Peter Post: de man achter het grote succes TOUR DE FRANCE IN CIJFERS Zoetemelk: "Die hand hoef ik niet.... Nederlands voertaal in Parijs Geen spoor van doping Hoogtepunt in Parijs bereikt MAANDAG 21 JULI 1980 PARIJS (ANP) - Alle dopingcon troles in de Ronde vein Frankrijk tot en met de twintigste etappe hebben een negatief resultaat op geleverd. Dit geldt eveneens de enige controle op anabolica. na afloop van de achttiende etappe in Prapoutcl. De insinuaties van Tourdirecteur Jacques Goddet sloegen dus inderdaad nergens op. 9? FONTENAY-SOUS-BOIS (ANP) - Joop Zoetemelk heeft zaterdagmiddag voor de start van de eenentwintigste etappe van de Ronde van Frankrijk in Auxerre gewei gerd Jacques Goddet een hand te geven. De Tourdirec teur en de gele truidrager kwamen elkaar tegen Goddet, die vorige week in zijn krant l'Equipe insinuaties maakte over anabolicage- bruik door Zoetemelk, stak hem zijn hand toe. Zoetemelk keek de oude baas recht in de ogen en zei: "Die hand hoef ik niet" en liep Ploegleider Peter Post, die in eerste instantie niet wilde reageren op het verhaal van Jacques Goddet in l'Equipe waarin de naam van Joop Zoetemelk in verband werd gebracht met doping, heeft Geschokt In een brief zegt Post zelfs latere stappen tegen het artikel niet uit te sluiten. Post zegt in het schrijven diep geschokt te zijn over de laatste alinea van hoofdcommentaar, i Goddet stelde dat de enige wijze waarop Zoete melk de Tour nog kan verlie zen de uitslag van het onder zoek op het gebruik van ana bolica of cortisonen zou zijn. De ploegleider van Raleigh verzocht Goddet zijn bl ief in l'Equipe te willen publiceren. hetgeen gebeurde. "Noch Raleigh, noch Zoete melk, noch zijn ploegleider zijn van plan het hierbij te la ten. Wij zullen eerst proberen de Tour de France zo goed mogelijk te beëindigen en zullen daarna een beslissing nemen over eventuele nadere actie", besluit Post zijn brief. PARIJS - Op de Champs Elysees in Parijs kwam een einde aan de indrukwekkende opmars van de Nederlandse wielersport sinds 1975. Na drie wereldkampioenen - Kui per, Knetemann, Raas - twaalf overwinningen in klassie kers en vijftig etappeszeges in de Ronde van Frankrijk werd het hoogtepunt bereikt. Joop Zoetemelk won na vijf tweede plaatsen de Tour de France. Beter kan het niet. Zoetemelks overwinning ging bovendien gepaard met elf etappezeges van zijn ploeg. De opmars van Nederland in der internationale profwielrennerij was voor een groot deel de ver dienste van Peter Post. De ploegleider vond in Engeland ideale sponsors om rustig aan de beste en meest professionele wielerploeg ter wereld te bon-' Hinault blijft nummer één in Super Prestige PARIJS (AFP/ANP) - Ondanks zijn opgave in de Ronde van Frankrijk is Bernard Hinault lei der gebleven in het klassement om de 'Super Prestige.' Hinault leider gebleven in het klassement om de 'super Prestige'. Hinault bezit 240 punten. Dc stand na de Ronde van Frankrijk: 1. Hinault (Fra) 240 punten. 2. Mo- ser (Ita) 180, 3. Saronni (ta) 148,4. Kuiper 138, 5. Zoetemelk 129. 9. Raas 105. wen. Dat lukte hem in zes jaar. Het enige dat Post moest ontbe ren was een renner, die de poten tie bezat om de Tour te winnen. Joop Zoetemelk kwam bij Post. Hij reed een ongelukkig - en daardoor matig - voorseizoen en werd toch met glans Tourwin naar 1980. De verdienste van Post. Dc ploegleider zelf: "Ik kan alleen maar helpen en beslissin gen nemen. Het is de renner, die moet trappen. Hij wint of verliest een wedstrijd. Joop heeft nu ge wonnen. Iedereen vindt mij nu een goede ploegleider. Als Joop toevallig had verloren, was ik een slechte". Niettemin smeedde Post, zakelijk ingesteld en daardoor nog wei eens impopulair overkomend, de basis voor Zoetemelks overwin ning. De ploeg was met klasse renners als Johan van de Velde, Jan Raas en Ger Knetemann de sterkste formatie, ook toen in de eerste helft de onaantastbaar lij kende Bernard Hinault er nog bij was. Met speels gemak weden voor de bergen tien etappes ge- Geloof Dat gebeurde in een fase van de Tour, dat het geloof in de eindze ge van Joop Zoetemelk binnen de ploeg getaand was. Bernard Hinault, glansrijk triomfator in de Ronde van Italië, nam al direct voorsprong. De Breton zegevier de, tegen zijn gewoonte, in de proloog te Frankfort. Hij was winnaar van de tijdrit op het circuit van Francorchamps en zegevierde ook nog in de barre tocht door de "hel van het noor den". Aan de zijde van de in Fran se dienst koersende Hennie Kui per. de uitblinker van de dag, zet te hij Zoetemelk, die op de kas seistroken veel weg had van een hoopje ellende, op meer dan twee minuten. De stemming in de ploeg veranderde. Na de neder laag op weg naar Lille voelden ook anderen in de ploeg zoals Raas, Knetemann en Priem een opkomende vrees over het uit blijven van de dikke verdiensten. Daar waren ze voor gekomen. Dan rr t Gerne Kneteman n trekt Joop Zoetemelk over de eindstreep. Het Nederlandse wielrennen beleeft gouden jaren. Kannibalen De ploeg had daar jaren ervaring in. Als "kannibalen" gingen ze te keer. Zeven etappes op rij wer den gewonnen. Ondertussen ging Bernard Hinault aan de sukkel met zijn knie. Hij had het gewricht geforceerd op de kas seistroken. Terwijl de Nederlan ders in de finale het tempo hoog opschroefden had Hinault het moeilijk. Hoe moeilijk zou blij ken in de tweede grote tijdrit op de twaalfde dag tussen Damazan en Laplume. Joop Zoetemelk was plotseling in topvorm geko men. Hij won de tijdrit en nader de Hinault tot op 21 seconden in het klassement. Daarmee had hij nog lang niet gewonnen. Hij was immers alleen aangekomen op plek, die hij sinds twee jaar ge woon was. de tweede achter de gele trui van Hinault. Alles ver anderde toen Bernard Hinault, leider in het klassement, na af loop van de twaalfde etappe in Pau, aan de voet van de Pyre- neëen, 's avonds om tien uur de tourbazen Felix Levitan en Jac ques goddet een bezoek bracht PARIJS (GPD) - In een zijstraatje van de Champs Elysées zat hij op een stoepje te zingen. Een petje van Zoetemelk over zijn natte haren, die als sliertjes spaghetti aan zijn voorhoofd geplakt zaten. In zijn linkerhand een flesje bier. Telkens als een Parijse gendarme kwam vragen wat hij daar zat te doen, riep hij met een gelukzalige glimlach alleen maar ..Jopie, Jo- pie". En de gendarmes lachten mee. Een van die ruim honderd duizend Nederlandse wielersup- porters die zaterdag en zondag de Lichtstad overspoelden als het noodweer dat enkele uren voor de aankomst van het peloton los barstte. Nederlands was twee dagen de voertaal van Parijs. Zaterdag avond al, toen de eerste bussen en auto's waren gearriveerd, werd er op voorhand feest gevierd op de talrijke terrassen. Place Pigalle was daarbij het centrum van de activiteiten. De portiers van de pikante nachtclubs kondigden in door de jaren heen aangescherpt Hollands hun waar aan met kre ten als „lekkere blote kontjes". Maar zelfs de striptease-danseres kreeg de in Raleigh-shirt gehulde mannetjes niet in vervoering. Met een gele trui aan zou ze meer suc ces hebben gehad. De Nederlandse kolonie hoste en zong de hele nacht door. Gister morgen vroeg vatten ze al post in de cafeetjes langs de afgegren delde en dus uitgestorven ver- keersslagader, waar ze onhandig kruimelend enkele croissants naar binnen werkte. Een bo dempje voor de middaguren, dat alle eerdere festiviteiten overtrof. Zoals in de hoogtijdagen van Ajax en Feyenoord en in dc Ard en Keesie-tijd werd Joop Zoete melk een stormachtig onthaal be reid op de Champs Elysées. Langs de hele route rolde het „Jo- pie-Jopie" door de haag van toe schouwers met hem mee. En na de laatste meters, afgelegd terwijl Gerrie Knetemann de hand van zijn kopman triomferend in de lucht stak, was het hek helemaal van de dam. Zoals tijdens de Franse revolutie de Bastille werd bestormd, nam de uitzinnige Ne derlandse menigte bezit van het wegdek waar het politiekordon de grootste moeite had om hen te stuiten. Van eerbiedige afstand keken ze - terwijl een enkele door de kol kende massa in ademnood ge raakte bezoeker moeizaam door een ambulance kon worden op gepikt - toe hoe premier Dries van Agt Nederlands tweede Tour-winnaar uitbundig om helsde. De duizenden kelen zon gen het toch altijd weer emoties loswekende Wilhelmus en op de tribune voor genodigden glom men de gezichten van de ouders van Zoetemelk, die zaterdag in Frankrijk waren gearriveerd. „Ik vind het erg leuk voor hem", zei de net als Joop uiterst nuchtere vader Zoetemelk. „Hij heeft er zo lang zijn best voorgedaan. Hoe ik me nu voel? Blij". De huldigingen van de winnaar van de diverse klassementen van de ze 67e Ronde van Frankrijk (door de jaren heen zijn ze bijna ontel- baar geworden) waren al uren achter de rug toen tot in de klein ste steegjes van Parijs de psal men van de sport als „Jopie wint de wereldcup, olé, olé" en de on vermijdelijke „Zilvervloot" nog nadrukkelijk uit de duisternis klonken. Op de autoroute naar Lille lag toen, al lang overreden door tienduizenden autobanden, het kanariegele spandoek met de tekst „Joop. je probeerde het zo vaak. Nu is het voor jou en de Raleigh-mannen raak". t Toelichting overbodig: óók voor de Franse gendar en hen in tranen meedeelde dat hij naar huis ging. Het heette dat het met die, door tourarts Miserez met cortisonen behandelde knie niet langer ging. Hinault zou een afgang op de flanken van de Aubisque en Tourmalet hebben voorvoeld. Het was echter alleszins merk waardig, dat het besluit pas om tien uur 's avonds werd genomen en de in sport geïnteresseerde wereld er een uur later pas kennis van name. De Franse pers had op voorhand al juich verhalen ge maakt over Hinaults triomftocht in de Pyreneëen. Het ging im mers beter met de knie. Wat is er gebeurd in het hotel van Hinault tussen acht en tien? Om acht uur zat hij nog vrolijk bij de Franse lottotrekking en sprak hij met op timisme over de dagen die nog kwamen. Bloedtransfusie Was het echt die knie? Er werd veel gegist. Over het algemeen werd de reden voor geldig aangeno-, men. En toch.... In het trainings kamp van Hinault en diens ploeg in Opio aan de Cote d'Azur in fe bruari waren vier Finse artsen aanwezig. Specialisten in bloed transfusie. De Finse atleet Lasse Viren, dubbel winnaar van de 5 en 10 kilometer op de laatste Olympische Spelen, past de "bloedproef met succes toe. Zuurstofrijk bloed van de sport man aftappen en vlak voor een topwedstrijd toedienen. Op zich is dat iets heel onschuldigs. Het gevaar is dat er bij de transfusie puisten op het zitvlak kunnen ontstaan. Dit zou bij Hinault het geval kunnen zijn geweest, het geen hem tot zijn opgave heeft gedwongen. Bernard Hinault, winnaar van 1978 en 1979, ging eruit en Zoetemelk werd automatisch gele truidra ger. Kenmerkend voor zijn aard en sportieve karakter was, dat hij de gele trui de eerste dag weiger de aan te trekken. Vanaf dat mo ment keerde de ploeg van Post terug naar het uitgangspunt alles doen voor de gele trui en de rest verwaarlozen. Tot aan Parijs is dit uiterst concentieus door de equi pe gedaan. Verdedigend In de bergetappes tussen Pau en Saint-Etienne werd er zeer ver dedigend gekoerst. Dit werd Zoe temelk weliswaar hier en daar verweten, maar het was de enige mogelijkheid, gezien zijn capaci teiten. Hij is nooit een Merckx of een Hinault geweest. Zoetemelk kent als geen andere zijn beper kingen en in zijn triomfen wenst hij niet te overdrijven. Merckx en nu ook Hinault stegen hoog, maar vielen soms diep. Zoetemelk overkwam dit nooit. Zoetemelk koos, in overleg met Post, voor de verdediging en stond aan de eindstreep in Parijs zeven minu ten voor. Peter Post had het voorspeld. De bergetappes werden gewonnen door renners die amper in staat waren een criterium te winnen. Wat maakte het uit? Zoetemelk pareerde de aanvallen van de Franse klimkoning Raymond Martin, zag door het door hem en voor Johan van de Velde aange geven tempo Hennie Kuiper in elkaar storten en viel zelf twee keer aan toen de aankornst ber gop lag. In Pra Loup mislukte het door een valpartij. In Prapoutel kwam hij voor al zijn concurren ten binnen en in de tijdrit te Saint-Etienne gaf hij aan een voudig de beste van dit tourpelo ton te zijn. Moeilijkheden Slechts één keer kwam Zoetemelk in moeilijkheden. De val in Pra- Loup had zijn spieren verstijfd. Op de Galibier, een dag later, raakte hij achter op De Muynck, Kuiper en Martin. Hij bewaarde zijn kalmte in de wetenschap dat de Alpenrit nog lang was, kwam terug vooraan en wist zich toen al min of meer zeker van de over winning. Hij reed in het geel, hij had het recht tot verdedigen, de anderen moesten het maar doen en konden het niet. Voor vechtjas Hennie Kuiper was de tweede plaats het maximaal haalbare. Hij gaf Zoetemelks triomf voor Nederland extra glans. Misschien was het voor hem iets anders gelopen als Zoe temelk geen lid was geweest van Peter Post is woedend op Jan Raas PARIJS (GPD) - Voor het begin van de Ronde van Frankrijk gokte de ploeg van Peter Post op de gele en groene trui. Vooral dat laatste leek haalbaar, want met Jan Raas beschikte men over een krachtsprinter die in massale aankomsten onklop- baar was. De hoop vervloog toen de wereldkampioen op dezelfde dag als leider Hinault uit de wedstrijd verdween, gehuld in het groen. Post, altijd spaarzaam met onge zouten kritiek op de winnaars uit zijn ploeg, liet zich in eerste instantie dan ook mild uit over het vertrek van Raas. Die stem ming sloeg om toen bleek dat de Zeeuw kort na terugkeer in ei gen land al weer aan dik betaal de criteriums deelnam. Toen werd duidelijk, dat Post wel de gelijk boos was over het opge ven van de groene-truidra- ger. „Ik heb tegen Raas gezegd: als jij zo'n last van je rug hebt dat je niet eens een col over kunt rij den, rnoet je in de ziektewet. Dan ben je ziek en moet je zo snel mo gelijk naar de dokter gaan". Na die felle uitval vervolgt Post echter: „Ik heb me voorgenomen geen hartinfarct te krijgen van problemen met renners. Over een knaap van 22 wil ik me nog wel druk maken, maar de ande ren moeten hun verantwoorde lijkheid kennen. Zij weten wat de firma allemaal doet en wan neer ze zich daar niet naar ge dragen, moeten wij misschien wel de handdoek in de ring gooi de ploeg van Post. Kuiper had met zijn ploeg de ploegentijdrit en minitieus voorbereid. Met een derde en een tweede plaats steeg hij hoog in het klassement, maar omdat "Raleigh" twee keer won, was het slechts een beperking van het verlies. Kuiper had ook tot Pra-Loup (16e etappe) in het geel gereden als Zoetemelk niet van ploeg was veranderd. Hieruit mag het voordeel van Joops transfer blijken. Kuiper is echter nog slechts uitblinker op vlak terrein. Zijn toptijd in het hoog gebergte ligt al twee jaar achter de rug. Hij weet dit ook. Daarom was- hij best tevreden met zijn tweede plaats. "Ik had ook nooit gezegd dat ik ging Superknechten Nog voordeliger dan de winst in de ploegentijdritten was het samen komen met'"superknechten" als Oosterbosch, Raas, Priem en Van Vliet op "het vlakke" en Lubber- ding en Van de Velde in het ge bergte. Al die renners kunnen - en zijn het ook op zijn tijd - kop man. Lubberding en - nog op vallender - Johan van de Velde (zelf winnaar van de witte trui) maakten het Joop Zoetemelk gemakkelijker. Zoetemelk, die in de Pyreneeen er alleen voor stond, moest natuurlijk zelf het hardst trappen. Hij zag een droom in vervulling gaan. De nederJandse wielersport bereik te het hoogtepunt. De kans is aanwezig dat het verzadigings punt is bereikt. Gezien de klasse van de renners en de nuchter heid, waarmee ze hun beroep be naderen en uitvoeren, blijft Ne derland zeker nog enkele jaren bovendrijven. Zoetemelk won twaalf jaar na Jan Janssen. Mis schien hoeft er niet weer twaalf jaar gewacht te worden voor een nieuwe overwinning in de Ronde van Frankrijk. Al is dat heel moeilijk, vraag het Zoetemelk maar. Hij deed er tien jaar over. FONTANAY SOUS BOIS - De uitslag van de 21ste etappe, een rit over 207 ki lometer van Auxerre naar Fontanay sous Bois, is: 1. Sean Kelly (Ier-De Kimpe) 5 uur 48 minuten en 33 seconden, 2 Jos Jacobs (Bel-Godefroot), 3. Klaus-Peter Thaler (WDL-Perurena), 4. Leo van Vliet (Ned-Post), 5. Rudy Pevenage (Bel-Go defroot), 6. Patrick Bonnet (Fra-Gui- mard), 7. Ludo Peeters (Bel-Godefroot), 8. Regis Ovion (Fra-Altig). 0. Johan van de Velde (Ned-Post), 10. Didier Van- overschelde (Fra-Crepel), 11. Patrick Thevenard (Fra-Lauwers). 12. JeanToso (Fra-Altig), 13. Christian Seznec (Fra- Danguillaume), 14. Jean-Luc Vanden- broucke (Bel-Crepel). 15. Patrick Fnou (Fra-Danguillaume). 16. Jan Jonkers Ned-Lauqwers), 17. Mariano Martinez (Fra-Crepel). 18. Jean Chassang (Fra- Danguillaume). 11». Sven-Ake Nilsson (Zwe-Danguillaume). 20. Joop Zoete melk (Ned-Post). 21. Jacques Bossis (Fra-De Muer), 22. Lueien van Impe(Bel- Lofevre), 23. Gerrie Knetemann (Ned- Post). 24 Patrick Pevenage (Bel-De Bruyne). 25 Hennie Kuiper (Ned-De Muer), 26. Raymond Martin (Fra-Dan- guillaume). 27. Rene Martens (Bel-De Bruyne). 28 Joaquim Agostinho (Por- Altig). 29. Patrick Busolini (Fra-Altig), 30. Pierre Bazzo (Fra-Crepel). 33. Bert Oosterbosch (Ned-Post). 47. Jo Maas (Ned-De Bruyne), 57. Henk Lubberding (Ned-Post) allen z.t„ als Kelly, 80. Jos Schipper (Ned-Lefevre) op 54 sec, Dagplocgcnklassement: 1. Post (Van Vliet. Van de Velde, Zoete melk, Knetemann) 23.14.12.2. Crepel z.t., 3. Danguillaume z.t.. 4. Altig z.t., 5. Go- defroot z.t., 6. De Muer z.t. De uitslag van de 22een laatste etappe is: 1. Paul Verschueren (Bel-Godefroot) 5 uur 12 minuten en 27 seconden. 2. Sean Kelly (Ier-De Kimpe), 3. Jos Jacobs (Bel- Godefroot). 4 Leo van Vliet (Ned-Post). 5 Johan van de Velde (Ned-Post). 6 Klaus-Peter Thaler (WDL-Perurena). 7 Rudy Pevenage (Bel-Godefroot). 8 Re- gis Ovion (Fra-Altig). 9. Jean-Luc Van- denbroucke (Bel-Crepel). 10. Gerard Schonbacher (Oos-Lefevre). 11. Wayen- berg (Bel-Godefroot). 12. Seznec (Fra- Danguillaume). 13. Bonnet (Fra-Gui- mard), 14. Vanoverschelde (Fra-Crepel), 15 Jos Schipper (Ned-Lefevre), 16. Bos sis (Fra-De Muer), 17. Alban (Fra-Cre pel). 18. Jan Jonkers (Ned-Lauwers), 19. Ludo Peeters (Bel-Godefroot), 20. Ber nardo Alfonso (Spa-Perurena). 21. Van dc Wiele (Bel-Godefroot), 22. Van den Haute (Bel-Crepel), 23. Busolini (Fra-Al tig). 24. Martens (Bel-De Bruyne), 25. Nilsson (Zwe-Danguillaume), 26. Le- geay (Fra-De Muer), 27. Gallopin (Fra- Danguillaume), 28. Agostinho (Por-Al- tig), 29. Kuiper (Ned-De Muer). 30. Van Impe (Bel-Lefevre) allen z.t. als Ver schueren. 34. Henk Lubberding (Ned- Post), 35. Bert Oosterbosch (Ned-Post), 37. Joop Zoetemelk (Ned-Post). 38. Ger rie Knetemann (Ned-Post). 43. Jo Maas (Ned-De Bruyne). Dagploegenklassemcnt: 1 Godefroot Verschuere. Jacobs, Rudy Pevenage. Wayenberg) 20.49.48, 2. Cre pel, 3. Post. 4. Danguillaume, 5. De Muer, 6. Altig. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Joop Zoetemelk (Ned-Post) 109.19.14, 2. Hennie Kuiper (Ned-De Muer) op 6.55, 3. Raymond Martin (Fra-Danguillaume) op 7.56, 4. Johan de Muynck (Bel-De Kimpe) op 12.24, 5. Joaquim Agostinho (Fra-Altig) op 15.37, 6. Christian Seznec (Fra-Danguillaume) op 16.16. 7. Sven- Ake Nilsson (Zwe-Danguillaume) op 16.33, 8. Ludo Peeters (Bel-Godefroot) op 20.41, 9. Pierre Bazzo (Fra-Crepel) op 21.03, 10. Henk Lubberding (Ned-Post) op 21.10, 11. Alban (Fra-Crepel) op 22 41 12. Van de Velde (Ned-Post) op 25.28, 13. Criquielion (Bel-De Kimpe) op 27.43, 14. Wilmann (Noo-Altig) op 28.04, 15. Ovion (Fra-Altig) op 29.48, 16. Van Impe (Bel- Lefevre) op 32.55, 17. Thevenet (Fra-Pe- rurena) op 32.59, 18. Loos (Bel-Lefevre) op 36.36, 19. Maas (Ned-De Bruyne) op 36.49. 20. Belda (Spa-Carrasco) op 42.42, 21. Busolini (Fra-Altig) op 45.35, 22. Ver- linden (Bel-Godefroot) op 52.17, 23. Ju- lien (Fra-Lauwers)op 52.37,24. Lejarreta (Spa-Perurena) op 54.05, 25. Fernandez (Spa-Perurena) op 55.17, 26. Schepers (Bel-De Bruyne) op 55.32, 27. Plummer (Bel-De Kimpe) op 58.46,28. Simon (Fra- De Muer) op 58.51. 29. Kelly (Ier-De Kimpe) op 58.54. 30. Martens (Bel-De Bruyne) op 59.06, 36. Oosterbosch (Ned- Post) op 1.02.59, 38. Knetemann (Ned- Post) op 1.06.23.51. Van Vliet (Ned-Post) ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Danguillaume 450.25.36, 2. Post 450.31.38, 3. Altig 450.56.114. De Kimpe 451.15.56, 5. Crepel 451.21.13, 6. Godef root 451.33.49. PUNTENKLASSEMENT 1. Rudy Pevenage 194 punten, 2. Kellv 153, 3. Peeters 148, 4. Jacobs 122, 5. Vr.n Vliet 120, 6. Bazzo 111,7. Van Calster 89, 8 Thaler 86, 9. Tackaert 81, 10. Zoete melk 80. PUNTEN- PLOEGENKLASSEMENT 1. Post 1020 punten, 2. Godefroot 1133,3. Crepel 1291. 4. Danguillaume 1624,5. De Muer 1680. 6. De Kimpe 1753. BERGKLASSEMF.NT 1 Martin 223 punten. 2. Loos 162.3. Pee ters 147,4. Nilsson 145,5. Zoetemelk 137, 6. Wilmann 116, 7 Belda 99, 8. Van Impe 97, 9 Alban 86. 10 Agostinho 81. JONGERENKLASSEMENT 1. Johan van de Velde. 2. Criquielion, 3. Plummer, 4. Simon, 5. Kelly. 6. Bonnet, 7. Oosterbosch. 8. Van Calster, 9. Chagas, 10. Levavasseur.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10