram Ma dera, Hans Tönjann en Anne-Jan van de Meer om de nodige pun tjes binnen te halen. Dit alles be looft veel spanning in de komen de week. JEAN MARC VAN MAREN LEIDEN - De cricketers van Ajax hebben zich het afgelopen week einde gehandhaafd in de over gangsklasse. De Oegstgeestena- ren kwamen zaterdag een draw (4-2) overeen met Hilversum, dah nog kampioenskansen had. Gis teren werkte Ajax zijn laatste thuiswedstrijd af tegen HCC 3. Tegen de Hagenaars was weinig eer weggelegd: 1-6. Hilversum had alleen nog kansen op de titel als van Ajax zou wor den gewonnen. Hilversum kwam tot een totaalscore van 153 runs voor 9 wickets. Frits de Jongh bowlde 2-47 in 21 overs. Ray van de Berg 1-21. Ton Eldering 3-16 in 4 overs, Johan Oordinou 1-27 in 7 overs. Wicketkeeper Frank Snieder zorgde voor een schitte rende run out door speler-coach van Hilversum, Mark Hooper, uit te runnen. De battingside van Ajax kwam aanvankelijk in grote moeilijk heden. Dit blijkt wel uit de tus senstanden van 18 voor 7. Mid dels Fl its de Jongh met 32 runs kwam er een herstel. De eind stand werd op 101 voor 9 bepaald. Daags daarop kwam Ajax uit te gen HCC 3. Ajax scoorde slechts 89 runs all out.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12