[Le/cfee agenda Wassenaar zoekt nieuwe manege Wassenaarse jeugd tekent op straat tijdens haar vakantie VERLOREN KOE UIT OEGSTGEEST IS WEER TERECHT Meneer de zwerver slaapt zacht (op burgemeesterskamer) Voetganger koelt woede op automobilist Ondanks protesten eigenares verplaatsing Nieuw Duinrell PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1980 Vakantiespelen in Wassenaar: de jeugd tekent op de bestrating WASSENAAR - In het kader van de Wassenaarse zomerfeesten hebben tientallen kinderen gis termiddag de bestrating van de Starrenburglaan volgetekend. Deze straattekenwedstrijd was slechts één van de vele activitei ten die deze dagen voor de Was senaarse jeugd worden georgani seerd. Vanochtend waren er nog rubberkano-wedstrijden en morgen wordt het zomerfeest af gesloten met een viswedstrijd, een spuitbalwedstrijd en rings teken. Morgenavond zullen tevens drie muziekkorpsen vanaf 20.15 uur deelnemen aan een stertocht door Wassenaar, die eindigt met een show op het basketbalter rein. De Wassenaarse jongeren waren intensief bezig gisteren met het maken van hun tekeningen op het plaveisel van één van de straten aldaar. OEGSTGEEST - De boer die zich vanochtend één koe armer waande kan gerust zijn. Zij staat ergens tussen de Marine Electro- nische Bedrijven en de afslag Oegstgeest aan rijksweg 44. Om kwart over zeven gisteravond werd zij op de weg gesignaleerd. Via een greppel is het weerbar stige dier uiteindelijk een wille keurig weiland ingejaagd. "Maar dat," gaf een woordvoerder te kennen, "had héél wat voeten in de aarde." Letterlijk ook, naar waarschijnlijkheid. VOORSCHOTEN Een grote verrassing wachtte vanochtend de werkster van het Voorschotense ge meentehuis, toen zij het bureau van de burgemeester eens onder handen wilde nemen. In de burge meesterskamer trof zij t i die daar kennelijk de hele nacht had door gebracht. In wellicht het meest comforta bele kamertje van het raadhuis had de man zich geïnstal leerd. Volgens de politie be treft het hier een 33- jarige Voorschote naar die al enige tijd in Voorschoten rondzwerft omdat hij in het dorp geen vaste woning heeft. Eerder was de man al eens eens slapend aangetroffen in een park. De man, die zonder beroep is, zoekt al wel geruime tijd naar geschikte woonruimte. Zelf zegt hij al twaalf jaar ingeschreven te staan bij huisves ting. ~)e man, die door het inslaan van een ruit in de voordeur naar binnen was geko men, is na een on derhoud met de poli tie weer op vrije voe ten gesteld. Wassenaar stelt nieuwe molenaars aan WASSENAAR - Als nieuwe mole naars voor de gemeentelijke ko renmolen "De Windlust" in Was- senaar, zijn per 1 augustus de he ren ir. J.H. van der Veek en P.J. van der Veek uit Lisse benoemd. Zij volgen de heer W.H.H. van Krieken op, die molenaar is ge worden in Woerden. De heren Van der Veek, die achter neven van elkaar zijn, zijn beiden in het bezit van het getuigen- schrift "vrijwillig molenaar" dat hen is uitgereikt door de vereni ging tot behoud van molens in Nederland. Zoals bekend is "De Windlust" ge opend voor het publiek wanneer de wieken draaien. Dit zal voor lopig echter niet het geval zijn omdat de molen wacht op een aanzienlijke restauratie. LEIDEN - Een 31-jarige auto mobilist uit Dordrecht kreeg gisteren op het kruispunt van de Zoeterwoudsesingel en de Lammenschansweg ruzie met een onbekend gebleven voetganger die hem een klap in het gezicht gaf en een deuk in een van de portieren van zijn auto trap te. De voetganger stak schuin het kruispunt over en waar schijnlijk doordat de Dor- drechtenaar daar een op merking over maakte ont stak de voetganger in hevige woede. Hij sloeg de automo bilist door het geopende por tierraampje in het gezicht en schopte vervolgens een deuk in het linker-achterportier. De automobilist heeft bij de politie aangifte gedaan. Achthovenerweg Leiderdorp 'op slot' tijdens herstrating LEIDERDORP - Een deel van de Achthovenerweg in Leiderdorp wordt in de week van 11 tot en met 18 augustus van een defini tieve bestrating voorzien. Voor dit doel wordt de weg afgesloten voor alle doorgaand autoverkeer. De Achthovenerweg was al eerder afgesloten omdat er een water transportleiding moest worden aangelegd naaf Roelofarends- veen. Na die aanleg werd een noodbestrating aangebracht. In de week dat de Achthovenerweg is afgesloten voor alle doorgaand verkeer, wordt het verkeer met verwijsborden omgeleid via de Hoge Rijndijk. Fieters, bromfiet sers en voetgangers kunnen de plaats van herbestrating wel pas- Vrijdag Leiden 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Dierenbescherming Leiden - melding zwerf- en gevonden dieren tel: 122847, b.g.g. 124295. Zaterdag Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Maandag Stadhuis - gemeenteraad, 19.30 uur. Wassenaar - commissie algemene zaken, WASSENAAR - In Wassenaar wordt momenteel gezocht naar een plaats voor manege Nieuw Duinrell, die nu nog aan de Berkheistraat is ge vestigd. De manege mag voorlopig nog blijven waar ze nu is. De eigenares zoekt naar vervan gende ruimte binnen Wassenaar. De gemeente biedt hulp om een geschikte plek voor de mane ge te vinden maar, "dat schijnt nog niet zo mak kelijk te zijn", zo deelde gemeentewoordvoer der Kan mee. De manege maakt deel uit van het terrein van het bejaardenhuis Huize Nieuw Rijksdorp dat in het enkele jaren geleden opgestelde plan "Centrum" een nieuwe be stemming heeft gekregen. Die nieuwe bestemming hield in dat zowel het bejaardenhuis als de manege zouden moeten worden vervangen. De manege moest plaats maken voor een open erf- functie of zelfs voor woningen en het bejaardenhuis zou eventueel gehandhaafd kunnen blijven als verenigingsgebouw, zo luidden de plannen. Het gebied waar de manege zich nu bevindt heeft eigenlijk nooit offi cieel de bestemming "manege" gehad. Vandaar dat de eigenares eigenlijk voor december 1978 het terrein moest ontruimen om plaats te maken voor nieuw bouw. De gemeente had een jaar eerder het terrein waarop de ma nege en het bejaardenhuis staat gekocht. Karakteristiek In eerste instantie accepteerde de eigenares dit toch vrij rigoureuze besluit niet. Zij beriep zich op een halve eeuw aanwezigheid van de manege aan de Berkheistraat, Zomerse dief tuk op truienrek LEIDEN - Bij een winkeldiefstal in een kledingzaak aan de Boter markt in Leiden is gistermiddag een zestal badstof' sweaters buit gemaakt. De truien werden compleet met het hingen meege- De diefstal werd rond twee uur gepleegd. zonder dat dit noemenswaardige problemen had opgeleverd. Ver der vroeg mevrouw Craane als eigenares zich toendertijd af, waarom niet zij, maar de gemeen te de mogelijkheid als eerste had gekregen om het terrein met de gebouwen te kopen. Verder noemde zij de panden van de ma nege karakteristiek en historisch. Burgemeester en wethouders be streden dit laatste omdat de ma nege voor het grootste deel uit het voormalige koetshuis van Huize Nieuw Rijksdorp bestaat, en nog 1 jaar jonger is dan het in 1895 gebouwde hoofdgebouw. Verder wezen B en W erop dat de bijge bouwtjes van de manege aan de achterkant zelfs storend in het centrum van de gemeente waren. Naast vliegenoverlast zou de ma nege ook nog aan het kapottrap- pen van het voor de deur gelegen Berkheiveld hebben bijgedra gen. De bezwaren van mevrouw Craane werden dan ook afgewe zen door de gemeente. Over bleef alleen een standpunt van de raadscommissie voor technische diensten, dié meende dat er geen formele maar wel een morele verplichting voor de gemeente is om een vervangend terrein aan te bieden. De plannen voor het gebied raakten een beetje in de vergeethoek voor de buitenwacht, maar intern schijnt de gemeente zich wel dit standpunt van de commissiele den te hebben aangetrokken, ge zien de huidige hulp bij het vin den van een nieuw terrein. Wazig Enigzins anders ligt het op het ogenblik nog voor het bejaar denhuis Nieuw Rijksdorp, waar zo'n twintig bejaarden zijn on dergebracht. Ook over dit ge bouw, dat tot 1960 opvangcen trum was voor repatrianten, zijn stemmen opgegaan dat het per 31 december 1979 zou moeten zijn ontruimd. Als bestemming werd gedacht aan een verenigingsge bouw. Dit is echter nog niet ge beurd. Namens de exploitant van het tehuis, de heer Visser werd al in '78 bezwaar gemaakt tegen de plannen van de gemeente om het bejaardenhuis op te heffen. Vis ser noemde toen de bestemming van het gebied "wazig" omdat de gemeente "alle kanten uit kan". "Wazig", of beter gezegd onduide lijk, is de bestemming ook nu nog. Toch blijft de gemeente erbij dat het pand in de huidige staat niet als bejaardenhuis te handha ven is, omdat het niet meer aan de eisen van deze tijd voldoet. Dit laatste blijkt uit een rapportage van het Provinciaal Opbouwor- gaan Zuid-Holland te Den Haag opgesteld in 1977 na een onder zoek in Wassenaarse bejaarden huizen. Met name wordt in dit rapport gewezen op het ontbre ken van voldoende waarborgen voor brandbeveiliging, "welke zelfs door ingrijpende verbou wingen niet kunnen worden be reikt." Volgens de gemeente probeert de eigenaar momenteel het bejaar denhuis toch nog te redden door verbouwingsplannen te ontwik kelen. "Kan het nog goed worden aangepast, dan zal de raad zich zeker nog eens opnieuw beraden over het al of niet verdwijnen van het bejaardenhuis", aldus voor lichter Kan. "De gemeenteraad moet zich toch nog definitief uit spreken over de inrichting van dit hoekje. Als het bejaardente huis aan de eisen voldoet na een verbouwing, dan valt het mis schien wel te handhaven. Nu zit je in een sfeer waarin is gesteld dat het bejaardentehuis weg moet omdat het toch niet deugt. Maar dat zou op zich nog kunnen veranderen", aldus de gemeente- voorlichter. De manege Nieuw Duim die nu nog aan de Berkheistraat is. Er wordt naar vervangende ruimte gezocht. Artsen Leiden - de weekenddienst begint 2 terdag om 0 uur en eindigt zondag om Professorenwijk, De Waard: Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel: 122538. Zo: A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel: 122522. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: za: B. Roos, Zocherstraat 1. tel: 766123. Zo: A.v.d. Handel, Bevrijdings plein 60, tel: 768918, privé: 121852. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage wordt de weekenddienst waargenomen door: H.A.M.M. Meijer, Stokroos l.tek 122113. Spreekuur zaterdag en zondag van 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, Loeve- stein 40, tel: 891037. Spreekuur zaterdag en zondag van 12.30-13 uur, Gezond heidscentrum, Florijn 10, tel: 891000. Oegstgeest - E. Roelants, Frans Halslaan Lohmanplantsoen 33, tel: 071-762159. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 8 tot 15 augustus door Centraal apotheek, Breestraat 74, tel: 120552 en door apotheek Boehmer, Flo rijn 19, Leiderdorp, tel: 894400. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. ten Zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 308, tel: 02522-11463. Dierenartsen Leiden - voor de praktijk van Muurling/ Roest/Helder A.W. Helder. Herme- lijnvlinder 36, tel: 146686. Voor de prak tijk van Krol en Vestjens: Y. Krol, Pres Kennedylaan 260, tel: 153266. B. Boer, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 46,30 per post f 66.40 Jaarabonnement f 173,70 per post f254,10 Losse nummers f 0,65. Ch. Lennartz. Marsdijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen, Parijs. Washington. Cairo Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits. Bachstraat 25, Leiden, tel. 071 -763320. 071 -893841 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2