Sportstichting: „Twee miljoen nodig voor kleedkamers Alphens raadslid trekt beschuldiging in LEZERS SCHRIJVEN "HET WERKEN MET STORTFOOIEN KAN IK NIET BEWIJZEN" Ruiten bij Huisvesting ingegooid Jeugdronde Tour de Frats eindigt dit jaar in Leiden Hypocriet Katten bij brand gestikt I. madurodam IASAILEI I ETS-BAN E I FANTASTISCHE LIDO-REVUE ir* Circusthc BLUE BELL GIRLS. LEIDEN - Ruim twee miljoen gulden is het bedrag dat de Leidse Sportstichting op dit ogenblik nodig zou hebben om de Leidse veldsportverenigingen aan voldoende en moderne kleedgelegenheid te helpen. Dat blijkt uit een vandaag gepubli ceerde nota. De grootste proble men doen zich voor op de sport complexen in de Leidse Hout (korfbalvereniging De Algeme ne), Noord (korfbalvereniging Noorderkwartier), Boshuizerka- de (voetbalverenigingen Leidse Boys, Oranje Groen en VNA) en Kikkerpolder I (voetbalvereni ging UVS en rugbyvereniging DIOK). Door de raad van beheer van de Sportstichting is inmiddels een prioriteitenlijstje opgesteld, waarbij ervan wordt uitgegaan dat jaarlijks voor een bedrag van 800.000 gulden aan kleedkamers kan worden gebouwd of verbe terd. De hoogste plaatsen op dat lijstje hebben de kleedkamers LEIDEN - Uit woede over het uit blijven van woonruimte voor haar en haar vriend heeft een 23- jarige vrouw gisteren rond het middaguur zeven ruiten van Bu reau Huisvesting aan de Lange- gracht ingegooid. De vrouw richtte voor drieduizend gulden schade aan. Zij is door de politie aangehouden. aan de Boshuizerkade, in Noord en op De Vliet gekregen. Volgens het rapport verkeren de kleedkamers van Oranje Groen, Leidse Boys en VNA in slechte staat. Niet alleen zijn ze aan de kleine kant, maar bovendien is de bouwkundige staat zodanig dat er mets meer aan op te knappen valt. In totaal moeten er 6 nieuwe kleedkamers komen en dat kost rond vier ton. De kleedkamers van LFC kunnen nog wel opge knapt worden. Samen met de aansluiting op de riolering komt dat op 80.000 gulden. De kleedkamers van korfbalver eniging Noorderkwartier op het terrein naast de Groenoordhallen zijn hard aan vervanging toe. Het houten complex kan niet meer gerenoveerd worden en de kos ten van de bouw van vier nieuwe kleedkamers worden geraamd op 240.000. De Sportstichting houdt vast aan handhaving van de velden op die plaats, hoewel in het bestemmingsplan "De Hal len" ook mogelijkheden worden opengehouden voor een even tuele uitbreiding van het Groenoordhal-complex. In de nota wordt erop gewezen dat de korfbalclub sterk wijkgebon- den is en dat in de Merenwijk geen sportvelden zijn aangelegd mede in verband met de aanwe zigheid van deze velden. Hoog op het lijstje van de Sport stichting prijkt ook de renovatie van de kleedkamers op het sport complex "De Vliet", waarvan VTL. De Sleutels. LDWS en VNL gebruik maken. Bouwkundig ge zien zijn er geen problemen, maar het complex heeft wel een op knapbeurt nodig, gekoppeld aan een herindeling van de beschik bare ruimte. Als deze meest urgente zaken zijn opgelost moeten Leidse Hout, Kikkerpolder I, Noord (Rooden- burg) en Boshuizerlaan (Olga Sa- turnus) aan bod komen. Zo moet korfbalvereniging De Algemene vier nieuwe kleedkamers krijgen (kosten 300.000 gulden). De kleedkamers van Pernix staan er ook slecht bij. Voor tot afbraak en nieuwbouw wordt besloten zal eerst beslist moeten worden of Pernix in de Leidse Hout blijft spelen. Het kan zijn dat de korf balvereniging naar elders ver huist en het veld wordt omge bouwd tot een gecombineerd trainingsveld/parkeerterrein. In de Kikkerpolder I kampt UVS met een te gering aantal kleed kamers. De Sportstichting staat voor de keuze om de bestaande op te knappen of nieuwe te bou wen. De gedachten gaan uit naar volledige nieuwbouw omdat het complex een van de meest com plete en representatieve in Lei den is door de aanwezigheid van een gedeeltelijk overdekte tribu ne. In totaal gaat het om tien kleedkamers die een slordige zes ton zullen kosten. Dat is inclusief de vernieuwing van de kleedka mers van de rugbyvereniging DIOK. Verder wordt nog gedacht aan een gedeeltelijke renovatie van de kleedgelegenheid van Rooden- burg in Noord en die van de handbalvereniging Olga Satur- nus aan de Boshuizerlaan. Boshuizerkade moeien merendeels hoognodig worden vervangen door nieuwe. In de afrondende fase wordt reke ning gehouden met een vernieu wing van het dak van het sport complex in de Groenesteeg (kos ten: een ton), en kleinere verbete ringen aan de kleedkamers van Fides Pacta aan de Zoeterwoudse Singel en die van Ons Eiland aan de Brahmslaan. De in 1965 gebouwde kleedac commodatie aan de Burggra- venlaan verkeert door vandalis me inmiddels in zo'n slechte staat dat er volgens de Sportstichting niets anders opzit dan de zaak te slopen. De nota van de Sportstichting is bedoeld als een voorlopig stand punt. Alle betrokkenen krijgen tot 25 augustus gelegenheid om met opmerkingen of ideeën te komen. Daarna zal inhoud defini tief worden vastgesteld. Duivensport (1) LpC hield een wedvlucht vanaf Orleans. De uitslag was: 1. J. Staffeleu.2.P.deHaas.3.8.N. de Groot en Zn.. 4.7,9. JRo- zier. 5. P. Landesbergen6. A. Singehng10. J.C. v.d. Meij- den. Duivensport (2) PV ''De Blauwkras" hield een wedvlucht vanaf Orleans met 115 duiven. De uitslag was: 1 4. F. v.d. Wetering, 2, 5. W. de Wetering en Zn.. 3.10. A. v.d. Holst, 6, 8. N. v.d. Blom, 7. J. Schipper, 9. H. Koome. Duivensport (3) PV "Columba" hield een wedvlucht vanaf Essen. De uitslag was: 1235,6,7,8,9,10. H. J. Kettenis, 4. F. Platteel. Verder werd gevlogen vanaf Compiegne. De uitslag: 123.4,5,6,7. C. v.d. Nieuwen- dijk,8$.R. v.d.Oord, 10.R. de Graaf. Bij het concours vanaf Orleans was de uitslag: I.8.C. v.d. Nieuwendijk. 23,4.63. L. Klein,5,10. F. Platteel, 7. R.de Graaf. Vakantiebezigheden (1) Buurthuis "Het Mierennest" aan de Morsweg 59 organi seert morgen - als de weergo den meewerken - een picknick in de Leidse Hout. Het begint om elf uur in het clubhuis en is bestemd voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De kosten zijn f150. s Avonds word t er voor de jeugd van 12 tot 18 jaar een strand wandeling georganiseerd. Om zeven uur vertrekken de deelnemers vanaf "Het Mie rennest". De deelnamekosten zijn twee gulden. Vakantiebezigheden (2) Clubhuis "Morschwijck" aan de Topaaslaan 19 trekt morgen ochtend met de kinderen van 4 tot en met 7 jaar naar de kin derboerderij. Vertrektijd is 10 uur en de kosten zijn twee gulden. 's Avonds wordt een strand wandeling georganiseerd voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar. De kosten daarvan zijn f250. Vertrektijd: half Vakantiebezigheden (3) Buurthuis "Groenoord" aan de Musschenbroekstraat 25 gaat morgen vanaf tien uur bloem schikken. Kinderen kunnen zelf een bloemstukje maken. De kosten zijn één gulden. Vakantiebezigheden (4) Clubhuis "Klein Matilo"aan de Zaanstraat 126 gaat morgen verder met het maken van poppen en een poppenkkast. Bovendien wordt 's ochtends een begin gemaakt met het in studeren van een stukje dat in de loop van de middag zal worden opgevoerd. De kosten zijn zowel 's ochtends als 's middags f 0.75. Vakantiebezigheden (5) In clubhuis "De Tamboerijn" aan de Valeriusstraat 73 is morgenavond een disco met onder meer een speciale quiz. De zaal gaat om acht uur open en de entreeprijs bedraagt f150. LEIDEN - Voor de vijfenveertig ste maal gaat dit jaar de oudste jeugdronde van ons land, de Tour de Frats, van start. Begin punt op maandag 21 juli is Utrecht, terwijl de ronde op 30 juli eindigt op het Stadhuisplein in Leiden. De Tour de Frats be staat uit tien etappes over in to taal zeshonderd kilometer. De organisatoren verwachten dit jaar opnieuw een deelname van ongeveer honderd jongens en meisjes in de leeftijd van tien tot vijftien jaar. De tussenplaatsen zijn dit jaar Arnhem, Lichtenvoorde, Cues- feld (Duitsland), Goor, Apel doorn, Hilversum, Amsterdam en Sassenheim. Bij deze jeug dronde gaat het niet in de eerste plaats om prestaties, maar om kameraadschap en hulpvaar digheid. Wel zal er af en toe een korte sprint of een ti jdritje wor den gereden, maar van door slaggevende betekenis voor de eindsprint is dat niet. Omdat het snelheidselement niet overheerst zal er ook een wed strijd worden gehouden wie het langzaamst kan rijden. *s Avonds wordt er in elke etappe plaats een disco gehouden. Jongelui uit Leiden en omstreken die willen deelnemen aan deze vakantietour, kunnen zich op geven bij de penningmeester van de Tour de Frats, Joop Ver- voorn, Van Hoogendorpstraat 36a, Leiden. Met grote verontwaardiging heb ik kennis genomen van de laffe, hy pocriete houding van Van Agt en zijn handlangers in de zaak van het Zuid-Afrika-embargo. Als hij een vent was geweest had hij of de motie moeten uitvoeren om dat de meerderheid van de Ka mer en dus van het Nederlandse volk (de Kamer is de volksverte genwoordiging) daar voor is, of moeten opstappen. Hij doet noch het één noch het ander en pro beert dan nog populariteit op te wekken via Lubbers door een gedeelte van het CDA voor de motie-Ter Beek te laten stem men. Terwijl diezelfde Lubbers enkele uren daarna een gedeelte van die zogenaamde dissidenten weer terug trekt zodat de motie van afkeuring de meerderheid net niet krijgt. Het is wel duidelijk dat Van Agt de ze laffe houding al jaren heeft en handelt onder druk van de WD. Dat betekent vrijheid en demo cratie. Ja. ja. maar je moet wel kapitaal hebben of een topsalaris verdienen en blank zijn anders komt de WD niet voor je belan gen op. Aan de gewone man heb ben ze maling. Het blanke kapi taal en Zuid-Afrika moet be schermd worden. Vandaar dat de WD fel tegen deze motie was. Van Agt is nu een willoos werk tuig, een marionet in handen van de VVD. Hij laat zich gebruiken of beter gezegd misbruiken door de VVD en de top van het CDA. Zelf heeft hij geen bal te zeggen. Dat is zo in 1977 uitgestippeld Toen wilde de VVD best op de achtergrond blijven bij de kabi netsformatie, ze trok immers toch aan de touwtjes. En hij (Van Agt) is zo vreselijk dom dat hij dat waarschijnlijk niet eens door heeft en als hij het door heeft kan hij er niks aan doen. Hij doet niets anders dan de boel voor de gek houden en beloften doen die hij niet houdt. Zo beloofde hij eind 1977 de werkloosheid terug te brengen van 200.000 naar 150.000. Die is nu gestegen naar 240.000 en loopt snel op naar de 300.000. Steeds meer bedrijfssluitingen. Hij beloofde Menten aan te pak ken en liet hem vrij. Verder voert hij een loonstop in maar de prij zen stijgen enorm. Hij probeert steeds de laagste loon- en uitke ringstrekkers te pakken en laat de topsalarissen ongemoeid. Hij beloofde de koopkracht van de laagste inkomens te handhaven, de uitkeringen niet te ontkoppe len van de cao-lonen en de bouw van betaalbare woningen te sti muleren. Er wordt alleen maar bezuinigd ten koste van de kleine man, net als Colijn in de jaren dertig. Wel kan alles voor de be wapening die tot krankzinnige hoogte is gestegen. Een fraktie van dat bedrag is voldoende om alle arme mensen in de arme lan den te kunnen helpen. Als de ARP het werkelijk goed meenten zich niet k.m verenigen met zjjn rol in het CDA en de regering dan kunnen ze maar een ding doen, namelijk zich losmaken van het CDA en weer een eigen partij gaan vormen. Dat is veel beter dan het opvoeren van deze show waar ze toch niets van menen. B de Grijs Dr. Lelylaan 5 Leiden Een gedeelte van het pand Noordeinde 21, waarin een aantal studenten en wer kende jongeren zijn ge huisvest, is gistermiddag rond vijf uur uitgebrand. Twee katten kwamen door verstikking om het leven. K ife Vut J 5 -1 i 1^,7 y'Vs J-l: gtr*'yg/ r EEN (FEEST)DAGJE DEN HAAG'YPWKSÏM SCHEVENINGEN/KIJKDUIN ichtingen: VVV Den Haag/Scheveningen, Tel. 070 - 546200 WW®'*A>"j De brand ontstond door nog onbe kende oorzaak op de eerste ver dieping van dit voormalige win kelpand in de kamer van een stu dente die op dit moment met vakantie is in Zuid-Frankrijk. Deze kamer brandde geheel uit en de inboedel ging in vlammen op. De overige zes kamers liepen aan zienlijke rook- en waterschade op. De waterschade was hoofd zakelijk het gevolg van het smel ten van de drinkwaterleiding. Het juiste schadebedrag is nog niet bekend maar wordt geschat op ongeveer een ton. De Leidse poli tie heeft vandaag een onderzoek naar de oorzaak van de brand in gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het is mij niet mogelijk om aan te to nen dat bij de vuilstort in Al phen wordt of werd gewerkt met stortfooien. Dat schrijft het PvdA-gemeenteraadslid Henk Metaal in een brief aan burge meester en wethouders. Voor zover zijn woorden over het gebruik van stortfooien zijn op gevat als een beschuldiging, worden die ingetrokken, Iaat Metaal verder weten. "Het moet U duidelijk zijn; dat ik nooit een of meer personen heb willen be schuldigen. Mocht desondanks deze indruk gewekt zijn dan is die ten onrechte". Met de brief van Metaal is de storm die vorige week tijdens een gemeenteraadsvergadering plotseling opstak vermoedelijk weer geluwd. Met de opmerking, dat hij aanwijzingen had dat de Alphense vuilstort niet anders functioneert dan vuilstorten el ders in het land, waar het een gebruikelijke zaak is om met zo geheten stortfooien te werken, veroorzaakte hij in de gemeen teraad nogal wat beroering. Burgemeester M. Paats vatte die woorden op als een verdacht making aan het adres van ge- meentepersonee! en kwam tot de conclusie dat Metaal kenne lijk kennis droeg van een straf baar feit, dat zou moeten wor den aangemeld bij de officier van justitie. Te ver Henk Metaal kan de reactie van burgemeester Paats, die perso neelszaken in zijn portefeuille heeft, wel begrijpen. Aan de an dere kant heeft hij zich door die onverwacht felle reactie van zijn a-propos laten brengen "en dingen gezegd die wellicht wat te ver zijn gegaan". Het raadslid had er tevoren wel bewust voor gekozen zich wat provocerend uit te drukken. Om te voorkomen dat zijn eerdere vragen over het functioneren van de vuilstort als afgedaan zouden worden beschouwd. De reacties die zijn woorden on bedoeld teweeg brachten, had Metaal evenwel niet vooralen. "Maar achteraf kun je stellen, dat ik toch bereikt heb wat ik beoogde, namelijk aandacht voor de vuilstort", zegt hij nu de gemoederen weer wat zijn be daard. Want al is het nog maar de vraag of het door Metaal (in zijn brief aan B en W) bepleite onderzoek naar de vuilstort er komt, "misschien werken mijn woorden nog een tijd preventief en dat is dan de winst", vindt hij. In alle beroering, die na de opmer king over het gebruik van stort fooien ontstond, is zijn feitelijke verhaal wat naar de achter grond verdrongen. Want wat Metaal eigenlijk wilde aantonen is de kwetsbaarheid van een sys teem, waarbij er maar een man permanent toezicht heeft op de vuilstort. Zelfcontrole ont breekt en, zo vraagt Metaal zich af, heeft de toezichthoudende ambtenaar wel voldoende (chemische) kennis van zaken? "Ik heb bovendien van meerdere kanten vernomen, dat als de be trokken man een hapje gaat eten. er helemaal geen toezicht Metaal vindt de antwoorden die hij op zijn vragen kreeg uiterst onbevredigend. Het gemeente bestuur heeft zich volgens hem "zeer defensief' opgesteld. Men heeft zijn vragen als kritiek op gevat, waarvoor men zich moest verantwoorden. Het had ook anders gekund, vindt Metaal. "Het gemeentebestuur had ook kunnen zeggen: volgens ons klopt het op de vuilstort wel, maar bedankt voor de informa tie, we zullen er eens wat dieper op induiken". Het probleem zal volgens het PvdA-raadslid zijn om de be wijslast boven tafel te krijgen. "Er staan enorme financiële be langen op het spel; het is nu eenmaal goedkoper om je vuil op een vuilstort kwijt te raken, dan om het voor veel geld te la ten verbranden of op een andere manier te laten verwerken. En dan hoeft het nog helemaal niet om industrieel of chemisch af val te gaan. dat schadelijk is voor het milieu. Het gaat erom dat dat soort vuil of hout (dat tussen het puin zit, red.) gewoon niet thuishoort op de Alphense vuilstort". Bevestigd "Ik vind wel dal ik reden heb om verontrust te zijn. Na de ge meenteraadsvergadering heb ik telefoontjes van mensen gekre gen. die mijn verhaal hebben bevestigd. Het is trouwens niet zo, dat iemand bij wijze van spreken f 500 in zijn hand ge drukt krijgt. Die "stortfooien". dat hoeft niet altijd contant geld te zijn, is me wel gebleken. Het gebeurt niet met geld. maar op een andere manier. Hoe? Dat kan ik ook niet zeggen. De mensen zijn bang om informatie te geven. Ik denk vanwege de financiële belangen die op het spel staan. Het is ook een heel ingewikkeld wereldje".

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17