Henny Koemans niet opgewassen tegen Herman van der Capellen Wojtek Fibak speelt niet op Melkhuisje OLYMPISCH SCOREBORD Yitas Gerulaitis neemt fors revanche Twintig gram lichter: goed voor gouden plak MAANDAG 21 JULI 1980 SPORT SPORT MOSKOU (ANP) - Bij afwezigheid van wereldrecordhouder en titelver dediger Alexander Voronin heeft de Rus Kanybek Osmanaliev de eerste gouden medaille bij het gewichtheffen gewonnen. In het vlieggewicht, de lichtste klasse, bracht Osmanaliev in de tweekamp 245 kilo (trekken 107.5-stoten 137.5) omhoog. Een prestatie die geevenaard werd door twee Noordkoreanen. Ho Bong Choi en Han Gyong Si. De Rus werd tot winnaar uitgeroepen op grond van zijn lagere iichaamsgewicht.De Rus woog 20 gram minder dan Ho Bong Choi, die tweede werd. Voor het tweede hoogtepunt van de dag zorgde Han Gyong Si, die een nieuw wereldrecord vestigde bij het trekken. Hij bracht in zijn vierde poging 113 kilo omhoog, één meer dan de topprestatie van de absente Voronin. De Noordkoreaan stelde echter teleur in het stoten en moest tegen de verwachting in slechts genoegen nemen met de bronzen me daille. Teleurstellend verliep de wedstrijd ook voor de Hongaar Olah. Hij kwam eveneens tot een totaal van 245 kilo in de tweekamp, maar viel buiten de prijzen doordat hij de zwaarste van het kwartet wa$. Wielart niet naar Moskou DEN HAAG (ANP) - Ruud Wielart, de Nederlandse kampioen hoog springen (2 meter en 28 centime ter), zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen in Moskou. "Wielart die reeds maanden suk kelt met een knieblessure heeft deze beslissing na overleg, met de coach van de Nederlandsp ploeg Bob Boverman en chef d'equipe John Derks genomen. Volgens de behandelende artsen zou de blessure niet voor 31 juli zijn ge nezen als de kwalificatiewed strijden beginnen. Wielart was enorm teleurgesteld en zei: "Ik hoop dat ik in het tweede deel van dit seizoen me nog enigszins kan revancheren. Als het circuit in Europa gaat begin nen, met onder andere wedstrij den in Zürich en Stockholm, wil ik weer op mijn oude niveau zijn". Russen vinden dood na botsing met Spaanse bus MOSKOU (AFP) - Twee Sow- jetburgers gedood en vier Spaanse journalisten ge wond, dat is de balans van het eerste verkeersongeluk tijdens de Olympische Spe len in Moskou. Een bus met Spaanse journalisten reed in op een personenwagen. Daarbij kwamen de bu schauffeur en een passagier om het leven. Vier Spaanse journalisten raakten licht gewond. SPORT SPORT MOSKOU (ANP) - Alexander Mclentev uit de Sowjet-Unie heeft gisteren de eerste gouden medaille tijdens de 22e Olympische Zomerspelen behaald. Melentev zegevierde op het onderdeel vrij pistoolschieten van een afstand van 50 meter. Met 581 punten uit een maximum van 600 verbeterde hij het wereldrecord. Het zilver was voor de Oostduitser Harald Vollmar.. de bronzen medaille ging naar Loebtsjo Diakov uit Bulgarije. GEWICHTHEFFEN-VLIEGGE- WICHT Goud: Kanybek Osmanaljev (Sov), zilver Ho Bong Choi (NKor), brons: Han Gyong Si (NKor). WIELRENNEN-PLOEGENTIJDRIT (100 km) Goud: Sowjet-Unie, zilver Oost-Duitsland, brons: Tsjechoslowa- SCHIETEN-PISTOOL (vrij); Goud: Alex Melentev (Sow), zilver Harald Vollmar (Odl), brons: Loebtsjo Diakov (Bul). ZWEMMEN-200M-VLINDERSLAG (Heren): Goud: Sergei Fesenko (Sow), zilver Philipp Hubble (GBR), brons: Roger Pyttel (Odl). 4-maal-100-m-wisselslag (Dames); Goud: Oost-Duitsland, zilver Groot- Brittannië, brons: Sowjet-Unie. adeeer- 1. Sowjet-Unie 2. Oost-Duitsland 3. Groot-Brittannië 4. Noord-Korea 5. Bulgarije 6. Tsjechoslowakije 30-18 (18-8), Polen-Hongarije 20-20 (7-11), Oost-Duitsland-Spanje 21-17 (6-9). Groep B: Joegoslavië-Algerije 22-18 (12-10), Roemenié-Koeweit 32-12 (18-3), Sowjet-Unie-Zwitserland 22-15 (13-8). VOETBAL: Leningrad: Zambia-Cuba 0-1, Kiev: Oost-Duitsland-Spanje 1-1, Minsk: Al- gerije-Syrië 3-0, Moskou: Sowjet-Unie- Venezuela 4-0. BASKETBAL: Dames: Italië-Bulgarije 65-102, Sowjet- Unie-Jogoslavië 97-62, Cuba-Honganje Heren: Groep A: Sowjet-Unie-India 121-65, Brazilië-Tsjechoslowakije 72-70. Groep B: Cgba-Australië 83-76. Groep C: Italië-Zweden 92-77. HOCKEY: Heren: Polen-Cuba 7-1 (3-0), India-Tan zania 18-0 (12-0), Spar\je-Sowjet-Unie 2-1,(1-1). MODERNE VIJFKAMP: PAARDRIJDEN: 1. Starnovsky (Tsj) op Armavir 1.53.20 (1100 punten), 2. Szombathely (Hon) op Tseps, 1.56.20 (1100 punten), 3. Bajan (Pol) op Nebesnyi, 1.56.60 (1100 punten). LANDENKLASSEMENT: 1. Polen 3208 punten, 2. Sowjet-Unie 3194,3. Tsjechoslowakije 2154,4. Spanje 3094,5. Hongarije 3088,6. Frankrijk 3070. WATERPOLO: GROEP A: Hongarije-Roemenië 6-6 (2-2, 1-0, 1-3, 2-1), Griekenland-Neder land 7-8 (1-1, 3-1, 2-2, 1^1). 1. Nederland l 1 0 0 2 8-7 2. Hongarije 10 10 1 6-6 3. Roemenië 10 10 1 6-6 4. Griekenland 1 0 0 1 0 7-8 Groep B: Italië - Sowjet-Unie 6-8 (3-4, 1-1, 2—1, 0-2), Bulgarije - Australië 5-9 (0-1, 0-3, 3-2, 2-3). Groep C: Joegoslavië - Cuba 6-6 (2-4, 1-1,1-0, 2-1), Zweden - Spanje 3-7 (0-2, 1-1, 0-0, 2-4). ZEILEN - De Nederlanders Robert en Axel Huisman zijn op de ope ningsdag van de Travemünder zeilweek als tweede geëindigd in de Flying Dutchmanklasse. Gis teren werden de gebroeders vier de. In het algemeen klassement staan ze tweede. HILLEGOM - Het is Henny Koemans niet gelukt in Hille- gom de punten te verzamelen, die hij voor een plaatsing in het slottoernooi van het Leidse toernooien-circuit nodig heeft. Nu komen er natuurlijk nog wel meer mogelijkhe den voor de oud-Forescate-speler, maar een zege in het jubileum-toernooi zou hem stellig niet onwelgevallig zijn geweest. Het was Herman van der Capellen, die hem met 9-7 aftroefde. Dat er maar een set werd gespeeld in het hoofdnummer, het heren enkel spel B, lag aan de blijvende en niet aflatende attenties van Plu- vius, die al weken achtereen de tennistoernooien als mikpunt voor zijn dwarsliggerij heeft. Desondanks bleef de wedstrijd organisatie meester van het ter rein, al dienden gisteren op de fi naledag wel enkele kunstgrepen te worden gepleegd om tenmin ste tot een einde te kunnen ko- In Hillegom zocht de wedstrijdlei ding zijn toevlucht tot het spelen van een set, d.w.z. 8 spellen. Bij een gelijke stand. bv. 8-8 werd gespeeld tot een van de rivalen twee spellen voorsprong had veroverd. Voor Henny Koemans werd het een 7-9 nederlaag tegen Herman van der Capellen, die in dit toernooi in een uitstekende vorm stak en zich noch door re gen noch door de wind liet aflei den. Zijn zege in drie sets op de no. 2 geplaatste Wim Brandse mag ze ker als een hele goede prestatie worden aangemerkt. Het werd 3-C, 7-5, 6-4 in een. voorzover de weersomstandigheden dat toelie ten, zeer gevarieerd en gedurfd aanvallende partij die de techni cus Herman van der Capellen net over de brug hielp. Controle In de finale moest Henny Koemans eenvoudig erkennen dat Herman van der Capellen hem op het punt van controle heel dicht is gena derd en vooral dat hij, althans in deze wedstrijd waar hij zijn zin nen op had gezet ook geconcen treerd kan tennissen en zijn niet geringe mogelijkheden aan tech nische kwaliteiten weet uit te buiten. Natuurlijk blijft het de vraag of hij overeind zou zijn gebleven in een normale drie-settor, maar feit is dat hij de set, die hem het kam pioenschap bracht, verdiend won. Bij de dames won Petra Wessels van de evenals Herman van der Capellen bij de heren ver rassend tot de finale doorgedron gen Jannie Kaaien, die in de hal ve finale Annette van Eederen tot wanhoop dreef met haar onor thodoxe stijl van spelen, 7-6,6-0. De finale echter stuitte zij op een speeister, van wie bekend is dat zij loopwerk niet schuwt. 8-6 voor Petra Wessels. Eindelijk voor haar loon naar arbeid, al moet worden gezegd dat Jannie Kaaien zich weer geducht heeft laten gelden. Annette van Eede ren won met Lathouwers het ge mengd dubbelspel B via een w.o., zoals reeds vermeld op het kop pel Jannie Kaalen/Brandse. De Duitser Franzen werd in het he renenkelspel C afgetroefd door de Voorhouter Jan van der Geest, die hem met 8-2 kansloos liet. Bij de dames won conform de plan ning Marijke Guyt van Petra van Daalen, 8-4. Vader en dochter Marijke Guyt/Pieter Guyt stran den in de finale van het gemengd dubbelspel C op de combinatie van Gerven/Höcker, 5-8. Louis van Diest won met Frans Grim bergen het herendubbelspel C door een 8-4 zege Boudewijn Muller en Jan de Wildt. Van Tongeren In Alkemade behaalde Hans van Tongeren in het herenenkelspel C zijn tweede zege in sucessie op Waldo Jansen, 6-1,6-3. Een score overigens, die het echte krachts verschil niet juist aangaf en die de kijkers meer plezier bezorgde dan men zou vermoeden. Het verschil lag hier duidelijk in erva ring. Hans van Tongeren nam geen, Waldo Jansen vaak wel on nodige risico's. Bij de dames een titanenstrijd tus sen de schoonzusters Mary Thuis - van Ruiten en Veronique van Ruiten - van der Laan, die laatst genoemde gemakkelijk in haar voordeel leek te zullen beslissen, 6-2, 5-1, maar toch nog onderuit ging, 6-7, 2-6 en zich daarna, ge lukkig buiten de baan een heel wat minder goed verliezer toonde dan zij op het gravel leek. J. van Vliet en Stan Walenkamp wonnen het HDC van Jan van Veen/Hans van Tongeren, 6-1, 6-4 en Veronique van Ruiten pakte in het gemengd dubbelspel C gelukkig toch nog een zege op schoonzuster Mary Thuis door met partner Harry van Veen te winnen van haar en Wim Renee, 6-4,3-6,6-3. In de familie bleef de balans zodoende gehandhaafd. FRANK BONTE De stand in het Match-toernooi is nu bij de heren: Henny Koemans, 82 p.Arnold van der Capellen, 80 p. Herman van der Capellen, 78 p.J.W. Bruin, 66 p.Bub van der Petra Wessels kreeg loon voor arbeid: een 8-6 zege op Jannie Kaaien Zee, 60 p. Marinus Brooshooft, 58 p. Erik Jan Schreuder 56 p. A. J. v.d. Meer 42 p. Bij de dames leidt Tine Langeveld 68 p. ge volgd door Petra Wessels 48 p Jaqueline vaji Wijk 36 p en ex aequo Miijam de Groot en Lise- lotte van der Bijl 28 p. yfff' Herman van der Capellen. Hillegom de verrassende winnaar van het jubileumtoernooi van TC HILVERSUM (ANP) - Als gevolg van de langdurige regenval het afgelopen weekeinde, werden in Hilversum slechts negen van de 28 te verspelen partijen uit het kwalificatietoernooi voor de open Nederlandse tenniskam pioenschappen gespeeld. Voor vanmorgen stonden de uitgestel de wedstrijden op het program ma zodat het eigenlijke hoofd toernooi pas in de loop van de middag van start ging. Toernooi-directeur Van Eijsden kreeg gisteren te horen dat de Pool Wojtek Fibak definitief niet naar Hilversum komt. Het is hem verboden hier mee te doen, om dat hij dit jaar al drie 75.000 dollar toernooien heeft gespeeld. De Pool tennist nu helemaal niet en neemt een weekje vrij. De Israë liër Shlomo Glickstein, die op Wimbledon verraste door de Mexicaan Raul Ramirez in de eerste ronde te kloppen, heeft de STUTTGARD (ANP) - De Amerikaan Vitas Gerulai tis heeft gisteren in Stutt- gard revanche genomen voor de nederlaag die hij op Wimbledon tegen de Pool Wojtek Fibak leed. In Londen schakelde Fibak hem zeer verrassend uit. In Stuttgart, tydens het Grand Prix-toernooi dat gedoteerd was met 150.000 gulden won Gerulaitis in drie sets; 6-2, 7-5, 6-2. De finale moest wegens regen gedurende vijf uur worden onderbroken. Het dubbelspel leverde een zege op voor het Zuidafrikaanse/Zwit- serse koppel Frew McMillan/ Collin Dowdeswell. Zij versloe gen John Yuill (Zuid-Afrika) en Chris Lewis (Nieuw Zeeland) met 6-3, 6-4. De Hongaarse Davis-cup-speler Balazs Taroczy is winnaar ge worden van de Zweedse open tennistitel. In Baastad versloeg hij gisteren in de finale de verras send sterk spelende Amerikaan Tony Giamrr.alva in drie sets: 6-3. 3-6, 7-6 (tiebreak). Met zijn over winning verdiende de Hongaar bijna dertig duizend gulden. In het dames enkelspel ging de titel naar de Roemeense Virgina Ru zici. Zij bleef in de eindstrijd de Zweedse N ina Bohm in twee sets de baas: 6-1,7-5. De broers Heinz en Marcus Günthardt wonnen het herendubbelspel. Het Nederlandse meisjesteam voor speelsters beneden de 21 jaar be- reikte de halve finales in het ten nistoernooi om de Annie-Sois- bault-beker niet. In de kwartfi nales leden Nanette Schutte en Karin Moos een 2-0 nederlaag te gen Tsjechoslowakije. Nanette Schutte verloor van Iva Budaro- va met 6-1 en 6-2. Karin Moos die de eerste set met 6-4 won van Marcela Skuherska leed alsnog een nederlaag. De laatste twee sets leverde winst op voor de Tsjechische. 6-1, 6-2. Australië heeft zich inmiddels verzekerd van een plaats in de finale. In de halve eindstrijd wonnen de Au stralische meisjes verrassend van de Sowjet-Unie: 2-0. De andere halve finale tussen Zwitserland en Tsjechoslowakije werd bij een 1-1 stand wegens regen afgebro ken. Het vierde sateliettoernooi in De venter is in het afgelopen week einde vrijwel geheel verregend. Loek Sanders won nog wel zater dag in de halve finale met 6-3,7-5 van de Fransman Jerome Vanier en de Westduitser Peter Holl ver sloeg met 6-2, 6-7 en 6-4 de Ame rikaan Sean Brawley. Daarna was verder spelen zowel op zaterdag als gisteren onmogelijk. Gisteren werd de finale herenen kel met een 2-1 voorsprong voor Sanders afgebroken. Vandaag hoopt men de partij Sanders - Holl uit te spelen. Voor het herendubbel werd uitge weken naar een tennishal. Uit slagen halve finales herendub bel: Gitlin (VS)/Vanier (Fra) - Arnold (Arg)/Molina (Arg) 7-6, 6-2, Skakle (VS)/Holl (W-Dl) San ders/Koek (Ned) 7-6, 6-2. Finale: Gi lin/Vanier - Skakle/Holl 6-4, 6-2. Minder dan een uur. precies 53 mi nuten, heeft Eddy Dibbs nodig gehad om de finale van het inter nationale tennistoernooi van Brookline te winnen. In die tijd overspeelde hij zijn landgenoot Gene Mayer met de sprekende cijfers 6-2 en 6-1. Met zijn zege verdiende Dibbs 30.000 gulden. organisatoren van Hilversum la ten weten dat hij verhinderd is te komen. Hij is inmiddels naar zijn vaderland terug gevlogen omdat zijn vader zeer ernstig ziek is. In zijn plaats is de Australiër Greg Wr.itecross in het hoofdtoernooi gekomen. Wel werd zondagavond de loting voor het hoofdtoernooi verricht. De plaatsing luidt: 1. Balasc Ta roczy (Hon), 2. Rolf Gehring (Wdl), 3. Buster Motram (Eng), 4. Uli Pinner (Wdl), 5. Tony Giam- malva (VS), 6. Erik Deblicker (Fra), 7. Tom Okker (Ned), 8. Christophe Roger-Vasselin (Fra). Tom Okker ontmoet in de eerste ronde de Westduitser Andres Maurer. De Nederlanders Rolf Thung, Theo Gorter en Paul van Min krijgen iedereen 'wild card'. Thung krijgt als tegenstander in de eerste ronde de Fransman Ro- ger-Vassehn, Gorter moet het opnemen tegen een andere Fransman, Jean-Louis Haillet en Van Min heeft de Australiër Dale Collings geloot. De volledige loting luidt Taroczy (Hon) - Kronk (Aus), Letcher (Oos) - Krule- vitz (VS), Simonsson (Zwe) - Jhertq- vist (Zwe), Proisy (Fra) - Giammalva (VS), Mottram (Eng) - Aubone (Arg), Whitecross (Aus) - Qualifier, Feaver (Eng)-Palin (Fin), Okker (Ned)-Mau rer (Wdl), Thung (Ned) - Roger-Vasse- lin (Fra), Gimenez (Spa) - Qualifier, Van Min (Ned) - Collings (Aus). Pin ner (Wdl) - Qualifier, Moretton (Fra) - Deblicker (Fra), F.lter (Wdl) - Quali fier, Gorter (Ned) - Haillet (Fra), Geh ring (Wdl) - Bedel (Fra).

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14