W est-Duitsland Rolf Thung blijft ook tegen Landin overeind OS 1980-GESLAAGD OF NIET GESLAAGD? nk schaakstrijd Weer Belgische wielerzege in toch spannend Jan Lammers maakt kans op deelname 8SXDB Gaby Minneboo herovert stayerstitel met gemak ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1980 PAGINA 13 Waren de Olympische Spelen 1980 in Moskou nu eigenlijk wel een succes of niet? Als je alles bij el kaar optelt, en daar dan weer een aantal dingen van aftrekt, lijkt het antwoord toch "DA" te zijn. Zeker voor het organiserende land. De drie belangrijkste doelen die de Sowjet-Russen najoegen, hebben zij bereikt. D<_ Spelen zijn zonder enig gewelddadig inci dent verlopen. Dat is in het nabije verleden wel eens anders geweest: 300 studenten gedood bij betogin gen vóór de Spelen in Mexico-City begonnen, en elf Israëlische deel nemers gedood in München na een Palestijnse gijzelingsactie. Dat was doel 1. Doel 2 was een perfecte organisatie. Ik moet zeggen dat ik daar tevo ren een hard hoofd in had. Ik heb zelfs, in een radiodebat waaraan ook Marcus Bakker deelnam, ge zegd dat ik aan één kant hoopte dat de Spelen zouden doorgaan, omdat die mijns inziens in een grote chaos zouden eindigen. In een land waar de liften onvoor spelbaar werken, de een de ver antwoordlij kheid niet durft te nemen voor de beslissing die een ander verzuimd heeft te nemen, in een land met een zo sterke controle op de mensen onderling en op de binnenkomende en uitgaande be richtgeving, moest zoiets interna tionaals als Olympische Spelen op een gegeven moment wel stuk lopen. Maar zie, alles klopte. De wedstrij den begonnen op tijd en eindig den op tijd, de.verbindingen met de redacties in het moederland lieten, wat ons betreft tenminste, nagenoeg niets te wensen over, de busdiensten tussen de hotels Ros- sija en Kosmos, waar de schrij vende pers en de „mediapers" waren ondergebracht, en de ver schillende stadions en het Main Press Centre, lieten heel weinig te wensen over en alles wat ook maar iets met de Spelen te maken had, functioneerde perfect. Neem bijvoorbeeld de beide electroni- sciie scoringsborden. Ajax heeft zo'n ding al een jaar, en het heeft nog nooit redelijk, laat staan goed gewerkt. In Montreal zag de hele wereld hoe IOC-voorzitter Avery Brundage in kolossale let ters werd uitgeluid, onder de naam AVERY BRANDAGE. Een klein onbetekenend slippertje na tuurlijk, maar zelfs zulke kleine onbetekende slippertjes heb ik niet één keer gezien op de electro- nische borden in het Lefiin Sta dion, hoewel daar toch, in twee verschillende letterschriften, in drie verschillende talen (Rus sisch, Frans en Engels), een kolos sale hoeveelheid teksten en cijfers op werden weergegeven. Behoren Maar ook buiten het Olympische circuit werkte,alles naar behoren De liften stegen en daalden dat pen i i lieve lust was, de roltrap- de metro rolden af en aan kortom, ik maakte kennis met een andere Sowjet-Unie dan ik me van tien jaar geleden herinnerde. Niks haperde. Alles werkte. Je kon in het Lenin Stadion en in het Turnpaleis in de arbeidsruimten die voor de pers geschapen waren zelfs gratis met de hele wereld bellen, als je eerst een 9 draaide, dan wachtte op de zoemtoon, ver volgens een 8 draaide, opnieuw wqchtte op de zoemtoon, en daar na landnummer 10. Kengetal en huisnummer draaide. Van die mogelijkheid is een druk gebruik gemaakt, op den duur door alle nationaliteiten, kreeg je de in druk, hoewel het van origine een Nederlandse vondst geweest schijnt te zijn. Ik bedoel maar: voor de journalisten was Moskou een soort luilekkerland, ze wer den goed gevoed, beschermd tegen aanslagen en gijzelingen, hun verslagen via telefoon, telex, tele copier werden keurig doorgela ten, mijn liefje wat wil je nog meer? Daar kom ik zo meteen op, bij de minpunten... En doel 3 was natuurlijk te bewij zen dat de Sowjet-sportmensen superieur waren aan de sport mensen van de kapitalistische landen, en liefst ook aan die van de overige Oostbloklanden, inclu sief Cuba. Het eerste is aardig gelukt, het tweede niet. Welis waar ontbraken Amerika en West-Duitsland, maar Italië, Groot-Brittannië, Frankrijk, Zweden en Australië waren er wel. Die zou je toch als de westbloklanden kunnen be schouwen die ten aanzien van de Verenigde Staten een soortgelijke positie innemen als Bulgarije, de DDR. Hongarije, Polen en Roe menië ten aanzien van de Sowjet- Unie. Medailles Welnu, van de elf landen die de meeste medailles behaalden, wa ren er acht communistischte we ten de eerste zes (USSR, DDR, Bulgarije, Hongarije, Polen en Roemenië), het achtste (Cuba) ep. het elfde (Tsjechoslowakije). On der Tsjechoslowakije kwamen Zweden, Australië, Joegoslavië en Finland. Tussen de Oostblok landen nestelden zich Groot-Brit- tannië (7e), Italië (9e) en Frank rijk (10e). Een pover resultaat dus voor die westbloklanden, want terwijl zij samen 56 miljoen, 57 miljoen en 53 miljoen is 166 mil joen inwoners c.q. potentiële me daillewinnaars opbrengen, heeft het qua inwontertal bijna 10 maal zo kleine Oost-Duitsland (17 miljoen inwoners) 2maal zoveel medailles veroverd: 126 tegen 50. Bulgarije (9 miljoen) en Honga rije (11 miljoen) hebben bijvoor beeld 72 medailles samen, en Groot-Brittannië (76 miljoen) en Italië (57 miljoen) hebben er 36 samenoftewel precies de helftbij ruim vijf maal zoveel potentiële medaillewinnaars. Zo dien je die cijfers te lezen, als je op een redelijke wijze wilt verge lijken. Een zelfde vergelijkings- wijze leert echter ook, dat de su perieure Sowjet-Unie met zijn 195 medailles (80 goud, 69 zilver, 46 brons) in feite inferieur is aan de DDR, dat met 15 maal minder inwoners „gelijk geëindigd" zou zijn met 13 medailles, maar er in werkelijkheid bijna 10 maal zo veel veroverde: 126. En hoe zit het eigenlijk met Nederland, dat 18 maal zo klein is als de USSR? Dat had dan 11 medailles hebben moeten veroverenmaar het bleef bij 3. Daar staat tegenover dat we er 3 maal zoveel hadden als India, terwijl we er 45 maal minder hadden moeten hebben, dus een vijfenveertigste medaille oftewel 2procent medaille oftewel een tje van karton. U ziet.jedeKonse- quenz fuhrt zum Teufel.niet alles is in cijfers onder te brengen... Minpunten Maar nu de minpunten. Zo ge weldloos waren deze Spelen na tuurlijk ook weer niet. Ten eerste zijn er tevoren een 1R0 dissiden ten gearresteerd, van wie de meesten, volgens de verwachting van de resterende dissidenten, binnenkort berecht zullen wor den. Doodmaken is erger, maar leuk is anders. Verder was er het machtsvertoon van duizenden, tienduizenden soldaten en mili tia's, die buiten de stadions een ondoordringbaar cordon vorm den, en binnen de stadions steeds de eerste rij bezet hielden, meestal met een vrolijk petje op en in een overall. Zulk machtsvertoon, heb ik altijd geleerd, is ook een vorm van geweld. Bovendien klaagden de journalisten erover dat ze de deelnemers zo moeilijk konden bereikenen inderdaad: iedereen zat in z'n eigen hok. de verschil lende groepen konden elkaar net zo moeilijk bereiken als die twee koningskinderenWie per së ver broederen wou, moest dat binnen zijn eigen groep doen. Ook de deelnemers werden kort gehou den. Frivole officieuze ererondjes na een spectaculaire overwin- ning moesten bevochten worden op toesnellende, vastgrijpende of ficials die overigens steeds vaker capituleerden. En de bevochten .soberheid" bij de sluitingscere monie is in feite ten koste gegaan van de deelnemers,die met mond jesmaat. al dan niet achter hun eigen vlag, het stadion vulden.en werkte in het voordeel van de Sowjet-organiatorendie nu alle aandacht gericht wisten op hun semi-militairedeels gymnasti sche. maar altijd perfecte show. Met als spectaculair hoogtepunt het oplaten van een kolossale Mis- ja de Beer aan een tros ballonnen. Zelfs Misja steeg rechtstandig <iv- hoog en sloeg niet dank zij een valwind te pletter tegn de tribu ne. Toch vraag ik me af of die he melvaart van de beer door ieder een in de wereld positief is ont vangen Ik had een kleiner exem plaar meegenomen voor mijn tweejarig dochtertje Janna. Ze pakte het aankeek er naar. h ield het hoog boven haar hoofd en riep: ,Jielpl Help'. NICO SCHEEPMAKEF DIEREN - Het toernooi om het open Nederlands schaakkam pioenschap krijgt toch nog een spannende finale. Bij het uitspe len van de afgebroken partijen uit de achtste ronde bracht Van Baarle tegen Van der Linde vol komen volgens verwachting het winstpunt binnen. Van Baarle behield daarmee zijn kansen, terwijl Van der Linde definitief is uitgeschakeld. In de slotronde vandaag moet Hans Kuijf, die ht deelnemersveld met een vol punt voorsprong aan voert, het opnemen tegen Van de Berg, die zeer zeker op winst zal spelen. Van Baarle ontmoet Douven, terwijl Van der Sterren nog kans zal kunnen maken als hij Duchene weet te kloppen. Voor Joop Piket uit Leiderdorp stond er nog een hangpartij tegen Dieks uit Bilthoven op het pro gramma. Hoewel Piket er nog van alles aan deed kon hij niet voorkomen dat Dieks hem het volle punt afhandig maakte. In de bondswedstrijd lijkt Goed- hardt uit Leiderdorp, die in de achtkampen uitkomt, uitgescha keld te zijn voor een plaats op het erepodium. In de vijfde ronde werd het punt gedeeld met de Arnhemmer Bohmer, maar een ronde later ging het tegen Pieters uit Hoorn helemaal mis. Goed- hardt bleef daardoor op drie pun ten staan. Uitslagen afgebroken partijen 8e ronde: Van Baarle - Van der Lin de 1-0, Boll - Okkes 0-1 Stand aan de kop na 8 ronden: 1. Kuijf 7 Vi, 2/6 Van der Sterren, Van Baarle, Van de Berg en Dou ven 6 1/2 7/8 Landsman en Du chene 6 LEIDEN - Het was duidelijk te merken dat er gisteren op de toernooien van T.C. Roomburg en T.C. Zee en Duin al om finaleplaatsen werd gestreden. Menige partij duurde langer dan verwacht en er waren wel een aantal verliezers die matchpoints gehad hebben. Op het Roomburgtoernooi kon het publiek genieten van de strijd tussen de eerste geplaatste Rolf Thung en de oude rot in het vak Marian Laudin. Alhoewel Marian Laudin niet kansloos was, won Rolf Thung toch wel verdiend met 6-4, 7-6. In de halve finale zal hij uitkomen tegen Wouter Fok die Hans Ada- ma van Scheltema met 6-2,7-6 de baas bleef. Paul van Min was weer uitstekend op dreef tegen Bas Vletter, die wat minder geconcentreerd stond te spelen. 6-2, 6-1. Zijn hal ve finale tegenstander zal Michiel Schapers zijn, die Peter Geraerts toch wel gemakkelijk met 6-2, 6-2 bedwong. Bij de dames in de A- In lotto nummer 31 van zondag 3 augustus heeft niemand de eerste prijs in de wacht kunnen slepen. De tweede prijs kende vier win naars. De uitslag is: Inleg: 2.399.811,00. Prijzen bed rag: 1.261.015,04. Ie prijs: geen winnaar, van het be drag van de le prijs gaat 1/5 naar de jackpot van week 32. Het ove rige 4/5 deel wordt in gelijke de len verdeeld over de 2e tot en met de 5e prijs van deze lotto. 2e prijs 4 winnaars, die elk bruto 54.501,40 ontvangen. 3e prijs: 105 winnaars, die elk bruto 2.619,00 ontvangen. 4e prijs: 5653 win naars, die elk bruto 58,70 ont vangen. 5e prijs: 15.039 winnaars die elk bruto 22,-ontvangen. De jackpot voor lotto 32 van zondag 10 augustus a.s. bedraagt 104.024,68. categorie verrastte de taktisch sterk spelende Leonne Heffels door Jeske van Erven met 6-3,6-4 naar huis te sturen. De grootste verrassing was echter de uitschakeling van de eerste geplaatsten Karin Moos en Rolf Thung door de van Shot afkom stige Annette Bouwer en Hans Everaars met 7-6, 6-4. Eveneens in het gemengd dubbel A werd een zeer interessante en sportieve partij gespeeld tussen Christine Keunen met Wouter Fok en Tru dy Walhof met Piet Veentjer. Al hoewel Christine Keunen een B- speelster is, was de samenwer king tussen haar en Wouter Fok uitstekend en daardoor wonnen zij ook met 5-7, 7-6, 6-1. In het Herenenkel B versloeg de fa voriet Hugo Ekker Hans Vergoed met 6-3, 6-4. Zijn halve finale te genstander zal Herman van de Capellen zijn, die Eric van de Pols op een veilige manier uitschakel de, 6-3, 6-1. Hennie Koemans domineerde in zijn partij tegen Dick Bouman voortdurend en zegevierde daar door ook met 6-3, 6-2. PAARDESPORT - De commissa ris van de Koningin in Limburg, Dr. J. Kremers, heeft gisteravond de draf en renbaan Limburg in Schaesberg geopend. In deze nieuwe draf en renbaan is in totaal ruim twaalf miljoen gulden geïnvesteerd. Het geld kwam on-, der meer van het ministerie van landbouw en visserij, de stichting draf en renbaan Limburg en de provincie Limburg. De draf en renbaan Limburg zal aar^ 185 mensen werk bieden. Naast deze volledige banen biedt het project werkgelegenheid aan 190 part-timers. t Rolf Thung boekte gisteren op Roomburg weer een overwinning In het Herendubbel B versloeg Hennie Koemans samen met Ar nold van de Capellen de combi natie Theo Boilerman en Dick Bouman, ondanks twee setpoints in de eerste set tegen, met 7-6,6-1 Roy Mooyman bewees met zijn knappe 1-6, 7-5, 6-3 overwinning op Maarten Wolterink, dat hij vooral mentaal een stuk vooruit gegaan is. In de finale zal hij het moeten op nemen tegen Frans Grimbergen die Joost van Leeuwen met 6-0, 6-2 naar de kleedkamers verwees. Annette Karl kon zich de haren wel van het hoofd rukken toen zij van Thea Hartwijk verloor nadat zij in de derde set met 5-2 en 30-0 voorstond. Zij verloor zodoende in het Damesenkel C met 3-6, 7-5, 7-5. Op het toernooi van T.C. Zee en Duin ging Jan Theunissen verder met het uitschakelen van gere nommeerde spelers. Gisteren was Jacques Schot aan de beurt. Schot had eerst gisterochtend, via gedegen spel een einde ge maakt aan de aspiraties van Jan- Pieter Hop, die toch echt niet slecht stond te tennissen. 6-2,6-2. Maar in zijn partij tegen Theunis sen speelde Schot nou niet be paald een taktisch verantwoord spel, en daar profiteerde Jan Theunissen handig van. 3-6, 6-4, 6-3. In het Herendubbel B versloegen John Asselbergs en Theo Boi lerman Jan Pieter Hop en Jean- Marc van Maren met 6-1, 7-6 na dat ze eerst 5-3 40-30 achterstón den. Hun finale tegenstanders zullen Eric Jan Schreuder en V. Paul zijn die De Jel en Nikel met 6-4, 6-1 elimineerden. Piet Parlevliet bood Han Kuipers hevig weerstand maar kon toch niet verhelpen dat laatstgenoem de met de hoogste eer ging strij ken. 6-4, 7-6. Han Kuipers die vo rig jaar ook al finalist was zal het moeten opnemen tegen Enno Zimmerman die Jan de Groot's zegereeks een halt toeriep met 6-4, 6-4. De Hillegommer Han de Jong en S.R. van Trigt zullen vannacht wel niet lekker geslapen hebben want zij wisten een 5-2 40-15 voorsprong in de derde set niet te benutten in hun partij tegen Piet Guyt en Ruud Harmsen. Laatst genoemden waren zo gemoti veerd voor eigen publiek dat ze uiteindelijk overwonnen met 6-2, 6-7. 11-9. JEAN MARC VAN MAREN Willy Teirlinck schreeuwt het uit van vreugde, nadat hij als eerste over de meet is gekomen in de vierde etappe van de Ronde van West-Duitsland BADEN-BADEN (ANP) - Willy Teirlinck heeft gisteren voor de vierde Belgische overwinning in de Ronde van West-Duitsland gezorgd. Roger de Vlaeminck (eerste en tweede) en Roger de Cnijf (derde) gingen hem voor. De proloog leverde winst op voor een renner uit een ander land de Noor Knut Knudsen. Zonder overwinning voert de westduitser Gregor Braun met ruime voorsprong op de favorieten de algemene rangschikking aan. Ook in de vierde etappe was het Braun, die de aandacht op zich vestigde. Met de Zweed Tommi Prim en zijn landgenoot Horst Schütz zette hij na 140 kilometer de achtervolging in op de Zwitser Daniel Müller, die reeds lange tijd alleen aan de leiding reed. Müller werd ingelopen en Schütz moest afhaken in de kopgroep, waarna het duo Braun-Prim, de num mers één en drie in het algemeen klassement nog een tijdje door gingen. Vijftien kilometer verder werden ook Braun en Prim ach terhaald. Het was typerend welke vrijheid de gele truidrager in deze etappe kreeg. Geen van de vedetten rea geerde op de aanval van de 25-ja- rige Westduitser. Pas toen alleen Prim en Braun vooruit waren, kwam er een lauwe reactie van het peloton. Het tweetal ging ook niet echt doen, zodat het peloton na 180 kilometer weer compleet was. Twintig kilometer voor het einde ontstond een kopgroep van tien renners, onde wie de Neder- HOCKENHEIM (GPD) - Voor het eerst tijdens zijn dienst verband bij de Engelse auto- renstal Ensign heeft Jan Lammers de kans zich te kwalificeren voor een for mule 1-race. Nadat hij zich in Frankrijk en Engeland niet bij de beste 24 wist te voegen, wist de Zandvoortse coureur gisteren in de eerste trainin gen voor de Grote Prijs van West-Duitsland op de Hoc- kenheimring een 20e tijd te realiseren, die recht geeft op deelneming aan de wedstrijd van zondag. Lammers moest op het snelle circuit van^, Hockenheim, waar vorige week vrijdag Pa trick Dépailler tijdens testrit ten om het leven kwam, wel veel toegeven op de topboli- des. De Renaults, die met hun turbo-motoren op snelle ba nen goed uit de voeten kun nen, voeren na de eerste trai ningsdag het veld aan. René Arnoux maakte een snel ste tijd van 2.00,15 min. en Jean-Pierre Jabouylle volgde hem als tweede met 2.00,56. Nelson Piquet heeft met 2.01,71 min. de derde tijd ge maakt op de eerste trainings dag. Alan Jones, die eerste staat in de strijd om het we reldkampioenschap, had problemen met de koeling van zijn motor en kwam niet verder dan de zevende tijd, ruim twee seconden achter Arnoux. landers Peter Zijerveld en Peter Winnen. Met ruim twee minuten voorsprong op het peloton arri veerde de groep in Baden-Badan, waar Teirlinck zich de snelste toonde in de eindsprint voor zijn landgenoot Willy de Gheest. Bernard Hinault, voor veel geld aangetrokken voor de Ronde van West-Duitsland, maakt er een trainingsritje van. Na zijn opgave in de ropde van Frankrijk heeft hij de tijd hard nodig om in vorm te geraken voor het wereldkam pioenschap op de weg, dat eind augustus in Sallanches wordt ge houden. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Teirlinck (Bel) 235 km in 6 uur 17 min. 54 sec., 2. De Gheest (Bel) z.t., 3. Fernandez (Spa) z.t. 4. Schmutz (Zwi) z.t., 5. Schütz (Wdl) z.t. Het algemeen klassement luidt na de vierde etappe als volgt: 1. Braun (Wdl) 22 uur 29 min 52 sec., 2. Knudsen (Noo) op 4.16, 3. To- relli (Ita) op 4.50, 4. Lejarreta (Spa) op 6.315. Den Hertog (Ned) op 6.59, 6. Wilmann (Noo) z.t., 7. Kehl (Wdl) z.t.. 8. Teirlinck (Bel) op 13.10, 9. Viejo (Spa) op 13.28, 10. Schmutz (Zwi) op 13.38, 14. Zijerveld (Ned) op 14.46. Jacques Hanegraaf heeft gisteren de zesde etappe van de amateur- wielerronde van de Kempen (Belgié) gewonnen. De renner uit de ploeg van herman Krott legde de 120 kilometer met start en fi nish in Arendonk af in 2 uur en 44 minuten. Hanegraaf heeft ook de leiding in het algemeen klasse ment met een voorsprong van vier seconden op de Belg Van Gestel. Vierde etappe Ronde van Portugal geannuleerd LISSABON (ANP) - De organisa toren van de open wielerronde van Portugal (zowel amateurs als beroepsrenners) hebben gisteren besloten de vierde etappe van Guimaraes naar Mondim de Bas- to te annuleren. De reden van de annulering was dat de Portugese coureur Fernando Mendes wilde starten, terwijl hem juist wegens het niet komen opdagen bij de dopingcontrole een startverbod was opgelegd. Mendes, die tus sen 1972 en 1977 deelnam aan on der andere de Ronde van Frank rijk en de Ronde van Portugal in 1974 won, werd woensdag door de commissarissen uitgesloten. Mendes, die tevens ploegleider was van zijn eigen formatie, trok zich echter niets van het besluit aan en volgde donderdag, on danks het verbod van de koersdi- recteur, de derde etappe. Gisterochtend stond de Portugees weer aan het vertrek voor de vierde etappe. Zijn ploeggenoten en enkele tientallen toeschou wers hebben, geprobeerd de zaak in het honderd te laten lopen. Dat lukte hen aardig. De chaos aan de start verdeelde bet peloton in twee stukken, waarop de organi satoren besloten de vierde etappe te annuleren. Ieder jaar 'verzieken' doping problemen het grootste wieier- evenement van Portugal. Vorig jaar werd de winnaar, Marco Chagas, na de aankomst ge- deklasseerd wegens een positie ve uitslag op een dopingcontrole. UTRECHT (ANP) - In de kille Gal- gewaard, waar zowaar 1500 toe- schouwers op de achtervolging tussen Joop Zoetemelk en Hen nie Kuiper waren afgekomen, heeft Gaby Minneboo zijn natio nale stayerstitel bij de amateurs vrij gemakkelijk heroverd. De "eeuwige" amateur uit Heenvliet, houder van drie wereldtitels, leidde achter Bruno Walrave van start tot finish in de koers over vijftig kilometer. Titelverdediger en wereldkam pioen Mathé Pronk, overigens geblesseerd, was slechts in staat de tweede plaats te verdedigen. Geen enkele keer deed hij een aanval op Minneboo. Roy Schuiten bleef kampioen bij de profachtervolgers. Hij ver sloeg Herman Ponsteen, zijn vas te en enige rivaal in de Neder landse kampioenschappen. We reldkampioen Bert Oosterbosch had geen zin in de koude Galge- waard. Hij mag toch wel naar Be- sancon. Schuiten en Ponsteen hadden ook geen trek, zeker niet meer toen zij hoorden dat Zoete melk en Kuiper een demonstra tie-achtervolging kwamen rijden. "Laat zij met ons meedoen", riep Schuiten gesteund door Pon steen. Beide "echte" achtervol gers wilden de titelstrijd boycot ten. "Wij gaan naar huis Roy", zei Ponsteen. De KNWU riep beiden een halt toe. "Als jullie het kam pioenschap van Nederland niet rijden gaan jullie ook niet naar het wereldkampioenschap". Dat dreigement sneed hout. Pon- steen en Schuiten deden hun plicht op het koude beton zonder tot wereldtijden te komen. Schui ten won in 6.22,32 tegen Pon- steen, die de vijf kilometer in 6.25,30 aflegde. Anne Mohlmann behield haar titel achtervolging bij de dames. Dit jaar had ze concurrentie van Kee- tie van Oosten niet meer te vre zen. Mohlmann was veruit de beste. In de halve finales tegen Monique Kauffmann forceerde zij niets. Om in de finale Petra de Bruin, de wereldkampioene op de weg. afgetekend te ven de gezien de omstandigheden uitstekende tijd van 4.07,28.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13