Rus heer en meester in kleurloze wielerstrij d VRIJ-UIT Geen nek maar een dijk tussen de schouderbladen 'Spelen kunnen niet sterven' Goud voor Zwitserse judoka ZAREMBA IMPONEERT BIJ GEWICHTHEFFEN PAGINA 10 SPORT DINSDAG 29 JULI 1980 Waar ik bij de olympische repor tages het liefst naar ki jk. is het gewichtheffen. Ik doe dat voor namelijk via België, want de Vlaamse tv zendt integraal het gesteun en gekleun met de ge wichten uit. Ik ben zeer jaloers op die kerels met hun spierbalen waar je draadnagels op kan krom- slaan. Lange tijd heb ik in een eventueel tweede leven willen terugkeren a Is Bill ie Jean King maar dat wijzig ik bij deze: ik begeer nu definitief terug te komen als halfzwaargewicht gewichtheffer. Prach-tig is het. De opkomst van deze knakkers alleen al. Met sombere piraten- kop verschijnen ze ten tonele. Schouders ais een klein formaat rustbank. De blik op oneindig, omdat ze eerst aan een fles su perieure Parijse parfum heb ben geroken. De nek, de als ko lenschoppen vermomde handen en de twee-persoons dijbenen lekker vol poeiersuiker. Dan de greep naar de halter en de in spanning om de kilo's vlak on der de hals te krijgen, als tijde lijke parkeerplaats. Imposante bekketrekkerijen komen er aan te pas. Ik zweet keer op keer peentjes als ik er naar kijk, want zelf til ik nog geen punai se van de vloer. Het gezicht van de gigant loopt purper aan en je denkt dat een menselijk wezen zich op genan te wijze in het openbaar tot ontploffing staat te brengen,als ineens vanuit de tenen de kracht omhoog komt om het staal ook nog eens boven het hoofd te tillen. Dat gaat zo nu en dan met geschreeuw gepaard dat tot dusver alleen in de are na's van het oude Rome kon worden vernomen. Ik denk bij het zien van al die krachtpatsers in Moskou vaak aan de jongens van de Leidse krachtsportv reniging De Spartaan. De laatste echte amateurs op aarde. Vele, vele tientallen kilo's gapen er tussen hun prestaties en die in Moskou Ik vraag me af hoe de Sparta nen tegen al dit moois aankij ken. Vermoedelijk net zoals iic: met de stille overtuiging dat je onmogelijk tot deze hoogte kunt komen door alleen maar meer te trainen of nog grotere schou derkarbonaden te nuttigen. Alle dopingcontroles ten spijt. Jassen Magnifiek was ook de registratie van de laatste fase van de acht- kamp turnen voor dames (voor meisjes, zeggen de Belgen te recht). Alles hing af van de laatste balkoefening van de fameuze Roemeense Nadia Comaneci. Scoorde ze 9.95 dan was ze alleen kampioene, bij 9.90 was ze gedeeld eerste (met het Russinnetje Davidova) en bij 9.85 gedeeld tweede. Bi j top- turnen millimeter je soms tot drie cijfers achter de komma. Comaneci's oefening was niet zo perfect als anders en daarop brak in de boezem van de geheel uit vrouwen bestaande jury een ontzettende herrie los over het toe te kennen cijfer. Niet onge woon in de turnerij want daar- t Nadia tijdens de tumrel in liggen de intriges tot het dak opgestapeld. Die juryvrouwen waren gehuld in gele jasjes om i dat ze hoog 2 iook i o hooi Bijgebouwen-adel zouden ze het in het oude Indi'è noemen. Toen kwam er een pronte vrouw in een rode blazer bij. Een rode jas is zeer hoog. Dat weet ik omdat ir. APaulen, de president van de Internatio nale Atletiekfederatie, ook een rode blazer draagt en die er kent maar drie personen op de ze wereld als zijn gelijke: Bea trix, Carter en Brezjnew. Het draaide uit op discussie tussen één met grote ijver dwarslig gende gele dame en die rode jas. Waarom die Russische tv het allemaal uitzond, is me een raadsel want die draait alles wat niet nobel en mooi is nogal gauw weg. Aan het gezicht van die rode kon je zien dat ze dacht: met al die camera's in de buurt zal ik me netjes gedragen maar als ie dereen weg is en het licht uit ga ik die gele een mep verkopen waar haar kleinkinderen nog van zullen trillen. Twintig minuten lang bestreden die rode en gele elkaar tot op de kom na. Intussen stond Coma neci met die ondoorgrondelijke Balkan-ogen toe te kijken. Ze lacht zelden of nooit. Bij voor- en tegenspoed heeft ze dezelfde Heb-ik-wat-van-je-anblik. Toen Roemenië vorig jaar bij de WK in Forth Worth zeer ver rassend Rusland versloeg, vroeg een verslaggever haar of er niet eens een lachje af kon. "Daar is geen reden toe", zei ze ijzig- Een zinnetje om Tenslotte stapte die rode jas hevig gepikeerd naareen man. Ik viel bijna van mijn stoel. Loopt me daar in Kopenhagen het vrouwvolk te hoop om de man uit zijn eeuwenoude machts structuren te schroe ven en daar gaan de turnende dames hem nog even nadrukkelijk in zijn ivaarde bevestigen. Die man had ook een rode jas, dus daar kon je ivaarschijnlijk niet om heen. Hij leek me nogal k rtaf. Zo van: verdraaid nog an toe. de borrel staat zeker al een half uur koud. Die rode jassen wa ren het samen kennelijk gauw eens, want die pronte dame ging met een zekere voldaan heid terug naar de gele jas. Die kreeg nu iets over zich van: moeder is niet boos maar zeer verdrietigDoor de knieën wen ste ze echter niet te gaan. Waar op de vrouw met de rode jas wederom de tocht ondernam naar de man met de rode jas. Die kraste ongeduldig wat op papier, waarna het cijfer 9.85 op het scorebord kwam. Davi dova kampioene. Comaneciin wiens ogen de duisternis nu ge heel was neergedaald, tweede. De moraal: wie een gele jas heeft moet zijn plaats weten. Official Er zijn natuurlijk ook goede Ne derlandse sportofficials. Laat ik dat voorop stellen. Maar het merendeel geeft keer op keer in woord en geschrift blijk van onnozel- en onwetendheid waarvan je zou vermoeden dat die na de eerste wereldoorlog waren verdwenen. Mr. J.W. v.d. Krol, oud-voorzitter van de Kon. Ned. Zwembond en nu vi- ce-voorzitter van het Neder- landsch Olympisch Comité, is zo'n man. Hij zou stellig op zijn plaats zijn in het Museum van Oudheden, maar helaas loopt hij levend in Moskou rond. Van der Krol is één van die men sen die nog altijd denken dat sport en politiek gescheiden moeten en kunnen blijven. Dat riep hij ook sieeds in de maan den die aan Moskou vooraf gingen. Maar de weigering van Nederland om vanwege de ge beurtenissen in Afghanistan het openingsdéfilé te mijden is hoe je het ook wendt of keert toch ook de uiting van een poli tiek standpunt? Van der Krol blijkt daar volgens NRC/Han- delsblad heel anders tegenaan te kijken. "De primaire opzet van het boycotten van het défilé was dat we wilden protesteren tegen de politiek die in de Spe len is geslopen". ra,kijk ,dit soort flauwekul ga ik niet verder uitpluizen, hoor. De NRC volgde hem een dagje en de onbenulligheden vliegen je om de oren, met als hoogtepunt gezeur over zijn horloge, dat op een rare manier in handen van een of andere Griek is beland. In het Algemeen Dagblad kom ik 'Van der Krol weer tegen. Daar zegt hij dat het tot zijn taak be hoort om het moreel van de Ne derlandse ploeg op te vijzelen. Hoe hij dat doet? Luister en huiver. "Ik heb in het zwembad een geweldig plekkie ontdekt, waar ik nog gauw iets tegen de Nederlandse deelnemers kan zeggen. En wanneer ze uit het water komen en iemand heeft goed gezwommen dan zeg ik: well done. Wanneer het mis is gegaan, zeg ik natuurlijk niets". Moeder, raken we dan nooit ver lost van dit soort cactussen? Mentaliteit Dat "talent" van Nederlandse sportlieden om in de series beter te presteren dan in de finales, waar zou dat op wijzen? Emmeren over Oostduitsers, die veel meer trainingstijd hebben, meer faciliteiten bezitten en veel zorgvuldiger worden be geleid, slaat in dit geval ner gens op, want het gaat nu even niet om het Door Ruud Paauw het beste te geven op het moment dat dat nodig is. Ik vermoed dat het, ondanks alle moeite, toch te maken heeft met een onvoldoende hardheid, met een mentaliteit die het begrip "buigen of barsten" niet meer kent. Daarvan heeft onze maat schappij zich immers al lang ontdaan. Dijk Naar die Oostduitse zwemmei- den heb ik herhaaldelijk met enig afgrijzen gekeken. Neem nou Caren Metschuk eens, die het nodige goud en zilver uit het bassin viste. Vijftien of zestien jaar is ze. Ze bezit een rug als een bootwerker, spie ren als kabeltouw en bij wijze van nek klemt ze eept soort af sluitdijk tussen de schou derbladen. Nederlandse meiden zullen nooit bereid zijn omwille van het suc ces een dergelijk figuur te ont wikkelen. Want die houden toch wel een beetje in het oog dat er ook nog een leven is na de zwemmerij Hit Wanneer zou dat Russische volkslied de top-40 binnen da veren? MOSKOU (GPD) - Op de uitslagenlijst van het individuele wielerkampioenschap op de weg stond de naam van Adri van der Poel parmantig vooraan. Zevende werd hij en dat bracht bondscoach Rini Wagtmans tot de uitspraak: „Ik ben trots op hem". Van kritische kanttekeningen bij dat resultaat wilde hij niet horen. Zijn stemming sloeg zelfs om in pu re toorn toen hij werd geconfron teerd met het gegeven dat er van grote strijd geen sprake was ge weest en dat bovendien Van der Poels klassering was voorzien van een flinke achterstand: 8 mi nuten en 26 seconden. Ziedend van woede over zo'n negatieve benadering vroeg hij theatraal: „Kunnen wij dan niet als mensen worden beoordeeld?" Eigenlijk was het in die situatie verwon derlijk dat hij niet op l^et idee kwam om Adri van der Poel ter plaatse uit te roepen tot Westeu ropees kampioen... Vóór de blonde Nederlander ston den immers zes Oosteuropeanen geklasseerd: drie Russen, twee Polen en een Oostduitser. De on betwist beste van hen: Sergei Soekhoroetsjenkov, militair in het Russische leger en bijna 24 jaar oud. Zijn wielercarrière telde al vele hoogtepunten voor hij gis teren in Moskou de gouden olympische medaille won. Vorig jaar beleefde hij een absolute top door zowel de Vredeskoers als (voor de tweede keer achter een) de Tour de l'Avenir te win nen. wat een unieke dubbel bete kende. In het olympisch toernooi kwamen zijn- krachten al na 28 kilometer tot explosie. Het was de derde ontsnappingspoging van de dag en naar al snel bleek, de beslissende. Samen met zijn landgenoot Joeri Barinov (dit jaar winnaar van de Vredeskoers) en de Pool Czeslav Lang (onlangs eerste in de Ronde van Polen) sloeg Soekhoroets jenkov een gat dat gestaag groei de en dat door niemand kon wor den gedicht. Maar: dat is ook nauwelijks geprobeerd en in de discussie daarover, toen hij ver hit raakte, gooide Rini Wagtmans de begrippen „mogelijkheden" en „onmogelijkheden" chaotisch door elkaar. Zo voerde hij bijvoorbeeld ener zijds als verklarend excuus voor de inactiviteit van zijn renners die meegegaan waren in de alge hele berusting van het peloton aan: „Wat wil je ook anders op zo'n parcours...? Al die bochten en heuveltjes... Wanneer de Polen en de Russen de koers controle- k De Russische organisatoren hadden voor de Olympische wielerstrijd renners ongewild kennis maakten met het pleiveisel. nogal bochtig parcours uitgezet. Zelfs z MOSKOU (SID/ANP) - Voor de eerste keer in de nog jonge olym pische judogeschiedenis (judo staat sinds 1964 op het program ma, toen de spelen in Japan wer den gehouden) is een Zwitserse judoka erin geslaagd een gouden medaille te winnen. De 25-jarige bouwkundig ingenieur Jörg Röthlisberger won de titel in het middengewicht door een over winning op de Cubaan Isaac Az- cuy. Hoewel beiden geen v deel hadden gecreeerd was beslissing van de scheidsrechters unaniem in het voordeel var Zwitser. Röthlisberger is in de judowereld geen onbekende. Vier jaar gele den lag in Montreal, tijdens de Olympische Spelen in Canada, het brons voor hem klaar. In Moskou ging de bronzen me daille naar Detlev Ultsch uit Oost-Duitsland en Alexander Tatkevitsj uit de Sowjet-Unie. ren, zoals nu gebeurde, dan bete kent het dichtrijden van een gat zelfmoord. Daar moetje dus niet aan beginnen. Bovendien zou niemand zijn doorgegaan wan neer we het hadden gedaan en het was gelukt. Want", besloot hij met veel klemtoon benadruk kend, „denk erom dat ze bang zijn met een Nederlander in hun buurt. Ze weten dat ze dan in de finale slecht zitten". n„Er komt binnenkort een ge sprek met de KNWU en dan zal ik er flink op wijzen dat er in Ne derland een sponsorpot open moet om aan de toekomst te bouwen. Want niet alleen de Oosteuropeanen liggen met hun faciliteiten straatlengtes op ons MOSKOU (AFP/ANP) - De nieuwe president van het Internationale Olympisch Comité, de Spanjaard Juan Antonio Samaranch, heeft in een interview met het Spaanse weekblad 'Magazin' gezegd dat tie olympi sche gedachte nimmer kan sterven. "Ik weet dat ik op een moeilijk moment gekozen ben tot president", aldus Samaranch, 'maar de Olympische Spelen zullen naar mijn idee altijd blijven bestaan. Helaas is de politiek de spelen binnengeslopen. Dat vind ik tragisch, maar aan de andere kant wel begrijpelijk. De spelen zijn zo gigantisch, dat je de politiek er niet helemaal van kunt uitsluiten. Toch zal ik mij daar fel tegen verzetten. Sport en politiek moeten ge scheiden blijven'. Geld De Amerikaanse minister van handel, Philip Klutznick, heeft gisteren op een persconferentie in Washington medegedeeld, dat zijn regering het Amerikaanse Olympische Comité (USOC) 10 miljoen dollar zal schen ken. Hij ontkende dat de schenking verband houdt met de weigering van de Amerikaanse regering atleten af te vaardigen naar de Olympische Spelen. Aan de schenking is de voorwaarde verbonden dat het bedrijfsleven'het dubbele bedrag zal opbrengen, zodat de USOC op niet al te lange termijn de beschikking krijgt over 30 miljoen dollar (60 miljoen gulden). Tijdens de persconferentie overhandigde Klutznick aan Donald Miller, USOC-directeur, namens de regering de eerste vier miljoen, ondanks het feit dat Miller daartegenover niet de vereiste acht miljoen van het bedrijfsleven kon stellen. Brezjnjev De Russische president en partijleider Leonid Brezjnjev heeft zich in zijn vakantieoord in de Krim tegenover zijn Tsjechische collega Gustav Hu- sak tevreden getoond over het verloop van de 22e Olympische Zomer spelen. In een door beiden ondei tekende, door het persbureau Tass uitgegeven verklaring brachten zij tot uitdrukking dat de spelen "in een atmosfeer van pakkende vriendschap verlopen en vele uitstekende sportieve prestaties bieden". voor, ook anderen. In Frankrijk bijvoorbeeld krijgen de renners uit de selectiegroep een maand loon en van de Westduitsers weet ik dat ze met een budget van honderdduizenden marken wer ken". Daarmee zong Rini Wagtmans een oud klaaglied, dat bovendien niets had te maken met het een voudige feit dat zijn renners wa ren blijven zitten waar ze zaten. „Ja maar", riep Wagtmans zich weer een keer tegensprekend op zijn standpunt dat de KNWU-af- vaardiging heus wel voldeed: „Als je geen raketten hebt, dan kun je niet naar de maan..." Opdracht Dat de vier Nederlandse deelne mers (Hanegraaf, Van Meer, Van der Poel en Winnen) zo opmerke lijk achterbleven, lag in de lijn van de opdracht die Wagtmans gaf Maar toen de ramp zich voor het peloton begon af te tekenen en het hoog tijd was om in actie te komen, werd het strijdplan niet aangepast. Bij het oplopen van het verschil tot bijna vier minuten, had wereld kampioen Gianni Giscomini het sein tot de aanval gegeven op welk teken de wereldkampioen van het jaar daarvoor, Gilbert Glaus, reageerde maar waarop geen Nederlander wenste in te gaan. Bij gebrek aan steun moes ten ze zich na 40 kilometer ge wonnen geven, waarna de drie koplopers (van wie Soekho roetsjenkov 40 kilometer voor het einde met succes aan een solo be gon) verder totaal onbedreigd bleven. Hanegraaf, Van der Poel en Winnen schaamden er zich niet voor om te getuigen van hun zo weinig strijdvaardige houding, want tenslotte lag die binnen het pa troon dat Wagtmans tekende. Van der Poel: „We hebben net als MOSKOU (ANP) - De strijd om de medailleverdeling in het Zwaar gewicht (tot 100 kg), de achtste discipline in het olympische ge- wichtheftoernooi, is gisteravond met een verrassing geëindigd. Niet de favoriet, de Rus Igor Niki- tin, maar de volslagen outsider Ota Zaremba uit Tsjechoslowa- kije veroverde goud. De 23-jarige zwaargewicht kwam in de twee kamp uit op een totaal van 395 kilogram (trekken: 180., stoten: 215). Twee en een halve kilo meer dan Nikitin. die door de absentie van wereldkampioen Syrtsjin en iedereen gedacht: die drie komen wel terug. Overigens was het voor ons ook een slecht moment, om dat juist bij het vallen van c^e slag Jacques Hanegraaf zijn achter wiel stuk reed en wij hem niet al leen wilden laten". Jacques Hanegraaf: „Wat die drie koplopers deden heeft ons alle maal overdonderd. Wie gaat er nou vanuit dat zo'n vroege .ont snapping zó afloopt...?" Vermoeien Rini Wagtmans gaf het antwoord: „Ik". Zijn toelichting: „Het stond voor mij vast dat die Oosteuro peanen mensen naar voren zou den sturen om de rest te ver moeien. Dat voelde ik aankomen. Wel, dan kun je twee dingen doen: aanvallen met de zekerheid dat je renners zich op een par cours van dit type kapot rijden, of ze rustig laten zitten en erop gok ken dat een ander wel voor de hergroepering werkt, óf dat de kopgroep instort. Ik vond dat we het laatste moesten doen en zo kon dit allemaal gebeuren. Maar die afloop is voor mij absoluut geen verrassing". Het lijkt onwaarschijnlijk dat Wagtmans met deze stelling de voordracht van de wegploeg bij het Nederlands Olympisch comi té heeft verdedigd. Winnaar Serge Soekroesjenkov Rigert de favorietenro) op zijn schouders kreeg. Kennelijk woog die last de Rust te zwaar, want hij faalde in de laatste poging om 220 kilo te stoten. Het brons ging naar de Cubaan Al berto Blanco met 385 kilo. De uitslag in het zwaargewicht is: 1. Ota Zaremba (Tsj) 395 kg (180 en 215), 2. Igor Nikitin (Sow) 392,5 (177,5 en 215), 3. Alberto Blanco (Cub) 385 (172,5 en 212,5), 4. Mi chael Hennig (Ddr) 382,5 (165 en 217,5). 5. Janos Solyomvari (Hon) 380 (175 en 205), 6. Manfred Fun- ke (Ddr) 377.5 (170 en 207,5). ATLETIEK Dames: 100 m horden: finale: 1. Vera Komisowa (Sow.) 12.56 (Ol.rec.), 2. Jo hanna Klier (Odl.) 12.63, 3. Lucyna Lan ger (Pol.) 12.65, 4. Kerstin Claus (Odl.) 12.66, 5. Grazyna Rabstyn (Pol.) 12.74. 200 meten Zesde serie: 1Merlene Ottey ïryn Smallwood i Entsjeva (Bul.) Els Vader (Ned.) 23.50. Tweede ronde: eerste serie: 1. Kathryn Small wood (Gbr.) 22.95 sec., 2. Ljoemilla Mas- (Jam.) 23.35, 5. Els Vader (Ned.) 23.67. 400 meten finale: 1. Marita Koch (Odl.) 48.88, 2. Jarmila Kratochvilova (Tsj.) 46.46, 3. Christina Lathan (Odl.) 49.66, 4. Irina Nazarova (Sow.) 50.07, 5. Nina Soeskowa (Sow.) 50.17. Heren: 200 meten 1. Pietro Mennea, Ita lië 20.19, 2. Allan Wells, Engeland 20.21, 3. Donald Quarrie, Jamaica 20.29, 4. Sil vio Leonard. Cuba 20.30, 5. Bernard Hoff, Gdr. 20.50. Verspringen: Finale: 1. Lutz Dom- browski (Odl.) 8.54 m. (eur.rec.) 2. Frank Paschek (Odl.) 8.213. Valerie Podloesjni (Sow.) 8.18, 4. Laszlo Szalma (Hon.) 8 13, 5. Victor Belski (Sow.) 8.10. Diskuswerpen: finale: 1. Viktor Rascht- schuptin (Sow,) 66.64 meter, 2. Imrich Bugar (Tsj.) 66.38, 3. Luis Delis (Cub.) 66.32, 4. Wolfgang Schmidt (Odl.) 65.64, 5. Joeri Doemttsjev (Sow.) 65.58. ZEILEN Zesde Race: 470-klasse: 1. Oost-Duits- land (Borowski-Swensson), 2. Italië (Treves-Necchi), 3. Nederland (Van Gent-Van den Hondel), 4. Spanje, 5. Zweden, 6. Sowjet-Unie. Stand: 1. Bra zilië 24.7 punten, 2. Oost-Duitsland 35.7, 3, Polen 36.0', 4, Spanje 40.1, 5. Finland 40.7, 6. Nederland 41.4. Tornado: 1. Brazilië (Welter-Bjork- stroem), 2. Zweden (Marstroem-Rag- narsson), 3. Sowjet-Unie (Potapov-Zy- bin). 4. Finland, 5. Denemarken, 6. Ne derland (Van Walt Meijer-Brasser). Stand: 1. Brazilië 11.4 punten, 2. Dene marken 24.7, 3. Zweden 25.7, 4. Sowjet- Unie 35.1, 5. Nederland en Finland 36.0. Soling: 1, Denemarken (Jensen-Bando- lowski-Hansen), 2. Sowjet-Unie (Boed- nikov-Boednokov-Poljakov). 3. Brazilië (Brun-Souza-Brun), 4. Griekenland. 5. Nederland (Bakker-Bakker-Coster), 6. Oost-Duitsland. Stand: 1. Denemarken 23.0 punten, 2. Griekenland 25.4,3. Oost- Duitsland en Sowjet-Unie 37.7, 5. Hon garije 45.7, 6. Nederland 46,7. Flying Dutchman: 1. Spanje (Abascal- Noguer), 2. Ierland (Wilkins-Wilkinson), 3. Oost-Duitsland (Haas-Wenzel), 4. De nemarken, 5. Nederland (Vollebregt- Vollebregt), 6. Brazilië. Stand: 1. Spanje 11.0 punten, 2. Ierland 27.0, 3. Oost- Duitsland 37.4, 4, Sowjet-Unie 37.7, 5. Hongarije 45.7, 6. Nederland 46.7. Stan 1. Oostenrijk (Raudaschl-Ferstl), 2. Italië (Gorla-Perabonu), 3. Nederland (Binkhorst-Van den Berg), 4. Spanje, 5. Denemarken, 6. Sowjet-Unie. Stand: 1. Sowjet-Unie 13.0 punten, 2. Oostenrijk 16.7, 3. Italië 28.1, 4. Nederland 33.4, 5. Zweden 41.7, 6. Denemarken 45.7. Finnjollen: 1Finland (Rechardt), 2. Oos tenrijk (Mayrhofer), 3. Zweden (Carl son), 4. Nederland (Neeleman), 5. Brazi lië, 6. Joegoslavië. Stand: 1. Finland 21.7 punten, 2. Oostenrijk 30.7, 3. Oost- Duitsland 40.4, 4. Zweden 42.7, 5. Sow jet-Unie 47.4, 6. Brazilië 50.0, 8. Neder land 66.0. Medaillestand Na de tiende dag van de Olympische Spelen is de medailleoogst als volgt: achtereenvolgens, land, goud, zilver, brons en totaal. 1. Sowjet-Unie 46 49 29 124 2. O-DuiLsland 34 26 28 88 3. Hongarije 6 8 5 19 4. Roemenie 5 5 6 16 5. Engeland 4 6 4 14 6. Bulgarije 4 5 10 19 7. Frankrijk 4 3 1 8 8. Italië 5 117 9. Zweden 3 3 5 11 10. Cuba 2 3 3 8 25. Nederland 0 0 2 2 SCHERMEN Heren: Degen-individueel: 1. Johan Harmenberg (Zwe.) 4-1, 2. Ernoe Kolc- zonay (Hon.) 3-2 (19-23 treffers), 3. Phi lippe Riboud (Fra.) 3-2 (17-20 treffers). BASKETBAL Dames: Uitslagen: Cuba-Italië 79-63 (40-32), Bulgarije-Joegoslavië -81-79 (44-41), Sowjet-Unie-Hongarije 120-62 (62-34). Stand: 1. Sowjet-Unie, 2. Bulga rije, 3. Joegoslavië 4. HOCKEY Dames: Derde speeldag: Tsjechoslowa- kije-India 2-1 (1-0), Zimbabwe-Sowjet- Unie 2-0 (1-0), Oostenrijk-Polen 3-0 (2-0). Stand: 1. Zimbabwe, 2. India 3. Oostenrijk. SCHOONSPRINGEN Heren: finale: 1. Falk Hoffmann (Odl.;, Vladimir Aleinik (Sow.), 3. David Abart- soemijan (Sow.). WATERPOLO Finalepoule: Sowjet-Unie-Nederland 7-3 (1-0, 1-1, 3-1, 2-1), Hongarije-Cuba 7-5 (1-1, 1-3, 2-0, 3-1)Joegoslacié Spanje 7-6. Sowjet-Unie 2. Joegoslavië 3. Hongarije 4. Cuba 5. Spanje 6. Nederland Vierde ronde t 4 4 0 0 8 4 3 10 7 0 2 2 2 24-2! 0 1 3 2 19-24 1 19-25 (7e t/m 12e plaats): Italië-Griekenland 4-3 (1-1, 2-0, 0-2, 1-0), Roemenië-Bulgarije 10-6 (0-0, 5-2,2-13-3), Australië-Zweden 9-4 (2-1, 2-2, 2-0, 3-1). WIELRENNEN Kampioenschap op de weg: 1. Sergej Soekhoroetsjenkov (Sow.) 189 km i uur 48 min. en 28 sec,, 2, Czeslaw Lang (Pol.) op 2.57,3. Joeri Barinov (Sow.) 4. Thomas Barth (Odl.) op 7.44, 7. Aad v.d. Poel, 15. Jacques Hanegraaf, 26. Pe ter Winner, 33. Jac v.d. Meer. VOLLEYBAL De uitslagen van de vierde speeldag tn de voorronden bij de heren zijn: Groep A: Bulgarije-Italië 3-1 (15-9, 15-9, 6-15, 15-9), Sowjet-Unie-Cuba 3-0 (15-109, 15-13, 15-11). De eindstand i groep a is: 1. Sowjet-Unie, 2. Bulgarije. Groep B: Brazilië-Polen 3-2 (13-15, "8-20, 17-15, 15-11, 15-5), Joegoslavië- HANDBAL Heren: Groep A: Hongarije-Cuba 26-22 (14-11), Polen-Spanje 22-24 (13-11), Oost-Duitsland-Denemarken 24-20 (12-9). De eindstand in groep A i DDR, 2. Hongarije. Groep B: Koeweit- Algerije 17-30 (14-11), Roemeniè-Zwit- serland 18-16 (9-6), Sowjet-Unie-Joego slavië 22-17 (12-9). De eindstand in groep B is: 1. Sowjet-Unie, 2. Roemenië.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10