Wind zorgt voor vreemd tennis og "Roomburg" VAlKBiBUBG KAN STUKKEN c&moptR. KEKSE BERGEN KAN STUKKEN GOEDKOPER. Ajax verliest na 2-0 voorsprong HSV li nog van Barcelona wisselt 10 man „Alleen met betere kwaliteit kunnen we op tegen Oostblok" Toch geen verrassingen WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1980 PAGINA 13 LEIDEN - De wind ging gisteren weer zo verschrikkelijk te keer op het tennispark Roomburg, dat de als decoratie opgehangen bloemboeketten bijna over de baan vlogen. En de weinige toeschouwers die het aandurfden om de wind te trotseren waren dan ook getuige van een vreemd soort tennis waarbij alle "onmogelijke" ballen toch mo gelijk bleken te zijn. Veel plezier hadden de A-spelers er dan ook niet in om op de baan te moeten verschijnen, maar het is voor hen ,wel bittere noodzaak want volgende week beginnen de Nationale Kampioenschappen al Quick Boys en RBB naar zege LEIDEN - Quick Boys en Rijns- burgse Boys behaalden gister avond in oefenduels positieve re sultaten tegen respectievelijk Roodenburg (4-1) en ARC (3-0). Roodenburg bood de Katwijkse ploeg goed tegenstand. In de slot fase evenwel begingen de door trainer Laurens Mouter ingezette jeugdspelers enkele fouten, waardoor de Nieuw-Zuid ploeg de score gemakkelijk kon uit-, bouwen. Voor Quick Boys scoor den Cees Zuyderduin, Huug Aandewiel, Fred Eysberg en Cees van Rooyen. Ronald Jansen red de de eer voor de Leidenaars. De doelpunten van RBB in de wed strijd tegen ARC, dat vorig sei zoen de promotie naar de tweede klasse (zaterdag) op een haar mis te, kwamen op naam van Koen Wieffering (ex-Quick Boys), Henk van der Zwan en Ruud van der Voort. en daar moeten ze in topvorm zijn. Hans Adama van Scheltema vol deed in de A-categorie door Erik van de Pols, die in het Herenen- kel-B als vierde geplaatst is, met 6-2, 6-3 aan de kant te zetten. Peter Vaarties kwam niet in gevaar tegen B-speler Bub van der Zee, 6-2, 6-2. En ook Renée Boers vol deed aan de verwachtingen, door Hugo Ekker, die in H.E.B. als eer ste geplaatst is, met 6-3,6-0 te ver slaan. Een interessante partij was die tus sen de Noordwijker Piet Veen- tjer, die natuurlijk wel wat wind is gewend, en Peter Bootsman, waarin Piet Veentjer, dank zij zijn grotere ervaring met 7-5, 7-5 aan het langste eind trok. In de B-categorie won de "bridger" Hans Vergóed verdienstelijk van Jan-Willem de Bruin met 6-2, 6-2. Bijna zorgde Lex van Dop voor een verrassing door Arnold van de Capellen de eerste set met 6-3 af te snoepen. In de tweede set knapte hij echter af doordat hij een belangrijke game verloor. 3-6, 6-3, 6-4 voor Arnold van de Ca pellen. Bob van Overbeeke speelde volgens eigen zegge een "pipopartij" tegen Eithel Homan. Toch won hij met 6-3, 6-2. De leukste partij van de dag was de Herendubbel B van Herman van de Capellen en Bub van der Zee tegen Ronald Blommendaal en Philip van de Kwast. Ondanks de wind werd er nog goed getennist en ook het volleerwerk was goed verzorgd. Herman van de Capel len en Bub van de Zee wonnen uiteindelijk met 5-7, 6-2, 6-3. Op het tennispark van Zee en Duin in Katwijk was het gisteren na tuurlijk helemaal niet leuk meer. Daar konden de spelers af en toe alleen nog maar hopeloos rich ting clubhuis kijken als er weer één of andere draaiwind de bal in de onbereikbare hoek liet neer komen. Desondanks werd toch nog "gespeeld". In het H.E.B. won de als vierde ge plaatste Jacques Schot van Lutschman met 6-4, 7-5. In het Herenenkel C kreeg R. Lem- beck zijn revanche voor zijn in het H.E.B. geleden nederlaag niet want Jan de Groot liet duidelijk zien dat hij in "eigen huis" moei lijk te verslaan, is. 6-3, 6-2 voor Jan de Groot. Uitslagen: Roomburg, H.E.A.: P. Geraerts-R. Gorter 6-4, 6-1, B. Vletter-H. Eve raars 6-4, 6-1. Zee en Duin: H.E.D.: H. Lugthart-B. Blom mendaal 6-2, 3-6, 6-3. JEAN MARC VAN MAREN Ajacied Zwambom HSV.Zwambom wint dit DEN HAAG - Gisteravond werd bij de (semi) profvoetballers weer een groot aantal oefenwedstrij den gespeeld. Het vreemdste duel voltrok zich bij Vitesse. Die ploeg speelde tegen Barcelona, dat in de pauze maar liefst 10 man inwisselde. Barcelona won met 2-1 door goals van Quiri en Rexah. Oosterom scoorde tegen. ADVERTENTIE Alleen nog in augustus verkrijgbaar: de Zomerkaart van NS maakt alle uitstapjes stukken goedkoper. Op ieder station vertelt men u er meer van. Andere uitslagen: PEC Zwolle - Elburger SC (3e klasse, za terdag) 14-0 (8-0). Hoekstra 4. IJzer man 3, Jans 3, Van der Hengst, Van de Wildenberg, Drost, Elburg-verdediger eigen doel. Hollandscheveld - FC Utrecht 1-9 (1-3). Adelaar 0-1 en 0-2, Kats 1-2 (straf schop), Van Hanegem 1-3, Van der Lem 1-4, Van Hanegem 1-5, Rietveld Zoetemelk wint ook in Emmen.. EMMEN - Joop Zoetemelk is in de 'winning mood'. De winnaar van de Ronde van Frankrijk zege vierde gisteravond voor 70.000 toeschouwers in de Gouden Pijl van Emmen. En weer hoefde Zoetemelk in de eindsprint niemand te verslaan, want er was geen eindsprint. Twee ronden voor het einde de marreerde Zoetemelk uit een kopgroep van zeven renners, be staande uit Michel Pollentier, Gerrie Knetemann, Rudy Peve- nage, Francesco Moser, Roelof Groen en Gilbert Duclos-Lassal- le. Op de eindstreep had de kopman van de ploeg van Peter Post vijf tien seconden voorsprong op Mi chel Poltentier, die de sprint van de achtervolgende groep won. Rudy Pevenage, de winnaar van de groene trui (puntenklasse ment) in de Tour, bezette de der de plaats. Moser werd vierde, Roelof Groen vijfde. 1-6, Van Staa 1-7, Van der Lem 1-8, Carbo 1-9. PSV - Best Vooruit 4-0. Jung-Moog Huh 1-0. Van der Kuylen 2-0, 3-0 en 4-0 (2x strafschop). ACV - FC Groningen 0-5 (0-3). Houtman 0-1 (strafschop), Huisman 0-2 (eigen doel). Bakker 0-3, Timisela 0-4, Waal- derbos 0-5. Limburgia (hoofdklasse) - MW 0-3 (0-0). Schapendonk, Van Staveren en Van Bommel. Fortuna Sittard - Willem II 1-4 (0-2). Bij- sterveld (2). Havermans en Hooyer voor Willem II en Hutting voor Fortu- KEULEN (ANP) - Ajax heeft de openingswedstrijd van het inter nationale voetbaltoernooi in Keulen tegen Hamburger SV met 2-3 verloren. Ajax was in de beginfase bedui dend sterker dan de Europa-Cup I finalist van het vorige seizoen. In de achtste minuut benutte Piet Hamberg een fout in de Ham- burgse verdediging, zestien mi nuten later deed Frank Arnesen hetzelfde. Ajax leidde met 2-0, maar wist het overwicht niet vast te houden. Tussen de 30ste en 37ste minuut scoorde HSV drie keer. Twee doelpunten van Reimann en één van Hieronymus betekende de ommekeer in de wedstrijd, waarin Ajax in de tweede helft nauwelijks meer in zijn spel kwam. Reimann raakte nog één keer de lat en liet een uitstekende kans op 2-4 liggen toen hij alleen op Schrijvers af ging en de bal naast het verlaten doel schoof. De opstelling van Ajax was: Schrij vers, Ziegler, Molenaar, Zwam bom, Boeve, Lerby, Jensen, Ar nesen, Van Geel (67. Van Room), Hamberg en Schoenaker. De tweede wedstrijd tussen gast heer FC Köln en Standard Luik uit België eindigde in een over winning van 3-2 van de thuisclub. FC Köln kreeg deze zege bepaald niet cadeau. Voordeckers bracht Standard na 20 minuten aan de leiding. Tien minuten later bracht Dieter Muller de partijen op gelijke hoogte uit een pass van Littbarski. Deze speler had bij de overige twee doelpunten van Köln een groot aandeel. Beide keren kwam de voorzet van zijn voet. Dat leidde in de 47ste minuut tot een doel punt van de Engelsman Tony Woodcock en tegen het einde van het duel tot de winnende treffer van Neumann. In de 70ste mi nuut had de IJslander Sigurvins- eon doelman Schumacher met een afstandsschot van 20 meter kansloos gelaten. Ajax speelt vanavond om 19.00 uur om de derde plaats tegen Stan dard, dat gisteravond met Taha- mata aantrad. HSV en FC Köln Ajax-Toemooi Het door Ajax georganiseerde in ternationale jeugd voetbaltoer nooi werd gisteravond voortgezet met wedstrijden in Zandvoort en Noordwyk. In Zandvoort versloeg de Ajax- jeugd AZ'67 met 5-3, na met 5-0 te hebben voorgestaan. Real Ma drid en Arsenal deelden de pun ten: 1-1. In Noordwijk speelden Feyenoord en FC Den Haag eveneens tegen elkaar gelijk met 1-1. Ook de tweede wedstrijden, Anderlecht - HSV, eindigde in een gelijkspel: 2-2. Er waren 1500 kykers in Noordwijk. De standen zijn: GROEP a; 1. Real Madrid 2-3 (5-1), 2. Arsenal 2-2 (2-2), 3. Ajax 2-2 (5-7), 4. AZ'67 2-1 (4-6). GROEP B: 1. Feyenoord 2-3 (6-1), 2. FC Den Haag 2-3 (5-1), 3. Anderlecht 2-1 (1-5), 4. HSV 2-1 (1-6). Bayern haalt uit: 9-1 tegen Real MÜNCHEN (ANP) - Met de sensa tionele^ cijfers 9-1 heeft Bayern Münchën gisteravond in het Olympisch stadion in München de Spaanse kampioen Real Ma drid een pak slaag gegeven. Voor de 25.000 toeschouwers in het Beierse stadion was het een heerlijk avondje uit Real, dat pas anderhalve week in training is, had niets in te bren gen tegen de Westduitsers in een duel dat deed denken aan de be ruchte wedstrijd Bayern-Ajax ten afscheid van Cruijff. Er wer den vier strafschoppen uitge deeld, waarvan één aan Real ten deel viel. De Engelsman Laurie Cunning ham maakte daaruit de enige tref fer voor de Spaanse ploeg in de 81ste minuut. Bij rust was de stand al 7-0. ADVERTENTIE Alleen nog in augustus verkrijgbaar: de Zomerkaart van NS maakt alle uitstapjes stukken goedkoper. Op ieder station vertelt men u er meer van. Tentenfabriek voert werktijdverkorting in De tentenfabriek van Walker International op het industrieterrein in Deurne maakt een uitgestorven indruk, maar het is dan ook bedrijfs- vakantie. De 85 roerloze naaimachines in de produktiehal versterken de indruk van inactiviteit. Een enkel rondslingerend grondzeil roept herinneringen op aan een verlaten camping. Ook nu de werknemers gisteren weer aan de slag zijn gegaan, blijft het bij Walker meer dagen in de week stil dan dat geroezemoes duidt op de fabricage van nieuwe vouwwagens. De directie vroeg en kreeg name lijk vijftig procent werktijdverkorting voor zijn 87 produktiemede- werkers. In juli werd al afwisselend twee en drie dagen per week gewerkt en dat ritme blijft in augustus gehandhaafd. Wat is de oorzaak van die werktijdverkorting? Wordt er niet meer ge kampeerd in Nederland? Of speelde het slechte weer parten bij de afzet in de zomermaanden? Verslaggever Carlo Nagel sprak met ma- naging director A. Aschman. DEURNE (GPD) - In de showroom van Walker In ternational staat een grote groene bungalowtent met daarin twee uitneembare dubbeldaks binnententen, die een eigen leven gaan leiden als pa er eens een weekend met zijn zoon op uit trekt om te gaan vissen. Een wigwam is speciaal bedoeld voor motorrijders die er hun ma chine binnen kunnen parkeren. Kampeerders die de bergen in trekken, kunnen er op uit met een tent van zilverkleurig 'elasto meer' dat een tien graden hogere binnentemperatuur garandeert dan de buitentemperatuur. Een bungalowtent met aparte slaap vertrekken en een keuken heeft zelfs een achteruitgang voor ie mand die er 's nachts uit moet en dan niet de hele tent door hoeft. De welvaartmaatschappij tot in het absurde bediend9 „Nee", zegt managing director A. Aschman. „alleen op kwaliteit en op service kunnen wij tegep de landen uit het oostblok concurre ren. Door betere kwaliteit zowel qua vormgeving als woongenot en kleurstelling. Door onze snel heid van leveren: binnen 48 .Landen als Oost-Duitsland, Polen, Hongerije, Tsjechoslowakije en ook Joegoslavië leveren mate riaal tegen politieke prijzen. Een tent die wij voor 115 gulden aan de handel verkopen, leveren zij voor 70 gulden. Daar komt dan wel een 25 procent aan invoer rechten en vracht bij. Maar dan nog. Onze doekleveranciers zijn de laatste twee jaar vijftig procent duurder geworden als gevolg van de sterk gestegen prijzen van ka toen, van polyester. Dat moet in Oost-Europa ook duurder zijn geworden, maar ze blijven maar leveren tegen dezelfde prijzen. Wij sturen er machines en grond stoffen heen en we krijgen koek jes van eigen deeg terug". Toch is die concurrentiestrijd met de Oosteuropese landen niet de voornaamste oorzaak geweest van de afzetproblemen, die leid den tot het aanvragen en verkrij gen van werktijdverkorting. Aschman: „Dat zit 'm vooral in het feit dat we veel minder cara vanvoortenten en vouwwagens hebben verkocht dan we hadden verwacht. Die verwachting was gebaseerd op telefonische ge sprekken met afnemers. Op de Caravan-RAI hadden we nieuwe modellen getoond, die goed wa ren ontvangen, zowel door de ANWB als door het publiek". ,Maar er is sprake van een algeme ne teruggang. Aan de spaarban ken is dit jaar veel minder geld onttrokken dan in de afgelopen jaren. Ook de verkoop van cara vans is stevig teruggelopen. En u moet weten dat op elke tien cara vans die worden verkocht er acht voortenten worden geleverd. Bo vendien moet zo'n voortent eens in de zeven jaar worden vervan gen. Er rijden, begin 1980, 3,2 miljoen caravans in West-Europa rond. Dat is toch een flinke koek, die kan worden verdeeld. Maar als de mensen geen geld willen uitgeven, is er geen koek. Ze hebben kennelijk gedacht: die verschoten tent kan nog wel een jaartje mee". Zorgen maken ze zich bij Walker niet. Heeft het publiek zich wat voorzichtiger opgesteld wat be treft de aankoop van de duurdere produkten als caravanvoortent (tussen duizend en tweeduizend gulden) en vouwwagen (drie tot vierduizend gulden), in alle ande re sectoren van campingartikelen stemt de verkoop overeen met de verwachting dat minder mensen met een touroperator naar Spanje vliegen en er meer naar de cavng gaan. Samen met hun doekleverancier zijn de directieleden van Walker deze zomer een vragenonderzoek op Nederlandse campings aan het houden om er achter te ko men welke motivatie Nederlan ders er toe beweegt te gaan kam peren. Aschman: ..We weten dat ten minste dertig procent van de bevolking in kamperen is geïnte resseerd. Maar waarom kampe ren zij? Uit financiële overwegin gen? Gaat het om een stukje avontuur, hobbyisme? En vooral: welke leeftijdsgroepen en in wel ke inkomensgroepen kamperen? Als vaststaand uitgangspunt daarbij hanteren wij het gegeven dat zeventig procent van de Ne derlandse vakantiegangers er in de auto op uit trekt en dat zeven tig tot tachtig procent daarvan naar het Zuiden reist". De invloed van een slechte zomer is in de kampeerbranche niet te schatten. Die kan evengoed men sen weerhouden om nog ooit te gaan kamperen als juist stimule ren tot de aanschaf van nieuw en vooral beter materiaal. Aschman: „Als je die cijfers van daarnet even vasthoudt, zie je dat die slechte ervaring met de natte zomer hier toch maar voor hoog stens dertig procent van de vakantiegangers telt. Ja, als je fo to's zag van mensen naast onder gelopen tenten... dat is misschien een categorie die nooit meer kampeert. Hoewel - als je een heel jaar op een kantoor en in een flat hebt gezeten, is het misschien niet eens zo gek om twee weken met een regenjas en laarzen aan door een bos te lopen." CARLO NAGEL Directeur Aschman van Walker International: kamperen blijft populair, ook bij slecht

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13