ke/cfee agenda Warmond in teken Kaagweek Wassenaarse wateren zijn nu overvol Hulpverleners moeten aan kant houden Watersportclub al jaren bezig met plannen voor nieuwe haven Frontale botsing in Wassenaar LEIDSCH £L DAGBLAD LEIOEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen, Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 146.30 per post f 66.40 Jaarabonnement 1173.70 per post i 254.10 Losse nummers f 0.65 Rubriekchefs. A. van Leeuwen (stad) J P. Westerlaken (regio) (buitenland) AA van Brussel (sociale economie) P.J de Tombe (sport) Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta. Privé: C. Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320 Ch. Lennartz. Maredijk 33a. Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Warmond: K. Prins 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1093. Leiderdorp: F. Snijders 071-893841. REGIO - Mensen die hulp betrek ken van het maatschappelijk werk, blijken minder hulp dan veertig uur per week nodig te hebben. Ook neemt de tijdsduur van de hulpverlening af. Het me rendeel van de klanten heeft niet langer dan twee maanden hulp, terwijl de tevredenhèid met be trekking tot dé duur van dé hulp toeneemt. Verder blijken de mensen de meeste behoefte te hebben aan "huis aan kant hou den" en "boodschappen doen". Dit blijkt uit een rapport dat de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijn land" heeft uitgebracht over het jaar 1979. Op het gebied van de gezins- en bejaardenverzorging was er niet veel te merken van het bezuinigingsbeleid dat CRM voert. Mede daardoor werd de wachtlijst van hulpbehoevenden een stuk kleiner. Verder meldt het rapport dat de zogenaamde alpha-hulpverelening vorig jaar goed op gang kwam. Deze hulp verlening is erop gericht dat de verzorgster direct in dienst van de hulpbehoevende is. De stich ting fungeert dan alleen als tus senpersoon. Hoewel al deze zaken tot een zekere verlichting van het werk van de verzorgsters leidden, was het jaar 1979 toch een druk jaar voor de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Midden-Rijn land". Een van de oorzaken daar van was de verhuizing naar een nieuw kantoor in het gezond heidscentrum "Winkelhof' in Leiderdorp. Na de verhuizing was-er sprake van drie kantoren, in Leiderdorp, Alphen en Ha- zerswoude, zodat de communica tie onderling wat meer voeten in de aarde kreeg. Daarnaast had de stichting nog te kampen met een vacaturestop voor de leiding. Dit hield in dat wanneer de mensen ontslag namen of kregen, hun plaatsen niet mochten worden bezet door nieuw personeel. Dit drukte volgens het rapport zwaar op verzorgsters en helpsters. Soms moest één verzorgster of helpster in meer dan één gezin worden geplaatst. Tenslotte ging er ook veel tijd en energie zitten in de invoering van de cao voor de welzijnssector, die uiteindelijk in maart 1979 in werking trad. Wat betreft het maatschappelijk werk kon er in het jaar 1979 aan honderd hulpvragers méér ge hoor worden gegeven dan in 1978. Dit kwam vooral doordat drie vacatures konden worden opgevuld, en drie maatschappe lijk werksters hun studie vol tooiden. Een van de werkterrei nen van de maatschappelijk wer kers was het activiteitencentrum "Gading" in Leiderdorp. Hier worden lichamelijk gehandicap ten begeleid. In 1978 werd er on der meer aandacht besteed aan de mogelijkheden van zelfstan dig wonen voor gehandicapten en het geven van meer bekend heid aan "Gading". Financieel waren er voor de stich ting Maatschappelijke Dienst verlening "Midden-Rijnland" niet zoveel problemen. Er is zelfs een overschot berekend van bij na 20.000 gulden. Dit is een heel verschil met 1978; toen was er een tekort van ongeveer 44.000 gul den. Het overschpt van 19.79 is vooral te danken aan de veran derde subsidieregeling voor het maatschappelijk werk. Automobilist raakt te water VOORSCHOTEN - Een automobi list reed gistermiddag omstreeks één uur in een singel in Voor schoten. Volgens de politie raak te de man waarschijnlijk te water door een schrikreactie. De Voorschotenaar reed op de Beethovenlaan. Toen hij rechts af, de Mozartlaan in wilde rijden, raakte hij de macht over het stuur kwijt. Tweemaal was hij nog in staat orn zichzelf te corrigeren: hij ont week een vluchtheuvel en een lantaarnpaal. Het was echter al te laat. De auto kwam in de singel terecht. Een takelwagen moest er aan te pas komen om het karwei klaren. Volgens de politie reed de man, die ongedeerd bleef,niet te hard. Hoe groot de schade aan zijn wagen is, is niet bekend. LEIDERDORP - De uitslagen van vluchten van de postduivenver eniging Leiderdorp en de "Rijnklievers" waren als volgt: De jongen duivenvlucht vanaf Strohibeek op 12-7-1980 in con cours met 183 duiven. Gelost om 10.00 uur met westenwind: 1. J. Knijnenburg; 2. J. Knijnenburg; 3. F. Hoogervorst; 4. W. de Roode. Reclame op deze uitslag voor 16-7-1980 bij M. Reijerse. Recla me H. van Laar over kampioen stand midfond H. van Laar be haalde 194.56 punten op Com- piègne, is door tikfout 0.60 pun ten teveel gegeven. Reclame duf fel jonge duiven H. Flippo, H. van Laar, B. van Vliet en M. Reijerse. Zij krijgen er 1.17 punten bij. De uitslagen van de duivenvlucht vanaf Roosendaal op 13-7-80 in concours 76 duiven, gelost om 10.45 uur met een noordwesten wind. Uitslag: l.J. Knijnenburg; 2.Comb. B en G; 3. M. van Oosten; 4. M. Reijerse. J. Knijnenburg wint A 10 en A 25 en H.W.H. Reclame voor 16-7-1980 bij M. Reijerse. WARMOND - Een klieder- en klod derfestijn, een stratenloop en een ringrijderijDat waren dit week einde drie van de festiviteiten die in Warmond werden georgani seerd in verband met de Kaag- week, Voor de kinderen was het klodder festijn in het Meerpunt een uitste kende gelegenheid om zich eens lekker uit te leven. Ook de ring rijderij aan de Beatrixlaan bracht veel mensen op de been. Onder grote belangstelling pro beerden 28 koppels daar omgeze- ten te paard en wagen, de ring met een stok te doorboren. De stratenloop. waaraan in totaal zo'n vijftig personen deelnamen werd bij de heren gewonnen door Hans Righolt (zie foto) en bij de dames door Gerda van Huis. Bij de kinderen onder de veertien jaar finishten Astrid van Velde en Comé Koudijs als eersten. Verder stond Warmond dih week einde in het teken van onder an dere een fietspuzzeltocht. Maar liefst 400 fietsers deden hieraan mee. De feesten die tenslotte 's avonds werden gehouden, zoals een barbecue, een drive-innshow het billenprikkersfeest en een biertapwedstrijd, waren volgens de organisatie ook zeer geslaagd. De ringrijderij aan de Beatrixlaan in Warmond. Het klieder- en klodderfestijn in het Meerpunt. Voor kinderen dé gelegenheid om zich eens lekker uit te MAANDAG Leiden Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos, 14.30 uur. Femke, Volkshuis Apothekersdijk, vrouwensoos, 20.00-23.00 uur. Tamboerijn, Valeriusstraat, filmavond, 20.00 uur- Warmond Sporthal Klimop, stratenloop door En depoel II, vanaf 11.00 uur. Beatrixlaan, ringrijderij, vanaf 14.00 Uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11 tot 18 juli door Zuider Apotheek, Lammcnschansweg 7, tel. 123553 en Boehmer. Florijn 18-21, Leiderdorp, tel. 894400. Zat. tot 13 uur Linnaeus, Kempenaerstrlb, Oegstgeest, tel. 153274. Wassenaar-Wassenaarse apotheek. Stadhoudersplein 13, tel. 12402. WIJKVERPLEGING Lciden-Interkruis. Middelweg 38. tel. ten noorden v. d. Rijn 134604; ten zuiden 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd.-Ge- zondheidscentrum Berkenkade Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vrii. van 14-15 uur. Oegstgeest-Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten-Gezondheidscentrum v. d. Waalslaan tel. 4641. Warmond-A. Dijkgraaf, Ooievaarstraat WASSENAAR - De oude Haven bij het Oostdorp in Wasse naar is overvol. Het Havenkanaal en de Zijlwatering bie den door de vele aangemeerde vaartuigen een rommelige aanblik en in menig intiem plekje dringt het (gemotori seerde bootverkeer binnen. Dat zijn in kort bestek een paar onderwerpen die sinds jaar en dag velen in Wasse naar bezighouden. De Wassenaarse Watersportvereni ging (opgericht in 1966) is nu al weer 12 jaar doende met plannen vooreen nieuwe jachthaven. Die zou aangelegd moeten worden aan de Zijlwatering, ten noorden van de Van Duivenvoordelaan en nabij een te- ontwerpen accom modatie voor de Van Woesik- groep - zeeverkenners. Die jachthaven moet zowel zorgen voor een aantal ligplaatsen 100 tot 150) als voor een onderhouds- plaats buiten het vaarseizoen. Zo mogelijk verrijst er ook nog een clubgebouw. Onplezierig ners lange tijd steen een been klaagden over hinder van het on derhoudswerk aan de boten. De financiering is voor de betrek- gaat vermoedelijk om een inves tering van 1 miljoen gulden en een jaarlijks terugkerende last van rond de twee ton. De voorbe reidingen - steeds weer nieuwe plannen met tekening - hebben inmiddels al tienduizenden gul dens gekost. De bal voor een nieuwe jachthaven is harder gaan rollen, tóen jaren geleden een aantal woonboten de Princeha- ven moest verlaten en tevens de Van Woesikgroep een geschikt onderkomen zocht. De si tuatie is nu zo dat het gemeen- No-7a a 1 tebestuur een uitgewerkt plan 1>(UUU^dl mét financiële gegevens heeft ontvangen van de vereniging. Daarin wordt voorgesteld om de oude Haven te behouden voor ongeveer 50 kleinere vaartuigen. haven zou dan aan de overblijvende boten "onderdak" moeten bieden. Volgens deze op zet zou een einde komen aan de onplezierige situatie op de kade van de Oude Haven, waar bewo- Maar het lykt er nu op dat ook dit plan pas op de plaats moet ma ken, totdat zekerheid bestaat over de aanleg van de SW 4 (van de Leidse Baan of Haagse Schouw over de gemeente Val kenburg naar de Katwykseweg). Als die weg er komt, vervalt na melijk de noodzaak van een noordelijke randweg nabij de aan te leggen haven. Ooit is een balletje opgeworpen De Zijlwatering. Deze biedt door de vele aangemeerde bootjes een rommelige aanblik. Ten noorden van de Van Duivenvoordelaan zou in dit water een jachthaven kunnen worden aangelegd, zo luiden de plannen van de watersportvereniging De oude Haven in Wassenaar is overvol. Volgens plannen van de watersportclub moet deze gewoon behouden blijven maar dan maximaal voor 50 bootjes. Een andere plek zou de haven moeten ontlasten. Omwonenden klaagden ook steen en been door de overlast die het onderhoudswerk van de boten met zich meebrengt. over een alternatief in de vorm van de meertjes, die ontstaan zijn door zandafvocr naby de Haagse Schouw. Aan alle speculaties daaromtrent kwam spoedig een einde. Deze waterpartij bleek niet op Wassenaars gebied te liggen en bovendien zou de provincie er plannen nee hebben. Het verenigingsbestuur maakt zich - zorgen over de verminderde groei in de zo populaire vaar- sport. Het valt nog te bezien, of alle voorziene ligplaatsen tegen tarief aan ingezetenen kunnen worden gesleten. Mensen van buiten brengen met hun auto's een parkeerprobleem mee en ex tra drukte en dat is nu juist niet de kelijk kleine vereniging (150 le den) een groot probleem. Het zou al heel wat zijn als alle booteige- naren in de gemeente lid werden, zo laat de vereniging weten. Het Zorgwekkend Zorgwekkend is het vaargedrag van sommige booteigenaren, Om de zoveelste lange tocht van en naar dé plassen te bekorten ge ven ze meer motorvermogen dan de oevers kunnen verdragen. De oever brokkelt op sommige plaatsen vervaarlijk af. Om aan de overlast van boten enigermate een einde te maken heeft het col lege van burgemeester en wet houders aan de gemeenteraad voorgesteld om de algemene po litieverordening aan te passen. Mechanisch aanvreven boten mo gen zich volgens het voorstel niet meer bevinden op Wassenaars wateren, behoudens op de Zijl watering tot de Lange Kerkdam, in het Havenkanaal en de Haven, in de Tankval en op de Veenwate- ring tot de Papeweg. Ook voor het aanleggen, behoudens in het Havenkanaal zullen beperkingen gaan gelden. Tot 1 oktober 1981 zal een soepel overgangsbeleid worden gevoerd, zodat tijd be schikbaar is voor het zoeken van andere ligplaatsen, aldus burge meester en wethouders. De vraag die blijft is echter, waar de boot eigenaren het zoeken moeten. De aanleg van de jachthavens krijgt door dergelijke maatregelen nog meer een spoedeisend karakter. Slijterij twee keer doelwit van inbrekers VOORSCHOTEN - In een slijterij in Voorschoten is in het afgelo pen weekeinde tweemaal inge broken. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een doos jene ver gestolen uit het magazijn en zaterdag werden drie kratten bier ontvreemd. De daders, die de spullen konden pakken doordat ze een magazijn ruitje intikten, zijn nog onbe kend. Strooptocht kledingzaken VOORSCHOTEN -»Twee jongens en twee meisjes uit Leiden wer den zaterdagmiddag na eén strooptocht langs vercheidene kledingzaken gearresteerd. Vier uur 's middags betraden de twee meisjes een kledingzaak in Voorschoten. De jongens bleven in de wagen op hen wachten. Een van de meisjes stal voor een paar honderd gulden kleding. De ei genaar, die het zaakje niet ver trouwde, nam het kenteken op en belde de politie. Het gezelschap werd kort nadien in Leiden gearresteerd. WASSENAAR - Op de Landschei- dingsweg in Wassenaar zijn af gelopen zaterdagmiddag om streeks kwart voor vijf twee au to's frontaal op elkaar gebotst. Het ongeluk onstond doordat een 58-jarige Hagenaar, die richting Scheveningen reed, op het foute baanvak terecht kwam en tegen de wagen van een 71-jarige Leid- schendammer knalde. De Hage naar verloor waarschijnlijk door vermoeidheid de macht over het stuur. Alle inzittenden werden overge- bracht naar de St.Antoniushove in Leidschendam. D.e Hagenaar kon na onderzoek weer naar huis, de Leidschendammer en zijn 58- jarige vrouw werden met inwen dig letsel opgenomen. Beide auto's zijn totaal vernield.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2