Teleurstellend optreden voor Jantje Lammers Gerard Rond zonder punten in Duitsland F Gebroeders Allofs zorgen voor nederlaag Roda JC Skititel voor Ronald v. Vliet Regen verprutst cricket- Szmidt imponeert weer Formule II-race geen succes interland Onze langzaamste tapijtlegger feliciteert onze snelste wielrenner. F.van Duuren B.V. tapijtlêggervanleiden! ÏAANDAG 21 JULI 1980 FICHTENBERG (ANP) - De Amerikaan Brad Lackey heeft door twee tweede plaat sen bij de tiende motorcross in de 500 cc-klasse voor de grote prijs van West-Duits- land de koppositie in het klassement om het wereld kampioenschap overgeno men van de Belg André Mal- J herbe. Het verschil van zeven punten (192-185) werd niet alleen veroorzaakt door het uitste kende rijden van de Ameri kaan. Malherbe viel in de eer ste manche uit met machine- pech. In de tweede manche was zijn motor nog niet dus- danig hersteld dat hij zich in de voorste rijen kon laten zien. Hij kwam pas op de achtste plaats binnen. Niet alleen Malherbe kwam tot matige prestaties, ook de Ne derlander Gerard Rond, nu vijfde in de stand om het we reldkampioenschap, boekte geen punten. In de eerste manche viel Rond uit met een blessure, waardoor hij in de tweede manche niet eens meer startte. De Belg André Vromans stak de dagprijs in zijn zak door de eerste omloop te winnen en in de tweede op de derde plaats te eindigen. Lackey werd tweede, de Zweed Hakan Carlquist derde door zijn overwinning in de tweede manche. Totaaluitslag: 1. Vromans, 2. Lackey. 3. Carlquist. HOCKENHEIM (ANP) - Boet van Duimen heeft gisteren op het circuit van Hockenheim de grote prijs voor formule I motorcoureurs gewonnen. De Yamaha-rijder had een grote voorsprong op de rest van het veld. De Fransman Estrosi kwam als tweede over de streep op ruim 36 secon den achterstand. De grote prijs voor formule I is na 15 jaar weer in het leven I geroepen als surrogaat voor het wereldkampioenschap in Van Duimen winnaar op Hockenheim de 750 cc-klasse, dat het vori ge seizoen voor het laatst werd gehouden. Patrick Pons, die toen de wereldtitel veroverde, kwam op het cir cuit van Hockenheim niet ver. Al in de eerste omgang moest hij afhaken met ma chinepech. Dat overkwam meer concurrenten van Van Duimen. Zo stapten Michael Frutschi (tweede in het wk 750 cc), Gerhard Vogt en Hu- bert Rigal in de loop van de race noodgedwongen af. De zege van Boet van Duimen, die hiermee zijn eerste be langrijke overwinning in dit seizoen pakte, #kwam geen moment in gevaar. DtJSSELDORF (ANP) - De ge broeders Klaus en Thomas Allofs zijn in de intertotowedstrijd van Fortuna Düsseldorf tegen Roda JC van grote waarde geweest. In de eerste helft scoorde Klaus, die met drie doelpunten tegen Ne derland tijdens het toernooi om het Europese kampioenschap ook succesvol was, tweemaal. De Deen Eriksen verkleinde de ach terstand, maar in de tweede helft NEUCHATEL (ANP) - Simon Ta- hamata heeft zaterdag voor zijn nieuwe club Standard Luik uit stekend gedebuteerd. In de in tertotowedstrijd tegen het Zwitserse Neuchatel maakte hij het enige en beslissende doel punt: 0-1. Tahamata excelleerde op het middenveld en bleek voor de ploeg van Happel een duide lijke aanwinst. vergrootte Klaus jongere broer Thomas de voorsprong tot 3-1. Gezien het spelbeeld had Fortu na met meer doelpunten verschil kunnen winnen. In Düsseldorf waren 3.000 toeschouwers aan wezig bij dit duel voor groep een van de intertotocompetitie. FC Den Haag Den Haag speelde de wedstrijd te gen Sankt Gallen zonder Aad Mansveld. De Zwitsers namen vier minuten voor rust via een treffer van Rindlibacher de lei ding. Doelpunten van Graf en Ritter brachten Sankt Gallen binnen een kwartier in de tweede helft op 3-0. Het duel werd bijge woond door 3000 toeschouwers. Toeschouwers: 3000., scheids rechter; Burgener. Nijmegen '80 Go Ahead Eagles heeft het toer nooi Nijmegen 80 dat door NEC werd georganiseerd gewonnen. Gisteren versloeg het in de finale het Schotse Celtic met 4-2. Voor Go Ahead doelpuntten: Van Koo- ten (2), De Goey en Kristiansen. De treffers van Celtic kwamen op naam van Schneider (eigen doel) en Halpin. Scheidsrechter Wee- rink had een gele kaart voor de Schot McCluskie. De wedstrijd om de derde en vierde plaats tus sen NEC en Borussia Mönchen Glad bach eindigde in een gelijk spel 1-1. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. Borussia won met 4-3. In de wedstrijd hadden Abramcik en Meyer ge doelpunt. De Westduitser Wag ner kreeg een gele kaart. Straf Rossi verminderd ROME (ANP) - De van beroep van de Italiaanse voetbalbond heeft de schor sing van de Italiaanse voet balvedette Paolo Rossi terug gebracht van drie naar twee jaar. De terugzetting van AC Milan naar de tweede divisie werd door de commissie be vestigd. De schorsing van Rossi werd hem in mei door de tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond op gelegd naar aanleiding van het 'beruchte' omkoop schandaal. De schorsing voor het leven van de voorzitter van AC Milan, Felice Colom bo, bleef gehandhaafd. Twee internationals, Bruno Gior dano en Lionello Manfredo- nia, kregen er zelfs straf by. De schorsing van achttien maanden werd verdubbeld tot drie jaar. detopwagens. Overigens was Ro- thengatter niet de enige rijder van de met Pirelli-banden uitge ruste Toleman-wagens die problemen met het wegdek had. Ook Brian Henton, de leider in het Europese kampioenschap, en Siegfried Stohr bleven ver achter b(j de Marches, die, rijdend met Goodyear-banden, zich beter thuisvoelden op het Zandvoortse circuit „Ik kon mijn vermogen met geen mogelijkheid kwijt Myn wagen had totaal geen grip op de baan. Hoe dat komt? Ik weet het niet vermoedelijk toch door de ban den", aldus Rothengatter. Dat de Larense coureur beter ging rijden toen het even ophield met regenen bleek wel uit het feit dat hij koploper Dallest, die hem hal verwege was gepasseerd, weer inhaalde, waardoor hij net be hoed bleef voor een ronde achter stand. Richard Dallest boekte gisteren zijn tweede overwinning. Eerder zegevierde de Fransman in Pau, waar het evenals in Zandvoort regende. Dallest, die bij droog weer slechts een „middenmoter" is, heeft een zodanig chassis ont worpen, dat zijn AGS-wagen op een natte baan een goede weglig- ging blijft behouden. Al in de training bleek hij superieur aan zijn voornamelijk uit March-rij- ders bestaande opponenten. SPORTTOTO DEN HAAG - De uitslagen van de sportprijsvragen van het afgelo pen weekeinde zijn: lotto (Nederlandse), nummer 29: De winnende getallen zijn: 11 - 21 - 23 - 28 - 29 - 34. Reservegetallen: 32 - 40. Aantal deelnemers:-619.212. Inleg: f2.733.502,50. Prijzenbedrag: f298.413.69. Eerste prijs: f 454.444,79. Tweede prijs: f 129.841.37. Derde prijs: 194.762,05. Vierde en vijfde prijs: f259.682,74. Duitse lotto De winnende getallen zijn: 15-21 - 28 - 32 - 40 - 43. Reservegetal: 7. Spiel 77: Het winnende getal is: 3446705. Supertrio: Het supertrio werd gelopen op Duindigt in de vierde koers, de Lcidschendam-prtjs, nummer 12: Ros Performer (G. Joosen), 2. nummer 7: Rocky Marciano (H. Langeweg), 3. nummer 6: Rem de rt (C. Imming). De omzet was 202.820, de uitbetaling 175.80. Niet gestart Ralph Spencer. Rothengatter kwam op de kletsnat te baan niet uit de voeten met zijn Pirelli-banden en werd op bijna een ronde gereden door winnaar Richard Dallest. Jan Lammers haalde zelfs het einde van de 45 ronden tellende wedstrijd niet. De Zandvoorter liet zijn bolide na 27 ronden voor wat hij was en zocht snel een droog pitshokje op. Nog teleurstellender dan het op treden van Rothengatter en Lammers was voor de organisatie TORONTO (ANP) - Na zijn wereld record op de 400 meter vrije slag heeft Peter Szmidt ook op de hal- I ve afstand aangetoond tot de ab- I solute wereldtop te behoren. Op P de voorlaatste dag van de Cana- !dese zwemkampioenschappen bracht hij zaterdag op de 200 me- ter de tijd van 1.50.27 op de chro- i nometers. waarmee hij oprukte P naar de derde plaats op de eeuwi ge ranglijst. Alleen de Amerikaan Rowdy Gaines, wereldrecord houder met 1.49.16, en de Rus Sergei Kopliakov, Europees re cordhouder met 1.49.83, zijn sneller geweest. Voor een tweede hoogtepunt zorg de Graham Smith op de 200 me ter wisselslag. De Canadeés zwom deze afstand direct na zijn titel op de 100 meter schoolslag in 2.04.48 en bleef daarmee ruim een seconde boven het wereldrecord van de Amerikaan Vassallo. Ove rigens bleven nog twee Canade zen onder de 2.05. Baumann fi nishte een fractie later (2.04.50) dan de winnaar en Sawchuk tikte aan na 2.04.83. FÜRMUU£R£M n RÖPEI3ASS£>0 ohzanik cnbr MM -Ö-I- VISUM £)EN HAAG (ANP) - Overvloedige regenval heeft de cricket-inter land wedstrijd Nederland - De nemarken geruïneerd. Nadat op de tweede dag helemaal niet ge speeld kon worden, moest na en kele uren op de laatste dag de r wedstrijd definitief worden afge- i broken. Het eindresultaat was ui- teraard een voor beide partijen onbevredigende draw. De eerste innings van Denemarken werd i op 231 voor 8 gesloten nadat Rob i van Weelde in de slotfase nog twee wickets had genomen. De Nederlandse cricketers kregen nauwelijks gelegenheid om aan bat hun kwaliteiten te tonen. I Mortensen (2 voor 28) kon het Nederlandse openingspaar Tui- ninga en Bekedam snel inreke nen. Na 16 voor 2 deelde Lubbers (27 niet uit) nog wel enkele rake klappen uit. Bij de stand 59 voor 2 moest de strijd echter worden ge- staakt. WASSENAAR - De uitslagen van het af gelopen weekeinde op Duindigt gehou- len koersen zijn: Vlieland prijs (2040 m): 1. Sawarie N (M. Van Leeuwen) 2.52.6 1.24.6, 2. Silver La dy. 3. Tiz Y R. Toto: winnend f3.60, plaats f 1.90, f2.20, f 1.50, koppel f31.90, triof313,00. Nietgestart Soliste Voorne. Jeugd prijs (2e afdeling-1900 m): 1. Coun try House (A. Manuel) 2 07.0,2. FloWer of Sidon, 3. Sir Ishan. Toto: winnend f9,50, plaats f3,50, f3.80, f4.60, koppel f21.90, trio f634.00. Texel prijs (2100 m): 1. Sunny Boy (A. Suykerbuyk) 3.02.6 1.26.1, 2. Sem Areta, 3. Sofia. Toto: winnend f7.50, plaats Ï9.10, f2.60, koppel f 13.80. Ameland prijs (2040 m): 1. Taxanne du Bois (L. Schoonhoven) 2.49.9 1.23.3, 2. Stella Pomona, 3. Sonja Quino. Toto: winnend f 10.40, plaats f2.20, f5.80, ,f 2.70. koppel f68.20, trio f932,80. Ripon prijs (2000 m): 1. Detonation (E. iBloem) 2.19.0, 2. Barbecued, 3. Davina Raaphorst. Toto: winnend f6.1i0, plaats f 1.20, f 1.20, f 1.20, koppel f5.00. Waddenzee prijs (2040 m): 1. Nancy van Duke (A. Suykerbuyk) 2.46.5 1.21.6, 2. Ramon R., 3. Ricco Westlandia. Toto: winnend f 17.30, plaats f2.70, fl.60, ff2.10, koppel f34.70, trio f807.10. Schiermonnikoog prijs (le afdeling-1600 m): 1. Solid Speed (G. van Eykelenborg) 2.12.91.23.1,2. Peer Gynt, 3. Stormey van Metz. Toto: winnend f 8.30, plaats f2.00, f2.00. f2.30, koppel f 13.70. Jeugd prijs (3e afdeling-1900 m): 1. Sea JDove^Mej^GillisL^^J^^econc^on^ De F280 BMW van de coureur Hans Georg Burger wordt afgevoerd. Tijdens de warming up raakte de wagen in een slip en kwam in de vangbekken terecht. Burger moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. f22.40. Amateurkampioenschap VI (2040 m): 1. Rainier Gallant (H. van Dijk) 2.45.6 1.21.2,2. Olympus, 3. Pijlsnel. Toto: win nend f3.00, plaats fl.60, fl.60, f2.90, koppel f2.60, trio f 100.60. Niet gestart: Henry Buitenzog. Schiermonnikoog prijs (2e afdeling-1600 m): 1. Sasja van Willy (H. Sas) 2.14.1 1.23.8, 2. Speedy Olivier, 3. Super Boy Laren. Winnend( 3.10, plaats: 1.20.-2.20-1.40, koppel: 29.90. Niet ge start: 'Pebbles Axworthy. Totaalomzet 310.257. v.s. New England Tea men-Edmonton Drillers 2-1, Detroit Express-Rochester Lancers 2-1, California Surf-Philadel phia Fury 2-0, Washington Diplomats- Memphis Rogues 2-1, Chicago Sting- Tulsa Roughnecks 7-1, Minnesota Kicks-Dallas Tornado 2—1San Diego Sockers-Tampa Bay Rowdies 3-0. Los Angeles Aztecs-Atlanta Chiefs 1-0, Van couver Whitecaps-San Jose Earthqua kes 4-1, Houston Hurricane-Portland Timbers 1-0. •LEIDEN - Een portie onverzette lijkheid heeft Ronald van Vliet het afgelopen weekeinde een zil veren medaille bij de strijd om de Nederlandse ski-titel bezorgd. De voorbereiding van de 18-jarige Leidenaar op het kampioenschap was al niet optimaal door zijn ex amens voor het atheneum. De grootste tegenslag kreeg Van Vliet echter afgelopen dinsdag te incasseren. Tijdens een training J viel hij zo ongelukkig dat hij een I spiertje in zijn bovenarm scheur de. Zijn arm was zo dik dat Van Vliet zijn armband en horloge niet meer kon dragen. Drie dagen bleef het lid van de Braassem werkloos aan de kant. "VANHAKTEJOOP!" De langzaamste-^ HOOIGRACHT 18/MIDDELWEG11 LEIDEN Hans Georg Buerger is gistermid dag tijdens de opwarmingsron- den voor de formule II-race op het circuit van Zandvoort ern stig gewond geraakt. De West- duitse coureur, rijdend met een Tiga BMW, botste in het Scheivlak tegen enkele hekken en een vangrail. Daarbij liep hij vermoedelijk hersenletsel en verwondingen aan zijn borstkas op. Naar alle waarschijnlijkheid heb ben zijn veiligheidsgordels niet goed vastgezeten. Buerger werd eerst overgebracht naar het Eli sabeth Gasthuis in Haarlem en van daar later naar het Wilhel- mina Gasthuis in Amsterdam vervoerd, waar hij gisteravond werd behandeld op de intensive- care-afdeling. Op eigen risico trainde Van Vliet vrijdag al weer. Zijn wilskracht werd het afgelopen weekeinde op het water van de Beekse Bergen beloond. De eerste-jaarssenior won bij het slalom en eindigde als tweede bij de onderdelen sprin gen en figuren. Algeheel kam pioen werd Van Vliets clubge noot Cors Slot. Naar aanleiding van zijn uitsteken de prestaties op de nationale kampioenschappen heeft Van Vliet een uitnodiging gekregen voor een invitatieduel, waarbij wordt beslist wie mee mag doen aan het Europees kampioen schap. Het honkbalveld van het Pim Mulierstadion werd afgekeurd. Om dan toch nog wat te maken van een verloren zondagmiddag moetje roeien met de riemen die je hebt: de acht met stuur van Amstel Tijgers. V.l.n.r.: Stassen, Horeman. StoffensBoeren, Wetman, Teyman, Sieval en Pels. ZANDVOORT (GPD) - Huub Rothengatter en Jan Lam mers, de enige twee Nederlandse coureurs in de formule- 2-race op het circuit van Zandvoort, hebben gistermiddag geen rol van betekenis kunnen spelen. de opkomst van het publiek. Slechts 6000 toeschouwers trot seerden het voor deze tijd barre weer. De circuitexploitant had op circa 12.000 man gehoopt om quitte te draaien. Nu er evenals vorig jaar verlies is geleden, moet de kans klein worden geacht dat er in de nabije toekomst opnieuw een formule-2-race wordt gehou den op Zandvoort. Jan Lammers, die voor èO.OOO gul den was ingehuurd om het spek takel luister by te zetten, liep na de vroegtijdige beëindiging van de race mopperend rond. „Ik moest twee keer de pits in. omdat er wat mankeerde aan de auto. Twee keer een euvel in één race, mag toch eigenlijk niet voorko men. Maar daar was mijn wagen waarschijnlijk ook een huurauto voor. Daar is altijd wel wat mee aan de hand". Lammers, die met zijn March-BMW de achtste trainingstijd had ge realiseerd. was bepaald niet te spreken over de begeleiding. Terwijl de aandacht van het fa- bneksteam voornamelijk uitging naar Theo Fabi, kreeg de Zand voortse formuie-l-coureur bij voorbeeld slechts één set reser vebanden en werd hem amper technische informatie verschaft. Lammers' enige hoop was veel regen, omdat het dan meer dan bij droog weer aankomt op rij- techniek en als slipspecialist dacht hij dan nog veel goed te kunnen maken op een natte baan. Lammers' start was hoopgevend. Na één ronde lag hij op een derde plaats, vlak achter Mike Thac- kwell en Richard Dallest. „Een aantal ronden dacht ik dat mijn voorband leegliep en daarom ben ik de pits ingegaan. Ik bleek ech ter geen lekke band te hebben, maar wat er dan wel aan man keerde kon men mü niet vertel len. Ik ben weer weggegaan, maar na een ronde of 20 functio neerden mijn remmen nog am per. Dat werd me te link in de regen en daarom ben ik maar ge stopt". Lammers zal zich nog wel twee keer bedenken voordat hij zich weer als publiekstrekker laat ge bruiken en zich met een auto moet behelpen die veel te kort komt op de concurrenten. In tegenstelling tot Lammers, die zich in zijn element voelt in de regen, kwam het Huub Rothen gatter slecht uit dat de baan er nat bij lag. Al in de trainingen bleef hij drie a vier seconden achter od

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15