Feyenoord pakt in Brugge derde prijs Supporters van HSV roepen om Keegan FC Den Haag droogt Quick Boys af: 1-6 Verzoek van KNVB aan clubs: Laat stadionklok met rast SPORT I98U SPORT DEN HAAG (ANP) - Het voetbal in West-Duitsland blijft nog steeds in trek. Zaterdag op de eerste speeldag van de Bundesliga kwamen bijna driehonderdduizend toe schouwers op de wedstrijden af. Het betekende meteen een record. Nimmer tevoren was het toeschouwersaantal op de eerste wedstrijddag zo hoog. Vergeleken met de start van het vorige seizoen waren er dertigduizend kij kers meer. Landskampioen Bayern München ging uitstekend van start. In de uitwedstrijd bij nieuweling Karlsruhe SC kwam de ploeg van trainer Czernai geen ogenblik in gevaar. Met een doelpunt van Karl-Heinz Rumenigge en twee treffers van Paul Breitner werd de promovendus kansloos ge klopt. Ondanks de ruime zege kon Bayern niet ogenblikkelijk de toppositie innemen. Ook FC Köln hield geducht huis. Bij Ar- minia Bielefeld, dat zaterdag ook zijn eerste wedstrijd voor de Bundesliga speelde, voelde met name Tony Woodcock zich prima thuis. Tweemaal scoorde hij. Het bleek de basis voor de ruime 5-2 zege. Slechts in de eerste helft had Arminia zijn gasten enigszins partij kunnen geven. Toen de machine ging draaien schrom pelde het verzet ineen. HSV heeft zijn fans een enorme te leurstelling bezorgd. In het Volkspark-stadion in Hamburg liep HSV zich stuk op een wils krachtig spelend MSV Duisburg. Het doelpuntloze gelijkspel werd met een fluitconcert ontvangen. Vanaf de tribunes klonk het 'Keegan, Keegan'. Manager Gün- ther Netzer liet merken dat hij deze handelwijze van zijn sup porters niet op prijs stelde. "Ik ben bang dat we in dit seizoen meer dat geroep om Keegan zul len horen", sprak de oud-interna tional. "We zullen ermee moeten leren leven dat Keegan weer ver trokken is. Het is duidelijk dat hij lang de dirigent van ons was". Fortuna Düsseldorf zorgde meteen voor een verrassing. In het Rhein- stadion, waar 44.000 toeschou wers aanwezig waren, werd Bo- russia Mönchen Glad bach met 2-1 opzij gezet. Sinds 1974 was het Fortuna niet meer gelukt om Bo- russia te verslaan. Diep in de tweede helft, nadat de thuisclub in de eerste drie kwartier een groot overwicht had, zetten Wen- zei en Klaus Allofs Fortuna op voorsprong. Pas twee minuten voor het einde bracht Bruns Bo- russia dichterbij. Maar de klasse ontbrak bij Borussia om alsnog op gelijke hoogte te komen. Engeland Invaller-doelman Benno Wiggers grijpt succesvol in. Jaap Zwanenburg (links) staat gereed or corrigeren. Verderop kijken Treling en Nico Kuyt aandachtig toe. KATWIJK - Het uitwuiven van Joep den Hollander werkte als olie op het vuur. Een halfuur lang had Quick Boys vaste oefenklant FC Den Haag redelijk in toom (1-1) kunnen houden maar toen Den Hollander, gestopt met voetballen wegens drukke werk zaamheden. door Arie Lagendijk voor Nico Kuyt werd verwisseld, kreeg de thuisploeg lik op stuk. In een tijdsbestek van tien minu ten incasseerde invaller-doel man Benno Wiggers (Guyt is met vakantie) niet minder dan vier treffers. De tweede rondgang werd daardoor automatisch ge devalueerd tot een formaliteit, die slechts één Haagse treffer opleverde. 1-6. Slechts 2000 belangstellenden za gen Quick Boys (zonder de ge broeders Ouwersloot en Wim van der Plas) redelijk beginnen. Dankzij de impulsen van mid denvelder Huug Aandewiel creeörden de kustbewoners zich een aardige stapel kansen, die echter niet werden benut. Het be tere spel kwam van eredivisionist FC Den Haag. De profploeg heeft onder het bewind van Hans Kraay een positieve gedaante verwisseling ondergaan en pre senteerde zich als een geoliede machine, waarin met name Henk van Leeuwen en de aankopen Guido Pen en Roger Albertsen belangrijke schakels waren. De in de 20ste minuut gescoorde openingstreffer van Henk van Leeuwen was daarom verdiend. Niettmin bleef Quick Boys her haaldelijk gevaarlijk. Een sole- rende-Teun van der Plas bijvoor beeld leek pal na de 0-1 voor de gelijkmaker te zorgen maar werd binnen de lijnen onreglementair neergehaald. Cees van Rooyen faalde niet vanaf de penaltystip: 1-1. Nadien oefenden de volgelingen van Lagendijk pressie uit maai de mutatie Den Hollander (hij werd overigens overladen met cadeaus) - Nico Kuyt deed het Katwijkse bastion instorten. In een tien minuten durende perio deliep Den Haag van 1-1 naar 1-5 dankzij Guido Pen (2x), Henk van Leeuwen en Freek Ricnks, die zijn goalie Wiggers zelf passeer de. De tweede helft bood kwalitatief minder voertbal omdat de ploe gen het tempo aanzienlijk terug schroefden. Het geschrokken Quick Boys probeerde de achter stand zo laag mogelijk te houden terwijl FC Den Haag het wel welletjes vond na die doelpunt rijke opleving van even voor de Kevin Keegan heeft zijn rentree op de Engelse velden met een ge weldige show extra glans gege ven. In de eerste wedstrijd met zijn nieuwe club Southampton werd hij na afloop door duizen den supporters toegejuichd. Mi nutenlang scandeerden de aan hangers zijn naam. En Keegan had daar recht op want hij was het die met een aantal briljante acties de verdediging van Man chester City dol draaide. Twee maal gaf hij de bal op "maat" aan Mike Channon. Het betekende ook twee doelpunten die Sou thampton aan zijn eerste over winning bracht: 2-0. Het lijkt erop dat Keegan na zijn Westduitse avontuur bij HSV opnieuw wil laten zien dat hij nog steeds tot de Europese top be hoort. Vorige week demon streerde Keegan zijn talenten in het Rotterdam-toernooi, waar Southampton de finale won van Club Brugge. In West-Duitsland zijn de profs blij dat ze hem kwijt zijn. In Engeland zien velen de komst van Southampton met angst en beven tegemoet. Het is duidelijk: Keegan is terug van - weggeweest. Ook zijn oude club Liverpool be gon het nieuwe seizoen goed. Op Anfïeldroad ging het Londense Crystal Palace kansloos met 3-0 ten onder. Kenny Dalglish, Alan en Ray Kennedy zorgden voor de produktie van Liverpool. De nieuwelingen van Crystal Palace, de van Arsenal aangetrokken Clive Allen en doelman Paul Bar ron maakten hun posities op geen enkele wijze waar. Nottingham Forest dat een week geleden in het Amsterdamtoer- nooi geen beste indruk achter liet en als laatste eindigde moest in de eerste wedstrijd de punten in Londen achter laten. De houder van de Europa Cup 1 Sneuvelde bij de Spurs met 2-0. De treffers kwamen van Glenn Hoddle en Garth Crooks. Aan Peter Shilton was het te danken dat Notting ham niet met dubbele cijfers werd ingepakt. Amerika De Westduitser Gerd Müller is het scoren nog steeds niet verleerd. In de Noordamerikaanse compe titie, waarin hij spits speelt bij Fort Lauderdale, maakt hij bijna elke wedstrijd een doelpunt. Zo ook zaterdag in de verlenging te gen Los Angeles Aztecs. De eind stand was 2-2. In de verlenging strafte Müller een slordigheidje in de verdediging van Aztecs af. George Best deed weer eens zijn best voor San José. Hij scoorde tweemaal. Zijn doelpuntenpro- duktie was echter niet goed ge noeg voor de overwinning. Port land Timbers, de club van Ren- senbrink, zegevierde met 3-2. Southampton-sterspeler Kevin Keegan showt zijn snelheid met e kijken toe. bal. Twee Manchester City-verdedigers AZ'67 toernooi winnaar in Gij on Dinsdag 19 augustus RCL- SPARTA (ROTTERDAM) Aanvang 19.00 uur Sportpark "De Bloemerd" LEIDEN - De voetbalprofs hebben het laatste weekeinde voor de start van de nieuwe voetbalcom petitie driftig aangegrepen om de zwakke puntjes nog wat bij te slijpen. Feyenoord nam in Brug ge deel aan een internationaal voetbaltoernooi. De Rotterdam mers legden in de Westvlaamse stad beslag op de derde plaats. Ook AZ'67 was actief op het in ternationale podium. De ploeg van Georg Kessler won in het Spaanse Gijon de hoofdprijs van een plaatselijk voetbalonde ronsje. Feyenoord verzekerde zich zater dag van de derde plaats in het "Brugse Mettento Van Lingen kiest zes Leidse dames ZEIST - De bondscoach van het Nederlands damesvoetbalelftal, Bert van Lingen, heeft met het oog op de in september te spelen uitinterlands tegen Zwitserland en België vijftig voetbalsters ge selecteerd. De speelsters worden op 26 augustus op het KNVB-sportcentrum in Zeist aan een test onderworpen Vcjn 3 x 30 minuten. De besten zullen op 28 augustus nogmaals wordeii opgeroepen. Onder de vijftig geïnviteerden bevinden zich ook een zestal voetbalsters uit de Leidse regio: Ria Desaunois, Ma rion de Groot. Willeke van Rui ten, Stephanie Kalker en Mary Heiligenberg (allen Alkmania) en Nancy Verhoeven van Lugdu- het Tsjechoslowaakse Slovan Bratislava met 2-1 te verslaan. De Rotterdamse doelpunten werden verzorgd door Karei Bouwens en Petur Petursson. Voor Slovan redde Svehlic de eer. Het Joego slavische Serajevo stond FC Brugge een eigen toernooitriomf in de weg. De Balkanbewoners zegevierden met 4-3. AZ'67 toonde zich in Gijon de sterkste van het gezelschap, dat deelnam aan het in die stad geor ganiseerde internationale voet baltoernooi. Jan Peters, Pier Tol en Kurt Welzl schoten de Alk- maarders in de finale tegen Spor ting Gijon naar een 3-2 overwin ning. FC Porto greep de derde prijs door Levski Spartak Sofia met3-l onderdeduim te houden. Ook binnen de landsgrenzen was er volop activiteit op de voetbalvel den. In Utrecht bijvoorbeeld zet te de plaatselijke FC en speciaal aanvaller Ben Rietveld een goede prestatie neer tegen het Belgi sche RWDM. Rietveld, die een kwartet goals maakte, schoot de club van onder andere Nico Jan sen en Jan Boskamp naar een 4-0 nederlaag. Ook PSV-er Willy van der Kuylen was zaterdag op schot. In de strijd met de amateurclub Wilhelmina '08 uit Weert trof hij driemaal het net. De Eindhovenaren, bij wie ook Willy van de Kerkhof en Adrie Koster succesvol waren, wonnen met 5-0. Het Arnhemse Vitesse is winnaar geworden van het Gelre-toer- nooi, waarin de Gelderse semi- profclubs tegen elkaar uitkwa men. De Arnhemmers verwezen De Graafschap met een 2-0 score naar de tweede plaats. Oud-Veendammer Jurrie Kool hof nam de Arnhemse doelpun ten voor zijn rekening. NEC ein digde als derde. De Nijmeegse ploeg tikte Wageningen met 5-1 uit. FC Twente kwam in Almelo in de broedertweekamp met Heracles niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Voor Twente opende Aad Kila de score; Hennes Lalopua bracht de Heraclieden langszij. FC Den Haag, dat zaterdagmiddag in Katwijk tegen Quick Boys nog zo'n goede indruk achterliet, dolf in Schiedam met 1-0 bescha mend het onderspit tegen SW. Voor die laatste club tekende oud-Feyenoorder Richard Derks het winnende doelpunt aan. Het pretentievolle DS'79 kwam in het afgelopen weekeinde twee keer in het veld. In Herkingen wonnen de Dordtenaren van de locale amateurclub met 0-5. Aan de Dordtse Krommedijk moest de équipe van Jan van Daal evenwel zijn meerdere erkennen in Excelsior, dat dankzij Rini Piasmans met een 0-1 winst de terugtocht naar Woudestein kon aanvaarden. Het 'verleidsje' Telstar kwam in ei gen omgeving niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel te gen de Amsterdamse amateu reersteklasser Blauw Wit. Dan deed PEC/Zwolle het aanzien lijk beter. De Zwollenaars kwa men in twee duels tot een produc tie van 36 'prijsschoten'. Nadat eerst Uffelte met 0-7 was opge knapt, kreeg amateurclub Wes- terwolde een gevoelige beurt in de vorm van een 1-29 nederlaag. De ruststand was hier overigens al 1-7. Overige uitslagen: Charle- roi-Eindhoven 2-1; Zandvoort- meeuwen-FC Amsterdam 1-3; Amateurselectie Zuid Oost-Drente-FC Groningen 1-7; Heerenveen-Go Ahead Eagles 0-2; 's-Gravenzande-FC Vlaar- dingen 1-4. 1IIJLP HULK Doden bij vechtpartij in stadion CALCUTTA (ANP) - Ten min ste tien toeschouwers zijn za terdag bij een voetbalwed strijd in Calcutta om het leven gekomen toen er onlusten op de tribunes uitbraken. Chet Eden Gardens 'stadion van Calcutta woonden 85.000 toe schouwers de wedstrijd lussen Mohun Bagan en East Bengal bij. Supporters van beide ver enigingen raakten slaags tij dens de wedstrijd. In de pa niek die daarna ontstond werden talrijke toeschouwers onder de voet gelopen. Twee van hen overleden ter plaatse, acht tijdens het transport naar of kort na aankomst in ziekenhuizen. De wedstrijd werd na het inci dent voortgezet en eindigde in een gelijkspel. ZEIST (GPD) - De klokken in de voetbalstadions lopen niet altijd gelijk met de horloges van de scheidsrechters. Zo kan het voorkomen dat de speeltijd van 90 minuten volgens de stadionklok al enige tijd is verstreken, terwijl de scheidsrech ter nog geen aanstalten maakt de wedstrijd te beëindigen. Ook de omgekeerde situatie doet zich regelmatig voor. BRUGGE IN LAST DOOR FANS VAN FEYENOORD BRUGGE (ANP) - De politie van Brugge heeft zaterdag na afloop van het voetbaltoernooi "Brugse metten" 44 herrieschoppende supporters van Feyenoord opgepakt. De supporters veroorzaakten incidenten in de Brugse binnenstad en in en rond het olympiastadion, waar Feyenoord net daarvoor de strijd om de derde en vierde plaats tegen Slovan Bratis lava met 2-1 in zijn voordeel had beslist. In de stad vielen dronken supporters wandelaars lastig, werden banden van auto's lek gestoken en fietsen beschadigd. In hét stadion nam de politie een aantal messen en fietskettingen in beslag. De 44 aangehouden herrieschoppers werden na verhoor weer los gelaten. De oorzaak van het tijdsverschil ligt bij de man die de klok be dient. Hij weet niet wanneer de scheidsrechter zijn horloge van wege blessures stilzet of om an dere redenen tijd bijtelt. Ook gebeurt het dat de bediener van de stadionklok zijn tijdme- chanisme stilzet omdat de situa tie op het veld daartoe naar zijn mening aanleiding geeft. Het tijdsverschil leidt bij het publiek vaak tot agressie en die wil de KNVB graag de kop in drukken. Daarom heeft het sec- tiebestuur betaald voetbal een brief aan alle clubs geschreven met het verzoek de stadionklok- ken met rust te laten en geen po gingen te wagen de klok stil te zetten als daartoe volgens de club aanleiding bestaat.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10