Zoeterwoucle heeft over anderhalf jaar kabel-tv Leiderdorpse volkstuinders ontstemd over te hoge huur -eïc/se agenda AFGELEGEN BUURTSCHAPPEN NIET AANGESLOTEN Fietspad moet Nieuweweg veiliger maken CORRESPONDENT V.d. Sluijs 25 jaar tandarts Eenden weer oorzaak van aanrijding LEIDERDORP - Een huurprijs van 260 gulden per jaar voor de nieuw aan te leggen volkstuinen in Lei derdorp, is bij de volkstuindersver- eniging "De Bloemhof' duidelijk niet in goede aarde gevallen. De huur wordt veel te hoog gevonden. Zoals bekend besloot de Leiderdorpse ge meenteraad maandagavond om het stuk grond ten noorden van de Bloemerd aan de vereniging te verhuren voor een gulden per vierkante meter. De volkstuinders zien zich daardoor genoodzaakt om de jaarlijkse con tributie voor haar leden ook op 260 gulden vast te stellen. "Een onmogelijke zaak", zo zegt de secretaris van de vej-eniging, D. van Ingen Schenau. "Op deze manier wordt het houden van een tuin voor veel mensen on mogelijk gemaakt. Op andere plaatsen be draagt de huur per vierkante meter hooguit een kwartje. Dat is dan nog voor de nieuwere tuinen. De oudere brengen meestal maar een dubbeltje per vierkante meter op. Voor tui nen die door particulieren worden verhuurd is een prijs van een gulden wel normaal, dat geef ik toe. Maar dan is er ook geen vereni ging die de mensen op de vingers kijkt en allerlei regels stelt". De hoge prijs voor de toekomstige volkstuinen is extra bitter omdat het enkele jaren geleden ook al de minder draagkrachtigen waren die moesten afzien van hun volkstuin. Toen was er nog sprake van de volkstuindersvereni- ging De Buitenkant, die haar grond aan de Hoogmadeseweg huurde van een particulier. Deze laatste wilde op een gegeven ogenblik zijn grond verkopen, maar noch de gemeente noch de vereniging waren financieel in staat de grond over te nemen. Daarom werd beslo ten de afzonderlijke tuinen aan de huurders zelf te verkopen. Veel waren niet in staat het hiervoor benodigde bedrag op tafel te leggen, zodat een aantal leden (met name de sociaal zwakkeren) hun tuin moesten opgeven. De gemeente blijft er echter bij dat de prijs van een gulden per vierkante meter wel redelijk is. "Bij het bepalen van die prijs is nog niet eens rekening gehouden met de kosten die de gemeente zelf maakt voor de aanleg en de voorzieningen van het complex", aldus de gemeentevoorlichter. "Er is slechts gelet op de redelijkheid. Het college van burgemees ter en wethouders kwam toen op die gulden. Alleen wethouder Gehner vond dit teveel. Zij voerde aan dat mensen naast de tuinhuur ook nog eens nieuw gereedschap moeten aan schaffen. Er moet echter niet worden verge ten dat de volkstuinen ook iets opleveren". Waarom de huur voor volkstuinen in andere gemeenten goedkoper kan zijn, is niet geheel duidelijk. De woordvoerder van de gemeen te: "Waarschijnlijk zijn er daar niet zoveel voorzieningen. Wanneer de grondprijs veel lager was uitgevallen, had de vereniging toch zeker rekening moeten houden met extra kosten voor het clubgebouw. Die kosten zijn nu bij de huur inbegrepen. "Verder heeft de gemeente de mogelijkheid open gelaten om eventueel subsidie toe te kennen aan mensen die werkelijk in geld- fdeteden gf MttiOm* nood komen. De kosten mogen i, nooit een belemmering zijn van een tuin". het houden Het stuk land ten noorden volkstuinen worden aangelegd. ZOETERWOUDE - Zoeterwoucle zal, als alles volgens plan verloopt, eind 1981, begin 1982 kunnen beschikken over kabel-televisie. De plaatselijke gemeenteraad kan mor genavond met een positieve opstelling ten opzichte van de plannen voor de aanleg van een centrale-antenne-in richting de eerste stap in die richting doen. ZOETERWOUDE- De Nieuweweg in Zoeterwoude wordt in 1981 veiliger. Om dit te bereiken moet een fietspad worden aan gelegd langs deze weg. De pro vinciale overheid moet echter eerst de toezegging doen dat zij 75 procent van de totale kosten, die voor de aanleg van een fiets pad nodig zijn op zich nemen. Zo denken althans burgemeester en wethouders van Zoeterwoude over deze weg. Geschat wordt dat de aanleg van het fietspad naast deze smalle weg, die langs het sportpark "Haasbroek" door het polder- landschap loopt, rond de 1.040.000 gulden gaat kosten. Hierbij is niet met de verlich- 'iliger gemaakt kunnen worden door ting rekening gehouden. B en W van Zoeterwoude advise ren nu de gemeenteraad het geld beschikbaar te stellen, wanneer de provincie bereid is 3/4 deel van het bedrag te vergoeden. Uit telefonische contacten met de provinciale overheid van Zuid- Holand heeft Zoeterwoude be grepen dat de provincie bereid is 75 procent bij te dragen. De provincie heeft het fietspad, dat aan de noordzijde van de weg (de dorpskant) moet komen te liggen, opgenomen in het zo genaamde investeringsschema 1979 tot en met 1984. De verbete ring staat voor 1981 genoteerd. ADVERTENTIE Het Leidsch Dagblad zoekt wegens verhuizing van onze huidige medewerker op korte termijn een nieuwe voor de gemeente WARMOND Van de correspondent wordt verwacht dat hij onder leiding van de stadsredactie een bijdrage levert aan de nieuwsvoorziening vanuit Warmond. Belangstellenden kunnen nadere informatie krijgen via tel.nummer 071 - 125260 (Conny Smit, Charles Lennartz of Bram van Leeuwen). Sollicitaties richten aan Leidsch Dagblad, Stadsredactie, Witte Singel 1, 2311 BG Leiden. LEIDERDORP - Met een receptie in de "Houtkamp" in Leiderdorp heeft tandarts W. van der Sluijs gisteren zijn 25-jarige jubileum gevierd. Tegelijkertijd met dit jubileum vierde hij ook samen met zijn vrouw het zilveren hu welijksfeest. Van der Sluijs is in Leiderdorp niet allen bekend door zijn beroep, maar ook door de talrijke openbare functies die hij heeft bekleed. Vanaf 1962 is hij vier jaar raadslid geweest voor de CHU in Leiderdorp. In dat jaar begon hij ook als ouder- en kerk voogd. Dit deed hij tot 1970. Ver der is hij tot 1977 lid van de raad van toezicht van de Dillenburg geweest. Ook was hij nog van 1972 tot 1978 actief als secretaris van de Leidse tandartsenvereni ging. Op tafel ligt een voorstel om te ko men tot een overeenkomst met de NV Casema, een dochtermaat schappij van de PTT, die zich be zighoudt met het onderzoek naar de behoefte en de uiteindelijke aanleg en verzorging van de ka bel-televisie. Zoals het er nu voorstaat 'zullen en kele afgelegen gebieden, zoals het buurtschap Weipoort en Gel- derwoudseweg, niet op de kabel- tv worden aangesloten omdat de maandelijkse lasten per inwoner dan sterk zullen stijgen. Tech nisch gezien is een aansluiting van deze gebieden wel mogelijk, maar concreet betekent het een aanmerkelijke kostenverhoging van de totale aanleg, die via de maandelijkse "abonneegelden" weer moet worden opgevangen. Zonder de aansluiting van de Weipoort en de Gelderwoudse- weg betaalt de abonnee ongeveer 14 gulden per maand voor de ka bel, met aansluiting van beide buurtschappen komt dit bedrag op 36 gulden per maand. Wanneer, de Zoeterwoudse raad "ja" zegt tegen het voorstel zal de Zoeterwoudenaar die dat wil, binnen 16 maanden naast de twee Nederlandse televisienetten, drie Duitse zenders (Net I-ARD, Net II-ZDF en Net III-Regionale Zender West) en één Belgisch net (Vlaams 2) op zijn televisie kun nen ontvangen. Ook de radio kan op het kabelnet worden aange sloten. Dit moet een goed ont vangst van de Nederlandse FM- radioprogramma's Hilversum I, II (AM), III en IV en het ook met goede kwaliteit ontvangen van buitenlandse FM-programma's die via de centrale mast in Oegst- geest gaan, garanderen. Zoals reeds hiervoren aangegeven gaat de ontvangst evenals voor Leiden en de omringende .ge meenten via de centrale mast in Oegstgeest. Wat dat betreft is Zoeterwoude net zoals de andere gemeenten afhankelijk voor wat de ontvangst van buitenlandse programma's betreft van wat er op die mast binnenkomt. Voorlopig is het nog niet mogelijk via deze kabel-tv Franse of En gelse zenders te ontvangen. Er worden momenteel wel proeven genomen of ontvangst van ande re programma's mogelijk is. Uit zending is echter pas zinvol wan neer het beeld voor tenminste 90 procent gegarandeerd zuiver is en qua uitzendingstijd haalbaar is. Dit alles moet dan trouwens ook nog zijn geregeld binnen het bestuur van de gemeenschappe lijke regeling-antenne-energie voorziening Leiden en omgeving. waann Zoeterwoude ook is ver tegenwoordigd. Als de raad nu morgenavond ak koord gaat met het voorstel, en dat wordt wel verwacht, kan Cas ema beginnen met het huis-aan- huis informeren van de Zoeter- woudenaren door middel van folders. Daarna peilt de maat schappij de belangstelling bij de bewoners voor aansluiting op het kabelnet. Iedereen blijft trou wens vrij in zijn keuze of hij aan gesloten wil worden of niet. Ver der zal Casema nagaan welke be staande masten voor de aanslui ting kunnen worden gebruikt. De nieuwbouwwijken Westeinde II en Hoge Rijndijk Oost beschik ken zelfs al over kabels die zon der al teveel problemen inzetbaar zijn in het totale kabelnet. Ook de aanleg en de aansluiting worden door Casema verzorgd. OEGSTGEEST - Voor de tweede maal in drie dagen hebben een aantal overstekende een den een aanrijding veroor zaakt op de Rijksweg 44 in Oegstgeest. Een bestuurder van een personenauto reed vanochtend over de weg rich ting Den Haag toen hij plot seling op zijn rem ging staan om de eenden te ontwijken. Dit lukte, maar een tweede personenauto kon niet tijdig afremmen, en klapte bovenop de eerste. Er vielen bij deze aanrijding geen gewonden en de schade bleef beperkt. WARMOND - Op 49-jarige leef tijd is Nicolaas Henricus Olie- rhoek gisteren overleden. Hij is ongeveer twee jaar adj unct-direc- teur van het verpleeghuis "Ma- riënhaven" in Warmond geweest. In 1973 begon hij bij deze War- mondse instelling als mentor. Vijfjaar later werd hij adjunct-di recteur. In het weekeinde werd de heer Olierhoek getroffen door een hartinfarct. Gisteren volgde er een tweede, die fataal was. Burgerlijke stand ZOETERWOUDE - Geboren: Martijn Lennert de Jong; Arthur Paul Quell- horst; Leonardus Petrus van der Hoe ven; Emmy Hilde Wouters. Gehuwd: Marcellus Maria Pont en Jaco- ba Wilhelmina van Mil; Gerardus Cornells Willem Oppelaar en Johanna Leune; Leonardus Quirinus Maria van der Hoeven en Johanna Wilhelmina Maria Berg; Leonardus Petrus Jo hannes van Veen en Emerentia Maria Margaretha Mouns; Gerardus Theor- doris de Jong en Adriana Cornelia Ma ria de Groot; Johannes Nicolaas Am- merlaan en Carla Clasina Ammerlaan. Overleden: Wilhelmina Frederika Sop hia Catharina Kriek (geb. Dreef). Woensdag Leiden Condorhorst 1 - informatieavond Gas touder Projekt Merenwijk, 20 uur. Muiderkring 25 - gespreksgroep over bortsvoeding, 20 uur. Stadhuis - vergadering commssie open- baie werken binnenstad, 19 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Wassenaar - vergadering van de over leggroep maatschappelijke dienstverle ning en gezondheidszorg, 19.30 ur in Raadhuis De Paauw. Wassenaar - Vrouwentroef vertoont de film: "Husdruer", van Zuilen van Neije- veltstraat 206. Donderdag Leiden Stadhuis-commissie politiezaken, 19.30 uur; cie maatschappelijke zaken, 20 uur; ruimtelijke ordening, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis- Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-33(19, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur, tel: 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag van 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren do v 10-12.30 l De mast in Oegstgeest. Als alles volgens plan verloopt kan Zoeter woude eind 1981/begin 1982 via de ze "super-antenne'' signalen door gespeeld krijgen met behulp van de kabel, waardoor ontvangst van buitenlandse zenders mogelijk Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 20-27 juni door apo theek Kok, Rapenburg 9, tel: 124807 en apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel: 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604, tel. te zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade. Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: t 7, Hillegom, tel: 02520-29060. LEIDSCH DAGBLAD Momenteel zit Van der Sluijs nog in de commissie van toezicht voor de tandheelkundige controle dienst en is hij lid van de mede- werkersraad van het Zieken fonds ZLO. Op de foto neemt de heer Van der Sluijs samen met zijn vrouw (rechts) felicitaties in ontvangst tijdens de receptie die gister avond in de "Houtkamp" werd gehouden. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884 Kwartaalabonnement f 46,30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post c 254.10 Losse nummers f 0.65 bonnementsgelden bij joruitbetaling te voldoen ij automatische /erschrijving geen Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits, Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk. Tel 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935 Warmond: K. Pnns 01711-11266 Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2