actief in I vrije tijd Zorg voor huisdier in vakantie Endegeest teleurgesteld over uitlatingen oud-PvdA-raadslid Echtpaar Vermeulen bemiddelt bij zoeken naar pleeggezinnen WOENSDAG 25 JUNI 1980 LEIDEN - Teleurstelling alom bij het psychiatrisch ziekenhuis En degeest over de uitlatingen van het oud-PvdA-gemeenteraads- lid mevrouw J. C. Hes. Dit was de balans die gisteravond na een vergadering van de gemeentelij ke begeleidingscommissie van dat ziekenhuis kon worden op gemaakt. "Beginnen we net een beetje goede naam te krijgen en dan dit weer", zo reageert men binnen Endegeest. "Voor de derde keer in korte tijd is door toedoen van of met mede weten van één van de leden van de begeleidingscommissie een zeer negatief en onnauwkeurig beeld van de toestanden en ver houdingen in Endegeest wereld kundig gemaakt", vindt de Dienstcommissie (de onderne mingsraad) van de inrichting. LEIDEN - Loco-burgemeester Waal en zijn vrouw hebben gisteren een bezoek gebracht aan het bruidspaar In een brief aan de voorzitter van de G. l'Amie-Jong. Dat bezoekje hield verband met het 60-jarig huwelijksfeest dat het echtpaar dezer dagen viert. begeleidingscommissie wethou- Het bruidspaar woont tijdelijk in de Bilitonstraat omdat de eigen woning aan de Sophiastraat op het der P.H. Schoute schrijft de ogenblik wordt verbouwd. Dienstcommissie daarover onder andere: "Bij de bewoners en hun familieleden en ook bij veel per soneelsleden heeft dit onrust en wrevel gewekt, terwijl de zin van een dergelijke handelwijze de Dienstcommissie geheel ont gaat". j De klachten van mevrouw Hes, die gisteravond voor de laatste keer als lid van de begeleidingscom missie de vergadering bijwoonde (ze is uit de gemeenteraad gestapt en moet daarom uit de commissie Endegeest verdwijnen), sloegen onder andere op slechte verzor ging van patiënten. Zo zou er vol gens haar een patiënt in verband met personeelsgebrek uit voor zorg in een isoleercel zijn ge plaatst. In de brief van de Dienstcommissie wordt over de handelwijze van mevrouw Hes gezegd, dat "het bespelen van pers en publiciteit als klankbord niet het juiste mid del is. Ook niet om zich bij mede- bestuursleden verstaanbaar t.e maken. Wel schaadt deze han delwijze ten zeerste het vertrou wen tussen bestuur en bestuur den", aldus de Dienstcommissie. Na het voorlezen van de brief ont spon zich een discussie waarin de rol van de pers, de boodschapper van het slechte nieuws, in deze zaak aan de kaak werd gesteld. Over de inhoud van de brief wilde men gisteravond binnen de commissie nog niet praten. Daar over wordt later overleg gevoerd. Het kwam er op neer dat me vrouw Hes het allemaal niet zo had bedoeld en dat de schuld ei genlijk bij de pers lag. Deze uitlatingen van mevrouw Hes ontlokte één van de commissie leden te zeggen dat "u maar een slecht politica bent als u niet weet wat de gevolgen van een derge lijke brief zijn". Ook andere commissieleden kon den geen respect opbrengen voor de brief van mevrouw Hes. De burgemeester van Voorburg me vrouw Den Haan-Groen, die ook in de commissie zit, zei "Ik dacht mijn hemel, wat nu weer? Ge weldig jammer dat ze niet heeft ingezien dat deze brief Endegeest in een slecht daglicht zou plaat- De directie van Endegeest en de verantwoordelijke wethouder Schoute, die over een "merk waardig soort testament" sprak, wilden nog geen commentaar op de brief geven. "Eerst gaan we de zaak procedureel regelen", zei de wethouder. De directive wilde al leen maar kwijt dat er waar schijnlijk deze week nog een brief naar de wethouder zal gaan met commentaar op het schrijven van mevrouw Hes. Mevrouw Hes gisteravond desge vraagd over de de door haar ge signaleerde misstanden bij En degeest "U kunt rustig van mij aannemen dat dit soort zaken nog steeds voorkomt Gastouderproject Het Gastouderproject in de Me- renwijk organiseert van avond een informatiebijeen komst over kinderopvang met behulp van gastouders. Het project draait al een paar jaar in de Merenwijk en be middelt bij de opvang van kinderen van nul tot twaalf jaar. De opvang kan variëren van een dag tot een week. De bijeenkomst wordt gehouden in het pand Condorhorst l en begint om acht uur. Horrorfestival Een meisje is getuige van een se rie afschuwelijke gebeurte nissen. Dat is kort verteld de inhoud van een film die mor genavond in het kader van het Horrorfestival wordt ver toond in het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoor straat 1 7. Er zijn twee voorstellingen: 20 en 22.15 uur Borstvoeding De onlangs in Leiden begonnen gespreksgroep over borstvoe* ding houdt vanavond een bij eenkomst in het pand Mui- derkring 25. Ditmaal is het onderwerp "Bevalling en kraamtijd". Iedereen die zelf voedt of zelf wil gaan voeden is van harte welkom. De kos ten bedragen één gulden per persoon. Aanvang 20 uur. LCKV-jubileum- tocht De jubilerende LCKV organi seert vandaag in verband met het* zestigjarig bestaan een bustocht voor oud-LCKV-ers langs de terreinen waar de LCKV. jongeren een aantal onvergetelijke weken heeft be zorgd. Onder meer wordt een bezoek gebracht aan Diever. Hengelsport LEIDEN - Na de tweede wed strijddag van de Leidse Hen gel Competitie om het Leids korpskampioenschap gaat het eerste team van Zuid-West aan de leiding met 132 stuks. Zij worden op de voet gevolgd door het tweede team van Zuid-West met 130 stuks. In het individueel klassement wordt de eerste plaats bezet door H. Moenen (Züid-West 1 met 37 stuks. De stand bij de korpsen is ver der: 3. Ons Genoegen 123 stuks4DVS 196 stuks. 5. DVS 2 93 stuks6. Alphen 1 91 stuks, 7. De Meerval 85 stuks, 8. DVV 80 stuks, 9. Alphen 2 73 stuks, 10. HSV 71 stuks, 11. De Bra sem 50 stuks. 12.DSB 24 stuks. De top tien bij de individuele hengelaars ziet er na H. Moe nen als volgt uit: 2. E. Odijk (Ons Genoegen) 36 stuks. 3. W. Moenen (Zuid-West 2). 4. A. Rijgersbergen (Ons Genoe gen) 34 stuks. 5. G.r.d. Laan (Zuid-West 2) 33 stuks, 6. J. Sinteur (DVS 2) 32 stuks, 7. H. v.d. Laan (Zuid-West 1). 8.J. Laterveer(HSV29 stuks,9. T. Verhagen Alphen 1)27 stuks 10. K. Roskam (Alphen 1) 26 stuks. Reünie Rembrandt Ter gelegenheid van het af scheid van de Rembrandt- scholengemeenschap van d$ leraar Nederlands Jelle Pij pers, wordt er morgen1 een reünie van oud-leerlingen georganiseerd. De oud-leer lingen komen 's middags bij een in de hal va n hei Cultureel Centrum in Voorschoten. Een leerlingencomite onder lei ding vqu Peter Wijngaard (01717-2864) zal de feestelijk heden leiden. LEIDEN - "Met de actie 'Huisdieren in nood' ben ik samen met mijn vrouw zo'n driejaar geleden begonnen, omdat ik doodziek werd van de berichten over uit auto's gezette dieren en telefoontjes van mensen, die een huisdier wil den onderbrengen." Aan het woord is de heer J. Vermeu len uit Leiden. Gezeten voor een rijkelijk gevulde prij- zenkast van zijn Australische terriers doet hij zijn verhaal. Zelf hondenfokker en liefhebber, stoorde hij zich aan het feit, dat mensen die opvakantie gaan, zich zomaar van hun huisdier ontdoen. Hij vond, dat dit voor komen moest en kon worden. "Het probleem is niet, dat die mensen geen geld voor een pen sion over hebben. Maar men v/acht vaak tot het laatste mo ment en dan zitten de kennels vol. Dan probeer ik toch nog een plaatsje voor die dieren te vinden in, wat ik noem, pleeggezinnen. Natuurlijk informeer ik eerst bij alle pensions hier in de omge ving. Soms kunnen dieren nog wel ergens terecht, waar de eige naren niet geïnformeerd hadden. Maar is dit niet het geval, dan ga ik verder zoeken." Hij benadrukt, dat hij alleen actief is voor die noodgevallen, waar de mensen echt mee omhoog zitten. Zijn 'werk' bestaat uit het bemiddelen tussen diereigenaren en mensen die wel een tijdje een huisdier willen verzorgen. Zijn grootste zorg is om ieder jaar weer vol doende adressen te vinden, waar huisdieren goed verzorgd wor den. "Vorig jaar plaatste ik een 'noodkreet' in de krant, die me zo al 19 adressen opleverde. Bijel- kaar heb ik vorig jaar 35 huisdie ren," overwegend honden, kun nen plaatsen bij pleeggezinnen." - Dit gaat allemaal op vrijwillige basis? "Jazeker, vrijwillig en onbetaald. Persoonlijk vind ik, dat het on derbrengen van dieren in pleeg gezinnen beter is. Het dier krijgt uiteraard meer aandacht dan in een kennel. Toen ik drie jaar ge leden bij de Dierenbescherming aanklopte met dit idee, was men er daar erg over te spreken. Vaak krijg ik nu nog telefoontjes van dierenartsen of de dierenbe scherming, die mensen naar mij verwijzen. Ik neem dan wat ge gevens van het dier op en kijk in mijn lijst of ik een passend adres daarvoor heb. De rest regelen de mensen vaak zelf. Vaak gaan de eigenaren van het dier eens een kijkje nemen en kennismaken met het toekomstige 'pleegge- - U maakt die lijsten zelf? "Ja hoor, die heb ik in de loop van de tijd zelf samengesteld. Vaak heb je adressen, waar je zelfs het hele jaar terecht kunt. Als men sen bellen, die wel een tijdje een dier willen verzorgen, dan neem ik van hen ook gegevens op. In welke periode, wat voor een dier, kan het wel met de behuizing en zovoorts. Logisch, want je kunt iemand met een grote herders hond niet naar een oudere vrouw sturen, die slecht ter been is." Maar trots voegt hi j eraan toe, dat hij nog geen enkele keer klachten heeft g?had over gevallen waarin hij bemiddelde.. Betrapt bij het vernielen bloembakken LEIDEN - De politie heeft de af- geli pen nacht om drie uur twee 25-jarige mannen betrapt op het vernielen van bloembakken op de Haarlemmerstraat. Tegen de mannen (afkomstig uit Heemste de en Leiden) is proces verbaal opgemaakt. Een andere mogelijkheid die Ver meulen af en toe probeert toe te passen is de mensen doorverwij zen naar dierenpensions in de buurt van hun vakantieplaats. "Dat is beter voor zowel de men sen als de dieren zelf. Ze kunnen dan bijvoorbeeld hun hond zelf uitlaten, het sociale contact blijft bestaan." Hij probeert nu ook te komen aan lijsten van buiten landse hotels en campings waar wel huisdieren zijn toegestaan, zodat hij mensen die bellen beter kan informeren. Zijn doel in deze is om het werk overbodig te ma ken. "Dat zou het mooiste zijn. Ik ken al mensen, die in de vakantie- tijd om beurten op hun huisdie ren passen. En ik hoop altijd, dat mensen waarvoor ik bemiddel, het volgende jaar niet meer te rugkomen, maar zelf weer con tact leggen." Dat dit zeker voor komt, blijkt uit enkele voorbeel den. Zoals een oude alleenwo nende vrouw, die door Vermeu- lens toedoen een teckeltje te ver zorgen kreeg. Bij terugkomst van de baas en bazin was zij dolblij met enkele cadeautjes en nog meer met het feit, dat ze daarna nog geregeld van hen bezoek Echtpaar Vermeulen: „Doodziek van berichten over uit auto's gezette dieren". kreeg. Het spreekt vanzelf dat zij nu ieder jaar op het teckeltje past. "Het is dus wel meer, dan alleen maar een tijdje op een dier pas sen; vaak heeft het'een belangrij ke sociale functie." Bij zijn bemiddeling kan hij ook niet nalaten om de diereigenaren tips te geven, bezorgd alsof het om zijn eigert prijswinnende ras honden gaat. Ook nu zijn er te weinig adressen. Hij heeft er nu al vier geplaats en een adres tekort. Maar hij probeert zoveel adressen van mogelijke pleeggezinnen op zijn lijst te krijgen, omdat de er varing heeft uitgewezen, dat veel mensen op het laatste moment nog bij hem terecht komen. De heer en mevrouw Vermeulen blijven hier in elk geval mee doorgaan zolang het nodig is. Maar hij heeft nog een ander plannetje, waar hij dit najaar over wil beginnen bij de Dierenbe scherming. "Vooral honden zou ik graag getatoeeërd en geregi streerd zien. Bij rashonden ge beurd dat automatisch, maar bij de 'gewone' honden nog maar weinig. Dit kan in een moeite bij het inschrijven voor de honden belasting, lijkt mij. Nu kan het wel bij de Dierenbescherming. Het zou erg goed zijn als alle hon den een soort kenteken hadden. Als iemand dan een hond aan een boom bindt, kan hij zo worden opgespoord, Misschien dat we dan een oproep kunnen plaatsen om bij wijze van proef hier in Leiden dé honden te laten regi streren." Voorlopig kan hij echter alleen be middelen en dat gebeurt met veel plezier. Zelfs pensions die vol zit ten, verwijzen de mensen door naar Vermeulen en daar is hij erg blij mee. Voor hem is dat een te ken, dat ze hem niet als een con current zien en dat hij een goede naam heeft. Voor de geïnteres seerden, Vermeulen is te berei ken in de Lombokstraat 23 in Leiden (071-121760). SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent, kunt u al tijd per telefoon (uit)praten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijk. Tel. 071-125202. Burgerraadslieden Koornbrugsteeg 2, telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancediensl Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21. aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging Tele- Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Ou de Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom bureau v. hulpverl. bij gerschap on dJicvnsiaanu uuuv-. schap. Noordeinde 40B, tel. 144715. alleenstaand oude Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36. tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, tel. 122847, b.g.g. 124295. Praat- en kontaktgroep Praat en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of an dere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 125963/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel: 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, even tueel met kinderen. St. Jacobs- gracht 1, tel. 142497. Dag en nacht Moeders voor Moe ders Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Heren gracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do. 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, woe. 17 00-18 00 uur. Noord Van Hogen- dorpstraat 36. ma. 10.30-11.30 uur Kooi: Driftslraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordein de 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, werken, uitkeringen en belastingen. Openingstijdea- ma en wo 10-12.30 uur, di en do 18.30-20.30 Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lan- gegracht 246a, telefoon 149064. In formatie over vrijwilligerswerk. Da gelijks geopend van 9-17 uur. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Rutgërshuis Papengracht 26. Spreekuren ma. en vr. 14-15, 20-21 uur, wo. 9-10, do. 19-20 uur, tel. 126802. Werkende jongeren KWJ, beweging voor werkende jon geren, Koppenhinksteeg klachten spreekuur di 17-20 uur, tel. 121139. Alcohol en drugs Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Lange Mare 45, tel. 130547, spreekuur ma. en do. 19-20 uur. Op werkdagen geopend van 9 tot 17 uur. Stimezo-kliniek Medisch Centrum voor Geboortere geling, Kort Rapenburg 1-3; voor abortus, sterilisatie (plaatsel. verdo ving); kunstm. insemenatie en spermaopslag, tel. 126941 (9-4 uur). Cortona-stichting leenstaande ouders met kinderen (in crisissituaties), Tijdelijk gevestigd in Ursulakliniek, Wassenaar. Werklozen Werklozen Advies Centrum, Bree- Bejaarden Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afd. Leiden, Rapenburg 48. Soosmiddagen ma., di., do., vrij. 13-16.30 uur, tel. 124252. VBOK Vereniging Bescherming Ongebo ren Kind. Hulp voor moeder en kind bij ongewenste zwangerschap. Tel. 071-895724. Huurcommissie Voor geschillen over huren, Schut tersveld 9. Spreekuur dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10 uur. Telefonische inlichtingen ook van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur (tel. 071-131541). Wetenschapswinkel Informatiecentrum voor onderzoek van de Rijksuniversiteit 071-148333 tst. 5933 geopend ma t/m vrijdag 10-16 uur. Sterbus Aangepast busvervoer voor (min- der)validen en (hoog)bejaarden die geen gebruik kunnen maken van het normale openbaar vervoer. Ritaan- vragen. Hoogl. Kerkgracht 32, tel. 122443 (9-12 uur). JAL Jongeren advies- en begeleidings centrum Leiden, hulpverlening aan jongeren, ma., wo. en vr. van 16 tot 22 uur, tel. 143762. AMVO Organisatie voor minder-validen, spreekuren do. 14-15.30 uur. Gerecht 10, tel. 143503, Leidseweg 33, Voor schoten, do. 19-20 uur, tel. 01717-3309. ANIB VIDO

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 4