Dode en gewonden t bij aanslag op joodse kinderen YS Congresleden praten over andere Democratische kandidaat roepen ambassadeur terug Bolivia en staken hulp uit ECHT ONGELOOFLIJK... DIE VOORDELEN VAN HET TV^-PLAN. administratieve medewerker In Antwerpen Bij Haaghuishof VOOR MIJ ZIT'T NU VERDER WEL GOED. daarmee bouwt u dóór jaar na jaar 5^/Joord*mo FELICITAS B.V. 071-131141 dat u niet in de steek laat 4 Een stellingensysteem ANTWERPEN - Een 15-jarige Franse jongen werd gedood en 18 andere kinderen tussen 9 en 15 jaar werden gisteren gewond bij een aanslag in Antwerpen. De aanslag werd gepleegd door een Arabier wiens identiteit gisteravond nog niet door de Antwerpse politie bekend was gemaakt. Orthodoxe joden drommen samen op de plek waar gistermiddag een aanslag werd gepleegd op een groep kinderen. Een kind werd bij de aanslag gedood, vijftien werden gewond. Deng wellicht president van China TOKIO (AFP/UPI) - De Chinese vi ce-premier Deng Xiaoping zal de functie van staatshoofd op zich nemen, nadat hij al zijn andere functies zal hebben neergelegd. De mutatie zal plaatsvinden tij dens de bijeenkomst van het na tionale volkscongres van China, eind augustus. Dit meldt het Ja panse dagblad Jomioeri, dat zich voor zijn bericht baseert op "zeer betrouwbare Chinese bronnen in Tokio". Volgens het blad zou Deng een boodschap hebben ge zonden aan een parlementslid van de Japanse liberaal-demo cratische partij, die een goede vriend van hem is, waarin de Chinese leider zegt: "Teneinde het functioneren van partij en re gering te scheiden, zal ik staats hoofd worden". Het aftreden van Deng als vice- premier zal samenvallen met dat van Hua Guofeng als premier, opdat deze laatste zich dan volle dig kan wijden aan het voorzit terschap van de partij. Nog steeds volgens Jomioeri, zal Zhao Ziyang, vice-premier en be schermeling van Deng Hua op volgen als premier. Het laatste van China was Lioe Shaoqi, van 1059 tot 1966. De Arabier, die blijkbaar alleen was, wierp twee handgranaten in een groep van ongeveer veertig joodse kinderen die op het punt stonden naar een vakantiekamp in de Ardennen af te reizen. Dit gebeurde voor het joods cultureel centrum in Antwerpen, waar de kinderen en hun ouders stonden te wachten op de autobus die hen weg zou brengen. Over het motiet van de aanslag be staat geen duidelijkheid. De Ara bier, die na een korte achtervol ging door de politie gepakt werd, zei slechts „Je weet wel waarom". Geen onderzoek tegen Cossiga ROME (DPA) - Het Italiaanse par lement heeft gisteren een nieuw onderzoek tegen de christen democratische premier Frances co Cossiga van de hand gewezen. Een desbetreffend voorstel, in gediend door de communisten, links radicalen en neo-fascisten, werd met 506 tegen 416 stemmen getorpedeerd. Begin mei sprak een parlementaire commissie van onderzoek Cossi ga vrij van de beschuldiging dat hij de inmiddels afgetreden voor zitter van de christen-democrati sche partij, Carlo Donat Cattin, getipt had dat diens zoon, Marco Donat Cattin, door de politie werd gezocht op verdenking van terroristische activiteit. Onderzocht wordt nog of hij me deplichtigen heeft gehad. De kinderen die getroffen werden, zouden op kosten van een Bel gisch-Israëlische vriendschaps vereniging een vakantie in de Ar dennen doorbrengen. WASHINGTON (Reuter! - De Ver enigde Staten hebben alle eco nomische en militaire hulpverle ning aan Bolivia stopgezet en hebben hun ambassadeur uit dat land teruggeroepen in verband met de militaire staatsgreep van vorige week in La Paz. Dit heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Edmund Muskie bekendgemaakt. 'We hebben alle militaire hulp stopgezet", aldus Muskie in een verklaring waarin hij de staats greep in Bolivia veroordeelde. "We zijn geen nieuwe verplich tingen van economische bijstand aangegaan. We hebben onze am bassadeur teruggeroepen. We hebben besloten onze militaire afvaardiging uit Bolivia terug te trekken en ons ambassadeperso neel aanzienlijk in te krimpen". Volgens Muskie is er slechts één uitzondering gemaakt, en die be treft de humanitaire hulp, zoals voedselprogramma's die door particuliere ondernemingen worden uitgevoerd. Na het voorlezen van zijn verkla ring weigerde Muskie vragen van verslaggevers te beantwoorden. Vorige week echter had hij de staatsgreep in La Paz veroor deeld met de woorden: "De Ver enigde Staten kunnen geen steun verlenen aan deze poging in te gaan tegen de wil van het volk van Bolivia.'. Boliviaanse mijnwerkers die het werk hadden hervat na een af spraak met de nieuwe militaire machthebbers zijn zaterdag op nieuw in staking gegaan, zo is vernomen uit kringen van de ka tholieke kerk. Ze eisen een "defi nitief akkoord en afdoende waarborgen'. Ze eisen ook de komst van vak bondsleider Juan Lechin, die bij de coup op 17 juli is gearresteerd. Voorts verlangen ze dat een ker kelijke missie onder leiding van kardinaal Clemente Maurer een bezoek mag brengen aan de mijndistricten. De mijnwerkers stellen deze eisen in een boodschap aan de leiding van de roomskatholieke kerk, die in La Paz in buitengewone ver gadering bijeen is gekomen. Het Boliviaanse episcopaat heeft opgeroepen tot het eerbiedigen van de rechten van de mens en heeft de hoop uitgesproken de huidige regering de grondwette lijke orde te zien herstellen. Dit is gisteren in La Paz vernomen. De bisschoppen hebben op een bij eenkomst verklaard de versto ring van de grondwettelijke orde te betreuren. Het geweld in het land wijzen zij af en zij hebben de autoriteiten gevraagd de parami litaire groeperingen, die verant woordelijk zijn voor ernstige schendingen van de rechten van de mens, te ontbinden. De bisschoppen betreuren dat de staat van beleg is afgekondigd en eisen dat het beginsel dat nie mand zonder arrestatiebevel gearresteerd kan worden wordt toegepast. Het episcopaat heeft de priesters en andere geestelijken in het land gevraagd zich afzijdig te houden van elke partijdige actie die tot geweld zou kunnen leiden. Boeren verlaten Costaricaanse ambassade SAN SALVADOR (AFP) - De 215 Salvadoriaanse boeren die twee weken geleden hun toevlucht zochten in de Costaricaanse am bassade in San Salvador hebben het gebouw zaterdag ontruimd. De boeren reizen onder be scherming van het Rode Kruis naar Costa Rica. MAANDAG 28 JULI 1980 (Van onze correspondent) WASHINGTON - Democratische democratische leden van hef Huis van Afgevaardigden praten over een „coup" tijdens de De; mocratische Conventie in augus tus. Nu „Billygate" - het schan daal waarbij Jimmy's broer Billy geld zou hebben aangenomen van Libië - president Carter nog verder achteruit heeft gezet in de kiezersgunst, vrezen deze Demo cratische Huis-leden voor d^ haalbaarheid van zijn kandidar tuur. Reagan kan hier immers flink van profiteren. De nieuwe Democratische presidentskam didaat zou dan vice-president Walter Mondale, Edmund Mus kie of senator Henry Jacksori moeten worden. Democratische leden van het Huis van Afgevaardigden zijn afhan kelijk van de presidentskandi daat, want ze staan op hetzelfde stembiljet als de kandidaat. Eep zwakke presidentskandidaat bo venaan het stembiljet kan ook hun herverkiezing in gevaar brengen. De poging om Carter van de lijst te voeren, is begonnen door f£ nanciers van de Democratische campagne, die de president te zwak vonden. „Billygate" heeft dit tot voor kort onwaarschijnlij ke scenario een stuk dichter bij de werkelijkheid gebracht. Ken nedy-helpers zeiden dat ze een dergelijk initiatief ook zouden steunen, want „alles is beter dan Carter". Ook Kennedy zelf was er volledig voor om de kiesmannen tijdens de conventie van de Democraten niet langer te binden aan hun eer ste keuze. Kennedy zelf echter is ook zeer omstreden en maakt daarom weinig kans op een De mocratische kandidatuur. Het gaat er de veertig afgevaardig den nu om enkele regels van de conventie te veranderen, die de democratische kiesmannen de vrije hand geven. Een poging van Edward Kennedy om de regels te veranderen, werd eerder d^ grond in geboord. Carter heeft al zijn kiesmannen ij snel tempo op feestjes onthaal! en hoopt dat ze loyaal blijven ondanks alles. Volgens een op| nipeiling durven maar vier van d( bijna 2000 Carter-kiesmannen te praten over het omzwaaien naa^ een andere kandidaat. Politiek het zeer riskant, zeggen deskur)-p digen. „De Democratische con-' gresleden zijn altijd bezorgd om een herverkiezing", zei een kies-1 in de leeftijd van 20 tot 23 jaar. Voor deze belangrijke funktie is een Mavo-diploma en goede contactuele eigenschap pen een eerste vereiste. Belangstellenden verzoeken wij vriendelijk telefonisch contact op te nemen met de heer D. Blokhuizen, telefoon 071-899210. Uiteraard kunt u ook schriftelijk solliciteren naar FELICITAS B.V. Splinterlaan 154 2352 SM Leiderdorp, t.a. v. dhr. D. Blokhuizen. "TV-kijken hoort bij m'n vak. En waterdichte service heb je met huren, bij Skala.' altijd keus uit de nieuwste modellen, u kunt ruilen wanneer u maar wilt bent af van alle onverwachte kosten. Skala berekent u nóóit meer dan de tevoren afgesproken maandelijkse huurprijs geen hoge investeringen aanschaf gratis TV-tafel of -standaard geen koopverplichting: nóg vrijblijvender kan het niet u bepaalt zelf hoelang u huurt; met Skala's TV Plus Plan kunt u alle kanten op. Hoe langer u huurt, hoe lager de prijs Skala IVHSl video te huur voor bijv. 12.24 maanden en langer; huurprijsverschil tussen 6 en 24 maanden maar liefst zo'n 20% 365 dagen per jaar gratis service. Vóór 2 uur 's middags gebeld, gegarandeerd dezelfde dag geholpen. Natuurlijk ook op zon- en feestdagen kortst mogelijke huurperiode slechts zes maanden aantrekkelijke reductie bij vooruitbetaling een Skala televisie gratis op proef als u dat wilt voor nog geen tientje per week kunt u al onbezorgd van het Skala-TV-Plus-Plan genieten. UNIEKE AUTO VERZEKERINGEN Rijnsburgerweg 135 Leiden (Felicitatie, Family Welcome, Select Ladies) vraagt met spoed voor haar afdeling Debiteuren-administratie een In verb met echtscheiding zoek ik met spoed, tijdelijk een kamer vóór 31 juli. Zoeterwoude R D. of -dorp. Tel. 071-893624 17.00 uur-18.00 uur. Massief vurehout, ontwikkeld voor professioneel gebruik, geschikt voor kantoor, huis, magazijn. Een degelijk en stabiel systeem, waarin vrijwel elke opstelling mogelijk is door het grote aantal hoogte-, lengte- en dieptematen waarin de staanders en legborden leverbaar zijn Daarin passen de vele accessoires, ladeblokken. platenrekken, orderkasten. tafels, deuren, rekken, noem maar op.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16