Nu al opknapbeurt nodig Plein Festijn valt in het water Leiden krijgt hoogleraar voor "minderheden" -EEEB3B- loopt uit hand: man aangereden Onderzoek gewicht van baby's Dr. Schuyt hoogleraar in Leiden tQJtoi/ócps- rr AANDAG 21 JULI 1980 lee 1 klachten over anderhalf jaar onde Gezondheidscentrum (EIDEN - Het eind 1978 geopende {gezondheidscentrum aan de Rosmolen in de Leidse Meren- wijk is nu al hard aan een op- knapbeurt toe. Dit blijkt uit het i i onlangs gereed gekomen jaarver- slag over 1979 van de Stichting Gezondheidscentrum Meren- wijk. Medewerkers van het ge zondheidscentrum blijken nogal wat klachten te hebben over het gebouw. Onderlinge geluidshin der is de grootste klacht. De - klachten zijn een gevolg van de slechte afwerking van het ge bouw. De opknapbeurt van het Uit het jaarverslag blijkt verder dat de stichting met een exploitatie tekort kampt van ruim zestigdui zend gulden. Dit tekort heeft evenwel geen rampzalige gevol gen voor de stichting omdat structureel is vastgelegd dat de gemeente Leiden jaarlijks garant staat voor een bedrag van tussen de zestig en de zeventigduizend gulden. De stichting voert op dit moment overleg met de Zieken fondsraad en Ziekenfonds Lei den en omstreken over een sub sidieaanvraag. Een positieve uit komst van dit overleg zal een vermindering van lasten voor de gemeente Leiden betekenen. Bij de opening waren een maat schappelijk werker en twee fysio therapeuten, twee huisartsen en twee jeugdartsen, een tandarts, vier verloskundigen en vier wijk verpleegkundigen bij het ge zondheidscentrum aangesloten. Het afgelopen jaar zijn daar nog een huisarts en een fysiothera peut bijgekomen. De wens be staat dij net stichtingsbestuur om in het komende jaar het aantal verpleegkundigen uitte breiden. De patientenraad van het gezond heidscentrum blijkt inmiddels de impasse, waarin zi j begin dit jaar was geraakt, te boven. Doordat de raad was opgesplitst in allerlei kleine groepjes ging het over zicht verloren. Binnen de raad had men het gevoel veel te ver snipperd bezig te zijn. Enkele structurele veranderingen heb ben inmiddels geleid tot meer eenheid binnen de patiënten- raad. u I de Merenwijk.dat anderhalfjaar na de opening al aan een opknap- LEIDEN - Na een uit de hand gelo pen familietwist is een 22-jarige inwoner van Leiden zaterdag- middag bij een aanrijding ge wond geraakt. De man werd aangereden door een personenauto waarin vermoede lijk vier kennissen van zijn vrouw zaten. De auto is onmiddellijk na de aanrijding met grote snelheid doorgereden. De vrouw had enkele weken terug haar man verlaten en was met haar vier maanden oude kind naar Amsterdam vertrokken. Za terdagmiddag was zij naar Lei den teruggekeerd om met haar man te praten. Tijdens dit ge sprek, dat plaatsvond in de wo ning van de man aan de Hansen straat,. laaiden de gemoederen weer hoog op. Later werd de 22-jarige man op straat door een personenauto aangereden en raakte daarbij ge wond aan zijn arm. Vechtpartij in "bar "Sylwinclub' LEIDEN - Bij een massale vecht partij in bar-dancing de "Syl winclub" aan de Breestraat is za terdagnacht, een 29-jarige Lei- denaar vrij ernstig gewond ge raakt. Hoe de vechtpartij is ontstaan is nog altijd niet duidelijk vanwege nogal tegenstrijdige getuigen verklaringen. "Iedereen klaagt iedereen aan", aldus een woord voerder van de Leidse politie, "daardoor zijn we er nog niet pre cies achter wat de aanleiding voor de vechtpartij is geweest". Wel staat vast dat bij de vechtpartij kapotgeslagen glazen als vechtat- tributen zijn gebruikt. De politie heeft twee Leidenaars, respectie velijk 20 en 16 jaar oud, aange houden. LEIDEN - Deze troosteloze aan blik bood zaterdagmiddag het Stadhuisplein. Decor voor het tweede deel i-an het Leids Plein Festijn 80. Maar dat ging dus niet door. De voortdurend neerplenzende regen was voor de organisa toren na lang aarzelen aan leiding om het gehele pro gramma af te gelasten. "Dit kunnen we zowel het publiek als de artiesten niet aan doen". aldus één van de orga nisatoren. Op het programma stonden op tredens van de clowns-groep "De Lakonini's.de popforma ties "Spint License" en "The Gang", het Frus-Straat- theater", het duo "Jan en Mark", de bandparodist Kid Collansen de fameuze zanger j gitarist Kaz Lux die verge zeld zou ivorden door gitarist John Schuursma. "De Lakonini'sstonden geschminkt en al in de startblokken toen de beslis sing viel om het gehele pro gramma "eruit te gooien". Wat zaterdagmiddag wel door ging'was het traditionele be zoek van de Haagse rozenko- ningin aan de Leidse waren markt. Rond drie uur werden "koningin" Michelle en haar hofdame Joyce op de markt ontvangen door de directeur van het VVV en de voorzitter van het marktwezen. Op de foto het "voorname" Haagse duo op een vrijwel verlaten Leidse markt waar de twee enige tijd druk doen de zijn geweest met het uitde len va n rozen en folders waa r- inuit de doeken werd gedaan hoe fijn het winkelen is in de Haagse binnenstad. LEIDEN - De Leidse uni versiteit krijgt een buiten gewoon hoogleraar die zich met de etnische min derheden in de Neder landse samenleving gaat bezighouden. Dr. A.J.F. Kobben is daartoe bij ko ninklijk besluit benoemd. Hij is sinds '76 hoofd van het Centrum voor Onder zoek van Maatschappelij ke Tegenstellingen van de Leidse universiteit. Prof. Kobben studeerde sociale j geografie aan de universiteit van Amsterdam, waar hij in 1952 slaagde voor het doctoraalexa men. Driejaar later promoveerde hij aan die universiteit. Vanaf '55 tot '76 was Kobben in Amster dam gewoon hoogleraar in de culturele antropologie en niet westerse sociologie. 1 In 1971 heeft hij een jaar als gast hoogleraar antropologie gedo ceerd aan de universiteit van Pittsburgh in Amerika. Kobben is voorzitter van de Ad viescommissie Onderzoek Min derheden, lid van de Raad van Advies voor het Wetenschaps beleid, bestuurslid van de So ciaalwetenschappelijke Raad en van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen en van de Fellow van de Human Relations Area Files. Van de hand van Kobben is een groot aantal publicaties, waaron der een aantal etnografische boe ken, theoretische en melatheore- tische artikelen en publicaties over etnische minderheden ver schenen. Zijn meest recente publikatie ging ove"r de affaire Buikhuisen met als titel "De plannen van Buik huisen, wat vonden weten schapsbeoefenaars ervan?", enquete onder een paar honderd sociologen, psychologen en bio logen zijn verwerkt. LEIDEN - Een grote puinhoop. Dat is alles wat is overgebleven van een aantal oude panden aan de Oostdwarsgracht. De vervallen panden hebben ja renlang het stadsgezicht ter plaatse ontsierd. Dezer dagen hebben de slopers hun werk ge daan. De karakteristieke bebou- ningen. Als alles volgens plan verloopt wordt nog dit jaar een begin ge maakt met de bouw van de nieu we huizen. In totaal zullen 57 wo- /orden gebouwd. Het ningen aal elijk i i gezi ie Leidse Woningstichting LWS). Het nieuwe bouwblok zal vorden omsloten door de Peh nstraat, Langegracht. Oost- irsgrachten Emmastraat. Een I van de nieuwe woningen dt door het gemeentelijk Bu- tingtocgewezi naan kaa de LEIDEN - Rond de jaarwisseling hoopt de Leidse universiteit een antwoord te kunnen geven op de vraag of het geboortegewicht van de Nederlandse baby's geduren de de afgelopen twintig jaar is toegenomen en welke factoren daarbij van invloed zijn geweest. Ook wil de universiteit volgend voorjaar weten welk percentage van de zuigelingen borstvoeding ontvangt en hoe lang dat duurt, wanneer wordt begonnen met het geven van bijvoeding en waaruit deze bestaat en wat een zuigeling van vier maanden op één dag eet. In de periode maart-juni is door een team van het Instituut voor Sociale Geneeskunde van de Leidse universiteit een onder zoek uitgevoerd naar de voe dingstoestand en voedingsge woonten van Leidse zuigelingen. Het onderzoek werd uitgevoerd in samenwerking met de Leidse consultatiebureaus voor zuige lingen en Interkruis. Aan het on derzoek hebben 198 zuigelingen en hun ouders meegedaan. Zes ouders weigerden hun toestem ming. De komende maanden zullen worden gebruikt voor het coderen van gegevens voor com puterverwerking. De eerste re sultaten van het onderzoek kun nen niet voor het einde van het jaar worden verwacht. Het ligt in de bedoeling dat het eindrapport overditonderzoek in het voorjaar van '81 zal verschijnen. Empirische sociologie LEIDEN - Tot gewoon hoogleraar in de empirische sociologie aan de Leidse universiteit is be noemd dr. C.J.M. Schuyt. Hij was gewoon hoogleraar in de rechts sociologie aan de Katholieke universiteit van Nijmegen. Prof. Schuyt studeerde sociologie en Nederlands recht aan de Leid se universiteit, waar hij in resp. '67 en '70 het doctoraal-examen behaalde. Hij promoveerde aan de Leidse universiteit tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Van '67 tot '69 had Schuyt als we tenschappelijk medewerker rechtssociologie aan de Leidse universiteit de dagelijkse leiding van het ZWO-project "Aanvaar ding \an rechtsregels". In '69 kreeg hij een aanstelling als we tenschappelijk medewerker bij het Criminologisch Instituut van de Leidse universiteit. Twee jaar later werd hij benoemd tot lector in de rechtssociologie aan de universiteit van Nymegen en in '74 tot hoogleraar met de zelfde leeropdracht. Schuyt heeft onder meer onder zoek gedaan naar leemten in de rechtshulp en de sociale organi satie van de rechtshulp. Van de hand van prof. Schuyt, die oprichter en lid van de kern redactie van een groot aantal tijd schriften is, zijn veel publikaties chen "Inlei ningen die in beheer komen bij bied. bev ding in de rechtssociologie" 1971, een publikatie die wt beloond met de Kluwerprijs. weg naar het recht" in 1976 "Een beroep op de rechter" Vakantie (1) Bij clubhuis Morschwijck aan de Topaaslaan wordt morgen een verklede voetbalwedstrijd voor kinderen van vier tot acht jaar gehouden. De wed strijd is ook bedoeld voor meisjes. Aanvang tien uur; kosten eén gulden, 's Middags vanaf twee uur wordt de wed strijd herhaald voor kinderen van acht tot dertien jaar. Vakantie (2) Clubhuis 't Spoortje heeft mor gen zwemmen op het (vakan- lie)programma staan. Kin deren die mee willen moeten voor twee uur bij het clubhuis aan de Bernhardkade zijn. Duivensport (1) PV Leiderdorp vloog met oude duiven vanaf Corbeil De uit slag1., 4. en 8. H. Flippo; 2. Comb. B. en G., 3. en 9.H.van Laar. 5., 7. en 10. M. Reijersc; 6. P. Sloos. Duivensport (2) PV Leiderdorp vloog met jonge duiven vanaf St. Ghislam. De uitslag J., 2. B van Vliet. 3. Th. Habraken; 4. J.C. Knij- nenburg; 5.. 6.. 7.. 8. J. van Laar; 9. en 10. P. Sloos. Duivensport (3) De Rijnklwers lieten duiven vanaf St. Ghislain vliegen. De uitslag was: 1..5.en 8.J.v.d. Wat; 2. H. SladekB. Mil; 4. en 9. getr. Hoogevorst; 6. W. Ja- cobi; 7. J. v. Leyden; 10. S. v. Goozen. En de vlucht vanaf Corbeil: 1. en 7. Zwaan den Oude; 2.. 4. en 8. H. Kok; 3. en 9. S. v. Goozen; 5. CU. Kop; 6. J. v. Leijden; 10. A. Rooda. Duivensport (4) De L.P.C. vloog met 108 oude duiven POtlUt! Corbeil. De uit slag 1..2 .4..5..9. en 10 N.de Groot zn., 3. J. Rozier; 6. A. Singehng; 7. P. de Haas. 8. P. Landesbergen En de vlucht vanuit St. Ghislam met 399 jonge duiven: 1H. Pen; 2.. 4., 6 .7en 8, J. Rozier; 3 P Koe nen; 5. P. Landsbergen, 9. W.L. Onstenk, 10. A. Singe- Ixng. Duivensport (5) PV Reisduif vloog met oude duiven vanuit Corbeil. De uit slag: 1 ..2..5..6..9.K.v.d.Berg; 3. W Kop, 4 W. v.d. Hoogt; 7. en8.G Pardon; 10.P.Mooten. Vanaf Sl. Ghislam met jonge duwen 1.. 2., 5 en 7. W. v.d Hoogt; 3. W Tolboom; 4 W. Hartevelt 6. C Strik. 8. N. Dop; 9. J. Smit; 10 W. Kop. ADVERTENTIE DE BESTE MERKHORLOGES IN QUARTZ EN ANKER PRISMA - CERTINA SEIKO JUNGHANS ENZ. VAN 50.- TOT 3000.- V. D. WATER

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 3