Grace Jones: mengsel van fantasie en werkelij kheid DE ZILVEREN GIRAF 12ÏÏMAANDAG 21 JULI 1980 Van fotomodel tot disco-zangeres AMSTERDAM (GPD) - Grace Jones is de dochter van een Jamaicaans predikant. Tot haar dertiende levensjaar ver liep alles vrij normaal. Toen echter verhuisde het gezin Jones naar New York, waardoor het leven van de knappe Jamaicaanse een beslissende wending nam. Tussen toen en nu liggen vijftien jaar. Vijftien uiterst bewogen ja ren. Grace Jones ivas onlangs even in Amsterdam om wat reclame te maken voor haar derde langspe- ler die onlangs verscheen. Een el pee die duidelijk afwijkt van haar twee voorgaande. Daarop werd zonneklaar dat Grace Jones kan zingen, maar de composities waren wat gladjes. Dat weerhield het publiek er echter niet van om massaal haar single .La vie en rose een compositie van Edith Piaf, te kopen en er zodoende een hit van te maken. Haar derde elpee, „Warm Leathe rette", werd gemaakt met behulp van de Jamaicaanse "begelei dingsgroep van Peter Tosh. Geen disco meer, wat verbazingwek kend is daar Grace Jones met name in Amerika tot de allerpo- pulairste disco-zangeressen wordt gerekend. Het is even wennen maar wel wordt duide lijk dat Grace Jones muzikaal volwassener is geworden. Ze is afgestapt van het weliswaar Salvador Dali ernstig ziek? CADAQUES (AP) - In de Noord- Spaanse stad Cadaques, de woonplaats van Salvador Dali gaan geruchten dat de toestand van de 76-jarige schilder de laat ste dagen aanzienlijk achteruit is gegaan. Naaste familieleden van Dali heb ben echter verklaard dat de kun stenaar bezig is met plannen voor de uitbreiding van zijn museum in Figueras. Onbevestigde berichten melden dat Dali mogelijk lijdt aan een bloedstolling in de hersenen. Tijdens de afgelopen winter werd hij in New York door griep ge veld. Vervolgens heeft hij zich lange tijd laten behandelen in een kliniek in Zuid-Spanje. goedverkopende maar gladde disco-repertoire. Wie is Grace Jones? In het Amster damse hotel betrad zij de lobby met op haar hoofd een bolhoed. Deze bolhoek camoufleerde een volledig kaalgeschoren hoofd. Een onderdeel van de uiterst op vallende image van miss Jo- Een ander opvallend trekje van Grace J ones is dat zij haar gezicht beschildert als een Afrikaans zoeloe-opperhoofd ten tijde van oorlog. Tijdens het interview had zij dat echter achterwege gelaten. Gevolg daarvan was wel dat de fotograaf verboden werd zijn werk te doen, omdat Grace net als de groep Kiss niet zonder make up in de publiciteit wenst te ver schijnen. Allemaal show dus. Waar Grace Jones optreedt trekt zij volle zalen. Niet verwonderlijk, want zij houdt er een bizarre show op na. Zo pleegt zij onder meer het toneel op te komen op een 450 cc Honda-motor. Gekleed in weinig meer dan een visnet met een grote zwarte cape. Van leer. Sado-masochisme is een van de effecten die Grace Jones heeft gebruikt om aan de top te komen. Met een zweepje in haar hand wordt zij op het podium geflan keerd door twee gespierde blan ke dansers die niet meer dragen dan een miniem slipje. Grace Jones: „Ik ben nu van die grote gespierde kerels afgestapt. Bij mijn nieuwe show neem ik kleinere jongens. Dan lijk ik zelf tenminste wat groter". Naast de beide dansers wil Grace ook nog wel eens optreden met aan haar voeten twee panters. Of zij slin gert zich als een soort Tarzan aan een touw over het toneel. Een vrouw met gevoel voor theater. Een mengsel van fantasie en werkelijkheid. Fotomodel - Wat gebeurde er voordat Grace Jones de lieveling werd van het Amerikaanse en Europese disco- publiek? Grace Jones: „Na de highschool in New York te hebben afgemaakt, ben ik Spaans gaan studeren. Aanvankelijk wilde ik namelijk onderwijzeres Spaans worden. Alleen werd ik verliefd op de le raar dramatische expressie. Om dat hij zulk lang haar had. Zo ben ik in de toneelwereld terechtge komen. In ieder geval realiseerde ik me dat ik op dat moment niet veel verder zou komen in de filmwereld. Daarbij stonden de rollen die ik kreeg aangeboden me niet aan". „Uiteindelijk ben ik bij een model lenbureau gekomen. Gespeciali seerd in afwijkende types. Ik denk. dat ik dat toen al was. Thuis maakte ik me behoorlijk op. Epileerde mijn wenkbrauwen, kortom zag ik er anders uit dan anderen. Mijn vader vond dat helemaal niet leuk. Maar hoe meer hii op mij schold, des te meer makc-up smeerde ik op mijn gezicht. Op een bepaald Catarina Valente gescheiden LONDEN (DPA) - In Londen is vrijdag de scheiding uitgespro ken tussen Roy Budd en de zan geres Catharina Valente. Valente die in Zwitserland woont, was ei- De zangeres en de 43-jarige pianist en componist Budd waren in maart 1972 getrouwd. Twee jaar geleden gingen ze gescheiden wonen. Catarina Valente die al een keer gescheiden was, heeft uit het huwelijk een zoon van zes jaar. Sted. Museum 'De Lakenhal' (Oude Sir gel 28-32): Zomerexpositie modern kunst (tot 13 augustus). Museum voor Volkenkunde - Steen straat 1, tentoonstelling: dagelijks leven in Vietnam van vandaag van 24 juni t/m Agressief HAMBURG (DPA) - Een recht bank in Hamburg heeft op nogal verrassende wijze een oordeel geveld in het proces wegens be lastingontduiking rond de mil joenen van de Britse popmusicus Les Humphries. De belastingadviseur van de musi cus. Gerhard Schmidt, moet we gens medeplichtigheid aan belas tingontduiking drie jaar en een maand de gevangenis in. Hij werd ook veroordeeld wegens ontduiking van eigen belasting vooreen bedrag van omgerekend 175.000 gulden. De financiële ad viseur Uwe Meincke kreeg twee jaar gevangenisstraf. Museum voor Volkenkunde. Steen straat 1. tot 4 januari 1981 tentoonstel ling: Bazaar, Marktsteden in Noord-Af- ghanistan met diaklankbeeld en diverse films. Geopend ma t/m za van 10-17 uur en op zon- en feestdagen van 13-17 uur (ECsX&yMSKl ewr i& VASThest (SOUP VAN MlfePei- 1 APMAPMC0- KOMTL> paar AAM, moment leek ik net een ze bra". „Toen het me niet langer beviel be sloot ik naar Europa te gaan. Ik ben op het vliegtuig gestapt en naar Luxemburg gevlogen. Van daar liftend naar Parijs. Ik was toen 21 jaar oud. Ik was gek op Parijs. Dat geweldige nachtleven. Overdag, wanneer de zon niet schijnt, vind ik het deprimerend. Vooral wanneer je met een kater wakker wordt. Ik houd ervan om wakker te worden wanneer de zon schijnt". „In Parijs ben ik weer fotomodel geworden. Veel gevraagd ook. Ik stond geregeld op de voorpagina van Vogue en Elle. Met mijn ui terlijk was ik een opvallende per soonlijkheid in het Parijse nachtleven. Zo ben ik in contact gekomen met een platenprodu- cer. Die vroeg of ik niet een plaatje wilde maken. Ach, waar om niet. Dat werd „I need a man". Een nummer één hit in Amerika. Nou, dan zit je ja In Europa kwam het succes toen „La vie en rose" werd uitgebracht". ben ik andere muziek gaan maken. Meer passend bij mijn karakter. Die jongens van Peter Tosh zijn ook geweldige muzikanten. Wer ken 24 uur per dag. Ik werd er doodmoe van. Er is veel tijd aan besteed. Eerst wilde ik weten wat voor nieuwe richting ik zou kie zen in de muziek. Geen disco meer. Mijn muziek nu valt niet gemakkelijk in een vakje te plaatsen. Het is ook beslist geen reggae. Het is gewoon Grace Jo nes. Weetje, ik vond het ook ver schrikkelijk vervelend dat ze mij een „disco-queen" noemden. La ten ze mij maar gewoon Grace Jones noemen. Iedereen kan een disco-queen zijn". „En de show is inderdaad erg be langrijk. Niet zoals bij Alice Coo per. Dat is een circus. Mijn show is geen circus. Het visuele is erg belangrijk. Mijn show is echt agressief. Ik betrek het publiek nu ook veel meer bij mijn show. Ik trek aan iemands haar of aan een stropdas. Dat vind ik leuk. Het publiek ook. Ze moeten er om lachen. Ze vinden het vaak ook heerlijk om aangehaald te worden. Het is soms net een feest op het toneel waar ik optreed. En wat mij betreft blijft het ook nog even feest". Belastingfraude Les Humphries doet adviseurs in cel belanden -JA tt<4 4AA. ook wier ^raac, «aac DE KAPPER V H^i ZAL «er WEL I BRc, l//AJD£/\i, AL I CAT HAAK O P PB I/LOEF5 2 Lqv79 FREO BASSET De belevenissen van Jommeke Leidse bioscopen CAMERA: "Kramer versus Kramer", da. 7.00 en 9.15 uur, 12 jr. Kindermatinee: "Pinkeltje", da. 2.30 LUXOR: "Azen zijn troef, da 2.30. 7.00 en 9.15 uur. zo. 2.15.4 45.7 00 en 9.15 uur. 12 jr. Nachtvoorstelling: "The outlaw Josey Wales", vr. en za. 11.300 uur. 16 ir. LIDO 1: "Hardly working", da. 2.30,7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur, al. LIDO 2: "The spy who loved me", da. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur, 12 STUDIO: "Kentucky fried movie", da. 7.00 en 9.15 uur, 16 jr. Kindermatinee: "Superstar Goofy", da. WEERRAPPORTEN van hedenmorgen 7 uur Bioscopen Alphen EURO 1: "Thunderball", da. 6.30 en 9.15 uur, zo. 3.45. 6.30 en 9.15 uur. za. ook 12.15 uur, 12 jr. Kindermatinee: "The Muppet movie", da. 1.30 uur. EURO 2: "The Fog", da. 7.15 en 9.45 uur. do., vr., ma. en di. ook 1.45 uur. 16 jr. Kindermatinee: "De nieuwe avonturen van Dik Trom", za., zo. en woe. 1.45 uur- Nachtvoorstelling: "Every which way but loose", za. 12.15 uur,16 jr. EURO 3: "De sheriff ziet ze vliegen", da 1.45.7.00en 9.30 uur. zo. ook 4.15 uur. al. Nachtvoorstelling: "Gevecht om de apenplaneet". za. 12.15 uur. 16 jr EURO4: "Hardly working", da. 2.00,6.45 en 9.00 uur. zo. ook 4.15 uur, al. Nachtvoorstelling: "Schip van plezier", 12.15 t 18 j Bioscoop Voorschoten "De tijger en karate en superstar" do., zo., ma en di 8.15 uur. vr. en za. 9.15 uur. 16 jr. Kindermatinee "Oom Ferdinand cn de toverdrank", da. 2.00 uur. Ongevallendienst ziekenhuizen Leiden Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 uur tot woensdag ;3.00 uur. (Diacones- senhuis) en van vrijdag 13.00 uur tot za terdag 13.00 uur Elisabeth-ziekenhuis.) Bezoekuren ziekenhuizen Kinderafdeling: dag. C.C..U- (hartbewaking), dag 14.15-14.45 en 19.00-19.30 uur. Les Humphries, die in het voorjaar van 1978 vóór het onderzoek van de Westduitse belastingdienst naar Groot-Brittannië was ver trokken, moet op een proces re kenen zodra hij weer de bondsre publiek binnenkomt. De twee thans veroordeelden hebben vol gens de uitspraak er toe bijgedra gen dat in de jaren 1973 tot 1975 in totaal voor omgerekend ruim 2.5 miljoen gulden te weinig inkom stenbelasting is betaald. Roger Busschots, grafiek; Pol Jong. i sen; Lies Stork, sieraden; Marjan Mon- teba, keramiek; Peet Heemskerk, reliefs. Tot eind juli geopend donderdagavond Avondbezoekuur 18.30-19.30 uur. Kraamafdeling: vaders extra van 18.00-18.30 uur. Kinderafdeling dage- Sportmedisch Advies Centrum; blessu respreekuur: Elisabethziekcnlmis, Lei derdorp, 's maandags van 19.30-20.30 3 a De Stad Rome - Warmond, expositie aquarellen, Piet de Boer, geopend: da gelijks beh. maandag vanaf 17 uur. Tot 15 augustus. Galerie Aelbrecht - Nieuwsteeg 35. Zo- - merexpo '80. Met o.a. werk van Karei Appel. Hans Bayens, Fons Bemelmans e.v.a. t/m 8 augustus. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Bedun°n'' Bordeaux Brussel Frankfort Genève Innsbruck Klagenfurt Lissabon Londen Luxemburg regenbu geheel bew. motregen geheel bew. geheel bew. regenbui regenbui on bew. half bew. licht bew! regen regen regenbui on bew. veerlicht Academisch Ziekenhuis Voor alle patiënten ibehalve kinden zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 14.15-15.00 uur 18.30-19.30 uur Voor de prematurenafdeling gelden de vplgende bezoekuren (alleen voor ou ders) Maandag t/m vrijdag 1830-18.45 uur Zaterdag en zondag 14.45-15j00 uur Bezoek aan ernst voor ernstige pal zoek wordt toegestaan kan de hoofdver pleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Bezoektijden Kinderklinick: Dagelijks: 15.00-15.45 uur 18.30-19 00 uur Bezoektijden kinderafdeling Elke dag: 14.15-15.00 uur 18.30-19 00 uur Alphen aan den Rijn Rijnoord: le en 2e klas 11-11.30. 13.30-14.15 en 18.30-19 30 uur 3e klas 13 30-14.15 en 18 30-19 30 uur Kraamaf deling 13.30-14.45 alleen voor echtgeno- i 19-20 uur. Kinderafdeling voor ou ders 18.-18.30 ij Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder van vlieg verkeer van en naar Schiphol kunnen dag en nacht worden gemeld bij het in formatiecentrum Geluidshinder Schip hol (020-175000). licht bc geheel be Warmond - Het oude Raadhuis, Monica Elias - van Panthaleon van Eek: teke ningen en plastieken t/m 25 juli. C^udcl tieuius 21 JULI 1980 Honderd jaar geleden stond in de krant: - Een inwoner van Gorredijk werd dezer dagen, toen hij even in het logement zat \vaa r kort te voren de omnibus uit Heerenveen was aangeko men .aangenaam verrast toen hij in een daaruit gestapte-,i vreemdeling na eenig praten zijn broeder herkende, dien hij in twintig jaren r.iet had gezien, van trien hij in acht jaren niets had vernomen en dien hij reeds jarenlang als dood had betreurd. De terug gekeerde had de laatste jaren van Liverpool uit als stuur man op Engelsche schepen ge varen, het laatst eene reis rondom de wereld gemaakt en zoodoende de brieven nooit ontvangen, door zijn broeder hem toegezonden. Daar hij geen bericht meer ontving, had hij zelf de corresponden tie gestaakt. - Men. komt op Tessel schier handen te kort met het bered deren van den hooioogst, wel ke door het schoonste zomer weer begunstigd wordt. Hon derden menschen zijn dage lijks op de hooivelden bezig. Het hooi. waarvan de quanti- teit niet zoo groot is als het vo rige jaar, is echter uitstekend van qualiteit en wordt dan ook reeds tegen f 16 18 per 100 KG. naar elders verzon den Vijftig jaar geleden. - Dc "Hamburger Echo meldt, dat dc beambte Schainhold. sinds vier en een half jaar in dienst van een Duitsch-Russi- sche onderneming te Ham burg, onlangs naar Rusland "ter verantwoording" werd Ontboden. Schainhold wei gerde en werd daarop in Mos kou bij verstek ter dood ver- oordmd ZatéfddQ nu wijt een Russisch ambtenaar den 18-jarigen zoon van Schain hold te Kiel op een schip te lokken. H> t schip vertrok ter stond naar Rusland, waar de zoon als gijzelaar zal dienen Berlijn zal vermoedelijk pro- - In Borea en Marmorosch in Roemen ié hebben de autori teiten 23 personen gearres teerd. die schuldig zim aan heden, welke daar hebben plaats gehad. Cnder hen be vinden zich de beide dorps geestelijken en hun echtgenoo-

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17