Lammertink zonder problemen naar zege in profzesdaagse Henny Koemans winnaar van toernooi Forescate Ajax dankzij overwinning uit de zorgen Stand tenniscircuit Bob van der Zee in eindstrijd verslagen PAGINA 12 MAANDAG 7 JULI 1980 Bel 02524-4254 I.W.SAIkemade VOORSCHOTEN - On danks het feit dat de pres tatiecurve van Bub van der Zee een opgaande lijn vertoont, is de grilligheid nog lang niet uit het spel van de boomlange tennis ser weggevloeid. In de fi nale van het toernooi van Forescate tegen Henny Koemans bijvoorbeeld liet het zich aanvankelijk aan zien dat de ex-Roombur- ger met de eerste plaats aan de haal zou gaan. Dat bleek echter een misreke ning. Van der Zee zette de 'machine' halverwege de tweede set, de eerste had hij gewonnen, op een laag toerental om vervolgens in de derde set de zaak maar voor gezien te houden. Koemans kon daardoor gemakkelijk de hoofdprijs in ontvangst nemen: 6-7, 6-3, 6-3. Jammer voor het publiek overigens dat Van der Zee de pijp aan Maar ten gaf, want van echte strijd was in de eindfase nauwelijks sprake meer. Van der Zee toonde welis waar z'n beste wil maar op beslis sende momenten gaf hij 'niet thuis'. Henny Koemans deed het al niet veel beter. Uiteraard gaf de ex-Forescate'r somtijds blijk van van zijn kunnen. De grote vorm had de bij De Metselaars spelen de tennisser echter thuisgelater. moment dat Koemans eindelijk het juiste ritme had te pakken, was de strijd bijna ten einde. Zoals gezegd ging Bub van der Zee voorvarend van start. Vooral aan het net volleerde de besnorde Leidenaar sterk waardoor Koe mans veel onhoudbare ballen om de oren kreeg. Doordat Van der Zee veel goede momenten liet afwisselen door erg slechte kon zijn opponent blijven volgen. Dankzij de tiebreak (7-5) schreef Van der Zee de eerste set op z'n naam. Daarbij had hij blijkbaar veel kruit verschoten, want in de tweede set werd er minder hoog van de toren geblazen. Henny Koemans profiteerde, hoewel hij op een allerminst imponerende wijze tot setwinst kwam: 6-3. De beslissende set was een fouten- festival, die sporadisch werd af gewisseld met sterke momenten. Henny Koemans nam daarvan de meeste voor z'n rekening en won daardoor uiteindelijk: 6-3. senkel B. De speelster van Fores cate verloeg de zwoegende Tine Langeveld na een interessant ge vecht 6-3, 6-2. Dubbel Het duo Arnold van der Capellen Henny Koemans won, zoals was gepland, het herendubbel. Het koppel versloeg Bub van der Zee en Herman van der Capellen. In het damesenkel Ching een ver rassing in de lucht. Ellen Winkel had in de beslissende set een 4-0 voorsprong op de nummer één geplaatste Marijke Guyt. De Katwijkse kreeg evenwel een enorme opleving en liet haar op ponent uiteindelijk kansloos: 7-6, 2-6, 8-6. Jelmer Siersema bleek in het herenkel C de sterk ste. De Voorschotenaar versloeg Jasper van Marwijk met duide lijke cijfers: 6-3, 6-3. Overige uit slagen: DDB Tine en Hanneke Langeveld-Jaqueline van Wijk/ Bettie Koemans 7-6, 6-3. Sassenheimse TV In Sassenheim viel een daverende verrassing. De.nummer vier ge plaatste Anne Jan van der Meer versloeg in de finale HEB de Lei derdorper Jan Theunissen. De Voorhouter had drie sets nodig om beslag te leggen op de eerste plaats. In hetLHEC werd Roy Mooyman winnaar ten koste van Enno Zimmerman. Yvette Flu toonde zich in het damesenkel B de sterkste. Tegenstandster Mir jam de Groot was kansloos: 6-4, 6-4. In het DDB zegevierde het koppel Henny Fehling/Rosema- rie Verdegaal. Andere uitslagen: GDB Mirjam de Groot/Anne Jan van der Meer-J. Kaaien/Eite Homan 6-1, 3-6, 6-4; DEC R. van Dalen-Carien van der Meer 3-6, 6-1, 6-3. Zoeterwoude Hans van Tongeren toonde zich gis teren oppermachtig in het toer nooi van de Zoeterwoudse ten nisvereniging. In de eindstrijd van het herenenkel C wist Waldo Jansen weliswaar één set win nend af te sluiten; in de beslis sende fase'was Van Tongeren niet te stuiten: 6-2, 1-6, 6-1. Bij het DEC zegevierde Barbara Heezen. De Munnik Bij De Munnik werd in het afgelo pen weekeinde een jeugdtoer- nooi georganiseerd. De winnaars waren: Jongensenkel t/m 10 jaar: Jac Haslinghuis; t./m 12: Michel Dijkstra; t/m 14 R. vd Witte; t/m 16: Olaf ten Bosch Meisjesenkel t/m 10: Evelien vd Poel; t/m 12: Marie Anne Everts; t/m 14: Petra Vezel; t/m 16: Irma Seeters. ROB ONDERWATER Koemans bleef zich maar bij de base-line ophouden, waarvan hij talloze verkeerde ballen naar de vijandelijke helft stuurde. Op het Dames Liselotte van der Bijl was de ver rassende winnares van het dame- Heren 1. Arnold van der Capellen 56 2. Henny Koemans en Bub van der Zee 54 4. Herman van der Capellen 48 5. Jan Willem Bruin 46 6. Anne Jan van(der Meer 42 7. Eric Jan Schreuder 38 8. Bram Madera 38 Dames 1. Tine Langeveld 56 2. Jaqueline van Wijk 36 3. Mirjam de Groot 28 4. Liselotte van der Bijl, Petra Wessels en Henny Fehling 24. Hennie Koemans volgt de (niet zichtbare) bal. De Voor schoter naar werd winnaar van het Forescate toernooi Negen man waren er al vooruit ge sneld gedurende de koers, die niet echt kon boeien omdat het parcours nu eenmaal uitermate ongeschikt was voor "vluchters", en toen, op het moment dat de hoofdprijzen verdeeld moesten worden, snelden nog eens een zestal renners weg. Het mocht allemaal van Lammertink, die tot zijn genoegen kon constateren dat er geen concurrenten aan zijn aandacht ontsnapten. Natuurlijk, maar Smit weerde zich op geen enkele manier tegen die escapa des en legde zich derhalve op een al te gemakkelijke manier neer bij de heerschappij van de Koopmans-ploeg, omdat de pun ten toen al verdeeld waren. Zoals gezegd, Lammertink finishte breed grijnzend als een der laat- sten, alsof het de grote Tour de France goid. Waardering De meeste waardering in Alphen ging uit naar Jan van Houwelin- gen en Bert Pronk. Van Houwe- lingen kan als een der strijdvaar digste rijders uit deze profzes daagse geboekstaafd worden. nish alleen op de ritzege was af gegaan. Van Katwijk behaalde daarmee z'n derde zege in drie jaar tijd in deze zesdaagse. Op merkelijk genoeg gebeurde dat steeds in Alphen. Uitslag Alphen: 1. Piet van Kat wijk, 102 km in 2.30.21, 2. Jan Gommers, 3. Jan van Houwlin- gen op 5 sec., 4. Johan Kuiken, 5. Bert Pronk op 20 sec., 6. Wies van Dongen op 20 sec., 7. Sjaak Ver- brugge op 1.18, 8. Livin Klaasen op 1.40, 9. Jan Hordijk op 1.43,10. Ger Mak, 11. Wim de Ruiter, 12. Wilfried Wesemael, 13. Co Moritz, 14. Martin Rietveld, 15. Hennie Peels. Eindklassement: 1. Jos Lammer tink 56 pnt, 2. Theo Smit 54, 3. Martin Havik'54,4. Ger Mak 48,5. Jan van Houwlingen 4*6,6. Gerrie van Gerwen 41, 7. Heddie Nieuwdorp 39,8. Peter Gödde 37, 9. Piet van Katwijk 37,10. Ad Tak 34. WIM VAN WANROOIJ Sinds zijn tuimeling in het Bos- koopse water heeft hij steeds van zich doen spreken en ook zater dag was hij de grote animator van een kopgroep van vier, die al vroeg ontsnapte. Samen met Gommers, Piet van Katwijk en Jos Lammertink viert samen met ronde-miss Janine van Dijk de over winning in de profzesdaagse. Theo Smit (Links) en Martin Havik werden respect, tweede en derde. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zonder veel problemen is Jos Lam mertink, tweemaal "etappewinnaar" in de Zes van Rijn en Gouwe, er in geslaagd om de eindoverwinning in de profzes daagse naar zich toe te trekken. In de zaterdag verreden slote tappe in Alphen kon de HB-coureur, die zich daags tevoren in het Oranje leiderstricot had mogen hijsen, het zich permiteren om als een der laatsten over de finish te glijden. Hoewel het onderlinge verschil met rivalen als Theo Smit en ploeg- makker Martin Havik vóór die af sluitende koers minimaal was en er derhalve toch wel de nodige spanning viel te verwachten,^ groeide het criterium over 102 kilometer uit tot een regelrechte anti-climax. Ontsnappingen, die het wedstrijdverloop aantrekke lijk maakten, waren er zeker. Maar de manier waarop de beslis sing uiteindelijk tot stand kwam kon toch niet tot tevredenheid van het Alphense publiek stem- Met nog drie ronden voor de boeg kreeg het inmiddels door enkele koplopers gedubbelde peloton van de jury te verstaan dat het moest "afsprinten". Kansen voor Smit èn Havik, die natuurlijk ook het ploegbelang in de gaten dien den te houden, waren er toen nog zeker. Maar "S.mitje", die samen met Gerrie van Gerwen slechts aarzelende pogingen had onder nomen om weg te geraken uit de grote groep, liet zich toen verras sen door enkele vluchtpogingen op het laatste moment. Johan Kuiken sprong Van Hou- welingen in de zesde ronde weg om hardwerkend vrijwel de ge hele wedstrijd aan de leiding te fietsen, ruim zeventig kilomter lang. Toen werd het peloton ein delijk achterhaald. Intussen was ook Bert Pronk, die al vroegtijdig uit de Tour de France moest stappen, aan een solo begonnen, die hem in het zicht van de finish nog bijna bij de kopgroep bracht. Hij, ook al bijzonder strijdlustig, haalde het echter niet. Een vijfde plaats werd het deel van Pronk, nadat ploegmaat Piet van Kat wijk twee kilometer voor de fi- SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Verrassende nederlaag van Alphians ALPHEN AAN DEN RIJN - Al- phians/Unique heeft gisteren de honkbalontmoeting tegen Birds 2 in Zoetermeer met 7-3 verloren. Een verrassende nederlaag, om dat de eerste wedstrijd destijds in een 13-8 Alphense zege eindigde ne Alphians na de overtuigende zege van vorige week weer in '.'the winning mood" leek te zijp. De oorzaak van de nederlaag moet in het slechte slagwerk gezocht worden. Gedurende de gehele wedstrijd slaagden de Alphena- ren er zegge en schrijve tweemaal in een honkslag te produceren. Birds deed het niet veel beter, maar deze thuisploeg had wel ge regeld lopers in scoringspositie. Op de thuisplaat sneuvelde me nige Birds-speler evenwel. In de vijfde slagbeurt had Birds een 4-0 voorsprong genomen, aleer Alphians iets terug kon doen. Dat gebeurde twee innings later, toen Henk Jan van Keulen en Rob van Tuyl de eerste tegenpunten scoorden. Met twee honken bezet viel echter snel de derde "nul", waarna Alphians nauwelijks meer aan de bak kwam. Birds liep weg naar 7-2 en Frank Winkster bepaalde de eindstand op 7-3. OEGSTGEEST - De crickerters van Ajax slaakten gistermiddag een zucht van verlichting na de zege op HBS 2. Door de victorie wegen de degradatiezorgen im mers heel wat minder zwaar en zal hoogstwaarschijnlijk het re serveteam van de Haagse club volgend jaar een toontje lager moeten gaan zingen. Via een .door Ajax gewonnen toss mochten de gasten eerst gaan batten. Vanaf het beginhadden de Ajax-bowlers de overhand, hetgeen resulteerde in een gelei delijke val van de wickets. Dé Haagse bastlieden speelden erg voorzichtig en durfden geen en kel ogenblik risico's te nemen. Aan deze situatie waren met na me Frits de Jongh en Johan Lan- gerhorst die er uiteindelijk voor zorgden dat HBS niet verder kon komen dan 97 all out. De Jongh bowlde 5 voor 37 en 21 overs, Langerhorst 4 voor 39 in 23 overs. Erik Spruyt zeer verdienstelijk 1 voor 8 in 5 overs. Het lage totaal van de gasten mocht voor Ajax geen problemen ople veren, maar dat het totaal van HBS voor het verlies van slechts 1 wicket werd gepasseerd had niemand eigenlijk verwacht. Voor deze geweldige prestatie, waarbij erg goed cricket was te zien, (het is jammer dat er in het algemeen ni^t meer toeschou wers komen kijken) zorgden Herman Harteveld met 37 runs en Ray v. d. Berg met 49 not out. Volgende week vindt de ontmoe ting tegen koploper Kampong te Utrecht plaats. Gemoedelijk beeld van het cricketduel tussen Ajax en HBS. De, overigens weinige, toeschouwers koesterden zich in het zonnetje.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12