Amsterdam kan Friezen niet naar ruime zege leiden Jan Willem Bruin biedt Paul uitstekend partij Cricketers Ajav lijden fors verlies bij koploper Tsjechoslowaken in eindstrijd Hollandse zeilers met miniem verschil verslagen Lammert Zwaga met zijn skutsje het snelst over Pikmeer Don komt ondanks vechtlust net tekort De winnende getallen zijn; 3-9-11-12- 28 - 34, Reserve: 6 - 33. Eerste prijs: 466.091,85 gulden, Tweede prijs: 133.169,10 gulden, Derde prijs: 199.753,65 gulden, Vierde prijs: 266.338,20 gulden, Vijfde prijs: 266.338,20 gulden. West-Duitsland Westduitse lotto: De winnende getallen zijn: 1 - 4 - 11 - 15 - 25 - 31. Reservegetal; 13. België Belgische lotto: De winnende getallen zijn: 2 -12 -14 -15 - 27 - 36. Bijkomend getal: WARMOND - Hoewel de weersomstandigheden (wind kracht 4) ideaal waren, is het 'vuurwerk' van de 60ste Kaagweek op de openingsdag nog niet echt ontstoken. „Het was een wat dooie wedstrijd", gaf de winnende teamcaptain van het Friese Regenboogteam, Harry Am sterdam, na afloop grif toe. De stuurman van de Gravin van Haemst probeerde zelf aanvankelijk de strijd tussen Holland en Friesland aan te wakkeren, maar Amsterdam zag al snel dat hij de eerste wedstrijd van de Kaagweek geen andere wending kon geven. De Holland-Friesland-wedstrijden vormen ook dit jaar weer het hoogtepunt van de Kaagweek. De duels worden al sinds 1937 gehouden tijdens de Kaag- en Sneekweek. Vorig jaar won Hol land op een zeldzame wijze in Warmond. De vijf Regenbogen tellende Hollandse equipe won toen onder leiding van teamcap tain Hein de Goederen alle vier Een evenaring van die prestatie zit er deze week niet meer in. Alleen bij het ronden van de eerste boei leek Ruud de Groot weer aan te sturen op een Hollandse zege. Hof en Amsterdam pakten hem echter al snel terug, waarna Hof de kop overnam en de ervaren Amsterdam met zijn twee be manningsleden wat afstopwerk trachtte te verrichten. Juist dat aspect maakt deze teamwedstrij den zo interessant. „Helaas kon den wij echter niets doen", ver telde de Sneker. „De andere Frie zen lagen te ver achter om hen nog te kunnen helpen". Pas bij de finish van de tweejaar lijkse teamwedstrijd werd even verbeten strijd geleverd om zo weinig mogelijk punten binnen te halen. In samenwerking met ploeggenoot De Vries nam de Fries Hettinga toen de wind uit de zeilen van tegenstrever Booy. De Hollander eindigde daardoor met zijn boot 'De Dwaallicht' op de tiende en laatste plaats. De thuisploeg verloor door die klas sering van Booy rpet miniem ver schil: 26 3/4 - 28. Uitslag Holland-Friesland: 1. Hof (F), 2. Amsterdam (F). 3. Heineke (H), 4. De Groot (H), 5. De Goede ren (H), 6. Freeh (H), 7. Donker (F), 8. Hettinga (F), 9. De Vries (F) en 10. Booy (H). Gerard Biesot heeft zich gisteren gekroond tot clubkampioen van de koninklijke watersportver-v eniging De Kaag. Biesot was naar aanleiding van zijn prestaties in de Laser-klasse uitgenodigd voor de algehele titelstrijd, die in de 12-voetsjollen werd verzeild. Peter Müller normaal uitkomend in de 420 werd tweede, terwijl Mark Drontmann (Cadetten) als derde eindigde. Vorig jaar deed mevrouw Tims een geslaagde greep naar de titel. 'De Kaag' die gisteren divere gezel ligheidswedstrijden op het pro gramma had staan hield voor het eerst ook een plankzeilwedstrijd. Op dit onderdeel toonde Walter Feoseur zich het vaardigst. Overige resultaten: Jeugd boten a: 1. Gebr. van der Spek, 2. Jolke Helbing. 3. Wouter Han. Cadet ten: 1. Mark Drontmann, 2. Fia Sanders, 3. Carola Drontmann. 420: 1. Ton Overijn, 2. Paul Vrij- enhoek. Flying Junior. 1. Joop de Jong, 2. Karei Valk, 3. Gilbert Hoek van Dijke. Solo: 1. Leen van Goeverden, 2. Hans van Schie, 3. Max Blom. Stern: 1. Gebr. Trom pen, 2. Coert Dagelet. 3. Rob van Kaaden. Laser m: 1. Peggy van der Lans, 2. Hans Verkaart, 3. Marcel Beemster. Valk: Wouter Molenaar, 2. Fokke Jansma, 3. Wim Meihuizen. Yingling: 1. Mej. Hoek, 2. Jacques Verberne, 3. Leen Menken. Schakel: 1. Gebr. van der Pol, 2. Harm Ymkema. Vrijheid: 1. Broertjes van Wës- sem, 2. Hans Sap, 3. Chris Tho mas. Pampus: I. Jan van Tonge ren, 2. A. van Baaien. 3. C. van Goeverden. Regenboog: 1. M. Heineke, 2. Peter Frech, 3. Jan van Staveren. Laser A: 1. Hans Breur, 2. Dolf Peet. 3. Peter Bij- lard. Olympia Jollen: 1. Rien Kagchelland, 2. Theo Moellers, 3. Henk Kraan. 16m2: 1. Leo Wil- lemsen, 2. Hans Juray, 3. Eddy Rietveld. 12-voetsjollen- 1 J van Weezenbeek, 2. F. Daniels, 3. G. Moes en Optimisten: 1. Sebo Hofkamp, 2. Mike Kok, 3. Bas Kolk. HERMAN POOS De Hollandse en Friese Regenbogen Hof (F), Amsterdam F), Heineke (H),De Groot (H) en De Goederen (H). GROUW (ANP) - De eerste wedstrijd van het traditionele skutsjesilen in Grouw is een overwinning geworden voor het Langweerder skutsje met Lammert Zwaga als schipper. Zwaga stuurde zijn 'twee gebroeders' ondanks een minder goede start vlot over het Pikmeer en wist na een spannende strijd-Joop Mink van het Grouwster skutsje voor te blijven. Derde werd Jan van der Akker van de 'Sneker pan', vierde Rienk Zwaga met de 'Zuidwesthoek' en vijfde werd de winnaar van vorig jaar Siete Meeter met het Bolswarder schip. i het traditionele skutsjesilen gehouden. Op de foto Vandaag strijden de veertien skutsjes in Drachten. Dit grootse en boeien de zeilspektakel op de Friese meren duurt de gehele bouwvakvakantie. Plaatsen waar men de komende twee wéken van start gaat met de rondbodemvrachtschepen zijn behalve vandaag Drachten, dinsdag Eernewoude, woensdag Terhorne, donderdag Langweer, vrijdag is h een rustdag en zaterdag wordt er in Stavoren gezeild. Maandag 21 juli Elahuizen aan de beurt, dinsdag 22 juli Woudsend, woensdag 23 juli en donderdag 24 juli Lemmer, terwijl 25 juli de finale plaatsvindt op het Snekermeer. Supertrio: Het supertrio werd gisteren gelopen in de vierde koers, de ren om de Duinrell- prijs te Duindigt no. 13: Sir of England (R. Wetemans), no. 5: Balancoire (H.J. van der Kraats), no. 7: Flower of Sidon (F. Vandeuren). Omzet 202.819, Uitbe taling: 2.414,50. Niet gestart Rugged Miss. UTRECHT - De cricketers van Ajax hebben gisteren tegen koploper Kampong niet voor een' verrassing gezorgd. De Oegst- geester club verloor zelfs met for se cijfers in Utrecht. Door de regenval werd het aan- i vangstijdstip van 11.00 uur ver schoven naar 13.30 uur. Kam pong batte het eerst. Zij sloegen 202 voor vier wickets. De bow- lingcijfers van Ajax waren: Frits de Jongh 1 voor 38, Ray van der Berg 1 voor 37 en Johan Gordi- nau 2 voor 42. De bezoekende club scoorde 94 all out. Enige uit blinkers bij Ajax waren: Ray van der Berg 16 runs, Eric Spruyt 29 runs, Henk Langerhorst 31 runs. Omdat er na de eerste inning reglementair nog VI2 uur té spe len was, liet Kampong Ajax voor een tweede keer batten. Weder om moest Ajax toen het onder spit delven. De cijfers: 41 runs voor 8 wickets. Aanstaande zon dag komt Ajax thuis uit tegen Hilversum. Aanvang; 11.00 uur. LISSABON (Reuter) - Nederland heeft zich geplaatst voor de fiha- lepoule van het tennistoernooi om de coupe Annie Sbisbault voor landenteams van dames on der 21 jaar. In Lissabon Versloe gen Nanette Schutte en Karin Moos Portugal met 3-0. het Tot de finalegroep drongen voorts door de Sowjet-Unie, Tsjecho- slowakije, Zwitserland, Groot- Brittannië, West-Duitsland en Australië. SCHEVENINGEN (ANP) - De 24-jarige Frits Don heeft zich dit weekeinde tijdens het toernooi om de internationale tenniskampioenschappen van Scheveningen (het derde toernooi voor het nationale satelietcircuit) uitstekend geweerd. Zaterdag versloeg hij in de halve finales verras send nationaal kampioen Louk Sanders in drie sets en gisteren ging Don in de eind strijd tegen de Australiër Bred Guan pas na een he roïsch gevecht ten onder. In zijn partij tegen Sanders gaf Don blijk over een grote vechtlust te beschikken. Zijn zege met 6-4 6-7 6-2 was zeker verdiend en betekende te vens een revanche voor zijn nederlaag in de finale van de nationale titelstrijd van vorig jaar. Ook in de finale had Don volop kansen op de overwinning. Hij greep tegen Guan de eer ste set met 6-4 en wist in de tweede set in de tiebreak een achterstand van 0-6 geheel weg te werken. Door twee onnodige missers ging de set echter alsnog verloren (tie break: 7-9). In de beslissende set kreeg Don bij de stand 5-4 nog een matchpoint, maar zijn 21-jarige opponent gaf zich niet gewonnen en zege vierde uiteindelijk met 7-5. De 35-jarige Marijke Schaar bleef bij de dames titel houd ster. In de finale bleef zij haar rivale Tine Zwaan in een langdurig baselineduel de baas met 1-6 6-3 7-5. Hoofdprijs in Hazerswoude voor Indiër LEIDEN - De Indiër Vijay Paul en Jan-Willem Bruin hebben in het heren enkel B-finale van Hazerswoude een tennisduel afgewerkt dat in een A-toernooi zeker niet uit de toon zou zijn gevallen. De forehand van Paul, die in de halve eind strijd Marinus Brooshooft met 6-2, 6-3 had uitgescha keld, besliste de strijd. Fouten van de arbiters leidden er toe dat Jan-Willem Bruin veel belovend kon starten. Met gede gen spel en een voortreffelijke spreiding won hij de eerste set: 7-5. In een duel dat qua tempo voor B-spelers erg hoog lag ni velleerde Paul, conform de krachtsverhoudingen, de set stand met 6-4. In de derde set leek Bruin bij een 3-1 voorsprong en 40-15 op eigen service naar de overwinning af te stevenen. Het werd echter 3-2 en de Indiër kwam zelfs terug tot 4-4. De ont ketende aanvalsdrift en zijn fore hand hielpen Paul aan de toer- nooiprijs: 6-4. Bij de dames liep Petra Wessel)s be duidend beter dan Tine Lange- veld. Wessels' service liet het evenwel afweten, waardoor Lan- geveld tot winnares uitgeroepen kon worden. Die zege had zij hard nodig om nog mee te tellen voor een goede klassering in het Match-toernooi. De Alphense won met: 4-6. 6-1. 6-4. Het enkel C bij de heren werd ge- 1 door Rob Lucas. Hij ver sloeg in een boeiend treffen De Bakker met 1-6,7-6,7-5. De 15-ja- rige Merula Bergwer verraste ie dereen door niet alleen de C-fi- nale bij de dames te bereiken, maar die ook zonder problemen te winnen van Carla de Waard: 6-2. 6-1. Het heren dubbel C was voor het koppel Van Tongeren/De Bak ker, die het duo Willemse/Wolte- rink met 3-6, 6-3, 6-1 terugwees. In Ter Aar plaatste Koijtekaas zich tegen ieders verwachting in voor de finale bij de C-spelers. Bij een 0-6, 6-4 en 2-3 stand had hij nog alle kans op een succes tegen de als derde geplaatste Ron Ron- berg. Kramp belette hem verder te tennissen, waardoor Ronberg zich toernooiwinnaar mocht noemen. Mieke Heeringa won bij de dames in dezelfde categorie van Cynthia Arnoldus: 6-4 en 7-5. In het dubbel C bleek Boudewijn Ponsioen en ziin broer Alfred een De tussenstand na de gespeelde ten niswedstrijden van het afgelopen weekeinde in het Match-circuit is bij len 56, 4/5 Hennie 'Koemans t van der Zee 52, 6. Herman van der Capellen 48 en 7/8 Marinus Broos- Bij de dames: 1. Tine Langeveld 68, 2. Jacqueline van Wijk 38.3. Petra Wes sels 32 en 4/5 Liselotte van der Bijl en Miriam de Groot 28 punten. betere combinatie te vormen dan het duo Ronberg/Van Ingen: 6-4, 6-3. Bij de dames wonnen Lucie Heyers en Annemarie ©uden- raadt met 7-6. 3-6 en 6-3 van Jac queline van der Bas en Bonnie Bombeek. In het gemengd C pak te Ronberg zijn tweede winstpar tij door met Helene Bakker te i David Hamme en In- grid van der Bas: 6-2, 7-5. In het jeugdtoernooi van Unicum leverde Marcel van Rijn een goed prestatie in categorie t/m 18 jaar met 4-6.6-2 en 6-2 van Mark Nye. Bij de meisjes t/m 16 jaar haalde Marijke Guyt van de KLTV de zege binnen: 5-7, 6-0, 6-3. Bij de jongens t/m 16 jaar was Peter Leyten met tweemaal 7-5 net iets beter dan Freek van der Capellen en bij de jongens t/m 14 jaar stak Ivar de Jong met kop en schou ders boven de concurrentie uit. Hij versloeg Stefan Faas met 6-1 en 6-0. Paola Kaaien won bij de meisjes t/m 14 jaar via een 7-5,6-4 zege op Maritt Verstegen. Ruud van der Plank triomfeerde in de categorie jongens t/m 12 jaar door Michael Dijkstra te kloppen: 6-3, 6-0. Ten slotte was Annette de Gast met 7-5 en 6-4 te sterk voor Irma van Seeters. FRANK BONTE Vijay Paul ROME/BOEKAREST (UPI/Reu- ter) - In de wedstrijd voor de fi nale van de Europese zone van het tennistoernooi om de Davis- cup heeft Tsjechoslowakije het afgelopen weekeinde in Boeka rest met 4-1 van Roemenië ge- Zaterdag had Tsjechoslowakije al een beslissende voorsprong van 3-0 genomen. Bij Roemenië ont brak Ilie Nastase, die geschorst In de halve finale speelt Tsjecho slowakije n september] Argentinië. In Rome nam Italië tegen Zweden in de finalewedstrijd van de Eu ropese zóne, groep A, de leiding met 3-1. Adriano Panatta en Pa ola Bertolucci wonnen gisteren in het dubbelspel met 6-2, 6-3, 7-5 van de gebroeders Stefan en Hans Simonsson. De winnaar van dit duel speelt eveneens van 17 tot en met 19 september tegen Australië.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12